R.OUD ü=-l. ~8 PROGRAMMA - OVERZICHT Oecumenische viering wil leegte niet vullen PRII(BORD) 'Met beide benen op de grond' in NPB-kerk -^iN^jÖÉNSDAG 2Q~NQVËMBÈR25q?" SOESTER COURANT tprogramma Waarnemingen Jubileumconcert Gr. Nicolaaskoor iRFBAL ït maatje te >t voor KVO 0 erloren paradijs? IIJWILUGERSHULP NODIG? 603 11 19 Muziek in Utrecht Najaarsverkoop bij Tesselschade Arbeid Adelt Dierenlief Dierenleed 'Kerken in Soest door de eeuwen' Black Gospel concert in Baarn 'Burgerlijke stand' PAGINA 23 Daelhoven Daelhoven zoekt gastvrouw/heer op dagbehandeling MEDISCHE DIENST Zondagavond, Petrus en Pauluskerk Tapijt Bonaparte VINCENT 4oo br 1 29," p.m. KERKDIENSTEN Morgen beperkte dienstverlening publiekszaken Over spiritualiteit en mystiek ik kans op een nvaart! IcbfI Op Soest S f'"" Muziekpalet Soest Klassiek Sinterklaas Raadsvergadering Game Rangers Mitzy van Renooy tbal :d Stars (H)-Green Hae- kendal) iels Stensen 4-Red Stars echt) ennis /E 3-Shot (Utrecht) al 'VZ'49-Roda'46 (Eem- /MM-Hees (Maarn) ybal iangeroe-Stam/SoVoCo rdenberg) am/SoVoCo (H)-Qj (De Bunt) tal WS-KVO VC-Firtina'93 (Naardenj Z JL.-S g Tfl II i I f" r^°°P REPARATIE VAN ntMS5HAPPEN EN MACHINES VOOR DE VAKMAN EN DE DOE-HET-ZELVER. JÏT'l St0f2uigers' Rioolontstoppers. Ho^HrSUrmaChineS' Behang-afstomerS. Hogedrukreirugers. Betonboormachin. Etc. GEOPEND: Ma. t/m Vr. 07.00 - 17.00 UUR Industrieweg 37b, 3762 EH Soest Tel: (035) 601 95 89 jan Stuivenberg verzorgt maandag 'j, november een avond met waar- .emingen voor PASO. Daarbij zal ]ij zandlezen. Het Hilversums me- i'iim begint om 20:00 uur in het linton Vriendschapgebouw aan de Nach- astellum 2-Badso (Vleu- WaIweë 8aDeze zaal is vanaf W,9:30 uur geopend. De toegang E redraagt 2,00 voor leden van '"a' y ?ASO en 4,50 voor andere be- meeing/BDC (H)-Quin- Wellenden. eukendal) ey 1HC Soest (D)-Haarlem tat) MHC tat) bal Soest (H)-BuIIy Het Qroot Nicolaaskoor (Baarn) viert zijn 40-jarig bestaan met een concert op zondag 1 december in >WV-Soest (Amsterdam) de Nicolaaskerk aan de Kerkstraat SEC-Bunnik'73 (Bos- ie Baarn. Op het programma staan Vest) drie werken van George Frideric rpo|0 Handel: 'Ode for the Birthday of luinkikkers (H)-Aalschol- ?ue£" ATne'l, ,,'^T th® Icasure Centrum) Foundling HospttalOrgelconcert iag-moll en een werk van John Blow: 'Ode for St. Cecilia's day'. "■■""""■sUUflflB Medewerking verlenen: Mieke van ling V' de Sluis, sopraan; Hilde van Kuye- rompetitie Soester Bow- sopraan; Sytse Buwalda, reniging, ook op dinsdag counter-tenor, Harry van Berne, 0:00 (Bowling Soest) tenor. Bas van Ramselaar, bas; Michiel Mirck, orgel. De begelei- voetDai wordt verzorgd door het lemnes-Firtma 93 (Eerti- gaams Begeleidingsensemble. Al- gehele leiding: Paul Mirck. Aanvang: 14:30 uur. Kaarten a 14,00 (Pas 65/CJP 13,00) zjn o.a. verkrijgbaar bij de VVV- Scest (Steenhoffstraat 9A) en voor lanvang van het concert aan de I kerk. rste wedstrijd in de zaal is1 Z:as, lang geleden, waren er twee VO geëindigd in een duide-| :iaSen in een lusthof vol heerlij- -11-nederlaag. Spirit, dat in vruchtbomen, adembenemende kompetitie een klasse hoger, noemen en prachtige dieren. Twee was een maatje te grootjj -essen, vrij en blij levend voor le Soesterbergers. Verdedi-I God en voor elkaar. Totdat de ton KVO nog meekomen! slang ertussen kwam en ellende van vallend lukte het niet aan zaaide. Daar zitten we nu nog mee. ■een bij de ploeg uit Voort* Dat blijkt des te meer als we naast V*® ons leven de bijbelse Tien Gebo- ehulp van fysieke kracht en, leggen. Wat een verschil! Maar ngte paste Spirit een verde- «at moet je er nu verder mee? Ds. ssysteem toe, waarop KVO Van Diggele gaat daarop in in de twoord schuldig moest blij-j preek van zondagmiddag 24 no- de rust was het al 1-6 voor vember. In de ochtenddienst geeft m j l j ë111^ ^et beter ds yer Beek een vervolg aan zijn VO dat hardwerkteen meer. prekenserie over Saul en Samuel. peelde kansen kreeg, maar Aanvang van de diensten: 10:00 ïderlaag kon niet meer wor- en yj.qq uur piaats: gereformeer- gewend. ,Jk; de kerk vrijgemaakt, Parallelweg 1. Meer informatie: 885826448 of 6027898. Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp ioest - Soesterberg Zaterdag 23 november, Domkerk: orgelconcert door Domorganist Jan Jansen, met o.a. 'Fantasia en fuga in g-moll' en 'An Wasserflüs- sen Babylons' van Johann Sebasti- an Bach en 'Triptychon zum Kir- chenlied: O Wélt, ich muss dich lassen' van Siegfried Reda. Aan vang: 15:30 uur. Toegang vrij. De Algemene Nederlandse Vrou wenvereniging Tesselschade - Ar beid Adelt, afdeling Amersfoort en omstreken, houdt op zaterdag 23 november de jaarlijkse ver kooptentoonstelling. Belangstel lenden nodigt zij van harte uit tus sen 11:00 uur en 17:00 uur een kijkje te komen nemen in het Berghotel aan de Utrechtseweg 225 in Amersfoort. Voor huis, tuin en keuken zijn er bijzonder origi nele en handige artikelen te koop, voor bridge en hobby's is er een gevarieerd assortiment voorradig. Kerstcadeaus zijn er ook te vinden op de vele geëtaleerde tafels. Door aankoop van al deze met de hand vervaardigde artikelen steu nen de bezoekers het werk en de doelstellingen van de vereniging. Het is haar streven om vrouwen van alle gezindten te helpen om zelfstandig te zijn en te blijven. Zo biedt de vereniging de mogelijk heid om met naald en draad, schil derend, en met andere creatieve uitingen thuis bezig te zijn. Deze vrouwen voelen vaak behoefte aan sociaal contact en weten dat zij nuttig bezig zijn en daarbij finan cieel een steuntje in de rug krijgen. Een tweede pijler waarop deze 130 jaar oude vereniging rust is het Opleidingsfonds, waarop zeer re gelmatig een beroep gedaan wordt door vrouwen. Met een bijdrage uit dat fonds kunnen vrouwen on dersteund worden in een studie, opleidend tot een beroep. Zij voe len zich verzekerd van een zelf standig economisch leven in de toekomst. Tesselschade - Arbeid Adelt is een moderne vrouwenorganisatie geworden, die niet voor de eigen leden, maar voor andere vrouwen opkomt. Wie zei dat T - AA niet met haar tijd meegaat? Raadpleeg dan maar eens: www, tesselschade- arbeidadelt. Amivedi, ^035-6012697; j.ruijssenaars@worldonline.nl VERMIST Zwarte poes van 4 maanden oud, vier witte pootjes, bef en bles, Lan ge Brinkweg. GEVONDEN Wit bastaard reutje van 8 maanden oud, bruin hoofd en twee bruine platen op het witte lijfje, heeft kale plekken op de rug, Biltseweg. Zwarte kat, heeft een paar witte haren op de borst, jong volwassen, loopt sinds 11 november op Simon Stevinlaan, Soesterberg. Zwarte kater met witte bles, blauw/paars bandje, witte voor voetjes en achter laarsjes loopt al langere tijd op de Di Lassostraat. Witte poes, Koninginnelaan. Goudfazant, Pelikaanweg. Konijn, grijs/bruin met witte vlek ken, heeft pluimpjes aan de oren, Choristenpad Soest. Voor meer informatie: José Ruijs- senaars, AMIVEDI Soest Baarn, tel/fax 035 - 6012697. De kracht van de reclame ligt in de herhaling In de Emmakerk (Regentesselaan/ hoek Park Vredehof) vindt op zondag 24 november een dialezing plaats over de kerken in de ge meente Soest door de eeuwen heen. Alle kerken die Soest had, of nog heeft, zullen aan bod komen. Ook de kloosters, waarvan Soest er in het verleden drie had, komen aan de orde. Veel fotowerk is daar van niet overgebleven, maar de geschiedenis erover mag men niet missen. Wie waren hun voorgan gers en hoe beroemd zijn ze ge worden? Het belooft een interes sante middag te worden. Henk Gerth, geboren Soester, weet als geen ander het verleden naar het heden te brengen. De bijeenkomst begint om 15:30 uur. Als resultaat