Soest: ongeveer 1300 condoleances En dit zijn de knallers van deze week: >.49 13.98 1.25 0.99 1.29 m NEFKENS SOEST Krol wil verdeelsleutel woningen veranderen iRUKBMliZHn wc 1.99 Soester Leefwijzer van normen en waarden Verdwenen verkrachter hoeft gevang niet meer in Soester: 4 weken 'brommen' na tanken zonder te betalen DE BESTE WINKEL VAN NEDERLAND NIJHOf Janssen: 'gang van zaken bij Meander zint ons niet' VERKOOPPLANNEN? WOENSDAG 16 OKTOBER 2002 81e JAARGANG NO. 9 DEZE WEEK 'Bestuurlijke boetes zelf innen' 'Jongeren hebben nu weinig kansen' Handtekeningen, maar ook boodschappen en ervaringen in registers M GROTE NAJAARS KUNST- EN ANTIEKVEILING Ca. 3600 kavels kunst, antiek, schilderijen, goud, zilver, kleingoed en diversen DE BOLLENSCHUUR IS NU OPEN!!! Doe uw voordeel!!! Narcissen Tulpen Crocussen Amaryllis X Bij Kwekerij Groeneveld in Baam. X 15% korting op alle sierkussens 10% korting op alle binnendeuren OVERHEES Tamboerijn 11 - Soest Rundergehakt Bananen kilo C Amstel Bier Pilsener Krentenbollen Gebakken Beenham Roze garnalen VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest SOESTER KALENDER Burgemeester boos op ziekenhuisbestuur SOESTCRicOURANT A. van der Lee ^ofN OPEL O Nieuwe zender voor kinderen BEL VOOR EEN GRATIS EN DESKUNDIGE WAARDEBEPALING 035 - 603 27 37 Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Telefoon 035 - 601 41 52* - Telefax 035 - 602 49 04 - E-mail: soestcrt@wanadoo.nl - Internet: www.soestercourant.nl Abonnement: Soest/Soesterberg per half jaar 8,25 - Buiten Soest €16,50- Losse nummers 0,50 Gecontr. oplage 12.300 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Actueel 3 Multifunctionele 'boom' in het Smitsveen. Fonds culturele voorzieningen, integratie, betaalbare huizen. Diefstal f 110 kost agent nu 300. Griftland klust voor bosmensen. Column Visser. Op 't Hoogt Actueel Actueel Soestdijk wordt project van lange adem. Geld stroomt binnen tijdens Rondje Soestdijk. Windhond in beweging. Familieberichten Rubrieksadvertenties Aanbod huurwoningen 8 Op Soest 9 Schat ervaringen pelgrims. Soest 50 jaar geleden. 'Kap onze boom niet om'. Van heidehut tot residence. Cultuur 13 Beste inzenders Proefdictee krijgen finaleplaats. Artishock-berichten. Brede Bibliotheek. Volksuniversiteit. Soesterberg 15 Gemeente wil buslijn opheffen. - J' Modelbouw in museum. Kerstontbijt Heybergh. Sport I SoVoCo net iets beter dan AGAVS. Arjan Roest voor weken uitgeschakeld. Prikbord Medische dienst. Kerkdiensten. Radio Soest. 19 In goede samenspraak met de burgers zou een Soester Leefwijzer kunnen worden opgesteld. Daarin komt te staan wat niet meer kan wor den getolereerd en waarte gen dus moet worden opge treden. Namens het College gaf burge meester Koos Janssen de raads fracties in overweging om de wijken en de buurten in te gaan om met de inwoners van Soest en Soesterberg over normen en waarden te gaan praten. Het is van belang, aldus Janssen maandagavond tijdens de be grotingsbehandeling, dat de burger eerst aan het woord komt. Net als tijdens de discussies over de Toekomst Oriëntatie Soest/Soesterberg (TOSS) zou een programma van aandachts punten kunnen worden opge steld. Dat moet dan uiteindelijk worden vastgesteld door de ge meenteraad, zodat duidelijk is wat wel en wat niet door de beugel kan. Vervolgens is het volgens de burgemeester van belang, dat instanties en eventueel instellin gen de faciliteiten krijgen om daadwerkelijk actie kunnen on dernemen tegen ongewenste zaken. De fracties zullen er ver moedelijk vanmiddag op reage ren. De gemeente zal verder zeer waarschijnlijk opnieuw in Den Haag gaan vragen of ze zelf het geld van bestuurlijke boetes mag innen. Te denken valt aan bekeuringen die zijn uitgedeeld wegens het achterlaten