s Nu Of Nooit OPRUIMING :rpte 'ËM 'Elke week een keer naar McDonald's' r Visser o intratuin Mavip vari Zijp r% 6 Alleen wat posters helpen niet' 1.549,- o HET GROENE WARENHUIS Met spoed gevraagd ■jyTTt bezorgers Vrouw krijgt taakstraf na dodelijk ongeval i Keulen NIJH<^ AAGD Witgoed specialis /:ao/ Wr UU /O Zuidpromenade 12 Soest 035 - 602 35 30 I Bericht voor ale ■V ij jongens en meisjes tussen 13 en 84 jaar advertentie elders' in deze krant t- L- Service voor olie merken ie/onderhoud ken es-specialist alle merken 15% korting op alle radiatoren van Vasco BRASSERIE KEUZEMENU PAGINA 2 1." 3 T)ER WOENSDAG 11 DECEMBER 2002 SOESTER COURANT 1 ACTUEEL! PAGINA 3 In exil Openstelling gemeentehuis SOESTER KALENDER Tim 'McGoudriaan' op NK sparen met meer dan 1000 items Winkeldieven Vuurwerk Korte Brinkweg wil ook snelheidsremmers Nd|pian kerstboom, >5 Gallenkamp Pelsweg 1, Soest (t.o. winkelcentrum Soest-Zuid) Telefoon 035 - 601 28 57 Nog Slechts Open t/m 21 December WINKEL: TORENSTRAAT 14 - 3764 CM SOEST - T: 035 - 642 39 42 karaat ij&i- en witmonden rifyen IgMcf oio crt. hriljdM^^gg diamj&r A o, -wert- princess gcstepmWinMttl jgT Brasserie Donderdag en vrijdag koopavond. juwelier Van Weedestraat 145, Soest, Telefoon (035) 602 06 70 In december zijn wij ook op maandag vanaf 13.30 uur open. DE OPRUIMING IS F MODE BEGONNEN M'Wfl/U' KORTINGEN TOT WEL WlAI/l/f Óa^L-o ê-i+ve- Een 73-jarige vrouw uit Soest is vorige week dinsdag door de rechtbank veroor deeld tot 120 uur dienstver lening. De rechtbank achtte de vrouw schuldig aan een dodelijk verkeersongeluk op de parkeerplaats van de Boni aan de Parallelweg, een jaar geleden. De vrouw die vrijwel nooit auto reed, verloor op de parkeer plaats de controle over haar wagen. Ze trapte op het gaspe daal in plaats van de rem en schepte een 54-jarige voetgang- ster die op de motorkap te rechtkwam. Het slachtoffer viel even verder op het wegdek en overleed ter plekke. De rechtbank oordeelde dat de vrouw onverantwoordelijk had gehandeld door met zo weinig rijervaring een wagen te bestu ren. De officier van justitie had ook nog een rijontzegging voor de duur van vijf jaar geëist, maar de rechtbank nam genoe gen met de toezegging van de Soesterse dat ze nooit meer achter het stuur van een auto zou plaatsnemen. TE KOOP Van Hamelstraat 49 te Soest Houdt u van een ruime living? Komt u hier dan maar eens kijken! Een ruime moderne hoekwoning met een uitgebouwde luxe eetkeuken. In een kindvriendelijke woonomgeving met vrij uitzicht aan voorzijde en fraai aange legde achtertuin. Op loopafstand van scholen, winkels en park. Kortom: echt de moeite waard te komen kijken! Belangrijkste kenmerken ruime woonkamer met open haard uitgebouwde luxe eetkeuken met harmonicadeuren naar terras begane grond voorzien van plavui- zenvloer met vloerverwarming 3 slaapkamers op le verdieping moderne badkamer (2000) 2 slaapkamers en bergruimte op 2e verdieping berging in achtertuin bouwjaar circa 1973 deels kunststof kozijnen isolerende beglazing inhoud circa 420 m3 perceelsgrootte 211 m2 vraagprijs 259.000,- k.k. Documentatie over deze mooie woning kunt u vrijblijvend bij mij aanvragen. De inzichten en ervaringen, die ik de afgelopen jaren op het gebied van aankopen en verkopen van onroerend goed en van taxaties heb opgedaan, vormen - samen met mijn intentie om dit soort werkzaamheden snel, zakelijk en met oog voor het