van de workshop Black Gospel die 19, 21 en 23 no vember wordt gehouden onder lei ding van Edith Kastelijn, vindt er op zaterdagavond 23 november een Black Gospel-concert plaats in de Paaskerk aan de Oude Utrechtseweg in Baarn. Voor de deelnemers aan de workshop een prachtige gelegenheid om te laten horen wat het resultaat is van twee avonden en een middag keihard werken aan ongeveer 18 songs. Het publiek zal verrast zijn! Tij dens het programma is er een pau ze, het concert zal om ongeveer 22:00 uur zijn afgelopen. Leuk voor alle deelnemers en toeschou wers is de belangstelling van TV- Eemland die tijdens de repetities en het concert opnamen zal ma ken. Aanvang: 19:30 uur. De toegangs kaarten die aan de zaal verkrijg baar zijn tijdens de workshop en voorafgaand aan het concert kos ten 4,00. Inlichtingen: Ascha van Rossum,Si 5422151. Opgave gemeente Soest GBA gemeen telijke Basisadministratie Personen) Periode: 7 november t/m 13 no vember 2002. GEBOREN: geen AANGIFTE HUWELIJK/ PARTNERSCHAP: Maurits Duncan de Jong en Bar- bara Johanna Jaarsveld. - Martijn Vlug en Diana Charmaine Bouma. - A.A.J.M. Deau en L. Luberti. VOLTREKKINGHUWELIJK/ PARTNERSCHAP: Peter van de Munt en Margaretha Elisabeth van Soest. OVERLEDEN: Laetitia Annette Deeleman, e.v. F.C. Musch. - Margaretha Ellens, w.v. W.H. van der Klink. - Anto- nia Maria van Hees. - Anton Kne- teman, w.v. J.J. van Driel. - Anto- nia Hendrika Knoop, e.v. M. Eller- man. Verpleeghuis Daelbhoven in Soest is een kleinschalig verpleeghuis, waarin huiselijkheid, herkenbaar heid en privacy een belangrijke rol spelen. Bewoners verblijven in woningen van 6 personen. In zo'n woning wordt zo gewoon mogelijk geleefd: er wordt gekookt, gewas sen, gestreken, kortom alles verge lijkbaar met een gewoon huishou den. Wie van de bewoners nog iets kan en wil doen, helpt mee met aardappelen schillen, afwassen of meedenken over 'wat zullen we morgen eens eten?' Door de week kunnen de bewo ners naar verenigingen gaan die aansluiten bij hun interesse en/of hobby. In de woningen of bij de verenigingen wordt de hulp van vrijwilligers bijzonder gewaar deerd. Op het ogenblik is er be hoefte aan: een gastvrouw/gast- heer op de dagbehandeling. Op de dagbehandeling komen be zoekers met geheugenproblemen Doel van de dagbehandeling is dat deze mensen zolang mogelijk thuis kunnen blijven wonen. De bezoe kers komen 2 a 3 dagen in de week en krijgen dan een gestructureerd dagactiviteitenprogramma aange boden. Het 'thuisfront' wordt daar door wat ontlast. Daelhoven zoekt iemand die als gastvrouw/gastheer op de zater dagochtend van 9:00 tot 13:00 uur het aanwezige personeel kan assis teren. Dat houdt in: wat sfeer en gezelligheid bieden rondom krant lezen, koffie, maaltijd enz. Het zou fijn zijn als de nieuwe gastvrouw/ gastheer minimaal één ochtend per 14 dagen kon komen. Heeft u vragen of wilt u zich op geven? Graag! Dat kan bij Erica Stanton (coördinator vrijwilligers werk), elke donderdag tussen 13:00 en 16:00 uur; S6036300. Zaterdag 23 november zondag 24 november Huisartsen vanaf vrijdag 17:00 uur: Huisartsenpost Eemland: S80900-3311233. Kleine ongevallen, maandag 08:00 - vrijdag 17:00 uur: Centrum voor Kleine Ongevallen en Verrichtingen (CKOV), voor eenvoudige medische hulpvragen, geopend in Meander Medisch Centrum, locatie Baarn, bij voorkeur na verwijzing door een huisarts. Spoedeisende hulp Spoedeisende hulp is 7 x 24 uur gegarandeerd bij Meander Medisch Centrum, locatie Amersfoort Lichtenberg, Utrechtseweg 160, Amersfoort. Apotheek, vanaf vrijdag 17:30 uur: Apotheek Julius (Baarn), Laanstraat 26, 8S5412432. Apotheek, extra dienst zaterdag 10:00-13:00 uur: Apotheek Soestdijk, Van Weedestraat 183, S6012487. Nachtdienst apotheek na 21:00 uur: 38033-4328500. Tandarts, zaterdag en zondag 