D Pieren krijgt na 10 jaar assistentie Goede training absolute noodzaak Sloopvergunning voor zeventig woningen in Soesterberg J 1 'sfe Ook op Soesterberg extra beveiliging Wedstrijd NK Snowboard op baan in Soesterberg Dubbel feest voor het Sint Caroluskoor JE re it Zonnehemel te huur *159 .69 Wim van Werkhooven seniorenvoorlichter Soesterberg [ransportbus van iKon. Luchtmacht voor Abrona Evelina Vorontsova in het Cenakel Ondertekening statuten Ondernemers Stichting Soesterberg-Noord Piloten begraven van Vickers Wellington KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST HULPVERLENING Avondvluchten Soesterberg tot uiterlijk 23:00 uur Kerstzangavond Sursum Corda op 19 december PAGINA 14 ieri, els, 5S GREVE' AVANG CAMEL ACTIVE LLOYO MEPHISTO BERKELMANS ECCO met geziditsbruiner 3 Weken 89,- 6 weken 148,- (ook voor de koop) TROPICAL (035) 542 23 92 ■LLEi1! NERGENS GOEDKOPER IER! ER! Kipfilet ER! Beenham 150 gram ER! Lay's Chips Diverse smaken Zak 200 gram ER! Honig Wraps Pak 260 gram 1.72 ag 8.00-20.00 9 8.00-18.00 ■wijzigingen en/of zetfouten voorbehouden SOESTERBERGSE Niet alleen de waardering voor, maar ook het vertrouwen in de tien seniorenvoorlichters in 5oest en Soesterberg is groot, pit blijkt bijvoorbeeld uit het aantal verzoeken om hulp dat seniorenvoorlichter Piet Pie ren (80) in Soesterberg krijgt: maandelijks zo'n twintig tot dertig! Het zijn niet altijd ingewikkelde aken waarvoor 55-plussers zijn kennis inroepen, maar soms vergt het ontrafelen en behandelen van een kwestie toch erg veel tijd. Paarom is Pieren blij met de assis- tie die hij heeft gekregen. Wim san Werkhooven (65) is de twee de seniorenvoorlichter in Soester berg. 'pe mensen proberen te helpen zichzelf te helpen'. Dat is volgens de coördinator van de werkgroep seniorenvoorlichters, Gerard ten Hulscher, het uitgangspunt. 'Je moet de mensen niet afhankelijk van je maken'. Dit neemt niet weg dat de 'problemen' die voorlichters zoals Pieren voorgelegd krijgen, soms in geen verhouding staan tot de behoefte van de oudere om al leen maar z'n verhaal kwijt te kun nen. Een luisterend oor zorgt vaak al voor opluchting. Aan de ande re kant lijkt een zaak soms simpel, 'maar blijkt er een hele sliert aan te zitten'. Bekend in 't dorp Pieren, eigenlijk al sinds zijn komst Soesterberg in 1946 de om budsman van het dorp, hoeft het werk voortaan dus niet meer alleen te doen. Wim van Werkhooven staat hem inmiddels bij. Hij woont al sinds zijn negende in Soester- rg. Hij is dus opgegroeid met de vooroorlogse generatie in het dorp. Veel inwoners, vooral de ouderen, kennen hem dan ook. Van Werk hooven heeft vorige week zijn loopbaan beëindigd, die hij afsloot als hoofd administratieve organisa tie van de ING Bank. Het vereni gingsleven maakte en maakt nog dankbaar gebruik van zijn kennis op financieel gebied. Ook buiten zijn werkkring was Van Werkhooven actief. Hij was onder meer bestuurslid van het Dorpshuis, lid van het ouderbe stuur van de Caroluskleuterschool; lid van het parochie-zangkoor en van het r.k. kerkbestuur en be stuurslid van de muziekvereniging Odeon. Momenteel is hij nog pen ningmeester van de Koninklijke Harmonie in Zeist, evenals van het opera- en operettekoor Polyhim- nia. Dat hij tot de groep van nu tien seniorenvoorlichters is toegetre den, is niet van de ene dag op de andere gegaan. 'Het is een rij pingsproces geweest,' zegt hij. Na dat hij een keer zelf de hulp van de seniorenvoorlichter had ingeroe pen, vroeg Pieren hem zich voor dat werk beschikbaar te stellen. 