VERBOUWINGS LEEGVERKOOP ENORME KORTINGEN 33Ü Wildschut Van Agt ziet 'apocalyptische' ontwikkelingen in deze tijd Straatspeeldag Soest-Zuid vastgelegd op kalender Deuren Middelman €14," €8," €14," €7,69 €7f €9," €10" Languedoc menu 6 flessen ;__^35rtchml Carabantes; Toon van der Linden BOTTELIER Soester Courant-Reclamekrant Megapool Soest wordt 2 X ZO GROOT! Daarom nu Van Weedestraat 52 - Soest Tel. 035 - 601 32 42 Van uw il mag u méér verwachten: WOENSDAG 23 OKTOBER 2002 SOESTER COURANT PAGINA, WOENSDAG 23 Mooi bij Middelman Tegen Speciale introductieprijzen Bij presentatie boek ds. Van Kooten WAT EXTRA GELD VERDIENEN? Wordt bij de Soester Courant NBEZORGER! Het kost je 1 a 2 uurtjes op de woensdagmiddag, dus zo gepiept. 035 - 601 41 52 en vraag naar mw. J. Hoogendonk of M. Kamphorst. Geen rekening voor Sinterkla; Rollerskates uitgereikt bij Kleinegris 'Housewarmir De nieuwe Topform collectie ];C6!i %T_ ftSH «NGEM S^rls" Sauvignon Blanc premium Rea Voor al uw dranken Slijterij-Wijnhandel Soesterbergsestraat 49,1 (035) 601 24 90 Hartje Soest Zuid Clés des Ducs Armagnac 70 c! Hartevelt ionge Jenever ioo d William lawson's Scotch Whisky Hllfff Robertsen Port Ruby,Tawny en White 75 c 1 /y legner Lichte Borrel toocl MHMHKn legner Fine 100 ci Jagermeister Kruidenlikeur 70 cl DeKuyper Vieux 100 cl De slijter die verrast I Ontdek het speciale EN ONTVANG EEN LEUK CADEAUTJE In de komende periode wordt in De Soester Duinen in Soest een bijzonder menu aangeboden in combinatie met wijnen uit de Languedoc. Uit deze wijnstreek in het zonnige zuiden van Frankrijk komen soepele, ronde wijnen die perfect samen gaan met de mediterrane keuken. Om u kennis te laten maken met de kwaliteit en diversiteit van deze wijnen is een speciaal Languedoc menu samengesteld Hierbij schenkt het restaurant enkele bijzondere wijnen. Bovendien ontvangt u, als u het speciale menu bestelt, een leuk cadeautje. Reserveer daarom snel! Wij wensen u alvast Bon Appétit en Santé! LES A.O.C. DU LANGUEDOC CLMRErre DU LA MINERVOISMINERVOIS LA UV1NIÈJ 3- ST JEAN OE MINERVOIS CABARDÈS MALEPÈRE v.langucdoc-wines.com DE SOESTER DUINEN Soesterbergsestraat 188, Soest, ©035-603 60 10 De actie loopt van half oktober - eind november. meGapooi BRILMODE CONTACTLENZEN OOGMETING OOGDRUKMETING Zuidpromenade 14. 3768 gM Soest, Tel. 035 - 6022212. Fax 035 - 6032895. www.wildschutoptiek.nl Gediplomeerd Oplometrisl, lidA.N.V.O. De nieuwste en modernste oogmeetapparatuur! Nu ook een gezichtsveldtester! moede heerst. Het gevaar voor de verdeling van de grondstoffen, maar zeker ook van het water kun nen eenvoudig tot conflicten lei den. 'De huidige situatie is ronduit, vierkant, schandelijk. De rijkste 400 lieden in deze wereld bezitten evenveel als de armste helft van de totale wereldbevolking. Heus, soms vraag ik mij af hoe lang de Almachtige dit zware onrecht nog zal gedogen. Wij dragen grotelijks bij aan de vernieling van de aarde door onze levensstijl. Lucht- en landverontreiniging zijn begrippen die in de publieke aandacht staan. Van de geleidelijk teloorgang van de zeeën en oceanen weet men nog heel weinig. Doch zie wat he den geschiedt. In de blauwe onder waterwereld zijn kathedralen van kalksteen verrezen, fijn gebeeld houwd en gekerfd door de mees terhand van onze Schepper. Maar zie, zodra de mensen deze verbor gen schatten vond, sloeg zijn schendende hand toe en is veel tel oorgaan.' Mr. Van Agt sprak met zoveel emotie omdat het vast staat dat de vernietiging van deze koraalriffen een aanslag op de biodiversiteit op het leven onder water is. Ook de plundering door overbevissing en de klimaatveranderingen baarden hem grote zorgen. 