BPC biedt tegenslagen het hoofd SoVoCo eenvoudig verder Soest stelt ook teleur in beker Zeki Kurt en co. verrassen VVZ'49 Red Stars omzeilt lastige klip Via Slovenië naar Paralympics Wijk Vervelende omstandigheden brengen Shot niet van de wijs pagina t WOENSDAG 23 OKTOBER 2002 SOESTER COURANT PAGINA 19 Van den Deijssel: gezien extra handicaps optimaal gepresteerd' ATLETIEK Van den Broek ontpopt zich als klimgeit Zowel dames als heren in derde bekerronde VOLLEYBAL KORFBAL KVO kruipt uit degradatiezone na overwinning Missers in strafschoppenserie onderstrepen malaise BEKERVOETBAL Claudia Swiers leert kneepjes bij Budo Ryu Groenwitten uitgeschakeld in tweede bekerronde BEKERVOETBAL Bekeravontuur krijgt aantrekkelijk staartje BASKETBAL Marijke Roest met zitvolleybalteam naar WK ZITVOLLEYBAL TAFELTENNIS BADMINTON Selby stevig op eerste plaats na vierde zege WANDELSPORT Startschot voor 41e winterserie van Olympia HANDBAL schouderblessure. Met een morele '0-3-zege' op zak was Dick van den Broek weer bijna haantje de voorste in de Oos tenrijkse bergen. Tijdens zijn trai ningsstage liep de Soester onder toeziend oog van trainer René van Zee uit Bad Hofgastein de interna tionale Wolfgangslauf. Over steile heuvels en modderige paden moest hij 27 kilometer afleggen. Bij de eerste klim, na 3 kilometer, moest Van den Broek de kopgroep laten schieten. 'Ik zat helemaal ka pot en voelde me slecht, had erge honger en vond het koud.' Op 22 kilometer hervond hij zich en begon hij aan een indrukwek kende opmars, zodat hij achter twee Kenianen, een Duitser en een Slowaak als vijfde eindigde. 'Zo kapot zitten en toch weer herstel len, een klasse prestatie', vond Van Zee. Van den Broek: 'blijkbaar is een bergloop een aparte kunst. Tijdens de afdalingen moest ik echt sprin gen van steen naar steen om een beetje grip te houden.' Zonder noemenswaardige pro blemen heeft Stam/SoVoCo zich geplaatst voor de derde be kerronde. SKV uit de tweede divisie had in Wageningen het thuisvoordeel, maar kon het de Soester ploeg niet lastig ma ken. Het werd zaterdag een re gelmatige 3-0-zege voor Stam/ SoVoCo. In de eerste set werd het klassen verschil meteen uitgedrukt (12- 25), daarna maakte de ploeg van Derk de Saegher het regelmatig af: 20-25, 21-25. 'Inspirerend is het niet als je de eerste set heel dik wint.' De trainer/coach wisselde tijdens de bekerwedstrijd voortdurend door, zodat iedereen ruimschoots aan spelen toekwam. Behalve Mo nique Wismeijer. De spelverdeel- ster kreeg eindelijk rust om het genezingsproces van haar gebless eerde enkel te bevorderen. In de voorafgaande week had ze niet meer dan een uurtje getraind, deze week hoopt ze twee uurtjes in de zaal te kunnen bewegen, zodat ze eventueel zaterdag voor het com petitieduel met Set Up'65 in de Bunt van de partij kan zijn. Net als eerder in Sneek werd Wis meijer in Wageningen vervangen door Majorie Borgmeier. Zij deed het prima, maar heeft volgens De Saegher de pech dat ze Wismeijer voor zich heeft staan. Zo hebben bijna alle volleybalsters stevige concurrentie op hun posi tie te duchten en dat is maar goed ook, is het oordeel van hun oefen- meester. Alleen al om praktische redenen is het een pre dat de se lectie uit twaalf speelsters bestaat. Op dit moment wordt namelijk ook Albertine de Haan geplaagd door een knieblessure. Zij kan nor maal rekenen op een basisplaats, maar zal zaterdagmiddag noodge dwongen zeer waarschijnlijk de passieve rol van toeschouwster toegeschoven krijgen. 