I *Wê!mc VROEGE VOGELS dn Vrf" gopM Enquête: Is een dorpscentrum in Soest realiseerbaar...? Soest ageert tegen opslag brandstoffen Jessurunkamp 'echten tegen straatvuil Let's talk Fish!' Niek I voert Knollen aan De enquête MUÈELj Eerste paal de grond in voor Boerenstreek III aardij o.g. behang Ja, ik collecteer! €79,- RUUD SMIT sx véél voor de helft I! ZATERDAG 16 NOVEMBER VAN 8.00-12.00 UUR WOENSDAG 13 NOVEMBER 2002 SOESTER COURANT Soort stoffen onbekend; beroep bij Raad van State PAGINA 5 nieuwin DE VERKOOP TXrn« 15% KORTING Visloempia 4f) Tonijnsalade g0 Tonelli 9() Zalmfilet in braadzak 7Q visspecialiteiten 'Holcus', 'Scirpus' en 'Bromus' Klarinet krijgt internetsubsidie GROENEvELD Zondagconcert KONINGINNELAAN 22 -SOESTDIJK-TEL. 035-6025996 Vandaag in deze krant; zaterdag op straat w ouderslaapkamer met vast» 1 aldermet C.V.-opstelling en F ir met dakkapel. Gedeeltelijk 1 (die met een achterom ook te )verleg. Vraagprijs 235.000,-lc.k. Rembrandtlaan Het Soester college van burge meester en wethouders heeft beroep aangetekend bij de Raad van State tegen de opslag van verschillende brandstoffen in Soestduinen. Het ministerie van Defensie wil in het Jes surunkamp aan De Beaufort- laan 20 ton van de stoffen op slaan. Saillant detail is dat zowel het col lege als het ministerie van Volks- 'Jjüisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM) niet weet om wat voor brandstoffen het gaat, terwijl de vergunning voor de op slag is afgegeven door VROM. 'De omschrijving is vrij open', meldt een woordvoerder van het ministe rie, 'maar de veiligheidseisen die in de vergunning staan, zijn wel heel akt.' Jbfensie hoeft de stoffen niet exact te omschrijven, voordat ze opgeslagen worden. Maar als de brandstoffen eenmaal in het Jes surunkamp liggen, heeft Defensie wel een registratieplicht. 'De pre cieze gegevens zijn dan voor het college toegankelijk en ook voor andere belanghebbenden, zoals de brandweer', voegt de VROM- woordvoerder toe. Het beroepschrift van het college richt zich echter tegen andere on derdelen van de vergunning. Daar in staat namelijk dat 20 ton van de stof opgeslagen zal worden, terwijl volgens de wet maximaal 10 ton is toegestaan in één gebouw. Wil Defensie meer opslaan, dan moet het pand in verschillende compar timenten worden ingedeeld. Op die manier blijft een eventuele brand beheersbaar. Maar de ver gunning rept niet over deze regels. Bovendien ontbreekt volgens de gemeente in het document de zo genaamde nulmeting, die bij wet verplicht is. Overal waar een ge vaarlijke stof wordt opgeslagen, moet men de grond meten op ver ontreiniging. Als de opslag ooit opgeheven wordt, vindt opnieuw een nulmeting plaats, om te kijken of de stof in de grond is getrokken. Het college maakt geen bezwaar tegen de opslag, maar wil dat de beschikking van VROM wordt aangepast. Via deze weg hoopt het college voor elkaar te krijgen dat de nulmeting in het document wordt opgenomen. Ook wil het dat de limiet van 10 ton wordt op genomen, of dat anders wordt op gelegd dat er verschillende com partimenten worden gerealiseerd. In het beroepschrift is geen sprake van een schorsingseis. Bij zo'n eis wordt de vergunning opgeschort, totdat de Raad van State uitspraak heeft gedaan over de zaak. Dat is nu dus niet het geval. Foto: Herman van Dam Jkamer met zitbad, toilet en en ruime schuur. Voorzien van woning aangebouwd, mers van verscheidene afmetin- bereiken vanuit het woonhuis). k Vraagprijs 445.000,- k.k. °est, Tel. 035 - 6030025 rips.nl Lid van het NVM Op alle deze maand irgsestraat 28/30 I eleroon 035 - 602 42 94 Dat moet toch kunnen? Enkele uurtjes actief voor de Nationale Collecte Hersen ziekten Psychische Ziekten! I Bel ons nu. Alle beetjes hel- i pen! Onze collecteweek is van 16 t/m 22 februari 2003. j Meer informatie: www.nfgv.nl en www.hersenstichting.nl Meld u aan als collectant I of organisator: I {030)297119? I 'Hier', zegt Güle opgelucht als ze na vijf minuten wroeten met de vuilknijper een leeg blikje cola uit de prikkelstruiken heeft gered. Haar bondgenoot in de strijd tegen afval houdt een grote blauwe zak open, waar het blikje met een zachte plof in verdwijnt. Een uurtje 'puinruimen' in Smitsveen met groep zeven en acht van de Klimopschool aan de Weeg breestraat. 