13:00—13:30 uur: H. Oosterveen, Dalplein 11-13, 386014148. Thuiszorg, 24 uur per dag: Stichting Thuiszorg Eemland: verpleegkundige hulpverlening, 38033-4220500 (van 's avonds 17:00 tot 's ochtends 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties). Dierenarts, vrijdag 20:00 - zondag 24:00 uur: H. van Rossem (Baarn), Tromplaan 3, 885415632. Dierenambulance, 24 uur per dag: Dierenambulance Amersfoort e.o., 3806-54337407. Een gedicht van Dietrich Bon- hoeffer (1906-1945), waarin hij verwoordt hoe een mens na het verlies van een dierbare met leegte in zijn leven kan le ven, vormt de inspiratiebron voor de Oecumenische Avond- viering van zondag 24 novem ber. Die wordt voor het eerst gehouden in de Petrus en Pau luskerk aan het Kerkplein, van af 19:00 uur. 'Kostbare leegte' heeft de voorbe reidende werkgroep als thema voor deze dienst gekozen. Daar mee wordt een duidelijk verband gelegd met de laatste zondag van het kerkelijk jaar, die op deze zon dag valt. Óp deze dag herdenken veel kerken de mensen die het af gelopen jaar zijn overleden. De werkgroep werd bijzonder getrof fen door het gedicht van de Duit se theoloog omdat hij daarin een bijzondere betekenis geeft aan het begrip leegte. Leegte na het verlies van een dierbare moet niet worden gevuld, maar worden aanvaard, stelt hij daarin. 'Want zolang de leegte blijft, blijf je daardoor met elkaar verbonden'. Deze maand van voor Soesterbergsestraat 28/30 Telefoon 035-602 42 94 Bonhoeffer vond het fout om dan meteen maar te zeggen dat God die leegte vult. 'Hij vult haar hele maal niet, integendeel. Hij houdt die leegte leeg en helpt ons zo die vroegere gemeenschap met elkaar te bewaren'. In de avondviering wordt die gedachte in de keuze van gedichten en liederen uitgewerkt. Ook dat leegte, verdriet of pijn niet moet worden weggenomen. Leegte kan, zo is de gedachte, ook een opening naar iets nieuws zijn, het maakt een mens ontvankelijk voor nieuwe dingen. Zelfs in een crisis kan er iets goeds ontstaan. Op het programma staan eerder gezongen en nieuwe liederen, zo als 'Wees hier aanwezig', 'Tussen de tijd' en 'Lied van terugkeer', waarin tekstschrijver Marijke de Bruijne kernachtig verwoordt wat er na de leegte kan gebeuren: 'Een flits van herkenning en alles valt samen, wat was en wat is en ver vlechting van namen'. De koorgroep van de Oecumeni sche Avondviering zingt de liede ren onder leiding van Paul Snoek. Annemiek Jussen zorgt voor de begeleiding op de piano. Belang stellenden wordt verzocht om 18:45 uur aanwezig te zijn voor het vooroefenen van de liederen. Zaterdag 23 november Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 pr. H. v.d. Schepop; eucharistieviering; samenzang Zondag 24 november Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 10:00 pr. H. v.d. Schepop; eucharistieviering; mannenkoor 19:00 Oecumenische Avondviering Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10:00 werkgroep; communieviering; samenzang Rooms-katholiek, H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 10:00 pr. K. van Schadewijk; eucharistieviering; Cantate Domino Rooms-katholiek, Joanneskerk, Willaertstraat 51 10:00 L. Weusten/A. Trienen; communieviering; parochiekoor Samen op Weg, Emmakerk, Regentesselaan 2 10:00 ds. P. van Winden en ds. P.F. Goedendorp Samen op Weg, De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. H.R. van Heil en ds. G.H. Olsman Samen op Weg, WiJhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10:00 ds. J.W. Huisman Oecumenische wijkgemeente Oude Kerk, Torenstraat 1 10:00 ds. R. Bartlema Nederlands-hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10:00 ds. R. van Kooten; 17:00 ds. M. Baan, Nijkerk Christelijk-gereformeerd, Julianalaan 90 09:30 ds. P.D.J. Buijs, Veenendaal; 16:30 