Wereldkampioen bij Budo Ryu Smalle groep breekt Hees op Aanpak Anonieme Alcoholisten is in veel gevallen succesvol Kamerkoor 'Logos Cantat' viert zijn tienjarig bestaan iSPORTf Dorcas Dementi Nationi Opus One: 'Lekker zingen!' DORINST L E E T k| y^/OENSDA SOESTER WATERPOLO 'Onnodig verlies' is conclusie bij de Duinkikkers SportuitslagenJ Brede Bibliotheek Soest PAGINA 20 Claudia Swiers brengt judoka's technieken bij JUDO WOENSDAG 30 OKTOBER 2002 SVL heeft geen kind aan 'ziekenboeg': 1-6 Nog plaatsen vrij in AA-groep Soest Soester Molens Jeugdtheaterplaats met 'Jut en Juli' Opus One: 'Lekker Zingen' COURANT BRIDGE I Paren bridgen om Soester kampioenschap Open avond hij hetEVON Soester O Jubileumconcert: 9 november, Open Hof Stichting A Inloopmidi Zaterdag 16 november, C-drie Voor al u Finani Hypothel sS/"' IsjoiH bv Vorig seizoen werd Duinkikkers tweemaal weggespeeld door WZ&PC, maar ditmaal was de 5- 3-nederlaag in Zuid-Oost Beem- ster niet nodig geweest. Dat von den de Soester waterpoloërs na afloop van het duel. Duinkikkers dat in het grote bad voor een pressing over het halve veld koos, verspeelde de winst in de derde periode. Daarin liepen de gastheren uit van 1-1 naar 4-1. Te vaak wist Duinkikkers zich geen raad met de overtalsituaties. WZ&PC profiteerde in het begin van het laatste kwart juist weer wel van een numerieke meerderheid (5-1) en toen was de wedstrijd wel gespeeld. Ruud Lecluse die de Soesters op 0-1 had gezet, scoor de nog tweemaal, maar dat baatte niet meer. In de resterende twee minuten werd er geen doelpunt meer gemaakt. BOWLING Soester Bowling Vereniging Maandag: Big Splitters - Flinstones 2- 3, SNS - de Rode Duif 4-1, Fysio en Fitness - the Pinchasers 5-0, Teamwork - Briljantjes 4-1, Pinshakers - Strajk 5- 0, Outsiders - Nobody 3-2. Dinsdag: Toverbal - Nobody 5-0, Pin- fall Fantasie - Ama bokoboko 5-0, BB- tjes - Just Us 4-1, Heppie Hoekers - de Noten 0-5, Inframatica - One Pin Only 4-1, Spitsheuvel - Stalenhoef 0-5. VOETBAL VYZ'49 WZ'49 Al - SVM Al 3-1; VVZ'49 BI - FC Hilversum BI 10-0; WZ'49 Cl - FC De Bilt Cl 2-2; Roda'46 C4 - WZ'49 C2 13-0; WZ'49 C3 - CJW C3 3-0; WZ'49 F2 - CJW F2 2-2; WZ'49 F9 - KWA F6 0-10; WZ'49 F10 - Nieuwland Fll 1-17. SO Soest A-junioren: SO Soest Al - Houten Al 0-0; SO Soest A2 - Laren'99 A2 2-6; CDW A3 - SO Soest A3 8-1; B- junioren: SO Soest B2 - KWA B2 12-0; SO Soest B3 - Hoogland B5 9- 2; C-junioren: WIJ Cl - SO Soest Cl 1-2; Nieuwland Cl - SO Soest C2 0- 7; Achterveld C2 - SO Soest C3 1-7; SO Soest C4 - Eemboys Cl 0-14; D- pupillen: H'vogels Dl - SO Soest Dl 0-4; SO Soest D2 - Roda'46 D2 2-0; SO Soest D3 - Roda'46 D3 0-8; SO Soest D7 - Roda'46 D10 1-6; E-pu- pillen: SO Soest El - Kampong El 1- 2; SO Soest E3 - afc. Quick E4 6-4; SO Soest E6 - JJ'vogels E6 1-2; F- pupillen: SO Soest F1 - SDO F1 2-5; SEC F1 - SO Soest F4 0-8; SO Soest F5 - Vliegdorp F1 3-3; SO Soest F8 - lJ'vogels F6 4-0; SO Soest F9 - Vliegdorp F2 1-11; Achterveld F4 - SO Soest Fll 0-7; SO Soest F12 - OW F10 0-20; HVC F3 - SO Soest F10 1-0; Dames junioren A: SO Soest Ml - Roda'46 Ml 1-1; G-voetbal: Desto G1 SO Soest G1 5-1. SCHAATSEN SV Eemland 100 meter: Sonny Berghuis 13.42,Tijs van der Steen 14.84; 300 meter: Sonny Berghuis 35.22, Tijs van der Steen 39.58; 500 meter: Sonny Berg huis 57.45, Tijs van der Steen 1.02.80, Wouter Lips 52.22, Saskia Eichholtz 53.07, Saskia Baltus 51.93, Ellen Kwantus 53.57; 1500 meter: Wouter Lips 2.34.82, Saskia Eichholtz 