Bij Soest geven ze de moed niet op ÜESTÜ Setverlies deert Stam/SoVoCo niet 'Kleintjes' vallen VYZ'49 lastig MHC kruipt naar promotieplek OH Bezieling verdwenen bij BDC Puntgave hattrick Marcel Jansen helpt Shot aan zege Omzettingen Hees beloond in thuisduel met De Meern WOENSDAG 20 NOVEMBER 2002 Ook^matig ZAP stapt met overwinning van Bosstraat-Oost SOESTER COURANT PAGINA 21 jyOETBAL- zondag VOETBAL- zondag [waarbevochten itlijkspel SEC ij De Zebra's SOfSTER^COURAMT Ook hekkensluiter AFC snoept punten van Soesters Eenvoudige zege op Ares (0-5); Deventer onderuit HOCKEY Met invaller toch langs Victoria TAFELTENNIS Concurrenten blijven meer punten verspelen VOLLEYBAL ROLSTOELTENNIS Robin Ammerlaan verliezend finalist in M asters Handballers maken zichzelf kansloos in Aalsmeer HANDBAL s.v. WZ'49 - RODA '46 We spelen steeds beter, maar ,ïe benutten de kansen niet en Rijgen steeds ongelukkige te- ,entreffers, we wachten nog Seeds op de bevrijdende over- finning.' Dat zei Hans de Wit jondagmiddag na de zevende jederlaag van Soest dat tegen np goed speelde. vest viel zondag niets te verwijten vlt betreft inzet, maar ook de pro- :essie in het spel van de thuisclub [iet hopen dat het misschien toch Dg allemaal goed komt. De ope- itgsfase was duidelijk voor Soest, /werd fel aangevallen en attent '3dedigend. Hendrin Khandan jiste in de openingsfase al gelijk judot van een kans om 1-0 op ji scorebord te zetten. 10 ook de tegenstanders uit jtezand kregen enkele mogelij k- jjjen. Rikwouter Tiebie kopte vrij or Wessel Sennef naast. Aan de urkant deed Paul Pashley het- |le. Het combinatiespel van de Soesters was van een behoorlijk niveau en dat was te zien in een mooie een-twee van Jan de Vos en J.ordy Brouwer, maar het schot van de laatste strandde in de muur. Het wilde maar niet lukken, want ook na een knappe assist van Den- nie Holwarda mikte Koen Sueters net naast. De van een blessure her stelde De Vos zorgde voor wat meer kracht in de voorhoede en kon zo meer ruimte voor Brouwer maken. Nog hartverwarmender was de in zet van Khandan die met enorme energie op de linkervleugel acteer de. Hij zorgde uiteindelijk toch voor de openingstreffer door na een fout in de ZAP-achterhoede in de uiterste rechterhoek te mikken 1-0. Na deze treffer liet Soest zich wat terugzakken, waardoor ZAP enkele kansen kreeg en Wessel Sennef moest al dan niet (grabbe lend) optreden. Strafschop Na de rust keek Soest, dat enkele geschorste spelers miste, de kat uit de boom. Het liet ZAP komen. Dat deed trainer De Wit besluiten om Nick Timmerman in te zetten voor de tegenvallende Dennie Holwerda. Maar deze wissel kon niet voorkomen dat ZAP een strafschop toegekend kreeg door arbiter Toth uit Spakenburg na een overtreding van Jelle Huizenga op de spits van ZAP. Aanvoerder Rob de Vries liet zich deze kans niet ontnemen en scoorde beheerst 1-1. Soest was niet aangeslagen en toonde veerkracht. Het trok ten aanval en dat bracht enkele doel pogingen van Jordy Brouwer en Richard Pietersen. Maar toen ge beurde wat de thuisclub dit seizoen steeds overkomt: door persoonlij ke fouten krqeg ze goals tegen. In de 69e minuut kwam Sennef te laat uit de goal bij een uitval van ZAP en Rob de Vries plaatste zijn voet eerder tegen de bal: 1-2. Om wat meer aanvalskracht te bren gen, wisselde De Wit nog de her stelde Guy Dekker voor de moe gestreden Jan de Vos. Scheidsrech ter Toth maakte daarna zijn enige fout en gaf Huizenga rood voor een overtreding op de spits van ZAP. Met Dekker kwam er offensief wat meer vaart in de ploeg, en dat le verde de gelijkmaker op van Dek ker. Vervolgens kozen beide teams voor de aanval. In deze fase van de wedstrijd kon de winnende goal aan beide kanten vallen, maar het waren de gasten die er met de vol le buit vandoor gingen. In de ne gentigste minuut liet