Visser PRIMEUR! PLU Ossendamweg weer in toverhoed •jen feest» sr van onze tacu/aire enings edingen.' Bandjes krijgen wellicht oefenruimte in Soest Gewapende overval op fietsenwinkel Raadgevend referendum kost veel tijd en veel geld Nieuw fonds voor kleine culturele voorzieningen Bouw appartementen kan hervat 1 ACTUEEL PAGINA 3 Service voor alle merken Onze beroemde spies van een meter? Onze fantastische wildspecialiteiten? Het blijft genieten! PAGINA 2 ïdewerker m/v WOENSDAG 23 OKTOBER 2002 SOESTER COURANT 6093853 Krediet voor uitbreiding van zwembad Alsnog 2000 euro subsidie voor Slavisch koor Onze weekendaanbiedingen vindt u vanaf vandaag in deze krant. PLUS Opgeteld de beste Nieuwe maatregelen moeten doorstroming verbeteren Raad stelt 14.500 euro beschikbaar Lichtmast voor boogschutters Bentinck Fonds VERBODEN golfbaan rE betreden SOEST Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35 a Tel. 035 - 602 93 60 BAR, GRILL. RESTAURANT Onze ongeëvenaarde spareribs? (al onze gerechten ook om af te halen) STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 035-6018252 www.luykje.nl Als je het over jongeren hebt, raak je bij Eric Ber- voets een gevoelige snaar. De (voormalige) drummer van een band speelde Vorige week de eerste viool toen hij namens de PvdA een tnotie indiende ten behoeve van ruimten, waar muzikale jon geren kunnen oefenen. Vrij simpel dirigeerde Bervoets het voorstel door de besluitvor ming, want de rest van de raad hield de maat en stemde ermee in. Het College zal zijn oor te luister leggen en gaat bekijken waar jongeren eventueel te rechtkunnen om te repeteren met hun bandje. Ook is het de bedoeling dat er een regeling wordt geconstrueerd, waardoor de jeugd tegen een geringe ver goeding daadwerkelijk de podia op kan. Op dit moment zijn er volgens Bervoets geen geschikte locaties waar kan worden geoefend, al thans niet zonder dat dit ge paard zou gaan met overlast. De jongeren zijn aangewezen op Utrecht en Hilversum. De PvdA vindt dat ze in 'eigen huis' de mogelijkheid moeten krijgen zich te ontplooien, in dit geval op het muzikale vlak. Daarom wil de PvdA investeren in (jeugd)cultuur, dat is ook in het belang van de vitaliteit van Soest. Bij de behandeling van de voor jaarsnota, in april volgend jaar, zal het College een voorstel presenteren met daarbij de fi nanciële consequenties. Klinkt goed, vindt de PvdA. jgt voor het ZOLLEGE dministratieve richting varing met MS Office is vereist inistratie en financiële eveling ppen en een dienstverlenende IAO-VO (afhankelijk van ischap voor vwo/havo/mavo n de school en meewerken onder vermelding van levens- 1. school (035) 609 82 00; verkrijgen bij de heer H. van ww.griftland.nl. Via dit nummer kunt u vanaf he den de hele dag uw opmerkingen uitspreken over Soest en Soester- herg. Deze reactietelefoon is een initiatief van Radio Soest, die uw uitspraken zonder commentaar achter elkaar uitzendt op de laat ste zondagmiddag van de maand in het programma Op Soest vanuit de sociëteit van Artishock, tussen 4 en 6 uur. Zie ook elders in deze krant. Nooit anoniem, altijd even uw naam en adres noemen. Zes nul negen drie acht vijf drie is geen kliklijn of klachtentelefoon, 't Idee is geïnspireerd door het VARA-radioprogramma op de zondagmorgen 'Vroege Vogels'. U kent die berichten wel: 'Ik ben me vrouw Pietersen uit Veenvliet en ik wou even zeggen dat ik gister morgen in mijn tuin de eerste pechvogel heb gesignaleerd'. Zoiets dus. Iedereen heeft wel eens de behoefte iets publiekelijk te maken zonder nu meteen een ingezonden brief te schrijven, 't Liefst horen we van iemand vrien delijke dingen, aardige ontboeze mingen, emotionele uitingen, her kenbare oprispingen en leuke tips. Maar een boze buurman, een te leurgestelde buurtbewoner of geïr riteerde verkeersdeelnemer is ook nooit weg. De lokale omroep in Hilversum en de Golfbreker in Amersfoort han teren eveneens deze formule in een van hun programma's. In het begin leverde het niet veel op, maar inmiddels blijkt het daar een groot succes