2.51.68, Saskia Baltus 2.54.35, Ellen Kwantus 2.52.81. VOETBAL-saterdag Behalve de langdurig uitge schakelde Peter de Jong ont braken zaterdagmiddag ook Jeffrey Dorrestein, Krijn Schouten en Dennis Vrolijk bij Hees. Allen zijn geblesseerd, waardoor de ziekenboeg bijna nog beter is bezet dan de rest van de selectie. Danny Brandenburg was volgens Jan Bos hooguit 25 procent fit. In de hoop op een bevlogen actie van de spits en door nood gedwongen, werd hij toch opgesteld. Het elftal werd aangevuld met A-junioren die in de komende tijd vaker zul len gaan meetrainen en meespelen, mede met het oog op volgend sei zoen. 'Het is nu schipperen', zei Bos, nadat SVL geen kind aan zijn om gebouwde ploeg had gehad. Het werd 1-6 na een ruststand van 0- 2. Tegen de wind in hoopte Hees de nul te kunnen houden om in de tweede helft te profiteren van de ferme stoten in de rug. Omdat Mare Walen in de vijfde minuut in de fout ging, kon dat scenario de kast in. Het spel ging daarna over en weer, maar vlak voor rust werd het toch nog 0-2. Bos offerde voorstopper Sander Rinjah op voor Dennis Vrolijk en ging achterin een op een spelen. De tweede helft was nog geen twee minuten oud, toen de derde treffer viel. Vanaf dat moment werd er zonder gedachten ge speeld, iets wat Bos niet wilde goedpraten, maar nog wel kon be grijpen. Hij verloste Brandenburg uit zijn lijden en raakte op die ma nier een vierde bepalende speler Vrije trap van Hees tegen SVL. Foto: Foto Bell kwijt. De teller van SVL stopte bij zes, maar het had net zo goed 0- 10 kunnen worden. Het laatste woord was aan Cees Dorrestein die de eer van de Soesters mocht redden. Zaterdag gaat Hees op bezoek bij koploper Eemdijk. Bos zal daar geen risico's nemen door gebless eerde voetballers de wei in te stu ren. 'Het wordt puinruimen en kij ken wat we daar kunnen wegsle pen, maar eigenlijk kijk ik al over die wedstrijd heen naar de tweede periode. Dan beginnen we tegen Loosdrecht en moeten we er staan. Nu zitten we in de hoek waar de klappen vallen, maar met een fit te selectie zouden we makkelijk met de eerste vier kunnen mee draaien.' Willaertstraat 49 SS 6095829 De medaille was nog warm van het smeden. Vier dagen nadat ze in Peking de wereldtitel bij de militairen behaalde, stond Claudia Swiers donderdag morgen alweer les te geven bij Budo Ryu. Haar bezoek aan de sportschool had alles te maken met de Judo- vierdaagse die in de herfstvakantie voor het eerst werd gehouden. Heuptechnieken, beenhaken en armworpen kwamen aan de orde in het lokaal tussen de Parallelweg en de Steenhoffstraat en het werd allesbehalve een matte vertoning. De topjudoka van ons land sloot het programma af door nog even met twee kinderen te judoën en niet iedereen kan vertellen dat hij dat met een wereldkampioen heeft Ruim een week geleden werd Claudia Swiers in China tot we reldkampioene gehuldigd, nadat ze onder meer Liang Zhenxia uit het organiserende land had teruggewe zen en vervolgens in de verlenging van de finale met een koka de Ita liaanse Lucia Morica had versla gen. Niet lang na terugkomst op Schip hol ging ze op verzoek van de ju- dobond naar Soest om de afslui tende les van de vierdaagse te ver zorgen in de sportschool van Van Diermen. Dit evenement werd voor het eerst gehouden om meer aandacht aan de judosport te ge- ven, maar tegelijkertijd om hei goede doel te steunen. Een deel van de opbrengst van de actie wordt namelijk overgemaakt aan de Cliniclowns. Van maandag- tot en met donder dagmorgen werd er vorige week in drie groepen les gegeven bij Budo Ryu. De leden mochten ook een vriendje of vriendinnetje meene men. 