upm lii r fordtransit cool edition luxe dubbele cabine nu v.a. €19.995," verspeelt thuis punten <ian uw voordeel €2.900,- Selby behoudt leiderspositie MHC richt vizier op promotie Dames MHC Soest in het nieuw simr fmmê mi Hees hoopt op veel regen Auto Vander meer Amersfoort Eemland Motors Soest «fa V5J/J PAGINA 19 Sportprogramma Sportuitslagen Ij PAGÏki WOENSDAG 13 NOVEMBER 2002 SOESTER COURANT P.v.0. bij Het Vleescentrum Staartclub Benschop geabonneerd op gelijkspel mrenkaas riefersHoeue! 500 gram 99 Lange blessurelijst speelt ploeg parten VOETBAL- zaterdag BADMINTON Gehavend Badso neemt laatste plaats over ZAALVOETBAL DVS breekt met negatieve serie alleen bij de forddealers van Midden-Nederland 2002 UW 'Lastig' Hoevelaken in Soest omzeild: 6-2 BADMINTON Heren winnen; dames niet bij de les in slotfase HOCKEY ZWEMMEN Duinkikkers op derde plaats in Speedo Meet 'r Receptie vogelvrienden Soester migranten aan het woord €19.995,-* €22.895,-* KOfiTING OP ACCESSOIRES! WOENSDAG 13 NOVEMBER Zaalvoetbal 21:05 Firtina'93-Argon (Beuken dal) 20:10 GAB 2-SEC (Naarden) VRIJDAG 15 NOVEMBER Tafeltennis 20:15 Victoria 3-Shot (Hilver sum) ZATERDAG 16 NOVEMBER Korfbal 15:45 Eemvogels-Synergo 8 (Spleasure Centrum) Voetbal 14:45 AFC-VVZ'49 (Amster dam) 14:30 Hees-De Meern (V.O. Utrechtseweg) Volleybal 17:00 Stam/SoVoCo (D)-Vo- vem'90 (De Bunt) 16:45 Salvo'67-Stam/SoVoCo (H) (Maartensdijk) Waterpolo 20:00 De Ham 3-Duinkikkers (Wormerveer) ZONDAG 17 NOVEMBER Handbal 14:30 Aalsmeer 2-Smeeing/ BDC (H) (Aalsmeer) Hockey 12:45 Voordaan-MHC Soest (D) 14:30 Ares-MHC Soest (H) Voetbal 14:00 Soest-ZAP (Bosstraat- Oost) 14:00 Zebra's-SEC (Hilversum) MAANDAG 18 NOVEMBER Bowling 19:30 Competitie Soester Bow ling Vereniging, ook op dinsdag vanaf 20:00 (Bowling Soest) Zaalvoetbal 20:00 SEC-Nederhorst (Beuken dal) 20:55 DVS-OSO (Beukendal) DANSEN Sepp Assen: A-klasse standaard, 2. Toon en Roëlle Schrijvers; A-klasse standaard 1: 4. Johan en Wilma van de Werf. SKIËN SSC Soesterberg Kids Cup. 4. Sanne Verleulen, 6. Jo- landa Koch, 8. Noëlle Pouw, 14. Pau- line Koch. Hans Danzl Cup, Bergen. 15. Pauline Koch (aspiranten); 18. Marieke Dam- kot, 21. Marscha van Ommen (debu tanten); 19. Avitai de Winter (aspiran ten); 7. Noëlle Pouw, 16. Birgit Klever (scholieren). ZWEMMEN De Duinkikkers Speedo Club Meet. 50 meter schools lag meisjes: Sabine Stolze 50.96; 50 meter schoolslag jongens: Niels Schim mel 47.92, Bas Ambergen 52.96, Da- ryl Dekking 59.57; 50 meter vlinders lag meisjes: Lisa de Knegt 47.06, Audrey Schcllinkhout 51.24; 50 meter vlinderslag jongens: Connor Elemans 40.93; 100 meter vrije slag meisjes: Anoek Goethals 1.23.04, Romy Spij ker 125.75, Nicole Starink 1.30.14, Elise Stol 1.44.33; 50 meter rugslag meisjes: Sabine Stolze 55.60; 50 me ter rugslag jongens: Niels Schimmel 44.47, Ruben de Boer 48.21, Daryl Dekking 57.90; 100 meter wisselslag meisjes: Audrey Schellinkhout 139.97, Lisa de Knegt 1.41.17; 100 meter wis selslag jongens: Brent Elemans 1.27.41; 50 meter schoolslag meisjes: Wendy Spijker 48.76; 50 meter vrije slag meisjes: Sabine Stolze 42.08; 50 meter vrije slag jongens: Ruben de Boer 46.66, Bas Ambergen 46.98; 100 meter vrije slag meisjes: Audrey Schel linkhout 1.25.88, Lisa de Knegt 129.09; 100 meter vrije slag jongens: Brent Elemans 1.17.70; 100 