'Deze aarde is ons door de God der heerscharen gegeven om haar in respectvol en zorgvuldig rentmeesterschap te beheren. In die roeping en op dracht heeft de mens beschamend gefaald. Ds. van Kooten, u hebt een monumentaal boek geschreven over de eindtijd. Voor het uitbren gen van dit boek betuig ik u hul de en groot respect. Geloof en wetenschap zijn in dit boek tot een indrukwekkende synthese ge bracht. Een wetenschappelijk doortimmerd oeuvre van grote al lure in diep geloof geschreven. Dat ik aan de presentatie daarvan een kleine bijdrage heb mogen leveren, dat schept mij tot dankbaarheid', zo besloot oud-premier Van Agt zijn betoog. Technologie Aan de hand van het thema 'De mens en zijn kunnen in een apoca lyptische tijd', gaf gemeentelid drs. Ben Tiggelaar, IT-deskundige en schrijver van het standaardwerk over Internet, een lezing over de technologische ontwikkelingen. Angst en onzekerheid zijn vaak beeldbeheersend over technologie en over Openbaring. Aan de ande re kant liggen er veel positieve mogelijkheden in nieuwe technolo gie. Aan de hand van een drietal punten, de constructie van de toe komst, de technologie van over morgen én de houding van chris tenen t.a.v. technologieontwikke lingen gaf hij een inzicht in deze materie. Als laatste spreker gaf drs. R. van Kooten een beschouwing over het thema: Wat ik van de bestudering van de Openbaring geleerd heb. 'Ik zie in steeds meer dingen van de Openbaring concreet worden. Wie zijn zij die zullen overleven, dat zijn zij die de geboden van God bewaren en de getuigenis van Jezus Christus hebben. Aan dat getuigen ontbreekt het in deze tijd. Geef de Schepper eer, dat proef ik in de boodschappen van voorgaan de sprekers, dat is wat de wereld, de maatschappij en de kerken kwijt zijn. God die de schepping zo lief heeft, dat hij zijn eigen Zoon gegeven heeft om mensen te redden. Deze God heeft recht op onze aanbidding en eerbied voor Zijn schepping. Zijn Naam zij ge prezen. Het komt aan op onze per soonlijke relatie met Jezus Chris tus. In deze Christus is uw toe komst. We hebben op deze aarde onze verantwoordelijkheid te ne men, maar we mogen weten van die nieuwe hemel en die nieuwe aarde nederdalende vanuit de he mel, dat is Gods werk!' De avond werd muzikaal opgeluis terd door een fluitensemble be staande uit een viertal jongeren uit de Ichthuskerk. Ook het Ichlhus- koor o.l.v. John Propitius verleen de weer haar medewerking. Mar- co den Toom bespeelde het orgel. 'De dingen die met haast geschie den moeten' is alweer het twintig ste boek dat van de hand van drs. R. van Kooten is verschenen en is verkrijgbaar bij de boekhandel. Uitgeverij Groen, te Heerenveen. Profile hoektafel 60x60x60 cm, verrijdbaar, alu profiel met helder en gesatineerd glas. Introductieprijs 610,- (na 17 november 675,-). Sterkte tot +4.00 dpt cyl/max 2.00 Aanbieding geldig t/m 31 oktober 2002 218 cm breed,met metaalframe onderstel (excl.armkussen). Introductieprijs 1820,- (na 17 november 1.998,-). Vakmanschap, service, persoonlijke aandacht en een uitstekende outillage. Al deze 2aken vindt u bij Wildschut Optiek. Kom daarom eens een kijkje nemen in onze zaak. Bijvoorbeeld voor een oogmeting, een