'Nieuw' Artishock viert feest r cDogtei6,m Volksuniversiteit geeft gratis cursussen November Artishock-jazzmaand aruóhocK I ÏKomende zondag officiële heropening 1.7S Inloopmiddag voor tieners Nationale open dag ook bij Kunstuitleen Soest 'Bijzondere bijeenkomst' over bibliodrama PAGINA 12 WOENSDAG 23 OKTOBER 2002 SOESTER COURANT PAGINA 13 >NADEN Volksuniversiteit Soest/Soesterberg bruiden en specerijen Mini-creatiefmarkt en bingoavond bij wijkvereniging Brede Bibliotheek Soest m/f f Gevarieerd concert Concertkoor Baarn Elke woensdag en vrijdag bij Balans Zaterdag 2 november Regiozangavond met Julianakoor Humanisten over 'globalisering' Waarnemingen Disco Bladbolleai 'Radost' danst in Artishock Zondag in NPB^kerk Bluesnight met Eelco Gelling Band 'Compassionate Sex' VOLOP FEITEN IG HGL POCKETMATRAS, 1Ö0FDB0RD). aal 99. Tel: 035- 6011004. jl: info@middelmanwonen.nl Op zondag 27 oktober zal het feest zijn voor de sociaal cultu- ïle vereniging Artishock in 5oest. Want op die dag zal, na een ingrijpende periode van ïyerbouwen, die in totaal ruim een halfjaar heeft geduurd, het geheel vernieuwde pand aan de Steenhoffstraat 46A offici eel worden geopend. De achtergrond van de verbouwing was tweeledig. In de eerste plaats had de nieuwe penningmeester van Artishock, Martin Neijndorff, eind 2001 vastgesteld dat de tijd rijp was om fondsen te werven om grote delen van de al lang afge schreven inventaris en een deel van de apparatuur te vervangen. Dit ïïenkbeeld bleek uitstekend te pas sen bij de inzichten van de even eens nieuw binnengekomen film huischef Martijn Hisschemöller. En zo ontstond er een plan om in het filmhuis de stoelen en de pro- tie- en geluidsapparatuur com- leet te vernieuwen, jmdat tegelijkertijd ook het plan in de Gemeente om de Artis- iock-ruimtes geluiddicht te maken iet het oog op de milieuwetgeving aste vormen aannam lag het voor le hand om de verschillende werk- .aamheden goed op elkaar af te temmen. En zo kwam het, dat iok werd voorzien in nieuwe voor- etramen en nieuwe plafonds. Te gelijkertijd zou een complete uchtverversingsinstallatie worden ;eïnstalleerd. chtereenvolgens werden eerder lit jaar de stoeltjes in de filmhuis aal van nieuwe bekleding voor- jen, daarna volgde nog voor de omer de aflevering van de nieu we projector. En toen direct na de omer door het aannemersbedrijf lofstee uit Hilversum met het plaatsen van de dubbele beglazing :n de nieuwe plafonds werd be- ;onnen was dat het sein om Artis- tock voor enige tijd te sluiten. Zo :onden de mensen van Hofstee ïun werk rustig uitvoeren en werd Di Lassostaat 65% tel. 6022195 Kruiden en specerijen zijn de smaakmakers in de keuken. Krui den als rozemarijn, tijm en basili cum verlenen de gerechten de fi nesse en specerijen als gemberwor tel, nootmuskaat, peper en saf fraan brengen een keuken uit de nieuwe wereld bij ons binnen. Bij de Volksuniversiteit Soest kan men op donderdag 7 november van 19:30 tot 21:30 uur een lezing bij wonen over de geschiedenis van kruiden en specerijen, hun eigen schappen en de specifieke werking van deze smaakmakers in de keu ken. Na afloop van de lezing wor- len de deelnemers getest op hun tennis tijdens een kruiden en spe- :erijenproeverij. Kosten voor deze ezing: 10,00 plus 9,00 voor ie proeverij en een syllabus. Dp dinsdag 12 november, van .3:00 tot 17:00 uur, is het moge- ijk deel te nemen aan de culinai- e workshop 'Koken met kruiden'. 