meter wis selslag meisjes: Wendy Spijker 1.35.68. Juniorenwedstrijd Spleasure Centrum: 50 meter vlinderslag jongèns: Sven van Zanten 35,79; 50 meter vlinderslag meisjes: Anne Cukier 41.00, Maaike de Boer 39.68, Eline Schoenmaker 38.55; 50 meter rugslag jongens: Niels Vlug 37.00, Ruben de Clippelaar 31.34, Remko Hooft 35.58; 50 meter rugslag meisjes: Elize Stolze 38.98, Stephanie Epskamp 34.86; 50 meter vlinderslag heren: Robbin Blokpocl 31.02; 100 meter schoolslag meisjes: Eline Schoenmaker 1.40.25 100 meter vrije slag jongens: Remko Hooft 1.05.65, Ruben de Clippelaar 58.61; 100 meter vlinderslag meisjes: Stepha nie Epskamp 1.20.30; 100 meter schoolslag jongens: Michael Maassen 1.18.47; 50 meter schoolslag jongens: Martijn Smeets 39.88; 50 meter vrije slag meisjes: Eline Schoenmaker 35.24, Danielle van Tol 33.44; 50 me ter schoolslag jongens: Niels Vlug 38.44, Remko Hooft 35.69; 50 meter vrije slag meisjes: Stephanie Epskamp 30.07, Elize Stolze.32.08; 50 meter rugslag jongens: Michael Maassen 33.32; 50 meter vrije slag heren: Rob bin Blokpoel 27.15; 100 meter rugslag meisjes: Eline Schoenmaker 1.27.21; 100 meter vlinderslag jongens: Ruben de Clipperiaar 1.08.43; 100 meter schoolslag meisjes: Martje van Velzcn 1.35.93, Stephanie Epskamp 1.31.59t ELKE WEEK EEN SOESTERiCOURANT V^JN DE BUS?^ Neen» een abonnement; 8,25 per half jaar! tel.(035)6014152 erd met jullie nieuwe urn, hieraan een bescheidend n mogen leveren. Veel su ok zij weten: Wie rekent dinsdag 26 nov. 2002 kenhouder 3 E N V '™r aa" de Birkstraal 99. Tel- 035 - 601IDDJ eaewonen.nl E-mil; «ifa0middctoMmm/ WZ'49 heeft zaterdag dure punten laten liggen in het duel met degradatiekandidaat Ben schop (1-1)- Het was een open wedstrijd waarin de tegenstan der niet liet merken dat zij on deraan stond. Trainer Ronald Heerschop wist over Benschop te melden, dat het tegen vier hogér geklasseerde tegenstan ders gelijk had gespeeld en dat de stand wat vertekend was. WZ'49 speelde een totaal ande re wedstrijd dan vorige week tegen AMVJ. In de beginfase leek het er op dat de thuisclub snel op een voorsprong zou komen, want er kwamen enkele goede kansen, waarvan Stephan de Koning er in de 2e minuut al één verzilverde, maar de treffer werd afgekeurd doorl arbiter Lang wegens een overtreding. Dezelfde speler deed het allemaal na 1 minuut nog eens over en werd daar door de scheids rechter over aangesproken. De aanvaller kreeg daarna binnen een minuut twee open kansen die hij echter miste. VVZ'49 speelde geen'beste wedstrijd en alleen Eloy- Kok en Hidde Reitsma haalden e® voldoende. Een beoordeling die de arbiter niet zou krijgen, de man floot uiterst beroerd, voor beide partijen. De verdediging van dè thuisclub speelde slordig en nam teveel onnodige risico's. Het was een open wedstrijd en beide teams trokken voortdurend ten aanval. Wat WZ'49 met al de kansen niet lukte, deed Benschop wel. De gas ten hadden maar een kans nodig en in de 16e minuut liet Andy van Vliet de herstelde doelman Pascal Kamerbeek kansloos na een fout jggde Soester verdediging. Drie minuten later had VVZ'49 geluk dit dezelfde Van Vliet het liet af- ften in een soortgelijke situatie. lijkmaker Na geel voor Alembar Kurt en inschopper Mathieu Oudshoorn in de 32e minuut dan toch de llijkmaker. Eerst kopte Stephan de