te zijn. Het antwoordapparaat bij Radio Soest registreert geen lange verha len. Uw boodschap moet kort en bondig zijn. In drie minuien kunt u heel veel vertellen. Over de bijna- ongelukken in uw straat bijvoor beeld. Over de sportclub van uw jongste zoon. Over de vriendelijke visboer op de hoek. Over de mooie film die u zag in het Film huis. Over een bezoekje, dat u bracht in het gemeentehuis. Over een expositie, een fietstocht door het herfstbos. Over de repetitie avond van uw zangkoor. Over de verloren wedstrijd van S.O. Soest. Over de buslijn Soest-Soesterberg. Over ditjes en datjes, rood of groen, normen en waarden, links en rechts, voor of tegen. Over mijn en dijn, wij en zij. Schroom niet de stem van de zwij gende meerderheid te laten horen. Maak van uw hart geen moord kuil, leg een ei. U hebt nog twee dagen om aan de eerste uitzending van Op Soest mee te werken. Pak de telefoon en maak dit experiment tot een suc ces. U kunt de opname van deze recht streekse uitzending zondag aan staande bijwonen in Artishock. Deze vereniging houdt dan Open Huis tussen 2 en 6 uur. Om half vijf heropent burgemeester drs. Janssen de opgeknapte ruimte van het sociaal-culturele bolwerk aan de Steenhoffstraat. U bent van har te welkom. U kunt ook thuis blij ven en naar de radio luisteren: zet 'm op Soest! dewerker kans zag hem met een fietsrek te slaan. Toch kon de man uiteindelijk op zijn brom fiets wegrijden via de Wijnand Toplaan. Een voorbijganger op een motor probeerde vervol gens de overvaller te volgen, maar raakte hem kwijt. Een grote zoekactie van de politie in de wijk Klaarwater leverde niets op. Volgens het signalement is de dader tussen de 45 en 50 jaar, blank en heeft hij een ingeval len gezicht. De man droeg een donkerkleurige jas, vermoede lijk blauw, donkergroen of zwart. Hij reed weg op een wit/ blauwe DJ Kymco Y 50 brom fiets. Getuigen wordt verzocht con tact op te nemen met de poli tie in district Eemland noord, 88 0900-8844. Vervolg van pagina 1 Witte bakkeleide met Roest over de vraag of D66 in een eerder sta dium wel had ingestemd met het plan voor het 'speelbadje', zoals Koelewijn (Soest 2002) de nieuwe buitenzwemvoorziening betitelde. De wethouder vond ook dat bij SRO (exploitant van het bad) ver wachtingen waren gewekt en hij voorspelde dat het een 'bruisend' Spleasurecentrum zou worden. Over een forse verhoging van de entreeprijzen hoefde de bevolking zich geen zorgen te maken, verze kerde hij, want dat was in het con tract allemaal afgegrendeld. Voor een bezoek aan de sauna en het fitnesscentrum zou natuurlijk wél extra.betaald moeten worden. Huberts liet weten dat ze niet zat te wachten op een zwembad zoals het Soest 2002 en D66 voor ogen stond: 'We hebben geen zin in nieuwe drama's.' Volgens Roest was een bad van 550 vierkante meter helemaal niet zo groot. 'Het Soester Natuurbad was 25x50 me ter, en dan sprong je ook iedereen op z'n hoofd...' Witte - zelf ooit hartstochtelijk ijveraar voor een buitenzwembad - stelde nu droog jes vast dat een binnenbad het hele jaar door bezoekers trekt en een open bad maar een paar maan den... En op de vraag van Lemmen (PvdA) of het dan misschien alle maal wat minder kon - dus geen sauna, geen serre, geen glijbaan enz. - antwoordde hij bits: 'Nee - het is dit, óf iets totaal anders»' Op verzoek van Huberts schorste burgemeester Janssen de vergade ring voor enige tijd, waarna.de WD-aanvoerster kon meedelen dat haar fractie uiteindelijk - schoorvoetend, maar toch - ak koord ging met het voorstel. Daar aan had intussen niemand meer getwijfeld. Volgens Huberts was de VVD 'goed om', o.m. op grond van de overweging dat het zwem bad anders wellicht zou doodbloe den. Met Aqua Indoor was des tijds sprake geweest van een ver keerde start. 'Dat gedoe willen we niet meer. Daarom kiezen we nu voor kwaliteit.' 