'Als iemand wegvalt, hebben we er iemand anders staan, die het ni veau aankan. Andere clubs hebben dat misschien niet. En je kunt nu eenmaal een seizoen niet zonder blessures verwachten', aldus de trainer die beseft dat de breedte van zijn spelersgroep wel eens van doorslaggevende betekenis zou kunnen zijn. Voorlopig gaat het de volleybal sters van de Soester club voor de wind. Na drie duels voeren ze de ranglijst aan met 14 van de 15 be schikbare punten. Set Up'65 is echter een tegenstander om reke ning mee te houden. De ploeg die twee seizoenen terug kampioen werd van de eerste divisie, won tot nu toe alle wedstrijden met 3-2 en heeft dus negen punten. Heren De heren van Stam/SoVoCo, die het in competitieverband ook bij zonder goed doen, konden in het toernooi om de regiobokaal voor alsnog lui achterover hangen. De bekerhouder was vrijgeloot voor de eerste twee ronden en krijgt pas bij de volgende loting een naam kaartje in de 'grabbelton' van de competitieleider. KVO heeft zichzelf een goede dienst bewezen door in de laatste wedstrijd van de eerste helft van de veldcompetitie met 12-8 van Wolderwijd te winnen. Door dit resultaat staan de Soesterbergers nu 3 a 4 punten boven de degra datiezone, en kan met vertrouwen aan de zaalcompetitie worden be gonnen. De eerste 20 minuten verliepen nog vrij moeizaam. KVO ging te veel mee in het hoge tempo van de tegenstander en kwam niet tot bet eigen aanvalsspel. Bovendien wer den er door beide verdedigingen weinig kansen weggegeven. Een kwartier voor de rust kwam de kentering. Er kwam meer lijn in de aanvallen van KVO en de ge creëerde kansen werden ook be nut. Door Yvette van den Hoek en Maurice van Dillen (beiden twee maal) kwam KVO met 7-3 voor, toen Ilse van Rooijen er direct daarna 8-3 van maakte was de wedstrijd beslist. In de tweede helft kwam KVO niet meer in gevaar. Behalve dan misschien door gebrek aan con centratie in de eigen gelederen. Daardoor kon Wolderwijd nog tweemaal tot op 3 punten naderen. De onderkant van de neer waartse spiraal is voor Soest nog niet in zicht. Zelfs tegen FC De Bilt, dat in de tweede klas se dezelfde positie inneemt als de blauwwitten in de eerste, kon niet worden gewonnen. Soest bleef steken op een ge lijkspel (2-2) en faalde vervol gens in de strafschoppenserie (3-1). Het bekeravontuur is ten einde. Nu is dat op zich geen reden om paniek te gaan zaaien, maar uitge rekend tegen een lagergeklasseer- de tegenstander had Soest het zelf vertrouwen wellicht een nieuwe impuls kunnen geven. Niet dus. Tot twee maal toe moest een ach terstand worden weggewerkt. FC De Bilt loerde op de counter tegen de favoriet. Bij de thuisclub speelt Mark van de Lee als verde digingsleider. Twee seizoenen te rug kwam hij nog uit voor Soest. Het was nota bene Van de Lee die de score na een kwartier in gang zette door bij de tweede paal raak te koppen. Dat kon mede doordat Wessel Sennef de hoge voorzet verkeerd taxeerde. De gelijkmaker die Gerdo Kuenen elf minuten la ter maakte, was overigens ver diend. In de tweede helft bracht een an dere verdediger van De Bilt zijn ploeg op voorsprong. Met hard spel probeerde de thuisclub deze marge tot het einde in stand te houden. Guy Dekker, Koen Hooft en Hendrin Khandan mochten hun trainingspak uittrekken en het gaan proberen, maar Soest moest