Ml SoVoCo net iets beter dan AGAVS Arjan Roest weken uitgeschakeld éWe liggen redelijk op koers' Soest slaat weer goed figuur en. 1 Dames van MHC Soest niet opgewassen tegen koploper PAGINA 16 WOENSDAG 16 OKTOBER 2002 Jelger Takken en Jaap van der Vinnen doorslaggevend: 4-0 SOESTER COURANT PAGINA 17 VOLLEYBAL succesvol: 10-3 s.v. WZ'49 - UTS (3E KLASSE ZON.) HOCKEY Understatement volleybaltrainer De Saegher KORFBAL Eemvogels ook met invallers Blessure aanvoerder; derde nederlaag handballers HANDBAL Ondanks nederlaag bij koploper DWS VOETBAL-zondag VOETB AL-zaterdag soesterScöuramt Toverdoelpunten breken Hees op VOLLEYBAL 'Nu, —•--vV INVM X8I8! an het natuurge- van onderhoud verkerende uwd eind jaren negentig en ng beschikt over een fraai "tuin is gelegen op het zuid- n berging en een achterom, olie tuingerichte woonkamer iverse inbouwapparatuur en huis. Vanuit de keuken heeft ngaard. 1e Verdieping: over- :hterzijde en een slaapkamer ner met hoekbad. 2e toilet en ardieping met zowel aan de waardoor er zeer veel ruimte zolder de c.v.-combiketel en rtom een ideaal gezinshuis! ige woonhuis te komen proeven! an 212 1235! m2) met zonnig berging in de onderbouw jelegen, appartementen- Residence Souveraine en heel nieuw concept: nl. jelijkertijd kunt u terugval- lamde a-la-carte concept, r keuze kunt uitbreiden, is uw oude dag. Een gerust- ettig te weten is, dat de akket vrijwel geheel finan- het complex beheerd, is i is er een recreatieruimte, n gebruikt wordt. Een ^schikking. Indeling: riante garderobe, modern toilet, artij, aansluitend een study anuit de living is toegang schitterend uitkijkt over de Luxe keuken met inbouw de ouderslaapkamer is de checabine, wastafelmeubel ement is gelegen op de 1e ten bedragen 91,66 en 18,72 per maand. Terwijl alle ploegen punten blijven verliezen, werken de dames van Stam/SoVoCo hard aan het bereiken van hun ultie me doelstelling: de eredivisie. Armixtos, een lastige debu tant, was zaterdag het derde slachtoffer. In Amsterdam werd het 1-3 (16-25, 19-25, 25-16,20-25). Het eerste set- en puntverlies was een feit, maar Derk de Saegher til de daar niet zo zwaar aan en na afloop hield hij zijn speelsters dan ook voor er reëel over te zijn. 'Vanaf 11-13 ging het niet meer. Niets lukte nog. We hadden drie foute services, drie directe stop- fouten en twaalf nulletjes, dat is als de pass achter de drie meterlijn komt. We kwamen met 14-20 ach ter en dan haal je dat niet meer in', aldus de trainer/coach van de suc cesvolle formatie die met redelijk gemak de koppositie in de eerste divisie behield. Vanaf de eerste set verliep alles gladjes, zodat De Saegher alle speelsters uitgebreid aan bod liet komen. Nadat diverse wissels in de derde set geen effect hadden ge sorteerd, koos hij in de vierde set voor het zestal dat tot dusver het meest in actie kwam. Zodoende werd het toch weer vrij snel 1-3. 'Het is onmogelijk om alle wed strijden met 4-0 te winnen. Als je van alle middenmoters uit met 3- 1 wint, mag je blij zijn. Tegen de nummer een is iedereen extra ge motiveerd. Alle ploegen die in de middenmoot staan, zijn blij als ze dan een set pakken. Dat heb ik vorig seizoen bij Vrevok ook mee gemaakt.' Volgens De Saegher ligt Stam/ SoVoCo met 14 punten uit drie duels 'redelijk op koers'. Het is een understatement van de trainer die blij is dat er komend weekeinde geen competitiewedstrijd op het programma staat. Daardoor kan Monique Wismeijer eindelijk een week rust gegund worden. Voor de enkelblessure die zij heeft, staat normaal gesproken een herstelpe riode van zes weken, maar de spel- verdeelster kwam gewoon binnen de lijnen en speelde ook zaterdag negentig procent van de wedstrijd met een zwaar ingetapete voet. Stam/SoVoCo moet zaterdag wel aan de bak, om 16:00 uur in Wa- geningen tegen SKV uit de twee de divisie. Het betreft