onderhoudsbeurt voor uw bril, vloeistof voor lenzen, enzovoort. Of om 'zomaar'even rond te neuzen in onze uitgebreide collectie mon turen of weerartikeien. U bent van harte welkom bij Wildschut Optiek. Panhard 3-zits bank in zwart of bruin leder Quartz.Van 2112,- nu voor 7.799,- Ook in andere leersoorten, kleuren en uitvoeringen leverbaar. Wheels salontafel 120x120x30 cm, verrijdbaar in helder glas. Introductieprijs 7 030, - (na 17 november 1130,-). O N E N Middelman Wonen in Soest aan de Birkstraat 99. Tel: 035 - 6011004. Vrijdag koopavond. Internet: www.middelmanwonen.nl E-mail: info@middelmanwonen.nl Wat vroeger een melkwit was en later veranderde gezellig bloemenwin mag nu een warme, met gerichte Lifestyle-wink noemd worden: Valcnti festyle aan de Koninginr 'Bij Valentijn Li festyle vin ins en out op het gebied va en Lifestyle,' aldus eige Antoinette Dorrestein. 'On kei is als huiskamer inger heeft een eigen, ontspanner ter. U doet bij ons veel in en ieuke ideeën op voor in 1 uw huis. Bovendien staat lentijnteam u professioneel de met ontwerp- en verkoo zen voor o.a. meubels, raar ding en interieuraccessoires sieraden (dyrberg/kern), v( bloemen en planten. Verc zorgen wij diverse worksht als 'Hightea in the aftern een smakelijke kookworks Na een maandenlange vert De gemeente Soest breng geen kosten in rekening officiële ontvangst van Si laas op het gemeentehi heeft het college van burgt en wethouders vorige wee ten. Als de goedheilig man o[ vember naar Soest kom weer een hoop kinderen 1 welkomen. Daarom is h< een twintigtal dranghekk het gemeentehuis te plaat Sint Nicolaas comité hc geen geld voor te betalen Het thema van de intoc jaar 'Spaanse les'. Voor scholen wordt een leespla maakt met afbeeldingen v; andere Piet, Sint en het de optocht zal het thema uitgedragen door enkele Pieten uit groep 6 onder ding van leraren of ouder Vorige week woensdagavond is in de goed gevulde Ichthuskerk het door ds. R. van Kooten ge schreven 'Praktisch commen taar op de Openbaring van Je zus Christus aan Johannes' ge presenteerd. Gastspreker hier bij was oud-premier mr. A.M.M. van Agt. Ouderling-kerkvoogd R. Kok opende de avond en gaf aan dat het niet gebruikelijk is om een boek van ds. R. van Kooten op deze wijze te presenteren. Vanaf 1995 is met regelmatige tussenpo zen de Openbaring in een hon derdtal preken in onze gemeente behandeld. Steeds was het weer de jeugd die aan ds. Van Kooten vroeg de draad weer op te pakken. 'Wat is er dan passender om in het midden van onze gemeente dit werk te presenteren, het boek is als het ware hier geboren en gerijpt.' Namens de kerkenraad sprak hij een dankwoord dat de Heere ds. Van Kooten de kracht, inzet en kennis gegeven heeft om dit werk op deze wijze te voltooien. 'Maar het gaat vanavond niet om ds. Van Kooten, centraal staat vanavond dat dit boek tot Gods eer en tot heil mag zijn van diegenen die dit boek nog zullen lezen. De heer D.L. Aangeenbrug, direc teur van uitgeverij Groen, hield de aanwezigen voor dat de Openba ring hier als het ware bestudeert en bepreekt en vanavond als het ware weer terug wordt gegeven aan de gemeente, dit omdat we eigenlijk met de bestudering van dit Bijbel boek nooit klaar zijn. Hij gaf aan dankbaar te zijn met wat ds. Van Kooten d.m.v. de inhoud van dit boek aan gemeenteleden en aan de overige lezers heeft te bieden. Ver volgens overhandigde hij de eerste exemplaren aan