AT A S 0 PROGRAMMA - OVERZICHT Kees v.d. Zwaard speelt 'Lood' in Emmakerk [ietpluim brengt klucht gekkenhuis' in de Rank Vriendelijke O Prijzen v Radio M en RTV: samen verder als één omroep 1 PRIKBORDt Tfk' f naam rtïs'-'i aar! OEK /M li •jgNSDAG 13 NOVEMBER 2002 klgende week vrijdag en zaterdag SOESTER COURANT Actietafel 25% korting f/raacj tot ziens bij &feillijll SuctswetlP i Hm j F 1 I*E M I J N BBEBCBh Dierenlief Dierenleed Een nieuwe koning Dienst voor jong en oud in Emmakerk ^Burgerlijk^tandj| Mediums met eieren bij Paso Bingo Klarinet Muziek in Utrecht MEDISCHE DIENST PAGINA 27 Zaterdag 16 november, 20:00 uur Helpt U mee? DONOR RODE KRUIS Soest/Soesterberg Tel. (035) 601 39 57 Bloedbank Midden Nederland Hilversum Tel. (035) 624 50 27 KERKDIENSTEN Informatiemarkt schizofrenie De lopers van de week Over het voetlicht Cultuur in de regio Muziekpalet Soest Klassiek De vrijwilliger s, waartussen de n een ligbad, een en aparte toi/et- slaapkamers en ig heeft een schuif- netreft de indeling. nogelijk. rkrijgen. h 3 ruime nogelijk- J)p vrijdag 22 en zaterdag 23 november treedt de Soester to neelvereniging De Rietpluim r voor het voetlicht in de jlank aan de Soesterberg- jestraat. Gespeeld wordt 'Gek^ Renhuis' ('Kurzschluss'), een [klucht in drie bedrijven van Franz Ziegler en Hub Fober. |)e familie Snoek is een eigenaar- lige familie. Niet dat ze gek zijn of lo, maar helemaal sporen doen ze liet, Wat is er aan de hand? Een Idassick kluchtgegeven: er is geld "e halen. Alleen is er een nogal bi- arre voorwaarde aan verbonden: ït te verdelen geld gaat naar een 1 doel of een charitatieve in- Itelling. En als je daar moeite mee lebt als familie, dan moet je er een [oplossing voor bedenken. [Die oplossing is zo bijzonder dat e er hier niet dieper op in klin ker. gaan. Maar het is zeer de De spelersgroep van De Riet pluim die 'Gekkenhuis' op de plan ken brengt. moeite waard om hiervan zelf ge tuige te zijn. Een klucht die voor De Rietpluim geschreven zou kun nen zijn! De voorstellingen zijn op vrijdag 22 en zaterdag 23 november in ge bouw De Rank aan de Soester- bergsestraat 18 (achter de Wilhel- minakerk). Aanvang beide voor stellingen: 20:00 uur. Kaarten a 5,00 zijn - alléén in voorver koop - verkrijgbaar bij de vol gende adressen: Henk Hagen, Lange Brinkweg 25, ^6011416; Helma Starink, Hazepad 74, 826022070; Marion Posthuma, Eikenlaan 81, 886020073; Ton Ruizendaal, St. Jozefstraat 2, 886010490. Voor hem'\ x Voor haar Kortingen tot 50% op alle winterjassen. Alles van het merk 25% korting (jassen, bodywarmers, sets) P.TJE5 Soesterbergsestraat 13 - Soest tel. 035 - 603 55 46 Amivedi, '0035-6012697; i.ruijssenaars@worldonline.nl I VERMIST Cyperse, gecastreerde kater, fors postuur wit= sokken, bef en vlek tussen de voorpoten, Beetzlaan. Cyperse, gecastreerde, kater, hij is dik, Thorbeckestraat. Lapjespoes, mager met een spits hoofdje, één kant van haar hoofd is zwart, andere kant roodbruin, Dr. s' Jacobstraat. GEVONDEN Witte poes met een grijze viek op haar hoofd, Turfstreek. Voor meer informatie: José Ruijs- senaars, AMIVEDI Soest Baarn, tel/fax 6012697. In de gereformeerde kerk vrijge maakt, Parallelweg 1, is ds. Ter Beek bezig met een prekenserie over de profeet Samuel. Het bij belboek Samuel kent veel mooie verhalen. Een aantal hoofdstukken gaat over de keuze van een koning. Het volk Israël wil een koning en uiteindelijk wijst God Zelf er een tje aan: Saul. Nadat Saul door Sa muel tot koning is gezalfd, gebeu ren er bijzondere dingen... Hoe zal dat aflopen? In de middagdienst geeft ds. De Hullu het eensgezin de