)(ST)ER 'Iedereen heeft verstand van gezondheidszorg' Derde fase actualisering hoofdwegen: scenario's Visser Fitness - Aerobics - Spinning Sauna - Zonnebank - Crèche tactueel r Open Dag Open Dag Open Dag Zondag 17 november 10-16 uur Healthclub Better Bodies Dal weg 2-a Weg vrij voor provinciale ambulancevoorziening Jan Kleijne nieuwe voorzitter Raad van Bestuur Meander Medisch Centrum Witgoed specialis Herberg maakt nieuw plan PAGIN^ WQENSDAG 13 N0VEMBER 2002 SOESTER COURANT EN M/V Wij zijn klaar voor dé f eestmaand van het jaar kom zaterdag 16 november kijken, spelen en proberen! En van één tot vier uur zijn er Zwarte Pieten b'J Tingelijn de kinderwinkel nteur >roducten mentenmaker kwerker ronica" producten PAGINA 3 AANBIEDINGEN 77 50 18," 19/ 18/ 74 28/ scssteeSoourant Service voor alle merken BRASSERIE KEUZEMENU OPGERUIMD staat netjes 20% KORTING Om tegemoet te komen aan omwonenden Rondleidingen, demo's, welkomstdrankje, uitleg lessen Trainingen, ruime openingstijden, veel faciliteiten odies TINENTEN onferentiecentrum rg am in hel Cenakel ie- en barwerkzaamheden kunnen n het huis, gaat deze dienst orer in geheel verbouwde drie sterren- tnt en 37 hotelkamers. geval de Nederlandse en de En- 19.30 uur tot 07.30 uur. i op te stellen rooster zal twee of worden. i nadere informatie wilt hebben rouw N. Panen, thrijven. Stuur uw brief naar: Amerstoortsestraat 20, |Playmais knutselen Schminken met Grimas Mandala's kleuren Spelletjes proberen v. Weedestraat 88, Soest, 6032243 IAIRCOSMETICS is Nederlands' grootste it van professionele haarcosmetica in 3re handen. In een ultra-modern omplex in Soest worden haarverzor- jducten voor de kappersbranche ld en geproduceerd, die naast de eigen ■rganisaties in Benelux, Frankrijk en de e Staten, naar meer dan 50 landen jd worden geëxporteerd. Zie ook onze vww.keune.com. men de Keune organisatie. Daarom iafdeling. Op deze afdeling komen vorden de eindproducten samengesteld •ze afdeling zoeken wij een fulltime- tördineren en controleren van de rekking tot producfieacfivifeifen. oog tegemoet op onderstaand adres: ST t.a.v. de afdeling P&O. Voor nadere oltslag, telefoon 035-6016161. crking met Europese opdrachtge- een handicap en apparatuur voor ink deel van de producten wordt merken bij Qtec 7 medewerkers. termijn op zoek naar een zelfstandig monteren van com- mponenten en elektronica zijn 5 tot 25 stuks, het werk is zeer e, producten zelfstandig kan at kandidaten met kennis en de kandidaten met een clektro- "citeren, :den verder te ontwikkelen zijn :wenst. toet aangeboren zijn. is een vereiste. entenmaker verker Of machinebankwerker die in nes, onderdelen in kleine sc- monteren van apparatuur deel selend. De mogelijkheden om den zijn uitstekend. eau, richting metaalbewerking, s een pré. oet aangeboren zijn. >es partijen hebben vorige eek op het Provinciehuis te trecht een convenant onder tekend voor de totstandkoming van een Regionale Ambulan cevoorziening (RAV) per 1 ja nuari 2003. Het convenant is het resultaat van samenwer king van de zes partijen sinds 2001 in het Platform Ambu lancezorg. Ondertekenaars van het convenant zijn de ambulancediensten RAVU (Regionale Ambulance Voorzie ning Utrecht) en Rijn Venen, de CPA (Centrale Post Ambulance), de twee zorgverzekeraars en de Provincie Utrecht. Het platform houdt zich bezig met de continue verbetering van de kwaliteit van de ambulancezorg in de provincie Utrecht. Hiertoe is in 2001 een werkprogramma opge steld met als belangrijkste doel het verbeteren van de aanrijtijden voor een zo groot mogelijk aantal inwo ners in de