menselijk aspect af te ronden - de basis voor menige succesvolle transactie. te Brinkweg is het genoemde tra ject van hun straat juist het gevaar lijkst. In de jaren tachtig werden de trottoirs geofferd voor parkeerha vens ten behoeve van winkelend publiek. Een woordvoerder zegt dat de bewoners er zelf geen be hoefte aan hebben, omdat ze hun auto veelal op het eigen erf parke ren. Nu worden de parkeerplaatsen meestal gebruikt door wagens van bedrijven en moeten voetgangers, onder wie kinderen die in de Kor te Brinkweg wonen, de rijbaan ge bruiken om er langs te kunnen ko men. Het uitzicht vanaf de uitritten wordt vaak belemmerd door be stelbussen, zegt de woordvoerder. I.v.m. leegverkoop*, nu eenmalige stuntprijzen voor de mooiste cadeaus. Behalve exclusief ontworpen tafels, stoelen en wand)kasten, ook: ïl. 035 - 601 29 98 Caroline Jagtenberg, makelaar/taxateur o. Als u nader geïnformeerd wilt worden over de verkoop van uw woning, de aankoop van een andere woning of een taxatie van de betreffende woningen dan neem ik graag de tijd voor u. Speenkruidstraat 55 3 7 6 5 AB Soest MM RVT Tel 035 6037490 |||U Fax 035 6037491 minervaweg 3, tel. 035 54 86 111, www.nijhofbaarn.nl Bel voor info gratis met Goedgeregeld, onderdeel van Nuon, telefoon 0800-2021 of kijk op www.goedgeregeld.nl in diverse kleuren leverbaar in de Goedgeregeld shop van Nuon U kunt een keuze maken uit een voorgerecht, hoofdgerecht en nagerecht 19,15 Pastrami op salade van courgette met chips van filodeeg Gevulde kastanje champignons gegratineerd met kaas Erwtenroomsoep met katenspek Gepocheerde zalmfilet met olijven tagliatelle Gegrilde kalfstournedos met kruiden risotto Gebraden lamsbout met Dyon mosterd en gepofte rozeval aardappel Tarte tatin Petit grand dessert Koffie of thee met bonbon Op maandag menu inclusief glas wijn en koffie (niet op feestdagen) 035 - 603 60 10 Van maandag t/m zaterdag www.soesterduinen.nl spoedig mogelijk naar: VY SOEST DistriQ is de bezorgorganisatie voor zowel dagbladen, huis-aan- huisbladen als reclame folders e.d Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 Goedgeregeld" Tenminste een keer per week gaat het hele gezin eten bij Mc Donald's. Vaste prik op het menu is een Happy Meal, want dat levert weer nieuwe items op. Tim 'McGoudriaan' uit Soest ('in januari word ik 14') heeft er inmiddels veel meer dan duizend. Aan alle blinde muren in zijn ka mer zijn planken, negen verdiepin gen hoog, aangebracht. Ze staan vol met figuurtjes, auto's, horloges, hamburgerbakjes, bekers en ande re attributen van de 'fastfood-gi- gant'. Op de overloop wordt de overweldigende verzameling naad loos voortgezet en op de begane grond moet het kantoor van vader Rob er inmiddels ook aan geloven. Pa gaat er zelfs intern voor verbou wen. 'We zijn er net zo goed door aangestoken', zegt hij, mede na mens zijn vrouw. Een deel van de collectie van Tim Goudriaan zal binnenkort tentoon gesteld worden in Museum Flehi- te. Tim is een van de 132 kinderen die mag meedoen aan het natio naal kampioenschap sparen dat wordt georganiseerd door de AVRO en de Stichting Museum jaarkaart. Een vak- en een pu blieksjury bepalen welke twee ver zamelingen per twaalf musea de mooiste zijn. Deze collecties gaan door naar de finale die in het voor- Amethist en Pyriet Asbakken Beelden Bronnen Brons Fossielen Kamerschermen Kandelaars Lampen Schilderijlijsten Servetringen