R.0UDI Verhuur, i 4 PROGRAMMA - OVERZICHT prikbord r RADIO Opkomst vaccinatie Soest het laagst in regio Eemland Huiskamerproject: een activiteit van de VOS PAGINA 20 programma I.IMJcMli, 1SEN Lievestro WOENSDAG 23 OKTOBER 2002 SOESTER COURANT LETIEK iebaanloop ,7 PAGINA 21 Meningen j vaniezersl Woonruimte (2) Coffeeshop op de schop? Herdenkingsdienst Kerkhervorming Kerstritten met de seniorenbus Dierenlief Dierenleed Colenso Consort in Amsterdam combi3^ 'Burgerlijke stand' Bingo voor 55+ Jeugddienst in De Open Hof Bezinningsavond bij Rozenkruisers Welkomstdienst in chr. geref. kerk De lopers van de week MEDISCHE DIENST SCHRAVEMADE B.V. PROF!L=eoeSt QS tel. 6023681 KERKDIENSTEN 'Van tempel tot kruis' zondag in Stiltecentrum Muziek in Utrecht Feestelijke sing-in Kerstgroep maken in de Bereklauw Muziekpalet Mr. E.M. Nikkels Soest Klassiek Marianne Jongkind (bal /-DVS (Baarn) ;tbal L-Firtina'93 (Utrecht) hal l Stars (H)-Green Eae- jndal) al ift-Smeeing/BDC (H) W-VVZ'49 (Wilnis) es-SVL (V.O. Utrecht- (D)-Set bal tam/SoVoCo ie Bunt) :istad 6-Stam/SoVoCo ersfoort) polo WZ&PC-Duinkikkers emster) •lsport 'andeltocht winterserie (atletiekbaan AV Pijnen- G 27 OKTOBER tbal iels Stensen 4-Red Stars echt) ey Iraere-MHC Soest (D) CM-MHC Soest (H) tal oest-AFC Quick 1890 at-Oost) VC-SEC (Amersfoort) DAG 28 OKTOBER ing 'ompetitie Soester Bow- eniging, ook op dinsdag ):00 (Bowling Soest) /estro is terug van wegge- de zomermaanden kwam de tweede divisie van de aars, maar na zijn promo hij prompt de eerste wed- .n de wintercompetitie. De lige winnaar van deze vis- denreeks had 38 keer beet Ti uit op 7.34 meter vis, 80 :ter meer dan Gerrit Kasius maal een vis aan de haak Derde werd Evert van de nenburgers startten zondag ialiebaanloop, een wedstrijd i kilometer. Bij de 55-plus- rd Mart van Hal tweede in Adri van de Zon had bijna nuut langer nodig. Snelste in Pijnenburg was Hans de (37.21), gevolgd door Stef 18.30), Jan van der Lee en Ruud Ambags (48.21). iet bestuur van de Soester 10 voor het eigen gebouw: J. teer, D. v.d. Wijden, R. Wie s-Hendriks, J. v.d. Breemer-ter den en W. van Schagen-Rade- Foto Bell 5-jarige. Wie de EHBO-ers mee geluk wil wensen is ko- Je zaterdagmiddag (26 okto- hartelijk welkom op de recep- jie van 15:00 tot 16:30 uur lt gehouden in het EHBO-ge- v aan de Parallelweg 7A. VERKOOP - VERHUUR - REPARATIE VAN GEREEDSCHAPPEN EN MACHINES VOOR DE VAKMAN'EN DE DOE-HET-ZELVER. Water stofzuigers. Rioolontstoppers. Parketschuurmachines. Behang-afstomers Hogedrukreinigers. Betonboormachines Etc. GEOPEND: Ma. t/m Vr. 07.00 -17.00 UUR Industrieweg 37b, 3762 EH Soest Tel: (035) 601 95 89 Met veel instemming heb ik vori ge week in deze courant de brief Jan H. Botma gelezen. Ook ik vraag mij af wanneer onze ge meenteraad al haar mooie verkie zingsbeloftes in daden omzet. Voorlopig lees ik dat alleen de PvdA in een motie krachtig pleit voor betaalbare nieuwbouw voor jonge mensen. Tenminste één par- lij die bereid is om iets van het .imvangrijke weidegebied, waar mee Soest is gezegend, niet alleen de paarden, maar ook aan jon ge mensen te gunnen. Beseffen de dames en heren van de raad wel hoe kortzichtig het is om (groene) rijkdom net een beet je met de volgende generatie te willen delen? Waar anders moeten, denkt u, onze huishoudelijke hul pen, verplegers, bakkers, vuilnis mannen, tv-monteurs of kapsters wonen? Of denkt u dat de welstand in Soest inmiddels groot genoeg is om deze werkers dagelijks uit Gro ningen te laten overvliegen? De motie van de PvdA is verwor