ting rting 3 Visser Stikkerplaquette (WD) voor oud-politica Neks Blommers Let's talk Fish!' Taakstraf en voorwaardelijk cel na binnenrijden van gildetent Krol slaat eerste paal voor project Nachtegaalweg Mar<tpi/van Zijp Café Klinkhamer uur GEOPEND r Courant SMAAIERS Ët25%1 EN Provincie stelt plan voor Utrechtse Heuvelrug vast Boete en taakstraf vrouw na verwonden van balzak Weidevogelbescherming telt meer dan 1300 vogelnesten 1 ACTUEEL PAGINA 2 WOENSDAG 6 NOVEMBER 2002 SOESTER COURANT hinderen, or u klaar. RTING WEG PECH OP OP Onderscheiding voor 'maximale inzet' WM/r**%Ê mm Visloempia Rode haringsalade 45 Tonelli n. A 90 Verse zalmfilet 1 50 RUUD SMIT^ visspecialiteiteri^ Soest gaat zagen aan eigen beleid kapvergunningen Gevaar dreigt door beschermde vos AANBIEDINGEN 11 50 18," 9° 19,9t 18," 25,° 4," 28/° Verkeerscontrole PAGINA 3 "Villa's, speelzaal en woningen voor gehandicapten ea, ZONDAG 10 NOVEMBER VAN 11.00 - 17.00 UUR MEUBELEN Klassiek, eiken en modern Al GEBR. VAN WOERKOM Meningen van lezers Huisvesting 12/2 jaar getrouwd? Kwaliteit van leven soesterScourant Witgoed specialis SOEST Service voor alle merken /AL jbonnen. 32 ji Vorige week dinsdag heeft oud-wethouder Neks Blom mers, op initiatief van de WD-afdeling Soest/Soester- berg, uit handen van de heer Swart, secretaris van het hoofd bestuur, de 'Stikkerplaquette' ontvangen. De plaquette is een VVD-onderscheiding voor j hen die langdurig en met maxi male inzet bezoldigd én onbe zoldigd actief zijn geweest voor de partij. Voor Neks Blommers gaat dat ze- I ker op. Vele jaren is zij actief ge weest voor de Vrouwen in de WD, als lid van de WD-fractie I in de Raad van Soest, enige jaren als fractievoorzitter en, ten slotte, acht jaar als wethouder. De over-1 j handiging was voor haar een com- I plete verrassing. Het afdelingsbe- j stuur had haar en haar echtgenoot naar restaurant Van den Brink 'ge lokt' voor een afscheidsdiner. Naast het voltallige afdelingsbe stuur waren ook aanwezig de hui dige wethouder en opvolger van Neks Blommers, Bert Krijger, fractievoorzitter Ellen Huberts als mede, uiteraard, de heer Swart van de VVD Den Haag. Deze werd overigens aan Neks Blommers voorgesteld als 'de heer De Jong, beoogd kandidaat voor het bestuur van de VVD te Soest/Soesterberg met als activiteit de ledenwerving'. Groot was dan ook de verbazing bij Blommers toen de voorzitter van de afdeling, Hans Gerretsen, na het voorgerecht het woord nam en na de lange carrière van Neks te hebben gememoreerd het woord gaf aan de heer 'De Jong', die toen Swart bleek te heten en haar de penning en de oorkonde mocht overhandigen. Ook de heer Swart memoreerde haar lange loopbaan binnen de WD en het vele werk dat zij heeft verzet. Het spreekt vanzelf dat het diner daarna in een zeer genoeglijke sfeer werd voort gezet. Audw-Vi Voor de beste merken op het gebied van beeld en geluid, yI Uw CD DVD specialist. Stecnhoffstraat 15, 3764 BH Soest, Tel. 035-6012132 v De provincie Utrecht heeft vo rige week het natuurgebieds plan vastgesteld voor de regio Utrechtse Heuvelrug, waarbin nen ook Soest valt. Deze en soortgelijke plannen vormen een belangrijke bouwsteen voor de realisering van het net werk van natuurgebieden, dat de overheid in Nederland wil ontwikkelen, de zogenaamde Ecologische Hoofdstructuur. Het natuurgebiedsplan Utrechtse Heuvelrug biedt door middel van subsidiëring mogelijkheden voor het ontwikkelen, omvormen en beheren van natuurgebieden. In het plan is de begrenzing aange geven van nieuwe en bestaande natuurgebieden en van ecologische