Martijn de Winter zich een buitenkans niet ontnemen: 2-3 In de blessuretijd waren er nog twee kansen voor Jordy Brouwer, maar die leverden niets op. Bij Soest geven ze de moed niet op. Brouwer: 'we hebben redelijk gespeeld, het zit gewoon wat te gen. We krijgen rotgoals tegen, maar toch spelen we rustiger en houden de bal meer in de ploeg en mocht het echt degradatievoetbal worden dan zijn wij daar tegen be stand'. Trainer De Wit: 'we hebben vandaag goed gespeeld, er waren geen uitgespeelde kansen voor de tegenstander, met 10 man gingen we zelfs nog scherper spelen. Ik kan de ploeg niets verwijten, het wachten is op de eerste overwin ning, dan komt de rest vanzelf, geloof mij maar.' [^zwaarbevochten gelijkspel Uoider doelpunten) sleepte SC weg bij De Zebra's. 'Wij mn blij met het punt, zij niet. [erlijk gezegd hebben we iets ;veel gekregen, maar daar lan ik niet mee zitten', zei üalthus Burgman. [De SEC-trainer zal na dit seizoen Lorden opgevolgd door René Rib- Jberink die zondag De Zebra's met onder anderen Ronald de Rooij, Ramon Heijen en Niels Landaal dde. Als topper in de vijf de klasse wilden en moesten de Hilversummers winnen en reeds in de eerste minuut lag de bal in het doel. Uit een strafschop schoot een speler de bal tegen de paal en in de rebound scoorde dezelfde voetbal ler alsnog. Hoewel dat niet is toe gestaan (omdat de paal een dood element is), wees de scheidsrech ter naar de middenstip, maar na protesten van de Soesters keurde hij de treffer alsnog af. Daarna waren de beste kansen voor De Zebra's dat voor rust driemaal dichtbij een doelpunt was. SEC zette er een schot van Mike van de Laan tegenover. In de tweede helft was het niet veel an ders. De meeste scoringsmogelijk- heden ontstonden voor het doel van SEC, maar de allerbeste kans voor Thimo Timmer. Hij kreeg de bal per toeval voor zijn voeten, maar schrok er kennelijk zelf ook zo van, dat hij vanaf een meter of drie overschoot. Bij een inzet van Jeffrey van den Hoed moest de doelman naar de kruising toe, maar het meeste gevaar werd door De Zebra's gesticht. 'Hadden wij gescoord, dan was wel tegen de verhouding ge veest. We hebben strijd geleverd <an de eerste tot de laatste minuut dat kan soms ook resultaat op- ïveren. Voor ons is nu elk puntje één', aldus Burgman die overi gs zelf ook al tot de conclusie as gekomen, dat hij er na dit sei- >en een punt achter zou zetten op Bosstraat-West. GEVRAAGD yVASTE BEZORGERS^ in Soest voor de^ Aanmelden: tel. 6014152 VOETBAL- zaterdag Kampioen word je door van de kleintjes te winnen. Het is een ongeschreven wet in de sport wereld die vooralsnog door VVZ'49 aan zijn laars wordt gelapt. Na de 1-1, thuis tegen degradatiekandidaat Ben schop, bleven de Soesters za terdag bij hekkensluiter AFC op 3-3 steken. Ofschoon de groenwitten na een kwartiertje op achterstand waren gekomen, leek er halverwege geen vuiltje aan de lucht. Gijs Schaap, vrij snel na de openingstreffer, en Paul Hilhorst en John Walen in de slotfase van de eerste helft, hadden WZ'49 op een 1-3-voorsprong gezet. 'We gaan winnen, dit mogen we niet meer uit handen geven', dacht Ronald Heerschop in de rust, maar de trainer kwam bedrogen uit. In dividuele fouten in zijn ploeg en een grote dosis bezieling bij de te genstander leidden ertoe dat de stand alsnog in evenwicht werd gebracht. Dat gebeurde via doel punten in de 51e en zeventigste minuut. In de tussentijd had ook WZ'49 kansen gehad, maar de ploeg kon de marge niet in stand houden. De laatste twintig minuten werden gekenmerkt door een ge- lijkopgaand spelbeeld, waarin bei de elftallen aan meer treffers ro ken. Heerschop behield tot het laatste fluitsignaal hoop op een overwinning, maar bij zijn collega was dat niet anders. Gezien de pretenties van WZ'49 was het gelijkspel voor de Soesters teleurstellend. De ploeg