i SPOED BEZORGERS PROGRAMMA - OVERZICHT nB5M eleden iniatuur pax Christi Kinderhulp zoekt gastgezinnen r Soester kamerkoor Logos Cantat zoekt zangers Torenlezing over Chagall PAGINA 22 tfOENSDAG 27 NOVEMBER 2002 Voor Bosnische kinderen rogramma Lezing Weihnachts- Oratorium ïum Oud Soest Kindermiddag en Bingo Overhees De keus HeugaFelt Dierenlief Dierenleed De lopers van de week Adventsvespers in de Open Hof 'Burgerlijke stand' soecterScooramt, Medium bij Paso bekijkt kaarsvlam Kerstconcert 'Apollo' MEDISCHE DIENST KERKDIENSTEN Donderdag 28 november, Oude Kerk 1 29," p.m. Jan Wijn Dictee/taaltest Muziekpalet De Hangtafel De vrijwilliger Soest Klassiek SOESTER COURANT PAGINA 23 lo-Stam/SoVoCo ekerronde 30 NOVEMBER 1 tars (D)-Quick ;ukendal) ►tars (H)- >6 (Beukendal) pax Christi Kinderhulp werk- groep Amersfoort (en omstre ken) zoekt logeeradressen voor jö Bosnische kinderen. De „erkgroep is al sinds 1991 ac tief om voor kinderen uit voor malig Joegoslavië een fijne va kantie in onze regio te realise ren. na. De kinderen komen rondom de •UNI (Banninghal) paasvakantie 2003 en zullen hier ogels-RDZ 5 drie weken te gast zijn. De kinde ren worden altijd met z'n tweeën in een gastgezin geplaatst, zodat zij 1 steun aan elkaar hebben. Een va- '■.wL jantie in Nederland is voor de Bosnische kinderen veel meer dan jen Sinterklaascadeautje voor onze toderen. Uit ervaring is bekend dat deze kinderen nog lang aan dit H' cadeau zullen terugdenken. Hoe- I j wel de oorlog al weer jaren achter K rns ligt, ondervinden de kinderen K er nog steeds de gevolgen van. Een verblijf in een rustige en evenwich- Biige gezinssituatie geeft deze kin- j deren nieuwe energie en moed om Ij aangesterkt de omstandigheden Soest-Vianen (Bos- thuis weer aan te kunnen. K fax Christi Kinderhulp zorgt tij- 1 Soest (H)-Drien"*® it) G 2 DECEMBER ogels-RDZ 5 Centrum) lis ONI (Orlandoge- 1 DECEMBER on o-Apollo (De Buntj Ier BC-Selby (Leus- ini-Smeeing/BDC rmeer) dens „et verolijf van de Bosniscne kinderen voor activiteiten, zowel met als zonder de gastgezinnen, ue enige kosten van dit verlate interklaascadeau zijn die van het levensonderhoud van de kinderen Wie twee kinderen zou willen op nemen in zijn/haar gezin of verde re informatie wil, kan contact op nemen met de werkgroep. Behal ve naar logeeradressen is de Pax Lhristt Kinderhulp ook altijd op zoek naar sponsors die de actie fi nancieel willen steunen. Informatie: Ellen Vreugdenhil, 38033-4801690, of Herma Meili nk, SE033-4632737. petitie Soester Bow-: inaf dinsdag vanaf *rl vling Soest) tbal -BW'31 2 (Beuken? L Casper Mutze. Dennis Laseur en Omer :n. je van Logtenstein, Maud fikkii Katee bij de meisjes/ no van Lierop, Tim Schra- pffrey van de Veen, Teo de istopher Huil en Remco de jongens/heren. sterberg laastricht. Aspiranten 2: 5 Vermeulen, 16 en 17. Pau- icholieren-1: 5 en 6. Noel- :n diskw. Jolanda Koch. 28 November 1952 ;n uit de omringde paro- moezeniers, paters van en vele andere ordei- en. Voorts wethouder iv. f en de heer Van Noesql-, van Gemeente-Werken? tigheid ving aan met de door Mgr. Huurdemaif, assisteerd door een twee- ;rs, van de plaats waar het komen, gevolgd door ze- n wijding voor en na de van de eerste steen, die oorkonde werd ingemet- besloten met de wijding indamenten van het kerk- plechtige fgewisseld met het zingen •honen en psalmen, en het an litanieën en gebeden.'f gelegenheid om ook een mogen leggen, maakten ichianen gebruik. >p kwamen allen nog in i Halve" bijeen, waar ook meester