verbindingszones. Tevens wordt per gebied aangegeven welke na tuurdoelen er gelden en om hoe veel hectaren het gaat. Het betreft 18.000 hectare bestaande natuur, 671 hectare nieuwe natuur en 5 hectare nieuwe natuur binnen eco logische verbindingszones. Met de begrenzing en het aange ven van natuurdoelen biedt het na tuurgebiedsplan op basis van de Subsidieregeling Natuurbeheer 2000 subsidiemogelijkheden voor beheer, inrichting en functieveran dering. Deze regeling is zowel be schikbaar voor particulieren als voor natuurbeschermingsorganisa ties zoals Natuurmonumenten en Het Utrechts landschap. De rege ling geeft de mogelijkheid om bij voorbeeld landbouwgrond om te zetten in natuurgebied. De waar devermindering door de functie verandering van de grond wordt vergoed. Het gebied de Utrechtse Heuvel rug vormt één van de grootste na- tuurkerngebieden van Nederland. Daarom is het des te belangrijker om de (aanwezige) natuurwaarden te behouden, te verbeteren en ver der te ontwikkelen zodat er spra ke is van een sterke ecologische samenhang. Hierbij kan gedacht worden aan grote eenheden na tuurlijk bos, grote kerngebieden van heide, goed ontwikkelde soor- tenrijke akkers en graslanden en een variatie van allerlei soorten planten en dieren. Om dit te realiseren moeten ook een aantal fysieke barrières, zoals auto(snel)wegen, spoorlijnen en dichte bebouwingscomplexen op geheven worden. Dit kan bijvoor beeld door het aanleggen van eco ducten en faunapassages. per stuk 100 gram I 100 gram 100 gram I f Van Weedestraat 149 - 3761 CD Soest - Tel. 035 - 601 52 6 De heer en mevrouw Blommers en VVD-bestuurslid Swart, alias De Jong. Foto: Herman van Dam. Soest gaat zagen aan haar eigen beleid voor kapvergunningen. Bin nen niet al te lange tijd komt wet houder Harry Witte met sugges ties. Het wordt volgens hem tijd dat de gemeente het beleid tegen het licht houdt. 'Omdat het nu een tijdrovende bezigheid is en vaak tot frustraties bij burgers leidt', al dus Witte vorige week. Hij zei dat terwijl een echtpaar uit Soest-Zuid klaagde over het ge deeltelijk weigeren van een kapver- gunning. In de tuin staan zeven bomen die ziek zouden zijn. Vol gens de gemeente zijn slechts vier exemplaren in hun gezondheid aangetast en moeten de drie ande re blijven staan. Het echtpaar had hiertegen be zwaar gemaakt, maar zou dat ge daan hebben, toen de juridische termijn daarvoor (zes weken) reeds was verstreken. De burgers klaagden hierover in de commissie ruimtelijke ordening, omdat ze zelf drie maanden later dan zou zijn beloofd, pas uitsluitsel hadden ge kregen van de gemeente. De vrouw stelde de gemeente alvast aansprakelijk voor eventuele scha de die de drie bomen veroorzaken. De fracties in de commissie vroe gen Witte om opheldering en krij gen schriftelijk bericht. Gert Nij- hoff van Soest 2002 merkte op, dat hij wel meer van dit soort ge vallen kent. Witte beloofde bin nenkort met een voorstel te ko men, iets waarvan het CDA reeds liet weten, dat het dat een goed idee vindt. Omdat zij haar huisgenoot een gescheurde balzak had geschopt, is een 56-jarige Soesterse donderdag door de Utrechtse politierechter veroordeeld tot vijftig uur taakstraf. Er was zestig uur taakstraf tegen de vrouw geëist. De vrouw vertelde de rechter dat zij op 14 april ruzie had met haar huisgenoot. Om voor de man, die over beperkte geeste lijke vermogens beschikt, te zor gen, was de vrouw bij hem in huis gaan wonen. Tijdens de ruzie zou de vrouw per ongeluk een kastdeurtje hard tegen de man hebben aangegooid. Daarop zou de man haar een klap hebben