t GOURMET RAG LET 11 13 PRINCESS KRIE 'Les Chanteurs de NoëF houden >r na vijftien jaar mee op Soest 50 jaar geleden] 7M GALL GALL UITNODIGING EXCLUSIEVE EINDEJAARS- WIJNPROEVE RIJ 'Meester, meneer, eh...wethouder' ij o.g. SS i Keulen SOEST BV JAN van ZAL HARTOGSVELD UITNODIGING NVM PAGÜNa^ ■RNY, (/OENSDAG 4 DECEMBER 2002 SOESTER COURANT PAGINA 11 IEUWIN VERKOOP N itie/onderhoud jr ken des-specialist 'P alle merken .aatste optreden op zaterdag 14 december «3 Tapijt Bonaparte VINCENT 4oo br 129,- Tentoonstelling van gewest bij Vogelvreugde 50% korting op div. showroomkeukens! Uit de Soester Courant van Vrijdag 5 December 1952 AUTOSCHADESPECIALIST Wilt u erbij zijn? Schrijf u dan nu in bij onze winkel, Smitsweg 12 te Soest, tel. 035 - 601 82 37 Kaarten kosten 5,00 p.p. De proeverij zal plaatsvinden op donderdag 12 dec. as. vanaf 20.00 uur in Danscentrum Sepp, Weegbreestraat 205-207 te Soest. Graag tot ziens! Dick en Karin Hartogsveld H A L E A K A L A THE ART OF BEAUTY Minder of geen treinverkeer naar Amsterdam Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 lezers Rh I Hm 'RfcuSfr' 1100 Watt Princess PR2248 Princessprijs: 46,95 EENMALIG voor: BURG. GROTHESTRAAT 9, SOEST TELEFOON 035-601 03 44. RembTandtjaarT ndtlaan ligt deze vrij- bouwde villa met ithouse en garage op m2 grond. je, woonkamer aan de de woonkamer met toilet, kelder, woon- jping: vier slaapkamers on, badkamer met lig. ilet, bergvliering. Ach- taat een guesthouse tchenette, badkamer en oer. De tuin is voorzien ing is voorzien van gas lagprij's 695.000,. k.k. Veenbesstraat n volledig dubbele be- aagprijs€ 170.000,-k.k. el. 035 - 6030025 IGENDOM WEG 125 OEST an de rand van klein Engen- lal in het moderne (1997) 3/nschalig appartementen- >mplex ("Eigendomstede") ilegen 3-KAMERPENT- OUSE op de 3e woonlaag et een zonnig dakterras (ca. 5 m2). Totaalopp. 185 m2. d.: entree, hal, meterkast, ier royale woon-eetkamer a. 70 m2) met fraai ucplafond, schuifpui naar ikterras met vrij. uitzicht, n.aansl., bergkast, berging, r met ligbad, douche, dub- lent is ruim van opzet en is ortabele afwerking. Service- el. 035 - 601 29 98 Lid van het let heeft wel iets weg van tstoppen op het hoogtepunt' aoals veel artiesten en sport- nensen afscheid nemen als ze hp hun best zijn. Op zondag 14 december kan Soest voor het llaatst genieten van het optre den van 'Les Chanteurs de Soël\ het kerst-projectkoor Idat vijftien jaar lang tegen de ■Kerst optrad in de regio (en ■soms ver daarbuiten). ■Diligente en oprichtster Berenice ■de Coussemaker - achter welke l'nom de plume' een bekende Soes- Iter musicienne schuilgaat - heeft ■besloten er een punt achter te zet- Iten en het 'gelegenheidskoor' volgt ■haar op die weg. Het zit er op, na ■vijftien jaar, en hoewel ze het jam- I mer vindt stelt ze ook heel nuch- I ter vast dat het toch altijd wel heel I veel werk is geweest. 'Ik heb altijd van mooie kerstliede- I ren gehouden. Zo'n vijftien jaar I geleden werden met name de En- I gelse koren hier opeens populair, I en er verscheen veel bladmuziek. I Maar toen ik in de Joriskerk in I Amersfoort eens een Engels koor I hoorde vond ik 't zó slecht dat ik dacht: dat kan ik ook, en beter. Ik kende heel wat zangeressen uit de diverse koren waarmee ik optrad, en die charterde ik voor een optre- I den, plus een aantal leerlingen van mezelf. De eerste keer zongen we J in het oude Kerkje aan de Dijk in Kortenhoef, en dat zat meteen vol. Ach ja, toen was het nieuw - te genwoordig doen ze 't overal.' Ze spreekt in dit verband over 'kerst- kaartenromantiek', waarmee ze overigens weinig moeite heeft. 