pi VASTE- en INVAL BEZORGERS mKM Scholieren snuffelen aan onderwijs m Kleurwedstriid Dit zijn de prijzen! kleurwedstrijd Kids for Animals mm 4#|MA|S SMA WSD li relaties, igen. 3 2003. mten >n dagen in het ir Kids for Aninnals-Winterevent I N G j# NVOB 138 Meningen van lezers |Genoemd is beroemd Bijeenkomst partners seksueel misbruikte mannen/vrouwen Weihnachtsmesse om mee te zingen in Domkerk i} ÏJLLENHULP in Soest op woensdagmiddag Aanmelden: tel. 601 41 52 Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Nieuwe website van luchtmacht officieel geopend Help de dieren en word lid van Kids for Animals» de jeugdclub van de Dierenbescherming. K® PAGINA 16 ETERS akelaardij »r wonen in de groene zone smakelaardij.nl Hl 4 BAARN 035-5417060 rERIALEN BV emöer. ir op annemersbedrijf aitsbouw - Renovatie Sroot-onderhoud uwbouw - Verbouw E3<a>*j'W GREVË' AVANG CAMELACTIVE LLOYD MEPHISTO BERKELMANS ECCO [WOENSDAG 18 DECEMBER 2002 SOESTER COURANT PAGINA 17 Beste Jan en Wim, i ik spreek jullie maar bij voor- [naam aan want inmiddels kunnen we denk ik wel jij-en en jouen. Best leuk om plaatselijke naams bekendheid te krijgen via de inge zonden-brievenrubriek van de koester Courant. Jullie kennen me biet, maar geloof me: ik ben ijdel benoeg. Inmiddels lijkt een moge- ij ke weekmarkt aan de Van ^eedestraat de 'Martin Stolk- narkt' te gaan heten. (Beetje overtrokken. Het is natuur- c helemaal niet 'mijn' idee. Te ugkijkend zie ik dat het plan al baar voren kwam in de winkelcen tra-enquête, die ongeveer tegelijk n de Soester stond. En waar men- i (Jan waarschijnlijk) dus al veel Banger mee bezig waren, rijn was wel dat Wim aangaf dat ie plannen voor die weekmarkt al klaar liggen om uitgevoerd te wor- Jden. En dat Jan vertelde dat ande- jre Soesters hier ook voor zijn. Maar Wim luistert niet naar Jan en ban is vooral bezig met ingezonden [brieven schrijven. Jan zit in de Derde Kamer, Wim in de gemeen teraad. Wim heeft geen zin in ver gaderen (dat doet ie al de hele Jdag), Jan houdt wel van praten [(maar heeft niets te zeggen). En het eind van het liedje wach- i we nog steeds op die week markt. n en Wim moeten maar eens van an wisselen voor een weekje. Dan kan Jan zien dat die vervelen de burgers toch wel heel veel pra- ften, en kan Wim zien dat die ver- jvelende politici toch wel heel wei nig luisteren. En voor mijn ego tot slot nog een [keer mijn naam: Martin Stolk Partner zijn van iemand die sek sueel is misbruikt (bijvoorbeeld incest, aanranding, verkrachting) is niet altijd makkelijk. Vaak gaat alle aandacht uit naar hulp aan het slachtoffer, maar ook de partner heeft met verschillende emoties te maken. Voor partners van seksueel misbruikte mannen/vrouwen orga niseren Altrecht, Stade/FIOM en RIAGG Amersfoort Omstreken een bijeenkomst op donderdag 16 januari van 19:00 tot 21:00 uur. Tijdens deze bijeenkomst wordt o.m. aandacht besteed aan de ge voelens en dilemma's waar part ners mee te maken kunnen krijgen. Daarbij gaat het bijvoorbeeld over jezelf wegcijferen om de partner te steunen en het omgaan met intimi teit. Tevens wordt informatie gege ven over hulpverlening aan man nen en vrouwen die slachtoffer zijn (geweest) van seksueel misbruik en het groepsaanbod speciaal voor partners. Er is ook gelegenheid voor discussie en uitwisseling van ervaringen. De bijeenkomst vindt plaats bij het RIAGG Amersfoort Omstre ken, Westsingel 41 te Amersfoort. Partners uit de hele provincie Utrecht zijn welkom. De bijeen komst is kosteloos. De bijeenkomst wordt verzorgd door mevrouw J.H. Rijsenbilt, psy chotherapeut, en de heer W. Mat- hijssen, sociaal psychiatrisch ver pleegkundige, bij RIAGG Amers foort Omstreken. Belangstellen den kunnen een folder opvragen bij RIAGG Amersfoort Om streken, mevrouw F. Mulder, 88033 4603500, bij wie men ook terecht kan voor verdere informa tie en/of aanmelding. In de serie Zaterdagmiddagmuziek Domkerk te Utrecht wordt op za terdag 21 december de 'Wei hnachtsmesse' van Michael Praeto- rius ten gehore gebracht. Bij de uitvoering van dit werk heeft het publiek een centrale rol door het meezingen van liederen als 'Ein Kind gebor'n zu Bethlehem', 'Dem neugeborn'en Kindelein' en 'Vom Himmel hoch da komm' ich her'. Wie mee wil zingen kan de muziek afhalen bij de balie in de Domkerk tijdens de openingstijden van de kerk: maandag t/m