verscheen. an Soester transportbedrijf en ook deel uit maken van itoonstelling. modellen bij, waar de ver- ir/hobbyist vele vrije uren, el honderden, in heeft zit j het beletteren van de mo-j. werd met minuscule pen-' gewerkt, zodat slechts en-' :ers per avond gerealiseerd, worden. Naast deze zelf- imheid, zijn natuurlijk ook imelaars aanwezig die alles at maar mogelijk is om nu laatste model aan hun col-} 3e te voegen en dat maakt ntoonstelling zo speciaal. ing ning van de tentoonstelling dag 29 november om 15:00 rden verricht door wethou-^ rt Krijger van economische; van Soest. In zijn functie is* intwoordelijk voor de gang :en bij de transportbedrijven >t en hij zal daar zeker iets zeggen hebben, toonstelling loopt van zater- 1 november tot en met zon- februari 2003, het museum iend op zaterdag en zondag :30 uur tot 17:00 uur, be-| >p feestdagen (let op de per-, :aties). Het is bovendien jk om een rondleiding te i op andere tijden na tele- ie afspraak, 6023878 6027238). ngsprijzen: Kinderen t/m 12 1,00, volwassenen 2,00, 1 n CJP 1,50, alle Museum- i iarten 1,00. Martin Slagt. J Het 'Weihnachtsoratorium' van I Jobann Sebastiaan Bach kan als j sq van de belangrijkste werken n tan deze componist beschouwd f «orden. Martin Slagt houdt op zondag 8 december een lezing H over dit oratorium. Hij zal daarbij ingaan op de structuur en de in- b houd van het werk, dat uit zes zelf- b slandige cantates" bestaat en waar- T van Bach nooit de bedoeling heeft gehad om het als één geheel uit te voeren. Slagt zal aan de hand van een aantal representatieve frag menten de muzikale aspecten van elke cantate belichten. Hoewel Bach in het Weihnachtsoratorium veelvuldig gebruik maakte van muziek: uit eerder gecomponeerde, niet geestelijke werken, wordt in j het Weihnachtsoratorium de vreugdevolle stemming van de kersttijd ten volle tot uitdrukking gebracht. Martin Slagt is vele jaren werkzaam geweest in de klassieke- muziekindustrie. Momenteel is hij solo-fluitist en zakelijk leider van het Colenso Consort in Soest. De lezing wordt gehouden op zon- I dag 8 december, aanvang 15:30 uur, in de Emmakerk, Regentesse- I laan/hoek Park Vredehof. De toe gang is vrij. Er wordt een collecte gehouden voor onkosten van het Vormings- en Toerustingswerk van de kerk, van waaruit deze bijeen- komst wordt georganiseerd. Soester Courant elke woensdag Wijkvereniging Overhees houdt zaterdag 30 november vanaf 20:00 uur een bingo in OC De Klarinet. Hieraan kan worden meegedaan door leden en donateurs 3,50), maar ook door andere bingolief- hebbers 7,00). Op woensdag 4 december is er een kindermiddag in De Klarinet. Deze begint om 13:30 uur in het gebouw aan de Klarinet en is be stemd voor kinderen van 8 tot en met 12 jaar. Deelname kost 1,20 voor kinderen van leden en dona teurs en 2,40 voor anderen. Daniël is een joodse puber ergens in het Midden-Oosten, om precies te zijn: een puber aan het hof van koning Nebakadnessar, de Bush van 3000 jaar geleden. Hij moet kiezen: doe ik wat de koning wil of doe ik wat God wil? Een jongere die zo'n keuze moet maken - nou, dan weten we het meestal wel. Maar Daniël doet het anders. Ds. Boersma gaat daarop in in de mor gendienst van de gereformeerde kerk vrijgemaakt op zondag 1 de cember en vertelt daarbij meteen wat dat betekent voor de mensen, oud en jong, vandaag. Belangstel lenden zijn van harte welkom. Plaats: Parallelweg 1. Aanvang: 10:00 uur. Meer informatie: §85826448 of 6027898. de ZACHTE KELA SHAGGY TAPIJTTEGELS MET 7 JAAR