Incomplete Sint in Soesterberg... Soest wint bij Kroon leslag n wijziging van geluidszone eslaagd concert Odeon en )utch Swing College Band Plezier met Utile Dulci Naast pannenkoeken ook grillspecialiteiten in De Tuin Nieuwe Prins De Zotteklappers Dertiende creatiefmarkt met voor elk wat wils Brandweer redt monument SI! 1] o.g. <elaardij o.g. 335 -601 61 51 KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST Vier eenakters achter elkaar Schade aan 'Ouders Vrucht' blijft beperkt Emile Daalmeijer gepresenteerd in De Leutbunker Avondvliegen met transporthelikopters I 12V2 JAAR Autorijschool Smit Vrijwilligers gezocht voor fietslessen fcUl Si gevallen. I iaf ontbrak, Hendriklaan^] entengebouw j winkels en gen tweeka de derde woon- jyale woonka- ler, badkamer 1 540,- per ige apart bij te overleg. js€ 45.000,- k.k. MercuryJ ijs €275.000,-k.k. Vinkenweg iig gelegen char- /rijstaand woon- een stenen bijge- voor vele - op maar liefst Achtertuin op het il, toilet, L-vormige :euken ca. 16m2, lieping: overloop, uche en bergvlie- jas c.v. en deels geï- ig in overleg, rijs €425.000,-k.k. ïgde Talmalaan te garage met ruimte thermopane begla- iprijs 439.000,- Vliddelwijkstraat gelegen sfeervol ijstaande riet- 't prachtig aange- delijk en vrij uitzicht, ruime hal, woonka- achterkamer met open Dorkamer met zicht, moderne dichte lichte kleurstelling met n toegang tot een m2), via de berging in, separaat toilet in de jken toegang tot een :e wijnkelder. Via een me overloop, twee uderslaapkamer met xe badkamer met o.a. alderverdieping te jden en heeft achter van gas c.v. (1999) en agprijs 565.000,- k.k. „t Nicolaas is weer in het nd en hij heeft inmiddels ook ,esterberg bezocht. Zaterdag- jddag werden de Sint en zijn evolg van Zwarte Pieten itbundig ingehaald. Bij het lorpshuis Burgstede op het lorpsplein had zich een grote iuderschare verzameld, de ieesten vergezeld van ouders, imde Sint een handje te geven, Richten en wensenlijstjes toe stoppen of om pepernoten 3flde gulle Pieten aan te pak- dak van de aanbouw van ('t Dorpshuis werd de Sint aange- indigd door Patricia Vonk van de Uiting Balans die de intocht had tffganiseerd. Zij vroeg de kinde- 3 of hen iets aan Sinterklaas was Dat was het geval: de zijn grote boek en de jachtige ring die hij altijd draagt, huldig hieraan, vertelde Sinter aas, was de opruim-Piet, die niet icer wist waar hij de spullen had daten. Ook de papiertjes waar hij it had op had geschreven, waren vójtgeraakt. De Sint vroeg de anderen om hem bij terugkomst in [Dorpshuis te helpen zoeken, een grote witte en open Ame- Itaanse slee maakten de Sint en jkele Pieten, omringd door een irtigtai zwarte andere knechten, n rondrit door het dorp, vooraf gaan door leden van tie uiuin- ofare van de Koninklijke Lucht macht. Deze had de wachttijd op het Dorpspiein al veraangenaamd door het spelen van Sinterklaas liedjes. Ook de mini-majorettes van Odeon liepen mee. Bij teiugkomst in liet Dorpshuis begonnen de kinderen enthousiast te zoeken, daarin bijgestaan door hun ouders. Ze zochten naar de puzzelstukjes waarop aanwijzingen slonueu die ten sioUe naar de Sinterklaas werd door jong en minder jong uitbundig ingehaald in Soesterberg Foto: Eemland Pers zoekgeraakte spulletjes leidden, zodat alles nog op z'n pootjes te rechtkwam en de Sint alles terug kreeg wat kwijt was. De kinderen werden voor het zoeken beloond met iets lekkers. )e Raad van State heeft de be- lissing van het Ministerie van )efensie over de aanvraag van Ie gemeente Soest tot wijziging de geluidszone rond de liegbasis Soesterberg vernie- igd. Het ministerie wilde niet ngaan op het verzoek van ioest om de geluidszone in ivereenstemming te brengen net het werkelijke gebruik van Ie vliegbasis. Zou de aanvraag fel zijn gehonoreerd, dan zou lit de grenzen verleggen, waar- innen woningbouw kan wor- len gerealiseerd. )e geluidszone werd ingesteld in en periode dat op Soesterberg iog een Amerikaans squadron was estationeerd, dat met straaljagers loog. Rond de vliegbasis werd op ond van berekeningen (kosten- enheden) een zone