zakte naar de vierde plaats, omdat ze voorbij werd gestreefd door VRC. Zater dag kan WZ'49 zich revancheren tegen Roda'46 dat echter van een ander kaliber is dan Benschop en AFC. De tweede plaats in de tweede klasse is weer binnen handbe reik voor de heren van MHC Soest. Ze wonnen zelf simpel met 0-5 bij Ares, terwijl Deven ter een pak slaag kreeg van koploper Amersfoort: 8-2. Het verschil met de club uit Overijs sel is nu nog maar twee punten, zodat de strijd om promotie is opgelaaid. Soest brak reeds in de derde mi nuut de ban. Het was rechtsachter Pieter Bas Kroes die zijn eerste doelpunt voor de hoofdmacht liet aantekenen. Tim van Tol, Wouter van Rensen en Justin van de Born, de laatste twee uit een strafcorner, maakten er nog voor rust 0-4 van. Daarmee was het gedaan met de gestage stroom doelpunten. Gilles Collard pikte er nog eentje mee, voor de rest was de tweede helft een 'ouderwets partijtje hakken', zoals coach Matias Slagt het om schreef. 'Ares geloofde er niet meer in. Bij het minste of gering ste werd er op onze sticks gehakt. Leuk is anders.' Soest, dat zelf niet in de proble men kwam, kroop dichter bij de tweede plek en wil proberen zon der verder puntenverlies de win terstop in te gaan. Van wellicht nog groter belang zal zijn hoe de hock eyteams overwinteren, want in maart hervat Soest de competitie thuis tegen koploper Amersfoort, waarvan uit werd verloren. Dan volgt een bezoek aan Graspieper (thuis gelijk) en op 30 maart wordt Deventer op de Bosstraat ver wacht. Dames Een rol in de titelstrijd spelen de dames niet meer. Ze verkeerden de laatste tijd in vorm, maar had den zondag een slechte dag en ver loren bij Voordaan met 2-0. 'Het leek nérgens op. Ze vonden elkaar niet, ik weet niet waarom niet. We moeten deze wedstrijd maar snel vergeten', stelde Aijan Weijburg. In de vierde minuut viel aanvoer ster Gonda van Noppen uit, nadat ze een bal tegen haar knie had ge kregen. Dat bracht enige onrust in de ploeg,, al wilde Weijburg dat niet als excuus aandragen. Zoiets mag niet. ten koste gaan v&n het team.' De doelpunten vielen in de 26e en de 52c minuut. Soest kon er wei nig tot niets tegenover stellen. De drie strafcorners waren evenmin aan hen besteed. Door de neder laag zakten de hockeysters uit Soest naar de onderste helft van de middenmoot. Dankzij een puntgave hattrick van Marcel Jansen en een knappe overwinning van invaller Toine van Elteren won Shot vrijdagavond met 4-6 van Victoria 3. Normaal gespróken zou dat voor de 'vice- kampioen' geen goede uitslag zijn geweest tegen de nummer vijf van de hoofdklasse, maar omdat Hans van Gooi en Martin Fransen er niet bij waren, moest Shot een be roep doen op Toine, de jongere broer van Aksel die jarenlang voor de hoofdmacht uitkwam. 'De eerste twee potten raakte ik geen hout, maar nadat ik een wijn tje had gedronken, sloeg ik alles raak. Ik liet mijn tegenstander niet aanvallen', aldus de invaller die een punt veilig stelde. Voor Marcel Jansen leek het wel een thuiswedstrijd in Hilversum. De omstandigheden kwamen zijn blok- en contraspel ten goede en drie overwinningen waren het ge volg. Erik Merkus had juist moei te met de trage gang van zaken. Hij verloor zijn eerste partij en kwam vervolgens alleen moei zaam, tweemaal in de derde game, tot winst. Het dubbelspel ging naar Victoria. 'De meiden moeten niet gaan lopen stressen als ze een keer een setje kwijtraken. De tegen standers spelen soms ook niet goed, maar verliezen dan wel de wedstrijd. Dat is het verschil met ons.' Dat zei Derk de Sae- gher nadat Stam/SoVoCo met 3-1 Vovem'90 van zich had af geschud. De manier waarop de titelfavoriet aftekende met de bescheiden pol- derlingen uit Emmeloord was niet bepaald overtuigend. In de derde en vierde set was volgens De Sae- gher de spelverdeling voor het eerst dit seizoen onder de maat. 