provincie. Als korteter- mijnoplossing heeft het Platform reeds gezorgd voor de inzet van één extra ambulance, die uitrukt vanaf Utrecht en inzetbaar is voor de hele provincie. Binnenkort zu. len ook twee extra tijdelijke uitruk- punten (standplaatsen in Houten- Zuid en Lopik) in gebruik worden genomen; vorige week startte al de proef met de inzet van motoram bulances in de provincie Utrecht. In het convenant worden onder andere afspraken gemaakt over de operationele afstemming tussen de vervoerders en de meldkamer (CPA). Tevens is de bestuurlijke invloed op de meldkamer vastge steld; concreet betekent dit dat vanaf 1 januari 2003 de bestuurlij ke verantwoordelijkheid voor de meldkamer blijft bij de 33 Utrecht se gemeenten (in een zogenaamde Wgr-constructie); de operationele organisatie is in handen van de RAVU. Het convenant zal uiter aard nog worden voorgelegd aan de OR en betrokken vakorganisa ties. De zes ondertekenaars zijn tevre den met dit convenant; ze zijn het erover eens dat de vorming van één regionale ambulancevoorzie ning zal leiden tot een efficiëntere, doelmatigere en kwalitatief betere uitvoering van de ambulancezorg, zowel voor de reguliere taken als bij ongelukken en rampen. Een diagnose stelt hij slechts bij zakelijke aangelegenheden en het mes zet hij hooguit in een budget. Bij de receptie zul je hem niet zo gauw tegenko men, op de zaal evenmin, of het moet toeval zijn. 'Ik zit hier niet om pleisters te plakken. Ik heb geen functie waar de patiënt direct wat aan heeft.' Sinds vijf maanden is Jan Kleijne (52) voorzitter van de Raad van Bestuur van Meander Medisch Centrum. Dat kwam dit jaar tot stand na de fusie tussen MC Mo- lendael en Ziekenhuis Eemland en is operatief op vier locaties: Soest, Baarn en Amersfoort (Elisabeth en Lichtenberg). In het ziekenhuis kwam de Lei- denaar allesbehalve in een gespreid bedje terecht. Weliswaar was de fusie gerealiseerd en het daarop volgende proces reeds in gang ge zet, de uitvoering is van een com plexiteit die niet op één A-viertje is samen te vatten. 'De naam en het logo zijn hetzelfde, maar op heel veel fronten moet gewerkt worden om intern en naar buiten toe één geheel te vormen', zegt Kleijne. Geen fusie die over een effen pad gaat. De nieuwe organisatie telt 3500 medewerkers en 21 vakgroe pen. Kleijne heeft goede hoop dat de twee medische staven (van Molendael en Eemland) in de loop van deze maand volledig zijn geïn tegreerd. Nog niet alle maatschap pen zijn gefuseerd, maar Kleijne verwacht dat zowel de twee teams van chirurgie als die van interne geneeskunde, de grootste vakgroe pen, begin volgend jaar samen gaan. Meer dan tien vakgroepen zijn al gefuseerd, bij sommige is er minder haast geboden, bij andere is er meer tijd nodig', vertelt de regisseur van Meander MC. Patiënten hebben daar geen bood schap aan en mogen er niets van merken, voegt hij eraan toe. Wel licht dat er de komende negen maanden hier of daar geïmprovi seerd moet worden wanneer de reeks van verbouwingen (hoofdza kelijk in Baarn) gefaseerd plaats vindt. Maar de overlast zal tot een minimum beperkt worden, luidt de plechtige belofte. De fysieke ingrepen vergen een fi nanciële injectie van zes miljoen euro, voor de interne reorganisatie zijn veel inspanningen vereist. Ook extern is er fors geïnvesteerd, voor al in de verhoudingen met belang hebbende partijen. Het project 'Actualisering Rol inwoners Hoofdwegenstructuur Soest' van de gemeente Soest bevindt zich in de derde fase. Na de in ventarisatie en de probleemde finiëring worden nu scenario's opgesteld. De scenario's