antwoord op de vraag wat de enige troost voor christenen is. De diensten beginnen om 10:00 en 17:00 uur. Informatie: 885826448 of 6027898. Zondagmorgen 17 november is er in de Emmakerk in Soest-Noord een bijzondere dienst. De leer krachten en leerlingen van de Da Costaschool verzorgen samen met ds. Pieter Goedendorp een viering over het thema 'Wie volgt...' De leerlingen hebben vanzelfsprekend een belangrijke bijdrage aan de dienst. Ze leerden onder meer ei gentijdse liedjes aan en repeteer den voor een toneelstuk. Maar ook de leerkrachten doen hun best. Zo zal het voor de gelegenheid opge richte 'Da Costa Combo' alle sa menzang begeleiden. Ds. Goeden dorp preekt 'anders dan anders'. Dankzij voldoende herkenbare ele menten wordt het echter een 'dienst voor jong en oud'. Deze dienst van kerk en school begint om 11:00 uur. In verband met de bijzondere dienst zal de gewone zondagsviering al om 9:30 uur be ginnen. Die vroege dienst zal meer het karakter van een ochtendwij ding dragen. Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen Periode: 31 oktober t/m 6 novem ber 2002. AANGIFTE HUWELIJK/ PARTNERSCHAP: Hendrik Evert Loen en Agnes Dezsö. - Sandy van Someren en Patricia Yvonne Natascha Ruysse- naers. - Marcelis Rengers Vos- sestein en Engelina Stakelbeek. VOLTREKKING HUWELIJK/ PARTNERSCHAP: Harmen van Dijk en Anita Gerdi- na Johanna Bron. OVERLEDEN: Hendrikus Wilhelmus Klaassen, e.v. M.G. Houtkamp. - Annetje de Graaf, w.v. Peter Koelewijn. - Josephine Hermine Streiff, w.v. H.H. Lesch. - Engelina Hendrika Kaats, w.v. W.H.C. Verhoeve. Op maandagavond 18 november verzorgen Mirjam van Santen en Marja Pol uit Utrecht een verras sende avond met helderziende waarnemingen aan de hand van eieren die met de hand tot prach tige kunstwerkjes zijn omgetoverd. Aanvang: 20:00 uur, in 'De Vriendschap', Nachtegaalweg 8a. Entree: leden 2,00; niet-leden 4,50. In OC de Klarinet wordt vrijdag 15 november een bingo gehouden door de KBO. Er wordt om 13:30 uur begonnen in de grote zaal van het ontmoetingscentrum aan de Klarinet. Kaarten kosten 5 euro per twee stuks en bij binnenkomst is er gratis koffie of thee. Omdat er veel deelnemers worden verwacht, is het raadzaam tijdig te komen. Zaterdag 16 november, Domkerk: barokorkest 'Hollandia Nova' met 'Suite in a-moll' voor altblokfluit, strijkers en basso continuo, en Kantate 26 'Ach Seele Hungre' voor tenor, altblokfluit, viool en basso continuo, beide van Georg Philipp Telemann; 'Ouverture in h-moll' voor traverso, strijkers en basso continuo van Johann Sebas- tian Bach. Hollandia Nova bestaat uit Ravind Sangha (traverso en alt blokfluit), Maria del Mar Escara- bajal (viool), Caroline Wagner (viool), Boris Visser (altviool), Co- rinne Cassini (cello), Thies Ma- rang (contrabas) en Maria Virginia Rolso (clavecimbel), met mede werking van Remco de Graas (te nor). Aanvang: 15:30 uur. Toe gang vrij. Provincie en stad Utrecht heb ben sinds vorige week een nieuwe omroeporganisatie: RTV Utrecht. RVT Utrecht is onstaan uit een fusie tussen omroep Utrecht RVT en Ra dio M. Beide omroepen maakten de afge lopen twee jaar al gezamenlijk re gionale televisie onder de naam Kanaal 9. Het nieuwe omroepbe drijf heeft zich gisteren officieel ge presenteerd aan haar relaties en aan alle inwoners van de provincie en de stad Utrecht. Met een nieu we naam is het bedrijf ook overge stapt op een nieuwe vormgeving. Tevens was maandag 4 november de eerste officiële werkdag van de nieuwe algemeen directeur van Zaterdag 16 november zondag 17 november Huisartsen vanaf vrijdag 17:00 uur: Huisartsenpost