'Dan was het: nog even nadenken. Maar langs andere kanalen, hier en daar een belastingformulier invul len, kreeg ik toch met het werk te maken.' Toen was de stap voor Van Werkhooven naar senioren voorlichter niet meer zo groot. In middels heeft hij al een aantal za ken behandeld, nu eens alleen, dan weer samen met Pieren, 'dus zo stilaan groei ik er wel in'. Verschrikkelijk goed Coördinator Ten Hulscher is -met het oog op het vele werk in Soesterberg- net als Pieren blij met de komst van Van Werk hooven. Zijn waardering voor Pie ren steekt hij niet onder stoelen of banken: 'hij is verschrikkelijk goed, hij lost werkelijk alles op. Maar als je 80 bent, dan mag je best eens iemand naast je hebben als je in je eentje in een dorp bent. Pieren is daar zelf ook actief in geweest en hij heeft met Van Werkhooven een resultaat bereikt waarvan ik in m'n handen wrijf.' Problemen met het invullen van formulieren, moeilijke kwesties met uitkeringsinstanties of over verzekeringen, belastingen, subsi dies en pensioenen, noem maar op, het hele scala aan problemen waar 5 5-plussers zich soms voor gesteld zien, heeft Pieren voorge legd gekregen. Niet alleen de laat ste tien jaar, de periode waarin het instituut seniorenvoorlichter nu bestaat, maar ook al ver voor die tijd. De hulp die men inroept, is kosteloos, 'want,' zo legt Ten Hul scher uit, 'ook mensen met een wat beter inkomen kunnen soms voor hopeloze zaken komen te zit ten.' Daar is de nieuwe seniorenvoor lichter Van Werkhooven, inmid dels ook al mee geconfronteerd tij dens gesprekken die hij samen met Pieren voerde met inwoners die Niets staat meer de afbraak in de weg van zeventig huizen aan de Generaal Spoorstraat en de Generaal Winkelmanstraat, burgemeester en wethouders hebben de woningcorporatie fortaal de vereiste sloopver gunning gegeven. Op de vrijko mende grond komen tachtig ïieuwe huizen. ïr is een lange periode van touwt- ekken aan het besluit voorafge gaan. Lang niet alle bewoners wa- ïn het met de plannen eens. Zij 'aren ervan overtuigd dat door en renovatie de bestaande huizen iog lang mee zouden kunnen. Bo vendien zou afbraak tot gevolg lebben dat de huurprijzen oneven- edig zouden stijgen. Na talloze vergaderingen, protestbrieven, en quêtes en plannen wijzigingen kreeg Portaal toch z'n zin. Het merendeel van de bewoners ging uiteindelijk overstag. Inmiddels zijn de procedures voor vervangende nieuwbouw in gang gezet. Na de sloop van de zeven tig woningen aan de Generaal Spoorstraat 1 tot en met 69 en 2 tot en met 58 en de Generaal Win kelmanstraat 71 tot en met 83 ko men er tachtig nieuwe eengezins woningen voor in de plaats. Op het dak van de eveneens te slo pen schuurtjes bij de woningen is asbest aangetroffen. Er zal, nadat bekend is welk bedrijf de sloop zal uitvoeren, een asbestinventarisatie- en een -verwijderingsrapport wor den opgemaakt. Het ligt in de be doeling om in mei volgend jaar met de sloop te beginnen. De te. slopen en door nieuwbouw te vervangen huizen aan de Gene raal Spoorstraat in Soesterberg zijn in zoverre uniek dat ze een enigs zins gebogen kopgevel hebben Foto: Eemland Pers Morgen, Sinterklaasdag, draagt de I Koninklijke Luchtmacht een trans- I portbusje over aan Zorginstelling I Abrona. Deze bus wordt aangebo den door de commandant van de Vliegbasis Soesterberg, kolonel- vlieger T.H.W. ten Haaf. Sinds enkele jaren werken een zes tal zorgvragers en twee begeleiders van Abrona op de vliegbasis. De zorgvragers wonen allen op locatie Sterrenberg en zijn mensen met een licht verstandelijke beperking en gedragsproblemen. Zij verrich ten rond de gebouwen op de vlieg basis diverse werkzaamheden. Hiervoor is vervoer nodig zodat de zorgvragers veilig naar hun werk plek gereden kunnen worden. Bij deze overdracht zijn, behalve uiteraard de kolonel Ten Haaf, aanwezig, de Chef Kabinet van