pen, zo begrijp ik. Wiens belang denkt de gemeenteraad daarmee te dienen? Die van de mensen die groene oase, waarin ze nu le ven, als hun duurbetaalde en ex clusieve eigendom beschouwen? Hopelijk blijven zij gezond en vol gen zij tijdig een cursus brood bak ken. A, van Walen Regelmatige lezers van deze krant weten dat ik de columns van Jan Visser niet altijd kan waarderen. Maar nu Jan, wil ik graag aan je kwijt dat ik het met jóuw stelling- name ten gunste van de coffeeshop Hacas roodgloeiend eens ben Nog het minst vanwege de patiën ten die daar verlichting vinden. Zij zouden naar mijn mening hun door de zorgverzekeraars betaalde medicatie gewoon van de apo theek moeten kunnen betrekken. Maar je vergelijking met andere (sociaal geaccepteerde) leveran ciers van genotsmiddelen is mij uit het hart gegrepen. Heel treffend beschrijf je de geringe risico's van soft drugs tegenover de omvangrij ke maatschappelijke overlast en gezondheidsschade door gebruik van alcohol en/of nicotine. De beheerste verkoop in de coffees hop, de strenge huisregels en regel matige kwaliteitscontrole zijn een verademing vergeleken met de on gecontroleerde en veel overlast gevende handel aan huis of op straat. luist met de coffeeshop als ge- doogplek, heeft onze burgemeester een aansprekend motief voor een krachtige aanpak van de wildhan- del in de wijken. Wat let hem om, in plaats van de rust op de Konin- ginnelaan te verstoren, de onrust aan te pakken onder burgers die nu hun slecht begrepen strijd tegen verloedering en overlast weten af gekocht met een duur buurtpark je? Marijke Kingma-Geutskens Op donderdagavond 31 oktober zal de Kerkhervorming weer her dacht worden. Dat gebeurt in een speciaal programma dat wordt ge organiseerd door de Ichthusge- meente, de christelijke gerefor meerde kerk en de gereformeerde kerk vrijgemaakt. De bijeenkomst vindt plaats in de Ichthuskerk aan de Albert Cuyplaan 2. Professor dr. G.C. den Hertog, werkzaam aan de Theologische Universiteit van de chr. geref. kerken in Apeldoorn, zal spreken over de groei van de reformatorische in zichten bij de jonge Luther. Ook zal het Ichthuskoor, dat onder lei ding staat van John Propitius, een bijdrage leveren. Marco den Toom begeleidt op het orgel. De toegang is vrij; wel is er een deurcollecte ten bate van de Stichting 'In de Rechte Straat'. De kerk is open om 19:00 uur, het programma begint om 19:30 uur. Op woensdag 27 november en woensdag 11 november maakt de Seniorenbus een speciale rit naar tuincentrum Overvecht te Utrecht. Meegereden kan wor den door 55-plussers die daar de kerstmarkt willen bezoeken. Vanuit Soest wordt vertrokken tussen 9:00 en 9:30 uur, de te rugreis wordt om 12:00 uur aanvaard. De kosten bedragen 4,00 per persoon. Voor infor matie en opgave kan men bel len naar de Seniorenbus. 886019190 (doordeweeks van 9:00 tot 16:00 uur). Amivedi, 82035-6012697; j.ruijssenaars@worldonline.nl Op zondagmiddag 27 oktober zal het Soester Colenso Consort op treden in de gerestaureerde Von- delkerk aan de Vondelstraat te Amsterdam. Het orkest zal daar een concert geven op verzoek van Vertigo Catering, die het optreden zal combineren met een 'afternoon tea'. Hoogtepunt van het program ma is de uitvoering van de canta te 'Jauchzet Gott in alle Landen' van Bach met als solisten sopraan Lisette Emmink en de Baarnse trompettisten Frans de Vries en Johan Laseur. Verder worden on der andere een orkestsuite van Te- lemann en de vijfde symfonie van William Boyce uitgevoerd. De di rigent is Gregory Hubert. De toe