GARANTIE zijn de waardige opvolgers van de VUICJ0 alombekende TAPIJTTEGELS Aldus Piet van Heugten. UITSLUITEND VERKOOP IN RENSWOUDE LOS TE LEGGEN TAPUTTEGELS GEEN GEUJM EN GEEN GESPIJKER Ook bij niet aanschaf vanJtela tapijftegels in onze 1000 m2 topijltegelshowroom worden uw benzinekoslen vergoed. Altijd 200.000 tapijttegels voorradig. Reeds vanaf €1,80 p.f. 50x50cm Géén bezorgloon, leggen door gehele lond mogelijk. FABRIEKSWINKEL PIET VAN HEUGTEN verkoop uitsluitend bij zijn tapijtfabriek te RENSWOUDE, Utrechtseweg 4 k Bel 0318-571225 voor gratis kleureninfo Amivedi, ©035-6012697; j.ruijssenaars@worldonline.nl VERMIST Sinds 19 november wordt vanaf de Eikenhorsterweg een schildpad poes met witte aftekening vermist. Deze poes heeft witte pootjes, buik en iets wit in het gezichtje, ook draagt zij een rood bandje met daarop witte voetjes. Voor meer informatie: José Ruijs- senaars, AMIVEDI Soest Baarn, tel. fax 6012697. "Dat mag in de krant," hoor je de mensen wel eens zeggen als iemand een mooie prestatie heeft geleverd. Dat vinden wij ook en daarom zwaaien we hier graag lof toe aan "de lopers van de weck". Dat zijn de jongens en meisjes die de krant rondbrengen en daarbij een tijd lang - twee maanden - geen enkele klacht hebben gekregen. Ze krijgen een extraatje (voor het goede voorbeeld) én een eervolle ver melding. Deze week zijn het: Jordi de Haan Luuk Akkermans Op de maandagavonden 2, 9 en 16 december, aanvang 19:30 uur, worden er in 'De Open Hof ad ventsvespers gehouden. Vespers hebben een eigen karakteristieke liturgie die een vesper tot een ves per maakt. Een vesper is een kort avondgebed met lezingen, liederen en gebeden. Er is geen woordver kondiging. De vespers in de ad- ventsweken zijn opgebouwd rond om de zogenaamde 'o-antifonen', een middeleeuwse traditie, waarbij Jezus wordt aangeroepen met een messiaanse titel, ontleend aan le zingen uit het Eerste Testament. Bij elk van de titels - die allemaal beginnen met 'o', vandaar de naam 'o-antifonen' - werd een kort ge bed gebeden. In de adventsweken in 'De Open Hof wordt deze tra ditie gevolgd. De titels voor Jezus zijn: Wijsheid, Heer en Meester, Wortel, Sleutel, Opgaande zon, Koning der volken en Immanuël. De laatste 'o-antifoon' met de ti tel Immanuël vormt de opmaat voor de kerstnachtdienst. Op deze wijze sluit de kerstnachtdienst nauw op de vespers aan. De begin letters van de titels in het Latijn vormen in omgekeerde volgorde de Latijnse woorden: Ero Cras 'Ik zal er morgen zijn'. De vespers bieden een doordeweekse gelegen heid om advent te vieren en zich voor te bereiden op Kerst. Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen Periode: 14 november t/m 21 no vember 2002 GEBOREN: Fredcriek, dochter van M.W. Fern- hout en S.D. Bargerbos. - Merve, dochter van Y. Demirtas en O. Demirtas. AANGIFTE HUWELIJK/ PARTNERSCHAP: Anton Sebastiaan Grapendaal en Annemieke de Koning. VOLTREKKING HUWELIJK/ PARTNERSCHAP: geen OVERLEDEN: Ruben van Kleef, e.v. P.M. Beek. - Marcus Marie Hubertus Maris- sen, w.v. G. van Delft. - Jacob van Nus, e.v. A. Fles. - Hermina Grietje Vreeswijk, w.v. Martinus Belrr.er. ELKE WEEK EEN IN DE BUS? Neem een abonnement: 8,25 per half jaar! tel. (035)6014152 Op maandagavond 2 december is Dirk in 't Veld uit Breda te gast bij Paso-Soest. Hij is hier een graag gezien medium en verzorgt deze keer helderziende waarnemingen met behulp van de kaarsvlam. Aanvang: 20:00 uur, in 'De Vriendschap', Nachtegaalweg 8A. Entree: leden 2,00; niet-leden 