MSMgBMM Nams 2 1" Situatie Smeeing/BDC zorgwekkend Red Stars geeft ineens niet thuis MHC 'virtueel' gepromoveerd Shot blijft 'eeuwige tweede' [handbal ;lamekran Dubbelslag voor BC Selby Soest verlengt contract met trainer Hans de Wit De Vriendschap verdeelt prijzen van vluchtseizoen PAGINA 16 WOENSDAG 4 DECEMBER 200? r&uid/ 18 Soest/. QroPt Sponst mkilo Paul van den Deijssel houdt paniek buiten de deur SOESTER COURANT PAGINA 17 ^-yTuinadvies en -ontwerp Tt Soest tikt Drienerlo in tweede helft weg: 6-1 [HOCKEY nog 'e nieuwe ordFiesta ►ordeel www.ford.nl Concurrent maakt misstap BADMINTON Tafeltennissers sluiten herfstcompetitie af met zege TAFELTENNIS VOLLEYBAL Stam/SoVoCo in beker tegen eredivisieploeg MOUNTAINBIKE Kerst MTB Cyclo op 15 december in Lange Duinen ATLETIEK Gebroederlijk Terugval tegen Alexandrië'66 kost Soesters wedstrijd: 64-71 BASKETBAL FIETSSPORT Veldtoertocht Tempo Toer op 7 december ZWEMMEN Mattijs Wijnmalen Gerrie den Oude s.v. WZ'49 - VALLEIVOGELS Procar B.V. DUIVENSPORT "6 SN SS IS" A.J.W. Bedrijfshygiëne Ongediertebestrijding HOUTWORM/BOKTOR Bel. 033-2462248/ 06-53446804 Door de 28-24-nederlaag bij Gemini is Smeeing/BDC afge hakt naar de (gedeelde) voor laatste plaats. Trainer/coach Paul van den Deijssel blijft de i paniek echter buiten de deur gouden. 'Op dit moment ko men we kwaliteit te kort, maar I inde tweede helft van de com petitie zullen we de puntjes op 1 dei moeten zetten.' Eveline Stegengo Een tuin die bij u past? Welke planten? Ontevreden over uw tuin? Noem maar op! Ook kleine tuinen U kunt het ontwerp zelf uitvoeren or een hovenier laten doen rsj Sloothaak 5 I 3763 ZA Soest telefoon-- 035-6026809 email: eatc@wanadoo.nl j;in duidelijke termen heeft hij zijn spelersgroep de ernst van de situa tie te verstaan te geven. Het gat 'met de nummers 12, 11 en 10 ■wordt steeds groter, omdat ieder- een 'stiekem' punten vergaart. Van jen Deijssel weet ook, dat hij met een complete selectie een veel be er figuur zal slaan. Geduld is van lezenlijk belang. Deblessuregolf speelt de handbal- tormatie parten. De revalidatie van de knie van Arjan Roest verloopt naar wens, maar de middenopbou wer zal zeker niet voor half janua ri zijn rentree maken. 'We moeten afwachten hoe zijn lichaam straks gaat reageren op de trainingen, maar we zullen geen enkel risico met hem nemen, dat is onverant woord', zegt Van den Deijssel. Een andere opbouwer, Bas de Pij per, tobt met zijn enkel en schou der. Voor hem zal de cruciale wed strijd tegen Groene Ster, op 14 december, waarschijnlijk te vroeg komen. Groene Ster is (een van) de ploeg(en) die Van den Deijssel nog hoopt in te halen. Lukt dat, dan hoeft Smeeing/BDC zich geen zorgen te maken om degradatie. Verder is het afwachten hoe ernstig de enkelkwetsuur is, die Justin Haleber zondag opliep. Daarmee houdt het niet op, want Koen Smeeing (zondag goed voor zeven treffers) en Charles Kordelaar (driemaal raak) zijn nog niet hon derd procent fit, terwijl Robert Wijnen beperkt kan trainen. Niet temin scoort de opbouwer gemid deld een doelpunt of zes per wed strijd. De staf van Smeeing/BDC over weegt een beroep te doen op erva ren jongens uit het tweede, zoals Michel Roest, Guus Tourné en Willem-Jan Ruder. Zij trainen eenmaal per week, maar hebben veel routine in hun bagage en kun nen mogelijk ervoor zorgen dat andere, halffitte handballers, wat meer rust gegund kan worden. Niemand had het waarschijnlijk verwacht dat Smeeing/BDC nu op de dertiende