1 'Misschien straks een tosti' KR1E Soest respecteert bouwgrenzen J—S^% SOEST BV 15% VERBOUWINGSKORTING da's goed gedaanl iACTUEEL Jan Pieter Lokker voert CDA aan in provincie Andere wijze van betalen gemeentelijke belastingen Ondernemers leggen plan bedrijfslocatie bij provincie oPShiseido+ GALLAND PAGINA 4 WOENSDAG 23 OKTOBER 2002 SOESTER COURANT ktober2002 J Actie Griftland College: 3716,93 PAGINA 5 Informatieavond mm i«\m c In 'oksel' van Al en A27 50% korting op div. showroomkeukens! SOEST BV al 33 jaar meerwaarde Geen uitzondering voor jongeren en ouderen STUDIO HALEAKALA Computer probleem? eKPert SCHOEMAKER Snelheidscontrole 155 Dsoest.nl |NEN KLAAR Boerenstreek is in grote voor inspraak gepresen- hebbendengroepen van instreek'. Aan deze belang- ;n verschillende bewoners de plannen zijn de opmer- ie belanghebbendengroe- langhebbendengroep tot de werkgroep verschillende Testellen uitgekozen die i in het park. De groep 21 iame gekeken naar de ver- aties daarvan en hoe de i. i van de Boerenstreek te in- ngsplan voor het park valt iwsbrief bij bewoners in de uwsbrief worden zij geïnfor- ït inrichtingsplan van het komende maanden worden tailleerde plannen en in be- 2n. zal aan alle bewoners het i gepresenteerd waarna de kan beginnen, rk gereed met diverse func- epen bewoners. Zo komt er »en verdiepte sportvoorzie- jongeren, meerdere speel- lenlosloopterrein en kunst, og) niet in de Boerenstreek ie nieuwsbrief wensen te exemplaar opvragen bij de i, 4. VERGUNNINGEN VOOR *EN UITWEG (INRIT) /oor het maken of veranderen 15 Oktober 2002 Onderwerp Restauratie Openluchttheater Cabrio Klimaatscan Vergunningen ingevolgde artikel 3 Drank- en Horecawet t.b.v. jeugdherberg Soest en bow ling Overhees Voorstel van de wethouder c.a. inzake het be zwaarschrift gericht tegen de verleende bouwvergunning voor het bouwen van een woonhuis op het perceel Bosstraat 37 Aanvraag Rijksbijdrage Inburgering Oudkomers Beslissing Voor de voorjaarsnota 2003 financiering overkapping rondmaken en onderhoud planmatig regelen. Andere wensen afwegen bij begroting 2004. Het laten uitvoeren van een klimaatscan. Vergunning verlenen. Appellanten ontvankelijk verklaren, de bezwaren on gegrond verklaren en de vergunning in stand laten met dien verstande dat de ruimtelijk onderbouwing aan de vrijstelling wordt toegevoegd. Uitspraak van de voorzieningenrechter voor kennisgeving aannemen. Op basis van de Regeling Inburgering Oudkomers een rijksbijdrage aanvragen voor 80 oudkomers. Sloopaanvraag verwijderen asbesthoudende Gevraagde sloopvergunning verlenen, materialen uit woonhuis Van Lijndenlaan 8 Sloopvergunning voor slopen van een ge deelte van het bedrijfsgebouw Amersfoort- sestraat 68b VACCINATIES MENINGOKOKKEN C Gevraagde sloopvergunning verlenen. De grootschalige vaccinatiecampagne tegen menin- gokokken C in de regio Eemland zit erop. Voor de zo mervakantie werden ruim 32.000 kinderen gevacci neerd. In september en oktober kwamen daar nog eens 32.500 bij. Berekend over de gehele campagne kwam in totaal 88,4% van de kinderen van 14 maan den tot en met 18 jaar naar een sporthal in de eigen gemeente voor het halen van de gratis prik. Per ge meente was de opkomst: Nijkerk 91%, Woudenberg 7%, Baarn 85%, Bunschoten 94%, Leusden 90%, <oest 74%, Eemnes 78% en Amersfoort 92%. •e GGD Eemland is zeer tevreden over dit hoge op- ;omstpercentage. Uitgebreide voorlichting en infor- latie in alle regionale en lokale media en de ge- eentelijke nieuwspagina's hebben vele inwoners ;emotiveerd om gevolg te geven aan de oproep. Lan- lelijk ligt de gemiddelde opkomst op 85%. Uit voorlopige cijfers van de Stichting Farmaceutische Kengetallen blijkt dat in de regio Eemland waar schijnlijk 7,7% van alle kinderen die voor de campag ne waren opgeroepen, al