zie veel terug van onze inbreng "Overleg voeren over al die zaken die ouderen aangaan" H 5." 0 ff 15L MELDPUNT WOONOMGEVING Kaamdecg woensdag 13 november 2002 Incl. fefes verf (8.0 contourverf (2 x 80 ml.) Alm, 44 chtsmasker Neusinhalatie BEWONERS EN GEMEENTE GAAN SAMEN VOOR GROEN IN RICHTING BOERENSTREEK «therapie apparaat zichlsmasker en masker voor 1 verstelbare luchttoevoer m m itisdie uitschakeling 15l uur instelbaar (5 tot 20 min.) leiaing teriaol: kunststof en glas. Urnve^! I 5 Snelhede I De groeninrichting in de wijk Boerenstreek is na veel inspraak bijeenkomsten in een definitieve fase terecht gekomen. Het plan is door het college van burgemeester en wethouders vastgesteld. In het voorjaar van 2003 wordt met de daadwerkelijke aanleg van het park begonnen. Volgens de leden van de twee belang- hebbendengroepen - jongeren en algemeen - is de samenwerking tussen hen en de gemeente 'voorbeeldig' gelopen. "Er is goed geluisterd naar onze wensen." Wilma Hakman en dochter Bianca zijn enthousiast over het toekomstig groen in hun wijk. va*» bijv. om of vruchten Spelletjes 3 in 1 a schepenstrijd en raadspelletje wtructor bouwdoos j9™'3rd,9 verbirrcfingsdelen wen van bi|v. een molen 0f een fiefs «I 1 Rietzan gerstraat 1/ Bussum, Laarder- 'iden, Hamersveldse- ton Weedestraat 14] wzee 27 -Zeist, Van 153 Mv./H ei hl- u drakfooteo zijn vwbthotden 'ilma Hakman heeft twee kinde ren van acht en dertien jaar. Net in de leeftijd voor wie in de buurt nog geen voorzieningen zijn. "Dat is altijd eeffgemis geweest. Ze zijn te groot voor de peuterspeelplaatsen. En als er tegenwoordig drie meiden tegelijk op straat staan, worden ze hangjongeren iemd." Ze liet de kans om mee te tten over de groeninrichting van de ■enstreek dan ook niet aan zich ►rbij gaan. 'Achteraf klagen helpt t, dus ik stapte in de belanghebben- ;roep." Aanvankelijk was ze een je sceptisch. "Ik dacht dat de leente misschien alleen uit goed iLADHEIDBESTRIJDING: >rioriteit bij hoofdwegen, >usroutes en fietspaden ^p dit moment staan we aan het begin f van het nieuwe winterseizoen, wat pnhoudt dat ook de gladheidbestrijding moge lijk weer een rol gaat spelen. Reinigingsbedrijf Midden Nederland (RMN) raagt zorg voor de uitvoering van de glad heidbestrijding in Soest en Soesterberg. Of er in de gemeente Soest moet worden bestrooid, wordt bepaald door RMN, in ppdracht van de gemeente Soest. Het reini gingsbedrijf heeft naast haar eigen deskun- ligheid ook contact met Meteo Consult dat uitgebreide - speciaal op de gladheidbestrij- ng toegespitste - weersverwachtingen ver- [strekt. Tevens kan via internet continu het actuele weerbeeld worden gevolgd. Op basis van eigen waarneming of naar aanleiding van meldingen door de politie, zal RMN beginnen met strooien. j Waarom niet op alle wegen strooien? In de gemeente Soest wordt zout gestrooid volgens een gladheidbestrijdingsplan. Dit I plan is door het college van burgemeester en wethouders vastgesteld en houdt in dat er in eerste instantie alleen hoofdwegen, busrou tes en fietspaden worden gestrooid. Het is uitvoeringstechnisch en financieel niet mogelijk om alle openbare wegen en trottoirs te strooien. Daar waar weinig of geen ver keer komt, heeft het sowieso geen zin om te strooien, omdat het zout niet wordt uitgere den. Het uitrijden is absoluut nodig wil het strooien effect hebben. Ook uit milieuoog punt moet het strooien van zout tot