'Het verbaast me dat de heer Witte zo ontzettend gelukkig is met deze kleine vertaling van zijn idealen...' sneerde Roest nog, Dankzij ingrijpen van CDA, WD en Soest 2002 krijgt Sla visch Koor Byzantium volgend jaar alsnog 2000 euro subsidie. Omdat het te Iaat was met de aanvraag voor een 'hapje' uit de regeling amateurkunstbeoe- fening, had het College de zan gers en zangeressen aanvanke lijk 'streng, doch rechtvaardig' nul op het rekest gegeven. In de afgelopen jaren zou het koor echter onjuiste informatie over subsidieregelingen hebben gekre gen van de gemeente en was het mede daaraan te wijten, dat er de afgelopen jaren geen geld meer was aangevraagd. Vandaar dat de drie fracties, vorige week tijdens de begrotingsbehandeling door de raad, een motie indienden om toch nog over de brug te komen. Wethouder Harry Witte (GGS) raadde het de raad af deze motie te steunen. Dit jaar waren er vol gens hem meer verenigingen, wier verzoek niet werd gehonoreerd, omdat ze te laat aan de deur had den geklopt. Witte waarschuwde voor een precedentwerking. Afge zien ervan dat de indieners al een meerderheid vormden, wilden de overige fracties vanwege de voor geschiedenis ook wel een uitzon dering maken. Even werd de vraag geopperd of het wel om een Soester koor gaat. Byzantium repeteert elke woens dagavond in de NPB-kerk aan de Rembrandtlaan en heeft ook leden uit andere Eemlandse gemeente en zelfs uit 't Gooi. Het verleent en kele keren per jaar medewerking aan kerkdiensten van verschillende geloofsrichtingen en treedt af en toe ook op in bejaardentehuizen. Soms geeft het koor een concert. Als in Soest ooit een raadge vend referendum zou worden gehouden, kost dat veel tijd en geld. Rekening moet worden gehouden met negen tot twaalf maanden voorbereiding en een onkostenpost van 250.000 euro. Dat kreeg de gemeente raad vorige week te horen van burgemeester Koos Janssen. Sommige fracties schrokken daar een beetje van. Soest 2002 vroeg zich af of er geen eenvoudigere en goedkopere mogelijkheid is en het CDA meende dat er nog maar eens goed over gesproken moet worden in de commissie bestuurlij ke vernieuwing. Het is inderdaad aan de gemeenteraad om de dis cussie te voeren over het raadge vend referendum, reageerde Jans sen. Volgens een jonge wet is het mo gelijk dat er op lokaal niveau een raadgevend referendum wordt ge houden, behalve als het gaat over belastingzaken, de begroting of het toelaten van raadsleden. In Soest zou het denkbaar zijn dat een volksraadpleging plaatsvindt, zo dra er concreet gesproken gaat worden over de aanleg van een rondweg. Dat het een tijdrovende bezigheid is, wordt vooral veroorzaakt door de omslachtige procedure, waarbij het initiatief bij de burgers ligt. Er moet eerst een inleidend verzoek tot een referendum worden inge diend, dat is voorzien van de handtekening van 200 kiesgerech tigden. Daarna is er nog een defi nitief verzoeknodig, dat in de Soester situatie moet worden on dersteund door 2250 inwoners van 18 jaar en ouder. Als ook dat station is gepasseerd, kan de raad besluiten een volks stemming over het bepaalde on derwerp uit te schrijven. Die is al leen geldig, indien minimaal dertig procent van de kiesgerechtigden aan de stemming deelneemt, maar de uitslag van het referendum is niet bindend. Als ze dat wil, kan de gemeenteraad de uitkomst naast zich neerleggen en over gaan tot de orde van de dag. Pas in 2005 zou er eventueel een bindend referendum kunnen worden inge voerd, maar volgens sommige be richten zou de wet over het refe rendum op de tocht staan. In een fietsenwinkel aan de Beukenlaan vond zaterdag een gewapende overval plaats. De politie zoekt ge tuigen. Kijk snel verder! wscrrrtz. Rond 13:00 uur kwam een man de tweewielerzaak binnen en vroeg om een slot. Maar toen de winkelmedewerker wilde af rekenen, greep de overvaller naar een op een vuurwapen ge lijkend voorwerp dat in zijn zak zat. Hij richtte het voorwerp op de medewerker en eiste geld. Op dat moment kwam de eige naresse van de winkel binnen en zij sloeg de overvaller met een fietspomp. De man schrok hiervan en rende weg. Buiten probeerde de dader zijn brommer op te starten en er vandoor te gaan. Dat lukte niet direct, waardoor de winkelme- De