vastgesteld, 'aarbinnen geen woningbouw lag worden gerealiseerd in ver and met de geluidshinder. Nu de Amerikanen en de straalja gers als geruime tijd zijn vertrok ken en er sprake is van een ver minderde geluidsoverlast, doordat Soesterberg een helikopterbasis is geworden, wil Soest de geluidszo ne graag inperken. Hierdoor zou het mogelijk worden de vurig ge wenste uitbreiding van het woning bestand mogelijk te maken. Defen sie wil de geluidszone echter niet verkleinen. Het ministerie wil de mogelijkheid openhouden om in gevallen, waarin dit noodzakelijk wordt geacht, Soesterberg als NAVO-basis te blijven benutten. Dit betekent dus dat te allen tijde straaljagers van de basis gebruik moeten kunnen maken. Daardoor is het probleem van geluidsoverlast ook in de toekomst niet uit te slui ten. Voor de Raad van State heeft Soest aangevoerd dat het Ministe rie van Defensie het besluit om de geluidszonering te handhaven niet in overeenstemming met het Mi nisterie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu beheer heeft genomen. Daarom is het besluit van Defensie in strijd met de Luchtvaartwet. De Raad van State heeft het besluit van De fensie dan ook vernietigd. Defen sie moet de kosten van het beroep betalen. De vernietiging van het besluit be tekent niet dat Soest z'n zin krijgt wat betreft inperking van de ge luidszone. Defensie kan nu beslui ten met VROM in overleg te tre den. Beide ministeries kunnen dan tot de conclusie komen dat hand having van de geluidszone, zelfs uit verschillend oogpunt, gewenst dan wel noodzakelijk is. In dat geval kan Soest hiertegen opnieuw in beroep te gaan. Dat dit dan zal gebeuren, is zeer waarschijnlijk. Er is de gemeente veel aan gelegen meer woningen in Soesterberg te bouwen. Locaties waar een be hoorlijk contingent gebouwd kan worden, ontbreken. Alleen verklei ning van de geluidszone zou soe laas bieden. sl. 035 - 6030025 itermakelaardij.nl 'e zaal van het Ofticierscasino i Soesterberg was goed gevuld 'en het harmonieorkest van uziekvereniging Odeon uit sesterberg voor de tweede aal in het jubileumjaar een oots concert verzorgde. De al zat vol met zowel trouwe ■zoekers van Odeon als met 'ftiebbers van de befaamde lutch Swing College Band, die olop genoten van dit unieke oncert. et programma van de 75-jarige ïuziekvereniging stond voor de auze in het teken van een aantal rote componisten, zoals Copland, lernstein en Gershwin. Het har monieorkest van Odeon gaf onder ïiding van dirigent Gerrit de Veerd de aftrap met het fraaie nuziekstuk 'Candide Suite' (L. lernstein). Eer. bijzender afwissc- end stuk dat met veel gedreven- leid en expressionisme ten geho- e werd gebracht. Vervolgens speelden de muzikan ten van Odeon een prachtig werk van A. Copland, 'Variations on a Shaker Melody' om direct daarna vol passie het Spaanse stuk El Camino Real' van Alfred Reed uit te voeren. Dit werk bevatte bijzon der veel technische hoogstandjes, door het harmonieorkest op pro fessionele wijze uitgevoerd. Tot slot werd voor de pauze het mu ziekstuk 'An American in Paris' van Gershwin op een bijzondere wijze vertolkt. Een zeer swingend stuk waarin bovendien diverse grappige accenten vanuit het slag werk te horen waren. Na de pauze speelden het harmo nieorkest van Odeon en de Dutch Swing College Band gezamenlijk een aantal nummers. Bij het horen van de eerste klanken van dit unie ke samenspel zat de, sfeer in de zaal er al direct gbed in. Diverse arrangementen van Pi Scheffer werden gespeeld, zoals High School Cadets, Swanee, Anchors Het jubileumconcert van Odeon in het Officiers Casino was, ook dankzij het spetterend optreden van de Dutch Swing College Band een succes. Aweigh en Sensational Rag. De zeer ervaren muzikanten van de Dutch Swing College Band, onder leiding van Bob Kaper, hadden duidelijk plezier in dit concert met de muzikanten van Odeon. Na af loop van het samenspel verzorg den de muzikanten van de Dutch Swing College Band twee concer ten van 45 minuten, waarbij er vol op gedanst werd in de zaal van het Officierscasino. De bezoekers wa ren