van zwerfvuil, (geluid)overlast, maar ook bepaalde verkeers overtredingen. Enkele jaren terug pleitte Soest daar ook voor bij het rijk. Soest betaalt uit eigen zak de salaris sen van de politiesurveillanten. Op jaarbasis kost dat de lokale gemeenschap afgerond 300 duizend euro. De surveillanten controleren op onder meer de naleving van de parkeerregels, het hondcnuitlaatbeleid en zien toe of het huisafval op de juis te wijze wordt aangeboden. Bij overtredingen wordt meestal een proces-verbaal opgemaakt, maar de boetes vloeien uitein delijk in de schatkist van het rijk. Soest wil het geld van be stuurlijke boetes zelf gaan in nen, want hiermee kunnen weer dingen worden gedaan die de gemeenschap ten goede komen. Het schijnt dat de gemeente Den Haag dat - in een aantal gevallen - al doet. Het gemeen tebestuur van Soest zal daarom opnieuw bij het ministerie aan de bel trekken. Tenminste, het CDA, GGS en D66 hebben eergisteren aangekondigd dat ze vanmiddag een motie daartoe indienen tijdens de begrotings behandeling door de raad. Het ziet er naar uit, dat ze een raadsbrede meerderheid krij gen. De criteria voor de toewijzing van woningen zijn toe aan ver andering. Dat vindt wethouder Bart Krol (CDA). De huidige verdeelsleutel is vooral gunstig voor ouderen, terwijl jongeren nauwelijks aan bod komen. 'Hoe ouder men is, des te sneller krijgt men een woning toegewe zen, ongeacht de noodzaak. Ie mand van 25 jaar met een gezin, en dat komt vandaag de dag nog steeds voor, komt moeilijk aan de bak', vertelde Krol maandagavond aan de gemeenteraad. Hij vindt dat het roer om moet en daarvoor is overleg nodig met de andere gemeenten van het Gewest Eemland en de woningcorporaties. Zoals eerder al eens is geopperd, zou ook de toewijzing in andere handen moeten komen te liggen. Nu kan men inschrijven op een woning en bepalen de gemeente en de woningcorporatie volgens de huidige richtlijnen wie het eerst aan bod komt. Volgens Krol moet een andere partij de toewijzing op zich gaan nemen. Een en ander is in onderzoek. Op opmerkingen dat er in Soest meer betaalbare woningen voor jongeren en ouderen moeten ko men, was Krol kort, maar krachtig: 'de raad heeft het College opge dragen niet meer grootschalig te bouwen. Dan kun je dus niet meer zo veel goedkope grond voor nieuwbouw krijgen en moet je in de bestaande voorraad gaan kij ken.' Ongeveer twaalf- tot dertien honderd mensen hebben in de afgelopen week de condolean ceregisters voor prins Claus ge tekend. Deze ruwe schatting kon gistermorgen in het ge meentehuis worden gemaakt. Opvallend is dat veel kinderen naar het gemeentehuis in Soest zijn gekomen om hun schriftelijke con doleances over te brengen aan de koninklijke familie. Volgens een woordvoerder van de gemeente bevonden zich onder de mensen veel gezinnen. Menigeen ging ver der dan alleen maar een handteke ning. Veel mensen schreven een ervaring neer, die ze hebben opge daan in relatie tot prins Claus of het koningshuis, anderen uitten een bepaalde herinnering. Ook kwamen er mensen die op papier hun verbondenheid weergaven, omdat zij zelf of hun partner van Duitse afkomst zijn. Ook buiten landers, die op bezoek waren in Soest, betuigden hun respect voor de prins-gemaal die gisteren werd bijgezet in het familiegraf in de Nieuwe Kerk te Delft, en hun me deleven voor de nabestaanden. In Soest volgden circa negenhon derd mensen het voorbeeld van burgemeester Koos Janssen. Hij had woensdagmorgen als eerste het condoleanceregister getekend, dat in een aparte ruimte achter de afdeling publiekszaken was gelegd. Op de tafel stond ook een ingelijs te foto van de vorige week zondag overleden prins. Hetzelfde was het geval in Soester berg, waar mensen in De Drie Ei ken een