'De kinderen waren erg en thousiast en vonden het leuk. Het is een feest geworden, precies zo als we hadden bedoeld', aldus Jac- queline van Diermen. Claudia Swiers deed het de jeuf>d van Budo Ryu donderdag allemaal een keertje voor. Foto: Herman van Dam 'Nee, ook 'sociaal' drinken is er wat ons betreft niet meer bij. Voor ons is dat een principe kwestie. Wij vinden dat het echt niet kan. Dan zie je men sen bijvoorbeeld met Oud Nieuw of met een verjaardag dat éne glaasje drinken, en een paar maanden later zijn ze weer in het oude patroon ver vallen...' Aan het woord is Thea, voorzitter van de AA-groep Soest. Ze is al jaren bij de AA (Anonieme Alco holisten) en wat je noemt een 'er varingsdeskundige'. 'Ik sta zelf al 25 jaar droog en ik ben ervan over tuigd: een alcoholist die er écht van af wil kan zich geen druppel meer veroorloven. Het is heel moeilijk, maar ik ben er trots op dat ik het heb gered.' Ze geeft ook voorlichting over de AA aan alle groepen die dat willen. Hoeveel Soesters verslaafd zijn aan alcohol weet ze niet. Ze kan er wel een redelijke slag naar slaan, ge zien de landelijke onderzoekcijfers. Waarschijnlijk zijn er honderden 'stevige drinkers', op z'n minst. Alleen het CAD - consultatiebu reau alcohol en drugs - en het Riagg verlenen professionele hulp. Veel alcoholisten komen wel bij hun huisarts met een pijntje hier en een pijntje daar, maar ze vertel len dan niet dat ze te veel drinken, of ze zeggen dat het wel meevalt. En lang niet alle huisartsen zijn attent op een mogelijk alcoholpro bleem...' De AA-groep Soest houdt elke dinsdagavond een bijeenkomst in de Open Hof, het kerkgebouw aan de Veenbesstraat. De werkgroep staat - dit ten overvloede - geheel los van de kerk. De (internationa le) AA-organisatie heeft weliswaar van oudsher een min of meer christelijk 'tintje', maar volgens Thea speelt dat vandaag de dag absoluut geen rol. Wie overweegt zich aan te sluiten hoeft zich daar door dan ook beslist niet te laten afschrikken. Privacy De groep krijgt nogal eens te ma ken met kandidaten met een forse drempelvrees. Ze willen wel, maar durven niet. Desgewenst worden nieuwe leden de eerste keer thuis opgehaald; dat helpt ze dan meest al wel over die drempel heen. Maar soms wijken leden om rede nen van 'privacy' uit naar AA- groepe.n in omliggende plaatsen. De bijeenkomsten hebben min of meer een vast stramien, volgens het 'twaalf stappen plan' van de AA. Elke week wordt een andere stap besproken, maar in de 'ronde tafelgesprekken' komen ook de persoonlijke ervaringen ter sprake. Het ligt voor de hand dat daarbij heel wat problemen op tafel ko men. Veel alcoholisten weten uit eigen ervaring mee te praten over allerlei vormen van maatschappe lijke ellende. De deelnemers spre ken elkaar overigens alleen - ook hier vanwege de privacy - aan bij hun voornaam plus hun woon plaats. De bijeenkomsten hebben verder een heel ongedwongen ka rakter. 'Er wordt heel veel gela chen,' zegt Thea. Alcoholisten leiden geen makkelijk bestaan. De meesten proberen hun verslaafdheid aanvankelijk geheim te houden en verzinnen allerlei 'smoezen'. Dikwijls ontwikkelen ze een grote mate van slimheid, bij voorbeeld bij het verstoppen van de flessen. Maar vroeg of laat moeten ze de waarheid onder ogen zien. Veel alcoholisten zien hun verslaafdheid als een persoonlijke schande; ze komen er liever niet openlijk voor uit. De AA be schouwt alcoholisme echter als een ziekte. 