gangsprijs bedraagt 12,50. Men sen die naar het concert gaan én daarna gebruik willen maken van de 'afternoon tea' betalen in totaal 17,50. Hét concert begint om 14:00 uur. Op zondagmiddag kan rondom de kerk vrij geparkeerd worden. VERMIST Zwarte poes, Birkstraat. Lichtrode, gecastreerde, kater, mager en is onder zijn kin wit, Gemini Soestcrberg. Cyperse poes met rode gloed, puntje van de staart is beige, Vre dehofstraat. Noorse Goudvink, dit is een rode vogel met zwarte rug en kop, Spi net. Cyperse poes met een 'Siamese bouw', door recente sterilisatie een kaal buikje, Eikenlaan. Witte poes met hier en daar een bruin/zwarte vlek, klein van stuk, Van Goyenlaan. GEVONDEN Rood/wit gevlekte kater van onge veer 11 maanden oud, Hartweg. Cyperse, gecastreerde, kater, draagt een donkerblauw bandje is mager en heeft een tatoeage in het oor, De Bongerd. Zwarte, gecastreerde, kater met een wit streepje op zijn rechter schouder, Dalweg. Zwarte poes met witte voortenen en rechts achtertenen, links achter voetje, alsmede een streep begin nend tussen voorbenen lopend over de buik naar achteren, Titus Brands- mastraat. Bruin Konijn, Talmalaan. Voor meer informatie: José Ruijs- senaars AMIVEDI Soest Baarn, tel/fax 6012697. 1 uur r fotoservice óók voor APS en digitaal FOTO - VIDEO/^> Zuidpromenade 15 3768 EM Soest Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen) Periode: 10 oktober 2002 t/m 17 oktober 2002. GEBOREN: Tygo, zoon van G. de Jong en E.H.M. Sukking. - Tarik, zoon van M.M.I. Askar en B. Mulder. - Batuhan, zoon van I. Ibis en M.Ünal. - Koen Willem, zoon van J.L.M. van Logtestijn en W.M. van Burgsteden. AANGIFTE HUWELIJK/ PARTNERSCHAP: Richard Vorderhake en Bianca Sophia Maria Dazelaar. - Frank de Hoogh en Nathalie Oskam. - Riquard van der Vliet en Cornelia Adriana Maria Bosters. WLTREKWNGHUWEUJK/ PARTNERSCHAP: Roel Romke Wijmenga en Caroli- na Maria Graafsma. OVERLEDEN: Richardus Hendrikus Westerveld, e.v. Everdina Johanna de Waal. - Adriaan Gerardus Montfoort, e.v. J. van Hoeve. - Willempje Blom, w.v. G.T.T. Zeijderveld. - Neeltje Graftdijk, w.v. J. Laan. Komende vrijdagmiddag om 14:15 uur gaat in ontmoetingscentrum De IGarinet, Klarinet 39, de Se niorenbingo weer van start. Inwo ners van Soest en Soesterberg (55- plus) zijn hartelijk welkom. Kos ten: 3,00 per kaart. Op zondag 27 oktober wordt er een jeugddienst gehouden in De Open Hof, aanvang 10:00 uur. Het thema luidt: 'Het grote ge bod'. Deze dienst is voorbereid door de jongeren van de jongste groep van de jeugdkerk. De afge lopen weken hebben ze hard ge werkt om vat te krijgen op de le zing van deze zondag: Mattheüs 22:34-46. De schrijver van dit evangelie vertelt hoe de mensen rondom Jezus zich blijven afvragen wie Hij is en waar Hij voor staat. In de gesprekken met Hem komen ze steeds op deze vragen terug. In allerlei gelijkenissen heeft Jezus het hen proberen uit te leggen. Nu vat Hij nog eenmaal samen waar het wat Hem betreft om gaat: het liefhebben van God en mens. Dat wil Hij voorleven en de mensen die Hem volgen nodigt Hij uit het zelfde te doen. Aan deze jeugddienst wordt me dewerking verleend door de band 'Op Pad', bestaande uit: Luc Dooijeweerd; gitaar en zang, Fabi- an Dooijeweerd; gitaar en zang, Anton Prins; keyboard, Jeroen van Amstel; basgitaar en Gerrit Ols- man; drums. Iedereen is van har te welkom! Op dinsdagavond 29 oktober houdt de Internationale School van het Gouden Rozenkruis in Hilver sum een bezinningsbijeenkomst rond het thema 'De innerlijke stil te'. Tijdens deze samenkomst