persoonlijke boodschap of alleen maar hun naam of handte kening konden neerschrijven. Hier had wethouder Bert Krijger vori ge week als eerste op de stoel ach ter de tafel plaatsgenomen. Dat deden naar schatting de afgelopen zeven dagen nog eens drie- tot vierhonderd mensen, aldus de woordvoerder van de gemeente. Omdat Soest veel oudere inwoners telt, had de gemeente ook in de bejaardentehuizen een condolean ceregister gelegd. De laatste hier van werden gisteren opgehaald. Alle losse bladen zijn vandaag naar het provinciehuis in Utrecht ge bracht. Daar worden de condo leanceregisters van alle Utrechtse gemeenten verzameld en vermoe delijk ingebonden, alvorens ze Kijkdagen: Vrijdag 18 oktober Zaterdag 19 oktober Zondag 20 oktober Veiling: Maandag 21 oktober Vrijdag 25 oktober 19.00-22.00 uur 11.00-17.00 uur 11.00-17.00 uur t/m aanv. 19.00 uur Vaartweg 109 Hilversum Tel: 085 - 624 71 70 Catalogus op internet: www.vanzadeIlioiT.nl Een 32-jarige man die drie jaar geleden in Soest een meisje uit Zeist heeft verkracht, is dins dag door de rechtbank in Utrecht veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf, waarvan driehonderd dagen voorwaar delijk. Het onvoorwaardelijk deel is gelijk aan het voorarrest, dus de verdach te hoeft niet meer naar de gevan genis. De kans dat justitie hem ooit nog tegenkomt, is overigens klein. De verdachte heeft vorig jaar Ne derland verlaten. Drie jaar geleden woonde hij in Soest en misbruikte toen samen met een andere Somaliër in diens flat een meisje dat ze tegen waren gekomen in een discotheek in Zeist. De andere Somaliër die als de belangrijkste dader wordt ge zien, is al eerder tot anderhalfjaar cel veroordeeld. Het slachtoffer kreeg nog vierhon derd euro schadevergoeding toege wezen. Maar die zal de verdachte waarschijnlijk ook niet snel beta len. ik ik ik jk ik A ik Jj. 'i* 'A 'f 1000-en soorten bollen van kwekerij naar cliënt. Tête a tête 50 voor 5,- lage botanische 100 5,- botanische 1005,- bolmaat 36 3 voor5,- (geen handelaren, geen collega s) ^fl? *1? 500 m. voor het kasteel, linkerzijde, u bekend. V V 4^4 Oegstgeest Lisse Noordwijkerhout aJj. ik ik ik ik i?4 ik ik >k ik «k De Utrechtse politierechter heeft maandag een 32-jarige Soester veroordeeld tot vier weken gevangenisstraf wegens het stelen van vierhonderd euro uit een snackbar in Soest. De man had bovendien bij twee pompstations getankt zonder te betalen. Politierechter mr. T. Reichardt sprak een 25-jarige medeverdachte uit Soest vrij van betrokkenheid bij de diefstal in de snackbar op 23 ja nuari. Hij zou de cafetariabaas en een klant hebben afgeleid bij de si garettenautomaat, terwijl zijn 32- jarige kompaan het geld uit een geldlade in de keuken stal. Volgens Reichardt stoelde de be schuldiging aan het adres van de 25-jarige Soester op de vermoe dens van de uitbater en de klant, en ontbrak het harde bewijs. De verdachte, niet aanwezig op de zit ting, had tegenover de politie zijn betrokkenheid bij de diefstal ont kend. De officier van justitie eiste drie weken celstraf. Tegen de 32-jarige Soester was vijf weken gevangenisstraf geëist. Ook hij was niet op de zitting aanwezig. Hoewel de man bij de politie had geweigerd te verklaren, achtte Reichardt het tanken zonder beta len bij twee tankstations in Soest in januari bewezen. Het kenteken van zijn auto was genoteerd en een personeelslid had hem op de vi deobeelden van de bewakingsca mera herkend. incl. glas en hang- en sluitwerk, excl. installatiekosten' bouwen woonwaren. baarn minervaweg 3, tel. 035 54 86 111, www.nijhofbaarn.nl l 2 kratten zak 10 stuks vers van 't mes 100 gram bak 125 gram Wethouder Bert Krijger tekende ah eerste het condoleanceregister in Soesterberg. In De Drie Eiken volgden drie- tot vierhonderd men sen zijn voorbeeld, in Soest onge veer 900. Foto: Eemland Pers. worden overgedragen aan de ko ninklijke familie. De Soester Kalender biedt verenigin gen en instellingen in Soest gelegen heid hun publieksactiviteiten met een eenmalig karakter kort in deze 'week agenda's te melden. Donderdag 17 oktober 19:30 Raadsvergadering (on der voorbehoud), gemeente huis, Raadhuisplein 1. 