WOENSDAG 30 OKTOBER 2002 SOESTER COURANT f^EÜ^/VOENSDAG 30 OKTOB woensdag 30 oktober 2002 'GEVRAAGD VASTE BEZORGERS Uitgave gemeente Soest Afdeling Communicatie Raadhuisplein I 3762 AV Soest Telefoon: (035) 609 34 55 E-mail: postbus2000@soest.nl Zie ook: www.soest.nl De Hypotheker SteenhofTstraal 66 - Soest Telefoon (035) 6036000 BESLUITENLIJST RAADSVERGADERING D.D. 16 OKTOBER 2002 4. 9. 10. 11. RAADSVERGADERING De gemeenteraad vergadert op donderdag 21 november om 19.30 uur in het gemeentehuis, AGENDA 1. Spreekrecht. 2. Spreekrecht over niet op de agenda vermelde onderwerpen. 3. Vaststelling notulen van de raadsvergadering van 12 september 2002 en de besluitenlijsten van de raads vergaderingen van 14/16 oktober 2002 en 16 oktober 2002. Ingekomen stukken en mededelingen van de voorzitter. 5. Vragenhalfuurtje. 6. Voorstel 02-88 tussentijdsbericht 2002. 7. Voorstel 02-92 tarievennota 2003. 8. Voorstel 02-95 verplaatsing drukkerij ESED. Voorstel 02-87 voorbereidingsbesluit Insingerstraat 58d. Voorstel 02-94 nota De Rode Contouren in Soest. Voorstel 02-96 mandaatbesluit inzake goedkeuringsprocedure partiële herziening bestemmingsplannen gemeente Soest betreffende prostitutie. 12. Voorstel 02-73 tot het vaststellen van de visie op ouderenbeleid. 13. Voorstel 02-90 brandbeveiliging onderwijsgebouwen. 14. Voorstel 02-85 opheffen gemeenschappelijke regeling distributiedienst. De agenda plus bijbehorende stukken liggen ter inzage in de INFOhoek in de hal van het gemeentehuis. Spreekrecht Publiek 1Elke persoon en/of groepering heeft het recht om bij de behandeling van een agendapunt maximaal 3 mi nuten in te spreken. Het inspreken vindt plaats voorafgaande aan de behandeling van de betreffende agendapunt. Ook na een eerste gedachtewisseling in de raad over het agendapunt wordt de inspreker in de gelegen heid gesteld gedurende maximaal 3 minuten daarop te reageren. 2. Het inspreekrecht geldt niet bij de agendapunten: vaststelling van de agenda, notulen, mededelingen en vragenhalfuurtje en bij voorstellen tot benoeming van personen. 3. Elke persoon en/of groepering heeft het recht om bij aanvang van de vergadering gedurende maximaal 3 minuten het woord te voeren over niet op de agenda vermelde onderwerpen De totale maximale in- spreektijd aan het begin van de vergadering bedraagt 30 minuten. Indien er zich meer dan tien sprekers hebben aangemeld om van deze gelegenheid gebruik te maken wordt de totaal beschikbare spreektijd evenredig over hen verdeeld. Indien dit leidt tot een one venredige vermindering van de spreektijd per persoon/groepering beslist de raad aan de hand van een or devoorstel van de voorzitter. 4. Zij die van het recht tot inspreken als bedoeld in lid Ivan dit artikel gebruik willen maken melden dit voor de vergadering bij de griffier. 5. Zij die van het recht tot inspreken als bedoeld in lid 3 van dit artikel gebruik wensen te maken moeten dit melden om uiterlijk 12.00 uur van de dag van de vergadering bij de griffier. 6. Tenzij de raad beslist om één van de door de insprekers als bedoeld onder punt 3 genoemde onderwer pen vanwege de spoedeisendheid onmiddellijk aan de agenda toe te voegen als onderwerp, wordt voor zover nodig aan het bestuursorgaan dat ten aanzien van het onderwerp bevoegd is om te beslissen ge vraagd om binnen een week schriftelijk te reageren op de naar voren gebrachte onderwerp. Die schriftelijke reactie wordt in ieder geval beschouwd als een ingekomen stuk. De agendacommissie doet een procedurevoorstel voor de verdere afhandeling van het ingebrachte punt. Toegelaten als raadslid Cf BESLUITENLIJST RAADSVERGADERING D.D. 14/16 OKTOBER 2002 Voorstel Besluit 1Vaststelling agenda. Cf 2. Herdenking overlijden ZKH Prins Claus. 