Eemland: 880900-3311233. Kleine ongevallen, maandag 08:00 - vrijdag 17:00 uur: Centrum voor Kleine Ongevallen en Verrichtingen (CKOV), voor eenvoudige medische hulpvragen, geopend in Meander Medisch Centrum, locatie Baarn, bij voorkeur na verwijzing door een huisarts. Spoedeisende hulp Spoedeisende hulp is 7 x 24 uur gegarandeerd bij Meander Medisch Centrum, locatie Amersfoort Lichtenberg, Utrechtseweg 160, Amers foort. Apotheek, vanaf vrijdag 17:30 uur; Wolverlei Apotheek, Weegbreestraat 56, 886019646. Nachtdienst apotheek na 21:00 uur: §8033-4328500. Tandarts, zaterdag en zondag 13:00-13:30 uur: J.G. Hoogteijling, Heideweg 9, 886016666. Thuiszorg, 24 uur per dag: Stichting Thuiszorg Eemland: verpleegkundige hulpverlening, 88033-4220500 (van 's avonds 17:00 tot 's ochtends 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties). Dierenarts, vrijdag 20:00 - zondag 24:00 uur: J. Meursing, Van Mecklenburglaan 13-15, 886015215. Dierenambulance, 24 uur per dag: Dierenambulance Amersfoort e.o., ^06-54337407. RTV Utrecht, Paul van der Lugt. De verschillende zenders die onder RTV Utrecht vallen, zijn allen ge lijktijdig overgeschakeld op de nieuwe naam en vormgeving. Dit gebeurde op maandag 4 november om 18:00 uur. Tevens is vanaf dit tijdstip de nieuwe website www.rtvutrecht.nl in gebruik geno men. Door de fusie heeft RTV Utrecht de beschikking over twee radio- en twee televisiezenders voor de pro vincie en de stad. Met deze zen ders kunnen veel mensen bereikt worden. En dat is precies wat het nieuwe omroepbedrijf wil. Daarom zal in de komende tijd hard ge werkt worden aan nieuwe pro- gramma's voor radio en televisie. Vorig jaar ging een nieuwe voorstelling van de theoloog Kees van der Zwaard in pre mière: 'Lood, of een poging tot vliegen'. Hij speelt het solo programma op zaterdag 16 no vember in de Emmakerk (Re- gentesselaan/Park Vredehof). 'Lood, of een poging tot vliegen' is een kleinkunstprogramma waarin de uiteenlopende stijlen van Van der Zwaards vorige drie producties ('Het kyrie van een stekelvarken', 'Job een man uit het land Utz' en 'Doodgoed') zijn samengesmeed tot één vorm. Het is een theatrale balans tussen spel, zang en dans; een emotionele balans tussen ont roering, cynisme en hilariteit; een literaire balans tussen toneel, ver haal en lied; en een muzikale ba lans tussen soul, cello en samples. Kleinkunst in al haar facetten. Te gelijkertijd is de gelijknamige cd 'Lood' verschenen. De inhoud van 'Lood' is een in la gen opgebouwd verhaal: allereerst het verhaal van een vader en een zoon, verteld door de zoon. Zijn vader is werkzaam geweest in een drukkerij, onder andere als zetter. De vader heeft twee helden: Jo hann Gutenberg, de uitvinder van de boekdrukkunst, en Martin Lu- ther King. Beide personen zijn voor de vader mensen die ergens voor stonden, mensen die durfden dromen. De één van technologi sche innovatie, de ander over ge rechtigheid. De zoon echter vindt het oude hel den, mensen van voorbij. Guten- berg heeft inderdaad tot in de ja ren 60 van de 20e eeuw invloed gehad, maar is nu passé, terwijl de droom van Martin Luther King ook al lang aan flarden is gescho ten. Voor de zoon valt er niets te dromen. Hij heeft geen helden. Hij heeft wel zorgen, want zijn vader is ziek geworden: loodvergiftiging. Datgene wat zijn vaders passie was - letters op papier krijgen - heeft hem ziek gemaakt. Hij is letterlijk ziek geworden van zijn werk met loden letters. De zoon is bang: is zijn genetisch materiaal beschadigd door het werk van zijn vader? Dilemma Kortom: de zoon komt te staan voor het dilemma: hoe te leven in een wereld waaruit de helden zijn verdwenen, de erfenis vooral bal last is en de toekomst somber, want aangetast. Anders gezegd: het leven valt hem zwaar, hij leeft met lood in zijn schoenen. Met zijn wrange humor houdt hij het nog wel even uit, maar hij zou niets lie ver willen dan wegvliegen. Natuur lijk zet hij zich af tegen zijn vader, maar de vraag is of dat hem vol doende veerkracht geeft om op te stijgen. De pogingen van de zoon laten een aantal ontsnappingsmogelijk heden zien die de huidige maat schappij te bieden heeft, bijvoor beeld die van embryotransplanta tie (gepresenteerd in luchtige spel vorm 'get a baby'). Na een aantal vluchtroutes te hebben geprobeerd ontdekt de zoon dat hij het gevecht met zijn eigen cynisme aanmoet. De vraag is in hoeverre zijn vermo gen tot liefhebben daardoor niet is aangetast. Zo wordt het verhaal van deze vader en zoon tot een voorstelling over het zoeken van een balans tussen licht en zwaar, los en vast: hoe kom ik in het lood? Emmakerk, zaterdag 16 november. Aanvang: 20:00 uur. Entree: 5,00. Kaartverkoop: boekhandel Jongerius, Van Weedestraat 29, evangelische boekhandel De Fak kel, Soesterbergsestraat 74, en 's avonds aan de ingang van de kerk. Deze avond wordt georgani seerd door de gezamenlijke rooms- katholieke en Samen op Weg-ker- ken in Soest. Zaterdag 16 november Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 prs. F. Overbeek en H. v.d. Schepop; eucharistieviering Zondag 17 november Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 10:00 werkgroep; communieviering Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10:00 prs. J. Kodden en H. Goddijn; eucharistieviering Rooms-katholiek, H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 10:00 prs. F. Overbeek en W. Veldhuis; eucharistieviering Rooms-katholiek, Joanneskerk, Willaertstraat 51 10:00 pr. H. v.d. Schepop Samen op Weg, Emmakerk, Regentesselaan 2 09:30 ds. P.F. Goedendorp; ochtendwijding 11:00 ds. P.F. Goedendorp; dienst van kerk en school: 'Wie volgt?' Samen op Weg, De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. G.H. Olsman Samen op Weg, Oude Kerk, Torenstraat 1 10:00 ds. H. Gijsen, Holten Samen op Weg, Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10:00 ds. J. Lambers Heerspink Nederlands-hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10:00 ds. R. van Kooten; 17:00 ds. J.C. de Groot, Dordrecht Christelijk-gereformeerd, Julianalaan 90 09:30 ds. D. v.d. Zwaag, Veenendaal; 16:30 ds. P.D.J. Buijs, Veenendaal Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 ds. R. ter Beek; 17:00 ds. A.M. de Hullu, Bunschoten Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 en 15:00 E. Bakker Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtlaan 20 10:15 ds. W. van Waesbergen, Baarn Evangeliegemeente, Julianakerk, Julianalaan 19A 10:00 C. Campbell; jeugddienst Christengemeente, Griftland College, Noorderweg 79 geen opgave Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Apostolisch Genootschap, Talmalaan 44 09:30 dienst Baarn Doopsgezind, Eemnesserweg 63B 10:30 prof. J. Reiling, Bilthoven Nederlands-gereformeerd, WaJdheim Mavo, Vondellaan 2 10:00 drs. K. Holwerda, Culeinborg; avondmaal Meander Medisch Centrum, Molenweg 2 10:00 ds. W. Schaap Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 10:30 dr. A. van Haarlem Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 G.J. Goldschmeding (translation in English); 19:00 genez ngsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd Op maandagavond 18 november organiseren de familieledeavereni- ging