Soestdijk: project van lange adem KRIE Geld stroomt binnen tijdens Rondje Soestdijk en veiling SOEST BV Alvast bedankt! JAN van ZAL A fit PvdA en GL: 'provincie gevoelig voor autolobby' Digitale risicokaart van bedrijven in de omgeving Windhond blijft in beweging PAGINA 4 WOENSDAG 16 OKTOBER 2002 SOESTER COURANT PAGINA 5 qehandicapte kind Gooi-Noord: 'geen MRSA-probleem meer aanwezig' MUSICSTORE AANBIEDINGEN is; 18," 24,9 Meningen I van lezers! Woonruimte GEVRAAGD VASTE BEZORGERS soesterScourant 50% korting op div. showroonikeukens! °et rdy Stichting zoekt nieuwe voorzitter r*/\i inru t tktober 2002 Na vier jaar overleg: vijfjaar voor verfraaien bedrijventerrein Actie levert 42.000 op voor Bethanië Rijden onder nvloed eicperl (st) SCHOEMAKER AUTOSCHADESPECIALIST provincie ::\Jtrechi BMR Ad vies Kerkstraat 3-5 3764 CR Soest Tel.: 035-6030303 Fax: 035-6029995 een kapvergunning blauwe spar nederlandse stichting voor het Voor meer informatie kijk op www.nsgk.nl, of bel (020) 679 15 72 Ziekenhuis Gooi-Noord heeft geen MRSA-probleem meer. Dat blijkt uit controle onder patiënten en medewerkers die mogelijk met de bacterie in aanraking zijn ge weest. De directie van het zieken huis laat dat weten in een persbe richt. De twee betreffende verpleegafde- lingen functioneerden, aldus de directie, alweer enige weken nor maal, sinds de laatste MRSA-dra- gende patiënt werd ontslagen. Nu de laatste testresultaten bekend zijn, is formeel de MRSA-besmet- ting ten einde. Eind juli werd de aanwezigheid van de bacterie geconstateerd. Di rect werden maatregelen getroffen, zoals het MRSA-protocol van Gooi-Noord voorschrijft. Deze bleken goed te werken, zegt de di rectie. 'Voortdurend is gericht voorlich ting gegeven aan patiënten, hun familie en bezoekers. De kwaliteit van de zorg, is ondanks de MRSA- kwestie, zoveel mogelijk gewaar borgd', aldus de directie. Volgens het ziekenhuis heeft de opnamecapaciteit niet te lijden ge had onder dc kwestie. Tot en met augustus konden in het ziekenhuis zestig opnamen meer plaatsvinden dan in dezelfde periode vorig jaar. ALLE K3 CD'S I 99 n BON JOVI Bounce Ztffv oor 1 8f5° DOOR 'T LINT deel 8 van ,24-^fvoor AIR GUITAR 1Q9 van.22r99 voor I <Jg MARK KNOPFLER van _23r9tTvoor ROLLING STONES Forty Licks - IA 99 vanvoor NIEUW NEDERLANDS PEIL )rty licl n _2+r9tfvoor ELVIS PRESLEY ""■v. IQ 99 vanvoor «G CD-ROM 'BATTLEFIELD 1942' van^Ö^f'voor 45,- CD-ROM 'BEESTEN BOEL' n^oor 28,5° v. Weedestr. 7, Soest ingang Bruna Actie geldig t/m za. 02 11 2002 Reeds in mei van dit jaar had ik de commissie van de woonruimte ver deling erop attent gemaakt dat het leeftijdscriterium voor jonge star ters erg ongunstig is. Uit de briefwisseling, die ik in die tijd had met woningbouwvereni ging Portaal Eemland, kwam naar voren dat ook zij vond dat de toe wijzingsmethodiek aangepast moest worden. Men had in mei de voorstellen klaar liggen, die samen met de commissie woonruimte verdeling besproken en goedgekeurd moes ten worden. Maar bij navraag bleek dat er nog niets is veranderd in het beleid van de gemeente Soest, terwijl b.v. in Amersfoort al sinds vorig jaar juli een rechtvaardiger systeem is inge voerd. Ik ben blij dat wethouder Krol vo rige week in een artikel in Op 't Hoogt zelf ook benadrukt dat bij het huidige verdeelsysteem jonge ren moeilijk aan bod komen, maar wanneer gaat hij daar ook daad werkelijk wat aan doen? Van al het geld dat is uitgegeven om ons openluchtzwembad