3. Ingekomen brief van de heer van L.J. van 't Holt inzake beëindiging raadslidmaatschap. V.k.a. 4. Onderzoek geloofsbrieven van nieuw te benoemen raadslid, de heer R.A. Corbeij. 5. Installatie nieuw toegelaten raadslid. 6. Benoeming voorzitter raadscommissie RVM en benoeming commissieleden. 7. Behandeling meerjarenbegroting 2003-2006, zoals ook aangegeven in het eerder toegezonden procedurevoorstel. a. vijfminutenronde fractie-voorzitters b. reacties collegeleden c. reacties door fractie-voorzitters en/of andere raads leden in tweede termijn d. beantwoording in dupliek door het college e. indien nodig: derde termijn door raad en college f. besluitvorming over ingediende moties en amendementen g. behandeling van de meerjarenbegroting zelf: - per hoofdfunctie 0 Algemeen bestuur 1 Openbare orde en veiligheid 2 Verkeer, vervoer en waterstaat 3 Economische zaken 4 Onderwijs 5 Cultuur en recreatie 6 Sociale voorzieningen en maatschappelijk werk 7 Volksgezondheid 8 Ruimtelijke ordening en volkshuisvesting 9 Financiering en algemene dekkingsmiddelen - eerste begrotingswijziging 2003-2006 Cf - raadsvoorstel meerjarenbegroting Cf - raadsvoorstel jaarprogramma welzijn 2003 Cf Bijzonderheden/toezeggingen Verklaring en belofte afgelegd. Voorstel 1. Vaststelling agenda. 2. Spreekrecht over niet op de agenda vermelde onderwerpen. 3. Vaststelling notulen van de raadsvergadering van 23 mei 2002 en de besluitenlijst 12 september 2002. 4. Ingekomen stukken en mededelingen van de voorzitter. 5. Vragenhalfuurtje. 6. Voorstel kredietaanvraag ten behoeve van de realisatie van de uitbreiding/aanpassing van de kleed/ clubaccommodatie AV Pijnenburg. 7. Voorstel realisatie van een buitenvoorziening bij het zwemcomplex aan de Dalweg. 8. Voorstel programma onderwijshuisvesting 2003. 9. Voorstel milieuprogramma 2003. 10 . 11. 12. 13. 14. 15. 16. Voorstel ombouw riolering bedrijventerrein Soestdijk. Voorstel wijkperspectiefplannen voor de wijken Smitsveen en De Eng. Voorstel Wiekslag II Voorstel gemeenschappelijke regeling Sociale Zaken Soest, Baarn en Bunschoten. Voorstel rechtspositie griffie/instructie griffier. Voorstel ambtelijke bijstand aan de leden van de raad. Voorstel budget gemeenteraad/griffie. Besluit Cf N.v.t. Cf Cf Cf Cf Cf Cf Cf Cf Cf Cf Cf Cf Bijzonderheden/toezeggingen Inspreker namens A.V. Pijnenburg: de heer G. van Zanen. Soest 2002, GL, PvdA en D66 wor den geacht te hebben tegenge stemd. Amendement PvdA tot lager be drag (f 1 min plus gereserveerd on derhoud) wordt verworpen (alleen PvdA en Soest 2002 vóór). Motie Soest 2002 (inventarisatie en afweging projecten ten laste van reserve bbo) verworpen (tegen: GGS, WD en CDA). 22 oktober 2002 Onderwerp Inlichtingen bouwen Lange Brinkweg 88 Subsidieaanvragen in het kader van de Re gionale Meld- en Coördinatiefunctie (RMC) Verzoek van de Koninklijke Vereniging Ho meopathie inzake de nota lokaal gezond heidsbeleid Ouderraad De Wegwijzer bezwaar renovatie speelplaats Verzoek St. Vluchtelingenwerk/Opvang Nieuwkomers om vergoeding lesgelden/reis kosten inburgeraars Verzoek om aanlegvergunning dempen deel vijver, Park Vredehof 6 Uitbreiding AV Pijnenburg aan de Wieksloter- weg OZ 10 in Soest Besluitvorming moties Aangenomen: nr. 1 Inventariseren/uitwerken in lokale regelgeving van bestuurlijke boetes; nr. 2 Honoreren subsidieverzoek verlichting buitenveld handboog- schieten Baron Bentinckfonds 5.500); nr. 3 Opstellen van een nieuw speelruimteplan (speelplekken jeugd); nr. 6 Meer sociale samenhang in wijken (in wijken waar geen