tot de 86e minuut wachten op de 2-2. Met een fraaie pass speelde Mar- co Lam spits Kuenen vrij en hij werd onderuit gehaald. De straf schop werd benut door Koen Sue- ters en omdat er niet meer werd gescoord, moesten beide clubs vanaf de stip een beslissing force ren. Misschien dat sommigen niet had den opgelet toen Sueters de elfme- tertrap in de reguliere speeltijd ver zilverde, in de serie misten Lam, Dekker en Khandan, waarmee de malaise waarin de ploeg verkeert, werd onderstreept.' Zorgen maakt men zich momen teel bij Soest over het verdere ver loop van het seizoen. Met twee gelijke spelen en vervolgens vier nederlagen in de competitie zit Soest in een moeilijke hoek. Zon dag krijgt het AFC Quick 1890 op bezoek, waarmee de Eemlandse derby na jaren in ere wordt her steld. In de jacht naar succes moet Soest zich maar niet te veel aan trekken van de statistieken, van de Amersfoorters werd sinds mensen heugenis niet meer gewonnen. Meervoudig Nederlands kampioe ne Claudia Swiers geeft morgen ochtend judoles bij Budo Ryu. De sportschool anticipeert sinds maandag in de Judo Vierdaagse door tijdens de herfstvakantie vier ochtenden een clinic te geven aan de jeugd. Kinderen die bij Budo Ryu lessen, mochten deze week vrienden en vriendinnetjes meene men. Ze kunnen een diploma en een badge verdienen en nieuwko mers krijgen een kortingskaart als ze besluiten reguliere lessen te gaan nemen. Acht topjudoka's ondersteunen vanuit de bond deze actie. Per lo ting zijn ze uitgezonden naar sportscholen in het land en Budo Ryu is een van de gelukkigen. Morgenochtend om tien uur zal Swiers aan de gang gaan aan de Parallelweg. te slepen. Het mocht niet zo zijn. WZ'49 kan zich, net als Soest, nu volledig gaan concentreren op de competitie. In de eerste ronde van de bekerstrijd waren Hees en SEC al uitgeschakeld. WZ'49 heeft zich op eigen veld laten verrassen door UTS, een Utrechtse club die op zon dag in de derde klasse uitkomt. Zeki Kurt Was verantwoorde lijk voor een van de drie treffers die de Soesters de das om de den in het bekertoernooi. Behalve dat WZ'49 werd uitge schakeld, leed het de eerste thuis nederlaag van dit seizoen in een officiële wedstrijd. Aanvankelijk zag het er niet slecht uit voor de zaterdag tweedeklasser. Stephan de Koning ging gewoon verder met waarmee hij een week eerder was gestopt: scoren. Hij zorgde voor de 1-0 die tot vlak voor de reguliere onderbreking op het bord bleef staan. Toen stak Kurt zijn hoofd om de hoek. De voetballer die ooit aan de Eemweg begon, maakte op slag van rust de gelijkmaker. Kennelijk daardoor aangeslagen, zakte het spel van WZ'49 in en kon UTS in de tweede helft uitlopen naar 1-3. Hidde Reitsma bracht de hoop te rug bij de Soesters (2-3) en daar na kregen de groenwitten nog een handvol kansen om in elk geval een strafschoppenserie uit het vuur Foto Bell Met handen en voeten probeert UTS Stephan de Koning af te stop pen. Een leuke ploeg uit de promo tiedivisie, de deur naar de ere divisie, ligt in het verschiet voor de heren van Red Stars, die twee niveaus lager de rang lijst aanvoeren. De basketbal lers plaatsten zich in een span nende wedstrijd in Bladel voor de derde bekerronde door de gelijknamige club met 62-63 te verslaan. Met enkele jongens die voorheen op hoog niveau acteerden en met veel meer lengte binnen de gelede ren leek Bladel de Soesters uit de bekerserie te schrijven. Red