Uniek concept project Amerpoint 1 Vrijgesproken spotters maken vlucht in vernieuwde Orion Gevarieerde activiteiten in De Drie Eiken Kranslegging bij monument Gemeente betaalt kosten van reparatie van ijsbaan Abrona viert drie jubilea Evelina Vorontsova in het Cenakel Soesterberg ierste aanzet verbetering gevelbeeld Soesterberg-Noord Condoleanceregister Vickers Wellington Snelheidscontrole KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST HULPVERLENING 15% KORTING P. Creutzberg afwezig Transportbus voor Abrona van Luchtmacht Feestweek in periode 11-17 mei Zaterdag 14 december Klachten bezorging Soesterberg Veel animo voor creatiefmarkt soesterbergseULcourant WOENSDAG 27 NOVEMBER 2002 Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraal 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 tuniek concept en de eerste parkeergarage in Soesterberg 20!tta ervoor dat er nu al gro te animo is voor het project Amerpoint op de hoek van de tniersfoortsestraat en de Post ij in Soesterberg-Noord. De touw van dit kantoorbedrijfs- lerzamelgebouw begint zodra testig procent is verkocht. Het is niet toevallig dat als eerste roordeze bouwlocatie is geko- Het nieuwe gebouw dat uit twee delen bestaat, gescheiden door een grotendeels glazen serre als centra leingang, moet het gevelbeeld van de Amersfoortsestraat een 'oppep per' geven. 'Wij zijn begonnen met een mooi gebouw aan de rand van Soesterberg-Noord. We hopen dat de rest volgt', zegt Stan Uyland van de BMU Groep uit Soester berg. De bouwaanvraag is inmiddels de deur uit. Uyland verwacht dat in januari de vergunning afkomt. Het gaat volgens Uyland en makelaar Heiko Gorter van Nassau Bedrijfs huisvesting in Zeist weliswaar om een kleinschalig maar daarom niet minder uniek bedrijfsconcept. Er is sprake van een splitsing van de appartementsrechten. Sinds maart vorig jaar is men in Soesterberg-Noord bezig met plannen om het vijf ha. grote woon-werkgebied Soesterberg- Noord nieuw leven in te blazen (revitaliseren). Hiervoor is een bij drage van de provincie gevraagd van 1,5 miljoen euro. 'We hopen dat dit nog dit jaar beschikbaar komt. De gemeente zou dan het zelfde bedrag bijleggen, net als destijds bij het industrieterrein Soestdijk gebeurd is. Met de voorbereidingen zijn vier werkgroepen bezig: communicatie, infrastructuur groenbeheer en al gemene voorzieningen. Hiervoor is gekozen omdat de betrokkenheid groter wordt als de zaken in klei ne kring besproken worden. Sa men met DHV uit Amersfoort en BMD uit Hilversum hebben de werkgroepen een zestal punten uit gewerkt, waarvan een belangrijk onderdeel is het 'oppoetsen' van het gevelbeeld van de Amersfoort- sestraat. 'Een mooi huis begint bij de voordeur, zeg ik altijd,' aldus Uyland. 'Zo is het ook met een bedrijven- annex woongebied, in dit geval het gevelbeeld vanaf de Amersfoortsestraat naar het ge bied erachter toe. We hebben afge sproken dat we proberen een goe de harmonie te bereiken en daar waar belangentegenstellingen zijn, die met elkaar te bespreken en sa men tot een goede oplossing te ko men.' De lid-bedrijven in Soesterberg- Noord zullen hun belangen laten behartigen door een stichting en de bewoners door een vereniging. Er is een stuurgroep geformeerd, be staande uit een vertegenwoordiger van de bewoners, de bedrijven, de gemeente, de provincie, de Kamer van Koophandel, de Vereniging Soesterbergs Belang (VSB) en de Verenigde Soesterbergse Onderne mers (VOS). Samen bepalen zij waar de subsidiebedragen aan be steed zullen worden. Bij het voor traject en de planopzet van Amer point zijn David Ros van Raat Makelaars in Utrecht en Heiko Gorter namens Nassau Bedrijfs huisvesting in Zeist betrokken. Maquette Het plan is inmiddels in een ma quette zichtbaar gemaakt: twee aparte gebouwen met de eerste parkeergarage (ingang Postweg) in Soesterberg met 35 plaatsen voor de gebruikers. Bezoekers parkeren buiten het gebouw. Het gaat om een kleinscnaüg pro ject waarmee men volgens Gorter een concept in de markt gaat zet ten, dat eigenlijk nog niet is voor gekomen. 