gevaccineerd waren tegen Meningokokken C. Daarmee zou de vaccinatiegraad in deze regio voorlopig uitkomen op 96 Definitieve cijfers hierover worden nog verzameld. Op maandag 4 november organiseert de GGD Eemland in haar gebouw aan de Zonnehof in Amersfoort een allerlaatste kans om de gratis prikte komen halen. Alleen bestemd voor degenen die door omstan digheden de vaccinatie tijdens de campagne gemist hebben. Van tevoren telefonisch aanmelden om een afspraak te maken is noodzakelijk. Dat kan alleen tijdens kantooruren op 033 - 4 678 100. Overigens ontvangen alle kinderen die zijn geboren op of na 1 juni 2001 deze vaccinatie sinds septem ber jongstleden standaard als onderdeel van het landelijke Rijksvaccinatie-programma. CClt wied na tïccü ntp aga< n-nw7<yjkokk<n C ene wet bestuursrecht kun- een gemotiveerd bezwaar- m bezwaarschrift wilt indie- /aarschrift worden gericht aan luders van Soest, Postbus et bezwaarschrift moet bin- jm van deze bekendmaking n in het gemeentehuis, Raad- ;gen grondzaken en verkeer, van 8.30-12.30 uur. 'VERGUNNINGEN )2 tot en met 17 oktober voor een kapvergunning zijn - 1 kastanjeboom 1 boom - 1 ceder •erk 1 conifeer st aangevraagde kapvergun- 1 Amerikaanse eik hun belangen te worden ge- jele vergunning kunnen dit k binnen 4 weken na deze be- ïaken bij de afdeling Groen en e Soest, Postbus 2000, 3760 imer 035-6093643. Binnen ;en liggen de kapvergunningen emeentehuis van Soest, ka- GUNNINGEN 002 tot en met 17 oktober )ktober 2002 2-2 bomen lennen - 5 berken, 1 abeel en 2 bo- it 149 - dubbele conifeer 1129- 1 eik omen en 1 appelboom boom 1 spar 1 den - 5 Amerikaanse eiken en 1 ■bes 8-2 berken 1 bomen i - 2 bomen 170-1 boom en tegen het genomen besluit en na verzending van het be- n ingediend bij het college van houders van de gemeente 3760 CA Soest. SAMENWERKEN EN VERANTWOORDELIJKHEID NEMEN Afgelopen week stond in het teken van de meerjarenbegroting 2003-2006. Na een start op maandag avond 14 oktober jI., heeft de raad de begrotingsbehandeling op woensdag 16 oktober afgerond. Met deze begroting kunnen de raadsambities waar worden gemaakt. Als aanvulling op de reguliere begro ting zijn onder andere de volgende moties door de gemeenteraad aangenomen: r. 1 Inventariseren/uitwerken lokale regelgeving bestuurlijke boetes Op basis van de motie van Gemeentebelangen Groen Soest, zal een inventarisatie worden opgesteld van mogelijkheden voor een Soester beleid ten aanzien van bestuurlijke boetes. Op basis van deze in ventarisatie zal een uitwerking door het college van burgemeesters en wethouders plaatsvinden in de Jokale regelgeving. nr. 2 Honoreren subsidieverzoek verlichting buitenveld handboogschieten Baron Bentinckfonds poor het plaatsen van een lichtmast met een hoogte van 15,5 meter kan het Baron Bentinckfonds ge durende een langere periode van het jaar gebruik maken van de buitenaccommodatie en kan er meer rendement gehaald worden uit het aanwezige clubgebouw aan de Eemweg. Hiervoor is het subsidie verzoek van 5.550,- gehonoreerd. De motie is ingediend door CDA, Gemeentebelangen Groen Soest en WD. nr. 3 Opstellen van een nieuw speelruimteplan De motie van CDA, Gemeentebelangen Groen Soest en WD verzoekt het college van burgemeester en wethouders zo spoedig mogelijk te komen met een nieuw speelruimteplan. Hiervoor is onder andere in overweging genomen dat er een speelruimteplan moet komen voor heel Soest omdat het huidige speelruimteplan uit 1989 niet meer van toepassing is, een kwart van de bevolking van Soest 19 jaar of jonger is en de mogelijkheden om op straat te spelen afnemen. De voor de uitvoering van het plan be nodigde middelen zullen worden betrokken bij de behandeling van de voorjaarsnota. nr. 6 Meer sociale samenhang in wijken Op basis van de