ds. R. van Koot en. Na deze in ontvangst te hebben genomen, gaf ds. Van Kooten aan dit eerste exemplaar allereerst aan zijn vader - aan wie dit boek is opgedragen - te zullen overhandi gen. Oud-premier mr. A.M.M. van Agt mocht vervolgens beide delen in ontvangst nemen. Van Kooten memoreerde aan de bijeenkomst op 6 mei, waarop beiden zouden spreken en mr. Van Agt aangaf geraakt te zijn door de uitleg van de Schrift. Na afloop mochten bei den van hart tot hart met elkaar spreken en kwamen toen op het Bijbelboek de Openbaring. De oud-premier gaf aan graag op de hoogte gehouden te worden van de voortgang. Na verloop van tijd werd de afspraak gemaakt om aan wezig te zijn bij de presentatie van dit boek. Ook dr. mr. Zondag, docent aan de Erasmus-universi teit, kreeg een exemplaar mee voor zijn collega-docent mevr. Balken ende. Door deze korte lijn kan ook dit boek indirect overhandigd wor- Ds. Van Kooten (l.) overhandigt oud-premier Van Agt een van de eerste exemplaren van zijn nieuwe boek. den aan de demissionaire premier. Dit alles als symbool om dit boek te overhandigen aan 'de politiek'. Zwaar onrecht 'De mens en Gods schepping in een apocalyptische tijd' was het thema waarover de oud-premier zijn gedachten liet gaan. Zou er voor de generaties na ons nog toe komst zijn? Er zijn andere bedrei gingen opgekomen die menigeen verontrusten. De voortgaande be schadiging van de aarde ons door de Schepper toevertrouwd door de mens, verontruste hem zeer. De mens is bezig onze pla neet in hoog tempo en goeddeels onherstelbaar te verwoesten. De snelle bevolkingsgroei is daarbij een factor. Deze groei voltrekt zich in hoge mate in de ontwikkelings landen, juist in die delen waar ar- Leesbril op sterkte jé vanaf Matijs van Hengstum en Da- mon Voet hebben vorige week bij assurantiekantoor Kleine- gris aan de Bosstraat elk een paar stoere rollerskates in ont vangst genomen. Die kregen de jongens uit handen van Patrik Kleinegris, als beloning voor het feit dat de Bewonersvereni ging Soest-Zuid de 2e en 3e prijs had gewonnen in een foto wedstrijd. Die wedstrijd was in het afgelopen voorjaar georganiseerd door de verzekeringsmaatschappij Zwol- sche Algemeene, waarvan de firma Kleinegris in Soest als tussenper soon optreedt, en Veilig Verkeer Nederland, oftewel 3VO, zoals het tegenwoordig heet. Tijdens de Na tionale Straatspeeldag in juni - waaraan 'Soest-Zuid' volop mee deed - werden mooie foto's geno men van de verschillende activitei ten. Twee inzendingen werden be kroond en zijn nu opgenomen in een fraaie kalender voor het ko mende jaar, die de verzekerings- maatschappij verspreidt. De foto's van 'Soest-Zuid' sieren de bladen februari en juli 2003. Matijs en Damon, kinderen van de dames die het evenement op poten hac den gezet, werden bij de verenigt 'uitgeloot' om de rollerskates i ontvangst te nemen. Focus 50 relaxfauteuil in leder met gasveer voor optimaal comfort. Introductieprijs als afgebeeld 1450, - (na 17 november 1599,-). Toledo 3-zits bank in kwaliteitsleer, Topkwaliteit voor een uitgelezen prijsje jMÜMBHM^^hders is en geen llëlfde. is iedere bril maatwerk. Pak S^^^'nooit zomaar een leesbril die in de buurt komt van uw wensen. Ook een leesbril moet individueel worden opgemeten en aangepast. Uw ogen zijn het waard! Patrik Kleinegris overhandigt de rollerskates aan Matijs van Hengstum en Damon Voet. Foto: Herman van Dam.

Soester Courant | 2002 | | pagina 8