3e deelnemers maken kennis met le vele toepassingen van kruiden n salades, marinades bij bereiding ran vlees en vis en bij het maken fan warme dranken. Na het prak- ische gedeelte van de les wordt ;ezamenlijk gegeten onder het ge- lot van een goed glas wijn. Kosten joor de workshop: 27,00 plus 22,00 voor ingrediënten. iiitumn tea party n tea: een uitgebreid theebuffet iet onder andere rijk gevulde indwiches, cakes, hartige taarten, iies en fruitsalades. De organisa- |e en planning van een tea party, ibruik van servies en het serveren thee en verschillende theesoor- n maken een belangrijk deel uit in deze workshop met een En- is tintje. Deze workshop wordt tweemaal gegeven, op de dins- lagen 5 en 19 november van 13:00 tot 17:00 uur. Kosten voor de workshop: 27,00 plus 22,00 voor ingrediënten, janmeiden: Volksuniversiteit best, Di Lassostraat 65, 3766 EB best, 886022195, e-mail: vu- soesl@csnet.nl; maandag 13:00- 16:00 uur, dinsdag, woensdag en lónderdag 10:00-13:00 uur. In :rband met de herfstvakantie is het kantoor gesloten tot maan- 28 oktober. Zie ook: ww.volksuniversiteit.nl/soest, 'ilt u alleen het cursusprogramma invragen, dan kunt u buiten deze ook naam en adres telefo- iisch inspreken, dan krijgt u het irogramma zo snel mogelijk toe- ;estuurd. BANKETBAKKERIJ liter a zelf of veer ten ander geef't gebak met liefde aan elkander Soesterbergsestraat 53, Soest Telefoon 035-6012050 door enige tientallen vrijwilligers van Artishock voor al het schilder werk en bijkomende timmer- en installatiewerk gezorgd. Saamhorigheid Teruggezien kan inmiddels worden op een periode van bijzonder hard werken, waarbij vooral het afstem men van het werk van de aanne mer op de activiteiten van de vrij willigers bijzonder veel inspanning kostte. Omdat de ruimte al met al betrekkelijk beperkt is moest er bovendien nogal eens worden ge sjouwd met alle zware elementen van het interieur. Gelukkig kent Artishock een rijke traditie van grote saamhorigheid, zodat de vrij willigers er onder de bezielende leiding van Neeltje Buitelaar in slaagden de moed nooit te verlie zen. Omdat van diverse kanten was aangegeven dat ook de entree van het culturele bolwerk wel wat kon worden opgefleurd is aan de Ge meente gevraagd om een extra fi nanciële bijdrage te willen verlenen voor het aanbrengen van tegels. Na een stevige discussie, onder ande re binnen de Commissie Cultuur, werd besloten hieraan de nodige medewerking te verlenen. En zo gebeurde het dat het werkgebied tenslotte nog werd uitgebreid met trappenhuis en bijbehorende hal en portalen. Nu is al het werk gereed. Reden genoeg voor een feestelijk ope ningsprogramma, vol van allerlei verrassingen op cultureel gebied. Hiertoe behoort zeker ook de live opname van de eerste aflevering van het maandelijkse zondagmid dag radioprogramma 'Op Soest' van Werner Paans en Jan Visser, tussen 16:00 uur eri 18:00 uur. Eerder is er een jazzconcert van het traditionele jazzorkest 'The Hammerfield Stompers', tussen 15:00 uur en 16:00 uur. Hoogte punt van de dag zal ongetwijfeld zijn de officiële heropening van de filmzaal door burgemeester Jans- Wijkvereniging Overhees houdt zaterdag 26 oktober een bingo avond in ontmoetingscentrum de Klarinet. De zaal gaat om 19:30 uur open en een half uur later wordt het eerste nummer afgeroe pen. Tussen de ronden door houdt de wijkvereniging een loterij. Le den kunnen meedoen voor 3,50, andere deelnemers betalen 7,00. Op zaterdag 2 november is