weg te geven en het Zonneglorenterrein terug aan de natuur te geven had ook sociale woningbouw gereali seerd kunnen worden, waarbij jon geren en ouderen aan bod hadden kunnen komen. Het beleid van de wethouder 'ste nen voor stenen' bestaat kennelijk alleen op papier, want ook het ter rein van Kodak wil men weer te ruggeven aan de natuur. Natuur is hier ruimschoots voorhanden, wij kunnen in de wijde omgeving ein deloos wandelen, fietsen en paard rijden. Nieuwe bouwgrond is op volgens de wethouder, dit is niet zo'n won der als je terreinen die bebouwd waren, na de sloop volzet met bo men, mogen onze jonge mensen daar dan soms hun tenten op slaan? 'Stenen voor stenen'? In de discussie die de politieke partijen onlangs gevoerd hebben over verschillende stellingen, kwam ook de huisvesting van jon geren aan de orde en men was het er over eens dat het een probleem was dat aangepakt moest worden. In vèel gemeenten is het beleid al veranderd, soms experimenteel, maar men onderneemt ten minste iets om jonge mensen meer kans te geven op eigen benen te gaan staan. Wanneer gaat Soest iets doen voor de jonge starters? H. Botma De fietstocht 'Rondje Soest dijk' was zaterdag een groot succes. Het evenement leverde alles bij elkaar 42.000 op voor het Medisch Kinderdag verblijf Bethanië in Soester- berg. Ondanks het koude weer deden 'meer dan 600 fietsers mee aan de tocht die werd georganiseerd door de Rotaryclub Soestdijk. Vroege vogels, Soesters en zelfs mensen uit Brabant en andere provincies waren gekomen om de tocht te maken. Het bleef gelukkig wel droog, maar er waren vele warme mutsen te zien en ook de hete ver snaperingen gingen grif van de hand. De deelnemersgelden, sponsorgel den en de veiling maakten opge teld een bedrag van 21.000. Dat bedrag werd door het Nationaal Fonds Kinderhulp, dat het goede doel Bethanië had aanbevolen, verdubbeld. Met de 42.000 wor den nieuwe buitenspeeltoestellen gekocht. De middag werd afgesloten met een veiling. Deze was tot stand gekomen nadat Rotarylid en kun stenaar Cok Hees besloot een van haar schilderijen te verkopen voor Bethanië. In restaurant Soesterdui- in Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152 Gedeputeerde Staten (GS) van de Provincie Utrecht laten zich veel te makkelijk gebruiken als spreekbuis voor de asfaltplan nen van het Utrechtse bedrijfs leven. Dit constateren de Sta tenfracties van PvdA en GroenLinks naar aanleiding van een door de provincie uit gebracht lobbypamflet: 'Pro vincie Utrecht: De draaischijf van Nederland staat onder druk!' Naar aanleiding van dit pamflet hebben de PvdA en GroenLinks schriftelijke vragen gesteld aan het College van GS. Zij zijn zeer ver baasd dat er door de provincie al wordt gesproken over oplossingen als het doortrekken van de A30 door het Binnenveld naar de A15 in de Betuwe en het aanleggen van een westelijke rondweg rond Amersfoort, terwijl over deze op lossingen nog niet met de politiek is overlegd. Met de publicatie van 'De draai schijf van Nederland staat onder druk!' doorkruist GS de ontwikke ling van zowel het nieuwe Strate gisch Mobiliteitsplan als het Streekplan, die volgend jaar door Provinciale Staten zullen worden vastgesteld, stellen de twee oppo sitiefracties. In het pamflet wordt al voorgesorteerd op allerlei keu zes die bij de ontwikkeling van deze plannen nog moeten worden gemaakt. 