'De Opruimbende' heet het pro ject dat al drie jaar in De Engh draait en voor het eerst ook in Smitsveen plaatsvindt. Iedere maand gaan één of meer groepen een uurtje de wijk in om zwerfvuil te prikken. Stichting Balans, de gemeente, Portaal, de Desmond Tutuschool en de Klimopschool slaan de handen ineen voor de Opruimbende. De combiklas van de Klimop maakt donderdag als eerste de wijk schoon, gewapend met knijp- stokken en dikke handschoenen. Verdeeld in kleine groepjes gaan de kinderen aan het werk onder leiding van juf, meester of wel zijnswerker. 'Eerst hebben we een les gehad over paddenstoelen', zegt Sadegül, die enthousiast vuil van de straat plukt met een gestoffeerde hand. 'Dat was heel leuk en ik heb veel geleerd. Je moet bijvoorbeeld nooit een paddestoel zomaar pak ken, want die maakt de grond juist schoon: paddestoelen ruimen dode dingen op, zoals bladeren.' Doel De combinatie natuur en milieu is belangrijk binnen het project, meent Jolanda Dijkman van Stich ting Balans: 'als je het mooie van de natuur ziet, gooi je ook minder snel iets op straat.' Voor het Smits veen is speciaal gekozen, omdat er zoveel mensen wonen. 'Overal waar een hoge concentratie huizen is, heb je veel afval. We willen de bewoners betrekken bij de schoon maak van hun wijk.' Daartoe hangt ieder groepje een paar posters op met het motto van de Opruimben de 'Wij doen mee!! U ook?'. Op de groene pamfletten staan even eens de data van wanneer de vol gende acties plaatshebben. De hele wijk is uitgenodigd mee te helpen op een van die dagen. Flats, schotels en stilte omringen Sadegül en haar drie vriendinnen terwijl ze de troep weghalen. De dames schrikken op als ze plotse ling een harde beat en bijbehoren de melodie van een balkon horen komen. 'Kutmarokkanen, dat is wat ze zeiden', rapt Raymster over de uitspraak van Rob Oudkerk. Sadegül begint te giechelen: 'lek ker muziekje erbij!', roept ze. Prompt begint ze weer te prikken. De Opruimbende aan het werk. Afgelopen donderdag was de aftrap van het project, waarbij leerlingen van de Klimopschool het Smits veen schoonmaakten onder het motto 'Wij doen mee!! U ook?'. Papier, lege sigarettenpakjes en plastic vullen de blauwe zak, waar in al snel een zichtbaar resultaat groeit. Ondertussen moet de club ook nog zoeken naar 'iets bijzonders' voor de vitrinekast op school. De spons die ze bij een van de flats vinden, is het leukst vinden de da mes. Helaas voor hen geen zwerf vuil. De ramenwassende vrouw die op de eerste verdieping staat, had hem laten vallen. Sadegül weet haar knijper na een uur opruimen goed te gebruiken: stuntelend, maar vastbesloten lukt het haar met de ijzeren arm de spons aan zijn eigenaar te retourneren. De wandeling over de Weegbree straat heeft gelukkig genoeg ande re schatten opgeleverd: een plastic kinderkruiwagen, een rode emmer en een gele wasknijper. Maar die worden toch naar de prullenbak gedegradeerd, net als de goedge vulde vuilniszakken. Drie gevon den batterijen, zo groot als een rol euro's, waaruit twee elecktriciteits- draden steken, mogen wél naar de vitrinekast. Puinruimer Dina hoopvol: 'wij hebben vast de mooiste vondst.' Tapijt Bonaparte I spectrum 400 br. Deze maand van Voor ~:raat 28/30 lelefoon 035-602 42 94 DE RECONSTRUCTIECOMMISSIE GELDERSE VALLEI/UTRECHT-OOST VERGADERT, U BENT WEL KOM Hoe ziet de toekomst van het gebied Gelderse Vallei en Utrecht-Oost er uit? Wie gaat wat doen en wan neer? Dat zijn de vragen die de reconstructiecommissie in oprichting behandelt. Deze commissie is ingesteld door Gedeputeerde Staten van Gelderland en Utrecht, het dagelijks bestuur van de provincies. De