plaats zou zijn terug te vinden. Vorig seizoen kwam de ploeg zeer sterk voor de dag. Van den Deijssel werd gehaald als hoofdtrainer en hij begon met een sterk gewijzigde samenstelling aan de competitie. Vooral in de twee de helft wierp dat zijn vruchten af en ontpopte de Soester club zich als een sterke subtopper die het de toppers zeer moeilijk kon maken. De trainer: 'we moeten niet verge ten dat toen de opbouwers Aijan Roest, Bas de Pijper en Robert Wijnen een groot deel van de pro ductie op zich namen.' Excuses genoeg dus en de situatie is niet uitzichtloos. Niettemin mochten de spelers het zichzelf aanrekenen, dat ze zondag meteen met 7-3 achter kwamen tegen Ge- mini. Het was aan individuele ac ties van Smeeing en Wijnen te danken, dat er in de rust nog reden tot hoop was. Toch hield Van den Deijssel een donderspeech en die sorteerde effect. De tweede helft was nog piepjong, toen Smeeing/BDC met 13-15 leidde. Daarna werd het de ploeg fataal dat er veel kansen werden gemist. Lans faalde vrij voor de keeper en de fanatieke Zoeter- meerders knokten zich terug in de wedstrijd: 18-18. In de fase die volgde, wisten Wijnen en Olaf van Heusden zich geen raad met een strafworp en Gemini gaf meteen extra gas (23-19). De wedstrijd was toen beslist. Dat de stand draaglijk bleef, was te danken aan drie prachtige doelpunten van rechterhoekspeler Smeeing. oo.nl 'rotection System oags ühtiging itte-speler ediening 5piegels De heren van MHC Soest zijn doorgeschoven naar de tweede plaats. Die moeten ze welis waar delen met Deventer, maar de Soesters hebben een beter doelsaldo. De hockeyers zijn dus virtueel gepromoveerd. De finish ligt echter pas elf wed strijden verderop. In de eerste return van dit seizoen klopte Soest met 6-1 Drienerlo. Omdat de 1-3-zege in het ope ningsduel van het seizoen allesbe- halve soepel tot stand was geko men, was MHC niet geheel span- ningsvrij. Toch kwamen de hock- eyers goed door de wedstrijd aan de Bosstraat heen. Via Tim van Tol i en Maarten van der Klink (na een j solo van Pepijn Goedhart) was het halverwege 2-0. Daarna was het Soest dat de klok sloeg. Op het conditionele vlak kon Drienerlo het niet meer bijbenen. 'Ik een beul op de training? Nee hoor, dat valt best wel mee. Een aantal jon gens bij ons beschikt over een goe de conditie en daar maken we ge bruik van. Vooral de lagere teams zijn conditioneel niet zo sterk. Zelf vind ik het wel dom als je op con- I dit ie verliest, want daar kun je op trainen. Je hebt er geen talent voor nodig', aldus trainer/coach Mattias Slagt. Hij zag in het begin van de twee de helft dat de doelpunten als rij- pe appels van de boom vielen. Van der Klink, Garreld Klaucke en Tim j van Tol dreven de score op, voor dat het spel van de thuisclub min der verzorgd werd. Dat stelde de gasten in de gelegenheid de eer te redden, maar het laatste woord I was weer aan Soest. Klaucke be paalde met zijn tweede treffer de eindstand op 6-1. Omdat Deventer gelijk speelde, kwam Soest in punten op gelijke hoogte met de Overijsselse ploeg. Dankzij een beter saldo heeft Soest een numerieke voorsprong. Blijft dat zo, dan mag de ploeg volgend seizoen in de eerste klasse uitko men. Dames Met gemengde gevoelens incas seerde Arjan Weijburg de 2-2 te gen Vianen. Gezien de achterstand die de ploeg vlak voor tijd opliep, was hij blij met de late gelijkmaker. 