vrijdag 11:00- 16:00 uur; zaterdag 11:00-15:30 uur, zondag 14:00-16:00 uur. Kos ten van het materiaal: voor dona teurs geen, voor anderen 1,00. Het is de bedoeling dat 'meezin gers' komen repeteren op 21 de cember van 10:00 tot 12:00 uur in de Domkerk. Een grote verzame ling renaissance-instrumenten zal de samenzang ondersteunen, zoals cornetten en trombones, luiten, regaal, orgels, fluiten en trommels. kringloopcentrum De Schans 20 3764 AX Soest Tel. (035) 601 87 30 E-mail: spullenhulp@spullenhulp.nl Alle bruikbare kleding, tex tiel en schoenen kunnen naar Spullenhulp gebracht worden. Aflevertijden: dinsdag t/m vrijdag van 9:00 tot 17:30 uur zaterdag van 9:00 tot 12:00 uur. Zie ook: www.spullenhulp.nl Uitvoerenden zijn verder de solis ten, het koor en het orkest van de Domcantorij. Medewerking wordt verleend door de Kindercantorij van de Domkerk. Het geheel staat onder leiding van Domcantor Remco de Graas Het concert begint om 15:30 uur en de toegang is gratis. Michael Praetorius (1571-1621) liet een enorm oeuvre na met vo cale muziek op Latijnse en Duitse tekst, dat al spoedig het basisma teriaal vormde voor de Lutherse eredienst, zowel kerkliederen voor gemeentezang als grote meerkori- ge motetten. De 'Weihnachtsmes se' is een reconstructie van een Lutherse mis zoals die geklonken zou kunnen hebben in de midden- Duitse hoofdkerken rond 1620. Zij ligt dicht tegen de Wittenbergse li turgie aan, zoals die in die dagen gebruikelijk was, en waarbij de 'ge meente' een grote betrokkenheid had door de samenzang. De kora len werden gezongen door de gan se menigte gelovigen. Liederen als 'Ein Kind gebor'n zu Bethlehem', 'Dem neugeborn'en Kindelein', 'Vom Himmel hoch da komm' ich her' waren en zijn echte 'meezing- nummers' die bij dit concert dan ook door alle aanwezigen dienen te worden aangeheven. Onder grote belangstelling is in het Militaire Luchtvaart Museum te Soesterberg de nieuwe internetsi te van de Koninklijke Luchtmacht in gebruik genomen. De officiële opening werd verricht door de Di recteur Control van de Koninklij ke Luchtmacht, Ed Visser. De nieuwe website bundelt een groot aantal subsites over bijvoorbeeld de verschillende vliegbases, ge schiedenis, werken bij de lucht macht en actueel nieuws. Tegelij kertijd met de ingebruikneming van de nieuwe website presenteren elf luchtmachtbases zich met een eigen sub-site. Burgers die in de directe nabijheid van een militaire vliegbasis dan wel een militair ob ject wonen, kunnen op deze wijze direct informatie inwinnen over militaire oefeningen die gaan plaatsvinden. De nieuwe site is te vinden onder: www.luchtmacht.nl Voor de burgers betekent dit een aanzienlijke verbetering in de ver strekking van informatie. Een En gelstalige website voor de interna tionale doelgroep is nog in ontwik keling en zal in de loop van 2003 in gebruik worden genomen. nzet allochtonen cruciaal bij oplossen lerarentekort DEN HAAG - Het onderwijs in de randstad kampt met een groot probleem: een ernstig lerarentekort. Wekelijks worden klassen naar huis gestuurd omdat er die dag geen leraar voor de scholieren is. Meer studenten op de pabo's kan de oplossing voor het probleem zijn. De campagne Den Haag heeft leer kracht staat daarom deze maand in het teken van de 'snuffèlstage'. Pabo Circa 75 middelbare scholieren, de helft daar van is van allochtone ori gine, snuffelen een dag lang aan het Haagse basisonderwijs. De Haagse wethouder Pierre Heijnen van onder wijs hoopt dat zeker de helft van deze stagiaires zal kiezen voor een pabo. "Het is bemoedigend dat zoveel verschillende jon geren zich hebben inge schreven." "Ik vind het erg kwalijk dat hier in Nederland dagelijks kin deren de dupe zijn van te weinig onderwijs en daar om heb ik besloten óm juf te worden", zegt Fabienne Bruys, een stagiaire aan de Archipelschool te Den Haag. "Aanvankelijk wilde ik fulltime fotografe wor den, maar ik geloof dat ik meer nodig ben voor de klas." Ook Khalissa Amrou voelt zich betrokken bij het lerarentekort. Ze is één van de opvallend veel allochtone jongeren die zich hebben aangemeld voor de snuffelstage. Deze zeventienjarige havo-scho liere gelooft dat allochto nen een oplossing kun nen bieden: "Het leraar schap is leuk en je helpt de gemeenschap door juf of meester te worden. Islamitische ouders vinden als een leraar leent