reconstructiecommissie i.o. heeft de opdracht gekregen een reconstructieplan voor de Gelderse Val lei en Utrecht-Oost op te stellen. Dit plan moet leiden tot een goede ruimtelijke structuur van land bouw, natuur, bos, landschap, recreatie, water, milieu, woon-, werk- en leefklimaat en infrastructuur. De bijeenkomsten van de reconstructiecommissie i.o. zijn openbaar tenzij anders vermeld. U bent van harte welkom. De reconstructiecommissie Gelderse Vallei/Utrecht-Oost vergadert eenmaal per 6 weken. De eerstvol gende vergadering van de reconstructiecommissie is op 15 november 2002 in het gemeentehuis van Ede vanaf 13.00 uur kunt u de vergadering bijwonen. Eerst worden de agendapunten van het bestuur van de Stichting Vernieuwing Gelderse Vallei behandeld. De agenda luidt: 1. Opening 2. Concept-verslag besloten vergadering 1 november 2002 3. Mededelingen a. Installatie reconstructiecommissie, benoeming voorzitter 4. Ingekomen stukken SVGV-aangelegenheden 5. Voortgang projectvoorstellen 2003 Reconstructieaangelegenheden 6. Concept-voorontwerpplan/MER 1 7. Verdere procedure voorontwerpplan/MER 1 8. Soortenonderzoek ingevolge mer-richtlijnen 9. MER-document samenvatting HS AO knelpunten analyse 10. Gesanctioneerde bandbreedte TA UW 11. Concept vergaderschema 2003 12. Rondvraag en sluiting Het werkgebied van de reconstructiecommissie strekt zich uit van de Randmeerkust in het noorden tot de bosgrens van de Veluwe in het oosten, de Rijn in het zuiden en de grens van het concentratiegebied in het westen. per stuk JCf 100 gram I f 100 gram wj 100 gram I Van Weedestraat 149 - 3761 CD Soest-Tel. 035-601 52 88 Volgende week woensdagmid dag 20 november - boort wethouder Bart Krol de eerste paal in de grond van de door Bouwbedrijf Van de Grift te realiseren woningen in de Boe renstreek derde fase. Daarmee wordt daadwerkelijk een begin gemaakt met de bouw van een project dat uiteindelijk ruim 250 woningen omvat in 7 ver schillende typen. Het totale bouwplan wordt in deelprojecten uitgevoerd en is ont worpen door een viertal architec tenbureaus. Van de Grift start met 41 woningen van drie verschillen de typen. Er worden 'patiowonin gen', 'waterwoningen' en 'twee onder-één-kappers' gebouwd. In middels is al 70% van de eerste groep te bouwen woningen ver kocht. De oplevering wordt in het derde kwartaal van 2003 verwacht. De patiowoningen, die worden ge bouwd met als projectnaam Hol cus, blijken vooral in trek te zijn als alternatief voor appartementen, omdat men desgewenst volledig op de begane grond kan wonen. Er is een kleine voortuin en een be sloten patio van 24 m2, waardoor het ideale woningen zijn voor mensen die niet houden van een grote, bewerkelijke tuin. Van de Grift bouwde al eerder met succes patiowoningen in Soest op de Chalonhof en aan de Sloothaak. Het tweede deelproject - met de naam Scirpus - omvat de bouw van 14 zogenaamde waterwonin gen. Het zijn ruime woningen aan het water, met een fraai uitzicht op Ontmoetingscentrum De Klarinet ontvangt 6.806,70 van de ge meente Soest om nieuwe compu ters te kopen. Dat heeft het colle ge van burgemeester en wethou ders vorige week besloten. De Klarinet wil met het geld de oude, tweedehands computers ver vangen, omdat ze te traag zijn en regelmatig vastlopen. Eind vorig jaar heeft de gemeenteraad inge stemd met een zogenaamde stimu leringsregeling, die laagdrempelige internetvoorzieningen moet bevor deren. Het café van het ontmoe tingscentrum is voor iedereen toe gankelijk en bovendien goedkoop: netgebruik kost 1. Hoewel De Klarinet niet de aan vankelijk gevraagde 7.200 krijgt, ontvangt de stichting wel het maxi mumbedrag dat de gemeente be schikbaar heeft. KASTEEL NATIONAAL CENTRUM RAARN I VOOR BOS. NATUUR EN LANDSCHAP Tel. 035 - 542 04 461 BIkTHF. blom De Baarnse Muzickkring organi-J seert komende zondag (17 novem ber) een concert in Kasteel Groe- neveld. Als solisten treden op Birthe Blom (viool) en Christop her Devine (piano). Zij spelen werken van Beethoven, Tartini, Debussy en Messiaen. Aanvang: 12:00 uur. Entree: 6,80. Reser veren: S 025-6409392. het te ontwikkelen park. Het der de onderdeel van de start omvat de realisatie van twee-onder-één- kap woningen. Het zijn echte ge zinswoningen die onder de naam Bromus worden gebouwd. Holcus (witbol), Scirpus (bies) en Bromus (dravik) zijn Latijnse namen voor grassoorten; passende namen dus voor de Boerenstreek, waar vele grasachtige planten zich thuis voel den. In de latere bouwstadia van Boe renstreek 3e fase worden apparte menten, rijwoningen, maisonnettes en vrijstaande woningen gereali seerd. Opdrachtgever voor het to tale woningbouwproject is het Consortium Boerenstreek, dat is gevormd door G.W. van de Grift Onroerend Goed BV en Portaal Eemland. De verkoop vindt plaats door Buijs Regiomakelaars. De bekendmaking dat Prins Niek I de carnavalsvereniging De Narre Knollen in de ko mende carnavalstijd gaat aan voeren kwam afgelopen zater dagavond - tijdens het tradi tionele Prinsenbal - als een verrassing in de ('nieuwe') Knollenburcht, de kantine van BDC aan de Henriette Blae- kweg. Hij werd geïnstalleerd door wethouder Harry Witte. Het was een volle zaal en een fan tastisch feest zonder enige wan klank, daar in het nieuwe onderko men van de Narre Knollen. De 'onthulling' van de nieuwe prins was een bijzonder evenement. Als varkens verkleed werden de prins en zijn adjudanten door de Platte- landsgenotsknotsen naar binnen gejaagd (met een knipoog naar het spel 'Zwientje Tik' van de PGK). Daarna werd het prinselijk trio gepresenteerd: Prins Niek I (Nico van den Berg) en zijn adjudanten Frans Elshout en Herman Leurs. Het bloed kruipt overigens ook hier waar het niet gaan kan: de vader van de nieuwe prins was één van de oprichters van de Narre Knollen in 1974. Prins Niek I draagt het komende carnavalsjaar dan ook op aan zijn vader, die eni ge jaren geleden is overleden. Het motto van de nieuwe prins is 'Een vet Carnaval', hetgeen tweeledig verstaan moet worden. 'Vet' is een door de jeugd veel gebruikte kreet, die zoiets betekent als 'gaaf, of 'prima'. Daarnaast is Prins Niek I in het dagelijkse leven slager bij het Vleescentrum in Soest, en ook daarom mag er sprake zijn van 'vet'... Goed doel Zoals gebruikelijk heeft de nieuwe prins ook een goed doel geadop teerd: 't Fierhuis (een project voor begeleid zelfstandig wonen voor Prins Niek I, geflankeerd door zijn adjudanten Frans en Herman. verstandelijk gehandicapten). Aan het eind van het seizoen krijgt deze stichting een cheque en op elke ei gen feestavond van de Narre Knol len wordt daarvoor gecollecteerd. Op het Prinsenbal werd de medail le voor 'Lid van Verdienste' uitge reikt aan Marcel Klomp. Met deze medaille worden mensen onder scheiden die iets speciaals voor de vereniging betekenen of betekend hebben. Hij wordt niet zo vaak uit gereikt. De muzikale begeleiding was in handen van disco Sun Way en de blaaskapel de Blaaspiepers uit Amersfoort. Het enthousiasme en de ener gie waarmee de Werkgroep Ontwikkeling Dorpscentrum op 30 september jl. van start ging is voor vele Soesters niet onopgemerkt gebleven. De werkgroep is nu bijna een maand bezig om te onderzoe ken of het creëren van een aan trekkelijk winkel-recreatiege bied in de Van Weedestraat mogelijk is. De werkgroep heeft zich voorals nog bezig gehouden met een in ventariserend onderzoek naar de contouren waarbinnen een derge lijk plan gerealiseerd kan worden. Zij heeft inmiddels haar eigen ideeën over de invulling en aankle ding van het winkelgebied Van Weedestraat gebundeld en schets matig in kaart gebracht. Daarbij is veel aandacht geschonken aan de verkeersintensiteit, het voetgan gersverkeer, de parkeerproblema- tiek en de diversiteit in het winkel aanbod. De Werkgroep is zich volledig be wust van de vele mislukte pogin gen uit het verleden om in Soest een dorpscentrum te ontwikkelen - veel plannen ontbeerden een