CELEN! VASTE- en INVAL BEZORGERS Beste inzenders Proefdictee 2002 krijgen finaleplaats BOEKHANDEL JONGERIUS Piet Ekel I Malle Pietje artfóhocK VASTE BEZORGERS Jan Sluyter Coiffure Vakantie Bijbel Club houdt vier ochtenden in de Bron zijn boek "Luisterrijk verleden" tel (0™ S o° [Hëüga]Felt Colenso Consort opent seizoen in Amersfoort Piet Ekel signeert boek bij Boekhandel Jongerius PAGINA^ I j WOENSDAG 16ÖKTOBËR2ÖÖ2" SOESTER COURANT PAGINA 13 Voor 'Soester Taaltest' op 27 november Brede Bibliotheek Soest mff f Theatergroep Tamar: 'Pierre du Bonbon' 'Stuart Littlé 2' Danstheater Dee: 'Dubbeldwars' Gevraagd Klachten bezorging Soester Courant reldW Wereldvoedseldag Toneelspelen voor kinderen uur uur uur uur uur zaterdag 19 oktober signeert van 15.00 tot 16.00 uur. www.jongeriusboek.nl ^soesterScourant, Herfstmiddag Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Lezing over Russische tsaren Ilse Huizinga Creatief schrijven bij Scholen in de Kunst Klassiek Filmhuis: IRIS BOWLING OVERHEES SOEST 035 - 609 58 41 in Soest op woensdagmiddag Aanmelden: tel. 601 41 52 .V. is voortaan ot 12.00 uur. 0-16.00 uur. 'ERIALEN BV 1 Gids (S Gouden Gids oordeligst. nbiedingen. Dagelijks veilingen voor u in. R GROENTEDAG ER BROODDAG Verleden week heeft u in deze krant de voorronde voor de - onder auspiciën van de onvol prezen SLAS (zonder punt- I jes...) georganiseerde - 'Groot Soester Taaltest' kunnen aan treffen. Inmiddels zijn de eer- ste oplossingen binnen. Heeft u de test nog niet inge stuurd, doet u dat dan alsnog, want de beste inzenders worden be loond met een finaleplaats op 27 november in de sfeervolle raadzaal I van het gemeentehuis te Soest. Uiterlijk op 1 november om 12:00 uur moeten de inzendingen bij de Soester Courant binnen zijn. Het belooft niet alleen een gezel lige en leerzame avond te worden, maar voor de besten liggen er ook prijzen klaar. Bovendien is er voor de winnaar natuurlijk de presti gieuze wisseltrofee, nu in het bezit van de man die vijf jaar achtereen tekende voor de redactie van het 'Groot Soester Dictee', Ton Ma- I joor, en die in 2001 met slechts zes fout de oud-spellingkampioen Bob Boersema de loef afstak. Zal de oude lexicofiel ook in een taaltest stand weten te houden? De 'Groot Soester Taaltest' zal de volgende onderdelen bevatten: Willaertstraat 49 S 60958291 I Woensdag 16 oktober I De opening van het theaterseizoen is weer achter de rug. Na de Kin- I derboekenweek met veel voorstel- I lingen en andere activiteiten, die 1 door zeer veel kinderen (en ouders) werden bezocht, speelt vandaag muziektheatergroep Ta- mar de voorstelling 'Pierre du Bonbon'. In het piepkleine hertogdom Petit- Four, ergens in een uithoek van Frankrijk, regeert groothertog Pier- I rp de drie-en-veertigste, laatste telg uit het huis Bonbon. Zijn land is I zo klein dat het op geen enkele kaart voorkomt. Bijna niemand is dan pok van het bestaan op de I hoogte, behalve de inwoners zelf. Afgezien van de "hertog zijn dat twee lakeien, de hofnar en de ge neraal. De hertog verkeert in de veronderstelling dat zijn rijk tot de grootste ter wereld behoort. Hij komt nooit buiten zijn paleis en I heeft geen idee van de werkelijke t' situatie. Zijn hart zou breken wan- neer hij zou weten dat het grote rijk van zijn betbetbetovergrootva- der is verschrompeld tot een mi- j niatuurstaatje. Zijn hofhouding F laat hem in de waan dat hij een t machtige vorst is. Alles gaat goed, t totdat de hertog wil trouwen...! Leeftijdsgroep: vanaf 6 jaar. Toe- gang: kinderen 4,50; volwasse- I nen 7,00. Woensdag 23 oktober Familiefilm: Op woensdag 23 oktober draait de I familiefilm 'Stuart Little' in de I theaterzaal van de Brede Biblio- I theek. Onze kleine held Stuart Lit- Itie