handboogschutters van het Bentinck Fonds kunnen binnen af zienbare termijn ook na zonson dergang hun hobby beoefenen. Op sportpark Eemweg zal voor hen een 15,5 meter hoge lichtmast worden geplaatst. De buitenver lichting kost 5.550 euro en dat geld zal uit het gemeentelijk over schot van dit jaar worden 'gepeu terd'. Dat is te danken aan een initiatief van GGS, VVD en CDA die ge zamenlijk een motie indienden tij dens de begrotingsbehandeling. De vijf andere fracties hoefden er niet over na te denken en steunden het 'sympathieke voorstel' zonder dis cussie. Nieuwe verboden instellen, oude verboden opheffen, mid dengeleiders verleggen, zebra paden aanleggen, verkeerslich teninstallaties optimaliseren, aanpassen en voorzien van file- detecties. De Ossendamweg gaat weer in de toverhoed of grabbelton. In een zoveelste poging de door stroming op. deze hoofdslagader van het Soester wegennet te verbe teren, heeft de gemeente een aan tal 'kleine' en 'tijdelijke' maatrege len uitgedokterd. 'Een samenhan gend pakket van maatregelen' wel te verstaan, volgens de adviesnota die dinsdag 29 oktober wordt be sproken door de commissie ver keer (19:30 uur in het gemeente huis). Gaat de commissie akkoord, dan zal het College in het eerste kwartaal van 2003 het voorstel aan de raad voorleggen. Dan is ook bekend wat de zoveelste gedaante verwisseling van de Ossendamweg moet gaan kosten. In mei werden de plannen al be sproken met bewoners die - vere nigd in een klankbordgroep - ove rigens in het voortraject ook ach ter het stuur hadden mogen zitten. Zij reden toen niet allemaal dezelf de kant op, maar vertegenwoor digden dan soms ook tegengestel de belangen. Of de maatregelen allemaal echt helpen tijdens met name de spits, zal moeten blijken. In elk geval hoopt de gemeente letterlijk en fi guurlijk vooruitgang te boeken. Een greep uit de voorgestelde maatregelen, gezien vanuit de rich ting Amersfoort. Vanaf de Ossendamweg zal het verboden worden linksaf de Oude Utrechtseweg in te slaan. Dit af slaande verkeer houdt vaak de achteropkomende voertuigen op, waardoor de kruising met de Soes terbergsestraat dreigt vol te lopen. Vanaf de Oude Utrechtseweg kan straks ook niet meer links af de Ossendamweg worden opgereden. Vervolg van pagina 1 De megadeal ging nog verder, want aan Amstelland Vastgoed (dat 'Zonnegloren' aan de ge meente verkocht) werd medewer king toegezegd aan woningbouw op de locaties van de Mavo Soest en het voormalige Molenschot. Deze twee laatste afspraken kun nen Soest in totaal bijna 5 miljoen euro aan grondverkoop opleveren. Daarnaast mag Amstelland ook nog eens enkele villa's realiseren langs de Soesterbergsestraat, op het Zonnegloren-terrein. 'Stevig geknokt' Wethouder Bart Krol van ruimte lijke ordening toonde zich woens dagmiddag verheugd over de uit spraak. 'We hebben stevig geknokt met z'n allen', aldus Krol die niet vergat het voormalig CU/SGP- raadslid Wiebe Meilof, de 'geeste lijk vader' van het plan, bij naam te noemen. 'Ik denk dat het nu goed is om door te gaan met de rood/groen discussie', doelde Krol op het Kodak-terrein aan de Beau- fortlaan, waar Soest de bedrijf spanden en de (chemische) be- drijfsbestemming wil vervangen voor bos. Of dat financieel haal baar is, moet blijken. Soest heeft al een klein deel gekocht en beschikt over een koopoptie op het grotere perceel. Voor de aanschaf daarvan is 8 miljoen euro nodig, terwijl Soest zelf maar 1,4 miljoen heeft kunnen reserveren. De rest moet worden gefinancierd uit andere bouwprojecten in de omgeving. Formeel kan de (demissionaire) minister van VROM tot begin ja nuari reageren op de uitspraak van de Raad van State. Op 5 novem ber heeft Krol een gesprek met hem om te horen wat hij ervan vindt. De geluiden die de wethou der tot nu toe heeft gehoord, klon ken echter positief. Zodra de reactietermijn is verstre ken, kan Netjes doorgaan met de bouw van zijn appartementen. De bouw werd vorig jaar stopgezet. Royal Pare kan straks 36 extra ho telkamers laten bouwen. Foto: Soester Courant