er de jaarlijkse mini-creatiefmarkt in de Klarinet. Tussen 10:00 en 15:00 uur kunnen belangstellenden op koopjesjacht, bijvoorbeeld alvast voor Sinterklaas of Kerst. Volgens de organisatoren is er in elke prijs klasse wel iets op de kop te tikken. Tegelijkertijd wordt een mini-rom melmarkt gehouden in het ont moetingscentrum. De toegang op 2 november is gratis. Willaertstraat 49 88 60958291 Zaterdag 26 oktober Danstheater Dee: 'Dubbeldwars' In de keuken van de Dubbels is alles dubbel schoon, dubbel netjes en dubbel opgeruimd. Deze keu kenprinsessen laten niets aan het toeval over. Alles gaat zoals het hoort. Maar niet als Dwars in de keuken is. Dwars is niet zo netjes als hij eruitziet. Hij wil altijd over al tegenin gaan en lol maken, de beest uithangen en dansen. Voor al veel dansen. En niet alleen. Nee, het liefst samen met een van de Dubbels. Of nog leuker; met alle twee! En als dat lukt wordt alles dubbeldwars op zijn kop gezet. Deze vrolijke voorstelling duurt 50 minuten en is geschikt voor kinde ren vanaf 4 jaar. Aanvang: 14:30 uur. Toegang: kinderen 4,50; volwassenen 7,00. Kaarten re serveren bij de theaterkassa: 886095829, maandag t/m vrijdag 11:00-18:00 uur; zaterdag vanaf een uur voor het begin van de voorstelling. Het Concertkoor Baarn brengt op vrijdag 15 november een geva rieerd programma in de Paulus- kerk aan de Brink te Baarn. Op het programma staan werken van Fauré (Requiem), Mendelssohn ('Verleih' uns Frieden' en 'Siehe, der Hüter Israëls'), Kromoiicki (Hymne Psalm 8), Bach ('O Jesu Christ, mein's Lebens Licht') en Purcell (Te Deum). Medewerking wordt verleend door: Joke Baard man, sopraan; Lideke van Elmpt, sopraan; Renée Sandbergen, alt; Carel van Langen, tenor; Paul Houba, bas. Begeleiding: Wybe Kooijmans, orgel. Algehele lei ding: Thijs Kramer. Entree: 10,00. CJP/Pas 65+ 8,00. De prijs is inclusief een uitgebreid tekstboekje. Aanvang: 20:00 uur. Kaarten zijn o.a. ver krijgbaar bij de VW-kantoren in Baarn en Soest en via A. van dér Horst, 885422893, en mw. A. Kole, 88033-2999345. sen van Soest, 's middags om half vijf. Aansluitend volgt er dan een aantal keren een voorstelling van de vijftien minuten durende film 'Emergency Exit', van de Neder landse regisseur Dennis Bots! Om 18:00 uur wordt het programma afgesloten. Wachttijd? Omdat er nogal wat bezoekers worden verwacht en er naast het bedienend personeel in Artishock maximaal 125 mensen tegelijk bin nen zijn wordt het publiek aange raden zijn komst samen te laten hangen met de keuze van het ge- bodene. Verwacht wordt dat er op die manier de nodige doorstro ming ontstaat, zodat zoveel moge lijk mensen kunnen genieten. Mocht het gebouw bij aankomst vol zijn kan enige wachttijd moge lijk uitkomst bieden. En hen, die grote drukte liever vermijden, wordt aanbevolen gewoon tijdens de reguliere evenementen kennis te nemerf van al het moois dat Artis hock te bieden heeft. Program ma 14:00 uur: de deur gaat open en het feest kan beginnen; 15:00 uur: aanvang Jazzconcert (oude stijl) van de Hammerfield Stompers in de grote zaal; 16:00 uur: aanvang radioprogram ma 'Op Soest' live vanuit de grote zaal; 16:30 uur: officiële opening ve- nieuwde filmzaal door burgemees ter Janssen; 16:45 uur: vertoning van de 15 minuten durende film 'Emergency Exit' in de Filmzaal (3 tot 4x). 