de Bevelhebber der Luchtstrijdkrach ten, de kolonel A. Tieland, Regio Directeur Zorginstelling Abrona, de heer J. Boersma, en Sinterklaas. De kracht van de reclame ligt in de herhaling Op zaterdagavond 14 december geeft de in Rusland geboren pia niste Evelina Vorontsova een reci tal in de kapel van het Cenakel. Het programma bestaat uit wer ken van Chopin en Moussorgsky. Aanvang: 20:15 uur. Entree: 13,00/11,00. Reserveren: 820346-332518; e-mail: cenakelcultuur@kdk-nl.org. Wim van Werkhooven (links), de tweede seniorenvoorlichter in Soesterberg, neemt samen met col lega Piet Pieren en coördinator Ge rard ten Hulscher (midden) enkele stukken door. Foto: Eemland Pers een beroep op de hulp van de seniorenvoorlichter deden. In Soesterberg weet na tien jaar iedere 55-plusser Pieren te vinden (82 351407) en vanaf nu ook Wim van Werkhooven (82 352037). Men kan hen, in af wijking van Soest waar de aanvra gen via de SWOS lopen, recht streeks bellen. 'Dat is zo gegroeid, het gaat goed, dus dat laten we zo,' zegt Ten Hulscher. 'Het belangrijk ste is dat de mensen de weg weten te vinden'. Op vrijdag 6 december worden de oprichtingsstatuten van de Ondernemers Stichting Soes terberg-Noord (OSSN) onder tekend door de oprichters in bijzijn van wethouder A.F.M. Krijger. De nieuwe terreinorganisatie geeft mede sturing aan het proces van vitalisering op dit bedrijventerrein. Eveneens onderneemt de organi satie activiteiten om de gemeen schappelijke bedrijfsbelangen te kunnen behartigen en de samen werking tussen de bedrijven te ver groten. Hierbij komen onderwer pen als beveiliging, parkeren, groenvoorzieningen, maar ook za ken als collectieve inkoop van bij voorbeeld telecomvoorzieningen aan de orde. De gemeente Soest stimuleert dit initiatief en is nauw bij de organisatie betrokken. Naast de wethouder en het (voor lopige) bestuur, dat bestaat uit de heer S. Uyland van de BMU Groep BV, de heer J.G.M. Tam mer van de Gebroeders Tammer BV en penningmeester de heer F. de Ridder van de Ridder Civiel en Cultuurtechniek, is een notaris aanwezig. Nadat veteranen, oud-militairen, militairen in actieve dienst en bur gers uit Soest en Soesterberg hun medeleven hadden betuigd via de website van de gemeente De Ron de Venen, zijn vorige week op de begraafplaats bij de Nederlands Hervormde Kerk in Wilnis de drie Canadese piloten van de Vickers Wellington met militaire eer ter aarde besteld. De Canadezen, Flight Sergeant White, Flight Ser geant Thibeaudeau en Warrant Officer Moulton, kwamen in de nacht van 4 op 5 mei 1943 om het leven toen hun Vickers Wellington bommenwerper door een Duits jachtvliegtuig naar beneden werd gehaald. Voorafgaand aan de ter aardebestelling werd in de kerk een korte plechtigheid gehouden, bijgewoond door meer dan 500 belangstellenden. Op het kerkhof legden kinderen van de Julia- naschool bloemen op de drie kis ten met de stoffelijke resten. Bij het begin van de teraardebestelling zorgde de Drumfanfare van de Koninklijke Luchtmacht voor de muzikale omlijsting en losten Ca nadese militairen saluutschoten.. Een hoornblazer speelde de 'Last Post'. Vervolgens verzorgden vier PC-7 Pilatus lesvliegtuigen van de vliegbasis Woensdrecht voor een fly-past. De plechtigheden werden onder meer bijgewoond door de Canadese ambassadeur, de com missaris van de Koningin Boele Staal en een twintigtal nabestaan den. Namens de Koninklijke Luchtmacht legden de comman dant Logistiek Centrum Koninklij ke Luchtmacht, commodore G.W. Meijer en de commandant vliegba sis Woensdrecht kolonel E.J. Olie mans, een krans. COURANT WOENSDAG 4 DECEMBER 2002 Redactie-adres; Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Zaterdag 7 december