het mini mum worden beperkt. Bij langdurige vorst en/of sneeuwval wordt door de gemeente bekeken of het gladheidbestrijdingsplan moet worden uitgebreid. Uw eigen stoep Aangezien RMN geen trottoirs strooit, ver zoeken wij u dringend om zoveel mogelijk zelf de stoep voor de woning vrij te houden van sneeuw en ijzel. Voor meer informatie kunt u tijdens kantoor uren terecht bij de afdeling Wegen, Grondzaken en Verkeer van de gemeenten Soest, telefoon (035) 609 34 11. Hier kunt u ook inzien welke routes worden gereden. Ook kunt u voor informatie terecht bij RMN (Reinigingsbedrijf Midden Nederland), tele foon (035) 603 92 22. Meldingen van gladheid kunt u 's avonds en in het weekeinde doorge ven aan de politie Soest, telefoon 0900-8844. Nadja Geskus 13 jaar) en Saskia de Clipperiaar vinden dat de Boerenstreek een prima park krijgt, omdat de bewoners er zelf over mee konden denken. fatsoen naar ons wilde luisteren. Gemeenten hebben nu eenmaal niet direct een goed imago als het gaat om luisteren naar de burgers." Ze kwam ervan terug. "Er is wel degelijk goed naar ons geluisterd en ik zie veel terug van onze inbreng. Dit is heel positief geweest." MET ELKAAR Haar dertienjarige dochter Bianca werd al snel aangestoken door het enthousiasme van haar moeder. Bovendien had ze zo haar eigen wensen. "Ik wilde een voetbalveld, of een basketbalveld. Dan heb je echt een plek waar je met elkaar kunt staan, want dat kan nu bijna nergens. Het is goed dat we het daar ook echt over konden heb ben. Het is belangrijk om een goede plek te heb ben waar je 's avonds mét je vrienden kan staan. Er wordt zelfs speciaal iets overkapt, heb ik begrepen." Ook zij kan zich niet anders dan positief uitlaten over de samenwerking tussen haar belanghebbendengroep en de gemeente. "Het goed te zien dat ze echt iets willen maken dat leuk is voor iedereen. Volgens mij is dat aardig gelukt." GROTE LIJN Bij de grote groep belanghebbenden hoorde ook Saskia de Clipperlaar, die met haar twee kinde ren van drie en zeven jaar in de buurt van het toekomstige park woont. "Mensen hebben altijd iets aan te merken op hun woonomgeving. Ik ben daar zelf ook heel kritisch over. Als je dan de kans krijgt om mee te beslissen, moet je dat doen. Dat is niet alleen een recht, maar ook een plicht." Het beviel haar goed. "Debby van Herik, die de gemeente vertegenwoordigde, wist de grote lijn goed vast te houden. Dat viel niet mee, omdat iedereen voor zijn eigen belang opkwam." De dertienjarige Nadja Geskus woonde ook alle bijeenkomsten bij van de groep voor jongeren. "Dit werkt goed, De gemeente zou vaker naar de mensen moeten luisteren. We krijgen nu een prima park, omdat we er zelf over mee konden denken. Hoewel er van mij wel wat minder peu- terspeelplaatsen mochten komen, omdat er daar al veel van zijn. Nu hangen we daar nog rond, maar dan zal veranderen als het park er is. Ik vond het leuk om mijn mening te geven en serieus genomen te worden. Dat zal ik zeker nog eens doen, als zich een nieuwe kans voordoet." BERT KRIJGER WETHOUDER OUDERENBELEID IN SOEST In het nieuwe college van Burgemeester en Wethouders is Bert Krijger belast met ouderenbeleid. Het is voor het eerst dat Soest een coördinerend wethouder voor ouderenbeleid heeft. "Specifieke aandacht voor ouderen is echt nodig", vertelt Krijger bij het uitkomen van de conceptvisie ouderenbeleid gemeente Soest. "Er werd al veel