'Met de middenaanvallers was het huilen met de pet op. Er werd wei nig tegengehouden en aanvallend maakten ze te veel fouten.' Met 25-23 en 25-20 bewandelde Stam/SoVoCo, wat het resultaat betreft, aanvankelijk wel de ver trouwde weg, maar in de derde kwam er een kink in de kabel: 22- 25. Het setverlies had kennelijk een prikkelende werking, want daarna werd het klassenverschil weer in de stand uitgedrukt: 25- 16. De Saegher was erg ontevreden, maar deed er eigenlijk helemaal niet moeilijk over. 'Je kunt niet 22 keer geweldig spelen. Tegen de topteams hebben we" wel met 4-0 gewonnen. Dat zijn goede resulta ten, maar het lijkt alsof sommigen zich tegen lagere teams moeilijker kunnen motiveren. Andere ploe gen hebben tegen ons niets te ver liezen. Sommige zijn al blij als ze een setje pakken. Dan is het alsof ze kampioen zijn geworden.' Stam/SoVoCo mocht dan een set en het bijbehorend punt hebben ingeleverd, de voorsprong op de eerste achtervolger groeide naar zeven punten, omdat DOK twee sets moest afstaan aan Set Up'65. Heren Ook de heren, eveneens koploper, verspeelden een punt. Jurjan van Slooten vond dat vervelender dan zijn collega De Saegher. 'Het kwam door ongeconcentreerdheid. Daar zullen we op moeten letten, want het kunnen kostbare punten worden die straks beslissend kun- Saskia Taylor-Faber (links) en Meike Martijn proberen het onheil te keren, ditmaal tevergeefs. Stam/ SoVoCo leverde een setje in. Foto: Foto Bell In de uitwedstrijd tegen Salvo'67 gaf Stam/SoVoCo aanvankelijk niet thuis. Het werd 10-0 voor de Maartensdijkers, maar de Soesters kwamen terug tot 21-21 om ver volgens tweemaal te verzuimen te scoren en de eerste set uit handen te geven. In het vervolg was er niets meer aan de hand (14-25, 15-25,16-25). Het verlies in de eerste set stelde Unicornus in de gelegenheid het verschil op de ranglijst te verklei nen tot twee punten. Oberon, in middels afgezakt naar de derde stek, heeft een achterstand van negen wedstrijdpunten. Robin Ammerlaan is als tweede geëindigd in de Masters voor rol stoeltennissers. In Amersfoort ver loor de Soester nummer twee van de wereld in de finale van de num mer 1, David Hall. Beide heren maakten er een spannende wed strijd van: 3-6, 6-3, 6-4. In de der de set kwam Ammerlaan met 2-5 achter, maar dankzij onder meer een servicebreak vocht hij zich te rug tot 4-5. Toen sloeg de Austra liër alsnog toe. In het dubbelspel bereikte de Soes ter de halve finale. Daarin werd hem en zijn partner Stuurman za terdag de weg versperd door Schrameyer/Welch. De Masters werden van woensdag tot en met zondag gehouden in de Bokkedui- nen. Daarmee werd het seizoen voor de rolstoeltennissers afgeslo ten. In januari zal het circuit Au stralië aandoen. Voor de tweede achtereenvol gende keer speelde Smeeing/ BDC een kansloze wedstrijd. Ditmaal waren de heren hand ballers er zelf debet aan, want het ontbrak ze aan bezieling. Dat was althans de conclusie die Paul van den Deijssel trok na de 29-25-nederlaag bij Aal smeer 2. De eindstand doet vermoeden dat de SoesterS best wel kansrijk wa ren geweest. Niets was minder waar. Na 45 van de 60 minuten stond het 24-14 voor de Noord- Hollanders. Dat het verschil aan zienlijk minder werd, kwam door dat Aalsmeer in de slotfase een aantal junioren ervaring liet op doen en Robert Wijnen een ople ving had. Van den Deijssel zag de bui in de eerste helft al hangen. Na tien mi nuten was een 8-4-stand bereikt. Wijnen en Charles van Kordelaar kwamen bij tien doelpogingen niet tot scoren. 'Dan weet je dat je op eerstedivisieniveau geen positief resultaat kan boeken. Het besef dat er elke week moet worden ge vochten, is waarschijnlijk door de serie van zes uit drie verdwenen', aldus Van den Deijssel die een uit zondering maakte voor cirkelloper Olaf van Heusden. 