'Ik was er de eerste keer zó vol van dat ik alles op de vleugel nog eens 1 naspeelde. Ik kon het niet losla- 1 ten...' 'Les Chanteurs de Noël' waren zogezegd geboren en bouwden een I uitstekende reputatie op in de re- I gio, waar regelmatig werd opgetre- den, maar niet meer dan twee keer I per jaar. Meer hoeft niet, en als er j in dezelfde periode een 'concurre- I rend' concert was sloeg ze het 1 maar over. 'Als ik dat hoorde zag I ik er maar van af...' De laatste ja- I ren was er steevast ook een uitvoe- ring in Soest, maar ook Hilversum, I Loosdrecht, Amersfoort, Bun- I schoten, Blaricum en Loenen aan I de Vecht maakten kennis met het I fenomeen, en nog verder: Kloetin- I ge (Zeeland), Diever en Dwinge- loo (Drente). Een paar jaar gele- den waren 'Les Chanteurs' - mét f een kinderkoor - te gast in de H. Familiekerk in Soest-Zuid, en daar vindt nu ook de laatste uitvoering i plaats. De akoestiek daar is prima, I vindt ze. Solisten 'Les Chanteurs de Noël' staan op hoog niveau, aldus Berenice. 'Het zijn niet allemaal echt geschoolde zangers, maar de meesten hebben bijvoorbeeld wel zanglessen ge volgd. Er is een omvangrijk oud en nieuw repertoire, waaruit ook nu weer wordt geput, en er doen ook heel wat bekende en minder be kende solisten mee. Charles Ga- briël, de bekende Soester tenor, heeft voor een aantal stukken zijn medewerking toegezegd. Verder treden ook Johan de Boer (piano) en Regina Ederveen (harp) voor het voetlicht, evenals leden van het Harderwijks Strijkorkest onder lei ding van Roelof Klaassen. Ook 'Les Chanteurs' zelf levert enkele solisten, zoals Paul Hofstede (bas), Jur Nijboer (tenor), de sopranen Ridie Wütrich en Catherina Jol- mers en de alt Betty de Bruin. En Berenice zelf zal ook solo te horen zijn. Het programma is tamelijk om vangrijk: van 'Nu sijt wellecome' en 'Maria die soud naar Bethle- hem gaan', via o.a. 'Quittez, pas- teurs' van John Rutter en 'Das neugebor'ne Kindelein', 'Een kint is ons gheboorn' van Adriaan Kousemaker, 'Es ist ein Ros' ent- sprungen' van Hugo Distier en 'Gloria in excelsis Deo' van Men- delssohn naar 'Cremony of Carols' van Benjamin Britten en 'Cantique de noël', om tenslotte te eindigen met 'We wish you a merry Christ- mas' van Warrel!. Het is dus een gevarieerd geheel, dat ongetwijfeld 'voor elk wat wils' bevat. Vanaf augustus is er door de ca. veertig leden - uiteraard ook hier vooral vrouwen, sommigen nog van het eerste uur - gerepeteerd, meestal op zaterdagmorgen. Vroe ger gebeurde dat in de kerkzaal van Zonnegloren, maar later werd in Laren geoefend. De afgelopen week waren 'Les Chanteurs' te gast in het verpleeghuis Sint Elisa- beth in Lage Vuursche, waar een mooi concert werd gegeven. Klank 'De charme van dit koor is de klank,' aldus Berenice. 'Het begin bij mij altijd in augustus weer te kriebelen. De sopranen, die zijn zó mooi, daar valt iedereen voor.' Waarmee ze overigens niets ten nadele van de andere stemgroepen gezegd wil hebben. 'Het wordt echt een éénheid - je hoort de af zonderlijke stemmen niet meer...' Wat haar betreft staat er nu een punt achter, al betekent dat niet het einde van haar zangcarrière. Zo is ze pas nog opgetreden met Logos Cantat, zingt ze binnenkort bij Gert Muts in de Wilhelmina- kerk en is ze vast lid van de Ves- 'Les Chanteurs de Noël' tijdens de repetitie in de kapel van het Sint Elisabeth - verpleeghuis, Lage Vuursche. Foto: Soester Courant. percantorij in de Open Hof. 