motie van de WD-is besloten dat in de wijken waar geen wijkbeheerteam is, jaarlijks een wijkschouw gehouden wordt. Eveneens zal in die wijken een bijeenkomst worden gehouden waar r.raadsleden, politie, Stichting Balans, gemeente en inwoners kennis kunnen nemen van actuele zaken. Ook zal er samen aan oplossingen worden gewerkt en waar nodig worden er middelen ter beschikking gesteld. nr. 7 Honoreren subsidieverzoek Slavisch Koor Byzantium Op basis van de motie van de WD, CDA en Soest 2002 is besloten het Slavisch Koor Byzantium een subsidie toe te kennen van 2.000,-. j' nr. 8 Structureel instandhouden fonds kleine sportvoorzieningen Alle fracties hebben deze motie ondersteund, daarbij overwegende dat het fonds 'kleine sportvoorzie ningen' zoals vastgesteld in.de raadsvergadering van 16 december 1999, in 2000, 2001 en 2002 duide lijk aan het beoogde doel beantwoord heeft. Het fonds wordt voortaan jaarlijks gevuld met een bedrag van 23.000. nr. 9 Bij Regering en Parlement aandringen op een jaarlijkse compensatie aan gemeenten voor inzet eigen middelen t.b.v. veiligheid burgers Op basis van de motie van CDA en D66 is besloten dat er bij de regering en het parlement met klem 'ordt aangedrongen een jaarlijkse compensatie toe te wijzen aan de gemeenten die extra kosten ma len (aanvullend op het rijksbeleid) om de veiligheid van de burger te bevorderen. Soest behoort tot eze gemeenten door o.a. de inzet van zeven politiesurveillanten en de aanschaf/onderhoud van snel- leidscamera's ten laste van de gemeentelijke middelen. nr. 17 Vormen van een fonds kleine cultuurvoorzieningen GroenLinks heeft de motie ingediend om het budget 'stimulering culturele activiteiten' om te vormen tot een fonds 'kleine cultuurvoorzieningen' en dit fonds jaarlijks te vullen met een bedrag van 10.000,-. Deze motie in ingediend omdat cultuur een belangrijke rol kan spelen bij de versterking van de sociale verbanden in de wijken, alsmede van het integreren van minderheden en dat spontaan op tomende initiatieven in dit kader snel gehonoreerd moeten kunnen worden. nr. 21 Inventariseren van mogelijkheden voor oefenruimtes bandjes De PvdA heeft in de motie het college van burgemeester en wethouders opgedragen in zowel gemeen telijke gebouwen, particuliere sector en het bedrijfsleven te inventariseren waar ruimten beschikbaar zijn voor oefenruimtes voor bandjes. Eveneens wordt gevraagd een regeling getroffen zodat jongeren tegen een geringe vergoeding van deze ruimtes gebruik kunnen maken. Bij de voorjaarsnota wordt een voorstel, met financiële gevolgen, aan de raad voorgelegd. nr. 23 Startnotitie cultuurbeleid samenstellen D66 heeft een motie ingediend om een startnotitie aan de raad ter bespreking voor te leggen en daarin aandacht te besteden aan de mogelijkheid tot ondersteuning van een cultuurplatform. Regen, wind en kou: niet de meest ideale omstandigheden om actie te voeren voor het goede doel. Maar de tweede klassers van het Soester Grift land College trotseerden vrij dag het slechte weer en het re sultaat mocht er zijn: 3716,93 voor schoon water in India. De 13-jarige Sebastiaan staat bib berend in de regen. Op zijn tafel, slim gesitueerd bij het kruispunt Van Weedestraat en het Nassau- plantsoen, ligt nog maar een paar verloren cupcakejes. Zijn compag non is nieuwe minitaartjes gaan halen, want na anderhalf uur heb ben ze het grootste deel van hun zelfgebakken buit al verkocht. 'Wij staan hier met z'n tweeën, de an deren van ons groepje verkopen in een bejaardentehuis. Daar hebben we de cakejes ook gemaakt', ver telt Sebastiaan. De tehuiskok heeft hem en zijn groepje helpen bakken voor het goede doel. De tweedeklassers van het Grift land College zamelen dit jaar geld in voor een Indiaas waterproject van de Derde Wereld Groep Soest (DWG). 