'Dat wil zeggen dat het kantoorbedrijfsgebouw gesplitst wordt in appartementsrechten. Dit betekent dat we de appartementen gaan verkopen. In het algemeen is het bij zulke projecten zo dat men het helemaal of gedeeltelijk kan - Op korte termijn kunnen de spotters bij de vliegbasis Soesterberg en de inwoners plaatsen in de omgeving fen 'nieuw' toestel zien, al thans een toestel met een nieuw kleurenschema. Het is Orion van de Marine Lucht- »art Dienst (MLD). Het toe- itei maakt op Soesterberg re gelmatig voorzorgslandingen met doorstart. De inmiddels meest bekende vlieg- 'mgspotters van Nederland, Frank Mink en Patrick Dirksen, onlangs Griekenland vrijgesproken van sPionage, waren door de MLD als ^gasten uitgenodigd bij de pre sentatie van het nieuwe kleuren schema van het maritieme pa- [souillevliegtuig P-3c Orion 301. Die jongens hebben heel lang in spanning gezeten of ze wel of niet zouden worden veroordeeld. Het eek ons aardig om dit voor hen te j°en,' aldus voorlichter Visser van fe Koninklijke Marine. Orions van de marine hadden Jnds de invoering in 1982 een Jfeurenschema bestaande uit een donkere bovenkant ('dark sea jfay') en een lichtgroene onder kant ('sky light green'). De kleur keuze was gebaseerd op de inzet I van het vliegtuig boven de Noord- ^lantische Oceaan. Bij het groot °pderhoud, dat in Portugal wordt ^'gevoerd, is voor een enkelvou- dlê kleurenschema gekozen en wel ^n lichtgrijs verfschema, het zoge naamde 'gloss gull gray'. Vrij ver- aa'd is dat 'glanzend zeemeeu- Jengrijs'. tr was eer^aantal redenen om het nieuwe verfschema in te voeren. Een enkelvoudige kleur is aller eerst kostenbesparend en voor het overige zijn operationele, persone le, en materiële overwegingen van belang. Omdat de Orion sinds en kele jaren in het Caribisch gebied opereert, kan de temperatuur in een geparkeerd vliegtuig tot wel 50 graden Celsius oplopen. Dit brengt een aanzienlijke verzwaring van arbeidsomstandigheden voor vlie gend- en onderhoudspersoneel met zich mee. Mede door het Frank Mink (links) en Patrick DirksenNederlands bekendste vliegtuigspotters, met op de achter grond de Orion in nieuwe kleuren Foto: Pol de Soeten nieuwe kleurenschema kan de temperatuur met 10 graden Cel sius worden teruggebracht. De Verenigde Staten, Canada, Enge land, Frankrijk en Noorwegen hebben hier al ervaring mee gehad. Het ontmoetingscentrum van De Drie Eiken aan het Dorps plein staat de komende tijd bol van activiteiten. Ze worden ge organiseerd voor alle 55-pIus- sers in Soesterberg. Het gevarieerde programma begint op vrijdag 6 december met een Sint Nicolaasmiddag. Deze begint om 12:30 uur. Weliswaar een af wijkend tijdstip, maar dit komt omdat er een traditionele erwten- soepmaaltijd aan verbonden is, dus compleet met roggebrood met spek. De kosten hiervoor bedragen 2 euro, inclusief koffie met een traktatie. Wie de Sinterklaasmid dag wil meemaken, doet er goed aan zich hiervoor uiterlijk op woensdag 4 december tot 12:00 uur op te geven. Op het programma staat onder meer een optreden door de Soes- ter Boerendansgroep