fuintratuin En dit zijn de knallers van deze week: ffp9 Even ijspret op de Peters Baan 8.98 1.49 G-team S.O. Soest wint Gouden Oliebol Becker naar terrein van Asbo 25% korting op alle maatwerk inlijstingen* NIJHOf VERKOOPPLANNEN? Oplichters dankzij alerte passant aangehouden Maripi^an Zijp nu- 79 WOENSDAG 18 DECEMBER 2002 81e JAARGANG NO. 18 EN NU TIJDELIJK GRATIS CADEAUS BIJ NIJHOf Spoortunnel in spits in één richting dicht Laatste krant van 2002 op 27 december HOOUER VUURWERKHAL GEOPEND 10% korting HOOIJER m VUURWERKXV" OVERHEES Tamboerijn 11 - Soest Varkenshaas culinair Kerststol met amandelspijs Reuze garnalen Navelina hand sinaasappelen Emest Julio Gallo Noorse Zalmfilet VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest BEL VOOR EEN GRATIS EN DESKUNDIGE WAARDEBEPALING 035 - 603 27 37 SOESTER KALENDER Femke Halsema reikt prijs uit DEZE WEEK Groep ontbonden; Henk van Asch trekt zich terug A. van der Lee C1TB0ÉN Hyacint, 3 bollen in pot, wit, blauw of roze. Van 2,69 Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Telefoon 035 - 601 41 52* - Telefax 035 - 602 49 04 - E-mail: soestcrt@wanadoo.nl - Internet: www.soestercourant.nl Abonnement: Soest/Soesterberg per half jaar 8,25 - Buiten Soest 16,50 - Losse nummers 0,50 Gecontr. oplage 12.300 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Katten winkel 60 jaar IBirkstraat 30 - 3768 HH Soest j Telefoon (035) 601 23 64 {gemeentebestuur HET GROENE WARENHUIS Vraag naar de actievoorwaarden in de winkel bouwen woonwaren. baarn minervaweg 3, tel. 035 54 86 111, www.nijhofbaarn.nl De spoortunnel tussen de Kor te en de Lange Brinkweg zou doordeweeks tijdens de spits uren in één richting gesloten verklaard dienen te worden; 's ochtends tussen zeven en ne gen uur in de richting van de Lange Brinkweg, en 's middags tussen vier en zes uur in de richting van de Korte Brinkweg. Het verbod zou alleen moeten gelden voor motorvoertuigen op meer dan twee wielen. Dat voorstel deed een bewoner van een van de brinkwegen vo rige week in het gemeentehuis. Een van de argumenten is om het sluipverkeer te verminde ren. Veel automobilisten rijden niet over de doorgaande weg door Soest, maar kiezen voor de brinkwegen. Vooral na de voltooiing van de rotonde op de Stadhouderslaan, lijkt het erop dat steeds meer verkeer vanaf de parkeerplaats bij AH voor deze route kiest. Vanuit het gemeentebestuur werd vorige week nog niet ge reageerd op het voorstel. Wegens Kerst zal het laatste nummer van de Soester Cou rant van 2002 verschijnen op vrijdag 27 december. In het nieuwe jaar komt het eerste nummer ook op een afwijken de dag: donderdag 2 januari. Kopij en advertenties voor deze edities kunnen tot de vooraf gaande maandag, 17:00 uur, worden ingeleverd. Het kantoor van de Soester Courant gaat vrijdag 20 decem ber reeds om 13:00 uur dicht, op dinsdag 24 december reeds om 15:00 uur dicht en op dins dag 31 december om 13:00 uur. Op Eerste en Tweede Kerstdag en 1 januari is het kantoor ge sloten. Inleveren van bestellingen nu mogelijk. Bestellen voor de Kerst is Zie onze openingstijden op de sportpagina. www.hooijervuurwerk.nl SPECIALE VUURWERKHAL Soesterbergsestraat 4 - achter Soest Tel (035) 