in de tempel zullen tekst, muziek en momenten van stilte elkaar afwis selen. De bijeenkomst begint om precies 20:00 uur en duurt onge veer drie kwartier. Bezoekers wordt verzocht om tijdig aanwezig te zijn en de stilte in acht te nemen. De toegang is vrij. Plaats: Konin ginneweg 41, Hilversum. In de drukte van ons bestaan vin den we vaak niet als vanzelfspre kend gelegenheid om met de spi rituele essentie van het leven bezig te zijn. De bijeenkomst staat open voor een ieder die zich een mo ment wil losmaken van de duizend dingen van elke dag en die ruimte zoekt om zich te bezinnen op fun damentele levensvragen. Informa tie: 88 (023) 5320791 en www. rozenkruis, nl. Deze week is er vakantiebijbelclub in het schoolgebouw van De Bron. Naar aanleiding hiervan worden belangstellenden van harte uitge nodigd voor een welkomstdienst op zondag 27 oktober. Deze dienst, waarin ds. G.P.M. van der Linden hoopt voor te gaan, begint om 15:00 uur en is in de christe lijke gereformeerde kerk aan de Julianalaan 90. Na afloop is er nog gelegenheid om met elkaar koffie/ limonade te drinken. "Dat mag in de krant," hoor je de mensen wel eens zeggen als iemand een mooie prestatie heeft geleverd. Dat vinden wij ook en daarom zwaaien we hier graag lof toe aan "de lopers van de week". Dat zijn de jongens en meisjes die de krant rondbrengen en daarbij een tijd lang - twee maanden - geen enkele klacht hebben gekregen. Ze krijgen een extraatje (voor het goede voorbeeld) én een eervolle ver melding. Deze week zijn het: Tim en Suzan v. Stralen Sebastiaan Blom Henk en Liesbeth Westen eng Zaterdag 26 oktober zondag 27 oktober Huisartsen vanaf vrijdag 17:00 uur: Huisartsenpost Eemland: 880900-3311233. Kleine ongevallen, maandag 08:00 - vrijdag 17:00 uur: Centrum voor Kleine Ongevallen en Verrichtingen (CKOV), voor eenvoudige medische hulpvragen, geopend in Meander Medisch Cen trum, locatie Baarn, bij voorkeur na verwijzing door een huisarts. Spoedeisende hulp Spoedeisende hulp is 7 x 24 uur gegarandeerd bij Meander Medisch Centrum, locatie Amersfoort Lichtenberg, Utrechtseweg 160, Amers foort. Apotheek, vanaf vrijdag 17:30 uur: Apotheek Bierhaalder (Baarn), Laanstraat 40, 885412137. Apotheek, extra dienst zaterdag 10:00-13:00 uur: Apotheek Soest, Driftje 4A, 826012497. Nachtdienst apotheek na 21:00 uur: 88033-4328500. Tandarts, zaterdag en zondag 13:00-13:30 uur: A. Noorman, Oranjelaan 38A, 886012000. Thuiszorg, 24 uur per dag: Stichting Thuiszorg Eemland: verpleegkundige hulpverlening, ^033-4220500 (van 's avonds 17:00 tot 's ochtends 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties). Dierenarts, vrijdag 20:00 - zondag 24:00 uur: M. Teunissen (Baarn), Ferdinand Huycklaan 16, 885412535. Dierenambulance, 24 uur per dag: Dierenambulance Amersfoort e.o., 8806-54337407. tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. Ook voor ziekenfondsverzekerden. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest - Telefoon 035 - 602 02 49 De grootschalige vaccinatie campagne tegen meningokok- ken C in de regio Eemland zit erop. Voor de zomervakantie werden ruim 32.000 kinderen gevaccineerd, in september en oktober kwamen daar nog eens 32.500 bij. Berekend over de gehele campag ne kwam in totaal 88,4% van de kinderen van 14 maanden tot en met 18 jaar naar een sporthal in de eigen gemeente voor het halen van de gratis prik. In Soest was de op komst met 74 procent het laagst van allemaal. In Eemnes verscheen 78 procent, in Baarn 85 procent, in Woudenberg 87, in Leusden 90, in