ds. D. v.d. Zwaag, Veenendaal Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 ds. R. ter Beek; 17:00 ds. D.J. van Diggele, Veenendaal Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 leesdienst; 19:00 ds. W. Visscher Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtlaan 20 10:15 mevr. C.A. v.d. Kuil; NPB-koor Evangeliegemeente, Julianakerk, Julianalaan 19A 10:00 G. Lammerts van Buuren Christengemeente, Griftland College, Noorderweg 79 15:00 ds. D.G. Durieux Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Apostolisch Genootschap, Talmalaan 44 09:30 dienst Baarn Doopsgezind, Eemnesserweg 63B 10:30 ds. F.Ph. Groeneveld; herdenkingsdienst Nederlands-gereformeerd, Waldheirii Mavo, Vondellaan 2 10:00 student D. Timmerman, Delft Meander Medisch Centrum, Molenweg 2 10:00 ds. L. v.d. Berg Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-Iuthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 10:30 ds. K. v .d. Horst; avondmaal Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 G.J. Goldschmeding (translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd De afdeling publiekszaken in het gemeentehuis is morgen wel geo pend, maar overdag kunnen er geen reisdocumenten worden aan gevraagd. Dat komt doordat enke le medewerkers deze dag op cur sus zijn. Tijdens de gebruikelijke avondopenstelling (donderdag 19:00-20:00 uur) is het morgen wel weer mogelijk om een reisdo cument aan te vragen. De dependance van publiekszaken in Soesterberg is morgen, vanwe ge de opleidingen, gesloten. Op dinsdag 26 november houdt ds. A. van Lunteren een lezing over het onderwerp: 'Met beide benen op de grond, over spiritualiteit en mystiek', in de consistoriekamer van de NPB-kerk, Rembrandtlaan 20. Spiritualiteit en mystiek zijn 'in'. Misschien wel meer buiten de kerk dan daarbinnen. En er is veel kaf onder het koren. Spiritualiteit en mystiek hebben hun doel niet in zichzelf: zij dienen het leven. Het gaat dan ook niet om een segment van ons leven dat we afgescheiden kunnen houden van de rest van ons leven, maar om spiritualiteit en mystiek van het dagelijks leven. Dat leven verloopt voor ieder mens anders. Daarom hangt spiri tualiteit ten nauwste samen met je levensweg. De weg, de pelgrimage, de queeste een oud, maar nog altijd levend beeld voor ons leven. Op het eerste gezicht gaat het van geboorte naar dood in een soort opgaan, blinken en verzinken. Maar op het tweede gezicht valt er wellicht meer te zien. Dan kan het zijn dat een andere werkelijkheid zich aandient, waarin het mogelijk blijkt, om over het leven te spreken in termen van oorsprong en be stemming en zelfs roeping. Spiri tualiteit heeft te maken met dit 'tweede gezicht'. Hoe ziet dan je levensweg er uit? Aanvang: 14:30 uur. Er is parkeer gelegenheid aan de achterzijde van de kerk (Pieter de Hooghlaan. De toegang is gratis en er wordt kof fie en thee geschonken. FM 107.9 (stereo); ether: FM 105.9. OT ecember een 'noot'bijdrage -»n gesponsorde ballonvaart Tekst TV Stem uw televisietoestel ook eens af op kanaal 29 en u komt waar schijnlijk tot uw verrassing oog in oog met de Tekst TV die Radio Soest en Omroep Amersfoort in samenwerking met elkaar 24 uur per dag presenteren. Van 's mid dags 5 uur tot 's nachts 1 uur en 's morgens van 8 tot 10 uur wordt de Tekst TV uitgebreid met een echt tv-jouraal, waarin elke dag het lo kale en regionale nieuws in beeld wordt gebracht. De Tekst TV en het tv journaal, elk ongeveer een kwartier, worden continue her haald. Tekst TV wordt dagelijks ververst en waar nodig aangevuld met actueel nieuws. Wilt u meer informatie vinden over Radio Soest kijkt u dan op teletekstpagi na 540 voor de uitgebreide pro gramma-informatie van onze eigen lokale omroep. Deze teletekstpagi na's kunnen door de kijker op elk moment worden geraadpleegd. DERHULP ter, Tel.: 0570 - 61 I 899 il: info@kinderhulp.nl Niemand minder dan Sint Nico laas is de rode draad in het twee de live radiomagazine van Radio Soest. 