'De voorgestelde oplossingen wor den gepresenteerd alsof het om vaststaand provinciaal beleid gaat. Daarmee worden Provinciale Sta ten in feite door het College van GS gepasseerd', aldus de fracties. De inhoud van het lobbypamflet wordt in hun ogen vooral gesteund door allerlei ondernemersorganisa ties, zoals Kamer van Koophandel en VNO/NCW: 'deze partijen zijn zeer eenzijdig gericht op het auto verkeer, wat ook terug te zien is in het pamflet. Het openbaar vervoer komt daarin maar beperkt aan bod.' PvdA en GroenLinks vinden dat de provincie niet alleen naar on dernemers moet luisteren, maar ook naar natuur- en milieuorgani saties en consumentenorganisaties, en bovenal ook naar de inwoners van de provincie zelf. Op zoek naar üw ideale KEUKEN of BADKAMER? Keukens Badkamers Badkamer- en sanitairartikelen ERGO-keukens t.b.v. gehandicapten in het kader van de W.V.G. Complete montages Wand- en vloertegels Tegel- en stucwerk Vrijstaand en inbouwapp. Wandkasten Ook keuken- en badkamerrenovaties Deskundig advies (ook bij u thuis!); vrijblijvende offertes. Showroom geopend: Dinsdag t/m vrijdag: 09.30 - 17.30 uur Zaterdag: 10.00 - 16.00 uur; 's maandags gesloten Veldweg 4, Soest. Tel. (035) 6014878, Fax (035) 6028029 HSE SOEST BV al 33 jaar meerwaarde in wonen! nen kwamen 47 objecten onder de hamer: van Frans Molenaars' hoe den tot een twee uur durende ses sie in een Hoofddorpse 'flight si mulator'. De items waren belange loos ter beschikking gesteld door particulieren en kunstenaars. De opbrengst varieerde tussen de 40 en 1150. Dat laatste be drag werd neergelegd voor een brons van Soester kunstenaar Riki van Duin. De eindstand van de veiling was 9000. De dag werd afgesloten in open luchttheater Cabrio, waar Rota ryclub-voorzitter Jacques Aaders de opbrengst bekend maakte in Anita Meijer was een van de ar tiesten die zaterdagmiddag tijdens Rondje Soest optraden in het open luchttheater. Foto Bel! bijzijn van Mieke van Dijke van het Nationaal Fonds Kinderhulp en Dianne Hoopman van Bethanië. De dames hadden niet verwacht dat de opbrengst zo hoog zou zijn: 'Kindertoestellen zijn erg duur, omdat ze aan allerlei veiligheidsei sen moeten voldoen. De plannen voor de herinrichting van de kinderspeelplaats kunnen nu ver wezenlijkt worden'. Sinds eergisteren is via internet de 'Risico-inventarisatie Pro vincie Utrecht stappenplan 2' te bekijken. Deze is te vinden via de websites van de gemeen te Soest t www.soest.nh en de provincie fwww.provincie- utrecht.nh. Op deze digitale kaart staan de externe veilig heidsrisico's van bedrijven voor de omgeving centraal. Voor de gemeente Soest is de risi co-inventarisatie niet nieuw. Al ge ruime tijd is de gemeente bezig met risico-inventarisatie van be drijven om bij te dragen aan het veiligheidsbewustzijn van de inwo ners. Het gaat hierbij om het infor meren van de inwoners over de ri sico's in hun woonomgeving en het opstellen van rampenplannen. Zo is in 2000 naar aanleiding van de ramp in Enschede een eerste inventarisatie gehouden. Dit heeft geresulteerd in een lijst van 17 be drijven. Deze zijn vorig jaar alle maal nader geïnspecteerd door brandweer, milieu en bouw- en woningtoezicht. In opdracht van de regio Eemland heeft het advies bureau DHV een risico-inventari satie opgesteld voor bedrijven in de regio. Medio 2001 is hiervan het rapport verschenen. De aanleiding van deze risico-in ventarisatie is de wens om inzicht te hebben in de risico's, zodat een efficiëntere voorbereiding op ram penbestrijding mogelijk is. Naar