'En het is geen schande om ziek te zijn, wél als je er niks aan doet...' aldus Thea. Er melden zich ook wel eens men sen aan die voor de rechter moe ten verschijnen wegens rijden-on der-invloed. 'Ze hopen dan dat ze hun rijbewijs niet zullen kwijtra ken, omdat de rechter zal denken: die zit bij de AA, dus die doet se rieus wat aan zijn alcoholpro bleem... Maar die vallen toch wel snel door de mand.' Overigens zijn zowel mannen als vrouwen wel kom in de groep. Meestal zijn het mensen van gevorderde leeftijd; jongeren komen er eigenlijk maar zelden, zegt Thea. 'Drinken staat op die leeftijd nog zo stoer, en zo komen ze gauw in de verleiding. Het is natuurlijk ook geen leuk vooruitzicht om al op je twintigste te moeten vaststellen dat je nooit meer kunt drinken...' Principe De AA-aanpak is in veel gevallen zeker succesvol. Thea: 'Als je er écht van af wilt, dan kan dat. En de AA kan je dan verder helpen. Als je maar de intentie hebt om te stoppen. Er komen ook wel eens mensen die denken dat ze 't wel aankunnen om van tijd tot tijd toch een 'sociaal' glaasje mee te drin ken. Maar ook voor hen is een glas vaak al te veel en een fles te wei nig... Het principe is: 'Vandaag drink ik niet. Morgen zie ik wei weer...' Wie door dit artikel belangstelling heeft gekregen voor het werk van de AA-groep Soest kan telefonisch meer informatie krijgen bij Thea ^©6090640) of Koos (886021558). Er zijn nog plaatsen vrij. De groep komt elke dinsdag avond om 20:00 uur bij elkaar in de Open Hof, Veenbesstraat 2. De deelnemers betalen 2,50 per avond (voor de koffie en de fris drank). Wie dat niet kan betalen is overigens ook welkom. jv Stichting f De Soester Kring I Secretariaat: I Kronimeweg 5 Tel. 035-6014403 Op woensdagmorgen 6 november houdt Henk Gerth voor de Soes ter Kring een dialezing over de Soester Molens. Molens hebben in de loop der tijden altijd tot de ver beelding van de mensen gespro ken. Hun uiterlijk in het landschap, de ingenieuze en wonderbaarlijke machinerieën in hun binnenste en last but not least de molenaar die met dit aloude beroep zijn brood verdiende. Als Henk Gerth komt vertellen over onze Soester Molens spreekt daaruit een stukje nostalgie dat ons allemaal raakt. Hoe is Soest in de loop van de tijd met zijn molens omgegaan? Voor geboren Soesters is het een gevoelig punt en voor nieuwe inwoners van Soest is het vooral een gelegenheid om wat meer over hun nieuwe woonplaats te vernemen. De bijeenkomst wordt gehouden op woensdag 6 november in de zaal van de Nederlandse Protes tanten Bond, ingang aan de par keerplaats aan de Pieter de Hoog- hlaan. Het programma begint om 10:00 uur, zaal open om 9:30 uur met koffie. Bijdrage in de kosten 2,30 p.p. incl. koffie of thee. Ie dereen is zonder verplichting wel kom. GEVRAAGD VVASTE BEZORGERS^ in Soest voorde^ SOESTER COURANT Aanmelden: fel. 60141 52 1 Het Kamerkoor 'Logos Can- tat' bestaat tien jaar en gaat dat vieren met een feestelijk jubi leumconcert op zaterdagavond 9 november in de Open Hof aan de Veenbesstraat 2. Aan het concert werken ook andere ensembles en solisten mee. Voor de pauze wordt een pro gramma uitgevoerd met een terug blik naar de afgelopen jaren, waar uit een aantal werken is uitgeko zen, van Bach, Mendelssohn, Haydn, Fauré, Stanford en Will- cocks. Dit is een programma