'Op Soest' wordt recht streeks uitgezonden vanuit Artis- hoek op zondagmiddag 24 novem ber van 16:00 uur tot 18:00 uur. De eerste uitzending viel samen niet de heropening van het gebouw i en trok veel publiek. Ook nu bent u weer van harte welkom in deze i sfeervolle omgeving om recht- streeks betrokken te zijn bij actu- 9 sle onderwerpen uit uw eigen om geving. Sint Nicolaas komt de dag na zijn aankomst in Soest, overi- ,j gens ook rechtstreeks te beluiste- ren op uw eigen zender, in 'Op Soest'. Het hele programma staat ri ye;der in het teken van straffen en Y ~'°nen, van lief en stout. Binnen m dlt thema hoort u de volgende gas- ten. Frits Booy, secretaris van het Sint Nicolaas Genootschap, vertelt over de betekenis van dit oer-Hol- landse feest; Marijke Kemp, hoofd van de openbare basisschool De Buut, vertelt hoe men daar Sinter klaas viert; Horriya Harrana, maakte een studie van het taalon derwijs. Helpt straffen wel? - Pie ter Henke, opbouwwerker, Judith Loffeld en Fred Leive, wijkagent, leggen dit uit. We kijken opnieuw uit naar de gesproken column van Aad Post. Ook Jan Jaap van der Wal, u weet wel, van 'Dit was het Nieuws' heeft een column. Het programma wordt muzikaal omlijst door ballades, gezongen door Ro- samint Faas. Verder is te gast Ans Mann in haar rol van voorzitter van het Gouden Oliebol Comité. Wie zijn genomineerd voor de Gouden Oliebol 2002, en is dat een beloning of niet? Vast onderwerp is tevens de reac tietelefoon van Radio Soest met berichten uit de Soester samenle ving. Alles wat bij u leeft op 38 6093853. Bel gewoon. De presentatie van het programma is in handen van Werner Paans en Jan Visser. De redactie bestaat utt Mirjam Winkel, Loes Phoelich, Wim de Kam en Joop van Haaf- ten. Techniek: Wim Kiezenbrink en Jaap Pastijn. Aria's van V. Bellini ingeklemd tussen twee orkestrale werken. Deze 'Muziekpalet' begint met het Konzertstück in F minor op 79 van Carl Maria von Weber, De uitvoe ring is door Peter Rosel op de pia no met de Staatskapelle Dresden onder leiding van Herbert Blom- stedt Daarna kunt u luisteren naar enkele aria's uit 'Norma' van Bel- lini, gezongen door Joan Suther- land. O remembranza, Mira o Nor- ma, Si, fino all'ore, Casta diva, Deb conté.... Tot slot het Concerto in C major 'Con molti stromenti' van Antonio Vivaldi. Te beluisteren zijn de de len Allegro molto, andante molto en allegro. Uitvoering door The English Concert onder leiding van Trevor Pinnock. Presentatie: Wim Leeuwenkamp. Techniek: Jaap Bijl. Uitzending: maandag 25 no vember om 13:00 uur. In het eerste uur klassiek opent Jacques van de Griendt op zondag 24 november om 14:00 uur met muziek van Eric Alfred Leslie Sa- tie, een Franse componist en auto didact. Hij was zeer markant en eigenzinnig en heeft op de huidi ge componisten een grote invloed gehad. Veel van zijn werk is, ge heel in tegenstelling tot wat sedert circa 1850 is gecomponeerd, van een opvallende soberheid met ex centrieke titels. Wat denkt u van: 'Schetsen en stekeligheden van de goede oude dikkerd'; 'Uren eeu wenoud en kortstondig', of: 'Uit gedroogde embryo's'. Deze titel- ontboezemingen hebben echter weinig verband met de inhoud van de stukken. Tot in de kleinste de tails waren zijn wijze van leven, zijn gedrag en rijn manier van con verseren van een impertinentie die hij tot zijn dood volhield. Hij was hofcomponist van de Rozenkrui- zers, met in die tijd composities die overheerst werden met een mystiek religieuze stemming. Na die periode stichtte hij een kerk 'Eglise Metropolitaine d'art de Jes- us Christ Conducteur'. Hij was zelf de enige gelovige en Maitre de Chapelie. Na een