maatschappelijk of politiek draag vlak of bleken financieel-econo misch niet haalbaar. Dit alles heeft de Werkgroep er niet van weer-' houden om voortvarend aan de slag te gaan. De vele enthousiaste reacties uit de Soester bevolking geven de Werk groep die extra motivatie om haar plannen tot een goed einde te brengen - de realisatie van een dorpscentrum met een hoog gezel- ligheidsgehalte waar winkelen meer is dan alleen boodschappen doen. Soest heeft inmiddels 45.000 in woners! In een gemeente met een dergelijke bevolkingsomvang is het toch niet denkbaar dat een at tractief en gezellig dorpscentrum ontbreekt? Het is echter wel denk baar dat de werkgroep over enke le maanden al met wat meer con crete plannen in de publiciteit zal treden. Enquête De werkgroep is dan wel voortva rend aan de slag, zij realiseert zich maar ai te goed, dat zij voor het ontwikkelen en realiseren van deze plannen vooraf ook de mening van de Soesters (en niet-Soesters) zou willen horen. Daarvoor is een en quête samengesteld die een repre sentatief beeld moet opleveren over de ideeën en wensen die on der de Soesters leven t.a.v. van het winkelgebied Van Weedestraat. Deze enquête bestaat uit een 14-tal vragen die u met ja/nee/geen me ning kunt beantwoorden. De vra gen zijn door de werkgroep zorg vuldig geselecteerd uit een lijst van ruim 40 vragen. Beantwoording van de vragen legt niet meer dan 5 minuten beslag op uw tijd. Mocht u nog bepaalde suggesties of opmerkingen hebben dan kunt die u aan de onderkant van het enquêteformulier invullen. De in gevulde enquêteformulieren uit de Soester Courant kunt u tot uiterlijk 19 november deponeren in de brievenbus van de Soester Courant, Van Weede straat 227, of opsturen naar postbus 8, 3760 AA Soest, o.v.v. Enquête. Op zaterdagmiddag 16 november 2002 worden dezelfde 14 vragen op locatie voorgelegd door een team van enquêteurs in de winkel gebieden Van Weedestraat, Over- hees en Soest-Zuid. Prijs De werkgroep stelt voor de leuk ste suggestie onder de geënquête erden een prijs ter beschikking, bestaande uit een assortiment win kelartikelen uit de Van Weede straat ten bedrage van 250,00. Een enquête is doorgaans ano niem, maar i.v.m. de aan de enquê te verbonden prijs vraagt de Werk groep u vriendelijk (zowel op loca tie als via de krant) een handteke ning te plaatsen onderaan het en quêteformulier, indien u kans wilt maken op deze prijs. De leukste suggestie zal op 27 november met handtekening worden gepubliceerd in de Soester Courant - de prijs winnaar kan zijn suggestie en zijn handtekening onmiddellijk herken nen. De prijswinnaar kan hierna d.m.v. een briefkaartje zijn of haar suggestie (voorzien van een hand tekening) en naam en adres zen den aan: postbus 8, 3760 AA Soest, o.v.v. Enquête. De Werkgroep Ontwikkeling Dorpscentrum dankt u bij voor baat voor uw welwillende mede werking! Dit formulier invullen, eventueel van uw bandtekening voorzien-en in de brievenbus deponeren van de Soester Courant, Van Weedestraat 227, of opsturen naar postbus 8,3760 AA Soest, o.v.v. 'Enquête'. 1. Het winkelgebied straalt een aangename sfeer uit 2. Ik vind dat het winkelgebied autovrij moet worden 3. Een aantrekkelijk dorpscentrum vind ik belangrijk 4. Gezellig winkelen doe ik buiten Soest 5. ik zou wat meer terrasjes wel leuk vind 6. De bestrating is voor voetgangers gevaarlijk 7. Er is voldoende divers winkelaanbod 8. Kiosken/kraampjes verlevendigen het winkelgebied 9. Een paar koopzondagen per jaar zou ik toejuichen 10. De werkgroep vind ik een goed initiatief 11Het winkelgebied is verkeerstechnisch onveilig 12. Een dorpscentrum in Soest is onmogelijk 13. Winkelen vind ik een vorm van recreatie 14. ik hoef niet per se voor de winkel te parkeren Eventuele suggesties hieronder Handtekening: De Werkgroep Ontwikkeling Dorpscentrum is een initiatief van De Derde Kamer en is opgericht op 30 september 2002 in Soest ia nee geen mening

Soester Courant | 2002 | | pagina 5