zondag 8 december Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zondag 10:30 communieviering; herenkoor Rooms-katholiek, Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag prs. P. Denneman en B. Verberne; eucharistieviering; schola Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10:00 ds. R. Zandstra Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 drs. Z. Hageman-Vos World Outreach Church (info locatie: @0346-350458) 10:30 Mark Six Huisarts, vrijdag 18:00 - maandag 08:00 uur: eigen huisarts bellen, dan wordt men doorverbonden Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorentzlaan 76, @030-6995952. Apotheek, zaterdag 10:00-17:30 en zondag 12:00-17:30 uur: Apotheek Planetenbaan, Planetenbaan 3, Bilthoven, @030- 2281415. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, @352467; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, @033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centrale meldkamer: 0900-8844; alarmnummer: @1.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, 035-6031119. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, 351940, b.g.g. 351658. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, 352391. Grofvuil, 035-6093666. Sinds enkele weken is de be veiliging van militaire objec ten op verzoek van de NAVO in Nederland enigszins ver scherpt niet het oog op drei gende terroristische aansla gen. De extra beveiliging geldt ook voor militaire ob jecten in Soesterberg, met name de vliegbasis. Een woordvoerder van het mi nisterie van Defensie heeft dit vorige week bevestigd. De extra beveiligingsmaatregelen gelden ook voor grote militaire objec ten in het buitenland. Begin no vember werd op de vliegbasis Kleine Brögel in België een bom onschadelijk gemaakt. Di rect daarop werd de beveiliging in ons land verscherpt. Bij de Koninklijke Marine in Den Helder worden sinds enke le dagen verscherpte toegangs controles gehouden. Zo zijn bij belangrijke gebouwen net als op 11 september vorig jaar par keerverboden ingesteld. Het marinepersoneel is gevraagd om extra alert te zijn. Op de Koninklijke Militaire Academie in Breda hangen waarschu- wingsbrietjes op de prikborden met betrekking tot de dreiging van al-Qaeda, het terreurnet werk van Osama bin Laden. Met het oog op de huidige si tuatie is in het kader van de beveiliging aan de vliegbasis Soesterberg een speciale status toegekend. Net als de voorgaande jaren zal op 7 december op de skibaan in Soesterberg de tweede wed strijd om het Nederlands kam pioenschap snowboarden plaatsvinden. Het belooft een spektakel te worden met spec taculaire sprongen en snelle af dalingen. De wedstrijd bestaat uit twee apar te disciplines, een 'freestyle' disci pline en een slalom discipline waarbij de Nederlandse snow- boardtop z'n beste beentje zal voorzetten om de jury te impone ren met de moeilijkste en hoogste sprongen en de snelst mogelijke tijden door de slalom. Niet alleen de deelnemers zullen alles uit de kast halen ook de or ganisatie heeft heel wat in petto voor de deelnemers en de toe schouwers. Er zijn bijvoorbeeld een diskjockey, een trampoline, de nieuwste snowboardvideo's, een snackhoek en nog veel meer... Het programma begint om 16:00 uur, met om 17:00 uur de freesty le wedstrijd en om 19:00 uur de slalom wedstrijd. Alle belangstel lenden zijn welkom; de toegang is gratis. Voor meer informatie: Ski Snowboardclub Soesterberg, Sportpark Kerklaan in Soester berg, 0346-352674. Helikopters maken herrie, daar is niets aan te doen. Waar wel wat aan te doen is, is de overlast die de mensen ervan ondervinden. Het 298 squa dron op de vliegbasis Soester berg probeert die tot het uiter ste te beperken door routes te vliegen die zoveel mogelijk bui ten bebouwde kernen liggen. Dat wordt trouwens ook steeds moeilijker. De bebouwing rukt almaar verder op en naar el kaar toe. Amersfoort (Noord) en Baarn (Eemdal) zijn daar voorbeelden van. De corridors zonder bebouwing worden steeds smaller. Een toene mend aantal bewoners zal dus ge luidsoverlast ondervinden. Dit geldt vooral voor avondvluchten. Die zijn echter noodzakelijk, voor al met het oog op de vele (nach telijke) missies in het buitenland. 