Koning rakelings naast, maar even later scoorde Paul Hilhorst: 1-1. In de rust wisselde Heerschop Jo han Walem voor Remco van Veen- endaal. De wedstrijd werd voor het publiek aantrekkelijker, doordat beide teams de aanval zochten en met open vizier streden. Snelle aanvallen golfden heen en weer wat ook weer behoorlijk veel over tredingen met zich mee bracht. Eloy Kok bracht de spits op de rand van de zestien ten val, maar de vrije trap strandde in de Soes ter muur. Typerend voor de wed strijd was dat het in dezelfde mi nuut aan de andere kant ook ge beurde en het schot van De Ko ning smoorde eveneens in de Ben- schopse rij spelers. Kansen kregen beide teams en het was voor WZ'49 maar goed dat Pascal Kamerbeek in de 73e mi nuut zeer attent reageerde op een inzet van de spits van Benschop. Heerschop bracht hierna Jacky Bauw in om wat meer snelheid op de rechtervleugel te krijgen. In de 34e minuut kreeg de Koning te recht geel voor weer doorlopen op doelman Lekkerkerker van Ben schop, waarna een treffer van Ben schop werd afgekeurd wegens bui tenspel. Hetzelfde gebeurde aan de andere kant. De zon verdween aan de Eemweg en het werd kouder, maar de hart verwarmende aanvalsdrift van de beide teams hield de toeschouwers warm. En nadat de arbiter had af gefloten was iedereen het over eens dat de uitslag terecht was. En trainer Ronald Heerschop conclu deerde na afloop dan ook: 'het was voetballend een slechte wedstrijd met eigenlijk Eloy Kok als enige speler die een voldoende haalde. Er werd te weinig gecombineerd, maar voor de neutrale toeschou wer was het een aantrekkelijk schouwspel, beide ploegen konden tot de laatste minuut scoren. Vol gende week wacht ons uit de hek kensluiter AFC, we zijn gewaar schuwd'. Hees is waarschijnlijk lijstaan voerder als liet gaat om blessu res. Op de echte ranglijst ver gaat het de roodwitten minder rooskleurig. De 7-0-nederlaag bij Loosdrecht was zaterdag een zeer bittere pil voor de ge kwetste ploeg. Pleisters plakken en verbandjes leggen, het helpt niet meer. Veel eerder dan gepland moet Jan Bos wekelijks een beroep doen op A- junioren, maar van hen kan en wil hij niet verwachten, dat ze de kar trekken. Regisseur Peter de Jong, de geroutineerde libero Krijn Schouten, en Michael Voet wens ten vorige week Bas van de Broek, Marko Hagelen en de halffitte Jef- frey Dorrestein veel succes toe bij hun rentree, maar kregen nog voor de aftrap in Loosdrecht gezelschap van Ronald Kemp en Cees Dorres tein. Wat Jan Bos betreft mogen alle geplande duels voor de win terstop worden afgelast, zodat hij in het nieuwe jaar met een com plete selectie de valse start kan compenseren. Werken de weergo den niet mee, dan zal hij het roer omgooien. Hoe? 'Dat merken we zaterdag wel, maar zo kan het niet langer. Het gaat de verkeerde kant op.' In de drie voorgaande duels kreeg de ploeg dertien doelpunten om de oren, maar in Loosdrecht begon de nieuwe periode met nieuwe kansen en nieuwe prijzen. De ze venklapper galmde dan ook nog uren na in de hoofden van Hees dat de eerste 25 minuten aardig meedeed, maar door twee fouten van Mare Walen op een 2-0-ach- terstand kwam. Er knakte iets in het gelegenheidselftal dat nog voor rust op een derde tegengoal werd getrakteerd en in het tweede deel niet meer aan bod kwam. Erik Stokkentre