om ongeveer 14:00 uur. Of Sinterklaas dit zelf meemaakt, staat nog niet vast. Dit neemt niet weg dat alle 55-plussers in Soesterberg de gelegenheid heb ben de verjaardag van de Sint uit bundig te vieren. De volgende activiteit in het ont moetingscentrum van De Drie Ei ken staat voor maandag 9 decem ber op het programma. Alle 55- plussers in Soesterberg zijn dan welkom voor het 'aankleden' van buitenthermometers. De kosten voor deelname bedragen 5 euro. Hierbij is al het materiaal inbegre pen. De creatievelingen kunnen naar hartelust aan de slag om de thermometers te beschilderen, te beplakken, te bekleden of op een andere manier te verfraaien. De deelnemers krijgen na afloop de thermometer mee naar huis. Wie hieraan wil meedoen, kan zich ui terlijk tot 6 december om 12:00 uur opgeven. i Kenmerkend voor Amerpoint is dat het een combinatie betreft van kantoor- en bedrijfsunits. Het ge bouw is de aanzet voor verbetering van het aanzien van de entree van het industrieterrein Soesterberg. huren. Uit onderzoek is echter ge bleken dat er meer behoefte is aan kleinschalige ruimte die men dan wel wil kopen. Daar wordt echter niet in voorzien. Wij geven die mogelijkheid nu wel en bieden in principe twaalf appartementsrech ten te koop aan voor 125 tot 235 vierkante meter, al zijn andere af metingen ook bespreekbaar.' De prijzen variëren uiteraard, te beginnen bij 187.500 euro. Bij fi nanciering van dit bedrag bedraagt de rentelast 900 euro per maand. Bij huur zou dit 1.500 euro per maand zijn. Daarom is het, mede door de lage rentestand, extra aan trekkelijk om te kopen. Voor wie toch de voorkeur geeft aan huren, kan hiervoor bij Nassau en Raat terecht. Het is de bedoeling een vereniging van eigenaren op te richten die zorgt voor beheer, on derhoud en instandhouding van het gebouw. De gevestigde onder nemers hebben hier geen omkijken naar. Hiervoor dragen de gebrui kers maandelijks servicekosten af. De gemeente De Ronde Venen heeft op haar internetsite www.derondevenen.nl een elektro nisch condoleanceregister geopend waarop veteranen, oud-militairen, actieve militairen en burgers uit Soest en Soesterberg hun medele ven kunnen betuigen naar aanlei ding van de vondst, eerder dit jaar, van de stoffelijke resten van Canadese oorlogsvliegers. De Ca nadezen kwamen in de nacht van 4 op 5 mei 1943 om het leven toen hun Vickers Wellington-bommen werper door een Duits jachtvlieg tuig werd neergeschoten. De eer der dit jaar geborgen stoffelijke resten van Flight Sergeant White, Flight Sergeant Thibeaudeau en Warrant Officer Moulton worden op woensdag 27 november met militaire eer op de begraafplaats bij de Nederlands Hervormde Kerk in Wilnis begraven. Het con doleanceregister op de website van de gemeente De Ronde Venen is te benaderen via een link in de rubriek 'Projecten' naar 'Vickers Wellington'. Het register zal aan de nabestaanden van de Canadese militairen worden aangeboden. De politie heeft woensdagmorgen een snelheidscontrole gehouden op de Amersfoortsestraat. In een paar uur tijd werden 923 voertui gen gecontroleerd, waarvan er 68 te hard reden. De grootste overtre der verplaatste zich met een snel heid van 121 km/u waar 80 km/ u is toegestaan. Zaterdag 30 november zondag 1 december Roonis-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zondag 10:30 aalm. R. v.d. Vring; eucharistieviering; gemengd koor Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelnianstraat 101 10:00 ds. M.A.A. Nawijn Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 ds. H. Henstra World Outreach Church (info locatie: 880346-350458) 10:30 Mark Six Huisarts, vrijdag 18:00 - maandag 08:00 uur: eigen huisarts bellen, dan wordt men doorverbonden Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorentzlaan 76, ^030-6995952. Apotheek, zaterdag 10:00-17:30 en zondag 12:00-17:30 uur: Centraal Apotheek, Dolderseweg 87, Den Dolder, 88030-2290404. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 88352467; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, 88033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, 88352391. Grofvuil, 880800-7662000. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centrale meldkamer: 88 0900-8844; alarmnummer: 881.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, 88 035-6031119. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, 88 351940, b.g.g. 351658. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, 88 352391. Grofvuil, 88 035-6093666. Bij de Soesterbergse IJsvereni ging is men de koning te rijk nu de gemeente heeft besloten de kosten van reparatie (12.614 euro) van de ijsbaan aan de Banningstraat op zich te ne men. Voorzitter Ab Blokzijl vindt dit vooral een gebaar naar de vele vrijwilligers die zoveel tijd steken in het werk voor de vereniging. Mede daar door ontstaat langzamerhand een schitterende accommoda tie. De baan, die buiten het schaatssei zoen wordt gebruikt voor tal van andere activiteiten voor de Soes terbergse jeugd, vooral skeeleren, is lek. Het water loopt weg door de naden van de opsluitbanden omdat de randen te laag zijn. Die banden liggen trouwens ongelijk en moeten waterpas gesteld wor den. Doordat te veel water weg loopt, blijft er te weinig staan om te bevriezen. De baan zou dan ook niet gebruikt kunnen worden waar voor hij uiteindelijk bestemd is: schaatsen. Over een lengte van 350 meter moet over een breedte van 50 cen timeter een laag asfalt van 2 cen timeter worden afgeschraapt. Dan kunnen de opsluitbanden een nieuwe asfaltlaag krijgen, zodat een waterdichte rand ontstaat. In de begrotingspost 'onderhoud sportvelden' zit nog een bedrag van 3.176 euro voor het normale onderhoud van de baan. Dit be drag is nog niet aangesproken. Om de onvoorziene reparatie nog voor de winter te kunnen uitvoeren, ontbreekt nog een bedrag van 9.43S euro. Burgemeester en wet houders hebben ermee ingestemd dit ontbrekende bedrag uit de al gemene middelen te halen (moge lijk overschot 2002). 'Geweldig. We zijn er ontzettend blij mee', reageert een opgetogen Ab Blokzijl. 'De vrijwilligers hier doen al zoveel, je kunt nauwelijks van hen vragen of ze zich ook nog willen inzetten voor het repareren van de baan. Dit gebaar van de ge meente is voor iedereen die bij de baan betrokken is een hart onder de riem. Soester Courant tachtig jaar thuis in Soes(terberg) VOUWGORDIJN van Coco Pandora met effen inbetweenstof Babtist 100% polyester Deze maand Soesterbergsestraat 28/30 Telefoon 035 - 602 42 94 HUISARTS in verband met vakantie, van ma. 2 t/m vr. 6 december De collega's nemen waar. Op donderdag 5 december krijgt een groep zorgvragers van Abrona een transportbusje aangeboden door de Vliegbasis Soesterberg. Tevens wordt het contract ver lengd tussen de basis en de zorg vragers van Abrona. Sinds enkele jaren vertrekt er iede re dag een busje met zes zorgvra gers en twee begeleiders naar de basis in Soesterberg. De zorgvra gers wonen allen op locatie Ster renberg en zijn mensen met een licht verstandelijke beperking en met gedragsproblemen. Zij ver richten allerlei werkzaamheden op het terrein en rond de gebouwen van de vliegbasis. Zodoende