zijn pakketten van maatregelen. Deze scenario's wor den beoordeeld aan de hand van de eerder opgestelde doelstellin gen. Ook wordt met behulp van een verkeersmodel gekeken wat de effecten van de maatregelen zijn op de verkeersstromen nu en in 2015. Deze scenario's bespreekt de ge meente Soest begin december met de diverse partners. Het document wordt medio december voorgelegd aan het College van Burgemeester en Wethouders. In januari presen teert de gemeente de scenario's aan de inwoners van Soest. s geldt iden, bij functioneren volgens lienstverband ouw. timuleerd t metaalbewerkend bedrijf. schrijf of mail een korte contact opnemen met: onze website www.q-tec.nl. 99 ALLE K3 CD'S 1 As van ZJJWvoor I U2 BEST OF 1990-2000 DVD van^^'voor y HITZONE 21 van 2}£&voot APRES SKIHUT JUBIIEUMEDITIE M 90 van 2i*99 voor fNMII^MARK KNOPFLER IW 1 Q 99 nZ2i&&vc .EUMEOITI IOPFLER ROLLING STONES Forty Licks van J3f95"voor MUSIC OF THE MILLENNIUM III 7c oo van £lJ9fvoor J» DVD KRUIMELTJE m 99 van 23r99"voor nly ook op video voor 2.99 PSII-GTA VICE.CITY van 6^9^"voor 65,- verkrijgbaar vanaf 8-11-02 CD-ROM 'BEESTEN BOEL' 50 v. Weedestr. 7, Soest ingang Bruna Actie geldig t/m za. 16-11-2002 Inwoners van Soest hebben ook meegedacht tijdens de totstandko ming van de scenario's. Tijdens een avond - waar ongeveer dertig Soesters aanwezig waren - werd de probleembeleving geschetst. Vervolgens gingen de aanwezigen in twee groepen uiteen om twee thema's te bespreken; verkeersvei ligheid en leefbaarheid en door stroming winkelgebied. De verkeersknelpunten werden beschreven en nagedacht werd over oplossingen. Voor enkele aanwezigen was het moeilijk hun eigen situatie los te laten en 'Soest- breed' te denken. Opvallend was dat bewoners van de Ossendam- weg en Molenstraat zeiden dat ze geen last hebben van de hoevéél- heid auto's die door hun straat rij den, maar van de manier waaróp ze door de straat rijden (snelheid en weggedrag). Een man die aan de Ossendamweg woont zei: 'Tij dens de spits kan ik rustig in de tuin zitten kletsen met mijn vrouw, maar 's nachts worden we wakker van gierende banden.' Snelheids- remmende maatregelen en flitspa len gaven de heren als oplossing. Doorstroming De meeste aanwezigen vonden dat de doorstroming op de hoofdwe gen moet worden bevorderd. Te vens moet de snelheid worden ge handhaafd in wijken waar niet har der mag worden gereden dan 30 kilometer per uur. Handhaving werd overigens meerdere keren in beide groepen genoemd. Om de leefbaarheid in wijken te bevorde ren én sluipverkeer te voorkomen werd geopperd de 30 kilometer per uur zones herkenbaarder in te richten. Ook hier werden snel- heidsremmende maatregelen als oplossing genoemd. Iemand zei dat rotondes een goede oplossing zijn voor een geleidelijk doorstro ming van het verkeer. Anderen knikten instemmend. In beide groepen kwamen heel concrete oplossingen aan de orde. Zo moeten de verkeerslichten Soesterbergsestraat/Ossendam weg/Vondellaan beter worden af gesteld, want fietsers moeten nu twee cyclussen wachten. Op stra ten waar veel verkeerslawaai is, moet fluisterasfalt worden toe ge past om de leefbaarheid te vergro ten. Bij de Torenstraat - een hoofdweg - moeten fietsvoorzie- ningen komen. GEVRAAGD ^VASTE BEZORGERS/ in Soest voorde,, Aanmelden: tel. 60141 52 SOEST Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 U kunt een keuze maken uit een voorgerecht, hoofdgerecht en nagerecht 19,15 Forelmousse op een bedje van rode bietensalade Tortilla met gerookte kip en avocadosalsa Gebonden wildsoep met bospaddestoelen Stoofpotje van vis met