Ypsilon en de afdeljng Prè- ventie van het RIAGG Amers foort Omstreken weer een In formatiemarkt Schizofrenie. Op deze markt presenteren zich 13 organisaties en instellingen die allen een aanbod hebben voor mensen met schizofrenie en/of hun familieleden. Er zijn bijvoor beeld twee reisorganisaties, in^r- matie over woonvormen, over ver schillende voimen van behande ling, begeleiding en dagbesteding en de patiëntenvereniging Anoik- •,is. Ook zijn er stands n»et infor matie over sporten voor mensen met een psychiatrisch heden/ver leden, over mogelijkheden voor afvallen bij overgew:cht door me dicijngebruik en over het Per soonsgebonden Budget. De markt is bedoeld voor mensen met schizofrenie, familieleden, professionals en andere belangstel lenden, kunnen vrij in en uit lopen en on der het genot van een kopje koffie 'shoppen' langs de stands, de ge wenste informatie verzamelen en vragen stellen. Informatie: me vrouw G. Thedieck, vereniging Ypsilon, 88033-4754586. "Dat mag in de krant," hoor je de mensen wel eens zeggen als iemand een mooie prestatie heeft geleverd. Dat vinden wij ook en daarom zwaaien we hier graag lof toe aan "de lopers van de week". Dat zijn de jongens en meisjes die de krant rondbrengen en daarbij een tijd lang - twee maanden - geen enkele klacht hebben gekregen. Ze krijgen een extraatje (voor het goede voorbeeld) én een eervolle ver melding. Deze week zijn het: Marcel Beckers •Nicole Menting Huig de Boer Marco Valk Suzan van Dorrestein FM 107.9 (stereo); ether: FM 105.9. Tekst TV Stem uw televisietoestel ook eens af op kanaal 29 en u komt waar schijnlijk tot uw verrassing oog in oog met de Tekst TV die Radio Soest en Omroep Amersfoort in samenwerking met elkaar 24 uur per dag presenteren. Van 's mid- 5 uur tot 's nachts 1 uur en 's morgens van 8 tot 10 uur wordt de Tekst TV uitgebreid met een echt tv-jouraal, waarin elke dag het lo kale en regionale nieuws in beeld wordt gebracht. De Tekst TV en het tv journaal, elk ongeveer een kwartier, worden continue her haald. Tekst TV wordt dagelijks ververst en waar nodig aangevuld met actueel nieuws. Wilt u meer informatie vinden over Radio Soest kijkt u dan op teletekstpagi na 540 voor de uitgebreide pro gramma-informatie van onze eigen lokale omroep. Deze teletekstpagi na's kunnen door de kijker op elk moment worden geraadpleegd. Een programma over cabaret en musical dat elke woensdag te be luisteren is om 13:00 uur. De sa mensteller is Ad van de Wijngaar den en de techniek is in de ver trouwde handen van Rob van de Hoek. Op 20 november zijn op het gebied van cabaret fragmenten te horen van Youp van 't Hek, Paul de Leeuw, Ramses Shaffy en Lies- beth List. Vanuit de musicalhoek zijn er schitterende opnamen uit 'My Fair Lady' en van Ernst Da niël Smid van de cd 'Una voce par- ticulare'. Lonneke Meijer presenteert het programma over theater en mu sea in de regio. Alle theaters uit de omgeving zo als De Flint, Gooiland en De Lonneke Meijer. Speeldoos ko- men aan bod. Er zijn interviews met artiesten die daar optreden maar ook amateurs krijgen de aan dacht. Deze keer is Theo Manten van de toneelvereniging Karakter uit Baarn de gast van Lonneke. Zij zullen praten over het blijspel 'Stuur mij geen bloemen' dat het gezelschap opvoert in De Speel doos in Baarn op de zaterdagavon den van 16 en 23 november. De regie is in handen van Bob Lö- wenstein. 