ziekte van een halfjaar stierf hij in uiterst armoe dige omstandigheden. Zijn won derschone mystieke pianostukken worden gespeeld door Reinbert de Leeuw. In het tweede uur klassiek, dat be gint om 15:00 uur, Iaat Jacques van de Griendt muziek horen van de solo-violist Julian Herman met zijn begeleider Kees Schut. U hoort een gaaf stukje muziek om dat rij de meest aangrijpende vioolstukken hebben uitgezocht. Herman kreeg al op jonge leeftijd vioollessen van zijn vader en debu- l teerde op elfjarige leeftijd bij het Durban Civic Orchestra. Na enke le jaren werkzaam te zijn geweest als advocaat koos hij toch voor zijn jeugdliefde: dfe viool. Sinds 1976 is hij concertmeester bij het Neder lands Philharmonisch Orkest. In die hoedanigheid is hij niet alleen aanvoerder van de violen maar ook vast leidinggevend figuur van het hele orkest. Hierdoor heeft hij enorm veel repertoirekennis opge daan, ook voor zijn solistische spel. Meester-muziekregisseur Wilhelm Heilweg heeft hem hierbij gehol pen. U kunt luisteren naar Espejo 'Two pieces in old style, de 'Tan go' van Albeniz, de 'Malaguene' van Ravel en van Von Paradis de 'Sicilienne'. De cd verdient de hoogste lof door hun riante spel en de magistrale opname van Wil helm Heilweg. Ontvangst van de Sint op het Raadhuisplein. Het moment waar we in deze tijd van het jaar op zitten te wachten: de intocht van Sinterklaas op zater dag 23 november. Vorige week is hij aangekomen in Zaltbommcl en nu komt hij dan naar Soest. Voor belangstellenden die er niet bij kunnen zijn of zij die alles van na bij willen volgen is er de live repor tage op uw eigen lokale zender Radio Soest. Vanaf 13:00 uur staan Karin en Ingeborg de Lange op het plein bij het gemeentehuis om u op de hoogte te houden van de gebeurtenissen. Om ongeveer 14:15 uur worden de Sint en zijn gevolg verwacht bij het gemeente huis. U krijgt een sfeerimpressie van 'vol verwachting klopt uw hart'. Muziekkorpsen en de ont vangst door burgemeester Janssen zijn allemaal te horen van 13:00 uur tot 15:00 uur op uw eigen zen der Radio Soest. Morgenavond, donderdag 21 no vember, rechtstreeks door Radio Soest uitgezonden. De agenda be vat deze avond maar liefs veertien punten. Onderwerpen zijn onder meer het tussentijdsbericht 2002, de verplaatsing van drukkerij ESED, de visie ouderenbeleid, de prostitutieproblematiek en de brandbeveiliging van de onderwijs gebouwen. Onderwerpen waar elke Soester wel ergens een raak vlak mee heeft. Luister daarom naar Jan Visser, die om 19:00 uur de agenda doorneemt met griffier Rien van Vliet. Om 19:30 uur be gint dan de raadsvergadering on der leiding van burgemeester Jans sen. Techniek: Jaap Pastijn. Een speciaal onderwerp in 'Ont moeting met...' gaat over de Game Rangers. Deze 'Association of Africa' is opgericht in 1971 met als doel het behoud, voortbestaan en herstel van Afrika's biodiversiteit en haar wildernis. In 2001 werd de afdeling Benelux opgericht om ook in deze landen de mensen kennis te laten maken met het werk van de Game Rangers en om fondsen te werven voor de wildlifeprojecten in Afrika. De zanger Gordon is voor dit goede doel aangetrokken als ambassa deur. Het motto van de Rangers is: geen olifant zonder wildpark, geen wildpark zonder Game Ranger! Lonneke Meijer praat in deze uit zending met Paul Kalshoven, voor zitter Benelux, en Masja van der Horst van Plus Produkties, die als vrijwilliger de PR en marketing doet voor de stichting. De uitzen ding is op vrijdag 22 november om 13:00 uur. Herhaling op dinsdag 26 november om 10:00 uur. Tech niek: Marcel van Blaricum. In 'De Soester en zijn muziek' deze week de muziek van Mitzy van Renooy. Deze portretschilder gaat in gesprek met Lonneke Meijer over kunst en natuurlijk haar favo riete muziek. Mitzy heeft na het behalen van haar