4,50. Op woensdag 18 december, aan vang 20:00 uur, geeft het mannen koor Apollo het traditionele kerst concert in de Open Hof, hoek Dalweg-Veenbesstraat. Er zijn nog enkele kaarten beschikbaar. Naast de afwisselende samenzang met het publiek zullen het koor en verschillende solisten voor een sfeervolle ambiance zorgen, De bariton Rob van Surksum, die reeds vele malen bij concerten van Apollo heeft opgetreden, zal sa men met het koor het prachtige Cantique de Noël ten gehore bren gen. Daarnaast zingt hij enkele kerstliederen van Reger. Ook op instrumentaal gebied zal Apollo op afwisselende wijze be geleid worden. Naast de vaste pia nist Gijs Braakman zal Johan La seur op trompet bij enkele liederen een extra muzikale dimensie toe voegen. Ten slotte zal bij het lied 'The little drummer boy' de snare- drum van Tim Koers niet ontbre ken. Bij de samenzang bespeelt Arie Bax weer het orgel. Het ge heel staat onder leiding van de di rigent van Apollo, Majel Lusten- houwer. Daar er in Soest helaas geen gro tere concertruimte beschikbaar is dan de Open Hof, zijn de kaarten voor dit concert snel uitverkocht en moet Apollo helaas veel men sen teleurstellen. Er zijn nog enke le toegangsbewijzen a 3,00 be schikbaar bij de VW-Soest. Voor verdere informatie over de kaart verkoop voor dit kerstconcert kan men bellen naar Koos Noordover, ©6017660. Zaterdag 30 november zondag 1 december Huisartsen vanaf vrijdag 17:00 uur: Huisartsenpost Eemiand: ©0900-3311233. Kleine ongevallen, maandag 08:00 - vrijdag 17:00 uur: Centrum voor Kleine Ongevallen en Verrichtingen (CKOV), voor eenvoudige medische hulpvragen, geopend in Meander Medisch Centrum, locatie Baarn, bij voorkeur na verwijzing door een huisarts. Spoedeisende hulp Spoedeisende hulp is 7 x 24 uur gegarandeerd bij Meander Medisch Centrum, locatie Amersfoort Lichtenberg, Utrechtseweg 160, Amers foort. Apotheek, vanaf vrijdag 17:30 uur: Apotheek Overhees, Tamboerijn 35, ©6025073. Nachtdienst apotheek na 21:00 uur: ©033-4328500- Tandarts, zaterdag en zondag 13:00-13:30 uur: C.J.J. Dorrestein, Ossendamweg 43, ©6017853. Thuiszorg, 24 uur per dag: Stichting Thuiszorg Eemiand: verpleegkundige hulpverlening, ©033-4220500 (van 's avonds 17:00 tot 's ochtends 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties). Dierenarts, vrijdag 20:00 - zondag 24:00 uur: M. Teunissen (Baarn), Ferdinand Huycklaan 16, ©5412535. Dierenambulance, 24 uur per dag: Dierenambulance Amersfoort e.o., ©06-54337407. Zaterdag 9 november gaf het kamerkoor Logos Cantat zijn jubileumconcert in de Open Hof. Het was een geslaagd con cert, met prachtige muziek voor een goed gevulde kerk zaak De cantate 'Laudate Pue- ri Dominum' van G.F. Handel was een hoogtepunt van de avond, m.m.v. Berna Kousema ker, sopraan, en het Soester Barok Orkest Zoals het vaak gaat met een jubi leum zijn er altijd enkele leden die dit gebruiken als afsluiting van een zangperiode om wat anders te gaan doen of wegens verhuizing etc. moeten afhaken. Derhalve zijn er enkele plaatsen vrij gekomen bij de sopranen en de bassen. Wat niet wil zeggen dat een alt of tenor niet welkom zou zijn. Voor goede stemmen is altijd plaats. (Tot een bepaald maximum weliswaar.) Logos Cantat in de Open Hof. Logos Cantat gaat op 9 januari weer starten met een nieuw reper toire, waarin opgenomen o.a. Psalm 117 van G.Ph. Telemann, muziek van Schütz, Mozart, Eber- lin en, wederom, Handel, o.a. de cantate 'Te Deum Laudamus'. Ook Engelse kerkmuziek ont breekt niet. Wie zin heeft om