basilicumsaus Gebakken kalfslever met uiencompote en gecarameliseerde appel Hazenpeper met wildgarnituur Semi freddo Laagjes parfait, noten, chocolade, bitterkoekjes en cake IJstruffel met kokos en advocaatsaus Koffie of thee met bonbon Op maandag menu inclusief glas wijn en koffie (niet op feestdagen) tBrasserie 'ver 035 - 603 60 10 Van maandag t/m zaterdag www.soesterduinen.nl Voorzitter van de Raad van Bestuur van Meander Medisch Centrum, Jan Kleijne, over de fusie: intern moet je eerst wel heel veel regelen en gezien de com plexiteit kost dat veel tijd Dat doe je niet aan het front, maar in stille diplomatie. Kritiek De Stichting Behoud Molendael bleef ook na de fusie de afgelopen maanden kritiek afvuren op de lei ding, de gemeentebesturen van Baarn en Soest klaagden over ge brekkige communicatie, de provin cie gaf Kleijne zelfs een envelop met een standje als inhoud. 'De gedeputeerde presteerde het om mij een reprimande te sturen, waarmee ze rechtstreeks de opinie volgde, zonder mij eerst te vragen: meneer Kleijne, wat bent u daar aan het doen?', zegt Kleijne, drie kwartier voordat hij dezelfde gede puteerde persoonlijk zal opzoeken. 'Dat de indruk optisch bestaat dat het rommelt, kan ik me voorstel len. Maar er zijn nogal wat belan gengroeperingen, dus ik wil de kri tiek, die zich overigens toespitst op Baarn, wel nuanceren. De ver wachting was ontstaan dat in mei, juni alles gerealiseerd zou zijn, ter wijl wij steeds gezegd hebben dat het 2003 zou worden, voordat al les kan worden afgerond. Intern moet je namelijk eerst wel heel veel regelen en gezien de com plexiteit kost dat veel tijd. Dat doe je niet aan het front, maar in stille diplomatie.' Misverstand Een groot misverstand heerst er volgens Kleijne over het stakehol- dersoverleg. De ziekenhuisdirectie is door de wet verplicht overleg te plegen met belanghebbenden over ingrijpende veranderingen in het aanbod van zorg. De fusie met al zijn gevolgén was daar een voor beeld van, maar nu het traject is ingezet, is stakeholdersoverleg over dat punt niet meer aan de orde. Stakeholdersoverleg wil niet zeggen, dat de ziekenhuisleiding de dagelijkse voortgang voortdu rend moet terugkoppelen. Vertrouwen Wat niet wegneemt dat Kleijne de geluiden uit de samenleving ter harte heeft genomen. 'We zijn alert gemaakt, dat we goed moeten in formeren naar buiten, naar huisart sen, de gemeenten en de bevol king. We hebben de stichting (die door de commissie Kraaijveld- Wouters overigens niet als stake- holder is aangewezen - red.) structureel overleg over het Baarn- se ziekenhuis aangeboden en dat heeft ze aanvaard. Dan denk je een afspraak te hebben en tegelijkertijd zoekt ze toch de pers op. Wij zijn de strijd niet via de media aange gaan, want dan krijg je algauw een spelletje welles-nietes. Ik heb de koers gezet naar een meer diplo matieke stijl en rechtstreeks de partijen opgezocht, want je moet wel met elkaar kunnen praten', al dus Kleijne die twee weken gele den ook met het Soester College uitvoerig sprak. De onrust die er was, is afgeno men, maar dat de argwaan bij alle partijen helemaal is weggenomen, wil hij niet beweren. 