'Die mensen moeten ook leven', weet Sebastiaan, 'maar ze hebben daar vies water. Met het geld van onze actie gaan ze water putten slaan. Dat vind ik wel heel goed.' Het Griftland organiseert jaarlijks acties voor projecten van DWG. De opbrengst is deze keer bedoeld voor de 3000 'bosmensen' in de Zuid-Indiase deelstaat Kerala. Zij zijn woonachtig in een natuurre servaat ter grootte van de gehele provincie Utrecht. Wegen en geor ganiseerd onderwijs ontbreken daar, en ook de hygiënische om standigheden zijn slecht. Het drinkwater komt uit een stuwmeer, waar de 'bosmensen' eveneens hun kleren wassen en behoeften doen. DWG financiert de aanleg van vijf tien putten voor schoon drinkwa ter en ruim vijftig latrines. Bakkie leut Het groepje van Mariella weet er eigenlijk maar weinig van. 'Het goede doel? Eh, daar gaan ze ons op school straks meer over vertel len', zegt ze. Mariella staat met vier medeleerlingen voor de Blok ker waar ze koffie, cake en tosti's verkopen. Maar niemand wil de gesmolten kaas op brood hebben. 'Ze vinden het te vroeg', moppe ren de leerlingen in koor, 'dat is best stom.' De koffie gaat wel hard. Twee dames kletsen bij, droog onder het afdakje, hun han den warmend aan een bakkie leut. Anderen kopen een kop koffie om mee te nemen, voor onderweg. Veel passanten geven gewoon geld, zonder daarvoor cake of iets anders te willen. 'Dat is wel goed', vinden ze, 'en misschien willen de mensen aan het eind van de och tend wel een tosti', klinkt het hoopvol. J Een bakje, koffie, een koek of andere lekkernij. De Grifdanders speelden vrijdag vooral in op de in- wendige mens.Foto: Soester Courant Naast de verkoop van lekkernijen, laten leerlingen tegen vergoeding honden uit, poetsen schoenen of wassen auto's. Ze doen dat op ver schillende plaatsen in Soest en Baarn. Aan het eind van de mid dag wordt de opbrengst overhan digd aan penningmeester Erica Hoksbergen en voorzitter Ans Mann van de Derde Wereldgroep. Ans Mann prijst in haar dank woord de leerlingen voor hun so lidariteit en memoreert aan de ster ke band die prins Claus had met ontwikkelingssamenwerking, spe ciaal in Afrika en India. Op 1 november houdt de Der de Wereldgroep een feestelijke informatieavond met muziek, dans en een expositie. De avond is, net als de actie van de tweedeklassers van het Grift land College, gewijd aan het waterproject in Kerala. Burge meester Koos Janssen opent de bijeenkomst, die gehouden wordt in de hal en aula van het Griftland College aan de Noor- derweg 79. De toegang is gra tis en de zaal gaat om 20:00 uur open. Een half uur later zal de informatieavond officieel begin- Het Bestuur van de Provin ciale Afdeling Utrecht heeft vorige week de advieslijst voor de Provinciale Staten verkiezingen (dinsdag 11 maart 2003) vastgesteld. Lijsttrekker is de Soester Jan Pieter Lokker, die sinds januari 2002 lid van het College van Gedeputeerde Staten is. Een andere plaats genoot, Henk de Jong, staat op de 27e plaats. Op de eerste vijftien plaatsen staan zeven nieuwe kandidaten. Van de eerste vijftien kandida ten zijn er zeven vrouw en acht man. Bij de samenstelling van de lijst is volgens het provincia le CDA-bestuur rekening ge houden met vernieuwing, met de CDA-partijlijn om niet lan ger dan drie perioden voor een bestuurlijk lichaam gekandi deerd te zijn en met het begin sel dat kandidaten slechts van één bestuursorgaan tegelijk lid mogen zijn. De volledige lijst ziet er als volgt uit. 1. Jan-Pieter Lokker, Soest 2. Meus van der Poel, Loenen/ Vecht 3. Ingeborg Oostlander, Amers foort 4. Gerrit Terpstra, Utrecht 5. Annie Kamp, Breukelen 6. Karin Stadhouders, Bilthoven 7. Anneke Raven, Utrecht 8. Gerard van Odijk, Bosch en Duin 9. Pieter Seldenrijk, Eemnes 10. Anke Swets, Utrecht 11. Eelke Jongsma, Kamerik 12. Erika Nap, Veenendaal 13. Jan Konijnenbelt, Leusden Jan Pieter Lokker. 