aanleiding van deze regionale in ventarisatie is een plan van aanpak opgesteld om in 2002-2004 per jaar circa 25 bedrijven te beoorde len op het aspect veiligheid. De circa tachtig bedrijven in de ge meente Soest die in het rapport 'Inventarisatie van mogelijke effec ten bij calamiteiten met gevaarlij ke stoffen' worden genoemd, wor den alle nader onderzocht. Hierbij wordt de nadruk gelegd op pre ventieve maatregelen bij bedrijven om risico's te minimaliseren. Sindsdien houdt de gemeente nauwgezet de vinger aan de pols bij bedrijven, waarbij tekortkomin gen verholpen moesten worden. Eveneens wordt continu gewerkt aan het brandpreventieplan en de uitvoering van het plan van aanpak voor risicovolle bedrijven. De Stichting Herbouw Koren molen de Windhond moet we gens de economische neergang pas op de plaats maken, maar blijft wel vooruit kijken. Achter de schermen wordt gestaag doorgewerkt aan het realiseren van de herbouw. In overleg met de beheerder van buitengebied en de gemeente Soest worden afspraken gemaakt om het mol en terrein op te schonen. Het .informatiebord krijgt een facelift en het gebied wordt geëgaliseerd. Daarnaast is het de bedoeling hek werk te plaatsen. Ook is de Windhond betrokken bij activiteiten van de werkgroep Be houd Zuidereng, die onlangs zijn visie officieel presenteerde. Wind hond secretaris Sien Overduin was op de presentatie aanwezig en on derstreepte het gezamenlijk be lang. De werkgroep Zuidereng zoekt actieve samenwerking met de stichting en er is contact gelegd met gemeenten waar een verdwe nen molen wordt herbouwd, zoals Bunschoten-Spakenburg. Financieel realisme Dat de Windhond leeft, blijkt tel kens weer uit particulier initiatief. Ambtenaar Joop van Haaften vroeg bij zijn afscheid uit actieve gemeentedienst, begin september, met succes om bijdragen voor de herbouw. Dat leverde tot nu toe ruim 500 op en het bedrag groeit nog steeds. Ook een beken de Soester wist geld in het laatje te brengen voor de molen. Hij vroeg voor zijn 50sle verjaardag bijdragen voor de herbouw en kreeg die ook. Toch vindt het bestuur, na het Windhond Actiejaar boordevol publieksactiviteiten, dat financieel realisme geboden is. Ze zoeken naar andere manieren van geldwer ving en financiering. In het bestuur zijn ook enkele vacatures ontstaan door periodiek aftreden. En de plaats van de vertrokken voorzitter Gerhard Sterken moet nog worden opgevuld. Inmiddels zijn er con tacten met potentiële kandidaten. De plannen om alvast te beginnen met het aanbrengen van funda menten en de bouw van de romp, blijven vooralsnog in de kast. Wel komt binnenkort weer een Kroniek uit en de architect heeft een cd- rom presentatie ontwikkeld over de mogelijkheden die onderkelde- ring van de molen biedt. Voorbeel den zijn permanente expositie ruimte of onderkomen voor een bedrijf. Voor de beste merken op het gebied van beeld en geluid. Uw CD DVD specialist. (extra) bedrijfsruimte kunnen wor den gerealiseerd. 'Moeizaam' In algemene zin spreekt wethouder Krijger van een 'moeizaam traject'. Van Zal beaamt dat. 