'En op eerste kerstdag zing ik in Mo lenschot, voor de ouderen'. Na de laatste uitvoering in Soest zal er nog één optreden zijn, op 20 december, in Loenen aan de Vecht, waarmee 'Les Chanteurs' ook oude banden onderhouden. Het Soester afscheidsconcert - op zondag 14 december dus - begint om 20:00 uur. Er zijn nog kaarten beschikbaar (bij de VW-Soest, Steenhoffstraat), en de entreeprijs is 8,00 (voor CJP en 65+ 7,00). Reserveren is aan te be velen, want het zal naar verwach ting behoorlijk druk worden. Deze maand van ê-4-+8r voor p.m. Soesterbergsestraat 28/30 Telefoon 035-602 42 94 Ter gelegenheid van het 45-jarig bestaan houdt Vogelvreugde een gewestelijke tentoonstelling. Deze vindt plaats in het clubgebouw van De Zwaluw aan de Koningsweg van vrijdag 6 tot en met zondag 8 december. Er worden 550 vogels van ver schillende pluimage verwacht. De kwekers hebben hun uiterste best gedaan om de vogels op zang, kleur of vorm te krijgen. Burge meester Koos Janssen opent vrij dag de tentoonstelling om 20:00 uur. Op zaterdag kunnen de vogels bekeken worden van 10:00 tot 22:00 uur, op zondag van 10:00 tot 13:00 uur. Op zoek naar üw ideale KEUKEN of BADKAMER? Keukens Badkamers Badkamer- en sanitairartikelen ERGO-keukens t.b.v. gehandicapten in het kader van de W.V.G. Complete montages Wand- en vloertegels Tegel- en stucwerk Vrijstaand en inbouwapp. Wandkasten Ook keuken- en badkamerrenovaties Deskundig advies (ook bij u thuis!); vrijblijvende offertes. Showroom geopend: Dinsdag t/m vrijdag: 09.30 - 17.30 uur Zaterdag: 10.00 -16.00 uur; 's maandags gesloten Veldweg 4, Soest. Tel. (035) 6014878, Fax (035) 6028029 rwra SOEST BV al 34 jaar meerwaarde in wonen! DIERENBESCHERMING OVER NOVEMBER. De inspecteur trof enige pinken aan in een tochtig hok. De dieren stonden tot de knieën in de mest en hadden noch voldoende ligging, noch hooi of iets dergelijks. Water konden zij nog juist bereiken: een vieze boel. Hier werd onverwijld ingegrepen door Dierenbescher ming. Dat was eveneens het geval bij enige kettinghonden. Een van deze stakkers had in het geheel geen hok en moest weer en wind trotseren onder een afdakje. Stro ontbrak in meerdere hokken, ter wijl één hond in een modderpoel verblijf hield. Ook heeft Dierenbe scherming zich het lot van een ziek aapje van een woonwagenbewoner aangetrokken. Het diertje had ver scheidene wonden aan de kop, daar het meerdere malen gevallen was. De man had vier aapjes, waarmede hij, naar zijn zeggen, de scholen afreisde. De stumpertjes moeten dan hun kunstjes vertonen voor de jeugd. Ongetwijfeld zeer grappig om te zien, maar men moet niet, zoals Dierenbescher ming, achter de coulissen kijken van de povere vertoningen! De inspecteur oefende in de afge lopen maand onder meer contro le uit op de ligging van ganzen, geiten, varkens en kippen. Streng zal worden toegezien op het schieten, door de jeugd, met cata- pult op vogels. SOESTER VOGELVRIENDEN. Onlangs werd alhier opgericht de afdeling Soest van de Nederland se Volièrehouders Vereniging. Woensdagavond werd, in de ver gadering in restaurant "Zonneheu- vei", het definitieve bestuur geko zen. Dit bestuur is thans alsvolgt samengesteld: J.W. Kaspers, voor zitter; W. Blok, secretaris; T. v.d. Broek, penningmeester; D. Maagdelijn, 2° voorzitter en A. Th. v. Klooster, commissaris. De voorzitter won de prijsvraag, welke was uitgeloofd voor denge- ne, die de beste naam voor de ver eniging wist te noemen. Een fraai vulpotlood was de beloning voor de naam: "Soester Vogelvrien den". Inmiddels is het ledental tot 42 gestegen en besloten werd op iede re Woensdag van de maand bijeen te komen, voor de eerste maal op 7 Januari a.s. Een clubbibliotheek met alle mo gelijke boeken op vogelgebied zal