14.Theo Ruijs, Zeist 15. Plonia Pieper-Hagen, Mijdrecht 16. Petra Doornenbal-v.d.Vlist, Lopik 17. Hendrik Klein Kranenburg, Vi- anen 18. Jobke Vonk-Vedder, Abcoude 19. Wim de Niet, Zeist 20. Loes Dekkers-Raadsen, Har- melen 21. Ineke van de Kamp, Amers foort 22. Gerardo Menges, Woerden 23. Nicole v.d. Laan-Wigny, Utrecht 24. Dick van de Kamp, Zeist 25. Dick Boogaard, Mijdrecht 26. Hillie van de Streek, Utrecht 27. Henk de Jong, Soest 28. Coert van Ee, Houten 29. Dirk van Twillert, Bunschoten 30. Marloes de Bont-Krom, Nieuwegein 31. Cor Roozenbeek, Linschoten 32. Frank van de Kant, Zeist Vanaf 2004 verandert er nogal wat in de betalingswijze van verschillende belastingen. Nu nog betaalt de burger de afval stoffenheffing en het rioolrecht via de REMU-rekening in twaalf termijnen. Omdat per 1 januari 2004 ieder een zelf mag bepalen van welk nutsbedrijf hij energie afneemt, vervalt deze methode. De REMU heeft dan ook het 'meeliftcontract' met de gemeente per 31 december volgend jaar opgezegd. Daarom gaat Soest onderzoeken of ze de aanslagen voor de ozb, de hondenbelasting, de afvalstoffen heffing en het rioolrecht op één biljet kan samenvoegen. Bekeken wordt tevens of er dan wederom in termijnen kan worden afgerekend en of de burger de mogelijkheid kan krijgen van automatische in- Voor de beste merken op het gebied van beeld en geluid. f/ll n Uw CD DVD specialist. UWUI/Clf UIVMAUV Steenlioflstra.it 15, 3764 BH Soest, Tel. 035-6012132 www.goudcnsnaar.nl DIAMANTAIRS-JUWELIER Laanstraat 18, Baarn, tel.: 035 - 541 59 37 Een nieuw bedrijventerrein in 'de oksel' van de Al en de A27 zou plaats kunnen bieden aan tientallen bedrijven uit Soest, Baarn, Bunschoten en Eem nes. Dat plan werd in april al geopperd, maar nu wordt het ook, aangekleed in een rap port, bij de provincie op tafel gelegd. De Soester Zakenkring, haar zus terorganisaties uit Baarn, Eemnes en Bunschoten en de Kamer van Koophandel hebben het laten op stellen en hopen dat het provincie bestuur de weg alvast vrij baant in het Streekplan 2005-2015, zodat de ontwikkeling van het gebied in een stroomversnelling kan gera ken. De gemeente Eemnes is voorals nog terughoudend als het gaat om nieuwe bedrijfslocaties op haar grondgebied. Niettemin spreken de ondernemersorganisaties logi scherwijs de verwachting uit, dat het plan serieus zal worden geno men door Eemnes. In de vier ge meenten is volgens hen al geruime tijd sprake van ruimtegebrek voor bedrijven. Vooral voor de lokaal en regionaal georiënteerde onder nemingen zou daarom een nieuw terrein ontgonnen moeten worden. Want ondanks dat de economie hapert, blijft volgens het rapport de vraag naar bedrijfslocaties groot genoeg om het plan levensvatbaar heid te geven. 'Uitsluitend voor bedrijven binnen de regio en de grond moet gefaseerd worden uit gegeven', aldus de betrokkenen. In Soest is De Grachten het laat ste bedrijventerrein dat de ge meente de lokale ondernemingen kon aanbieden. Bunschoten heeft nog 'stukjes' te verdelen op Haar- brug Noord, maar dan is de koek echt op. Op zoek naar üw ideale KEUKEN of BADKAMER? Keukens Badkamers Badkamer- en sanitairartikelen ERGO-keukens t.b.v. gehandicapten in het kader van de W.V.G. Complete montages Wand- en vloertegels Tegel- en stucwerk Vrijstaand en inbouwapp. Wandkasten Ook keuken- en badkamerrenovaties Deskundig advies (ook bij u thuis!); vrijblijvende offertes. Showroom geopend: Dinsdag t/m vrijdag: 09.30 - 17.30 uur Zaterdag: 10.00 -16.00 uur; 's maandags gesloten Veldweg 4, Soest. Tel. (035) 6014878, 'Fax (035) 6028029 in wonen! Wie wil dat er in Soest meer woningen voor jongeren en ouderen uit de grond worden gestampt, doet er goed aan de