beleeft wederom spannende avonturen in Stuart Little 2. Met Izijn grote hart en lieve karakter, I gecombineerd met nog meer actie, I zal hij ook nu weer vele kinderhar- f ten weten te stelen. Dappere Stuart heeft de moeilijke taak samen met i de onwillige Sneeuwbal de hele I stad door te reizen om zijn nieuwe ^vriendinnetje Margalo te redden de klauwen van een gemene valk. Uiteraard is Stuarts hele fa- milie ook in deel 2 weer van de r partij: Moeder Little, Vader Little I en George. Deze familiefilm is voor alle leef- e tijden en Nederlands gesproken. [Toegang: kinderen 3,50; vol- I wassenen 4,50. In de keuken van de Dubbels is alles dubbel schoon, dubbel netjes en dubbel opgeruimd. Deze keu kenprinsessen laten niets aan het toeval over. Alles gaat zoals het hoort. Maar niet als Dwars in de keuken is. Dwars is niet zo netjes als hij eruitziet. Hij wil altijd over al tegenin gaan en lol maken, de beest uithangen en dansen. Voor al veel dansen. En niet alleen. Nee, het liefst samen met een van de Dubbels. Of nog leuker; met alle twee! En als dat lukt wordt alles dubbeldwars op zijn kop gezet. Deze vrolijke voorstelling duurt 50 minuten en is geschikt voor kinde ren vanaf 4 jaar. Aanvang: 14:30 uur. Toegang: kinderen 4,50; volwassenen 7,00. Kaarten reserveren bij de theater kassa: S86095829. Openingstij den: maandag t/m vrijdag van 11:00 tot 18:00 uur, zaterdag vanaf een uur voor aanvang voorstelling. Stichting Brede Bibliotheek Soest, Willaertstraat 49, 3766 CP Soest, SS6095829, fax 6095801, e-mail: bibliotheek@obsoest.nl, www.obsoest.nl. spelling, etymologie, spreekwoor den (uitdrukkingen, gezegden), woordbetekenis en 'zoek de fout'. Een beetje a la '10 voor taal' dus. Bij de verschillende blokjes staan wij nu en in de komende weken even stil. Spelling Over de spelling is de laatste de cennia weliswaar al uitgebreid ge discussieerd, maar wellicht zijn er lezers die van mening zijn dat ik verleden week wat al te gemakke lijk en niet met redenen omkleed de bezwaren van de 'Rechtvaardi ge en Linkse' docente (die impli ciet voor een 'vereenvoudigde' spelling pleitte) heb afgedaan. Daarom wil ik hier nog wel even kwijt waaróm onze spelling de eer ste honderd jaar ongewijzigd moet blijven. Behalve de inmiddels wel bekende argumenten dat een radicale spel lingwijziging de Nederlanders vrij wel volledig van hun litteratuur zal isoleren en het moeilijker zal wor den vreemde talen te leren naar mate de vorm en spelling van de uit die talen in onze woordenschat overgenomen woorden meer afwij ken, is er nóg een belangrijk argu ment: klanken vervormen hun naastliggende klanken waardoor diezelfde woorden er bij fonetisch schrift steeds anders uitzien, afhan kelijk van het zinsverband en de eventuele voor- en achtervoegsels. Dit steeds wisselende woordbeeld belemmert een vlotte lezing in hoge mate. Onze spelling is er dan ook in eerste instantie voor het oog. Twist Enfin, gelukkig is het nu sinds zes jaar rustig op dat front, al is er nog steeds een 'Vereniging voor weten schappelijke spelling' actief die ie der kwartaal een flodderig blaad je uitgeeft waarin men twist of de tweeklank 'au' nu 'ou' moet wor den of andersom. Het moet je zorg maar zijn... Volgende week op deze plaats eni ge inleidende opmerkingen over de etymologie. Bert Jansen in Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152 kapsel: Jan Sluyter visagie: Jan Sluyter fotografie: Patric van Ernst Zuidpromenade 2a Soest Tel. 601 86 13 Indien u op woensdag om 18:00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18:30 uur naar ons kan toor bellen 601 41 52). De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Als u later dan 18:30 uur belt, kunt u de klacht op het antwoordapparaat