leren zij wat het is om te werken op een plek buiten locatie Sterrenberg en zij leren een taak op een goede manier af te ronden. De begelei ders geven het goede voorbeeld en coachen de zorgvragers hierin. Tijdens het Sinterklaasfeestje op 5 december krijgt Abrona van de basiscommandant, kolonel Ten Haaf, een andere bus aangeboden voor het woon-werkverkeer van de zorgvragers. Het oude busje is af geschreven en moest worden ver vangen. Hierdoor kan dit bijzonde re project doorgang vinden en kunnen de werkers veilig naar de Soester Courant elke woensdag een belevenis! Volgend jaar bestaat Abrona vijf jaar. Daarnaast bestaat lo catie Sterrenberg in Huis ter Heide 75 jaar en de voormalig Willem de Jongstichting 40 jaar. Abrona is ontstaan uit deze twee organisaties en heeft inmiddels woonvoorzieningen en dagbestedingscentra ver spreid over de gehele provincie Utrecht. De organisatie voor dienstverle ning aan mensen met een verstan delijke beperking groeit nog steeds. Zo werd eind oktober de eerste paal geslagen voor het pro ject 'Wonen zoals ik wil' in Woer den. In een kleinschalig apparte mentencomplex krijgen mensen met een verstandelijke beperking de mogelijkheid om zelfstandig te wonen. Het jubileum wordt uitbundig ge vierd in de week van zondag 11 mei tot en met zaterdag 17 mei 2003. De feestweek krijgt als the ma 'Ontmoeting'. De verschillen de activiteiten krijgen elk een eigen accent gebaseerd op het thema. Bijvoorbeeld een sportieve ont moeting bij de zeskamp voor de zorgvragers en een ontmoeting tussen heden en verleden bij de reünie voor (oud-)medewerkers van Abrona, Sterrenberg en de Willem de Jongstichting. Voor zorgvragers, personeel, rela ties en belangstellenden worden veel activiteiten georganiseerd. Medewerkers en directie van Abrona zijn in speciaal gevormde stuur- en werkgroepen aan de slag gegaan om de jubileumfeestweek onvergetelijk te maken. Zo wordt er een kerkdienst georganiseerd, een feest voor de zorgvragers, een playbackshow, een personeelsfeest, een reünie, een symposium, een open dag, een zeskamp en een cir cus. Alle activiteiten zullen plaats vinden op het terrein van locatie Sterrenberg in Huis ter Heide. Wanneer men in het verleden bij Abrona, Sterrenberg of de Willem de Jongstichting heeft gewerkt en het leuk vindt om de reünie te be zoeken, kan men contact opnemen met de afdeling PR, Communica tie en Fondsenwerving van Abro na, 88 0346-359367. In aanwezigheid van nabestaanden, oud-verzetsstrij ders, andere belangstellenden en militaire en burger lijke autoriteiten, onder wie wethouder Bert Krijger, hebben de commandant van de vliegbasis Soesterberg, kolonel T. W.H. ten Haaf, en burgemeester Koos Jans sen van Soest een krans gelegd op de fusilladeplaats van de vliegbasis Soesterberg. Hier executeerden de Duitsers 33 verzetsstrijders uit de Tweede Wereldoor log, beter bekend als 'de 33 van Soesterberg'. Kinde ren van groep 8 van de Desmond Turnschool uit Soest, die het monument hebben geadopteerd, verzorgden samen met de vliegbasis de herdenking. De 33 Nederlanders die werden herdacht, verzetten zich tijdens de Tweede Wereldoorlog vanaf het begin van de Duitse bezetting van Nederland tegen de schen ding van vrijheiden verdraagzaamheid. Op 19novem ber 1942 betaalden zij met hun leven voor hun idea len toen zij door de bezetters werden doodgeschoten op de vliegbasis Soesterberg. Op verzoek van de Stichting februari 1941 schenken de kinderen van de Desmond Tutuschool uit Soest jaar lijks aandacht aan de fusilladeplaats en de gebeurtenis sen die daar hebben