wijk- beheerteam is: jaarlijks wijk- schouw/bijeenkomsten met inwo ners, Balans, gemeente en politie); nr. 7 Honoreren subsidieverzoek Slavisch Koor Byzantium 2.000); nr. 8 Structureel instandhouden fonds kleine sportvoorzieningen; nr. 9 Bij Regering en Parlement op aan dringen een jaarlijkse com pensatie toe te kennen aan ge meenten, die eigen middelen in zetten t.b.v. veiligheid burgers; nr. 17 Vormen van een fonds klei ne cultuurvoorzieningen (jaarlijks 10.000); nr. 21 Inventariseren van mogelijk heden voor oefenruimtes bandjes; nr. 23 Startnotitie cultuurbeleid samenstellen; Verworpen: nr. 11 Betaalbare jongeren en se nioren-huisvesting; nr. 12 Prioriteitenlijst l&A; nr. 13 Bouw woningen Soester- berg; nr. 14 Maatregelen tegen vervui ling; nr. 15 Fonds kleine culturele activi teiten; nr. 16 Fietspaden; nr. 18 Behoud ID-banen nr. 19 Bouwen voor jongeren nr. 20 Verhoging ozb-tarief, inclu sief een amendement (3,7 nr. 22 Startnotitie integratiebeleid nr. 24 Steun bosbad "de Vuursche" Beslissing Medewerking verlenen aan de achteruitbouw m.t.v. art. 19 lid 3 WRO. Medewerking weigeren voor zijaanbouw. Instemmen met het voorstel van de contactgemeente Amersfoort voor de jaren 2002 en 2003 en een beslissing over voortzetting van het Trajectbureau vanaf 2004 af te laten hangen van een goed onderbouwde inhoudelijke tussenrap portage en evaluatie van het Trajectbureau in 2003. De Koninklijke Vereniging Homeopathie Nederland medede len dat u vestiging van een homeopathische huisarts niet als doel op zich opneemt in de nota lokaal gezondheidsbeleid. De Ouderraad in de bezwaren ontvankelijk verklaren. De be zwaren ongegrond verklaren. Het verzoek van de St. Vluchtelingenwerk/Opvang Nieuwko mers om een vergoeding voor de lesgelden/reiskosten van inburgeraars in principe honoreren. De bijdrage te onttrekken aan het budget bijzondere bij stand. De hoogte van de bijdrage vaststellen aan de hand van de door de stichting in te dienen begroting 2003. Gevraagde aanlegvergunning verlenen. Medewerking verlenen aan een vrijstellingsprocedure ex arti kel 19 lid 1 WRO. Dit houdt in: AV Pijnenburg een standaard planschadeovereenkomst laten ondertekenen, het plan pu bliceren en 4 weken ter inzage leggen en mits er geen ziens wijzen binnenkomen, daarna de verklaring van geen bezwaar aanvragen bij de provincie Utrecht. ONTWERPBESCHIKKING: Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij een verzoek om vergunning ingevolge de Wet milieube heer hebben ontvangen van: 3S Zeefdruk en Display perceel Industrieweg 40 te Soest. Het betreft hier een oprichtingsvergunning voor een zeefdrukkerij. Aan de desbetreffende vergunning zullen voorschriften worden verbonden ter bescherming van het milieu. De ontwerpbeschikking, alsmede de aanvraag en andere daarop betrekking hebbende stukken liggen ter inza ge van 31 oktober 2002 tot en met 27 november 2002: - in het gemeentehuis, kamer 2.29 op werkdagen van 08.30 uur tot'12.30 uur - in de bibliotheek aan de Willaertstraat 49b tijdens openingstijden. Gedurende deze termijn kan een ieder gemotiveerde SCHRIFTELIJKE BEDENKINGEN tegen het ontwerp van de beschikking indienen bij het gemeentebestuur (postbus 2000, 3760 CA, SOEST). Deze worden mede ter inzage gelegd. Wanneer een indiener van een bedenking daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekend gemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk tegelijkertijd met de bedenking bij het gemeentebestuur worden ingediend. Een ieder kan ook MONDELING in persoon of bij gemachtigde BEDENKINGEN inbrengen op een openbare zit ting, waar gelegenheid wordt geven tot een gedachten