in spreken. In dat geval krijgt u de krant de volgende dag in de na middag bezorgd. Steenhoffslraat 9\ tel. 602 81 32 Het is vanzelfsprekend dat we er iedere dag aan dienen te werken dat overal in de wereld mensen het meest noodzakelijke voedsel ont vangen. Eenmaal per jaar eraan denken is niet voldoende. Overal op de wereld komt het voor dat mensen moeten verhuizen of vluchten om te voorkomen dat men van honger omkomt. We kunnen ons afvragen wat wij, in onze omgeving daar aan kunnen doen. Mensen die door honger of armoede gedwongen worden om hun heil ergens anders te zoeken doen dat vaak omdat er voor hen geen middel van bestaan meer is. Soms is het bevorderen van werk gelegenheid voor deze mensen een oplossing. Door het afnemen van producten van mensen in ontwik kelingslanden kunnen wij hen hel pen bij hun streven naar een goed bestaan. Het wegnemen van handelsbelem meringen en het bieden van een eerlijke prijs voor hun producten kan er zeker ook aan meehelpen. Het resultaat kan dan zijn dat zij voldoende middelen bezitten om voedsel voor eigen gebruik te ver bouwen. Al vele jaren bestaat de mogelijk heid om hun producten in Wereld winkels te kopen. Dat het zin heeft is uit vele voorbeelden bekend. Een druppel op een gloeiende plaat? Je zult er maar net van mo gen profiteren... Openingstijden Wereldwinkel, Steenhoffstraat 9A, 356028132: maandag 13:00-17:00 uur; dins dag t/m zaterdag 09:30-17:00 uur. Na de herfstvakantie, op 1 novem ber, start de cursus toneelspelen voor kinderen van 7 tot 11 jaar. Dit is een cursus van 20 lessen, telkens op vrijdag van 15:30 tot 16:45 uur. Het is een cursus voor alle kinderen die houden van to neelspelen en fantaseren. Ze leren in de huid van iemand anders te kruipen, scènes te verzinnen en te ontdekken dat samenspelen en reageren op de ander belangrijk is. Deze cursus wordt in april afgeslo ten met een presentatie in het theater. De Brede Bibliotheek heeft voor deze cursus een nieuwe, zeer inspi rerende, docente gevonden in de persoon van Hanneke Snoek. De prijs voor deze cursus bedraagt 95,00. Voor meer informatie: receptie Brede Bibliotheek, Willaertstraat 49, S8 6095829 (11:00-18:00 uur). Tijdens de herfstvakantie zal de Vakantie Bijbel Club vier ochtenden houden voorkinde ren. Zij kunnen van dinsdag 22 tot en met vrijdag 25 oktober tussen 9:45 en 12:00 uur mee doen aan activiteiten in basis school de Bron aan de Sweelin- ckstraat. Elke dag zullen er verhalen wor den verteld en op het programma staan verder onder meer figuurza gen, poppenkastvoorstellingen en pannenkoeken eten. De Vakantie Bijbel Club is een initiatief van de christelijk gereformeerde kerk in Soest. Het thema van dc vier vakantie ochtenden is 'Wijs op weg'. Alle kinderen kunnen vanaf dinsdag een wegwijzer maken en deze in leveren. Een jury bepaalt wie de mooiste heeft gemaakt en de prijs winnaars worden vrijdag bekend gemaakt. Elke dag wordt een denkbeeldige reis gemaakt. Tot en met donder dag wordt er wat dat betreft 'rus tig aan gedaan', maar op de vrijdag maken de deelnemers een reis langs alle hoofdsteden van de Ne derlandse provincies. Bij terug komst staan er pannenkoeken klaar. Voor meer informatie over de Va kantie Bijbel Club kan worden ge beld naar 6037366. Openingstijden kantoor SOESTER COURANT ma. 9.00 -17.00 di. 9.15-16.°° woe. 10.00 -17.00 do. 10.00 -16.00 vr. 10.00 - 15.00 Bij Boekhandel Jongerius: Voordracht over 'Mineraal en steen ontsloten' Met een voordracht over 'mineraal en steen ontsloten' zal Dirk J. Wiersma woensdag 23 oktober zijn opwachting maken in Boekhandel Jongerius aan de Van Weedestraat. 