18:00 uur: Einde feest.. The Hammerfield Stompers Gezellige, traditionele jazzmuziek bij de overgang naar de wintertijd. Het orkest is in 1989 begonnen als podiumband, maar kreeg na een paar jaar ook de smaak te pakken van de charmes van het spelen als looporkest. Opgericht vond plaats in Leusden (Hamersveld ham merfield), in 1995 verhuisde men naar Soest. Inmiddels is de oor spronkelijke bezetting grotendeels vernieuwd. Als podiumband heeft het orkest o.a. een aantal keren tij dens het Jazz Festival in Amers foort en het Rhine Town Jazz Fes tival in Wageningen gespeeld. Ook werd inmiddels talloze keren in vele grote en kleine jazzcafés op getreden. Prestigieus zijn de con certen in Huis ter Duin te Noord- wijk en Hotel de Wiemsel in Oot- marsum. Maar de klap op de vuur pijl was toch een oudej aarsoptre den in het Amstelhotel te Amster dam. Ook in het buitenland is de band actief. Na een tournee in 1991 door Afrika (Gabon) is het orkest vooral in Duitsland veel gevraagd. Het onderdeel 'Sto'mpers' in de naam doet een bepaald purisme in de stijl vermoeden (Stomp= soort muziek en dans uit de jaren '20) maar het orkest wil gewoon met plezier en enthousiasme gezellige traditionele jazzmuziek spelen. 'Emergency Exit' De Nederlandse korte film 'Emer gency Exit' heeft op het Giffoni Film Festival in Italië de eerste prijs gewonnen in de categorie 'oudere jongeren' (16-20 jaar). De film van regisseur Dennis Bots en producent Adriaan Bijl gaat over een meisje dat vanuit haar slaapka mer in een bioscoopzaal belandt en haar idool ontmoet. De jury van het jeugdfilmfestival, bestaande uit 250 middelbare scholieren uit de hele wereld, bekroonde de Neder landse inzending tot Beste Korte Film in de hoogste leeftijdscatego rie. 'Emergency Exit' gaat op 31 oktober in de Nederlandse biosco pen in première als voorfilm bij de Amerikaanse thriller 'Changing Lanes'. F A S H I O N VkvUlcso. C-ref -SPRII ÜMI Rademakerstraat 27 - Soesterberg - Tel. 0346-331463 Kinderen van 10 tot en met 15 jaar kunnen elke woensdag en vrijdag bij X-Change terecht voor de inloopmiddag. Een scala van activiteiten staan in De Schoof aan de Molenstraat op stapel, voorzieningen zijn voorhanden. De tieners hebben in het buurthuis de beschikking over een huiska mer, een speelruimte, een tiener- bar en een internetcafé. Samen te levisie of een videofilm kijken, ta feltennis of -voetbal, sjoelen, bil jarten, een drankje, een spelletje, de mogelijkheden zijn divers en uiteenlopend van aard. Medewerkers van Balans bieden ook huiswerkbegeleiding aan. De deelnemers komen in een aparte ruimte te zitten, waar ze op weg worden geholpen om te plannen, waar ze kunnen worden overhoord en extra opdrachten krijgen om te oefenen. De huiswerkbegeleiding is bestemd voor kinderen uit de bovenbouw van de basisschool en de onderbouw van de middelbare school, is mogelijk op meerdere middagen per week en kost 2,50 per keer. In tienercentrum X-Change kan tevens ruimte worden gehuurd voor het houden van feestjes (5 euro per kind, incl. chips en limo nade) onder begeleiding van een jongerenwerkster. Voor informatie over de activitei ten van X-Change kan contact worden opgenomen met Duko Mulder, Marea de Bruijn of Moni- ca Falck, 88 6017615, maar na tuurlijk kunnen belangstellenden ook zomaar het tienercentrum aan de Molenstraat binnenlopen. Op zaterdag 2 november hou den ruim negentig kunstuit leencentra, aangesloten bij de Federatie Kunstuitleen (FKU) open huis. Dat gebeurt dus ook in de Kunstuitleen Soest. De open dag gaat gepaard met de volgende bijzondere