gedaan, totaalaanpak op het gebied van van Soest is ouder dan 55 jaar. Krijger heeft in de eerste maanden veel gesproken met organisaties die te maken hebben met ouderen. "Ik hecht veel belang aan goed contact, want dan kun je echt iets bereiken. In de concept visie geven we aan welke taak de gemeente heeft en welke onderwerpen we aan willen pakken als het gaat om het ouderenbeleid." Krijger vindt het een goede zaak om snel van start te gaan met een nieuwe overlegstructuur. Daarbij wor den de Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS) en de samenwerkende ouderenbonden (COSBO) nauw betrokken. "Zij kunnen precies aangeven wat er speelt en waar ze verwachten dat de gemeente iets aan gaat doen. We willen in principe overleg voeren over al die zaken die ouderen aangaan." Volgens Krijger is het vooral een kwestie van 'tussen de oren'. "Je moet bij een bouwplan ook specifiek gaan kijken naar ouderen. Is het gebouw geschikt voor ouderen? Maar dat geldt ook voor andere zaken. Wordt er gesleuteld aan de wegen? Dan kijkje of er geen grote belemmeringen voor oude ren zijn." maar er was tot nu toe nooit sprake van een ouderen." Bijna dertig procent van de inwoners lijk wel de regie in handen nemen om bepaalde zaken in gang te zetten. Als voorbeeld noemt hij een zorghuis, bedoeld voor mensen die zich na HE Bert Krijger, wethouder ouderenbeleid: "Met de inrichting van de leefomgeving, ook specifiek rekening met ouderen. REGIE Krijger stelt dat het natuurlijk niet mogelijk is dat de gemeente alles zelf in gang zet, de uitvoer ring doet en ook de kosten nog eens voor haar rekening neemt. "Maar de gemeente kan natuur- een ziekenhuisopname nog niet zelfstandig thuis kunnen redden, maar die eigenlijk ook niet meer in het ziekenhuis thuis horen. Je bent dan terug in Soest bij je eigen huisarts en krijgt nog een of twee weken verpleging, voordat je weer terug naar huis gaat. We kunnen dat zelf niet betalen, maar we kunnen die organisaties - zoals zorg verzekeraars en verpleeghuizen - die ermee te maken hebben wel bij elkaar halen en onze wen sen kenbaar maken. Iemand moet toch het initia tief nemen, nou laten wij dat dan doen." WONINGEN In de conceptvisie staat ook dat de gemeente een goede leefomgeving voor ouderen wil bevorde ren. Krijger licht dat toe. "We vullen momenteel de laatste uitbreidingplannen voor woningbouw in, voortaan kan nieuwbouw alleen nog in de bestaande kern plaatsvinden. Maar als je daar gaat bouwen, moet je wel opletten dat het Soester karakter behouden blijft. Een voorbeeld is het Spoordal tus sen de Steenhoffstraat, de spoor lijn en de Talmalaan. In deze wijk wordt een groot aantal woningen en appartementen gebouwd die zeer geschikt zijn voor senioren. Dan houd je met de inrichting van de leefomgeving, ook specifiek rekening met ouderen." Eén van de belangrijkste doelstel lingen voor het ouderenbeleid is dat de gemeente voorwaarden wil scheppen dat ouderen zo lang mogelijk zelfstandig kunnen blij ven wonen. Daarnaast is een goede afstemming van de beleids terreinen wonen, veiligheid, zorg inkomen en vervoer nodig. Ook wordt onderzocht of het voor zieningenniveau in Soest goed genoeg is. Daarbij gaat de gemeente ervan uit dat nieuwe zorg- en welzijnsinitiatieven door particulier initiatief worden gestart. Wel zal de gemeente een stimulerende en ondersteunende rol spelen. De conceptvisie over het ouderenbeleid komt op 21 