Stars liet zich bovendien niet van zijn beste kant zien in de eerste helft die dan ook met een 48-40-achter- stand werd afgesloten. Meer nog dan aan het kritieke bas ketbal had Robert Oosterhof zich gaandeweg de eerste twee kwarts geërgerd aan de kritiek die zijn spelers aan het adres van de scheidsrechters uitten. Waarop de coach zich in de rust zelf verbaal liet gelden tegenover dezelfde spe lers. De boodschap was begrepen, want in de tweede helft stond er op het mentale vlak een geheel ander team binnen de lijnen. Door knoerthard te werken, knokte Red Stars zich terug in de wedstrijd. De schutter van de gastheren werd min of meer aan banden gelegd en verdedigend gaf Red Stars weinig meer weg. Ondanks dat er veel kansen werden verprutst, werkte Red Stars met de regelmaat van de klok de achterstand weg. Bladel probeerde met een fysieke press het spel van de Soesters te ontregelen. Dat lukte gedeeltelijk, want de vrije worpen die het logi sche gevolg waren van de overtre dingen, waren bij lange na niet alle aan Red Stars besteed. Vooral Frank Renzenbrink, die de mees te aanslagen te verduren kreeg, miste tegen zijn gewoonte in nog al eens vanaf de lijn. Door af en toe de bal te stelen, sprokkelde Red Stars toch de puntjes bij el kaar en het voerde het tempo en passant nog even op. Dat leverde een voorsprong op, die vijf secon den voor tijd nog vier punten be droeg. De laatste driepunter van Bladel had daarom geen invloed meer op het resultaat van de be kerwedstrijd. De basketballers kunnen zich met een opmaken voor de volgende opdracht, want zaterdagavond worden ze om half negen in Beu kendal verwacht. Medekoploper Green Eagles zal er ook bij zijn. China, Litouwen en gastland Slovenië liggen op de route die voor Marijke Roest en haar teamgenoten is uitgestippeld naar de finale van de WK zit- volleybal voor landenteams. Het Oranje met 'Soester bloed' vertrekt vrijdagmorgen vroeg vanaf Schiphol. In Kamnik gaat Nederland niet al leen de titel verdedigen, maar lig gen tevens startbewijzen voor de Paralympics van 2004 in Athene klaar. En deelname aan dat toer nooi is de ultieme sportdroom van de Soesterse. Niet om alle spanning meteen weg te nemen, maar het ligt voor de hand dat de Hollandse formatie beide doelen zal bereiken. In de aanloop naar de WK heeft de kers verse Europese kampioen in elk geval niets aan het toeval overge laten. Vanaf de zomervakantie werd er elke woensdag, donderdag, zater dag en zondag getraind onder lei ding van bondscoach Joze Sanfi die als Sloveen toch kan spreken van 'thuiswedstrijden'. Tussen de bedrijven door vond er een trai- ningsweekeinde plaats in Finland. Dat land is in de poule ingedeeld met onder meer Iran en Japan, landen waarvan Nederland nog niet zo veel afweet. Finland moet in eik geval te doen zijn, laat Ma rijke Roest doorschemeren. In Slovenië krijgen zij en haar ploeggenoten vrijdagmiddag en zaterdag de kans om de laatste puntjes op de i te zetten, op zon dag volgt de wedstrijd tegen Chi na en maandag krijgt Oranje Li touwen en Slovenië op het bord. Plaatst Nederland zich voor de halve finale, dan komt het dinsdag weer in actie. De finale is woens dag 30 oktober om vier uur 's mid dags. Sinds de zomer van 2001 zit ze bij de vol leybalselectie en ze popelt om aan de bak te kunnen op het mondia le toernooi. Speciaal voor de Soes ter Courant zal ze de komende week een dagboek bijhouden. 