gegeven. Volgens de vrouw ging zij toen 'door het lint'. Doordat zij in andere rela ties was mishandeld, zouden er allerlei oude angsten de kop op hebben gestoken. Zij gaf toe dat zij de man had geslagen en geschopt. Zij kon zich echter niet voor stellen dat zij de man zo hard in zijn kruis had geschopt, dat hij de volgende dag nog moeite had met lopen. Naar haar zeg gen liep de mart die middag weer goed. Maar de werkgever van de man had gezien dat het slachtoffer nauwelijks kon lo pen. Hij had de politie ingeschakeld. Tegen de agenten had de man gezegd dat hij vaker door de vrouw was mishandeld. Zij zou haar woedeaanvallen op hem afreageren, en hem onder meer geregeld op handen en voeten laten lopen of kniebuigingen laten maken. De verwonding aan zijn kruis zou zijn ontstaan, doordat hij was getrapt tijdens dergelijke oefeningen. 'Hij doet niet of ik een tiran of een sadist ben, en dat heb ik echt niet verdiend', reageerde de vrouw daarop. 'Ik heb juist altijd goed voor hem gezorgd'. Volgens de vrouw nam de man wraak op haar, omdat zij een liefdesrelatie met hem had afge wezen. De rechter was van oordeel dat de mishandeüng bewezen kon worden. Ook vond zij dat de vrouw 450 euro schadevergoe ding moest betalen aan het slachtoffer. De man woont in middels niet meer bij de vrouw. De vrijwilligers krijgen vlin ders in hun buik als ze weer een vogelnest hebben gevonden, vooral als het van een soort is, die je niet zo snel tegenkomt. De werkgroep De Wulp van de weidevogelbescherming heeft het afgelopen seizoen weer flink 'huisgehouden' in de pol der. Niet minder dan 1380 nes ten werden gevonden en ge markeerd en, indien nodig, verlegd. ALLE K3 CD'S 1A" van 2^S9"voor I ^Tf U2 BEST OF 1990-2000 DVD van voor fc' HITZONE 21 van ^2ir99"voor APRES SKIHUT JUBILEUMEDITIE van7JJ5$voox n 22f99"voor MARK KNOPFLER ROLLING STONES Forty Licks JA 99 van J3*99voor fct| MUSIC OF THE MILLENNIUM III ic 00 vanvoor DVD KRUIMELTJE van 23f99'voor ook op video voor 2.99 PSII-GTA VICE CITY van 6^9^"voor 65,- verkrijgbaar vanaf 8-11-02 -ROM 'B CD-ROM 'BEESTEN BOEL' v. Weedestr. 7, Soest ingang Bruna Actie geldig t/m za. 16-11-2002 Er werden dit jaar zelfs jonge wit- gatjes en kemphanen en -hennen waargenomen en diverse ganzen gezien. Behalve de meer traditio nele nesten van de kievit, de grut to en de scholekster, trof de werk groep ook broedplaatsen aan van onder meer de veldleeuwerik, de graspieper, de meerkoet, de slo beend en de witte kwikstaart. Kortom, de weidevogelbescher ming had alle reden tot vreugde, maar die wordt overschaduwd door Reintje de Vos die op de loer ligt. 'Het grote probleem lag dit jaar bij de beschermde vos die zich in negatieve zin geweldig heeft Ia- ten gelden, vooral tussen de Eem en Soest. Predatie van 70 tot 80 procent was meer regel dan uit zondering', zegt Roel Postema, coördinator van De Wulp. Hij vindt het onverteerbaar. 'Aan de ene kant worden er premies verstrekt voor de gevonden nesten, terwijl ze aan de andere kant net zo snel worden opgeruimd door de vossen. Hopelijk kunnen we met elkaar een oplossing vinden om dit gevaar voor onze vogels te weren.' De samenwerking tussen boer en vrijwilligers blijft voortreffelijk, stelde Postema vast tijdens de jaar vergadering die onlangs bij Door en Willem van Roomen aan de Grote Melm werd gehouden. Ook heeft De Wulp de handen ineenge slagen met Ark Eemlandschap, de natiiurvereniging voor boer en burger. Gezamenlijk wordt maai-? slootkant- en vluchtheuvelbeheer uitgevoerd, aan waterbeheersing gedaan en worden de nesten be schermd. De