wisseling. De vergunningaanvrager wordt hier even eens voor uitgenodigd. Indien u van deze gelegenheid gebruik wilt maken verzoeken wij u vóór 13 november 2002 een afspraak te maken. BEROEP tegen de beschikking kan later slechts worden ingesteld door degene die binnen de gestelde termijn bedenkingen heeft ingebracht, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te dienen, dan wel de beschikking straks afwijkt van het ontwerp. WET VERONTREINIGING OPPERVLAKTEWATER (WVO) Het bedrijf 3S Zeedruk en Display heeft bij Waterschap Vallei Eém een lozingsvergunning aangevraagd voor het lozen van huishoudelijk- en bedrijfsafvalwater via het rioolstelsel op de r.w.z.i. Soest. Het gaat om afvalwa ter afkomstig van de vestiging aan de Industrieweg 40 te Soest. De stukken kunnen naast de hierboven genoemde locaties tevens ingezien worden bij Waterschap Vallei Eem, Fokkerstraat 16 te Leusden: elke werkdag uitsluitend na telefonische afspraak (033 - 4346 220). MELDINGEN Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende melding in het kader van de Wet milieube heer hebben ontvangen: Besluit horeca,- sport en recreatie-inrichtingen milieubeheer - Burg. Grothestraat 36 (L'ltaliano). Besluit opslag en transport milieubeheer - Industrieweg 26 (Smurfit) Tegen de meldingen kan geen bezwaar worden ingediend. Genoemde instellingen zullen aan de algemene voorschriften gesteld bij de desbetreffende algemene maatregel van bestuur voldoen. in Soest voor de WELKOMSTAVOND NIEUWE INGEZETENEN Inwoners van de gemeente Soest, die dit jaar in «Uw I Dlfc-tVWUtuwi Soest of Soesterberg zijn komen wonen, zijn van har- Aanmelden: tel. 6014152 te welkom op een speciale welkomstavond die voor hen op dinsdag 12 november in het gemeentehuis De avond begint om 20.00 uur en duurt tot ongeveeSoeStef hOlldt 22.00 uur. Vanaf 19.30 uur is men van bartewelkom:„„„„ne ai,n De leden van het college van B&W zullen die avond leugens dieper ingaan op zaken die op dit moment in de ge- fwce jongens die zich donderdag meente spelen en ook het 'waarom' vertellen. Het nisdroegen, zijn door een 67-jari- gemeentebestuur wil daarnaast graag de mening vanïe Soester naar het politiebureau de nieuwe inwoners horen over zaken die hen zijn 'vergebracht. De man reed aan het ongevallen van middag met zijn bus Misschien komen er suggesties naar voren over hoe >ver f*e Steenhoffstraat, toen de hetlnhun vroegere gemeente geregeld was. Zit^De In deze bijeenkomst is ook een rondleiding door het, J „ui/greep de 14- gemeentehuis begrepen. Op die manier leert men lnarige jongFens in df? ^3g Hij voorkomende gevallen de weg vinden in het ge- ieeft de knapen overgebracht naar meentelijk apparaat. iej bureau, waar zij verklaarden Aandacht wordt ook besteed aan de gemeentelijke lat ze de eieren voor de lol had- informatiemogelijkheden als Internet en Teletekst. jen geg0oid. De politie zal nog De 'Swing Selection' uit Soest zorgt voor een muzika-»en gesprek hebben met de ouders Ie omlijsting. /an beide jongens. VASTSTELLING VAN HET GEMEENTELIJK Ml- ||g ,M 9B£|| I LIEUPROGRAMMA 2003 Burgemeester en wethouders maken bekend dat vanaf heden gedurende een periode van twaalf we ken bij het gemeentelijk informatiecentrum (Raad huisplein 1) en bij de dependance publiekszaken (Dorpshuis Soesterberg) gedurende de openingstij- den voor een ieder ter inzage ligt het milieuprogram ma 2003, vastgesteld door de raad van de gemeente?:! Soest in zijn vergadering van 17/18 oktober 2002. Het Milieuprogramma 2003 is opgebouwd uit de voI-de VOLGENDE BOUWVERGUNt gende componenten: rUM A. Een beschrijving van de voorgenomen uitvoering van wettelijke