'Cultuur in de regio wordt uitgezonden op donderdag morgen 14 november om 10:00 uur. Deze week begint Wim Leeuwen kamp zijn Muziekpalet met de ou verture 'Oberon' van Carl Maria von Weber. De uitvoering is door de Staatskapelle Dresden onder leiding van Gustav Kuhn. In dit programma met klassiek instru mentaal en opera vocaal kunt u vervolgens luisteren naar een aan tal aria's van Donizetti. Eerst uit 'L'Elisir d'amore' de aria 'Una pa- rola' en 'Una fortiva lagrima', ge zongen döor Angela Gheorghiu. Daarna uit 'Anna Bolena' de aria 'Al dolce guidami' door de so praan Elena Souliotis. Uit 'de Regimentsdochter' zingt Luca Ca- nonici 'Ah mes amis, quel jour fête'. De volgende opera is 'Lucia di Lammermoor', waarin Luciano Pavarotti de aria 'Tu che a Dio spiegaste 1'ali' zingt. Deze aria werd opgenomen op 10 oktober 1967. Uit 1960 hoort u 'Fia dun- que vero', gezongen door Fioren- za Cossotto uit de opera 'La Favo- rita'. Daarna opnieuw uit de ope ra 'Lucia de Lammermoor', waar in Joan Sutherland zingt 'Spargi d'amoro pianto'. De aflevering eindigt met de ouverture 'Der Freischütz'van C.M. von Weber. Het programma wordt uitgezon den op maandag 18 november om 13:00 uur. Techniek Jaap Bijl. Een opeenvol ging van korte stukken wordt in dit genre licht klassiek ge- '■iémfflF noemd. Als je die stukken vol- doende her- haald dan geeft jacques v.d. Gnendt dat een sfeer van herkenning. Hoor je bijvoor beeld vier of vijf keer per dag 'Für Elise', dan kun je het stuk dromen. Jacques van de Griendt gaat dat experiment met u doen en hij vraagt u om een reactie te sturen naar Radio Soest aan het Raad huisplein. De volgende stukken worden ten gehore gebracht. Bar- ber: het 'Adagio for Strings'; Res- pighi: 'de Fontijnen van Rome'; Kreisler: 'Liebeslied'; Rachmani- moff: 'Vocalise'; Mendelssohn: 'A Midsummer Night's Dream'; Ro- drigo: Concierto de Aranjuez' (adagio); Debussy: 'En Bateau'; Satie: 'Gnossiene nr. 1'. U krijgt de allerbeste uitvoeringen te horen. De uitzending is zondag 17 no vember om 14:00 uur. In het tweede deel van klassiek, dus vanaf 15:00 uur, behandelt Jacques van de Griendt de viool concerten van Georg Philipp Tele mann. Deze Duitse componist werd geboren in Maagdenburg in 1681 en stierf in 1767. Aanvanke lijk studeerde hij rechten te Leip- zig maar tijdens zijn studie begon hij zich bezig te houden met mu ziek. Hij richtte een universiteits orkest op en speelde ook vakkun dig orgel in een kerk. In 1721 werd Telemann gevraagd als cantor van de Thomaskirche in Leipzig. Om dat hij meer kon verdienen in Hamburg als cantor en muzikaal directeur aan de Johanneskirche koos hij voor deze aanstelling. Te lemann heeft een zeer omvangrijk oeuvre op zijn naam staan. Som mige muziekliefhebbers vinden zijn composities te routineus. Han del zei eens dat Telemann sneller een motet voor acht stemmen kan schrijven dan iemand anders een brief. Tegenwoordig is men een andere mening toegedaan. Tele mann wordt in al zijn eenvoud en charme gezien als een begenadigd componist voor zowel de beroeps als de betere amateurs. Zijn oeuvre bevat 40 opera's, 44 passies en vele sonates, cantates, suites, ora toria, fluitconcerten en ouvertures. In dit programma gaat u luisteren naar twee vioolconcerten! Zij wor den uitgevoerd door de Academy of Sint Martin in the Fields onder leiding van Iona Brown, die tevens de solopartij speelt. Marijke v.d. Berg Ria Broekhuizen Nel Pelzer ontvangt in dit pro gramma op zondag 17 november om 12:00 uur Marijke van de Berg en Ria Broekhuizen. Beiden zijn werkzaam bij de afdeling Soest van Vrijwillige Terminale Zorg. Marij ke van de Berg heeft hier de taak van coördinator op zich genomen. Wij kennen haar al als vrijwilligster op de Henry Dunant, bij Rode Kruis-vakantiehuizen en bij Map pa Mondo terminale