'Mineraal en Steen Ontsloten' is tevens de titel van het boek dat Wiersma heeft gemaakt en dat is voorzien van 135 door hem zelf gemaakte foto's. Voor zijn boek reisde hij door onder meer Ame rika, Australië en IJsland. Van 31 oktober tot en met 12 no vember exposeert Wiersma in Ga lerie de Steenlinde aan Lindenlaan 1 te Soest. Te zien zijn dan close- ups van kristallen, stukjes siersteen en fossielen, maar ook bijvoor beeld micro-opnamen. Eerst komt hij echter naar Jongerius om over zijn beroep te praten. Wiersma studeerde geologie en was daarna geruime tijd werkzaam in dit vak, zowel in binnen- als buitenland. Fotografie was vanaf zijn jeugd een hobby en is in de laatste tien jaar een tweede beroep van hem geworden. De lezing bij Jongerius op 23 ok tober begint om 20:00 uur en be langstellenden kunnen de voor dracht tegen betaling van drie euro bijwonen. Reserveren is gewenst en kan in de winkel, via telefoon nummer 5880122 en de website: www.jongeriusboek.nl w Tiny en Piet Jongerius Van Weedestraat 29 fax (035) 588 01 21 ELKE WEEK EEN IN DE BUS?^ Neem een abonnement: f 17.50/€ 7,94 per half jaar! (el. (035) 6014152 de ZACHTE KELA SHAGGY TAPIJTTEGELS MET 7 JAAR GARANTIE zijn de waardige opvolgers van de ruige alombekende TAPIJTTEGELS Aldus Piet van Heugten. UITSLUITEND VERKOOP IN RENSWOUDE LOS TE LEGGEN TAPIJTTEGELS GEEN GEUJM EN GEEN GESPIJKER Ook bij niet aanschaf van Kela lopijllegeh in onze 1000 m2 lopijllegelshowroom worden uw benzinekosten vergoed. Altijd 200.000 tapijttegels voorradig. Reeds vanaf €1,80 p.t. 50x50cm Gèèn bezorgloon, leggen door gehele land mogelijk. FABRIEKSWINKEL PIET VAN HEUGTEN verkoop uitsluitend bij zijn tapijtlabriek te RENSWOUDE, Utrechfseweg 4 Bel 0318-571225 voor gratis kleureninfo Zondags gesloten www.vanheugten.com Traditiegetrouw opent Colen so Consort het concertsèizoen met een optreden in de St. Ae- gtekapel aan 't Zand 37 te Amersfoort. Dit jaar gebeurt dat op zondag 20 oktober. De 23 geschoolde amateur-musici die zich hebben toegelegd op het spelen van barokmuziek, zullen werken ten gehore bren gen uit de bekende Europese barokculturen. Uit de Franse barok van Rameau dc orkestsuitc 'Let Fêtes d'Hébc', uit de Engelse barok van William Boycc de achtste symfonie en het Concerto Grosso Op. 3 Nr. 2 van Handel, uit de Italiaanse barok van Vivaldi het concert 'per 1'orchestra di Dresden' RV 577 en uit de Duitse barok het dubbelconcert voor flujt, altblokfluit en orkest van Telemann. Solisten zijn de flui tiste Greetje Rijnten en blokfluitis- te Clara Hazeleger. Het concert onder leiding van di rigent Gregory Hubert begint om 15:00 uur. Een toegangskaart kost 8,00 (cjp 7,00) en is verkrijgbaar aan de zaal en bij de Algemene Boekhandel aan de Leusderweg 186 te Amersfoort. Telefonische reservering is ook mogelijk, 6017698. Kinderparadijs I De Vrije Teugel| Vedelaarpad 53, tel. 601 8136 In de herfstvakantie van volgende week tovert De Vrije Teugel de wekelijkse inloopmiddag om in een herfstmiddag. TUssen 14:00 en 16:00 uur kunnen kinderen bij de instelling aan het Vedelaarpad on der meer een herfststukje maken. Deelname kost 2,50. Di Lassostaat 65% lel. 6022195 Mevrouw ir. Lika Smirnova ver zorgt op donderdag 31 oktober van 19:30 tot 21:30 uur een lezing over de schatkamer van de Russi sche tsaren. De 'Wapenkamer' in het Kremlin van Moskou is een vijf eeuwen oud museum. Het maakt deel uit van het Grote Paleiscom plex met monumentale fagades en statige interieurs. In dit museum ligt de collectie van eeuwenoude kunstvoorwerpen, in opdracht ver vaardigd of als geschenk door de tsaren ontvangen. Mevrouw Smirnova studeerde bouwkunde en werkte als architect in St. Pe tersburg. De rijke cultuur- en kunstgeschiedenis van Rusland is onderwerp van vele van haar lezin gen. Kosten voor deze lezing: 12,-. Volksuniversiteit Soest en Vereni ging