taken; BOUWPLAATS B. Follow-up van de projecten en producten uit het Gemeentelijk Duurzaamheidsplan 1999-2002 engeetzlaan voorgenomen nieuwe activiteiten; Den Blieklaan C. Het jaarprogramma 2003 Natuur- en Milieu-Com-Ereprijsstraat municatie Hannie Schafthof AANGEVRAAGDE KAPVERGUNNINGEN Periode 18 oktober 2002 tot en met 24 oktober 2002 De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen: Perceel: - Gen. Spoorstraat 1 -69, 2-58 - diverse bomen - Sparrenlaan 9-2 bomen - Choristenpad 69 - 1 spar - Stadhouderslaan 124-1 rode beuk - Dr. Rupertlaan 70 - 1 den - Turfstreek 180-3 coniferen, 1 den en 1 kastanje boom - Parklaan 37 - 1 eik - Jachthuislaan 51-1 eiken 1 beuk - Krekel 16-1 berk - Schrikslaan 37a - 1 conifeer - Acacialaan 12c - 2 berken Industrieweg Kerkpad NZ Kerkpad ZZ Kerkstraat NR Rl 3 o: 68a o: 97 o: 19 o: 20 0 28 0 23 0 7 0 7a 0 22 0 68 0 12 0 Krommeweg Óostergracht Schoutenkampweg V/erl Kolonieweg De stukken kunt u inzien in het g bouwzaken), geopend elke werk uur. DE VOLGENDE BOUWVERGUfs BOUWPLAATS Beckeringhstraat Birkstraat Goudvink Door de gemeente Soest aangevraagde kapvergun- Molenstraat ning: Gen. Spoorstraat (gemeenteplantsoen) - ten 6 bomen ivm bouwplan verplan- Nassauplantsoen Oostergracht Prins Hendriklaan Thorbeckestraat Valeriaanstraat Wielewaal NR I 5-7 14 I 11-13 67 5 26 1 16 125-127 17 Diegenen die menen in hun belangen te worden g schaad door een eventuele vergunning kunnen dit mondeling of schriftelijk binnen 4 weken na deze be-Op grond van de Algemene wel kendmaking kenbaar maken bij de afdeling Groen ens<;"r'ft 'ndienen. Milieu van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 A,s u e®n bezwaarschrift wilt in< CA Soest, telefoonnummer 035-6093643. Binnen Wethouders van Soest, Postl deze termijn van 4 weken liggen de kapvergunningert^e VERZENDDATUM worden in ook ter inzage op het gemeentehuis van Soest, ka' De stukken kunt u 'nzien 'n het mer 2.31. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 18 oktober 2002 tot en met 24 oktober 2002 Datum verzending 25 oktober 2002 - Foekenlaan 23-7 dennen - Pr. Bernhardlaan 44 - 1 ceder, 2 beuken, 1 coni feer, 1 berk en 1 den - Industrieweg 30-32 - 5 naaldbomen en 1 berk - Koninginnelaan 7 - 1 berk - Gen. Winkelmanstraat 92 - 1 conifeer - Oranjelaan 28 - l lijsterbes - Wilhelminalaan 18a - 1 berk - Gemshoorn 16-2 coniferen - Stadhouderslaan 162 - 1 boom Aan de gemeente Soest verleende kapvergunning: - Vijver Koningsweg/Draailier - 4 kronkelwilgen - Vijver Kornet/Dorpstreek - 1 kronkelwilg - Naast Choristenpad 49—1 kronkelwilg - Rondom vijver de Zwaan - 8 kronkelwilgen - Naast Goudweg 30 - 1 abies koreana - Bosje Clemensstraat t.h.v. nr. 80-6 elzen en 3 berken Gemotiveerde bezwaren tegen het genomen besluit kunnen binnen 6 weken na verzending van het be sluit schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. bouwzaken), geopend elke we uur. VERLEENDE AAN LEG VERG U Burgemeester en wethouders1 het dempen van een doodl (verzenddatum: 25 oktobe Op grond van de Algemene w< bezwaarschrift indienen. Als u gericht aan Burgemeester en V moet binnen zes weken na de VRIJSTELLINGEN/VERGUNN De burgemeester maakt beke gen te verlenen en melding te 1het veranderen/verbouwei (artikel 19 lid 2 Wet op de 2. het plaatsen van een blokf (artikel 19 lid 3*Wet op de 3. het verbouwen/uitbreiden (artikel 19 lid 3 Wet op de 4. het aanbouwen van een c (artikel 19 lid 3 Wet op de Alvorens een definitieve besli vier weken, derhalve van dor zienswijzen schriftelijk bij bui De op deze bouwplannen be van 8.30 - 16.30 uur en op d nologie en Bouwen (balie b(

Soester Courant | 2002 | | pagina 4