vol lof over dit unieke concert, dat mede mogelijk was gemaakl door de financiële bijdrage van sponsoren en de inzet van een groot aantal vrijwilligers. Een bij zonder concert van muziekvereni ging Odeon waar de bezoekers nog lang op terug zullen kijken. Zaterdag 23 november zondag 24 november Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zondag 10:30 pr. P. van Hooijdonk; eucharistieviering; alle koren Rooms-katholiek, Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 10:00 prs. Peter Denneman en Joke Litjens; tv-viering; Emmauskoor; Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10:00 ds. R. Zandstra Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 ds. H. Henstra World Outreach Church (info locatie: 880346-350458) 10:30 Mark Six Huisarts, vrijdag 18:00 - maandag 08:00 uur: eigen huisarts bellen, dan wordt men doorverbonden Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorentzlaan 76, 88030-6995952. Apotheek, zaterdag 10:00-17:30 en zondag 12:00-17:30 uur: Hessen Apotheek, Hessenweg 192, De Bilt, 88030-2200383. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, SS352467; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Zaterdag 23 november staat het ontmoetingscentrum van De Drie Eiken aan het Dorps plein van 10:00 tot 14:00 uur in het teken van de jaarlijkse creatiefmarkt. Men kan er te recht voor de meest uiteenlo pende presentjes voor Sinter klaas of de kerstdagen. Initiatiefneemster Irmgard Lensink kan rekenen op negentien deelne mers aan deze dertiende creatief markt. 'Wel het ongeluksgetal, maar daar trek ik me niets van aan.' Ze komen onder meer uit Soest, Soesterberg, Amersfoort, Hoogland en Vianen. Voor het merendeel zijn het deelnemers die eerder al de tafels bemanden. Daarom heeft Irmgard Lensink een grote wens: 'ik zou zo graag eens een keer anderen hebben. Maar ik denk dat de mensen niet durven of zo, ik weet het niet; drempelvrees hebben voor De Drie Eiken in de veronderstelling dat de markt alleen maar voor de ouderen is die daar wonen. Als we maar eens een keer van dat idee af konden. De markt is er voor jong en oud, voor iedereen die wil ken nismaken met leuke creatieve hob by's en daarvan iets willen meene men.' Er is weer van alles te zien en te koop. Van poppenkastmeubeltjes tot sieraden, van mineralen en fos sielen (inclusief microscoop waar mee men de stenen kan bestude ren) tot knuffels, van Barbiekle- ding tot sierpotten. Men kan ken nismaken met de techniek van het .zijdeschilderen en met natuurpro ducten voor het maken van bij voorbeeld kerststukjes. Ook is er gelegenheid kennis te maken met nieuwe technieken voor het maken van kaarten, tegenwoordig een veel beoefende hobby. Wie meer wil weten over de crea tiefmarkt of zich hiervoor als deel nemer wil opgeven, kan contact opnemen met Irmgard Lensink, S8 0346-352205. In een sober decor heeft de Soesterbergse toneelvereni ging Utile Dulci vrijdag en za terdag een viertal eenakters ge speeld. 'Het Bezoek van Clem Dufour', 'Terug naar Oudewa ter' van Brian Austin, 'De win kel van Simpel' van Tenessee Williams en tot slot 'Het Ka merschut' van Herman Heijer- mans zijn vier inhoudelijke to taal verschillende stukken. Uti le Dulci bracht ze met verve. 'Het Bezoek' werd in 1995 ook gespeeld op het eenakterfestival in De Meern, waar de beide hoofd rolspelers, Marion de Koning en George Legierse, prijzen in de wacht wisten te slepen voor beste actrice en beste acteur. Hoewel Marion enige jaren geleden het to neel vaarwel heeft gezegd, verleen de ze voor de heropvoering van dit stuk graag nog een keer haar me dewerking. In 'Terug naar Oudewater' gaat het om een weduwe en haar dochter, van wie de dochter na een bezoek Scene uit een van de vier eenak ters die Utile Dulci vrijdag en zater dag opvoerde Foto: Eemland Pers. aan de heksenwaag in Oudewater beheerst wordt door duistere krachten, of niet...? Ook dit stuk werd met vaart gebracht, waarbij vooral Jan Kramers als louche stofzuigerreparateur die het zwaar te verduren kreeg, een prima ka rakter neerzette. Na de pauze kreeg het