Artishock organiseren samen een jazzconcert dat op zondag 3 november om 15:00 uur in het Ar- tishockgebouw begint. Jazz-zange- res Ilse Huizinga zal aan de hand van klassiekers als My funny Va- lentine, Blue Moon, Bewitched en The Sound of Music, muziek en teksten belichten van de componist Richard Rodgers (1902-1979). Deze componist wordt beschouwd als een van de grootste Ameri kaanse componisten van de 20e eeuw. Ilse Huizinga heeft een hel dere stem, een groot bereik en een bijzondere zuiverheid met een be hoorlijke dosis swing. Ze heeft met haar cd The Sweetest Songs een ode gebracht aan Richard Rod gers' muziek. Entree: 12,-. Voor meer informatie: Di Lasso straat 65, 3766 EB Soest, §8 6022195, e-mail: vu- ;oes l@csnet.nl. Openingstijden: maandag van 13:00-16:00 uur, linsdag, woensdag en donderdag /an 10:00-13:00 uur. Zie ook: vww.volksuniversiteit.nl/soest. Creatief schrijven is een zes weken durende cursus waarin de deelne mers ter plekke korte teksten schrijven, vanuit associaties en ei gen ervaringen danwel geïnspi reerd door schrijvers. Het gaat vooral om het plezier en het zoe ken naar eigen taal. De docente is Trijntje Knaapen en de eerste les- avond is op maandag 28 oktober bij de Schrijversschool van Scholen in de Kunst, Coninckstraat 58 te Amersfoort. De kosten bedragen 88 euro. De Schrijversschool start bij vol doende belangstelling ook een cur sus Gedichten Schrijven. Deelne mers hieraan verwerven technie ken om hun gedachten op papier te krijgen. Aan bod komen ritme en rijm, beeldspraak en zeggings kracht, eigenheid en stijl. Er wordt niet alleen geschreven, maar ook gelezen en geluisterd naar werk van favoriete dichters. Ook deze cursus begint op maandag 28 ok tober in de locatie aan de Conin ckstraat 58. De prijs (voor acht les sen) is 116 euro. Bel voor opgave en meer informa tie naar de Schrijversschool, Scho len in de Kunst, &033-4673473. Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Zondag 20 oktober Ernest Rombouts. Harrie Starreveld Als eerste na het zomerseizoen gaan Ernest Romboyts (hobo) en Harrie Starreveld (fluit) de nieuwe akoestiek in de volledig opgeknap te grote zaal beproeven. Zij behoe ven voor ingewijden nauwelijks introductie, doceren respectievelijk aan de conservatoria van Utrecht en Amsterdam en Bremen en ge ven workshops in het buitenland. Samen spelen ze in het Nieuw En semble o.l.v. Ed Spanjaard en 'Het Trio' met o.a. basklarinettist Har- ry Sparnaay. Veel hedendaagse componisten hebben speciaal stuk ken geschreven en opgedragen aan deze uitzonderlijke instrumentalis ten. Hoboïst Ernest Rombouts soleert binnenkort met Martinu bij het Orkest van het Oosten en het Ra dio Kamerorkest. Zijn meest re cente cd is met het Concertgë- bouwkamerorkest, met hobocon certen van Mozart en Haydn. Hij geeft regelmatig masterclasses en workshops door heel Europa en nam in de zomer van 1998 als jongste jurylid voor het eerst zit ting in de jury van het internatio nale hoboconcours van Genève. Harrie Starreveld soleerde bij di verse orkesten en ensembles, zoals het Residentie Orkest, Radio Syn- phonie Orkest het Schönberg En semble en het Chicago Cham- berorchestra. Hij is op een twintig tal cd's te beluisteren. Onlangs ver scheen een solo-cd met heden daagse muziek van Nederlandse componisten. Hij bespeelt alle flui ten, van piccolo tot contrabasfluit. Ook bespeelt hij een unieke hou ten fluit van Abel met een speciaal kwarttoonsysteem. In het programma van deze zon dagmiddag laten zij hun virtuosi teit en speelplezier zien en horen, met o.a. muziek van Wilhelm Frie- demann Bach, Benjamin Britten, Bruno Madcrna, 'de Krekel en de Mier' van Antal Dorati en ook een bijzondere Indiase improvisatie voor altfluit