'Daarom is een goede training ab soluut noodzakelijk', zei de com mandant van de vliegbasis, kolo nel-vlieger T.H.W. ten Haaf, tij dens een presentatie over het avondvliegen. In het kader hiervan kreeg de pers de gelegenheid een avondvlucht annex oefening mee te maken. De vluchten beperken zich overi gens niet tot eigen land. Juist met het oog op de geluidsoverlast wij ken de helikopers meer dan eens uit naar het buitenland. Duitsland, Polen en Noorwegen zijn de lan den waar het gros van de oefenin gen zich afspeelt. De avondvluch ten in eigen land worden tussen september en april gehouden, hoogstens drie avonden per week (maandag, dinsdag en donderdag), afhankelijk van het weer, en uiter lijk tot 23:00 uur.Voor de plaatse lijke vluchten geldt een uiterste tijd van 22:00 uur. Tot 23:00 is de ba sis open voor uitsluitend landin gen. Alleen in uitzonderlijke geval len, ook als een oefening uitloopt, mogen de helikopters tot 24:00 Sursum Corda treedt donderdag 19 december op in de Vredekerk aan de Generaal Winkelmanstraat. Het christelijk gemengd koor zal tijdens deze kerstzangavond samen zingen met het gereformeerd koor Martyria uit Amersfoort, terwijl de tenor Eduard van Maanen zijn medewerking zal verlenen. De muzikale bijdrage komt van orga nist Jaap Zwart, panfluitiste Anne ke Strating en Bert van de Velden (trompet). Het geheel staat onder leiding van Oene Hofman. Het concert in de Vredekerk be gint om 20:00 uur en de toegangs kaarten kosten 5,00 per stuk. Ze zijn reeds verkrijgbaar bij de leden van Sursum Corda en op de adres sen Christiaan Huygenslaan 108 te Soesterberg 0346-352041) en Koninginnclaan 94 te Soest (82 035-6018290). Ook op de avond van het concert kunnen, vanaf 19:30 uur bij de ingang van de kerk plaatsbewijzen worden be machtigd. uur binnenkomen. Avondvluchten zijn dus noodzake lijk, omdat de vaardigheden bij niet regelmatig oefenen snel afne men. Het vervolgens weer 'leren' avondvliegen is tijdrovend, te ver gelijken met het opnieuw leren lo pen of fietsen. Er is bovendien sprake van wisselende omstandig heden waaronder gevlogen moet worden, uiteraard vooral in ande re landen. In het vlakke Nederland is het hele gebied vanuit de lucht goed te overzien, maar in het bui tenland met bergen, hoge masten en andere obstakels ligt dat anders. Het is daarom van het grootste belang dat ook daar in het donker veilig gevlogen kan worden. Dit bereikt men door het gebruik van speciale nachtzichtapparatuur (be ter: helderheidsversterkers). Voor waarde is wel dat er altijd een mi nimum aan licht is, maar dat kun nen zelfs al de sterren afgeven. De apparatuur is zo gevoelig dat deze rest- of kunstlicht versterkt in een mate dat vliegen zelfs bij een zeer lage lichtwaarde mogelijk is. De heli's van het 298 squadron met Chinooks en het 300 squa dron met Cougar en (vier) Alouet- tes III (uit 1965!) oefenen niet al leen elders (Terschelling, Hooge- veen, De Peel en het Maaswaalge- bied), maar ook in een ruime re gio: boven de Leusderheide, de Veluwe, de Edese en Ginkelse Heide en Deelen. Naar dit laatste oefengebied ging de avondvlucht voor de pers. Via de gebruikelijke route, dus door zoveel mogelijk de bebouwde gebieden te