'Onderne mers zijn slim, als ze vandaag wat willen, moet het morgen gereali seerd zijn. Dit is een verhaal met een hele lange adem. Je hebt te maken met ambtelijke molens en inspraak, moet veel overleggen en we hadden de ervaring nog niet. We hebben vier jaar lang gespro ken. Het was niet makkelijk, maar de trein loopt nu.' De komende vijf jaar zullen de vorderingen langzaam, maar zeker zichtbaar worden. Of Van Zal er dan zelf nog actief bij is betrokken, Vanwege de regen werd het offi ciële startsein voor de verfraaiing van bedrijventerrein Soestdijk geïmproviseerd binnen gegeven. Bedrijven voorzitter Jan van Zal, wethouder Bert Krijger en RP.C. Rupert van de provincie Utrecht (v.r.n.l.) trekken aan een koord, Foto: Foto Bell is sterk de vraag. Hij verhuist eind dit jaar met zijn autoschadeherstel- bedrijf naar de Oostergracht. Wan neer hij het voorzitterschap ook zal neerleggen, een goede opvolger is er volgens hem wel te vinden. 'We hebben verschillende stuurgroe pen, die zich bezig houden met bij voorbeeld gezamenlijke afvalver werking of energie. Daar zitten voldoende mensen bij.' 14 55 ©soest.nl ril - i aougias >erk 60 - 1 blauwe spar t aangevraagde kapvergurv~ reelpad 61-2 lijsterbessen hun belangen te worden ge- ele vergunning kunnen dit binnen 4 weken na deze be- aken bij de afdeling Groen en Soest, Postbus 2000, 3760 Tier 035-6093643. Binnen sn liggen de kapvergunningen ;meentehuis van Soest, ka- 3UNNINGEN )2 tot en met 10 oktober 2002 ktober 2002 0 -1 kastanje lbomen Drns - 1 vogelkers, 1 eik en 1 spar Idboom ling 1 berk lifeer nen 1 ceder ■en =n tegen het genomen besluit sn na verzending van het be- i ingediend bij het college van louders van de gemeente 1760 CA Soest. DIRECTEUR RIO EEMLAND ;en, directeur van het RIO Eem- ïemen van indicatieadviezen ten en beschikkingen op be at ?men van indicatieadviezen luiten aan alle bij/voor het RIO amleiders, artsen en indicatie- iber 2002 jee raadsvergaderingen op het tingsraad en de gewone raads- tingsraad is maandagavond 14 lur gestart en zal verder worden agmiddag 16 oktober vanaf ïdering zal naar verwachting sdag 16 oktober, vanaf 19.30 Degrotingsraad uitloopt naar de e gewone raadsvergadering srdag 17 oktober (aanvang inde stukken liggen ter inzage hal van het gemeentehuis. Sommige of alle televisiekanalen sneeuwerig? ïen 26-jarige Soester is in de lacht van woensdag op donder- lag aangehouden, omdat hij Ironken achter het stuur zat. Op le Amsterdamsestraatweg in laarn kreeg de man het stopte en en moest hij een blaastest loen. Daaruit bleek dat hij teveel ip had. De politie hield de man an en bracht hem voor adem- nalyse naar het bureau. Vervol- ,ens bleek dat de Soester 0,8 pro- nille alcohol in zijn lichaam had. )e man kreeg een proces-verbaal n werd lopend naar huis ge tuurd met een rijverbod van twee lur. De rechter zal bepalen welke traf de Soester krijgt. Verbazend veel mensen kijken naar .JjrTljf een matig beeld, dit is vaak niet nodig. Onze specialisten controleren uw antennesignaal én de kabels met speciale meetapparatuur voor 30,- (incl. voorrijden). U krijgt een meetrapport over de kwaliteit van alle zenders én uw bekabeling in huis. Kijk zonder zorgen naar een goed beeld. Bel Expert Schoemaker en maak een afspraak. Burg.Grothestraat9-Soest Tel.035-601 03 44 /ERGUNNINGEN FOCW/t Beckeringhstraat 113762 EV Soest, tel.: 035 - 6011018, fax: 035 - 6026672 moeilijk om een plekje te veroveren in onze maatschappij. Daarom helpt de Nederlandse Stichting voor het Gehandicapte Kind hen om hun handicap te overwinnen, of in elk geval draaglijker te maken. Uw steun is daarbij onmisbaar, want de NSGK is voor haar werk grotendeels afhankelijk van donaties. Helpt u mee? Geef uw bijdrage aan de collectant, of stort op giro 552000 van de NSGK te Amsterdam. Alvast hartelijk bedankt! 