activiteiten of aanbiedingen: 10% korting bij aankoop van een kunstwerk. Dat geldt ook voor alle artikelen uit de 'winkel': exclu sieve tassen, sieraden, keramiek en grafisch werk. Abonnees die een nieuwe abon nee aanbrengen ontvangen 25 op hun kooptegoed. Wie op 2 november een jaar abonnement afsluit krijgt de eerste twee maanden cadeau. Dit aanbod geldt ook voor de Kunstuitleen voor Kinderen, waar kinderen tot 13 jaar kunst kunnen lenen tegen een gereduceerd tarief. Als wel komstcadeau ligt cr bovendien een kunstuitleenbroche klaar. Elke bezoeker ontvangt een exemplaar van het nieuwe magazi ne OOG! Dat gaat over kunst en mensen en biedt toegankelijke in formatie over kunst, kunstenaars en de kunstuitleen, interessante kortingen en is bovendien aantrek kelijk vormgegeven. Tentoonstelling Tussen 11:00 en 15:00 uur is in de Kunstuitleen Soest de tentoonstel ling van 50 nieuwe aanwinsten ge opend, met werk van Louise van Terheijden, Theo Leijdekkcrs, Wouter Stips, Annemarie Eilers, Erik Oldenhof en nog vele ande ren. De nieuwe kunstwerken zijn meteen te leen. Voor kinderen tot 13 jaar is er: 'Maak je eigen klei ne kunstwerk'. Bij inlevering aan de balie ontvangen alle deelnemers een leuke verrassing. Op zaterdag 2 november verzorgt de Koninklijke Christelijke Zan- gersbond een regiozangavond in De Open Hof aan de Veenbes straat 2. Naast samenzang van be kende liederen zal ook medege werkt worden door het Chr. Man nenkoor Bunschoten-Spakenburg, het Gospelkoor Sparks of Joy uit Westbroek en het Julianakoor uit Soest. Het orgel zal worden be speeld door Harmen Kooistra. De bijeenkomst begint om 20:00 uur en de toegang is vrij. Op donderdag 24 oktober organi seert het Humanistisch Verbond afd. Soest Baarn een avond over het onderwerp 'globalisering en anti-globalisering'. De bijeenkomst wordt gehouden in de grote zaal van 'De Deel', Melkpad 17 in Baarn en begint om 19:30 uur. De inleider is Kees Hudig van het 'XminY Solidariteitsfonds', een onderdeel van een wereldwijde progressieve beweging die zich in zet voor structurele, economische, politieke en maatschappelijke ver anderingen. De bijeenkomst is voor iedereen toegankelijk. Het 25-jarig jubileum van de Volksuniversiteit Soest is voor twee van de ruim 1000 cursis ten in ieder geval niet onge merkt voorbij gegaan. De Soes- terberger Conny van den Burg en Wietze de Jong uit Soest werden uitgeloot om een gratis cursus te volgen. Conny van den Burg, die de cur sus internet en e-mail volgt, ver trouwde het niet helemaal toen ze uit het leslokaal werd geplukt om de prijs in ontvangst te nemen. 'Dit is toch geen poets', vroeg ze zich af. Aanvankelijk had Van den Burg zich ingeschreven voor de cursus 'Tussen rommelmarkt en antiekzaak'. Nadat ze erachter kwam dat die al was volgeboekt, viel haar oog op de lessen Internet. 'Ik heb pas een halfjaar een com puter en iedereen heeft het erover. Eenvoudig vind ik het niet, maar na de cursus helpt mijn dochter me verder. Dat heeft ze me beloofd', vertelt de Soesterbergse. De gepensioneerde elektrotechni- Van links naar rechts: Volksuni versiteit-voorzitter Spruit, cursisten Wietze de Jong en Conny van den Burg, bestuurslid Joke Jansen en coördinator Miek Waagmeester. cus Wietze de Jong is de andere gelukkige die een gratis cursus aangeboden kreeg. Hij volgt lessen Frans 2. 