Sieraden Spiegels Traphekken Openi ngstijden Do/Vrij 10.00 - 17.30 uur Zat: 10.00- 17.00 uur nderollade bone steak 1.» ^ram1.» €1« 1.36 staat ruim 30 jaar en ocaties buitenschoolse i de gemeente Soest, aropvang, vanuit haar it kind centraal staat. IJ ZO SPOEDIG jer week. en uitdagende werksfeer idaire arbeidsvoorwaarden, en spaarloonregeling, ekenfondsverzekering en kinderopvang eigen s .es met grote, vrijgelegen olgens CAO-Kinderopvang ure kunt u bellen naar: 'nnummer 035-6026710. is een Philips' ine. 1 70 cm eedbeeld n Real Flat Deze oor een ite kleuren. aied van televisies: I likkeringsvrije en iniek waarbij :ldlijn, de beeld- n het realisme van <0527, maar heeft 1 035 - 602 42 52 rsnaar.nl De 60 lapidaristen in ons dorp zijn door de culturele nalatigheid en desinteresse van het gemeentebe stuur uit 'hun maagschap en hun vaders huis' verbannen en versto ten. Lapidaristen. Het klinkt als een exotische, on derdrukte volksstam of als een ge heimzinnige, achtervolgde sekte. Maar lapidaristen zijn doodnor male, creatieve personen die van het verzamelen en bewerken van mineralen en gesteenten hun hob by hebben gemaakt. De vereniging is aangesloten bij de Nederlandse Lapidaristen Club, die momenteel circa 1500 leden telt, verspreid over heel Nederland. Dertien jaar geleden in Soest be gonnen in een garage en verhuisd naar een oude fietsenstalling aan de Smitsweg waar ze tien jaar met veel plezier en tot volle tevreden heid hebben gewerkt. In juni moesten ze wijken voor de sloop- plannen ten behoeve van het breed educatieve centrum in Smitsveen. Wegwezen. Gelukkig vonden ze in september een ander onderkomen in Biltho- ven. In een oude schuur van een failliete bloemisterij, die zonder moeite kan concurreren met een stal in Bethlehem. De ruimte is na de verhuizing met man en macht 'aangekleed' met slijp- en zaagma chines, tafels, banken, gereed schap, gasbranders, kranen, af voerpijpen, kasten en laden voor allerlei soorten gesteenten in gro te en kleine brokken. Op een bord aan de muur staat de mededeling: 'Bij het zagen gelieve u s.v.p. uw beide handen te gebruiken en de steen plat op de bodemplaat te houden. Bij het slijpen vragen wij u de hele breedte van de slijpsteen te gebruiken, zodat we langer met onze zagen en slijpstenen kunnen doen'. De ruwe mineralen, zoals de ro- seachtige rhodochrociet, de cal- chedoon, de sodaliet, de thuliet en vele andere worden door de erva ren leden en cursisten (cabochon- slijpen, edelsmeden, carven) zelf gezocht. Zogenaamde 'steenrei- zen' naar Noorwegen en Ierland met name langs mijnen en groeven leveren het kostbare materiaal op voor het latere zaag- en slijpwerk. 'Verzamelen is leuk, maar je wil toch verder', zegt mevrouw S.H. Flink (telefoon 6018487), die al van hef begin af aan lid is van de N.L.C. De prachtige resultaten, in de vorm van hartjes, paddestoelen, oorbellen, kettingen, vlinders, eie ren, etc. zitten in plastic zakjes ver pakt voor de Mineralenbeurs in Amersfoort, die twee keer per jaar wordt gehouden. De lapidaristen willen graag terug naar Soest. Daartoe hebben ze zich ook aangesloten bij het Cul tuurplatform in onze gemeente. Wie weet een geschikte, betaalba re werkruimte voor deze sympa thieke club? Op donderdag 19 december is er geen avondopenstelling in het gemeentehuis voor de afdelingen Publiekszaken en Bouwzaken. Op dinsdag 24 december is het gemeentehuis