'We hebben gedaan wat we moesten doen', was de conclu sie van Hans van Gooi na de 3- 7-overwinning van Shot op ONI. Plaats voor meer enthou siasme was er niet bij de Soes ter, want daar was weinig reden toe. Shot speelt al niet graag op vrij dagavond en het moest deze wed strijd tegen het bepaald niet ster ke ONI, dat laatste staat, afwerken in een ongezellige ambiance. Daar kwam bij dat er moest worden op geschoten, omdat iedereen om twaalf uur 'uit de zaal zou worden gegooid'. Gelegenheid te douchen was er daarom niet meer. Gelukkig voor Shot werd het re sultaat nauwelijks beïnvloed door de omstandigheden. De het hele seizoen goed spelende Van Gooi scoorde zijn tweede hattrick van de competitie en Erik Merkus verloor alleen van de sterke kopman van de Usselsteiners. Marcel Jansen draaide vrijdag minder en incas seerde twee nederlagen. Na een moeizame eerste game wonnen Van Gooi en Merkus tussendoor eveneens het dubbel. De najaarscompetitie is inmiddels halverwege en het ziet ernaar uit dat de Soester tafeltennisclub voor de vierde achtereenvolgende keer beslag gaat leggen op de tweede plaats in de hoofdklasse. Shot klopte tot dusver vier tegenstan ders en legde het alleen af tegen titelkandidaat Good Luck dat over twee weken bezocht wordt bij de aanvang van de returns. lande viüa ca. SOQ m3 i rage van ca. 2S rrta an inbouwappanatuur 4 royale slaapkamers Haleber de afronding voor hun re kening namen: 16-7. In de tweede helft was het kracht- verschil tussen de nummers 13 en 14 van dat moment niet minder klein. Smeeing/BDC behield de overhand, maar de kwaliteit liet hier en daar te wensen over. Het was te danken aan Charles van Kordelaar dat de marge op HEC werd uitgebouwd en op 25-11 was het een kwestie van aftellen. In de laatste tien minuten mocht Wouter Jacobs voor het thuispu bliek zijn debuut in de hoofdmacht maken. Hij verving doel verdediger Mare Vermaak die kon terugkijken op een goede wedstrijd. 'Sportief gezien is dit een prima opsteker. Misschien komen er extra krachten uit voort voor het zelfvertrouwen. In de eerste vier wedstrijden hebben we drie, vier punten verspeeld, anders had je kunnen meedoen. Want iedereen verspeelt punten in deze divisie, het wordt een spannende compe titie', aldus Van den Deijssel. Na de slechte start en de huidige elfde plek heeft Smeeing/BDC Richard van de Hoef op weg naar een van zijn vijf treffers. Foto Bell geen reden voor ondoordachte of geforceerde beslissingen. 'We heb ben goede zaken gedaan en moe ten gewoon positief blijven', is het motto van de trainer/coach die zaterdagavond in Arnhem met zijn ploeg tegenover Swift staat. De Gelderlanders likken de wonden na van de afstraffing bij White Demons (31-16) van afgelopen weekeinde. Volgend jaar moeten twee ploegen de eerste divisie ver- ruilep voor de hoofdklasse. Eentje staat er naar de mening van Van den Deijssel al vast en dat is HEC. De andere zal volgens hem niet Smeeing/BDC zijn. Na vijf van de 26 speelronden ziet de stand er in de eerste divisie zo uit: 1. BDC/Breakers 9 punten, White Demons 8, 3. UDSV 8, 4. Aalsmeer 2 7,5. De Gazellen 6,6. Groene Ster 6,7. CSV 6,8. Volen- dam 2 4, 9. DES'72 4, 10. Ge- mini 4, 11. Smeeing/BDC 3, 12. Quintus 2 3, 13. Swift 2, 14. HEC0. DOO-k.k. Ook in de vierde wedstrijd heeft Selby de winst naar zich toegetrok ken en voor de derde keer gebeur de dat met ruim verschil, 't Veen moest er