vierde zijn rentree in de dubbels, Maureen Kleijwegt hoopt er over twee weken weer bij te zijn. Kortom, het lijkt erop dat de ziekenboeg van Badso binnen kort leeg is. Tegen Iduna 5 lever den de ontwikkelingen nog geen zege op. De wedstrijd in de Bunt werd met 3-5 verloren. Bij alle Soester punten was eerste heer Rob Stomp betrokken. Hij pakte zijn enkelspel eenvoudig (15-1, 15-5) en was ook met Erik Stokkentre te sterk voor de Utrechtse gasten: 15-5, 15-1. Tot slot zegevierde Stomp in de eerste mix, waarin hij Bea Kaspers aan zijn zijde had, met 11-9 en 13-10. Stokkentre durfde het nog niet aan een single te spelen en werd daar in vervangen door Jan Timmerman die het hoge tempo van zijn tegen stander niet kon bijbenen. Ook in valster Joice van Doezelaar schoot te kort in het enkelspel, maar ver gaarde in de (verloren) dubbel met Kaspers wel veel punten. Door de nederlaag nam Badso de 'rode lantaarn' over van Iduna. In de tweede competitiehelft hoopt de club met een fitte ploeg weer te stijgen op de ranglijst. Eersteklasser DVS heeft na vier nederlagen eindelijk weer een overwinning behaald. De Soesters versloegen SEB gedecideerd met 3-1. Ondanks de absentie van Marcel van Essen, Remco Dorres tein, Ramon Heijnen en Wessel van Veen speelde DVS maandag avond redelijk. Het bepaalde het wedstrijdbeeld, maar sprong niet zorgvuldig met de kansen om. In het begin counterden de gasten naar 0-1, maar Michael van den Broek en Marco Martens zorgden in de eerste helft nog voor 2-1. Daarna verzuimde DVS veel coun ters uit te spelen. In de slotfase scoorde Van de Broek, na een assist van doelman Michiel Kok voor 3-1. BESTELAUTO VAN HET JAAR Na de eerste competitiehelft staat Selby nog steeds boven aan. Het schudde zaterdag in Bowling Soest Hoevelaken van zich. Die ploeg staat derde en bood de Soesters veel tegen stand. De 6-2-zege was voor een belangrijk deel te danken aan Jolanda van Cleef en Ger- die Hooyer. De dames hadden in hun singles geen moeite met de gasten. Van Cleef stond slechts vijf punten af, Hooyer niet meer dan drie. Hoe wel Johan Meijer als eerste heer (Herman Scheerhoorn is nog ge blesseerd) ook ruim won, kostte het hem de nodige inspanningen om met tweemaal 15-4 te winnen. Het feit dat er veel van service moest worden gewisseld, vrat ener gie. Invaller Marchel Pas kwam in de derde game met 14-11 voor, maar toen sloeg de vermoeidheid toe (14-17 en een tussenstand van 3-1). Ook in de dubbel van de heren waren drie games nodig, maar dit maal trok Selby aan het langste eind. Daarna beslisten de dames de wedstrijd in het voordeel van de Soesters. Toch hadden ook zij aan twee games niet voldoende: 11-5, 12-13,11-5. Het betekende dat Selbjr onbevan gen de mixen kon gaan spelen. Meijer en Van Cleef konden het spel echter niet maken en leverden beide games met 9-11 in. Johan Meijer serveert in zijn en kelspel dat hij - hoewel de games- tanden van 15-4 en 15-4 anders doen vermoeden - pas na veel in spanningen op zijn naam schreef. Foto: Foto Bell Daarentegen speelden Meijer en Hooyer goed samen, wat resulteer de in een overwinning (11-3, 11- 6). Het ongeslagen Selby staat nu twee punten los van Zeewally dat volgende week Hoevelaken ont moet. In verband met onder meer districtskampioenschappen heeft Selby voorlopig vrijaf. De