4 NGS- X)P INGEN DOL enpert Deuren Valentijn weer open! fa VALENTIJN SCHOEMAKER 'Wij willen klein blijven' Verkoopexpo in De Steenlinde iddelman 1 HANDEL a WANDEL [O GROOT! Stralende, strakke huid zonder gedoe mogelijk! Scheer Foppen opent vestiging te Soest Ier Coiffure PAGINA OENSDAG 23 OKTOBER 2002 Housewarming'-dagen 25 en 26 oktober f SOESTER COURANT D VERDIENEN? 35 - 601 32 42 Geen rekening voor Sinterklaas Boston Fauteuil 695,- expert (M) SCHOEMAKER - fiiiurlijk geeft de schilder winterkorting! H. van den Bosch Bij schoonheidssalon Clair Matin Bang Olufsen beveiligt ook met pincode PAGINA 9 Marina en Hans van den Bosch hebben een schildersbedrijf Werk van Dirk Wiersma en Adri Verhoeven softkleuring 5sa 1 landigt de rollerskates aan )amon Voet Foto: Herman van Dam, die het evenement op poten den gezet, werden bij de verenigi uitgeloot' om de rollerskates ontvangst te nemen. ij de Soester Courant de woensdagmiddag, dus zo gepiept. ar mw. J. Hoogendonk of M. Kamphorst. uil in leder met gasveer voor troductieprijs als afgebeeld ember 1599,-). Wat vroeger een melkvvinkeltje was en later veranderde in een gezellig bloemenwinkeltje, mag nu een warme, met stijl in gerichte Lifestyle-winkel ge noemd worden: Valentijn Li- festyle aan de Koninginnelaan. Bij Valentijn Lifestyle vindt u de ins en out op het gebied van trend en Lifestyle,' aldus eigenaresse Antoinette Dorrestein. 'Onze win kel is als huiskamer ingericht en heeft een eigen, ontspannen karak ter. U doet bij ons veel inspiratie en leuke ideeën op voor in en rond uw huis. Bovendien staat het Va- lentijnteam u professioneel ter zij de met ontwerp- en verkoopadvie- zen voor o.a. meubels, raambekle- ding en interieuraccessoires, kunst, sieraden (dyrberg/kern), veel gifts, bloemen en planten. Verder ver zorgen wij diverse workshops, zo als 'Hightea in the afternoon' of een smakelijke kookworkshop.' Na een maandenlange verbouwing heeft Valentijn Lifestyle speciaal voor de klanten op vrijdag 25 en zaterdag 26 oktober twee unieke 'housewarming'-dagen georgani seerd. 'Tijdens deze dagen zal het aan niets ontbfeken. Zo is er op vrijdag vanaf 15:00 uur een culi nair voorproeve van de kookwork shop en de zaterdag staat in het teken van de 'Hightea',' vertelt de nieuwe aanwinst van Valentijn: Ingrid Vermeulen. Valentijn Lifestyle vindt men aan de Koninginnelaan 29, tegenover Schoenmode Martine, Constanze, Hannelore, Haarmode Ans, Heren van Breederode, Sophia van Amersfoort en Plaza mode. Ope ningstijden: dinsdag t/m donder dag 10:00-18:00 uur, vrijdag 10:00-21:00 en zaterdag 10:00- 17:00 uur. De gemeente Soest brengt dit jaar geen kosten in rekening voor de officiële ontvangst van Sint Nico- laas op het gemeentehuis. Dat heeft het college van burgemeester en wethouders vorige week beslo ten. Als de goedheilig man op 23 no vember naar Soest komt, zullen weer een hoop kinderen hem ver welkomen. Daarom is het nodig een twintigtal dranghekken voor het gemeentehuis te plaatsen. Het Sint Nicolaas comité hoeft hier geen geld voor te betalen. Het thema van de intocht is dit jaar 'Spaanse les'. Voor de basis scholen wordt een leesplankje ge maakt met afbeeldingen van onder andere Piet, Sint en het paard. In de optocht zal het thema worden uitgedragen door enkele leerling- Pieten uit groep 6 onder begelei ding van leraren of ouders. 