0: De NSGK is in het bezit van hetkeurmerk van het Centraal Bureau Fondsenwerving; een garantie dat uw gift op verantwoorde wijze aan het goede doel wordt besteed. tot en met 10 oktober 2002 Mag ik mc even voorstellen? Mijn naam is Saskia Riem. Bij Van Zal is een kleine schade, snel geregeld. Terwijl ik de honden ga uitlaten in de Duinen, repareert Van Zal mijn auto zorgvuldig met de techniek "Uitdeuken zonder Spuiten". het laatje hebben gebracht. Dat bedrag zal, hoe bescheiden in om vang ook, worden benut voor on dersteuning van projecten die pro vincie en gemeente willen uitvoe ren. Na een inventarisatie op het terrein, is een lijst samengesteld van knelpunten die voornamelijk betrekking hebben op de herbe strating van de openbare weg, de herinrichting van openbare ruim ten en de vervanging van verlich ting. Ook zal de riolering worden vervangen. De kosten hiervan ko men voor rekening van de overhe den. Beveiliging Vanuit het bedrijfsleven zijn er nu borden met bewegwijzering ge plaatst. 'Maar daar houdt het nu mee op', zegt Van Zal die bij de leden nog wel zal aankloppen om geld te genereren voor het inhuren van het beveiligingsbedrijf dat nu al surveilleert op De Grachten. Gezien de structuur van het oude bedrijventerrein is het plaatsen van slagbomen geen reële optie, maar een surveillancedienst dient vol gens Van Zal wel het algemeen belang van de ondernemers. De bedrijvenkring Soestdijk moet dus nog groeien. Van Zal zegt te streven naar 75 tot 80 leden. Ge meente en provincie hopen dat meer ondernemers concreet hun eigen pand en terrein opknappen, zodat deze straks beter aansluiten bij het geheel. Om hen tegemoet gekomen, zijn sommige regelge vingen versoepeld. Net als op de Grachten mag een bedrijf straks meer van het oppervlakte bebou wen, mits het de parkeerplaatsen 'wegmoffelt', bijvoorbeeld onder gronds of (deels) inpandig. Boven deze parkeervoorziening zou dan Bedrijventerrein Soestdijk krijgt de komende vijf jaar een opknapbeurt. Provincie en ge meente hebben hun goede wil getoond door beide 1 miljoen euro beschikbaar te stellen. Nu is het zaak dat de bedrijven ook een handje helpen. Met de overheidsgelden worden de straten en de openbare ruimten verfraaid, daarnaast is het de be doeling dat de bedrijven, waar no dig, hun panden en erven onder handen nemen. 'Aan een mooie straat met allerlei oude, lelijke panden heb je ook niets. Wij wil len graag, maar dat kan alleen als de ondernemers ook meedoen', aldus wethouder Bert Krijger van economische zaken. Eergisteren plaatste hij een oproep aan de ondernemers om toch voor al te participeren in de revitalise ring, zoals de opknapbeurt met een mooi woord wordt genoemd. Voorzitter Jan van Zal van de be drijvenkring Soestdijk vindt dat een beetje het trieste van het ver haal. 'Je bent overgeleverd aan de ondernemers die willen meewer ken, maar je kan dat niet dwang matig forceren. Op het nieuwe be drijventerrein de Grachten is een aantal spelregels van toepassing, maar die kun je hier niet hanteren.' Projectmatig zal het verouderde bedrijventerrein, dat wordt omslo ten door de Koningsweg, de Vrij- heidsweg en de Laanstraat en Beckeringhstraat, stap voor stap een schoonheidsbehandeling on dergaan. Er staan 120 onderne mingen geregistreerd, inclusief de gene die er alleen maar een Post busadres hebben. Inmiddels zijn zestig bedrijven lid geworden, die aan contributie 26 duizend euro in

Soester Courant | 2002 | | pagina 5