dit programma met 'Logos Cantat' mee te zingen, als sopraan of bas (event. als tenor of alt), kan zich melden bij het se cretariaat, mevr. Ineke Jonker, ©6013261, of de dirigent, Kees van Dusseldorp, ©6023767. Lo gos Cantat is een gezellig koor, waar men zich zeer snel zal thuis voelen. Naast goede vocale en mu- ziektechnische kwaliteiten wordt ook affiniteit met de teksten en de soort muziek gevraagd. De repeti ties vinden plaats op de donder dagavond in de kerk van de Ned. Prot. Bond, Rembrandtlaan 20. De Soester Courant zoekt met spoed voor diverse wijken. Heb je op woensdagmiddag wat tijd over om een krantenwijk te lopen? Bel snel 035-6014152 voor meer informatie. Ook invalbezorgers zijn van harte welkom. Zaterdag 30 november Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 pastor F. Overbeek; communieviering; samenzang Zondag 1 december Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 10:00 pastor F. Overbeek; communieviering; gemengd koor Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10:00 pastor J. Kodden; familieviering; kinderkoor Rooms-katholiek, H. Familiekerk, YViilibrordusstraat 19 10:00 pastor. H. Goddijn; eucharistieviering; schola cantorum Rooms-katholiek, Joanneskerk, Willaertstraat 51 10:00 pastor H. v.d. Schepop; familieviering; kinderkoor Samen op Weg, Emmakerk, Regentesselaan 2 10:00 ds. P. van Winden Samen op Weg, De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. H.R. van Heil Samen op Weg, Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10:00 ds. J.W. Huisman Oecumenische wijkgemeente de Oude Kerk, Torenstraat 1 10:00 ds. R. Bartlema Nederlands-hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10:00 en 17:00 ds. R. van Kooten Christelijk-gerefornieerd, Julianalaan 90 09:30 leesdienst; 16:00 ds. C. Agterhof, Baarn Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 ds. J. Boersma, Amersfoort; 17:00 ds. R. ter Beek Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 en 15:00 ds. W. Visscher; avondmaal Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtlaan 20 10:15 C.J. Bos, Laag Soeren Evangeliegemeente, Julianakerk, Julianalaan 19A 10:00 H. Somhorst; avondmaal Christengemeente, Griftland College, Noorderweg 79 10:00 Harpert Tromp; avondmaal Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Apostolisch Genootschap, Talmalaan 44 09:30 dienst Baarn Doopsgezind, Eemnesserweg 63B 10:30 ds. F.Ph. Groeneveld Nederlands-gereformeerd, Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10:00 student M. de Kreek, Dordrecht Meander Medisch Centrum, Molenweg 2 10:00 ds. P. Goedendorp, Soest Leger des Heiis, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-Iuthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 10:30 ds. K. v.d. Horst Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 G.J. Goldschmeding (translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd 'Visioen in kleur' is de titel van een lezing rond de schilderijen van Mare Chagalls 'Message Biblique', die ds. Ruud Bartle ma, theoloog en beeldend kun stenaar uit Soest, morgena vond houdt in de Oude Kerk. In 1973 werd het Museum Messa ge Biblique in het Franse Nice ge opend. Daarmee kreeg een unieke collectie schilderijen, etsen, goua ches, litho's, mozaïek en glaskunst van de uit Rusland afkomstige Joods-Franse schilder Mare Cha gall, definitief een plaats. Twaalf grote schilderijen over verhalen uit de bijbelboeken Genesis en Exo dus en 5 schilderijen bij het bijbel se Hooglied vormen het hart van het