2e HOES van 295,- voor €139,50 LIFESTYLE, GIFTS DECOR.ATIONS Koninginnelaan 29 - Soest - Tel. 035-602 46 57 ifet 60x60x60 cm, verrijdbaar, alu •Ider eri gesatineerd glas. js 6 7 0,- (na 17 november 675,-). Tel: 035-6011004. Vrijdag koopavond, mail: info@middelmanwonen.nl We laten zien dat strijken sneller én beter kan. Daar wordt u weer wijzer van. Het strijksysteem van LauraStar is uitgerust met alle professionele functies. Zo krijgt u een meer dan perfect resul taat in een veel kortere strijktijd. Het geheim? De stopm. Die blijft voortdurend constant en droog. En door de actieve strijkplank met afzuig en aanblaas- systeem. Deze maakt korte metten met elke vouw. Het lijkt alsof uw strijkgoed rechtstreeks van de stomerij komt. Kom op zaterdag 26 oktober van 10.00 tot 17.00 uur naar de grote LauraStar strijkdemonstratie bij Expert Schoemaker en ontdek dat het strijken sneller en beter kan! LauraStar BURG. GROTHESTRAAT 9 - SOEST - TELEFOON 035 - 601 03 44 WIJZER VAN 30,- per man per dag Hier wordt gewerkt. Door de schilder. Door ons dus. Want het is deze winter extra aantrekkelijk om ons bedrijf in te huren en uw huis een opknapbeurt te geven. We geven u namelijk een winterkorting van 30,- per man per dag op behang- en onderhoudsbinnenschilderwerk! Onze professionele schilders weten alles over de modernste materialen en technieken en verzekeren u van kwalitatief hoogstaand schilderwerk! Deze winter is dus het ideale moment om uw huis in het nieuw te steken. Bel ons voor een afspraak. Schilderwerk Klein onderhoud Laanstraat 91 - 3762 KC Soest Tel. 035 - 622 32 86 www.schilderbosch.nl E-mail: schilderbosch@hetnet.nl 'Wat zie jij er goed uit!9 Of: 'Wat heb jij gedaan dat je er zo stralepd uitziet?!' Dat zijn de complimenten die Mieke de laatste tijd steeds vaker hoort. Ze heeft heel simpel een hydra- dermie-kuur ondergaan en de reacties vertalen het resultaat. Wat is dat eigenlijk: een hydrader- miebehandeling? Om te beginnen: het is niet eng! Integendeel, hydra- dermie is een geweldig ontspan nende behandeling waarbij de meeste mensen wegdoezelen: 'sla pend mooi worden'! Met behulp van het hydradermie-apparaat wordt door middel van rol- en bol- elektroden een soort 'massage' uit gevoerd waardoor intensieve werk- stoffen naar onderliggende huidla- gen worden vervoerd, met als re sultaat een stralende en strakkere huid! Deze methode is al in 1930 ont wikkeld door dr. Guinot, destijds arts/dermatoloog te Parijs. De hy- dradermie wordt al geruime tijd door Guinot-specialisten over de hele wereld uitgevoerd. Het is de enige instituutbehandeling die tel kens weer wordt bekroond als bes te instituutbehandeling ter wereld! Mevrouw Hilde van de Laar van 'Clair Matin' is dus met recht zeer trots op het feit dat zij deze behan deling aan haar cliënten kan bie den. Meestal start men de hydradermie met een kuur van drie maal en kan het dan bijhouden met een maal in de vier tot zes weken. Het spreekt voor zich dat het resultaat opti maal is wanneer men thuis dezelf de werkstoffen gebruikt die zich in de Guinot-producten bevinden. Inmiddels heeft 'Clair Matin' vele 'Miekes', want eenmaal aan de hy dradermie... het resultaat zorgt ervoor dat men niet anders meer wil. 