'Maar gezien de wedstrijd had er meer ingezeten', aldus de coach. Hij stelde vast dat het in tactisch opzicht beter liep binnen zijn elf tal. Verkeerde aannames en on zorgvuldige passes waren er even wel de oorzaak van, dat Soest de tegenstandsters niet wegtikte. Alle doelpunten vielen in de twee de helft. Julie Corsmit bracht Soest in de vijftigste minuut op voor sprong. Tien minuten later was het gelijk en na 64 minuten spelen kwamen de bezoeksters zelfs op 1- 2. Vrij snel daarna stelde Chris- Marije Sudmeijer alsnog een punt veilig. Soest moest door het punt verlies wel een stapje terug doen naar de vijfde positie op de rang lijst. Voor Selby had de laatste speelronde niet beter kunnen verlopen. De badmintonners wonnen zelf met 2-6 van Leus- der BC, terwijl de nummer twee elders onderuit ging. De koploper uit Soest zag de voor sprong daardoor groeien naar vier punten. Selby kan zich in het verdere ver loop van de competitie dus een nederlaag permitteren, zonder dat dat gevolgen zal hebben voor de klassering. Het is evenwel niet de bedoeling van het team, waarin Herman Scheerhoorn nog steeds wordt vervangen door Marcel Pas. Deze speler had, evenals Johan Meijer, geen problemen met zijn tegenspeler. Hetzelfde gold voor Gerdie Hooijer die net als de he ren in twee games haar partij bin nenhaalde. Minder succesvol ver ging het Jolanda van Cleef tegen de herstelde eerste dame van Leusder BC. Ze kwam in de eer ste game terug, van een 8-O-achter- stand (10-10), maar verloor deze doorgang met 11-10. Daarna was ze veel beter (3-11), maar de krachtsinspanning brak haar in de derde game op: 11-3. In de dubbelpartijen forceerde Sel by de beslissing. Zowel de heren als de dames wonnen in twee ga mes. De mix van Meijer en Van Cleef pakte verkeerd uit. Leusder BC was hierin de betere: 11-2, 11- 5. Pas en Hooijer hadden daaren tegen geen moeite met hun oppo nenten: 5-11, 8-11. Deze maand komt Selby nog twee maal in actie, in januari volgen de drie laatste wedstrijden. Na zeven duels is de ploeg nog steeds onge- Shot heeft de herfstcompetitie afgesloten met een 8-2-over- winning op ONI. De veel ster kere Soesters verzekerden zich, net als in de twee voorgaande competities, daarmee van de tweede plaats in de hoofdklas se. De zege viel niet als een donder- shj> bij heldere hemel. De IJssel- ïtiners bezetten de laatste plaats. Jansen en Gagliardi kunnen af en toe aardige ballen slaan, maar ko men tegen teams als Shot eenvou dig te kort. Tegen deze twee spe lers won Shot vijf van de zes par tijen in twee games, alleen Hans van Gooi had een derde game no dig. Kopman Heidema van ONI bood meer tegenstand. Erik Merkus en Van Gooi waren kansloos tegen hem. Alleen Martin Fransen bleef hem met uitstekend tafeltennis de baas. Nadat hij de tweede game met 27-29 had moeten afstaan, trok hij de partij in de derde game met 21-7 naar zich toe. Fransen won, met Merkus, ook het dubbel. Shot begint intussen een beetje de 'eeuwige tweede' te worden in de tafeltenniswereld. Van Gooi denkt wel te weten waar dat aan ligt. 'Wij zijn niet constant genoeg om kam pioen te worden, daarvoor moetje iedere wedstrijd goed zijn en dat zij wij niet. Maar ik wil dolgraag een keer kampioen worden, want in de derde divisie speel je toch leukere wedstrijden.' Foto: Foto Bell Hans van Gooi. Ten koste van Alterno hebben de dames van Stam/SoVoCo zich geplaatst voor de vierde bekerronde. Daarin staat hen een dubbel programma tegen eredivisieploeg Volco te wach ten. De speeldata zijn nog niet be kend, maar manager Jacques Hardenberg hoopt de ploeg uit