politie heeft woensdagmiddag een controle gehouden op de Ko ningsweg. Zeven mensen kregen daarbij een bekeuring, omdat ze geen autogordel droegen. Twee personen kregen een boete wegens het ongeoorloofd gebruiken van het fiets- en voetpad. Verder schreef de politie bonnen uit, om dat mensen geen helm droegen of een kentekenplaat onjuist voerden. Wegens poging tot zware mis handeling en verzet tegen zijn aanhouding is een 35-jarige in woner van Soest vrijdag door de Utrechtse politierechter ver oordeeld tot veertig uur dienst verlening en twee maanden voorwaardelijke gevangenis straf. De Soester zorgde vorig jaar augustus voor een hoop opwinding op de gildefeesten. Het bestuur van het Gilde ontzeg de, de verdachte de toegang, nadat hij 's middags voor de gein met zijn auto de drukke feesttent bin nen was gereden. Daarbij reed hij over de voet van een bezoekster. Toen de man rond middernacht weer bij de tent verscheen, werd de politie gebeld, maar de poging om de man aan te houden, liep danig uit de hand. De Soester zou zich met hand en tand en met hulp van omstanders, onder wie een inge huurde beveiligingsbeambte, heb ben verzet. Pas nadat een politie hond was ingezet, kon de man worden meegenomen naar het bu reau. Raadsman mr. E. de Groot veeg de vrijdag in de rechtszaal de vloer aan met het politieoptreden. De agenten hadden in zijn ogen bui tensporig geweld gebruikt om de Soester aan te houden terwijl hij met toestemming van de beveili gingsbeambte bij de ingang van de tent een biertje dronk. In een afge scheiden ruimte in de tent zouden drie agenten met de wapenstok op de verdachte hebben ingeslagen. De man was door de politiehond bovendien in zijn pols gebeten. De advocaat vond dat het open baar ministerie niet-ontvankelijk moest worden verklaard omdat de schriftelijke verklaringen van de agenten over de gang van zaken bij de aanhouding 'grove onwaarhe den' zouden bevatten, maar dat verzoek werd door politierechter mr. A. Herstel afgewezen. Hij meende dat de onjuistheden in de processen-verbaal te wijten waren aan de 'hectische situatie' in de tent. 'Verwarrend' Herstel sprak de Soester vrij van lokaalvredebreuk vanwege de 'ver warrende situatie' ter plekke. De verdachte had bij terugkomst te horen gekregen dat hij niet meer welkom was in de tent, maar mocht uiteindelijk toch binnen bij de ingang staan omdat het buiten begon te onweren. Herstel achtte wel bewezen dat de man zich tegen zijn aanhouding had verzet door op een tafel te klimmen en richting de politie te schoppen. Het inrijden op de vrouw in de tent was volgens de rechter 'bloedlink' en in juridische zin een poging tot zware mishan deling. De beveiligingsbeambte, een 31- jarige man uit Pijnacker, werd door Herstel vrijgesproken van het be lemmeren van de arrestatie van de Soester. De man, die niet op de hoogte was van het feit dat het bestuur de politie had gebeld, wil de de boel sussen omdat de zaak in zijn ogen onder controle was. Voor Herstel speelde mee dat de man niet fysiek tussenbeiden was gekomen, maar alleen verbaal had laten weten tegen de aanhouding te zijn. Tegen de beveiligingsbeambte was 1000 euro boete en twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf geëist. De Soester hing drie maan den cel, waarvan een maand voor waardelijk, boven het hoofd. Afgelopen maandag heeft wet houder Bart Krol (Ruimtelijke Ordening) officieel het start sein gegeven voor het project 'Nachtegaalweg'. Hij sloeg daarvoor de eerste paal. Het project omvat zes garage-ge schakelde twee-onder-één- kap-villa's en een