'Ik heb altijd 's avonds gestudeerd. Zo heb ik ook mijn HTS-diploma gehaald. Maar hoe meer je studeert, hoe meer je merkt Gat je nog weinig weet', vindt De Jong. Lange tijd wilde hij niet naar Frankrijk, omdat hij geen letter van de taai begreep. Maar op een reis richting Spanje, raakte hij onder de indruk van Frankrijk. 'Ik wil in de taal van de mensen een borreltje voor het eten kunnen be stellen', verklaart hij. Miek Waagmeester, coördinator van de Volksuniversiteit, noemt de uitgelote cursisten representatief voor de jubilaris: 'het zijn mensen die maatschappelijk bijblijven, omdat ze het leuk vinden aan hun ontwikkeling tc werken.' Greet Vermeulen komt maandag 28 oktober naar het Vriendschap- gebouw aan de Nachtegaal weg voor waarnemingen. Bezoekers kunnen een kaars in een kandelaar en een foto van een overleden per soon meenemen, waarmee het medium aan de gang zal gaan. De bijeenkomst van PASO begint om 20:00 uur. Entree: 2,00 voor le den, 4,50 voor anderen. Kinderparadijs De Vrije Teugel j Vedelaarpad 53, tel. 6018136 Tijdens de wekelijkse inloopmid dag van De Vrije Teugel is er woensdag 30 oktober van twee tot vier uur een disco in het kinderpa radijs. Lekker dansen, maar ook meedoen aan muziekspelletjes is dan mogelijk aan het Vedelaarpad. Deelname aan de inloopmiddag kost 2,50 per kind. Knutselclub Op dinsdag 12 november start het kinderparadijs met de Kleuter- KnutselClub. Vier dinsdagmidda gen achter elkaar kunnen de deel- nemertjes hun creativiteit kwijt tij dens de meest uiteenlopende knut- selactiviteiten, steeds van 15:45 tot 1715 uur. Meedoen aan de Kleu- terKnutselClub kost 16,00. In schrijven kan op werkdagen bij De Vrije Teugel aan het Vedelaarpad, of telefonisch tussen 9:00 en 11:00, 88 6013136. BLOEI Afd. SOEST Bij Groei en Bloei kunnen woensdag 6 november deco ratieve bladbollen worden gemaakt. Onder leiding van Yolanda van der Hout is er een twee uur durende workshop in club gebouw 't Soester Stekkie, bij LTC Soestdijk aan de Schrikslaan 1-3. Gebruikt worden geprepareerd blad en droogmaterialen, waardoor de bollen lang houdbaar zijn. Er worden twee bollen gemaakt in verschillende kleuren en maten. De workshop begint om 20:00 uur en deelname kost 17,50 voor le den van Groei en Bloei en 25,00 voor anderen. Voor opgave en in formatie kan contact worden op genomen met Ingrid Visser, 88 6022358 (19:00-20:00 uur). De maand november staat bij Artishock net als vorig jaar in het teken van de jazz. De werk groep jazz is er weer in ge slaagd een programma samen te stellen dat uniek is voor Soest en omgeving. In samen werking met andere werkgroe pen binnen Artishock en met instellingen buiten Artishock is een agenda in elkaar gezet waarin de veelzijdigheid van Artishock perfect tot uiting komt. Met maar liefst zeven evenemen ten met het thema jazz staat het nog boller van activiteiten aan de Steenhoffstraat dan normaal. De werkgroep, die bestaat uit Ron van Ewijk, Semmy Prinsen, Albert van der Heide, Ank van den Berg, Roos en Mint Faas, Frans Kingma en Wilma Louwenaar, gaat dan ook een drukke periode tegemoet. Naast de vaste agenda, zoals het optreden door Perron 5B bij de opening van de maandelijkse ex positie op de eerste zaterdag, het concert op de tweede zaterdag en de jazzsessie op de derde vrijdag zijn er fraaie thema's gevonden zoals een jazzfilm, een wijnproeve rij en een programma met de Volksuniversiteit. cirbióhOCK De Soester volksdansvereniging 'Radost' heeft nog plaatsen vrij op de dansvloer in het onlangs ver nieuwde Arti shock-gebouw, Steenhoffstraat 