een beker wedstrijd. De afwezigheid van een aantal vas te krachten (in verband met bles sures en vakantie) heeft Eemvo- gels geen strobreed in de weg ge legd tegen het tweede team van Activas. De invallers hielpen voor treffelijk mee om het verdedigings vak potdicht te houden, zodat de aanvallers van de Soesters alle tijd kregen om de korf te zoeken tegen de nummer zes van het klasse ment. Het lukte Eemvogels, dat met vier zeges in vijf duels de tweede plaats inneemt, voor én na rust telkens vijfmaal te scoren. Overleeft VVZ'49 de 2e Ronde in de beker? Zaterdag 19 oktober a.s. aan de Eemweg aanvang 14.30 uur De wedstrijdbal wordt aangeboden door: ASBO GROEP B.V. Hoofdsponsor: Procar B.V. Co-sponsor: Bosman Bedrijven BV Kledingsponsor: Sport 2000 Sub-sponsors: Bar Eetcafé d'Oude Enghe Bar Eetcafé Centraal Bouwbedrijf Van den Hengel Overige selectie-ondersteunende sponsors zijn: MBO Groep B.V. Bakker Bedrijfswagen Groep Becker Int. Transport Scholbrenpub The Cardinal Deelen B.V. Makelaars Esso Servicecenter Zaal Harrie Toonen Assurantiën tinden Bedrijfskleding B.V./ Jasper Mode Printkado Promotie/ Relatiegeschenken - Van Hengstum Apparatenbouw B.V. - Van de Meer Dakbedekkingen - Van de Munt Automaterialen B.V. Soest-Nijkerk - Van 't Net B.V. Verhuizingen - Wasiel Steitner - Wilhelm en Partners Weinig eer viel er te behalen voor de dames van MHC Soest tegen VVV. De koploper van de tweede klasse beschikt over veel individuele klasse en is als team verder dan de Soesters. De 0-4-nederlaag op de Bos straat was daarom op zich niet zo bijzonder. Alle doelpunten vielen voor rust. Reeds in de vijfde minuut kwam het eerste doelpunt tot stand bij een strafcorner. Die stand bleef lang staan, terwijl Soest toch wat kansen kreeg en enkele varianten van de strafcorner mocht uitprobe ren. Toen het in de 24c minuut 0- 2 werd, was het belangrijkste ver zet van Soest gebroken. 'Tegen zo'n ploeg weet je dat het dan heel moeilijk wordt om de stand nog om te buigen', aldus coach Arjan Weijburg. Mocht daar nog hoop op bestaan, dan was die snel weg, want negen minuten later was het al 0-4. In de tweede helft kreeg Soest iets meer •grip op het spel en werden er aan het einde zelfs enkele fraaie com binaties gespeeld, maar in de buurt kwam MHC Soest niet meer. De ploeg moest het uitgerekend tegen de lijstaanvoerder doen zonder routinier Merion van Asch, Julie Corsmit en Jaccomijn Hillegchek- ken, die normaal gesproken alle drie in de basis staan. Echt rouwig kon Weijburg niet zijn over het verlies, omdat er tegen VVV niet per se gewonnen moet worden. Anders is dat de komen de drie speelronden. Zondag zijn de hockeysters vrij in verband met de herfstvakantie, daarna volgen Almere (dat iets boven Soest staat) en Nieuwegein en Leusden, waarmee Soest de negende plek deelt. Weijburg: 'Van die clubs moeten we winnen om voor de winterstop alvast wat zekerheid te hebben. Daar gaan we hard aan werken.' Heren De 4-1-zege op ZOW was een goede opsteker voor het heren team van de Soester hockeyvereni- ging. Geen moment kwam Soest in gevaar. ZOW was zowaar af en toe in de cirkel te vindën, maar kon nooit een offensief ontketenen. Soest dicteerde de wedstrijd en kwam - in tegenstelling tot in de vorige duels - weer in beeld met goede combinaties. Na een kwar tier schoot Justin van de Born de bal voor het eerst binnen en Wou ter van Rensen was in de 44° en 55c minuut trefzeker. Uiteindelijk pikte ook Frank de Laat zijn graantje mee, alvorens in de slot seconden ZOW uit een strafcorner de spreekwoordelijke eer redde. MHC staat nu vierde en dat is vol gens Mattias Slagt misschien wel de plek waar de hockeyers thuis horen. Wat niet wegneemt dat de promovendus best meer wil. Slagt: 'er is gewoon een aantal goede ploegen, dat kampioen wil wor den. Daar horen wij ook bij, maar gemakkelijk