peuterspeel zaal, plus drie woningen voor verstandelijk gehandicapten, die worden overgedragen aan De Amerpoort. De drie woningen voor verstande lijk gehandicapten bestaan uit vijf wooneenheden, elk voor vier per sonen. In vier van de vijf wooneen heden komen mensen onder bege leiding te wonen. De vijfde woon- eenheid is een aanleunwoning en biedt woonruimte aan bewoners die een hoge mate van zelfstandig heid hebben. Zij kunnen indien nodig een beroep doen op de be geleiding van de overige huizen. De bouw van de woningen is een initiatief van De Amerpoort, orga nisatie voor zorg en dienstverle ning aan mensen met een verstan delijke handicap in Baarn, in nau we samenwerking met Van Hoogevest Ontwikkeling. De Amerpoort is van mening dat ook haar cliënten die dat willen de kans moeten krijgen om kleinscha lig in de samenleving te gaan wo nen. Vorig jaar belegde de ge meente Soest een succesvolle in formatieavond voor buurtbewo ners en belangstellenden over het project. Daar is gebleken dat de buurt positief staat tegenover de komst van deze woningen en hun bewoners. Stijlkenmerken Het project Nachtegaalweg is gele gen aan een klein woonerf, in een besloten en veilige woonomgeving in de woonwijk 't Hart. Het bouw plan is ontworpen door architec tenbureau Verweij Messnig Partners uit Soest. De architect heeft gebruik gemaakt van stijlken merken uit de dertiger jaren om zo aansluiting te behouden bij de be staande identiteit van de zeer rus tige woonwijk. De zes twee-onder-één-kap-villa's worden gebouwd in opdracht van Van Hoogevest Ontwikkeling en de oplevering vindt plaats in het 4e kwartaal 2003. De vijf wooneen heden voor verstandelijk gehandi capten worden gebouwd in op dracht van de Amerpoort; de op levering daarvan vindt eveneens plaats in het 4e kwartaal 2003. De peuterspeelzaal wordt gebouwd in opdracht van de gemeente Soest en wordt in het 3e kwartaal 2003 opgeleverd. Het project wordt ge realiseerd door Van Hoogevest Bouw. Wethouder Bart Krol maakt zich op om de eerste paal te slaan. Foto: Foto Bell. J U V'- I L E U M Onderstreep je schoonheid met Diamonde juwelen. Deze unieke ring is éénmalig vervaardigd voor het 25 jarig jubileum van Diamonde. Bij aanschaf krijg je bovendien een heerlijk f'. beauty-arrangement aangeboden door Diamonde. v- Je eigen stijl, je eigen keuze, je eigen Diamonde. Ö2Ö- DIAMONDE juwelier Van Weedestraat 145, Soest, Telefoon (035) 602 06 70 4 ETAGES MEUBELEN met lift De dealer in uw regio voor fitform-fauteuils ■N BEGRIP VOOR KWALITEIT, SERVICE EN PRIJS Steenhoffstraat 61 - Soest035-601 32 80 Het is fijn dat er de laatste tijd in de kranten meer aandacht gegeven wordt aan de problematiek rond woonruimte voor jongeren. Jam mer dat de twee politieke partijen (PvdA en Soest 2000) die zich hier wel voor inzetten, werden weggestemd door de rest van po litiek Soest. In veel andere gemeenten is het oneerlijke beleid al aangepast, Soest had een half jaar geleden al voorstellen gekregen van Portaal, maar heeft daar nog niets mee ge daan. Ook de vergaande betutteling van de gemeente om te bepalen wie op welke leeftijd waar mag wonen is niet van deze tijd. Mensen mogen toch zelf wel uitmaken waar ze prettig denken te wonen? Er zijn woningen in wijken van Soest, waar ik uit veiligheidsoogpunt, als vrouw alleen, niet durf te wonen. Op zo'n aanbod zal ik dus ook niet reageren. Voor woningen waar je van de wooncommissie maar tot je 24c op mag reageren, ben ik inmiddels al te oud. Na ruim 2 jaar elke 14 da gen, het beperkte aantal van twee woonbonnen, te hebben opge