geopend tot 15:00 uur. Op vrijdag 27 december is het gemeentehuis gesloten, maar tus sen 10:00 en 11:00 uur is de afde ling Publiekszaken geopend voor geboorteaangiften en overlijdens- aangiften. Op dinsdag 31 december zijn de afdelingen Publiekszaken en Bouwzaken vanaf 13:00 uur geslo ten. Op donderdag 2 januari is het gemeentehuis in verband met de nieuwjaarsrecepties geopend van 10:00 tot 14:00 uur. Er is dus ook geen avondopenstelling voor de afdelingen Publiekszaken en Bouwzaken. vervolg van pagina 1 14:00 Filmfestival: The French Lieutenants Woman', Artishock, Steenhoffstraat 46, 3,50/5,00. 15:00 Kerstconcert Soester Kinderkoor, H. Familiekerk, St. Willibrordusstraat 19, 1,00/5,00. 15:30 'Dichter bij muziek' met Hans Bouma en Gert Muts, Emmakerk, Regentesselaan 2. 19:00 Volkskerstzang, de Open Hof, Veenbesstraat 2. 20:00 Filmfestival: 'Moulin Rouge', Artishock, Steenhoff- straat 46, 3,50/5,00. Maandag 16 december 20:00 Medium Jos Atsma bij I Paso, De Vriendschap, Nachte- I gaalweg 8A, 2,00/4,50. a 20:00 Cultuurplatform over Cultuurnota, raadzaal gemeen- 3 tehuis, Raadhuisplein 1. ■I 20:20 Film: 'Le lait de la ten- I dresse humaine', Artishock, I Steenhoffstraat 46, I 3,50/5,00. Dinsdag 17 december geen opgaven 1 Woensdag 18 december j 10:00 Dialezing Russische I kersttradities, de Soester Kring, NPB-kerk, Rembrandtlaan 20, I 2,30. J 14:00 Inloopmiddag Vrije Teu- gel, Vedelaarpad 53, 2,50. j 20:00 Kerstconcert 'Apollo', f de Open Hof, Veenbesstraat 2, I 3,00. jaar van 2003 zal plaatshebben. De verzamelwoede van Tim be gon, tamelijk onschuldig, een jaar of zes geleden toen hij een van zijn eerste Happy Meals verorberde. Langzaam, maar zeker groeide het aantal voorwerpen dat in zijn slaapkamer een plaatsje kreeg. Toen het gezin Goudriaan driejaar geleden naar een andere woning vertrok, vonden zijn ouders het tijd om de verzameling weg te gooien, maar Tim was toen al verkocht en verknocht aan zijn 'McSpullen' en dus verhuisde alles mee. Het ver zamelen ontwikkelde vervolgens in een sneltreinvaart. 'Op een gege ven moment kon ik een hele col lectie van iemand kopen en ik kom veel tegen op markten', zegt Tim die via internet alle rommelmark ten opspoort. Op de digitale snel weg kwam hij ook in contact met een medewerker van McDonald's die hem aan een compleet uniform kon helpen. Een maquette van een van de vestigingen van de hambur gerketen is een van de andere meest opvallende items in de gi gantische verzameling. Zakgeld Ook de serie van de 101 Dalma- tiërs heeft Tim compleet. Niet lang geleden kwam hij erachter dat er in de Verenigde Staten een serie van 102 Dalmatiërs op de markt is, maar zijn zakgeld was ontoerei kend om daarvoor 900 gulden te betalen. 'Het versturen kostte nog meer dan de serie', aldus de jonge Soester die dichter bij huis meer succes heeft. Overal vindt hij nog wel oude spullen die in zijn verza meling ontbreken en die tikt hij dan meteen op de kop. Adverten ties knipt hij uit. Verder brengt het slimme concern maandelijks een nieuwe serie uit. Zoals afgelopen donderdag, maar toen waren Tim en zijn familie niet in de gelegen heid om een bezoek aan hun 'stamrestaurant' te brengen. 