Ommen op zaterdag 4 januari in De Bunt te kunnen begroe ten. Die dag vindt ook de nieuwjaarsreceptie van Stam/ SoVoCo plaats. De return moet dan een of twee weken later doordeweeks worden afge werkt. Het is zoeken naar data, omdat Volco ook verplichtin gen heeft in het Europa Cup toernooi. De ploeg staat mo menteel derde in de eredivisie en dus verheugt de koploper uit de eerste divisie zich op twee leuke 'oefenwedstrijden'. Tegen Alterno, derde in de eer ste divisie, begon de Soester club vrijdagavond zwak. Het verschil werd gemaakt door de servicedruk, zodat de Apeldoorners met 25-19 de eerste tik uitdeelden. In de tweede set ging het aanvanke lijk moeizaam, maar toen Stam/SoVoCo eenmaal in het ritme kwam, won het met 22- 25. Daarna viel het krachtsver schil in Soester voordeel uit: 18-25 en 20-25. Mountainbikers kunnen zondag 15 december hun energie kwijt tijdens de Kerst MTB Cyclo. Het is de tweede keer dat deze wordt ge houden. Inschrijven kan alleen tus sen 8:00 en 9:40 uur in het club gebouw van AV Pijnenburg aan de Wieksloterweg. Deelname kost 17,00 en voor het stuurbord- nummer moet 10,00 borg wor den betaald. Gestart wordt om 10:10 uur van af de parkeerplaats. De deelne mers dienen vier ronden van 11 kilometer af te leggen. De gehele route is voorzien van pijlen en lin ten. Het parkoers is volgens de organisatoren vlot en redelijk tech nisch en gaat voornamelijk over zandgrondpaden Het dragen van een harde schaal- helm is verplicht. Voor de start kan men de mountainbike nog een keer laten checken. De finish is in het bos, op circa 200 meter van AV Pijnenburg, waar men na af loop kan douchen en omkleden. De organisatie is in handen van de Stichting Duursport Soest die sa menwerkt met triathlonvereniging De Schieter en medewerking krijgt van de gemeente en AV Pijnen burg. De wedstrijd wordt verreden onder auspiciën van de KNWU. Voor meer informatie: 6025627 of 06-22410654, e-mail: hlschaak@planet.nl of huub@cvclusconsult.nl. internet: http://come.to/duursportsoest Gebroederlijk passeerden ze de fi nish in de straten van Florence. Net bekomen van hun project Run Climb for Children 2002 in Ecuador, liepen Eddy en Marco Sevink de marathon in deze Itali aanse stad. Het tweetal bleef tij dens de wedstrijd bij elkaar en kwam na drie uur, 39 minuten en 34 seconden over de finish. Voor Marco betekende deze tijd een ver betering van negentien minuten van zijn persoonlijk ^ecord. Uitgerekend voor de ogen van de nieuwe shirtsponsor lieten de heren van Red Stars zich za terdagavond van hun slechte kant zien. Hoewel de 64-71- nederlaag tegen Alexandrië'66 enigszins verrassend was, moet worden gezegd dat de Rotter dammers in tegenstelling tot bij de eerste ontmoeting wel com pleet waren. De opponent had in deze samen stelling ook al eens van Niels Sten- sen (evenals Red Stars nu koplo per) gewonnen. Wat dat betreft waren de Soesters dus gewaar schuwd. Maar er was geen aspect in hun spel, waarover trainer/ coach Robert Oosterhof tevreden kon zijn. Zijn ploeg had zich de laatste twee maanden gepresen teerd als een gretige, snelle forma tie die ook steeds vaker met over leg speelde, maar de jonge basket ballers leken dat allemaal te zijn vergeten. Daar kwam nog eens bij dat de dragende spelers hun vorm niet haalden. Met voortdurende golfbewegingen was er in Beukendal sprake van een spannend scoreverloop. Na de eerste periode was het 14-14, in de rust 29-33 en op driekwart van de wedstrijd stond Red Stars