Projectontwikkelaar Netjes kan binnenkort verder gaan met de bouw van dit type luxe apparte mentengebouw. Weghalen, vervangen, aanpas sen. Voor de zoveelste keer wordt de Ossendamweg aangepakt. Foto: Soester Courant Daar staat tegenover dat de krui sing van de Braamweg en de Os sendamweg weer zal worden open gesteld. Ter compensatie voor de bewoners van de Braamweg, wor den hier snelheidsremmers neerge legd. Ten behoeve van de door stroming zal vanaf de Oude Utrechtseweg langs de eerste 15 meter een parkeerverbod gaan gel den. Verder is het hierdoor nodig de huidige middengeleider in wes telijke richting te verplaatsen, waarbij er dan meteen een zebra pad komt om het oversteken een voudiger te maken. Ook in de Schoutenkampweg komt over 15 meter een parkeer verbod. De nog vrij jonge inritcon structie wordt maar weer eens ver anderd en ter hoogte van de krui sing komt een voorsorteerstrook voor het verkeer uit de richting Amersfoort, dat linksaf de Schou tenkampweg wil inrijden. Ter hoogte van de dr. 's Jacob- straat wordt aan de bestaande middengeleider een zebrapad toe gevoegd. Wat rest zijn aanpassingen aan de verkeerslichteninstallatie. Op de kruisingen met de Soesterberg sestraat en de Eikenlaan en Kas- tanjelaan wordt de automaat ver vangen of apders ingesteld. Op de kruising van de Vondellaan en de Birkstraat en die van de Ko ningsweg en de Nieuweweg wor den zogenaamde filedetecties aan gebracht. Nu slibben deze kruisin gen regelmatig dicht, waardoor het verkeer met groen licht geen stap verder komt. Om dit te voorko men, zal het groene licht eerder op rood springen, zodat de kruising en het deel erna vrij blijven. Foekenlaan Tijdens de eerdere besprekingen over een betere doorstroming op de Ossendamweg werd begin dit jaar ook de mogelijkheid geopperd om de afsluiting van de spoorweg overgang op de Foekenlaan tijdens de spits op te heffen, zodat minder auto's over de Ossendamweg hoe ven te rijden. Volgens het College zou het effect hiervan marginaal zijn, gezien het aantal auto's dat de sluiproute over de Den Blieklaan, de Foekenlaan, de Dennenweg en eventueel de Van Beuningenlaan en de Bartolottilaan zou volgen. Dat zou erop kunnen duiden, dat de mate van het sluipverkeer op zich meeviel, maar het College stelt verder dat openstelling in druist tegen het beleid om door gaand verkeer in de wijken te we ren. Vanaf volgend jaar kunnen cul turele verenigingen in Soest een beroep doen op het fonds 'kleine culturele voorzienin gen'. In het potje wordt elk jaar 14.500 euro gestopt. Het fonds is voor incidentele uit gaven voor spontane initiatieven, waarvoor op korte termijn geld nodig is. Dit om te voorkomen, dat een vereniging voor een ingelaste activiteit een tijdrovende procedu re moet gaan volgen om bijvoor beeld drie- of vier- of vijfhonderd euro of meer aan te vragen. Per aanvraag zal er een limiet worden gesteld, maar de hoogte daarvan is nog niet bekend. De gemeenteraad nam vorige week woensdag unaniem een mo tie aan van GL. De fractie van Ans Mann en Hüseyin Önal had voor gesteld het budget stimulering cul turele activiteiten (4500 euro) om te vormen tot een fonds en dat jaarlijks aan te vullen met 10 dui zend euro. Tijdens de begrotingsbehandeling probeerde ook Soest 2002 een lans te breken voor een cultureel fonds. De nieuwe, lokale partij wilde zelfs nog verder gaan door er 20 dui zend euro in te steken. Maar dat vonden de andere fracties, gezien het aantal mensen dat in Soest 'aan cultuur doet', een te hoog bedrag. Sport Er bestond reeds een fonds voor kleine sportvoorzieningen. Hierin zat dit jaar 23 duizend euro. Clubs konden hieruit een bedrag, met een maximum van ongeveer 2000 euro, aanvragen voor bijvoorbeeld de aanschaf van materialen of de financiering van een bijzondere activiteit. Het fonds zou na dit jaar worden beëindigd en dat was voor het CDA reden een motie in te dienen om het volgend jaar voort te zet ten. Op dezelfde wijze werd het fonds in 2001 ook al met een jaar verlengd.

Soester Courant | 2002 | | pagina 3