VWO-diploma meegedaan aan een uitwisselings project met de Verenigde Staten. In die tijd is zij begonnen met schilderen. Terug in Nederland raakte het schilderen enigszins op de achtergrond. Ze koos daarna voor de fotografie. Inmiddels is Mitzy twee dagen per week werk zaam bij de NOS (het journaal). Daarnaast heeft zij het schilderen weer opgepakt en wel met het maken van kinderportretten. Om haar techniek te verbeteren heeft zij een cursus gevolgd bij de Gooi- sche Academie in Laren. Lonneke Meijer praat dus met Mitzy over kunst en haar muziek. De uitzen ding is donderdag 21 november om 17:00 uur. Een herhaling volgt op maandag 25 november om 10:00 uur. Elke dag nieuws op de hele uren DONDERDAG 21 NOVEMBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Cultuur in de regio (h) 11:00 Even uitblazen 12:00 Lunchroom 13:00 Kleinkunst en cabaret 14:00 Operetteland Franz Lchar I 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Soesters en hun muziek gast: Mitzy van Renooy 18:00 Radio Soest non^stop 19:00 Gemeenteraad VRIJDAG 22 NOVEMBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 De Hangtafel 11:00 Soest 55-pIus 12:00 Lunchroom 13:00 Ontmoeting met- gast: Game Rangers 14:00 Jazzy Listening 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Sportcafé 18:00 Jazz uit Artishock 19:00 Blues uit Artishock 20:00 Radio M ZATERDAG 23 NOVEMBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Oud goud 13:00 Intocht Sini Nicolaas 15:00 Radio M ZONDAG 24 NOVEMBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Religie en poëzie 10:00 Ommetje in de natuur (h) 11:00 Van 't Raadhuisplein (h) 12:00 Historische Vereniging 13:00 Dit was de week 14:00 Soest Klassiek 16:00'Op Soest' 18:00 Kerkdienst Mariakerk (r.k.) 19:00 Christelijke muziek 20:00 Samen bijbel lezen 21:00 Radio M MAANDAG 25 NOVEMBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Soesters en hun muziek (h) 11:00 De straat van... gast: Dick Koblens 12:00 Lunchroom 13:00 Muziekpalet klassiek en opera 14:00 Radio Soest non-stop 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 De Derde Helft sportmagazine 18:00 Radio M DINSDAG 26 NOVEMBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Ontmoeting met... (h) 11:00 Senioren vragen 12:00 Lunchroom 13:00 A Country Song 14:00 Operetteland (h) 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 De Hangtafel (h) 18:00 Van psalm tot pop 18:30 Weg met hobbels 19:00 De verrekijker godsdienstig programma voor jonge kinderen 19:30 Het kompas godsdienstig programma voor oudere kinderen 20:00 Boek binnenstebuiten 21:00 Zingen maakt blij 21:30 Avondsluiting 22:00 Radio M WOENSDAG 27 NOVEMBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Ommetje in dë natuur 11:00 Van 't Raadhuisplein gemeentevoorlichting; met de column van burgemeester Janssen 12:00 Lunchroom 13:00 Over het voetlicht musical en cabaret 14:00 Soest 55-pl us (h) 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom 17:00 Cultuur in de regio 18:00 Radio M In dit programma-overzicht van Radio Soest vindt men elke week de gegevens over de uitzendingen van donderdag tot en met woens dag, die 's morgens vanaf acht uur tot in de namiddag (op een enke le uitzondering na) worden uitge zonden via de kabel en de ether. Na deze lokale uitzendingen wordt overgeschakeld naar de regionale zender Radio M tot 's morgens acht uur. Kopij van buitenstaanders (inge zonden brieven, tips, ideeën en reacties) voor deze rubriek moet uiterlijk donderdagmorgen in de studio worden ingeleverd. Het adres van Radio Soest is: Raadhuisplein 1, Postbus 3062, 3760 DB Soest, 38 035-6093851 fax: 035-6093860; e-mail: radio@soest.nl. Ook voor pro gramma-ideeën, persberichten, aankondigingen, verenigings- nieuws, clubbladen, etc.

Soester Courant | 2002 | | pagina 23