museum. Chagall maakte deze schilderijen in de vijftiger en zes tiger jaren van de vorige eeuw en ze vormen door hun sterke kleuren en hun bijzondere beeld- en vormtaal een bron van meditatie en inspiratie voor zeer velen. Aan de hand van dia's van de meeste Soester Courant elke woensdag een belevenis! van deze schilderijen voert Ruud Bartlema de toeschouwers mee naar de boeiende wereld van Mare Chagall. De lezing wordt georganiseerd door de oecumenische Commissie Vorming en Toerusting van de r.k. en protestantse kerken in Soest- Zuid. De Oude Kerk is open van af 19:30 uur. Tapijt Bonaparte VINCENT 4oo br Deze maand van voor Soesterbergsestraat 28/30 Telefoon 035 - 602 42 94 FM 107.9 (stereo); ether: FM 105.9. Tekst TV Stem uw televisietoestel ook eens M op kanaal 29 en u komt waar schijnlijk tot uw verrassing oog in oog met de Tekst TV die Radio Soest en Omroep Amersfoort in samenwerking met elkaar 24 uur per dag presenteren. Van 's mid dags 5 uur tot 's nachts 1 uur en 's morgens van 8 tot 10 uur wordt de Tekst TV uitgebreid met een echt tv-jouraal, waarin elke dag het lo kale en regionale nieuws in beeld wordt gebracht. De Tekst TV en het tv journaal, elk ongeveer een kwartier, worden continue her haald. Tekst TV wordt dagelijks ververst en waar nodig aangevuld met actueel nieuws. Wilt u meer informatie vinden over Radio Soest kijkt u dan op teletekstpagi na 540 voor de uitgebreide pro gramma-informatie van onze eigen lokale omroep. Deze teletekstpagi- na's kunnen door de kijker op elk moment worden geraadpleegd. achtereenvolgende keer georgani seerd. De test is samengesteld door de Bussumse letterkundige Bert Jan sen, wordt gelezen door Christi Kop en gestreden wordt om de trofee, die vorig jaar werd gewon nen door Ton Majoor. Het dictee is ingekort tot vijf zinnen, waarna nog vier andere taaltests worden voorgelegd aan de deelnemers. De uitzending duurt een uur en wordt afgesloten met enkele interviews door Jan Visser. Morgenochtend, donderdag 28 november, wordt de uitslag tussen 9:00 en 10:00 uur bekend gemaakt in Soest Actueel. Jan Wijn Foto: P. Mechanicus. Vanavond, woensdag 27 novem- kr, zendt Radio Soest rechtstreeks de Soester Taaltest uit vanuit de badzaal van het gemeentehuis. De uitzending begint om 20:00 uur als Nelleke Streefkerk, voorzitter van •fc Stichting Literaire Activiteiten Soest (SLAS), de dertig uitverko- renen, de bezoekers en de luiste raars welkom heet. Het Groot Soester Dictee (nu de Soester Taaltest) wordt jvoor de zevende Deze week spreekt Lonneke Meijer in haar programma 'Soesters en hun muziek' met de pianist Jan Wijn. Hij is geboren te Amsterdam in 1934 en studeer de daar bij Cor- nelius Berkhout aan het Amsterdams Conservato rium. In Genève vervolgde hij zijn pianostudie bij de Hongaar Bela Siki. Daarna perfectioneerde hij zijn pianospel in Spanje bij de ver maarde pianiste Alicia de Larro- cha. Op het Concours van Orense aldaar won bij de eerste prijs waar mee hij een start maakte met zijn internationale carrière met optre dens in Engeland, Frankrijk, Duitsland, Brazilië, Roemenië, Spanje en Rusland. In eigen land was hij een veel gevraagde pianist voor concerten en recitals. In 1976 moest Jan Wijn zijn car rière als volwaardig pianist opge ven vanwege verlammingsver schijnselen aan zijn rechterhand. Hij ging zich toeleggen op het re pertoire voor de linkerhand van Maurice Ravel. Tevens heeft hij een grote naam opgebouwd als docent aan het Sweelinck Conser vatorium in Amsterdam waar hij leerlingen uit binnen- en buiten land opleidde. Velen van hen heb ben belangrijke prijzen gewonnen op internationale concoursen. 