publiek 'De winkel van Simpel' voorgescho teld, een schijnbaar simpel stuk, waar echter heel wat meer achter stak. Uitstekend gespeeld. Als slot de klassieker van Herman Heijermans, 'Het Kamerschut', met een grote bezetting en een passende aankleding. Wat valt er nog te zeggen over Heijermans? Een stuk en een uitvoering die een genoegen waren om naar te kijken. Utile Dulci zorgde zoals gewoon lijk weer voor twee plezierige avonden voor de Soesterbergse toneelliefhebbers. Het in een vroeg stadium ont dekken van de brand en de ra zendsnelle en efficiënte inzet van de brandweer als 'buurman om de hoek' konden vorige week voorkomen dat Soester berg een van z'n weinige monu menten kwijt zou raken. De voormalige boerderij 'Ouders Vrucht' aan de Van der Griendt- laan zou anders een prooi van de vlammen zijn geworden. Dankzij de snelle ontdekking en het direct alarm slaan door buren bleef de schade beperkt tot een deel van het rieten dak. Het vuur is ver moedelijk door brandstichting ont staan. De politie stelt een onder zoek in naar de oorzaak. Omdat de situatie in het begin on duidelijk was, besloot de brand weer 'middelbrand' te geven. Dit hield dè inzet in van een tweede tankautospuit, die werd gebruikt voor de wateraanvoer. Bovendien was de ladderwagen van het korps Soest stand-by. Deze hoefde uit eindelijk niet te worden ingezet. De brandweer had aan twee stra len voldoende om het vuur te blus sen. Een ,deel van het rieten dak werd verwijderd lot het punt waar geen sporen meer van vuurrestcn waren. Het werd later met een zeil afgedekt. De voormalige boerderij, nu woonhuis, Ouders Vrucht is het oudste gebouw in Soesterberg. Het staat op de lijst van gemeentelijke monumenten. Het is vermoedelijk gebouwd tussen 1750 en 1800. Aanvankelijk heette de boerderij Het Putje. Voor zover bekend da teert de oudste vermelding van 1816; toen werd geveild 'Huisinge Het Putje met 4 morgen bouw land'. Foto: Brandweer Soest Hei was een hele klus om het smeulende riet uit het dak te verwij deren Ze hebben er zin in, de nieuwe exploitanten en restaurant-ma nager Martijn Leentjes uit Soest van restaurant De Tuin aan de Rademakerstraat 6 in Soesterberg. Morgen opent het z'n deuren met een speciale aanbieding die een maand gel dig is: tien procent korting op de rekening bij aanbieding van de advertentiebon uit deze Soester Courant. Het is wel aan te raden te reserveren als men hiervan gebruik wil maken. De Tuin was oorspronkelijk een specialiteitenrestaurant. Later ver anderde het in een pannenkoeken restaurant. Als zodanig blijft het voor een deel nog bestaan, maar daarnaast krijgt het de benaming steakhouse. Een belangrijk deel van de kaart betreft namelijk grill specialiteiten. Leentjes praat en thousiast over het concept dat men voor ogen heeft. Uiteraard ontbre ken de traditionele en tien specia le pannenkoeken niet op de kaart. Ook komt er een geheel nieuwe op te staan, waarvoor nog een naam verzonnen moet worden! 'Maar eigenlijk kan alles,' zegt Leentjes. De gasten kunnen uit de ingre diënten kiezen om geheel naar ei gen smaak een pannenkoek samen te stellen. Overigens is het de be doeling ieder halfjaar van menu te wisselen. Ook kinderen kunnen op woens dagmiddag of in de vakantietijd in De Tuin terecht, bijvoorbeeld voor het vieren van een verjaardag of een ander feestje. Er zijn speciale kinderarrangementen. Voor de al lerkleinsten is er een kinderhoek je waar zij zich niet zullen vervelen. Het streven is erop gericht kwali teit te leveren voor een redelijke, concurrerende prijs. Leentjes weet wat dit betekent. Bij terugkomst in Nederland na enige tijd in de ho reca in Engeland werkzaam te zijn geweest, is hij erg geschrokken van de belachelijk hoge prijzen hier, 'waarbij ik dacht: ben ik nou nog steeds in Engeland?' 