stuurd, woon ik nog steeds nood gedwongen thuis, omdat ik nog nooit een reactie heb gehad. Werk zaam in de zorg kan ik het me voorlopig niet veroorloven iets te kopen of te huren in de vrije sec tor. Het wordt tijd dat Soest zijn grenzen gaat verleggen, letterlijk en figuurlijk, om jonge mensen een kans te geven, want wie 'zorgt' er anders straks nog als dit dorp is vergrijst. L. Rijnders Reserveer de hele avond uw eigen bruin café en nodig al uw vrienden en kennissen uit voor een onvergetelijk feest. Diverse arrangementen beschikbaar. Origineel Amsterdams café uit de jaren '50, Soesterbergsestraat 188 Soest 035 - 603 60 10 Er wonen op Soest 12.236 mensen ouder dan 55 jaar. Dat is 27,33% van de totale bevolking. Soest is een grijs dorp. Deze maand met een zwart rouwrandje als je leest, dat een bejaarde vrouw van 79 in Molenschot is overleden ten gevolge van een veel te heet bad. Dat gebeurde op de afdeling 'meerzorg' (au) waar twee avond- zusters met chirurgenhandschoen tjes en door een hele laag sop heen niet konden aanvoelen of het bad water van deze Styx misschien te warm was. Annemarie de Jong van de Gooi en Eemlander noteerde enkele reacties van bewoonsters: 'De werkdruk is hoog, niaar sommi gen hebben ook tijd om langdurig koffie te drinken' en 'Zeker hij dit beroep moet je je hoofd erbij hou den' en 'Er gaat veel fout, maar de helft kom je nooit te weten' en 'Als je niet braaf bent, niet altijd ja en amen zegt, dan vinden ze je maar lastig. Dan lusten ze je niet'. Dit soort reacties zijn na zo'n dra ma helaas voorspelbaar. Volgens directeur Vischer valt de onrust onder de bewoners van Molenschot haar nog mee. 'Ik had meer verwacht. Er is toch een stuk nuchterheid', noteerde de verslag geefster. Het leven gaat gewoon door. Het gemeentebestuur publiceerde een concept visie Ouderenbeleid (ver sie nr. 6) onder de fraaie titel 'Om de kwaliteit van het leven'. Nuchterheid troef. Eindeloze gesprekken zijn vooraf gevoerd met de SZG, Daelhoven, SWOS, Mariënhurg en de COS- BO. Stapels rapporten zijn er gele zen van de GGD en de SWOS 'die een inzicht geven in de wensen van ouderen'. Een stoet van dienstver leners, bijzondere hijstand, WVG, zorgloket, antennes, wettelijke en financiële kaders, spreekbuizen, belangenbehartigers, thuiszorgor ganisaties, informatievoorziening, netwerkmanagers, ouderenorga- nisaties, zorgaanbieders, welzijn- sinstellingen, verzekeraars en pro jectontwikkelaars staan in de ge meentelijke beleidsvisie voor ouderen 'Om de kwaliteit van het bestaan' (versie nummer 6) klaar om ons ouderen behaaglijk naar de Styx te begeleiden. Vorig jaar nog werd de commissie ouderenbeleid opgeheven en zie daar: wat heeft thans de hoogste prioriteit bij het college van B W? U raadt het al: het nader vorm geven van ouderenparticipatie. Ik citeer: 'Wij willen naar een struc tuur toe waar de stem van DE ouderen gehoord wordt. In april 2003 willen wij een functione rende structuur opgezet hebben, gefaciliteerd door de gemeente, die er toe moet bijdragen dat be leidsaanbevelingen namens DE ouderen bij de besluitvorming kunnen worden betrokken'. Het woordje DE staat met hoofd letters, dik gedrukt. Helaas, portefeuillehouder. DE stem van DE ouderen bestaat niet. Het enige wat ik hoor is DE SCHREEUW vanuit de badkamer van Molenschot om meer discipli ne en zorgzaamheid. Die twee woorden komen in de beleidsvisie niet voor. ELKE WEEK EEN IN DE BUS? Neem een abonnement: 8,25 per halfjaar! tel.(035)6014152 Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60

Soester Courant | 2002 | | pagina 3