lijstaan voerder hervat de competitie op 1 december met een uitwedstrijd te gen Leusder BC. Uiterst moeizaam hebben de heren van MHC Soest twee punten aan hun totaal toege voegd. Dat was overigens meer dan verdiend en leidde ertoe dat de withemden nu alleen de derde plaats bezetten, omdat Graspieper en Bully verloren. Matias Slagt heeft het vizier nu gericht op Deventer dat tweede staat en zondag tegen Amersfoort moet spelen. De trainer/coach re kent en hoopt op een nederlaag van Deventer, zodat de tweede plek binnen handbereik komt. Ook deze positie geeft aan het eind van het seizoen rechtstreeks recht op promotie. Roden manifesteerde zich zondag aan de Bosstraat als een degelijke ploeg die gedisciplineerd speelde en een hecht collectief vormde. De gasten trokken een muur op en Soest was tot tweemaal toe in staat een gat te slaan. Na 20 minuten sloeg Pepijn Goedhart de bal bin nen. In de tweede helft kroop Roden meer uit zijn schulp en vanuit een strafcorner kwam het indirect aan de gelijkmaker. In de rebound sloeg een Soester de bal tegen de stick van een tegenstander en de carambole kwam achter de doellijn ten einde. Soest dreigde zelfs op achterstand te komen toen de gasten een on terechte strafbal kregen, maar de bal werd zeer zwak gepusht. Soest dat technisch beter is dan Roden, kreeg uiteindelijk toch loon naar werken toen Tim van Tol in de zestigste minuut een velddoelpunt maakte. Dames 'We hebben toch twee dure punten laten liggen', zei Aijan Weijburg na de 2-2 tegen Leusden. Het zat de damescoach vooral dwars dat Soest had kunnen winnen en weer eens in de slotfase de winst uit handen gaf. Twee minuten voor het eind dachten de Soester hock- eysters de buit binnen te hebben. Prompt leidde een verdedigings- fout tot een strafcorner, het ge vaarlijke wapen waarmee Leusden tweemaal op gelijke hoogte kwam. In beide helften begon Soest rom melig, maar trok na een minuut of tien, vijftien het initiatief naar zich toe. Voor rust leverde dat in de negentiende minuut een treffer op. Lisanne Sudmeijer benutte toen een strafbal. De tweede keer dat Soest onrustig uit de startblokken kwam, profiteerden de bezoek sters, ook al uit een strafcorner dus. Langzaam, maar zeker creëer de Soest weer een veldoverwicht en uit een strafcornervariant trof Lisanne Sudmeijer voor de twee de keer die middag het doel. Soest hield het betere van het spel, maar was niet tot het laatste fluitsignaal bij de les. 'Erg jammer', meende Weijburg. Zorgen hoeft hij zich evenwel niet te maken, want Soest staat, on danks de geringe verschillen, in het 'linker rijtje'. Weijburg die hard werkt aan meer structuur in het hockey van zijn ploeg, wil echter meer bereiken dan een 'veilige plek in de middenmoot'. ALLEEN BIJ DE FORDDEALERS VAN MIDDEN-NEDERLAND Door niet minder dan drie sponsors is het eerste da- support. De ho 'ckeysters scoren dus zowel binnen als mesteam van MHC Soest in nieuwe kleding gestoken, buiten de lijnen aan de lopende band. Geïnspireerd Grift Amusement uit Soest, Schep Restaurant uit door deze externe steun is MHC Soest uitgegroeid tot Amersfoort en Hemels van der Hart Doublespace een ferme subtopper in de tweede klasse. h2d2 uit Utrecht gaven zo gezamenlijk blijk van hun Met een derde plaats is de Duin kikkers teruggekeerd van de Spee do