solo. Aanvang: 15:00 uur; entree: 6 euro (kinderen 2,50). Maandag21 oktober IRIS is de verfilming van het leven van de Engelse schrijfster Iris Mur- doch die in 1999 overleed aan de gevolgen van de ziekte van Alzhei- mer. Regisseur Richard Eyre, vooral bekend van toneel en ope ra, weet er een zorgvuldig gecon strueerd drama van te maken, ge baseerd op de twee biografieën die haar echtgenoot John Bayley heeft geschreven over Murdoch en zijn leven aan haar zijde. Met een Os car voor de beste mannelijke bijrol en twee nominaties voor de Iris vertolkers Judy Dench, als de oude, en Kate Winslet, als de jon ge Iris, is meteen veel gezegd over de acteerprestaties. Murdoch en Bayley ontmoetten elkaar in de jaren vijftig en vorm den een onwaarschijnlijk stel. Zij was in die dagen een intelligente, vrijgevochten, biseksuele jonge vrouw, die haar debuutroman ver gelijkt met het werk van Shakespe- are. Hij was jonger dan zij, en een verlegen stotterende, onhandige intellectueel. Het verhaal springt heen en weer tussen de beginpe riode van hun romance en hun laatste jaren samen. Aan het begin van hun relatie overtroeft Murdoch Bayley met haar levenslust en in tellect. Bij het oudere stel moet Bayley voor de dementerende Murdoch zorgen alsof zij een kind is. Twee onconventionele intellec tuelen zijn vergroeid geraakt met elkaar. En dan is het genadeloos en pijnlijk als Murdochs aftakeling zichtbaar begint te worden en ze, tot haar eigen ontzetting, de greep op de taal begint te verliezen. Regisseur Richard Eyre gaat in IRIS niet in op de legende 'Iris Murdoch' en op de betekenis die haar levenshouding en haar boe ken hebben gehad op de Britse cultuur. De nadruk ligt op de ver woesting die Alzheimer teweeg brengt in een briljante geest en Murdochs verhouding tot de wer kelijkheid in het algemeen, en in haar huwelijk in het bijzonder. Heden en verleden zijn door Eyre hard op elkaar gesneden. En zo wordt het op zich al sterke verhaal gegeven, zeer overtuigend gepre senteerd. Aanvang: 20:30 uur; entree: 5,00 (c.j.p./65+ 3,50); Reser veren: maandag t/m vrijdag van 9:00-13:00 uur, S 6019577. Meer informatie? Kijk op: film.artishock-soest.nl of artis- hock-soest.nl Scene uit IRIS. voorbe^ Hectrctpuntvangczclligheid Willaertstraat 49/c 6 banen met computerscore Kinderbowlen (bumperbowlen) Perfecte gelegenheid voor uw bedrijfs- of familiefeestje barbecue steengrillresfaurant Internet: www.bowlingoverhees.nl E-mail: bowlingoverhees@planet.nl Piet Ekel signeert zaterdag 19 oktober bij Boekhandel Jonge rius zijn onlangs uitgegeven boek 'Luisterrijk Verleden'. In de winkel aan de Van Weede straat kunnen belangstellen den tussen 15:00 en 16:00 uur bij hem terecht. In 'Luisterrijk Verleden' beschrijft de Soester een vrije reis door om roep- en theaterland. Piet Ekel, die vooral landelijke bekendheid ver wierf door zijn rol van Malle Piet je in de populaire televisieserie Swiebertje, overhandigde enkele weken geleden het eerste exem plaar van het boek aan burgemees ter Koos Janssen. 'Luisterrijk Verleden' is uitgegeven door Gopher Publishers uit Gro ningen. Deze uitgever verkoopt haar boeken via internet en levert rechtstreeks aan de besteller. Au teurs van Gopher kunnen via een wachtwoord en loginnaam bijhou den hoe het met de verkoop van hun boek is gesteld. Een ander aspect van het Gopher- con.cept is dat de boeken worden gedrukt op aanvraag en per stuk. Er wordt vooraf niet een bepaalde, grote oplage vervaardigd, maar tel kens pas na bestelling. Op deze manier is het voor de klant moge lijk om een persoonlijk voorwoord of een logo te laten meedrukken. Mensen en bedrijven kunnen zo doende hun relaties een verper soonlijkt cadeau geven.

Soester Courant | 2002 | | pagina 13