'Wij wil len met onze prijzen niet alleen gasten trekken, maar ook naam maken,' zegt Leentjes. Ondanks zijn jonge leeftijd heeft hij na zijn opleiding aan de hotelschool in Apeldoorn al ruime ervaring in de horeca opgedaan, onder meer in Maastricht en in Hilton Soestdui- ,nen. Soesterberg heeft alleen een Cfci- nees-Thais en een Italiaans restau- Martijn Leentjes brengt sfeer in het nieuwe pannenkoekenrestau rant en steakhouse De Tuin in Soesterberg Foto: Eemland Pers rant. Daarom venvachten de men sen achter De Tuin de zes dagen, met uitzondering van maandag, in de week dat het restaurant van 13 tot 22 uur geopend is, (de keuken sluit een uur vroeger) veel belang stelling voor zowel de pannenkoe ken ('toch iets typisch Neder lands') als de grillspecialiteiten. Niet alleen uit het dorp en Soest zelf, maar ook uit de omgeving, van Amersfoort tot Utrecht, van Bilthoven tot Zeist. Er is plaats voor in totaal veertig gasten. De laatste anderhalve maand van dit jaar beschouwt men als een proef periode. Op 1 januari 2003 is de echte start gepland. De nieuwe prins van de Soes terbergse carnavalsvereniging De Zotteklappers, prins Zotte klap XII, heet in het dagelijks leven Emile Daalmeijer. Sa men met zijn adjudant, El-Roy Sebek, en zijn hofdame, Geral- dine Klandermans, stelde hij zich zaterdagavond voor in café De Gouden Leeuw, in de car- navalstijd beter bekend als de Leutbunker. Het café was goed gevuld en en kele gastverenigingen, waaronder De Meerschuimers, goed verte genwoordigd met de Prins, Prin ses, Adjudant, Hofdame en de Raad van Eu, en een delegatie van Grootstad Sint Joris, waren aanwe zig. De bekendmaking vond plaats om 23:11 uur met een schimmenspel en het verhaal van Barras de poli ticus (1665-1703). Hij was op 37- jarige leeftijd opgepakt voor stro perij en werd hiervoor ter dood veroordeeld. Barras had echter nog een wens, die in vervulling ging: hij wilde vijf dagen regeren over Draakstekerland. Al die vijf dagen hebben hij en zijn volgelingen feestgevierd. Vergezeld van mus ketiers reed Barras op een open wagen door Draakstekerland, ter wijl de menigte hem toejuichte. Hij Naast het reguliere avondvliegen op maandag, dinsdag en donder dag, wordt er ook vanavond gevlo gen op de Vliegbasis Soesterberg en het Militair Luchtvaart Terrein Deelen. Het betreft een oefening waar ook het twaalfde bataljon van de elfde Luchtmobiele Brigade aan deelnemen. Bij deze vluchten zal gebruik gemaakt worden van on der meer nachtzichtapparatuur. De oefening staat in het kader van training van het twaalfde bataljon. Het vliegen duurt vanavond tot uiterlijk 21:00 uur. bezocht zieken, bejaarden en kin deren en vnenden in andere burch ten. Na vijf dagen feesten werd het vonnis over Barras voltrokken. Prins Zotteklap XII las zijn procla matie voor en onderscheidde zo wel zijn adjudant als zijn hofdame met zijn persoonlijke onderschei dingen. Ook de leden van de Raad van Elf en de 'zotte wijven' kregen een onderscheiding. De persoonlij ke leus van de prins is 'een voor allen en allen voor een'. De kleding tijdens het carnavals feest is dit jaar geheel afwijkend; niet de cape en de smoking maar musketierskleding. Het feest ging daarna nog tot in de kleine uurtjes door. Op zondag volgde een be zoek aan een van de bevriende verenigingen in Amersfoort. Wout en Henk gefeliciteerd! j gerei icneerai Paul en Rita 8 Prins Zotteklap XII met links naast zich zijn hofdame en adju dant regeert over carnavalsvierend Soesterberg. Het internationaal vrouwencen trum (IVC) zoekt vrijwilligers die in Soesterberg allochtone vrouwen willen helpen te leren fietsen. Het is de bedoeling dat de vrouwen niet alleen in de praktijk worden geholpen, maar ook de theorie wordt bijgebracht, zodat ze fiet send aan het verkeer kunnen deel nemen. De vrijwilligers worden ingewerkt door het IVC en krijgen een on kostenvergoeding én gratis entree voor de jaarlijkse feesten van Stichting Balans, waarvan het IVC onderdeel is. Bij de planning van de lessen wordt uiteraard rekening gehouden met de tijden waarop de vrijwilligers beschikbaar zijn. Belangstellenden kunnen op dins dag of donderdag bellen naar Zou- likha Seddiki, 88 035-6023549. Redactie-adres Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Bameveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41

Soester Courant | 2002 | | pagina 19