in de zaal aan de Willae- rtstraat aan geloven: 7-1. Het enige verliespunt kwam op naam van Jolanda van Cleef die in de tweede game op 10-10 er voor koos geen verlenging te spelen. Prompt verloor ze met 11-10, na- I dat de eerste game met 11-3 ver- I loren was gegaan. Gerdie Hooijer I liet geen spaan heel van haar te- 1 genstandster: 11-1, 11-0. Johan I Meijer en Herman Scheerhoorn I hadden evenmin weinig moeite om I te winnen. I Die tendens zette zich voort in de 1 dubbelspelen. Zwaarder werd het lin de mix-partijen. Meijer en Van Cleef hadden in de derde game leen verlenging nodig om het zes- |de punt binnen te slaan. Moeizaam ■verliep het ook bij Marcel Pas en I Hooijer die in de eerste game pas tin de verlenging doordrukten en de volgende game nipt met 11-9 Wonnen. Koploper Selby komt 1 november weer in actie, dan in Bilthoven tegen hekkensluiter Irene. Wandelliefhebbers hebben het er waarschijnlijk al weken over. De j winterserie staat weer voor de deur. Voor de 41e keer heeft Olympia drie verschillende routes uitgestippeld, waarvan zaterdag 26 oktober de eerste kan worden ge volgd. Dan wordt er gestart vanaf de at- letiekaccommodatie aan de Wiek- sloterweg voor tochten over 5, 10, 15 of 20 kilometer. Er kan begon nen worden tussen 10:00 en 13:00 uur, maar wie de'20 kilometer wil lopen, dient voor 12:00 uur op pad te zijn. Het startbureau sluit om 17:00 uur. Deelname kost €1,00. Wie prijs stelt op een herinnering, betaalt €1,50. De 47-jarige wandelsportvereni ging Olympia houdt op de zaterda gen 2 november en 15 maart weer een wandeltocht in het kader van de winterserie. Voor meer informatie, 82 6020005 (na 19:00 uur), of 6024490. en zolang de voorraad strekt. Smeeing/BDC heeft zijn eerste overwinning te pakken. Na een verdiende nederlaag, twee on terechte en een ongelukkig ge lijkspel rekende de ploeg zater dagavond af met HEC, de zwakste van de veertien acteurs in de vaderlandse eerste divi sie. Door de 28-14-zege schoot Smeeing/BDC in één klap in een positief doelsaldo. Gezien het ni veau van de tegenstander uit Den Haag hoeft daar niet te veel en thousiasme uit te worden gehaald, vond Paul van den Deijssel. 'Maar voor de moraal is dit erg belang rijk. De jongens hebben de zaak goed opgepakt en zeker gezien de extra handicaps, optimaal gepres teerd.' Vanwege privé-omstandigheden ontbrak doelman Manasse Wisse, terwijl Bas de Pijper in eerste in stantie bedankte vanwege zijn Uiteindelijk nam de opbouwer toch maar het risico om gevolg te geven aan de inci dentele verzoeken die Van Den Deijssel hem deed. Deze week zal duidelijk worden of De Pijper toch langdurig zal zijn uitgeschakeld. Als dat het geval is, is Van den Deijssel de volledige opbouwrij kwijt, die in de tweede helft van vorig seizoen zo succes vol was. Robert Wijnen haakte in de aanloop af, Aijan Roest liep twee weken geleden een kwetsuur aan de knie op en nu tobt De Pij per met zijn schouder. Tegenslagen Alle tegenslagen ten spijt, deed Smeeing/BDC er alles aan het puntentotaal op te vijzelen en dat lukte. Tot 3-3 stribbelde HEC te gen, daarna liepen de Soesters on der leiding van Dave de Jongh weg naar 10-3. De spelverdeler die de plaats inneemt van Roest, scoorde in deze fase vijf treffers en zou uit komen op acht doelpunten. Wat volgde waren staaltjes van mooi handbal, waarbij met name Richard van den Hoef en Justin

Soester Courant | 2002 | | pagina 19