met afwisselend koor, strijk- en orgel muziek. Gert Muts zal enkele de len spelen uit de 4e orgelsonate van Mendelssohn. Berna Kouse maker zingt twee aria's van Bach, met orgel en hobo. Ook een aan tal oud-leden zal nog enkele keren van de partij zijn. Na de pauze zullen twee werken worden uitgevoerd van G.F. Han del, het Orgelconcert nr. 4 (voor orkest en orgel) met als solist Gert Muts, en de Vespercantate 'Lau- date, pueri, Dominum', een canta te gebaseerd op Psalm 113. Dit is een werk voor koor, sopraansolo en orkest. Soliste in dit werk is Berna Kousemaker. Woensdag 6 november 'Jut en Juli' is een voorstelling over geluk en ongeluk. De een is heel gelukkig met de kleinste dingen en de ander voelt zich ongelukkig en wil het geluk van die ene. Maar de ander weet niet hoe ze het ge luk moet veroveren. Ze is jaloers en gemeen. Langzaam maar zeker ontbrandt er een strijd over de al ledaagse dingen. Zoals een appel, het vuur van een lucifer of wie het hoogst kan klimmen of wie het hardst kan huilen. "Willens en we tens wordt de ene meegesleurd door de strijd van de ander. Door toeval ontdekken ze samen zijn erg leuk is. 'Jut en Juli' gaat over het ontdek ken van alledaagse dingen. Woor den mogen alleen dienen om de stilte te verbeteren. Vanuit deze gedachte maakten Marjan Geve ling en Andre Lefevre de tekst voor hun nieuwe 50 minuten du rende voorstelling voor kleuters. Leeftijd: vanaf 4 jaar. Aanvang: 14:00 uur. Toegang: kinderen 3,50; volwassenen 4,50. Woensdag 13 november Nog een keer: 'Stuart Little 2' Omdat erg veel kinderen (en hun ouders) teleurgesteld moesten worden draait 'Stuart Little 2' nog maals in de theaterzaal van de Bre de Bibliotheek/C-drie. Onze kleine held Stuart Little be leeft wederom spannende avontu ren in 'Stuart Little 2'. Met z'n gro te hart en lieve karakter, gecombi neerd met nog meer actie, zal hij nu ook weer vele kinderharten weten te stelen. Dappere Stuart heeft de moeilijke taak samen met de onwillige Sneeuwbal de hele stad door te reizen om z'n vrien dinnetje Margalo te redden uit de klauwen van een gemene valk. Ui teraard is Stuarts hele familie ook in deel 2 weer van de partij: Moe der Little, Vader Little en George. Deze familiefilm is voor alle leef tijden en Nederlands gesproken. Aanvang: 14:00 uur. Toegang: kinderen 3,50; volwassenen 4,50. Zaterdag 16 november Een informeel theaterconcert met de mooiste liedjes uit bekende musicals en met songs die herinne ringen oproepen aan de beginpe riode van de popmuziek. Liedjes om bij weg te dromen en ever greens die zullen uitnodigen tot onbekommerd meezingen. (Zie het artikel elders op deze pagina). Aanvang: 20:00 uur. Toegang: 12,50 per persoon. Groepen van minimaal 10 personen 10,00 per persoon. Dit jaar is Soesterberg het strijdto neel voor het Soester bridgekam- pioenschap voor paren, Op zondag 10 november schuiven in totaal zestig koppels van de vijf lokale clubs aan tafel om een gooi te doen naar de titel die wordt verde digd door het Soesterbergse echt paar Van Dijk. In dorpshuis De Burgstede wordt om 13:30 uur begonnen. Er wordt gespeeld volgens het top integraal systeem en het kampioenschap staat onder leiding van wedstrijd- leidster Stolwijk. Zaterdag 23 november Sieraden maken Werken met metaaldraad onder leiding van docente Karin Korten- horst. De deelnemers maken in deze workshop kennis met allerlei eigenschappen en verwerking- smogelijkhedcn van verschillende soorten metaaldraad, zoals buigen, wikkelen en hameren. Vervolgens maken ze een sieraad of object naar eigen idee. Verschillende ma terialen, zoals metaaldraad, glas, kralen, zijn aanwezig. Men kan ook eigen materiaal meenemen en als men dat wil verwerken in een sieraad. Zaterdag 23 november, 11:00- 17:00 uur. Cursusnummer 63KK4. Kosten: 45,00, incl. materialen. Woensdag 20 november Poppentheater Ila v.d. Pouw: 'Didi' Didi komt van een andere planeet.