'Clair Matin' is overigens een insti tuut waar het 'mens zijn' hoog in het vaandel wordt gedragen. Er met een goed gevoel de deur uit gaan is absoluut belangrijk. Ieder een voelt zich thuis in deze gezel lige salon; er bestaat geen 'drem pel' en het 'je lekker voelen' heeft de hoogste prioriteit. Er staat overigens nog meer op het menu, zoals: alle voorkomende gelaatsbehandelingen, manicure, pedicure, lichaamsmassage, de Contour Wrap en permanente make-up! Een behandeling onder gaan bij 'Clair Matin' is meer dan de moeite waard. De hydradermiekuur wordt u tot en met december 2002 met een forse korting aangeboden. Wel snel reageren! Voor uitgebreide inlichtingen: 'Clair Matin', Soester- bergsestraat 8, 3768 EH Soest, SS6029649 (vraag naar Hilde of Maro). Foto: Soester Courant Hilde van de Laar van 'Clair Matinbehandelt een klant met de hydradermiekuur. Scheer Foppen, 's lands grootste zelfstandige elektro- speciaalzaak, opent donderdag 24 oktober op feestelijke wijze haar deuren aan de Van Weedestraat 215 te Soest. Scheer Foppen presenteert een breed assortiment van diverse pro ductgroepen in haar nieuwe huis stijl. Een enorme sortering kleu rentelevisies staan speelklaar opge steld waarbij de Plasma-tv en breedbeeldtelevisies met bioscoop effect uiteraard niet ontbreken. De groots opgezette audio-afdeling huisvest hifi-apparaten, midi- en minisets. Ook op het gebied van (af)wassen, koelen en vriezen pre senteert Scheer Foppen een breed assortiment, scheer óc hop pen is bij uitstek het adres voor computers en telecom. U vindt er de laatste modellen tegen hele scherpe prijzen. Overzichtelijke presentatie, ruime sortering, inte ressante prijzen, eigen bezorg dienst en een klantvriendelijk ver koopteam met kennis van zaken zijn sleutelwoorden die nu nog meer bij Scheer Foppen vanzelf sprekend zijn. Als speciale ope ningsstunt ontvangen vijf consu menten hun aankoopbedrag terug en worden er nog veel meer leuke prijzen weggegeven. De trekking van de prijzen vindt zaterdag 26 oktober om 17:00 uur in het filiaal plaats. Scheer Foppen verwel komt u graag vanaf donderdag 24 oktober in haar nieuwe filiaal. Bang Olufsen heeft haar audio- en videoproducten voorzien van een pincodebeveiliging. Het sys teem is vergelijkbaar met de start blokkering van een auto. Als de netspanning enkele minu ten van het apparaat is geweest, kan deze pas weer worden ge bruikt, nadat de persoonlijke pin code is ingevoerd. Er kan vijfmaal een onjuiste pincode worden inge toetst. Hierna moet drie uur wor den gewacht, alvorens men het opnieuw kan proberen. Zodoende is het voor 'onbevoegden' prak tisch onmogelijk B&O apparatuur te gebruiken. Het systeem is het resultaat van langdurig overleg tussen B&O Denemarken, de Deense politie, verzekeringsmaatschappijen en de raad voor misdaadpreventie en is in Denemarken reeds vanaf 2000 met succes beproefd. Een groot voordeel van een dergelijk systeem is dat het niet meer loont een pro duct, dat is voorzien van een pin codebeveiliging, te stelen. Wie de juiste pincode niet kent, zal gemid deld een jaar lang acht uur per dag moeten 'pinnen' om het product in werking te krijgen. Hans van den Bosch zit al ruim drie decennia in het schilder wezen. Twee jaar geleden be gon de Soester voor zichzelf, samen met zijn vrouw Marina. 