volgende keer op Soest 2002 of de PvdA te stemmen. Dat is geen stemadvies, maar meer een logische conclusie van een politieke discussie die vorige week plaatsvond. Soest 2002 en de PvdA zijn de enige twee fracties die bereid zijn om voor dit doel de grenzen van de verstedelijking te overschrijden. Beide partijen probeerden dat vo rige week al voor elkaar te krijgen door een motie in te dienen. Volgens Teun Middelkoop van Soest 2002 is het de hoogste tijd dat de fracties hun (verkiezings)- belofte inlossen. Er wordt volgens hem al jaren gesproken over nieuwbouw voor deze groepen, omdat de huisvesting voor hen 'ruim onvoldoende' is. Daarom pleitte Soest 2002 ervoor, dat het College nog voor het einde van dit jaar concrete voorstellen zou doen over het realiseren van betaalbare huizen. De PvdA nam het vooral op voor de jongeren. Zij maken nu zeer weinig kans op een betaalbare wo ning, terwijl het voor de vitaliteit van Soest van belang is dat zij zich hier wel zelfstandig kunnen vesti gen. 'De huidige rode contouren zijn een te strak keurslijf om dit streven in de praktijk te kunnen realiseren', aldus de PvdA. 'Uit breiden dus', luidde de boodschap van fractievoorzitter Eric Bervoets. 'Laat het College maar zoeken naar creatieve oplossingen op de rafelranden van de bebouwde kom.' De motie van zowel Soest 2002 als de PvdA werd neergesabeld door de rest. Wethouder Bart Krol (CDA) had zich al 'verdedigd' met Burg. Grothestraat 25 Soest 035 - 602 04 88 Service desk onbereikbaar? Expert Schoemaker heeft vakmensen. Wij komen, indien nodig aan huis, uw probleem oplossen. Geniet zorgeloos van uw computer. Burg. Grothestraat 9 - Soest Tel. 035 - 601 03 44 de opmerking dat het de raad is, die hem heeft opgedragen zich aan de huidige contouren te houden. Wat hem betreft kan er alleen nog binnen de kom naar ruimte wor den gezocht. Het plan Spoordal (tussen de Steenhoffstraat, de Dal- weg, de Parallelweg en de Molen straat), waar onder meer gediffe rentieerde woningbouw moet ont staan, is daarvan een voorbeeld. Dit grootschalig project is evenwel zo complex, dat Krol er pas in de cember of januari meer duidelijk heid over kan geven. 'Het is inge wikkeld, spannend en duur', 'ver klapte' hij alvast. Krol kreeg verder steun van onder meer de Collegefracties en zelfs de rest van de oppositie, al zou GL h'et niet afkeuren als er een onder zoek wordt ingesteld, waarna dan zwart op wit komt te staan dat ver dere verstedelijking niet mogelijk is. CU/SGP vond praten over de contouren ook niet een idee om meteen overboord te gooien. D66 beseft dat het probleem reëel is, maar hield zich vast aan de huidi ge bouwgrenzen. Hans van Wuijckhuijse van GGS noemde het 'goedkoop' van Soest 2002 om de kwestie op het bord te leggen van het College dat zich per slot van rekening dient te houden aan de opdracht van de raad om niet verder uit te breiden. 'De op lossing geeft ze ook niet', aldus Van Wuijckhuijse die echter ook weet dat Soest 2002 het helemaal niet erg zou vinden als het groene gebied aan de Jachthuislaan zou worden volgebouwd. Daarna haalde Van Wuijckhuijse zich de woede op de hals van Ber voets, toen hij opmerkte dat de PvdA 'over de rug van de jonge ren' probeerde om toch de con tourlijnen van Soest te gaan verleg gen. Bervoets: 'wij gaan de strijd aan en ik ben socialist. Als ik dan hoor dat ik dat over de rug van een be paalde doelgroep zou doen, is dit mijn laatste dag in de politiek.' Van Wuijckhuijse: 'dat zou nu ook weer heel erg jammer zijn, mijn excuses.' Bervoets: 'aanvaard.' De politie heeft woensdagmiddag een snelheidscontrole gehouden op de Amersfoortsestraat. In an derhalf uur werden 604 voertuigen gecontroleerd, waarvan er 56 de limiet van 80 km/h overschreden.

Soester Courant | 2002 | | pagina 5