'Soesters en hun muziek' wordt uitgezonden op donderdag 28 no vember om 17:00 uur en de herha ling is maandag 2 december om 10:00 uur. Wim Leeuwenkamp gaat in Mu ziekpalet deze uitzending vocaal met de letter C. Dat wil zeggen dat alle te beluisteren aria's beginnen met deze letter. U hoort op maan dag 2 december vanaf 13:00 uur onder anderen de volgende solis ten: Franco Corelli, Margaret Pri- ce, Brigitte Fassbender, Luciano Pavarotti, Joan Sutherland en vele anderen. Techniek: Jaap Bijl. Maandelijks discussieprogramma onder leiding van Jan Visser, dat wordt uitgezonden op vrijdagmor gen 29 november om 10:00 uur. De herhaling is op dinsdagmiddag 3 december om 17:00 uur. Het panel rond De Hangtafel bestaat uit Neks Blommers, Eit Algra en Wim de Kam. Gepraat en geruzied wordt in ieder geval over de voors en tegens van de ^oodstraf, de ko mende verkiezingen in januari, over de Srebrenica-enquête, de forse groei van het aantal moslims, over sinterklaas en kerstmis en vele andere onderwerpen die actu eel zijn. Of er over Soester aange legenheden gesproken wordt, hangt af van de belangstelling van de gespreksdeelnemers. Riet Vroon. Jan Hooft. Riet Vroon en Jan Hooft zijn op zondag 1 december om 12:00 uur te gast bij Nel Pelzer. Toen haar kinderen de deur uit waren be dacht Riet, afkomstig uit Schoon hoven, wat zij zou kunnen beteke nen voor de Soester gemeenschap. Zij begon als vrijwilligster bij het Rode Kruis in Braamhage. En bij de vrouwenvereniging Passage. Acht jaar geleden is zij ook begon nen bij de wereldwinkel. Zij vertelt gezellig over het succes van deze winkel waar zij werkt met veertig andere vrijwilligers. Jan Hooft is meer een doener dan een prater. Toch weet hij overtui gend te vertellen over hoe zinvol vrijwilligerswerk is. Ongeveer twee jaar geleden is hij begonnen als coördinator bij de Klusjesdienst van de Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS). Mede door hem is deze dienst een succes met veel ingevulde hulpvragen per jaar. Met veertien medewerkers staat hij altijd klaar voor het doen van di verse klussen bij senioren. Jacques van der Griendt gaat een serie van drie uitzendingen verzor gen met muziek van Engelse ko ren. Als basis gebruikt hij een box van tien cd's met koormuziek van Engelse componisten. In het eerste uur heeft hij een keuze gemaakt uit deze voortreffelijke verzameling met werken van The Choir of New College, Oxford, onder leiding van dirigent en orgelspeler Edward Higgenbottom. Door de speciale cultuur in de Engelse samenleving van kerken en koren, waar velen aan meedoen, zijn vele befaamde koren ontstaan. Om hier bij te kunnen moet je door een strenge selectie. Op zondag 1 december kunt u vanaf 14:00 uur dus luiste ren naar The Choir of New Colle ge met gezangen van Samuel We- sley (1810 - 1876). Hij was orga nist en componist, speelde orgel in Londen en Cloucester en werd in 1850 hoogleraar orgelspel aan de Royal Academy of Music in Lon den. Zijn oeuvre bevat kerkmu ziek, orgel- en pianomuziek en enkele koorwerken. Higgenbottom speelt drie van zijn werken op or gel. In het tweede gedeelte, om 15:00 uur, muziek van de in het Letland se Riga geboren operazangeres ïnessa Galante. Door haar over vloed aan talent werd ze onder worpen aan de Russische metho de: weinig vrije tijd en volgepropt met theorie en praktijkoefeningen. Na optredens in diverse