'Persoonlijk contact met de mensen en kwaliteit staan bij ons voorop.' Het begon in 2000 als een een mansbedrijfje: Hans deed alles al leen. Maar het werk stroomde bin nen en na een paar maanden moest hij al een tweede schilder aannemen. 'Uit iedere klus rolt wel een nieuwe', vertelt hij. Marina werkte tot die tijd als verkoopster voor servieswinkel Dima. 'Dat heb ik altijd met veel plezier gedaan', vertelt ze, 'maar omdat het zo druk werd met het schildersbedrijf heb ik mijn baan opgezegd.' Sindsdien doet Marina de administratie en onderhoudt ze het contact met de klanten, terwijl Hans nog altijd het schilderwerk voor zijn rekening neemt. Voordat hij zijn eigen bedrijf op startte, schilderde hij zo'n 30 jaar voor een bedrijf in de Bilt. Bij zijn vertrek aldaar nam Hans veel van de klanten, voor wie hij werkte, mee. 'Ik wilde mijn eigen bedrijf, omdat ik het persoonlijke contact met de mensen miste.' Hans vindt het leuk om met klanten te overleggen en hun bijvoorbeeld kleuradvies te geven. 'Als mensen niet precies weten wat ze willen, kan ik ze hel pen. Klein is fijn Het echtpaar werkt vanuit zijn huis aan de Laanstraat. In de garage heeft het een werkplaats gemaakt en de keuken fungeert als kantine voor de inmiddels drie schilders die ze in dienst hebben. 'Het is een ontzettend gezellig team', zegt Marina. 'Als ze in de buurt zijn, komen ze vaak lunchen. Dan ge ven de jongens telefonisch hun bestelling door: gebakken eieren of soep', voegt ze er lachend aan toe. Als het werk binnen blijft komen, willen ze nog wel een vierde schil der aanstellen. Maar dan houdt het op. Hans: 'We blijven klein, zodat we goed contact met de klanten hebben. Bovendien kunnen we zo écht kwaliteit leveren.' Schilders bedrijf Van den Bosch werkt voor namelijk in de particuliere sector. 'Ik vind het leuk om van een oud of lelijk huis weer iets moois te maken', vertelt Hans. 'En daar vol doening uit halen. Onze schilders hebben absoluut lol in het vak', vult Marina aan. Het bedrijf gebruikt binnen alleen Foto: Herman van Dam watergedragen verf, wat een ter- pentinelucht in huis voorkomt. 'En al het schuurwerk doen we met een speciale machine die aan een soort stofzuiger gekoppeld zit. Zo komt er een minimale hoeveelheid stof vrij', vertelt de schilder. Van af november is het voordelig om binnenwerk te laten doen. Want dan is het mogelijk een zogenaam de wintersubsidie te krijgen voor klussen die drie dagen of langer duren: opdrachtgevers ontvangen van de bedrijfsvereniging voor schilders 30 per schilder, per dag. Naast schilderen doet Van den Bosch aan behangen, glas- en houtreparatie, en spachtelputz. Laatstgenoemde is een speciale manier van stuken. Ook renoveert Hans badkamers en toiletten: 'Van betegelen tol sanitairaanleg.' Het vernieuwen van kozijnen, ramen en deuren behoort ook tot de mo gelijkheden, evenals het plaatsen van hang en sluitwerk. Bijzonder aan Van den Bosch is dat deze re paraties gelijktijdig met het schil derwerk kunnen worden verricht. Voor meer informatie over een van de diensten zie www.schilderbosch.nl. mail schilderbosch@hetnet.nl of SB 035-6223286. Op 27 oktober opent galerie houder Ron Geurs om 15:00 uur de tentoonstelling van ori ginele werken uit het boek 'Mi neraal en Steen Ontsloten', dat inedio oktober verscheen. Het is een prachtig en indrukwek kend fotoboek van de hand van Dirk