- Of is het Wappa die niet helemaal van deze wereld is? Wappa wil de straat niet meer op. Ze blijft liever in haar tuin. Heeft ze dan geen vrienden? Nee, want ik verzin ze waar je bij staat, zegt Wappa. En ze verzint een nieuwe vriend. Geen jongen, geen meisje, geen mens want met mensen weetje het maar nooit. Wappa verzint Didi. Hij valt uit een ruimteschip haar tuin in omdat de beste verzinsels altijd uit de lucht vallen. Maar het wordt lastig wanneer je eigen be denksels je op andere gedachten brengen. 'Didi' is een humoris tische en spannende voorstelling over de moed om te veranderen. Aanvang: 14:00 uur. Duur: 55 minuten. Leeftijd: vanaf 6 jaar. Toegang: kinderen 3,50; volwassenen 4,50. Kaarten reserveren bij de theater kassa: ©6095829; ma t/m vr 11:00-18:00 uur; zaterdags een uur voor aanvang voorstelling. Het EVON (Eemlands Vrouwen Ondernemers Netwerk) is het on dernemersnetwerk voor en door vrouwen in Eemland. Het EVON bestaat al 15 jaar, telt ca. 80 leden en is zeer actief voor vrouwelijke ondernemers binnen de regio. Alle leden hebben een eigen zaak; dat varieert van accountantskantoren, schoonheidsspecialisten, kinder dagverblijven, adviesbureaus, se cretariaat- en vertaalbureaus tot transportbedrijven, en nog veel meer. Vrouwen blijken toch vaak heel specifieke zaken tegen te ko men in het ondernemersschap. Binnen het EVON is er alle moge lijkheid hierover met gelijkgestem den van gedachten te wisselen. Het EVON organiseert met regelmaat interessante thema-avonden voor haar leden, waar natuurlijk volop mogelijkheid is tot netwerken. Donderdag 14 november is er ge legenheid voor vrouwelijke onder nemers om kennis te maken met het EVON en veel van haar leden. Het EVON organiseert dan een open avond voor geïnteresseerde vrouwelijke ondernemers. Het the ma is: 'Meer omzet halen uit be staande klanten en gericht zoeken naar nieuwe klanten' en wordt ver zorgd door Désirée Scholten van het bedrijf Syntens. Een ondernemer besteedt door gaans veel tijd aan het vinden van nieuwe klanten. Het kan lucratie ver zijn om die tijd te besteden aan bestaande klanten, zodat men daar méér uit haalt. Désirée Scholten van Syntens zal inspirerende hand vatten aanreiken om zelf direct mee aan de slag te gaan. Syntens, een innovatienetwerk voor onder nemers, ondersteunt kansrijke, groeiende bedrijven kosteloos bij vernieuwingen, in opdracht van het Ministerie van Economische Zaken. Vrouwelijke ondernemers zijn van harte welkom op donderdag 14 november om 19:45 uur in Klaver- vuur, Barchman Wuyticrslaan 51 in Amersfoort. Kosten: 10,00 voor nict-leden. Bij het aangaan van een lidmaatschap worden deze kosten in mindering gebracht op het lidmaatschapsgeld. Bel of mail voor informatie en aanmelding met M. Snel, ©033-4627610 of 033-462 6393; per e-mail: m.snel5@freeler.nl. Dorcas houdt vai 10 november voc keer de Nationale en in Soest geber bert Heijn aan Vrijwilligers staai artikelen of zelfs ontvangst te nem< norden verdeeld mensen in diversi pese landen. Daar hebben