zal het niet worden.' Fel duel tijdens MHC Soest- VVV t mogelijkheid voor 4e jn en absoluut een be- Voor de derde keer in vier duels liep Smeeing/BDC in de laatste seconden een punt mis. Ditmaal kwam dat doordat Koen Smeeing vanuit een vrije positie niet wist te scoren, al was dat natuurlijk niet de enige kans die de ploeg miste. Wel licht nog zwaarder dan de ne derlaag (21-20) tegen De Ga zellen weegt het uitvallen van Arjan Roest. De spelmaker raakte vorige week dinsdag in het gewonnen beker duel met Nieuwegein ernstig ge blesseerd aan zijn linker knie en is tenminste zes tot acht weken niet meer van de partij. Tijdens een aanvallende actie werd hij geraakt door het been van een tegenstan der. Omdat de knie nog is gezwol len, is het in dit stadium moeilijk te zeggen in hoeverre de binnen band is ingescheurd. 'De fysiothe rapeut heeft vanmorgen verteld dat ik een lastige blessure heb uit gekozen', aldus Roest eergisteren. Vijfenhalf jaar geleden was Roest ook een poosje gedwongen vanaf de kant toe te kijken, maar, verder bleven hem in de achttien jaar dat hij in de hoofdmacht speelt licha melijke ongemakken over het alge meen bespaard. De blessure is in eerste instantie reuze vervelend en onhandig voor de mens Roest, maar ook op sportief gebied is dit een zware tegenslag, ten eerste voor de handballer, maar zeker voor de selectie. De voorbereiding werd al gedwarsboomd door kwet suren van verschillende spelers. Met het voorlopig wegvallen van Roest is niet alleen een pas op de plaats gemaakt, maar wellicht ook een stap teruggedaan. Ondankbare taak In het veld heeft Dave de Jongh de bijna ondankbare taak om Roest te vervangen. De Jongh mocht in het bekerduel van vorige week, toen Roest nog niets mankeerde, als middenopbouwer starten. Om er varing op te doen en tevens om Roest rust te gunnen. 'Het was de bedoeling dat we dit seizoen al va ker met hem op die positie zouden gaan spelen, maar nu wordt hij voor de leeuwen geworpen', zegt Roest die zaterdagavond als sup porter en 'tweede assistent' mee reisde naar Doetinchem. 'Dave pakte het goed op, maar je merk te vooral in het eerste deel van de wedstrijd goed dat er minder stu ring was in de verdediging.' Smeeing/BDC kwam in de eerste helft met 8-3 en 10-5 achter, ook al omdat de aanvalspatronen nog niet vlekkeloos verliepen. Op een gegeven moment kreeg De Jongh de smaak te pakken en knokte de ploeg voor wat het waard was. Bovendien werd in de tweede helft een offensieve dekking uitgevoerd op spelverdeler Mahmutefendic van De Gazellen, zodat Smeeing/ BDC terug in de wedstrijd was. Als de ploeg zorgvuldiger met de mogelijkheden was omgesprongen, had ze zelfs op voorsprong kunnen komen, nu ontstond er vanaf 14-14 een gelijkopgaande wedstrijd en moesten de Soesters nog een keer tje terugkomen van 21-19. Dat had gekund, maar lukte net niet. 'Net als in voorgaande wedstrijden bleef de productie onder de maat. Met 79 doelpunten in vier duels wordt duidelijk waar het probleem ligt', zei trainer/coach Paul van den Deijssel. 'Maar met de langdu rige afwezigheid van Arjan Roest en het eerdere opstappen van Ro- bert Wijnen zal het een heidens karwei worden om dit te kunnen oplossen.' Beker De dosis moeite waarmee Smeeing/BDC de tweede beker ronde bereikte, was bijna gelijk aan de hoeveelheid neerslag in augus tus. Vorige week dinsdagavond was het verantwoordelijk voor de uitschakeling van Nieuwegein dat uitkomt in de hoofdklasse, een treetje lager dan de eerste divisie. Smeeing/BDC nam een 5-8-voor- sprong, maar door afspeelfouten en het missen van kansen, gaf het Nieuwegein de gelegenheid om de rollen om te draaien. Via 10-8 werd het 21-19 en 25-23. Een ver rassing was in aantocht, maar in de slotfase hield Smeeing/BDC het hoofd koel, in tegenstelling tot Nieuwegein. Een directe rode kaart wegens