vermijden, ging het van Soesterberg langs de A 1 via Harderwijk en Nunspeet en zakte men vervolgens naar het zuiden af langs Elspeet en Apeldoorn naar Deelen. Hier oe fende de bemanning van de heli's afwisselend niet alleen met de Luchtmobiele Brigade maar ook het oppikken, vervoeren en drop pen van zware vracht, al ging het in dit geval dan ook om een nep- lading. Ging het in dit geval om een oe fening, tot nu toe zijn de heli's in tal van landen in realistische situa ties ingezet. In Hinesië bijvoor beeld, in Cambodja, Noord-Irak, Joegoslavië, Bosnië, Albanië, Ko- sovo en Macedonië, noem maar op. De Nederlanders hebben zich De leden van het gemengde koor van de parochie St. Caro- lus-Borromeus hebben een dubbel feest gevierd: de naam dagvan St. Caecilia en het 165- jarig bestaan van parochie en koor. Tijdens het feest kreeg mevrouw Rie Majoor de gouden eremedail le van de St. Gregorius-vcrcniging opgespeld door de voorzitter van het koor, mevrouw Bep Smit. Voor koorlid 'Ome' Jan van de Bremer heeft de Gregorius-vereni- ging geen eremedailles meer. Hij vierde zijn 65-jarig lidmaatschap, hetgeen in Nederland exceptioneel schijnt te zijn. Niettemin gaat een vermelding van zijn jubileum in het Guinness-book of Records aan zijn neus voorbij, want er zijn twee Engelse broers, die al zeventig jaar lid van een muziekvereniging zijn. Hij was het met voorzitter Smit eens, dat zijn mooiste beloning het in goede ge zondheid meevieren van het feest is, samen met zijn vrouw. Uiter aard waren er bloemen voor hem van het koor. Het feest werd opgeluisterd door het Shanty-koor 'Windstilte' uit Utrecht en wijde omgeving. Met stormkracht bracht het koor een variëteit aan bekende en minder bekende zeemansliedjes. Het was een geslaagde jubileum viering binnen de jubilerende St. Carolus Borromeus-parochie. Oefenen in avondvliegen bete kent het dragen van speciale helder- heidsversterkende apparatuur, die aan de helm is vastgeklikt. daarbij ware meesters in het avondvliegen getoond. Niet zonder trots zei commandant Ten Haaf van de vliegbasis Soesterberg dat Nederland, samen met Amerika en Engeland, tot de absolute top behoort wat betreft vliegen bij duisternis. 'De rest van de landen loopt ver achter,' zei hij. Pas in de jaren 2006-2009 zullen die hetzelf de niveau kunnen hebben bereikt als Nederland nu. De vliegbasis Soesterberg speelt een belangrijke (internationale) rol op het gebied van helikopterinzet. De squadrons zijn erop voorbereid om waar ook ter wereld zeven da gen in de week, 24 uur per dag inzetbaar te zijn en in het donker hetzelfde te kunnen doen als over dag. Overigens is Soesterberg (met z'n 1.341 medewerkers, van wie 87 procent man en 13 procent vrouw, een van de grootste werkgevers in de regio) niet alleen thuisbasis voor transporthelikopters, maar ook reservevcld voor eenheden die tijdelijk van hun thuisbasis moeten uitwijken, verplaatsingsoefenloka- tie voor F-16's en operationeel vliegveld voor Navo-partners. De belangrijkste taak blijft echter het leveren van luchttransport, waar ook ter wereld. Het kan gaan om vervoer van goederen, maar ook om ambulancevluchten, do- norvluchten en humanitaire vluch ten. Hiervoor moet men 24 uur per dag beschikbaar zijn. Logisch dus dat er ook bij duisternis gevlo gen moet kunnen worden. Dat is alleen mogelijk als de bemannin gen daarvoor regelmatig oefenen, ook buiten 'werktijd'. Dat dit voor de bewoners van de gebieden waar de helikopters noodgedwongen het dichtst in de buurt komen overlast geeft, is niet te vermijden. Maar men kan ervan verzekerd zijn dat men er alles aan doet om de ge luidsoverlast tot een minimum te beperken.

Soester Courant | 2002 | | pagina 15