20:00 Lezing over mensenhan del, Emmakerk, Regentesse- laan 2. Vrijdag 18 oktober Geen opgaven. Zaterdag 19 oktober 20:15 Concert Hans Roelof- sen, Cenakel, Amersfoort- sestraat 20, Soesterberg, 11,00 13,00). Zondag 20 oktober 15:00 Artishock Klassiek met Ernest Romboyts en Harrie Starreveld, Steenhoffstraat 46a, 6,00 2,50). Maandag 21 oktober 14:30 Dialezing over St. Pe tersburg bij de PCOB, OC Klaarwater, Wiardi Beekman- straat 475. 20:30 IRIS, Filmhuis Arti shock, Steenhoffstraat 46a, 5,00 3,50). Dinsdag 22 oktober 09:45 Bijbel Vakantie Club, de Bron, Sweelinckstraat 2. Woensdag 23 oktober 09:45 Bijbel Vakantie Club, de Bron, Sweelinckstraat 2. 14:00 Herfstmiddag De Vrije Teugel, Vedelaarpad, 2,50. 14:00 Familiefilm 'Stuart Little 2', Brede Bibliotheek/C-drie, Willaertstraat 49, 3,50 4,50). 14:00 Klaveijaswedstrijd KBO, OC De Klarinet, Klarinet 39. 14:00 Sportinstuif (5-9 jaar) bij SEC, Bosstraat-West. Het gemeentebestuur heeft op 29 oktober overleg met de raad van Bestuur van Meander Me disch Centrum. 'En dat is hard nodig, want de gang van zaken zint ons niet', zei burgemeester Koos Janssen maandagavond. De Spoedeisende Hulp (SEH) in Baarn werd begin september reeds gesloten in plaats van 1 oktober. Het College was verrast. 'We zijn over beide data niet geïnformeerd, pas achteraf hoorden we het', al dus Janssen. Al geruime tijd vindt er geen over leg meer plaats tussen de Raad van bestuur en de belanghebbenden, waarvan het Soester gemeentebe stuur er een is. Verder heeft de zie kenhuisdirectie meer afspraken aan zijn laars gelapt en houdt ze zich niet aan het rapport, dat eer der werd opgesteld door een spe ciaal door de minister van volksge zondheid in het leven geroepen commissie. Soest trok vier weken geleden aan de bel bij Meander Medisch Cen- Gevraagd vaste bezorgers in Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152 Autobedrijf Evclusief-Dealer voor Soest. Baarn e.o. Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 y/,e anders VOOR NIEUW EN GEBRUIKT -A,U:T ÓflïBBBfe t L B E D R J F; (Birkstraat 30 - 3768 HH Soest Telefoon (035) 601 23 64 trum. Het gevolg is dat er over twee weken weer zal worden ge sproken tussen beide partijen. Ook de gemeente Baarn had on langs bij Meander geprotesteerd tegen het eenzijdig stopzetten van het zogenoemde stakeholdersover- leg. Vanaf 31 oktober heeft Kinder- net/Nickelodeon definitief een plaats op dc kabel in Soest en om geving. De Nederlandse jeugdzen der neemt dan de plek van Car toon Network over. Want die zen der verdwijnt eind oktober achter de decoder. Kindernet/Nickelo- deon gaat elke dag van 06:00 tot 19:00 uur programma's uitzenden als Bassie en Adriaan voor dc kleintjes en series als Saved by the Bell voor tieners. Alles is Neder lands gesproken en geweldloos. Mensen die Cartoon Network al op hun televisie geïnstalleerd had den, krijgen vanaf de 31sle automa tisch de nieuwe zender. Deze is te vinden op de frequentie 736,75 of op nummer 54+. Meer informatie over frequenties is te vinden op www.kindernet.nl. BEDRIJFSSTOFFERING WONINGSTOFFERING MEUBELSTOFFERING Soesterbergsestraat 28/30 Telefoon 035 - 602 42 94 Burg. Grofhestraal 13, SOEST BuijsRegiomakelaars.nl jjyj Soest@Buijsregiomakelaars.nl nvm REGIOMAKELAARS UW MAKELAAR IN DE REGIO! (KANTOREN TE SOEST EN AMERSFOORT)

Soester Courant | 2002 | | pagina 1