'Niet alleen met zijn productie in het eerste bedrijf, maar met name de manier waarop hij zijn maten op andere gedachten probeerde te brengen, was een lust voor het oog.' Van den Deijssel realiseert zich dat er zware weken aankomen voor zijn ploeg, vooral als de instelling van zijn spelers niet snel wijzigt. Bovendien raakt de lappenmand steeds voller. Na onder anderen Aijan Roest en Dave de Jong zit nu ook Koen Smeeing er in. De rechter hoekspeler blesseerde zon dag twee minuten voor tijd zijn enkel. Het is onderin de eerste divisie dringen geworden. HEC is met nul punten de voornaamste kandidaat om te degraderen. Swift heeFt zes punten en dan volgens Smeeing/ BDC, Groene Ster en Quintus 2 met elk zeven. CSV en De Gazel len hebben er acht, zodat de rang lijst nog wel eens door elkaar zal worden geschud. De Soester hand ballers hebben zondag meteen al weer een cruciale wedstrijd. In sporthal Beukendal staat om 14:10 uur Quintus 2 klaar, de ploeg die zondag verrassend won van Whi te Demons. Bij verlies neemt Smeeing/BDC de voorlaatste plaats over van de ploeg uit Kwintsheul. VOETB AL- zaterdag Als meest gepasseerde ploeg, op hekkensluiter VOP na, is Hees er voor het eerst dit sei zoen in geslaagd achterin de nul te houden. Bovendien werd een serie nederlagen doorbro ken met een 1-0-zege op De Meern. Matchwinncr werd Jef frey Dorrestein. Doelman Mare Walen werd zater dag wel gepasseerd, maar reeds voor aanvang van het duel door trainer Jan Bos die de voorkeur gaf aan Rik van de Bos uit het twee de. Arab Biskaya werd uit de ju nioren geplukt om achter de spit sen Dorrestein en Danny Branden burg te spelen. Daardoor kon Roel Roest naar het (linker deel) van het middenveld worden gediri geerd, net als back Johan van den Brink. Foto: Foto Bell Meer dan een half elftal gebless eerden van Hees kijkt toe tijdens de thuiswedstrijd tegen De Meern. Onder hen Krijn Schouten, Peter de Jong en Cees Dorrestein. Omdat tijdens de warming-up Sander Rinja zijn knie verdraaide en een plekje in de overvolle zie kenboeg ging zoeken, moest ook junior Rik Altena meteen opdra ven. Dat er omzettingen zouden komen, had Bos een week eerder, na de 7-0-nederlaag bij Loosd- recht, reeds aangekondigd. Ze pakten goed uit. Biskaya toonde zich zeer bedreven, Altena kweet zich goed van zijn taak, Van den Brink liep de longen uit zijn lijf en Marko Hagelen had de spits van de gasten in zijn broekzak. In de eerste helft leverde het veld- overwicht van Hees nog geen echte kansen op, maar na de hervatting was het aan de Verlengde Oude Utrechtseweg voornamelijk een richtingsverkeer en had de score hoger kunnen uitvallen als Danny Brandenburg voor de keeper niet had gefaald. Dorrestein kopte, na voorzetten van Biskaya tegen de lat en net voorlangs. In de zestig ste minuut had hij wel succes. Bos was natuurlijk blij met de om mekeer, de eerste zege sinds 14 september. 'Deze opstelling staat nu vast. Of er moeten nog meer spelers geblesseerd raken.' De Topper in de 2' klasse, met Rock 'n Rolllll Zaterdag 23 november a.s. aan de Eemweg aanvang 14.30 uur De wedstrijdbal wordt aangeboden door: KEURSLAGER ROB POUW Hoofdsponsor: Procar B.V. Co-sponsor: Bosman Bedrijven BV Kledingsponsor: Sport 2000 Sub-sponsors: Bar Eetcafé d'Oude Enghe Bar Eetcafé Centraal Bouwbedrijf Van den Hengel Óverige selectie-ondersteunende sponsors zijn: - Printkado Promotie/ Relatiegeschenken - Van Hengstum Apparatenbouw B.V. Van de Meer Dakbedekkingen - Van de Munt Automaterialen B.V. Soest-Nijkerk - Van 't Net B.V. Verhuizingen - Wasiel Steitner - Wilhelm en Partners ASBO Groep B.V. Bakker Bedrijfswagen Groep Becker Int. Transport Scholierenpub The Cardinal Deelen B.V. Makelaars Esso Servicecenter Zaal Harrie Toonen Assurantiën Linden Bedrijfskleding B.V./ Jasper Mode

Soester Courant | 2002 | | pagina 21