plaatsgevonden. De kinderen die de Tweede Wereldoorlog niet hebben meegemaakt en van wie de ouders veelal niet in Nederland zijn gebo ren, voorkomen hierdoor dat een deel van de historie verloren gaat. Een deel dat aantoont dat zelfs onder de moeilijkste omstandigheden mensen zich hebben ver zet tegen onrecht. Na een korte tocht door het bos kwam men bij het een voudige, ruwhouten kruis op de fusilladeplaats. Hier verzorgden een geestelijke van de vliegbasis en de schooljeugd de plechtigheid. Na de kranslegging klonk 'The Last Post'en nam men een minuut stilte in acht. De herdenking werd afgesloten met een samenzijn in het Officiers Casino aan de Kampweg in Soesterberg. Op zaterdagavond 14 decem ber zal de in Rusland geboren pianiste Evelina Vorontsova een recital geven in de kapel van het Cenakel in Soester berg. Zij behoort zonder twijfel tot de kleine elite van nieester- pianisten. Evelina Vorontsova komt uit een familie van bekende pianisten en begon haar studie op 4-jarige leef tijd. Aan het conservatorium van Moskou studeerde zij summa cum laude af bij professor Michail Wos- kresensky met de kwalificaties concertpianist, pianodocent, ka mermuziek en begeleider. Zij be haalde tevens het diploma U.M. aan het Sweelinck Conservatorium te Amsterdam bij Jan Wijn. In 1990 behaalde zij de vierde prijs tijdens het prestigieuze Internatio nale Rachmaninov Pianoconcours in Moskou en twee jaar later in 1992 ontving zij de tweede prijs op het Internationale Liszt Pianocon cours in Utrecht. Sindsdien speelt zij regelmatig als solist en kamer musicus) in grote concertzalen en neemt vaak deel aan festivals in binnen- en buitenland. Evelina Vorontsova heeft gespeeld met bekende symfonieorkesten onder dirigenten als Sir Yehudi Menuhin, Jan Stulen, Stewört Ro- Evelina Vorontsova. bertson, Lev Markiz en Alexander Wakulsky. Sinds 1994 woont ze in Nederland waar ze inmiddels ruim vierhonderd concerten gespeeld heeft. Met Evelina Vorontsova is men niet alleen verzekerd van uitzon derlijke pianomuziek, maar men kan er ook zeker van zijn dat het met gevoel en charme wordt ge presenteerd. Het programma dat zij speelt zal bestaan uit werken van Frédéric Chopin en Moussorgsky ('Schilde rijen van een tentoonstelling') Zaterdag 14 december. Aanvang: 20:15 uur. Het Cenakel, Amers foortsestraat 18, Soesterberg. Toe gang: 13,00 11,00. Reserve ren: 880346-332518; e-mail: cenakelcultuur@kdk-nl.org. Voor de abonnees in Soester berg is het klachtennummer 035-6021841 (C. van Barne veld). Dat nummer kan op woensdag tussen 18:30 en 19:30 uur worden gebeld voor nabezorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soes ter Courant op donderdag na bezorgd. De zaterdag in De Drie Eiken in Soesterberg gehouden tweejaarlijk se creatiefmarkt was weer een suc ces. Zowel van deelnemers als van bezoekers kwamen alleen maar positieve reacties. Van de deelne mers omdat zij goed verkochten of op z'n minst veel belangstelling kregen voor hun creatieve hobby, van de bezoekers omdat zij een grote keus hadden dankzij het ge varieerde aanbod. Wat de deelne mers aan huisvlijt toonden, vari eerde van het zelf kaarten maken tot houtsnijwerk, van sieraden tot poppenmeubeltjes, van kerstver sieringen tot zeldzaam gesteente. Ook de boekenstand trok veel ani mo. De volgende markt staat voor het vooijaar van 2003 op het pro gramma. Daar zijn in ieder geval twee nieuwe deelnemers, die zich hiervoor inmiddels hebben aange meld bij Irmgard Lensink, die de organisatie van de markt in handen heeft.

Soester Courant | 2002 | | pagina 19