een grove overtre ding speelde de thuisclub parten: 25-27. De reeks van nederlagen is zondag niet ten einde gebracht, maar Soest heeft zichzelf en de achterban weer moed inge sproken. Tijdens het bezoek aan koploper DWS sloegen de blauwwitten allesbehalve een slecht figuur. Het ontbrak er al leen aan, dat de kansen niet werden benut, anders had DWS niet in de slotfase alsnog de winst kunnen grijpen: 2-0. Hans de Wit had zijn opstelling enigszins aangepast. De van een schorsing teruggekeerde Gerdo Kuenen mocht eindelijk in de spits opdraven, nadat hij in de eerste duels centraal op het middenveld stond geposteerd. Met Dennie Holwerda aan diens zijde en Jordie Brouwer in de rug liet de aanvals- linie -van Soest zich herhaaldelijk zien. De eerste kopbal van Kuenen ging net over de lat, een vrije trap van Brouwer werd met moeite ge stopt, Richard Pietersen kon niet het beslissende tikje geven na een voorzet van Kuenen en Holwerda miste de kracht om een schot vol doende vaart mee te geven. Maar het was duidelijk dat Soest de toon zette in het hol van de leeuw. Uiteindelijk leek Koen Sue- ters op weg naar de openingstref fer, maar vlak voor de onderbre king kon hij fiet persoonlijke duel met de doelman van DWS niet doeltreffend afronden. De Amsterdamse ex-landskam- pioen gooide het in de tweede helft over een opportunistische boeg. Over lange afstand werd de bal met regelmaat richting het doel van Soest verzonden en daar ble ven Paul Pashley en Peter de Wit met moeite staande op het gladde veld. DWS werd gevaarlijker en drong vaker door de achterste li nie. Kritiek werd het na bijna een uur voetballen. De DWS-spits viel op de grond, zijn ploeggenoten claimden een strafschop, maar de scheidsrechter wilde van niets we ten. Amper een minuut later werd een Amsterdams doelpunt afge keurd wegens buitenspel. Wisselen In een poging het tij te keren, ging Hans de Wit wisselen. De trainer haalde Kuenen en Holwerda van het veld en liet Guy Dekker en Jan de Vos opdraven. De Vos liet met een een goede actie zien, maar werd op 17 meter van het doel ge vloerd. In het laatste kwartier gleed Soest alsnog onderuit. Bij een schot van Guillermo Ramklsoen was Wessel Sennef kansloos. Voor Soest zat er vervolgens niets anders op dan va banque te gaan spelen. Volgens het optelsommetje werd daardoor ach terin meer ruimte vrijgelaten en daarvan profiteerde DWS kort voor het eindsignaal. Geoffrey Schmeltz besliste het duel defini tief door een counter af te ronden. Zondag leverde het niets op, maar dat Soest na drie povere wedstrij den het veld met opgeheven hoof den mocht verlaten, is iets waar de selectie de komende weken op moet voortborduren. Eerst is er zondag 20 oktober het bekerduel met en bij FC De Bilt (14:30 uur), daarna komt AFC Quick 1890 naar de Bosstraat voor de Eem- landse derby. Tot dusver behaal den de Amersfoorters in drie uit wedstrijden geen enkel punt. Soest kwam in evenveel thuiswedstrijden niet tot winst. Een gelijkspelletje dus, zou men kunnen denken, maar daar schiet Soest niet veel mee op. Met twee punten staat Soest na zes duels laatste. De ach terstand op Koninklijke HFC be draagt drie punten, terwijl Hellas Sport, DWV en Quick vier punten meer bezitten dan Soest. Op de gedeelde vijfde plaats staan De Kennemers, Velsen en ZAP die zeven punten vergaarden, eentje minder dan Nijenrodes dat ook een duel minder speelde. DWS en AFC'34 lijken met respectievelijk 16 en 14 punten de twee voor naamste titelkandidaten te zijn. /^GEVRAAGD^N (vaste bezorgers) ^-^in Soest voor de^-^ Aanmelden: tel. 6014152 'Ik heb nog nooit zulke tover doelpunten gezien, zelfs Ceule- mans kan niet zoveel effect aan een bal geven', zei Jan Bos na dat Hees volkomen onterecht met 3-2 had verloren bij UVV. In de vierde minuut trapte Marko Hagelen de bal weg, die via de rug van de