november aan de orde in de vergadering van de gemeenteraad. Uitgave gemeente Soest Afdeling Communicatie Raadhuisplein I 3762 AV Soest Telefoon: (035) 609 34 60 E-mail: postbus2000@soest.nl Zie ook: www.soest.nl MEER INFORMATIE Bezoek www.soest.nl Lfotffc Luister naar Van het Raadhuisplein, elke woensdag van 11.00 tot 12.00 uur, herhaling elke zondag van 11.00 tot 12.00 uur. Radio Soest, kabel FM 107.9, via de ether FM 105.9 Kijk op teletekst, Omroep Amersfoort, pagina's 151 tot en met 173 Kijk naar Tekst-TV op Omroep Amersfoort Bel de Informatietelefoon, telefoon (035) 609 36 65 Lees Op 't Hoogt, wekelijks met bekend makingen elke woensdag in de Soester Courant (abonnementen), maandelijks de voorlichtingskrant, eveneens in de Soester Courant (huis-aan-huis verspreiding). De volgende voórlichtingskrant verschijnt op 11 december. k-r- fTcfi M Bij het Meldpunt Woonomgeving kunt u vragen en opmerkingen kwijt over het onderhoud van de woonomgeving (bijvoorbeeld groen, wegen, vijvers, verkeersborden, hondenpoep en zwerfvuil). Hef telefoonnummer is (035) 609 36 66. E-mail: meldpunt@soest.nl In de gemeentelijke voorlichtings krant Op 't Hoogt besteden we aan dacht aan een onderwerp dat speelt in uw woonomgeving. Deze maand: MfJ'MfiHtil Treinen rijden niet vanwege bladeren op de rails. Een fietser is gevallen door gladde blade ren op de wegMedewerkers van Reinigingsbedrijf Midden Nederland (RMN) en medewerkers van de gemeente Soest zijn drukdoende straten, fiets- en wandelpaden en plantsoenen bladvrij te maken. Het weer is daarbij een belangrijke factor. De westerstorm van een kleine twee weken geleden kwam precies op tijd. Kwam de storm later, dan kon den ze opnieuw beginnen. De bladveegwagen en de medewerkers met de bladblazers werken volgens een vast programma en een vaste route; plaatsen waar bladeren gevaar opleveren, met name door gladheid op de wegen, komen eerst aan de beurt, plekken waar het niet noodzakelijk is het blad direct weg te halen, komen later. "RMN en de gemeente maken openbare plekken en gemeentelijke perken en plantsoenen schoon", vertelt Ed Glas van het gemeentelijk Meldpunt Woonomgeving. "Bewoners zijn verantwoor delijk voor hun eigen terrein. Het blad dat ze daar verzamelen, kunnen ze in plastic zakken doen en aanbieden aan de ophaaldienst voor grofvuil. Dat is de juiste weg. Overigens is het niet erg blad te laten liggen. Er zitten voedings stoffen in die voor een goede bodemgesteld heid zorgen. Het blad mag dan geen gevaar opleveren." Wie vindt dat blad op straat of trottoir gevaar oplevert voor de weggebruiker, kan het Meldpunt Woonomgeving bellen - telefoon (035) 609 36 66 - of contact opnemen met het RMN - telefoon 0800-766 20 00 - met het verzoek maatregelen te nemen. Dit is echter geen garantie dat dit ook gebeurt, benadrukt Glas. De wijkmedewerkers bepalen de urgentie. In principe wordt niet afgeweken van het vaste schema en de vaste route. Ed Glas heeft namens de medewerkers die op pad gaan om wegen, trottoirs, plantsoenen, perkjes en struikgewas van bladeren te ont doen een dringend verzoek: "Als zij bij .u in de buurt zijn, met name op de parkeerterreinen, zet dan even de auto op een andere plek. Vaak kunnen de medewerkers hun werk niet goed doen doordat auto's in de weg staan. Even de auto aan de kant, een kleine moeite, zorgt voor een schone omgeving." gTT-SHji

Soester Courant | 2002 | | pagina 13