op lich te voorsprong: 50-47. De winst leek voor het grijpen, toen het 53-47 werd, maar vanaf dat moment zakte Red Stars steeds verder weg in een drijfzand van slechte aanvallen. Voorts presen teerde Vallentak zich als een kwel geest voor de Soesters die maar geen grip op hem kregen. De Rot terdammer scoorden 29 punten, waarvan negen in de laatste vijf minuten. In de beslissende fase van de wedstrijd toonde hij zich koelbloedig vanaf de vrije worp- lijn. Red Stars kon er de laatste vier minuten niets meer tegenover stellen. De schoten vielen niet goed en de aanvalsrebound was er niet meer. Alex Gouw, dit jaar overgekomen van New Stars, geval gaven de Soester basketballers zaterdagavond in zoekt in het duel met Alexandrië'66 medespelers, maar sporthal Beukendal niet thuis. Onverwachts verlies was die zijn - zo lijkt het - nergens te bekennen. In ieder het gevolg. Foto: Foto Bell Red Stars moet nu Niels Stensen weer naast zich dulden op de kop positie en zag de voorsprong op Alexandrië slinken tot twee pun ten. Op papier mogen de laatste twee wedstrijden van deze compe titie echter geen problemen meer opleveren, tenzij Red Stars uit het zelfde vaatje blijft tappen als afge lopen zaterdag. Beker Zondag leek Red Stars in de der de bekerronde te worden wegge vaagd door eerstedivisionist US. De geroutineerde ploeg met veel lengte binnen de gelederen zette de Soesters op een achterstand van meer dan twintig punten. Toch zou Red Stars na afloop complimenten krijgen van de Amstelveense coach. Red Stars scoorde in de tweede helft aan de lopende band, omzeil de voortdurend de press van de gasten en kreeg het publiek op zijn hand. De achterstand slonk zien derogen en in het vierde kwart kwam Red Stars zelfs met een punt voor te staan. De gretigheid van de onervaren Soesters kostte hun alsnog de wedstrijd. Te snel werd er voor een schot gekozen, de routine van US deed de rest: 72-75. Het damesteam van Red Stars had, behoudens misschien het eer ste kwart, zaterdagmiddag nauwe lijks moeite met Quick Runners. Deze ploeg uit Huizen miste in de eerste helft veel schoten van mid dellange afstand, terwijl Red Stars door een goede passing telkens ie mand vrij zette onder het bord. Zeker vanaf de tweede periode bouwde de thuisclub gestaag aan een voorsprong die halverwege werd weergegeven met de cijfers 24-12. Daarna veranderde er niets aan het spelbeeld en werd het uit eindelijk 46-24 voor de koploper uit Soest. De tweede veldtoertocht van Tem po Toer vindt zaterdag 7 december plaats. Opnieuw heeft de vereni ging in de bossen routes uitgezet van 30 en 45 kilometer. Deze zijn gemarkeerd met linten. Inschrijven kan tussen 9:00 en 10:00 uur bij het clubgebouw aan de Industrieweg, vanwaar de toch ten beginnen. Deelname kost 3,00 (voor leden van de NTFU en KNWU 2,00). Volgend jaar houdt Tempo Toer nog een veldtoertocht, maar tus sendoor staan er twee wedstrijden veldrijden van het district Midden- Nederland op het programma, die door Tempo Toer worden georga niseerd en plaatsvinden op Soester bodem. De data zijn 22 december en 19 januari. Voor vragen hier over kan contact worden opgeno men met voorzitter Bert van Ee, 88 5418197. Deze en volgende maand komt Mattijs Wijnmalen in actie op de Nederlandse kampioenschappen zwemmen. Op 20 december start de 15-jarige Soester in Eindhoven op de 50 meter vrije slag voor se nioren, een maand later duikt hij in Emmen in het water om mee te doen aan de 200 meter vrije slag voor