tegenstander met een onna volgbare curve in het doel van Walen verdween. Vijf minuten la ter kreeg UW een vrije trap 'met vraagtekens'. Van 20 meter draai de de bal in de uiterste bovenhoek. Tot overmaat van ramp wuifde de scheidsrechter in de achttiende minuut een vlagsignaal voor bui tenspel ('Meters', aldus Bos) weg en scoorde UW in tweede instan tie 3-0. Daar stond Hees dan met zijn goe de bedoelingen. Bos greep meteen in, haalde Hagelen naar de kant en stuurde aanvaller Danny Branden burg het veld in. Een uur lang speelde Hees de Utrechters van het veld. Vier kwartier lang was de ploeg van Bos heer en meester. 'Hadden wij hetzelfde geluk ge had, dan hadden we vier, vijf keer gescoord', stelde de trainer die bij zonder was te spreken over de in zet van zijn spelers. 'We hebben gigantisch geknokt,' In de tweede helft werd de druk van Hees nog groter, kansen waren er genoeg, maar er vielen slechts twee treffers. et garage privacy leverdieping ak357 ms jrenbrochure die iwerpers zet, biedt igrediënten voor Bel voor een itie 035-6016251, flüT <er eigentijds rustige lokatie! Natuur t/oer en bosgebied bin- let, sfeervolle woonka- inige tuin met berging, jur. 1e Verd.-; overloop, d, vaste wastafel en 2e Over de hele linie is Stam/ SoVoCo net iets beter dan de Soesterbergse 'broer' AGAVS. Dat bleek zaterdagmiddag in de Bunt, waar de eerste van twee derby's werd afgewerkt. Het 'onderonsje' eindigde in 4- 0 voor de Soesters (27-25 en driemaal 25-21). Vaak was er sprake van een gelijk opgaande strijd. Vooral in de eer ste set gaven beide teams elkaar nauwelijks ruimte. In deze fase verknalde Stam/SoVoCo niet min der dan zes services en kreeg het voor de eerste en de laatste keer een setpunt tegen op 24-25. De beslissende klap kwam even later van Jaap 'alsof 'ie nooit is wegge weest' van der Vinne. De linkshan dige buitenaanvaller was zaterdag de meest constante factor in het duel der 'bekenden'. Maar man van de wedstrijd was Jelger Takken die in zijn eerste SoVoCo-AGAVS niet geplaagd werd door eventuele 'dorpse' sen timenten. De van de regioklasse overgekomen middenaanvaller scoorde aan de lopende band. Korte, lange, hoge, lage ballen, de meeste sloeg hij binnen met een eenvoud als zette hij thuis een kop je thee. Welke smaak maakte hem niets uit. De twee aanvallers onderstreepten het verschil tussen Stam/SoVoCo en AGAVS die soms leuk, maar bij tijd en wijle ook bijna kneuterig speelden. De thuisclub had in de tweede set, op 22-21 niet te kla gen. Eerst viel een bal met vrijwel onvoorstelbare mazzel net goed voor de Soesters, de slagcnwisse- ling daarop was er een discutabe le beslissing van de scheidsrechter in het voordeel van Stam/SoVoCo dat op het daaropvolgende setpunt geen moeite had om het aangesla gen AGAVS op een 2-0-achter- stand te zetten. In de vierde set was AGAVS nog dicht bij één van de vijf wedstrijd- punten. Tot tweemaal toe nam het een voorsprong van een punt of vier, vijf, maar even zo vaak zette Stam/SoVoCo even een tandje bij om uiteindelijk de volle buit bin nenshuis te houden. Bij AGAVS speelt spelverdeler John van Brummelen (ex-SoVo- Terwijl oud-speler en -trainer van SoVoCo, Jan Visser (l) na mens AGAVS in de lucht hangt, haalt Brad Taylor uit. De Soester ploeg was over de gehele linie net iets beter dan de Soesterbergers. Co) dit seizoen weer mee. Ook Jan Visser was van de partij aan de Soesterbergse zijde. Hij kwam eveneens in het verleden uit voor Stam/SoVoCo, waarvan hij bo vendien enkele seizoenen de trai ner was. Bij AGAVS zat nog een oud-trainer van Stam/SoVoCo op de bank. Dat is Ali Moghadassian, de voorganger van Jurjan van Slooten die dit seizoen met zijn team de sprong naar de regioklas se wil maken. Met Unicornus en AGAVS zijn de eerste twee serieu ze struikelblokken genomen.

Soester Courant | 2002 | | pagina 17