Club Meet, een wedstrijd voor zwemmers tot 12 jaar waarbij de resultaten per vereniging worden opgeteld. De Soesters hielden vijf andere clubs achter zich. Op acht tien disciplines kwamen verschil lende jeugdleden van de Duinkik kers in actie. Dat leverde naast de fraaie beker ook nog eens 31 per soonlijke records op. Niels Schim mel verbeterde het clubrecord op de 50 meterschoolslag: 47.92. De junioren van de Duinkikkers deden mee aan een kringwedstrijd in Spleasure Centrum. Ruben de Clippelaar tikte tweemaal als eer ste aan en deed dat op de 100 meter vrije slag binnen de minuut: 58.61. Ook Martijn Smeets behaal de een eerste plaats, terwijl er in totaal negen nieuwe records kon den worden bijgeschreven. 'In dienst van' AZ&PC keerde Mattijs Wijnmalen terug in het bad waar het voor hem begon. Hij liet een GrandPrix in Barneveld lopen en won zowel de 100 meter vrije slag (55.57) als de 50 meter vrije slag (24.88). Beide tijden beteken den een persoonlijk record voor de Soester. Zie ook uitslagen. De Soester Vogelvrienden bestaan deze maand 50 jaar. Dat wordt op 16 november gevierd in het club gebouw aan de Parallelweg 7b. Deze jubileumreceptie is voor (oud)leden en iedereen die de ver eniging een warm hart toedraagt. Geïnteresseerden zijn welkom tus sen 15:00 en 17:00 uur. 'Vijf Soester medelanders aan het woord'. Onder die titel organiseert de Commissie Islam-Christendom (CIC) van de Raad van Kerken Soest op zaterdagavond 16 novem ber om 20:00 uur een informatie ve bijeenkomst in 'De Schoof, Molenstraat 142. Drie mannen en twee vrouwen van uiteenlopende - ook niet-islamitische - etnische achtergrond, zullen vertellen hoe zij het ervaren om als migrant in Soest te leven en te werken. De bijeenkomst, die wordt geleid door CIC-voorzitter Eit Algra, staat in het teken van ontmoeten, vertel len, luisteren, vragen en antwoor den. Geen discussie of debat. Ie dereen is van harte welkom. De toegang is gratis. Om 19:30 uur staan koffie en thee klaar. Inlich tingen: Joop van Haaften, S86037335. Fluorweg 49-51, Bedrijvenpark 'Isselt', vak A, Amersfoort. Tel.: 033-4670511 www.ford-vandermeer.nl Beukenlaan 80-82, Soest (hoek Dal weg) Tel.: 035-7501820, www.ford-eemlandmotors.nl standaard met o.a.: 2.0-16V-TDCi (Common- Rail Injection) 92 kW airconditioning cabine Easy Sound System 6000 (radio/CD) 16" lichtmetalen velgen airbag bestuurder en bijrijder metaallak (m.u.v. SVO) dubbele extra zware accu derde remlicht privacy glass afgewerkte laadruimte velours bekleding tapijt passagierspakket (hand greep rechts, make-up spiegel, extra 12-volt aansluiting) centrale portiervergren deling inclusief afstands bediening electrisch bedienbare buitenspiegels electrisch bedienbare ramen voor wis/was-installatie achter deuren achterruitverwarming excl. BTW. kosten rijklaar maken, verwijderingsbijdrage en leges Actie geldig op voorraadauto's. Registraties vóór 31-1-2003. Normaal€22.095,-' Veiligheidspakket: ABS (anti-blokkeer remsyst., EBD (electron. remdruk verdeling), TCS (traction control) 500,- Voorruitverwarming300,- 500,- 400,- 400,- 1.600,- Totaa! Subtotaal, AF Fordcheques: - TDCi-korting - Cool Edition-voordeel AF alleen bij de forddealers van Midden-Nederland: - 50% korting fabrieksopt. - minimale inruil

Soester Courant | 2002 | | pagina 19