worden ingericht, terwijl de leden werving zich ook tot Soesterberg zal uitstrekken. WATER STROOMDE UIT WO NING. Woensdagmiddag werd politie-as- sistentie verzocht, omdat van on der de voordeur van een woning op de Prins Hendriklaan water de tuin in stroomde. Het bleek, dat op de bovenverdie ping, waarvan de bewoners afwe zig waren, de waterleiding was ge sprongen en het water door de pla fonds naar de benedenverdieping stroomde. De benedenbewoonster had in de kelder de hoofdkraan van de waterleiding dicht gedraaid, althans dit meende zij, want in werkelijkheid had zij de kraan ver der opengezet. Ook het aftap- kraantje in de kelder had zij open gedraaid, met het gevolg, dat ook de kelder onder water kwam. De politie maakte korte metten met de hoofdkraan, waarna de be woonster aan het dweilen kon gaan. Mijn naam is Jeanne Paulo. Een schade aan mijn auto laten repareren, moet net zo makkelijk gaan als boodschappen doen. Snel, eoed en niet te duur. Daarom ga ik naar Van Zal. FOCWA a Beckeringhstraat 11, 3762 EV Soest, tel.: 035 - 6011018, fax: 035 - 6026672 Haleakala nodigt u van harte uit op zaterdag 7 december tussen 11.00 en 17.00 uur Wij ontvangen u met een welkomstdrankje en leiden u graag rond in het nieuwe stijlvolle instituut. U ziet een demonstratie van de nieuwste behandelingen, u kunt een afspraak maken om uw huid te testen en de schoonheidsspecialistes informeren u over de nieuwste huidverzorgingsproducten van Shiseido en Maria Galland. Reden genoeg om eens langs te komen. Wij verwelkomen u graag! Burgemeester Grothestraat 25,3761 CK Soest. 035 - 6020488 Wethouder Harry Witte sprak donderdag met leerlingen van de Desmond Turnschool over buiten spelen. In de raadzaal van het ge meentehuis vroegen de zes jongens en meisjes de wethouder het hemd van het lijf. Vooral Milan wilde een hoop van 'meester, meneer, eh... wethouder' weten. Zoals waar om er geen pretpark in Soest is en of de speeltuinen niet wat groter kunnen. Geduldig legde Witte uit waarom bepaalde dingen wel en andere niet kunnen. 'Wij horen graag wat de kinderen willenver klaarde de wethouder dit bijzondere gesprek. 'Binnenkort gaan we bin nen de gemeente praten over speel tuinen. We zorgen ervoor dat de kinderen te horen krijgen wat we hebben besloten. Foto: Herman van Dam Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financieringen - beleggingen. Krommeweg 3A Soest Tel. 035 -6016011 Fax 603 55 74 info: www.korenassurantien.nl e-mail: info@korenassurantien.nl Op zaterdag 7 december rijden er minder treinen van en naar Am sterdam en op zondag 8 december ligt het treinverkeer naar de hoofd stad zelfs helemaal stil. Dat komt doordat Railinfrabeheer dan werkt aan de sein- en wisselbediening en het spoor verlengt. NS raadt trein reizigers naar Centraal Station naar omliggende stations te reizen en van daaruit per metro, tram of bus hun weg te vervolgen. Met de werkzaamheden is zater dag begonnen en ze zullen tot en met 14 december duren. Op die laatste dag rijden er geen intercity's tussen Amersfoort en Amsterdam CS. De NS verklaren dat ze de reizi gers op de stations op de hoogte zullen houden en er worden extra medewerkers ingezet om hen te helpen. Gourmet, grill en racletteset met 8 pannetjes. Ovale grillplaat (41x31cm) met antiaanbaklaag, zodat u gezond zonder vet of olie kunt grillen! Met speciaal vlak rondje om een eitje of pannenkoekje te bakken. In de pannetjes met antiaanbaklaag en koel- blijvende handgrepen kunt u zowel op als onder de grillplaat gourmet- en raclettegerechten bereiden. na

Soester Courant | 2002 | | pagina 11