Nijkerk 91, in Amersfoort 92 en in Bunschoten 94. De GGD Eemland spreekt van hoge opkomstpercentages en is hier tevreden over. Uitgebreide voorlichting en informatie in alle regionale en lokale media en de gemeentelijke nieuwspagina's heb ben volgens de GGD vele inwo ners gemotiveerd om gevolg te ge ven aan de oproep. Landelijk ligt de gemiddelde opkomst op 85 Uit voorlopige cijfers van de Stich ting Farmaceutische Kengetallen blijkt dat in de regio Eemland waarschijnlijk 7,7% van alle kinde ren die voor de campagne waren opgeroepen, al gevaccineerd waren tegen Meningokokken C. Daar mee zou de vaccinatiegraad in deze regio voorlopig uitkomen op 96%. Definitieve cijfers hierover worden nog verzameld. 'Laatste kans' Op maandag 4 november houdt de GGD Eemland in haar gebouw aan de Zonnehof in Amersfoort een allerlaatste kans om de gratis prik te komen halen, alleen be stemd voor degenen die door om standigheden de vaccinatie tijdens de campagne gemist hebben. Van tevoren telefonisch aanmelden om een afspraak te maken is noodza kelijk. Dat kan alleen tijdens kan tooruren op 033-4 678 100. Ove rigens ontvangen alle kinderen die zijn geboren op of na 1 juni 2001 deze vaccinatie sinds september jongstleden standaard als onder deel van het landelijke rijksvacci natieprogramma. IE FIETSSPECIALIST t_j[J CVW Nieuweweg 97 - Soest Telefoon 035 - 58 804 72 Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag De VOS is een werkgroep van de SWOS. Eén van de activitei ten van de VOS is het huiska merproject. Alleen-zijn hoeft niet te betekenen dat men een zaam is, maar iedereen heeft wel eens behoefte aan gezel schap. De VOS organiseert het huiska merproject om zelfstandig wonen de senioren in de gelegenheid te stellen nieuwe sociale contacten te leggen. Het is de bedoeling dat deze ontmoetingen per toerbeurt plaats vinden in de huiskamer (zo mogelijk) van de deelnemende se nioren. Op dit moment nemen 25 senio ren deel aan drie verschillende huiskamerprojecten. Deze drie Project Vereenzaming Ouderen Soest I projecten vinden één keer in de zes weken plaats en zijn altijd erg ge zellig. Bij de bijeenkomsten zijn altijd twee vrijwilligers van de VOS aanwezig. Wie interesse heeft om mee te doen met het huiskamerproject of meer wil weten over het project, kan contact opnemen met Margót Bultink, projectleider van de VOS, ^035-6023681 (SWOS/VOS). Ook vrijwilligers zijn van harte welkom! Zaterdag 26 oktober Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 communieviering (werkgroep); samenzang Zondag 27 oktober Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 10:00 pr. H. v.d. Schepop; eucharistieviering; mannenkoor Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10:00 pr. W. Veldhuis; eucharistieviering; parochiekoor Rooms-katholiek, H. Famiiiekerk, Willibrordusstraat 19 10:00 communieviering (werkgroep); cantores Rooms-katholiek, Joanneskerk, Willaertstraat 51 10:00 pr. F. Overbeek; communieviering Samen op Weg, Emmakerk, Regentesselaan 2 10:00 ds. RF. Goedendorp Samen op Weg, De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. G.H. Olsman; jeugddienst Samen op Weg, Oude Kerk, Torenstraat 1 10:00 ds. R. Bartlema Samen op Weg, Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10:00 drs. M. Koole Nederlands-hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10:00 ds. R. van Kooten; 17:00 ds. A. Langerak, Eemnes Christelijk-gereformeerd, Julianalaan 90 09:30 leesdienst; 15:00 ds. G.RM. v.d. Linden, Hilversum Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 