46. Er worden volksdansen uit de hele wereld be oefend. Op die manier maken de dansers (m/v) kennis met de cul tuur en de gebruiken van verschil lende landen en volken. Wie wat aan zijn/haar conditie wil doen is hartelijk welkom. De repetities zijn op donderdagochtend (10:00- 11:00 uur) en op maandagmiddag 14:00-15:00 uur). Aanmelding en informatie bij de dansdocente, Lea van den Eijnden, ®56012986. De jazzmaand begint op zaterdag avond 2 november met de opening van de maandelijkse expositie van een lokale kunstenaar. De muzika le omlijsting wordt verzorgd door Perron 5B met gastsolist Sean Ber- gin! Op de zondagmiddag 3 november heeft Artishock in samenwerking met de Volksuniversiteit een pro gramma rond Richard Rodgers met zangeres Ilse Huizinga. Het jazzconcert van 9 november wordt ingevuld door het Marco Kegel/Alex Hagen Kwartet. Wat daarbij opvalt is de lyrische en melodische manier van spelen. Zondagmiddag 10 november speelt The Laundry Big Band met veel enthousiasme en speelplezier. Op vrijdag 15 november is er weer de jazzsessie waarin amateurs zich onder deskundige begeleiding kunnen uitleven. Een ander bijzonder evenement vindt plaats op zaterdag 23 no vember: de wijnproeverij. Een leuk De jazz-werkgroep van Artis hock. en interessant verhaal van Robert- Jan Kerstens (Best of Class Wines) wordt afgewisseld met prachtige jazzmuziek. Er wordt in triobezet ting gespeeld, met zang van Rosa- mint Faas. Voor de afsluiting van de jazz maand op vrijdagavond 29 no vember is er in samenwerking met het filmhuis van Artishock een prachtige jazzfilm: 'Round Mid- night', een echte jazzfilm met echte jazzmuziek. Alles bij elkaar een programma waarbij Artishock laat zien wat zij in huis heeft. De evenementen zijn zo divers dat velen aan hun trek ken zullen komen. In de komende weken zullen alle details over de evenementen uitgebreid vermeld worden. Iedereen kan in ieder ge val vast reserveringen doen in de agenda voor de komende geweldi ge jazzmaand. Komende zondag, 27 oktober, zal mevrouw ds. G.A. Rein- hold-Scheuermann in de NPB- kerk aan de Rembrandtlaan 20 spreken over het onderwerp bi bliodrama. Aanvang: 10:15 Bibliodrama is een eigentijdse spcl-werkvorm, die de mensen de mogelijkheid biedt om een bijbel verhaal op een heel nieuwe manier te leren verstaan. Het is ook een manier om te ontdekken hoe ie mands 'eigen' verhaal op een of andere manier al dan niet verbon den is met het bijbelverhaal. Tijdens deze bijeenkomst zal het bijbelverhaal klinken en zullen de bezoekers leren en ontdekken wel ke figuren er een rol in spelen. Het verhaal wordt dan voor de tweede keer gelezen met de vraag: kijk eens bij het opnieuw horen in wel ke figuur je je wilt gaan verdiepen. Dan gaan de deelnemers zich aan de hand van vragen eerst elk voor zich en daarna twee aan twee in die figuur verdiepen. Na de verdiepende ronde volgt een gespreksronde, geleid door een ge spreksleider. Personen met dezelf de rol zitten tegenover personen met een andere rol. Beide groepen antwoorden uit de eigen beleving van de door hen gespeelde figuur. In een laatste ronde wordt bespro ken wat ieder aan het verhaal op nieuw ontdekt heeft en wat de rol elk gezegd heeft. Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 I Zaterdag 26 oktober Eelco Gelling. Op zaterdag 28 september wordt een nieuwe reeks optredens geo pend met een optreden van de le gendarische Eelco Gelling band. Wie kent hem niet, de gitarist van de meest bekende Nederlandse bluesband Cuby and the Bliz- zards? Velen van ons zullen de lp's 'Desolation' en 'Groeten uit Grol- lo' nog kennen uit de jaren zestig. Na C+B speelde Eelco enige tijd bij Golden Earring. Na veel om zwervingen heeft hij sinds 1997 weer een eigen band, bestaande uit zanger/gitarist Ron Krop, basgita- rist Arjen Rijsdijk en drummer Jeffrey van Duffelen, later uitge breid met toetsenist Frank Braaks- ma. Talrijke optredens volgden tij dens festivals, bluesroutes maar natuurlijk ook in de vele (blues) kroegen die de lage landen ken nen. Bezoekers waren aangenaam verrast over de koers die de Eelco Gelling Band vaart, want hoewel ouder van hem bekend werk wordt gespeeld naast covers en nieuw repertoire, is de aanpak opzienba rend te noemen. Er wordt niet op oude roem geteerd, maar steeds gezocht naar nieuwe wegen. Stil stand is achteruitgang, is het stand punt van Gelling. 'Eigenlijk zie ik het niet zo zitten om over het ver re verleden te praten. Ik heb liever dat de mensen beginnen in '97. Ik heb nu weer een heerlijke band, waarbij ik ieder optreden progres sie bemerk. Maar wat minstens zo belangrijk is: het speelplezier is terug. Het is iedere keer weer een genot om op het podium te staan'. Bezetting: Eelco Gelling: lead- slide guitar; Ron Krop: leadvocals, guitars; Frank Braaksma: key boards; Arjen Rijsdijk: basguitars; Jeffrey van Duffelen: drums. Deze bluesnight mag je niet missen! Zaterdag 26 oktober. Aanvang: 22:00 uur. Zaal open 21:30 uur; zaal dicht 23:30 uur (of eerder als de zaal vol is). Entree 10,00. Voorverkoop: zaterdag 28 septem ber, 15:00-16:00 uur aan de zaal. Meer informatie? Kijk op: film.artishock-soest.nl of artis- hock-soest.nl. Maandag 28 oktober Scène uit 'Compassionate Sex'. De vrouwelijke - Spaanse - regis seur steekt in deze absurde vertel ling nogal de draak met dat waar 'al die kerels toch altijd op uit zijn'. En met die kerels zelf. En met de kerk. Zij verheerlijkt daarentegen de opofferingsgezindheid van haar zusters. Het aloude thema van de vrouw als hoer én heilige, hoer óf heilige, belicht zij op niet mis te verstane feministische wijze. De film wordt bij ons dan ook gedis tribueerd door Cinemien. On danks die oer(?)mannelijke lust gebeurt er in een dorpje in Mexi co al jaren lang niks meer: er wor den dus ook nauwelijks nog kinde ren geboren. De ruimhartige Dolo- res - wij zouden haar een welzijns werkster noemen - brengt daar verandering in, door op grote schaal met bijna al haar mannelij ke dorpsgenoten het bed te delen. Zo zet ze zich in voor haar ge meenschap. En dat heeft - geloof het of niet - gelukbrengende ge volgen. Als die echter teniet wor den gedaan, komt er wraak uit to taal onverwachte hoek, en op to taal onverwachte wijze. De omme keer in het gemeenschapsleven van dit dorpje - van saai en grijs naar vrolijk en kleurrijk - drukt de re gisseur uit in kleur - soms gebruikt ze zwart/wit, soms kleur - en met tempowisselingen en absurde ka ders. Deze eersteling van Laura Mana verwierf nogal wat prijzen op Spaans- en Midden-Ameri kaans terrein, en een Tiger Award op het Internationale Filmfestival van Rotterdam. (Spanje/Mexico 1999/2000; 105 min.) Maandag 28 oktober, aanvang 20:30 uur. Entree: 5,00; CJP/ 65+ 3,50. Reserveren: maandag t/m vrijdag 9:00-13:00 uur, sg 6019577. Meer informatie? Kijk op: film.artishock-soest.nl of artis- hock-soest.nl.

Soester Courant | 2002 | | pagina 13