junioren. Op de laatste af stand scoorde hij zondag met 2.06.94 een persoonlijk record. Tijdens dezelfde limietwedstrijden voor de NK scherpte hij zijn record op de 100 meter vrij aan tot 54.99. Het was voor eerst dat hij onder de 55 seconden finishte. Op de halve afstand bleef hij in 24.00 twaalf honderdste van een seconde van zijn record verwijderd. In de Speculaasloop te Gorinchem heeft Gerrie den Ouden de derde plaats in het overall klassement behaald. De veterane van AV Pij nenburg had voor de 10 kilometer 42 minuten en 40 seconden nodig. Zaterdag 7 december a.s. aan de Eemweg aanvang 14.30 uur De wedstrijdbal wordt aangeboden door: WASIEL STEITNER Hoofdsponsor: Co-sponsor: Bosman Bedrijven BV Kledingsponsor: Sport 2000 Sub-sponsors: Bar Eetcafé d'Oude Enghe Bar Eetcafé Centraal Bouwbedrijf Van den Hengel Overige selectie-ondersteunende sponsors zijn: - ASBO Groep B.V. - Bakker Bedrijfswagen Groep - Becker Int. Transport - Scholierenpub The Cardinal - Deelen B.V. Makelaars - Esso Servicecenter Zaal - Harrie Toonen Assurantiën - Linden Bedrijfskleding B.V./ Jasper Mode - Printkado Promotie/ Relatiegeschenken - Van Hengstum Apparatenbouw B.V. - Van de Meer Dakbedekkingen - Van de Munt Automaterialen B.V. Soest-Nijkerk - Van 't Net B.V. Verhuizingen - Wasiel Steitner - Wilhelm en Partners Sportorganisatie Soest heeft het contract met hoofdtrai ner Hans de Wit met een jaar verlengd. Het bestuur van de voetbalclub en de Montfoorter zijn dat de af gelopen week overeengeko- Maandagavond laat werd het nieuws naar buiten gebracht. In een persbericht laat het bestuur weten dat de beleidsbepalers van de vereniging zich niet on der druk hebben laten zetten door de tegenvallende resulta ten. Soest, dat vorig seizoen uit de hoofdklasse degradeerde, staat na tien duels met slechts twee punten laatste in de eerste klasse. Het bestuur heeft niettemin een goede indruk van zijn trainer. Deze werd na gesprekken met de technische staf en de spelers groep nog eens versterkt. Zo wel clubbestuur als trainer is er dan ook van overtuigd, dat de contractverlenging de eerste stap is op weg naar succesvol lere tijden voor de selectie. Bij De Vriendschap zijn zater dagavond de prijzen van het vluchtseizoen verdeeld. Alge heel duifkampioen werd de combinatie Zijtveld Krol, ter wijl B. Schimmel (onaangewe zen) en de combinatie Alten aar Reijerse (aangewezen) wer den uitgeroepen tot generaal kampioen in de A-kiasse. In het algemeen klassement van vier categorieën eindigde Schim mel dit seizoen als eerste. Dat was in de vitesse, natour en jonge dui ven, de iaatste zowel in de onaan gewezen als aangewezen klasse. Drie eerste plaatsen werden op geëist door de combinatie Zijt- veld-Krol, terwijl de combinatie Vaessen-Veenendaal in de dag fond beide hoofdprijzen verdiende. B. van Gardingen moest viermaal genoegen nemen met een tweede plaats, maar dat leverde hem ook de tweede plek in het generaal kampioenschap onaangewezen op. In de B-groep werd H. van de Veen kampioen (onaangewezen). De Vriendschap houdt zaterdag 7 en zondag 8 december de jaarlijk se tentoonstelling. Dat gebeurt in het clubgebouw aan de Nachte gaal weg dat zaterdag om 20:00 uur open gaat. Er vindt die avond tevens een bonnenverkoop plaats van prominente liefhebbers uit de regio. Ook worden de prijswin naars gehuldigd. Op zondag gaat de zaal om 12:00 uur open. Daar na zal het Rad van Avontuur in beweging worden gebracht.

Soester Courant | 2002 | | pagina 17