'Ik heb de in druk dat er een basis is, vanwaar we met elkaar verder kunnen bou wen aan vertrouwen.' Het volgende stakeholdersoverleg (eind dit jaar) gaat over de verkla- ringsaanvraag voor de nieuwbouw van één Amersfoorts ziekenhuis (gepland in 2008). Juist om aan de behoefte te voldoen van de exter ne partijen, zal Kleijne onder an dere ook het functieverdeelplan nogmaals aan de orde stellen en toelichten. Dat is inmiddels ook afgesproken met de gedeputeerde Kamp. Behalve het imago van het zieken huis bewaken, moet Kleijne de ge- zondheidsmarkt in de gaten hou den en overleg plegen met onder meer de ziektekostenverzekeraars om financiële steun te krijgen. In tern is hij verantwoordelijk voor de patiëntenzorg en als bestuurder dient hij toe te zien dat de organi satie economisch gezond blijft. Hij mag dan geen witte of groene overjas dragen, het is ook zijn 'pakkie an' ervoor te zorgen, dat de medewerkers een plezierige werkplek hebben. 'Een van de middelen om geloofwaardig te zijn, is door direct contact te heb ben met de medewerkers. Ik kom dus wel op zoveel mogelijk afde lingen.' Zijn functie houdt hem 'aardig' van de straat en Kleijne voelt zich als een vis in het water. Tien jaar lang werkte hij in de geestelijke gezondheidszorg, waarbij hij ook al een ingrijpend fusieproces bege leidde. Daarvoor was Kleijne actief in de sociale zekerheidswereld en van huis uit is hij organisatie socio loog. De bestuurder is van begin af aan geïnteresseerd geweest in ma- nagementvraagstukken. Verstand Wat hem bij Meander aantrok, is de hoge mate van professionalise ring. 'Het is fijn om te werken met mensen die ergens veel verstand van hebben. Dat daagt jezelf ook uit. Je kunt jezelf verbeteren en als organisatie hebben we de ambitie om verder uit te groeien tot een kwalitatief sterk ziekenhuis met diverse specifieke groepen. Mean der Medisch Centrum staat voort durend in de spots en ik vind het interessant om de maatschappelij ke dimensies in de gaten te hou den. Honderd jaar geleden was re ligie het belangrijkst, daarna het gezin en nu de gezondheidszorg. Iedereen heeft verstand van ge zondheidszorg. Er werken 700.000 mensen in deze sector. Dan gaat het ergens over en ik vind het ge weldig om leiding te geven aan een grote, complexe organisatie.' Niets of niemand mag Kleijne ont gaan, ook niet de 400 vrijwilligers die in zijn ogen onmisbaar zijn. 'De verpleegkundige is de laatste jaren teruggezet op kernactiviteiten en verder geprofessionaliseerd. In een organisatie als de onze, waar in de middelen schaars zijn, viert efficiency hoogtij. Maar mensen die in de zorg terechtkomen, zijn kwetsbaar en dan moet je het juist toch nog aantrekkelijk voor hen zien te maken. Daar zijn vrijwilli gers heel belangrijk in.' alleen op vrijdag en zaterdag 15 en 16 nov., op alle mandenkasten NATUURLIJK WONEN SOEST 'M'i'lilk Binnen- en Buitenmeubelen - Woningtextiel >V i\ Mandwerk - Lloyd Loom - Woonaccessoires i De afdeling Soest van de Ne derlandse Jeugdherberg Cen trale (NJHC), gelegen aan de Bosstraat, gaat een nieuw ver bouwingsplan opstellen. Dat zijn de omwonenden en de her berg overeengekomen tijdens een overleg vorige week dins dag. Hiermee lijkt een einde te zijn gekomen aan het jarenlan ge geruzie over geluidsoverlast. Vestigingsmanager Sven de Boer noemde de bijeenkomst 'construc tief'. Bewoner Jan Beishuizen sluit zich daarbij aan en ook de afspra ken die dinsdag gemaakt zijn, on derbouwen die classificatie. Want de NJHC gaat in de komende we ken een nieuw verbouwingsplan maken, waarin zij de bewoners te gemoetkomt. Vier omwonenden klagen al lange tijd over geluidsoverlast van de herberg. De NJHC zou het pand als ruimte gebruiken voor onder andere bruiloften. De 's nachts ver trekkende gasten houden de bewo ners wakker. De aanbouw, waar voor de herberg een gemeentelijke vergunning heeft gekregen, zou die problemen alleen maar verergeren. Via zowel de Raad van State als een beroepschrift bij de gemeente,, probeerden de vier bewoners de afgegeven