zich daar prima voor." Aanwas Yassin den Hartog van Islam en Burgerschap gelooft dat de aanwas van allochtone leerkrachten ervoor kan zorgen dat de allochtone ouderpartici patie op scholen zal groei en. En ook hij ziet het als een sociale taak van mos lims om leraar te worden. Onderwijsadviseur Musta- vrije dagen en waar ze een opleiding kunnen volgen. Sommige jongeren weten niet eens wat een pabo is", aldus Okcuoglu. Wet houder Heijnen is in ieder geval hoopvol. "Het lera rentekort wordt door heel veel mensen als een pro bleem gezien, ook door allochtonen. Natuurlijk moeten we blijven investe ren in de aanwas van nieu we leraren", vindt hij. "Den Haag, maar ook andere ste den in Nederland, kunnen niet zonder leraren en de campagne om meer lera ren te werven zal daarom ook doorgaan. We doen in ieder geval alles om het leraarschap zo aantrekkelijk mogelijk te maken. Het is namelijk hartstikke Stagiaire Fabienne Bruys op haar stageplek: "Deze kinderen hebben mij nodig". het bijvoorbeeld heel fijn als ze een islamitische juf zien die hun kinderen les geeft", verklaart Khalissa. "Bovendien is het goed vooral die moslimkinderen in de grote stad om een rol model te hebben. En een gezaghebbend persoon fa Okcuoglu van het Haagse johan de Witt col lege gelooft dat het hele imago van leraar opgekrikt moet worden. "Alloch tonen weten te weinig van de voordelen van het leraarschap, zoals het duaal leertraject, de vele leuk om in het onderwijs te werken en deze snuffelsta- giaires zullen dat vast ook ervaren." Voor meer informatie over de overige campagneacti viteiten en het werken in het Haagse onderwijs: www. denhaagheeftleerkracht.nl Kom ook naar dit geweldige feest in de Kerstvakantie! Van vrijdag 27 fot en met zondag 29 december 2002 organiseert Kids for Animals samen mei de Usselhallen in Zwolle een fantastisch kinderfeest voor iedereen die van dieren houdt! Met optredens van bekende artiesten als Romeo. Hulagirl, Cooldown Cate en onze eigen Kids for Animals-show! Daarnaast nog vele leuke doe-dingen en attracties. Bijvoorbeeld de 'Knock Out-shoW van de AVRO met Lucilie Werner en Spike Jan Bousema En wot dacht je van lego bouwhoeken. dierenschmicken en grote springkussens! Kaarten voor 10 per stuk lexdusief servicekosten! via: 0900-5006070 en www.kidswinterevent.nl of via ruim 1000 winkels waaronder Primera en Free Record Shops. Word lid, dan krijg je dit: A) Drie welkomskado's: CD met dierenhits, Kids for Animals-sleutelhanger, sticker boekje met prachtige dierenplaatjes. B) leder jaar een nieuw Kids for Animals- paspoort met GRATIS toegangskaar ten voor beestachtig leuke pretparken en dierenopvangcentra. C) Zes keer per jaar het Kids for Animals- clubblad, met leuke informatie over die ren, een poster, moppen, stripverhaal en nog veel meer Voor maar een tientje per jaar! Knip de bon uit, en stuur deze in een enveloppe met postzegel naar: Kids for Animals, Postbus 85777, 2508 CL Den Haag Ja, ik word lid van Kids for Animals |0 t/m 18 jaar). Ik wacht op de acceptgiro van €10. Na betaling ontvang ik de welkomstkado's, het paspoort en zes keer per jaar het clubblad. Voornaam: Achternaam:. Kleurde kleurplaat zo mooi mogelijk in; Vul je gegevens in aan de onderkant van de kleurplaat. Plak dan zoveel mogelijk voor de dieren; Stuur de kleurplaat voor 31 januari 2003 in een open enveloppe naar: Kids for Animals Postbus 85777, 2508 CL Den Haag öe kleurplaten worden eigendom van Kids for Animals ABe winnaars krijgen in februari 2003 persoonlijk bericht. 4 x weekend zespersoons bungalow op het park Beekse Bergen 4x weekend zespersoons sofaritent op het park Beekse Bergen 30x cd-rom Kid's web 'Hoe werkt het internet?' 25'x video "Het vergeten speelgoed in de dierentuin' 25 x boek 'Thomas en de orkaan' 25 x Kids for Animals-cd 'Eigenwijs' JEUGDCLUB DIERENBESCHERMING Help de Dierenhulpspaarpot te vullen door mee te doen aan de kleurwedstrijd en het plakken van extra postzegels. Met een volle spaarpot kan Kids for Animals vele dieren in nood helpen. Help ook jezelf, want je maakt kans op mooie prijzen. Straat: Postcode/Plaats: Geboortedatum: Handtekening ouder/verzorger: Voornaam: Jongen/Meisje Achternaam: Straat huisnummer: Postcode plaats: Telefoon: Leeftijd: plak Wer postzegels voor JEUGDCLUB DIERENBESCHERMING

Soester Courant | 2002 | | pagina 17