en 17:00 ds. R. ter Beek; avondmaal Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 en 15:00 leesdienst (woensdag 30 oktober, 15:00 en 19:30 ds. W. Visscher; dankdag) Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtlaan 20 10:15 ds. G.A. Reinhold-Scheuermann, Maarssen; bijzondere bijeen komst over bibliodrama Evangeliegemeente, Julianakerk, Julianalaan 19A 10:00 F. Blok Christengemeente, Griftland College, Noorderweg 79 15:00 G. Visscher; doopdienst, Kraanvogelstraat 1, Amersfoort Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Apostolisch Genootschap, Talmalaan 44 09:30 dienst Baarn Doopsgezind, Eemnesserweg 63B 10:30 ds. F.Ph. Groeneveld Nederlands-gereformeerd, Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10:00 ds. K.C. Smouter Meander Medisch Centrum, Molenweg 2 10:00 pr. M. Sweere Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 10:30 mr. dr. P. Estié, Almere Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 G.J. Goldschmeding (translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd 'Van tempel tot kruis' heet het schilderij van Mint Faas, dat van af zondag een permanente plek zal krijgen in het Stiltecentrum van de Petrus- en Pauluskerk aan het Kerkplein. Begin dit jaar was het ook al te zien tijdens de expositie die werd gehouden ter gelegenheid van de opening van het Stiltecentrum. De tentoonstelling bestond uit 36 schilderijen, vier (ingelijste) ge dichten, drie foto's en een beeld, vrijwel alle gemaakt of vervaardigd door inwoners van Soest. Bij de bezoekers van de expositie was de taak neergelegd om het mooiste kunstwerk uit te kiezen en onlangs werd de winnende inzen ding bekend gemaakt. Het is het schilderij van Mint Faas. Zondag zal het officieel worden overhan digd aan de commissie Petrus- en Pauluskerk. Dat gebeurt middels een onthulling in het Stiltecen trum. Deze handeling vindt plaats, aansluitend op de eucharistievie ring die zal worden voorgegaan door pastor Vim de Schepop (met medewerking van het mannen koor) en die om 10:00 uur begint. Zaterdag 26 oktober, Domkerk: instrumentale werken van Marais, Telemann en Bach, door Ralph Meulenbroeks (viola da gamba) en David Jansen (orgel en clavecim- bel). Het concert begint om 15:30 uur en de toegang is vrij. Het is groot feest in de vrijgemaak te kerk van Soest-Baarn! Afgelo pen zondag 20 oktober is de nieu we dominee in een speciale kerk dienst bevestigd. De hele week vinden er verder allerlei feestelijke activiteiten plaats. Op donderdag 24 oktober wordt een sing-in geor ganiseerd met medewerking van de gospelband Solid Spot. In deze sing-in staan lofprijzing en dank aan God centraal. Iedereen is wel kom om mee te zingen en God te prijzen. Voor en na de sing-in en tijdens de pauze is er voor alle aanwezigen gelegenheid kennis te maken met ds. Ter Beek. Voor een kopje koffie wordt ook gezorgd. De sing-in begint om 20:00 uur en vindt plaats in het kerkgebouw, Parallelweg 1. Belangstellenden zijn van harte welkom. Meer infor matie: 885826448 of 6027898. De traditionele kerstgroep is een ontwerp van Kim van Veen. Zij heeft jarenlang lesgegeven in het maken van deze kerstgroep en heeft haar kennis en kunde nu overgedragen aan Marjon Hiem- stra, die daar met bezieling in doorgaat. Om het kerstfeest weer zijn waardige plaats te geven bin nen de huiselijke sfeer, groeit de belangstelling voor het maken van kerstgroepen. De kerstgroep is ge maakt naar het kerstspel, zoals dat elk jaar wordt opgevoerd op de vrije scholen. Wie geïnteresseerd is in het maken