vergunning ongedaan te maken. De Raad van State oor deelde al eerder in het voordeel van de herberg. Het Soester colle ge van burgemeester en wethou ders deed twee weken geleden het zelfde. Toch zal de NJHC wat water bij de wijn doen. De Boer heeft beloofd een nieuw verbouwingsplan op te stellen, waarin onder andere de ingang van de herberg wordt ver plaatst. Laat vertrekkende gasten zorgen op die manier voor minder overlast. Het plan zal, voordat de herberg deze bij de gemeente de poneert, eerst met de omwonen den besproken worden. Dat ge sprek gaat in januari plaatshebben. Openingstijden kantoor SOESTER COURANT ma. 9.00 - 17.00 uur di. 9.15 - 16.00 uur woe. 10.00 - 17.00 uur do. 10.00 - 16.00 uur vr. uur HO.00 -15.1 Leefwijzer Als ik het woord 'leefwijzer' hoor, moet ik denken aan het televisie- woordgrapje 'per seconde wijzer'. Burgemeester Janssen bedoelde het echter niet als gezelschapsspel letje of als een intelligente quiz over levensvragen, maar als 'een soort consultatie van de samenle ving waarin op de een of andere manier regels of aandachtspunten die de samenleving van belang vindt, worden geïnventariseerd'. Dat citaat staat te lezen op blz. 53 van de raadsnotulen van 14 okto ber 2002 (ik vierde die avond m'n verjaardag in het Spiehuis), toen de raad de begroting 2003 behan delde. Drs. Janssen vroeg zich als portefeuillehouder af wat bij een Soester Leefwijzer van belang is voor de Soester samenleving 'in een debat tussen raad en samenle ving over waarden en normen, minder gedogen, meer handha ven, normen en fatsoen'. 'Na een dergelijk debat in buurten en wijken, instellingen, organisa ties, in grote zalen, kleine zalen, je kan daar dus (ik citeer nog steeds), zoals de CDA-fractie suggereerde, a la een Toss-aanpak mee om gaan'. Volgens mij zit de Soester samen leving niet te wachten op weerzo'n serie saaie, slecht bezochte Toss avonden van een suf extern bu reau, dat er goud garen bij spint. Het idee is trouwens niet nieuw. Het project lijkt verdacht veel op de beleidsnota 'Veilig Samenle ven' van de gemeente Gouda. In deze kaasstad werden afgelo pen juni de Tien Gouden Regels van Gouda vastgesteld middels 33.000 verspreide huis-aan-huis- folders, die door 3800 Gouwen aars (12%) werden beantwoord. In volgorde van belangrijkheid kwa men uit de enquête de volgende 10 stadsregels te voorschijn: Wat je stuk maakt, moet je zelf betalen (driekwart van de respon denten) Gebruik geen geweld Ruim je afval zelf op Intimiderend rondhangen is a- sociaal Spreek Nederlands, dan begrij pen we elkaar Hard rijden is bloedlink, dus doe normaal Respecteer elkaar altijd Ouders voeden zelf hun kinde ren op Pest, plaag en discrimineer niet Agenten zijn er voor ons alle maal, respect graag. Zonder een cent uit te geven kan elke gemeente in Nederland deze open-deurresultaten van het ge zonde volksgevoel over nemen. De vraag is alleen: wat doe je ermee? De regels moeten worden waarge maakt en nageleefd. Hoe doe je dat? Daar heb ik van burgemeester Janssen bij de pre sentatie van zijn Soester Leefwij zer niets over kunnen lezen. Fatsoen is de kitsch van de moraal. De kerken hadden hun Tien Ge boden. Maar wie hecht nog geloof aan de Politiek? r I Tegen inlevering van deze bon ontvangt u, bij inschrijving, een prachtig j j sportpakket, (let op! op=op) en train gratis tot 1 december 2002 I J Geldig op zondag 17 november 2002 Naam: I Max. 1 persoon per bon telefoon: I Better Bodies Soest - Dalweg 2a - 035-6016000 (voorheen Physical Soest) Surf eens naar onze site: www.betterbodies.nl

Soester Courant | 2002 | | pagina 3