'Maar morgen gaan we erheen, elke week doen we dat een keer', Tim Goudriaan voor de camera van de AVRO-televisie. Foto: Soester Courant verzekert de overigens nog steeds slanke Tim vrijdagmorgen, terwijl een filmteam van de AVRO bezig is voorbereidingen te treffen voor opnamen. Alle deelnemers aan de NK sparen en hun collectie wor den geportretteerd door de om roep en in blokjes van vierenhalve minuut in het programma Z@ppelin (Nederland 3) voorge steld. Tim Goudriaan is op woens dag 18 december te zien, om 16:52 uur. 'Dit is qua omvang de meest in drukwekkende verzameling die ik tot nu toe heb gezien', verklapt de verslaggever van de AVRO, die overigens niet in de jury zit. Hij is blij met Tim, omdat hij ontspan nen blijft. 'Sommige kinderen ver stijven helemaal en dan is het moeilijk om er een leuk filmpje van te maken. Tim heeft daar he lemaal geen last van.' Intussen beantwoordt de vaste gast van McDonald's rustig alle vragen van de verzamelde pers. Hij weet eigenlijk niet meer welk item hij als eerste in bezit kreeg, geeft zonder blikken of blozen toe dat hij nooit afstoft en vertelt overtuigd dat hij voorlopig doorgaat met verzame len. En wat eet je het liefst Tim? 'Uhm, het McNuggets menu.' Twee mannen zijn vorige week dinsdagmiddag aangehouden, na dat ze goederen uit een winkel aan de Burgemeester Grothestraat hadden gestolen. Omstreeks 12:55 uur verlieten ze de zaak zonder te hebben afgere kend voor een aantal artikelen. Buiten werden ze aangesproken en meegenomen naar het bureau voor verhoor. De mannen zijn 35 en 40 jaar en komen beiden uit Soest. Dit jaar mag er vuurwerk verkocht worden op zaterdag 28, maandag 30 en dinsdag 31 december. In het Vuurwerkbesluit Wet milieuge vaarlijke stoffen staat dat beschre ven. Landelijk is sinds een aantal jaren de regel van kracht dat vuur werk alleen op dinsdag 31 decem ber vanaf 10:00 uur tot woensdag 1 januari 02:00 uur afgeschoten mag worden. Aan jongeren beneden de leeftijd van 16 jaar mag geen vuurwerk verkocht worden. Verkooppunten van illegaal vuurwerk en het af schieten van vuurwerk buiten bo venvermelde dagen kunnen ano niem gemeld worden aan de klik lijn van de politie: 880800-7000. Onoverzichtelijke situaties in de Korte Brinkweg zijn aan de orde van de dag, stellen de bewoners. Foto: Soester Courant Ook de kruising bij de FC Kuyper- straat is onoverzichtelijk. Afgelo pen zaterdag werd er nog een fiet ser aangereden. Omdat de rijbaan van de Korte Brinkweg minder hobbelig is dan in de Lange Brink weg, wordt juist hier vaak te snel gereden, aldus de bewoners. Blij zijn ze dat de gemeente voor nemens is iets te gaan doen aan de hoge snelheden in de brinkwegen. Maar dat er in de Korte Brinkweg alleen posters worden opgehangen, vinden ze zeer vreemd. 'Er moeten wegversmallingen of as-versprin gingen komen. Maar vooral ook weer trottoirs, zodat wij weer vei lig kunnen wandelen.' Bewoners van de Korte Brink weg zijn ontstemd, dat de ge meente tussen de spoortunnel en de Stadhouderslaan enkel posters in de strijd gooit tegen te hard rijden. 'Er dienen echte snelheidsremmers te komen', aldus de buurt. In de Lange Brinkweg wil de ge meente wegversmallingen realise ren om het verkeer te dwingen de snelheid te matigen. Op de brink wegen geldt een snelheidslimiet van 30 kilometer per uur, maar menige automobilist trapt het gas pedaal wat verder in. Volgens de bewoners van de Kor- Amersfoort, Amsterdamseweg 139. 033-4611203. Nijkerk, Het Spaanse Leger 1, 033-2457644. gjte 1.50 a 1.75 meter, T bekend om zijn "•.geringe naalduitval. Van 27,95 nu V,

Soester Courant | 2002 | | pagina 3