van zo'n kerstgroep, of een gedeelte ervan, kan zich aanmelden bij de Bereklauw, Steenhoffstraat 63, 88 035- 6019176. FM 107.9 (stereo); ether: FM 105.9. Tekst TV Stem uw televisietoestel ook eens af op kanaal 29 en u komt waarschijnlijk tot uw verrassing oog in oog met de Tekst TV die Radio Soest en Omroep Amers foort in samenwerking met el kaar 24 uur per dag presenteren. Van 's middags 5 uur tot 's nachts 1 uur en 's morgens van 8 tot 10 uur wordt de Tekst TV uitgebreid met een echt tv-jou- raal, waarin elke dag het lokale en regionale nieuws in beeld wordt gebracht. De Tekst TV en het tv journaal, elk ongeveer een kwartier, worden continue her haald. Tekst TV wordt dagelijks ververst en waar nodig aange vuld met actueel nieuws. Wilt u meer informatie vinden over Ra dio Soest kijkt u dan op tele tekstpagina 540 voor de uitge breide programma-informatie van onze eigen lokale omroep. Deze teletekstpagina's kunnen door de kijker op elk moment worden In 'Muziekpalet' van maandag 28 oktober om 13:00 uur aandacht voor het tweede pianoconcert van Carl Maria von Weber opus 32. Een van zijn bekendste werken is wel zijn Aufförderung zum Tanz uit 1819. U hoort de Staatskapel- le Dresden o.l.v. Herbert Blom- stedt en de pianist Peter Rösel. In het operagedeelte van deze uitzen ding aria's uit opera's van Monte- verdi, Haydn, Handel en Donizet- ti. Met o.a. Frederica von Stade, Theresa Berganza, Luca Canonici, Ruggero Raimondi en Joan Sutherland. Samenstelling en pre sentatie: Wim Leeuwenkamp. Techniek: Jaap Bijl. Radio Soest start op vrijdagmor gen 25 oktober om 10:00 uur met een nieuwe maandelijkse serie van De Hangtafel. Onze plaatsgenoot Mr. E.M. Nikkels is gast van het discussiepanel, dat bestaat uit Neks Blommers, Eit Algra en Wim de Kam. Nikkels was werk zaam bij de Nederlandse Spoorwe gen en in die hoedanigheid ver scheen hij op 11 september voor de parlementaire enquêtecommis sie bouwfraude in Den Haag. Het verboor werd uitgezonden door de televisie. We zijn benieuwd naar zijn ervaringen. Verder worden aan de Hangtafel in de studio actuele gebeurtenissen besproken uit bin nen- en buitenland. Het program ma wordt herhaald op dinsdag middag 29 oktober om 17:00 uur. Gespreksleider is Jan Visser. Tech niek: Fredy Timmer. In het eerste uur van Soest Klas siek op zondag 27 oktober om 14:00 uur Isaac Albéniz (1860- 1909). Deze Spaanse componist trad reeds zeer jong op als pianistisch wonderkind en begon ook te componeren. In Parijs raakte hij later bevriend met Claude Debussy, aan wie bij ook als kunstenaar veel te danken had. Hoewel Albéniz verschillende opera's heeft geschreven is hij toch voor ons in hoofdzaak de compo nist van enkele dankbare piano- werken: de suites Iberia en Cantos de Espaha, die hun aantrekkelijk heid danken aan de invloed van de Spaanse volksmuziek, ïn het tweede uur van Soest Klas siek om 15:00 uur het Beste Or kest ter Wereld. De organisatie daarvan in 1985 spande de kroon: 100 solisten van de 59 beste orkes ten werden uitgenodigd om een orkest samen te stellen van een niet geëvenaarde schoonheid. Het or kest stond onder leiding van de beroemde dirigent Lorien Maazel. Het orkest heette The World Phil- harmonic Orchestra. De revenuen kwamen ten goede aan het Rode Kruis. U hoort drie werken: 1. Choros VI van Heitor Villa Lobos; 2. La Carnaval Romain van Hec- tor Berlioz; 3.1'Oiseau de Feu van Igor Strawinsky. Samenstelling: Jacques van de Gricndt. Presenta tie: Berna Kousemaker. Lonneke Meijer praat op vrijdag 25 oktober om 13:00 uur in