zorg voor kinderen. Zij heeft veel vrijwilli gers nodig om de vele aanvragen in te kunnen vullen. Tijdens de uit zending zal zij dan ook een oproep doen aan de luisteraars om haar te komen helpen als vrijwilliger. Ria Broekhuizen gaat haar binnenkort assisteren. Wij kennen haar reeds van het Centraal Meldpunt Vrijwil- ligershulp, de Zonnebloem, de Hulpdienst en het Rode Kruis. Zij vertelt over haar, ervaring bij het vrijwillige terminale zorg werk. Nel Pelzer in gesprek met twee interes sante vrouwen die onmisbaar zijn voor het vrijwilligerswerk in Soest. Elke dag nieuws op de hele uren DONDERDAG 14 NOVEMBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Cultuur in de regio (h) 11:00 Even uitblazen 12:00 Lunchroom 13:00 Kleinkunst en cabaret 14:00 Operetteland Paganini 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Soesters en hun muziek 18:00 Radio M VRIJDAG 15 NOVEMBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Rondje om de kerk 11:00 Soest 55-plus 12:00 Lunchroom 13:00 Ontmoeting met- gast: Piet Ekel 14:00 Jazzy Listening 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Sportcafé 18:00 Jazz uit Artishock 19:00 Blues uit Artishock 20:00 Radio M ZATERDAG 16 NOVEMBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Oud goud 13:00 Radio M ZONDAG 17 NOVEMBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Religie en poëzie 10:00 Ommetje in de natuur (h) 11:00 Van 't Raadhuisplein (h) 12:00 De vrijwilliger 13:00 Dit was de week 14:00 Soest Klassiek 16:00 Brassband-muziek 17:00 Musica Aeterna 18:00 Radio Soest non-stop 19:00 Christelijke muziek 20:00 Het Boek open 21:00 Radio M MAANDAG 18 NOVEMBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Soesters en hun muziek (h) 11:00 Het praattheater 12:00 Lunchroom 13:00 Muziekpalet klassiek en opera 14:00 De jaren vijftig 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 De Derde Helft sportmagazine 18:00 Radio M DINSDAG 19 NOVEMBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Ontmoeting met... (h) 11:00 Senioren vragen 12:00 Lunchroom 13:00 A Country Song 14:00 Operetteland (h) 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Rondje om de kerk (h) 18:00 Van psalm tot pop 18:30 Weg met hobbels 19:00 De verrekijker godsdienstig programma voor jonge kinderen 19:30 Het kompas godsdienstig programma voor oudere kinderen 20:00 Boek binnenstebuiten 21:00 Zingen maakt blij 21:30 Avondsluiting 22:00 Radio M WOENSDAG 20 NOVEMBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Ommetje in de natuur 11:00 Van 't Raadhuisplein gemeentevoorlichting; met de column van burgemeester Janssen 12:00 Lunchroom 13:00 Over het voetlicht musical en cabaret 14:00 Soest 55-plus (h) 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom 17:00 Cultuur in de regio 18:00 Radio M In dit programma-overzicht van Radio Soest vindt men elke week de gegevens over de uitzendingen van donderdag tot en met woens dag, die 's morgens vanaf acht uur tot-in de namiddag (op een enke le uitzondering na) worden uitge zonden via de kabel en de. ether. Na deze lokale uitzendingen wordt overgeschakeld naar de regionale zender Radio M tot 's morgens acht uur. Kopij van buitenstaanders (inge zonden brieven, tips, ideeën en reacties) voor deze rubriek moet uiterlijk donderdagmorgen in de studio worden ingeleverd. Het adres van Radio Soest is: Raadhuisplein 1, Postbus 3062 3760 DB Soest, 88 035-6093851-' fax: 035-6093860; e-mail; radio@soest.nl. Ook voor pro gramma-ideeën, persberichten, aankondigingen, verenigings- nieuws, clubbladen, etc.

Soester Courant | 2002 | | pagina 27