Wiersma, geoloog en fo tograaf, waarin de verrassende schoonheid van mineralen en gesteenten op bijzondere wijze naar voren komt. Het boek is te koop bij Boekhan del Jongerius in Soest en Bilthoven en tijdens de expositie van de ori ginele ingelijste foto's, op formaat 40x50 cm, van 27 oktober t/m 30 november bij Galerie de Steenlin de, Lindenlaan 1. Dirk Wiersma koos voor geologie als vak, maar was daarnaast altijd bezig met fotografie. Aanvankelijk stond het één los van het ander, geologie was wetenschap en be roep, fotografie liefhebberij en im provisatie. Gaandeweg ontstond er steeds meer samenhang tussen die twee; fotografie bleek het ideale medium om de kunst en dramatiek uit te beelden die verborgen zit in de geologie. Dat is de achtergrond van 'Mineraal en Steen Ontsloten', een boek met 135 schitterende kleurenfoto's die variëren van weidse rotslandschappen opgeno men in Europa, Amerika, Austra lië en IJsland tot en met beelden van de fijnste details op de vier kante centimeter. Close-ups van kristallen, stukjes siersteen en fos sielen worden afgewisseld met mi cro-opnamen van de minutieuze texturen en patronen die zich afte kenen in zogenaamde 'slijpplaat- jes', dat zijn flinterdunne, transpa rante doorsneden van stukjes steen. Wiersma 'zoomt', letterlijk en fi guurlijk, steeds dieper in op het onderwerp, zodat de lezer telkens andere ruimtes binnentreedt, vol nieuwe en verrassende taferelen. Soms zijn die abstract, dan weer (lijken ze) realistisch. Niet zelden onthullen de opnamen treffende, 'verborgen' gelijkenissen die er bestaan tussen onderwerpen die totaal verschillen in aard en dimen sie. De korte, begeleidende teksten zijn geschreven in een aantrekke lijke en leesbare stijl en geven daarbij de nodige uitleg van het getoonde. Dit Nederlands/Engel stalige fotoboek is dan ook niet alleen bedoeld voor geologen, ar cheologen of verzamelaars van ste nen en mineralen. Ook de vele geïnteresseerden in esoterie zullen gegrepen worden door de buiten gewoon fraaie beelden van Wiers ma. Mystiek 'Mineraal en Steen Ontsloten' opent de ogen van iedere buiten staander voor de mystiek van de natuur, ook de beeldhouwer Adri Verhoeven laat daar veel van zien met zijn beelden 'Tegenstellingen in Steen' en het thema 'Verbeelde Contrasten'. Zijn recente beelden bestaan uit een combinatie van ste nen. Gladde gepolijste vleien zich tegen ruwe onbewerkte blokken. Door ze tc combineren heeft hij de mogelijkheid een wereldje te creë ren, een atmosfeer op te roepen. Doordat de stenen op elkaar ge richt zijn, elkaar aanraken, mani festeren zij zich. De schijnbare te genpolen verwijzen naar elkaar, trekken elkaar aan, zoals dik naar dun verwijst en wij koud ervaren omdat wij warm kennen. Ruw en glad, onbewerkt en bewerkt, grijs en gekleurd, worden manieren waarop de steen zich laat zien. Voor de galerie zal een grote steen te zien zijn van graniet 120x85x100. Deze 'Verdwaalde Steen' is uitsluitend met een flin ke vrachtwagen te vervoeren! Wiersma verzorgt op woensdag 23 oktober een lezing bij boekhan del Jongerius, Van Weedestraat 29, aanvang 20:00 uur. Entree: 3,00. Reserveren is gewenst (www.jongeriusboek.nl). kapsel: Jon Sluyter visagie: Jan Sluyter fotografie: Patric van Ernst Zuidpromenade 2a Soest Tel. 601 86 13

Soester Courant | 2002 | | pagina 9