het programma 'Ontmoeting met...' een uur lang met de Soesterse Ma rianne Jongkind. Zij kreeg deze maand in het Nederlands Textiel museum in Tilburg uit handen van onze burgemeester Janssen de on derscheiding Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Mevrouw Jongkind is al veertig jaar hoeden- ontwerpster en werkte voor diver se couturiers, zoals Frans Mole naar en Mart Visser, maar ook voor particulieren, zoals de vorstin. Het programma wordt herhaald op dinsdag 29 oktober om 10:00 uur. Elke dag nieuws op de hele uren DONDERDAG 24 OKTOBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Cultuur in de regio h 11:00 Even uitblazen 12:00 Lunchroom 13:00 Kleinkunst en cabaret 14:00 Operetteland Feestelijk operettegala 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Soesters en hun muziek 18:00 Radio M VRIJDAG 25 OKTOBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 De Hangtafel 11:00 Soest 55-plus 12:00 Lunchroom 13:00 Ontmoeting met- gast: Marianne Jongkind 14:00 Jazzy Listening 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Sportcafé 18:00 Jazz uit Artishock 19:00 Blues uit Artishock 20:00 Radio M ZATERDAG 26 OKTOBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Oud goud 13:00 Radio M ZONDAG 27 OKTOBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Religie en poëzie 10:00 Ommetje in de natuur (h) 11:00 Van 't Raadhuisplein (h) 12:00 Waar blijft de tijd? 13:00 Dit was de week 14:00 Soest Klassiek 16:00'Op Soest' 18:00 Kerkdienst Caroluskerk, Soesterberg (r.k.) 19:00 Christelijke muziek 20:00 Het Boek open 21:00 Radio M MAANDAG 28 OKTOBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Soesters en hun muziek (h) 11:00 De straat van,.. 12:00 Lunchroom 13:00 Muziekpalet klassiek en opera 14:00 Radio Soest non-stop 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 De Derde Helft sportmagazine 18:00 Radio M DINSDAG 29 OKTOBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Ontmoeting met... (h) 11:00 Senioren vragen 12:00 Lunchroom 13:00 A Country Song 14:00 Operetteland (h) 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 De Hangtafel (h) 18:00 Van psalm tot pop 18:30 Weg met hobbels 19:00 De verrekijker godsdienstig programma voor jonge kinderen 19:30 Het kompas godsdienstig programma voor oudere kinderen 20:00 Boek binnenstebuiten 21:00 Zingen maakt blij 21:30 Avondsluiting 22:00 Radio M WOENSDAG 30 OKTOBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Ommetje in de natuur 11:00 Van 't Raadhuisplein gemeentevoorlichting; met de column van burgemeester Janssen 12:00 Lunchroom 13:00 Over het voetlicht musical en cabaret 14:00 Soest 55-plus (h) 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom 17:00 Cultuur in de regio 18:00 Radio M In dit programma-overzicht van Radio Soest vindt men elke week de gegevens over de uitzendingen van donderdag tot en met woens dag, die 's morgens vanaf acht uur tot in de namiddag (op een enke le uitzondering na) worden uitge zonden via de kabel en de ether. Na deze lokale uitzendingen wordt overgeschakeld naar de re gionale zender Radio M tot 's morgens acht uur. Kopij van buitenstaanders (inge zonden brieven, tips, ideeën en reacties) voor deze rubriek moet uiterlijk donderdagmorgen in de studio worden ingeleverd. Het adres van Radio Soest is: Raadhuisplein 1, Postbus 3062, 3760 DB Soest, 88 035- 6093851; fax: 035-6093860; e- mail: radio@soest.nl. Ook voor programma-ideeën, persberich ten, aankondigingen, ven nieuws, clubbladen, etc.

Soester Courant | 2002 | | pagina 21