operahui zen in het Oostblok werd zij ont dekt in het westen en met open armen ontvangen. Haar debuut was in 1994. Zij zong opera aria's met het Nationale Symfonie Or kest van Letland dat onder leiding staat van Alexander Vilumanis. Een voortreffelijk orkest dat onder Vilumanis tot volle bloei komt. Inessa Galante zingt Bellini, Gou- nod, Puccini, Bizet, Verdi, Franck en Mozart. Luister naar haar ge weldige talent en de rijke, weldoor dachte stem. Elke dag nieuws op de hele uren DONDERDAG 28 NOVEMBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Cultuur in de regio (h) 11:00 Even uitblazen 12:00 Lunchroom 13:00 Kleinkunst en cabaret 14:00 Operetteland Franz Lchar II 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Soesters en hun muziek gast: Jan Wijn 18:00 Radio M VRIJDAG 29 NOVEMBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 De Hangtafel 11:00 Soest 55-plus 12:00 Lunchroom 13:00 Ontmoeting met... gast: Piet Ekel 14:00 Jazzy Listening 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Sportcafé 18:00 Jazz uit Artishock 19:00 Blues uit Artishock 20:00 Radio M ZATERDAG 30 NOVEMBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Oud goud 13:00 Radio M ZONDAG 1 DECEMBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Religie en poëzie 10:00 Ommetje in de natuur (h) 11:00 Van 't Raadhuisplein (h) 12:00 De vrijwilliger 13:00 Dit was de week 14:00 Soest Klassiek 16:00 Radio Soest non-stop 17:00 Musica Aeterna 18:00 Kerkdienst Open Hof(SoW) 19:00 Christelijke muziek 20:00 Het Boek open 21:00 Radio M MAANDAG 2 DECEMBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Soesters en hun muziek (h) 11:00 Het praattheater 12:00 Lunchroom 13:00 Muziekpalet klassiek en opera 14:00 The Beatles 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 De Derde Helft sportmagazine 18:00 Radio M DINSDAG 3 DECEMBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Ontmoeting met... (h) 11:00 Senioren vragen 12:00 Lunchroom 13:00 A Country Song 14:00 Operetteland (h) 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 De Hangtafel (h) 18:00 Van psalm tot pop 18:30 Weg met hobbels 19:00 De verrekijker godsdienstig programma voor jonge kinderen 19:30 Het kompas godsdienstig programma voor oudere kinderen 20:00 Boek binnenstebuiten 21:00 Zingen maakt blij 21:30 Avondsluiting 22:00 Radio M WOENSDAG 4 DECEMBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Ommetje in de natuur 11:00 Van 't Raadhuisplein gemeentevoorlichting; met de column van burgemeester Janssen 12:00 Lunchroom 13:00 Over het voetlicht musical en cabaret 14:00 Soest 55-plus (h) 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom 17:00 Cultuur in de regio 18:00 Radio M In dit programma-overzicht van Radio Soest vindt men elke week de gegevens over de uitzendingen van donderdag tot en met woens dag, die 's morgens vanaf acht uur tot in de namiddag (op een enke le uitzondering na) worden uitge zonden via dc kabel en de ether. Na deze lokale uitzendingen wordt overgeschakeld naar de regionale zender Radio M tot 's morgens acht uur. Kopij van buitenstaanders (inge zonden brieven, tips, ideeën en reacties) voor deze rubriek moet uiterlijk donderdagmorgen in de studio worden ingeleverd. Het adres van Radio Soest is: Raadhuisplein 1, Postbus 3062, 3760 DB Soest, ffi 035-6093851" fax: 035-6093860; e-mail: radio@soest.nl. Ook voor pro- gramma-ideccn, persberichten, aankondigingen, verenigings- nieuws, clubbladen, etc. 1 H HH Lï

Soester Courant | 2002 | | pagina 23