voora alleenstaanden het Sommige mensen in menie, Rusland en hebben een tekort a ding en krijgen soms een niets of amper i Behoefte is er voora re producten, zoals 1 ker, macaroni, groen! zonnebloemolie en Het is bekend dat Ne |i rijst. Maar het dril overal door dat steed ren, door de toegeni verwachting, gaan de cijfers spreken echter er geen therapie of m handen komt, telt N< tien jaar 300.000 me mentie. Het merendeel van i patiënten wordt th door familie of vrienc Kinder De Vri] Vedel Opus One. Foto: Merlijn Hoek. 70, met nummers van muzikale grootheden als The Carpenters, ABBA en The Beatles. Ook zullen de hoogtepunten uit het Neder landstalige kleinkunstrepertoire niet ontbreken, net zo min als de mooiste nummers uit de geschie denis van ons Nationale Songfes tival. Het ensemble wordt gevormd door de vaste kern van Opus One: Lin- da van Nimwegen, Marjolein Tee- pen, Roberto de Groot en Frans Schraven. Zij worden muzikaal begeleid door een combo onder leiding van Paul Tijink. Zaterdag 16 november, 20:00 uur, entree: 12,50; Brede Biblio theek/C-drie, Willaertstraat 49, 886095829. Tekst Stem uw televisie! af op kanaal 29 e schijnlijk tot uw v oog met de Teksi Soest en Omroep samenwerking me per dag presenter dags 5 uur tot 's n morgens van 8 tot Tekst TV uitgebre tv-jouraal, waarin kale en regionale wordt gebracht. I het tv journaal, e kwartier, worden haald. Tekst TV ververst en waar i met actueel nieuv informatie vinde Soest kijkt u dan na 540 voor de i gramma-informati lokale omroep. De na's kunnen door moment worden g '|j Bjoeze week is als De Stichting Alzhe land doet voor het bestaan mee met d collecte. Van 3 tot vember gaan de i ook in Soest de str; Woensdag 6 noveir Vrije Teugel een s allerlei vragen en o kinderen moeten er houden, dat ze dient bewegen als ze wi De speurtocht beg uur op het terrein laarpad. Deelname Street One uit seizoen presenteert Opus One wegens succes opnieuw het theaterconcert 'Lekker zin gen!', een muzikale verrassing voor liefhebbers van musicals en muziek van eigen bodem. Het is een informeel theatercon cert met dc mooiste liedjes uit be kende musicals en met songs die herinneringen oproepen aan de beginperiode van dc popmuziek Liedjes om bij weg te dromen en evergreens die zullen uitnodigen tot onbekommerd meezingen. In 'Lekker zingen!' horen we hoogtepunten uit dc nationale en internationale musicals die in Ne derland zijn uitgebracht, waaron der een 15 minuten durende mini- versie van 'West Side Story'. Ver der is er een selectie van het be kende repertoire uit de jaren 60 en Aan het concert werken verder mee het Soester Barok Orkest (een professioneel gezelschap), het Wil- laertstrijkkwartet (o.l.v. György Bally) en de hoboïste Joke Firet uit De Bilt. De avond wordt gepresen teerd door Dineke Verschoor. Het geheel staat o.l.v. dirigent Kees van Dusseldorp. Na afloop is er een korte receptie met een hapje en een drankje. Logos Cantat ver wacht een volle kerk. U mag dit niet missen! Aanvang 20:00 uur. De toegangs- Logos Cantat. prijs is zo laag mogelijk gehouden: in de voorverkoop 9,00 (65+ enz. 8,00); aan de ingang van de kerk op de avond zelf 10,00 resp. 9,00 (koffie is bij de prijs inbegrepen). Kaarten zijn verkrijg baar bij De Gouden Snaar, Steen hoffstraat, en 'De Fakkel', Soester- bergsestraat, of telefonisch te be stellen bij Ineke Jonker, 6013261. Gr Telefcx jQ^tsoesteronderii Soesterbergsest

Soester Courant | 2002 | | pagina 20