588 06 44 per stuk 750 gram 3.19 Diepvries gekookt en gepeld 500 gram net 2 kilo ch ardonnay Red zinfandel of ch ardonnay Rode of witte wijn Californië 3 flessen gerookt 100 gram REGIOMAKELAARS Burg. Grolhestraal 13, SOEST BuijsRegiomakelaars.nl Soest@Buijsregiomakelaars.nl nvm UW MAKELAAR IN DE REGIO! (KANTOREN TE SOEST EN AMERSFOORT) De Soester Kalender biedt verenigin gen en instellingen in Soest gelegen heid hun publieksactiviteiten met een eenmalig karakter kort in deze 'week agenda' te melden. Donderdag 19 december 19:30 Gemeenteraad, gemeen tehuis, Raadhuisplein 1. 20:00 Kerstzang Sursum Corda, Vredekerk, Gen. Win- kelmanstraat 99, Soesterberg. Vrijdag 20 december 10:00 Kerstviering 55+, De Klarinet, Klarinet 39. 14:00 Kerstbingo 55+, De Klarinet, Klarinet 39. 16:00 Expositie kerstgroepen, Emmakerk, Regentesselaan 2. Zaterdag 21 december 11:00 Expositie kerstgroepen, Emmakerk, Regentesselaan 2. 17:00 Kerst gourmet 55+, De Klarinet, Klarinet 39, 9,00. Zondag 22 december 12:00 Expositie kerstgroepen, Emmakerk, Regentesselaan 2. 15:30 Lezing Yasmin Verschu- re, Spirituele Kring, De Deel, Kerkstraat 11B, 7,00. 16:00 Kerstconcert Tourdion, Emmakerk, Regentesselaan 2. Maandag 23 december 20:30 Film 'Possession', Artishock, Steenhoffstraat 46, 3,50/5,00. Dinsdag 24 december 13:00 Expositie Soester Vogel vrienden (t/m zaterdag), Vogelzang, Parallelweg 7B Voor de overige dagen t/m vrijdag 27 december zijn voor deze rubriek geen activiteiten gemeld. Twee oplichters, die een aanzienlijk geldbedrag uit een woning aan de Bea- trixlaan hadden gestolen, zijn donderdagmiddag aan gehouden. Het tweetal had zich voorgedaan als verwar mingscontroleurs. Met dat smoesje kregen de twee, overigens zeer fatsoenlijk uitziende heren toegang tot de woning van een 83-jarige man. Al snel kwam het tweetal tot de conclusie dat er een onderdeel moest worden vervangen. Of de heer des huizes dat maar even vooraf wilde betalen. De man haalde geld tevoor schijn, maar kreeg argwaan toen een van de twee vervolgens naar boven liep. De bewoner volgde de zogenaamde contro leur de trap op. Toen hij kort daarna weer beneden kwam, zag hij dat de andere man een envelop met daarin veel geld had weggenomen. Op dat moment spoedden de mannen zich naar buiten. Een Soester automobilist die toeval lig passeerde, zag hen rennen, met in hun kielzog de bejaarde man. Hij stopte om het kente kennummer van de wagen te noteren en reed daarna achter hen aan. Omdat hij moest wachten voor het rode ver keerslicht, raakte hij de dieven op de Van Weedestraat kwijt. Meteen belde de Soester de po litie om het kentekennummer te melden en te vertellen dat de twee in de richting van Amers foort waren gereden. Terwijl hij verbinding had met de politie, ging hij op zoek naar de bewo ner van de Beatrixlaan. Hij zag hem op de kruising van de Van Weedestraat en het Nassau- plantsoen. Plotseling zag de man de daders wéér rijden, dit maal in de richting van Hilver sum. De politie hield de wagen met een 25-jarige Doetinchem- mer en een 41-jarige Arnhem mer, aan op de Amsterdamse straatweg en nam ze mee naar het bureau. Daar beweerde het tweetal dat een deel van het grote geldbedrag van henzelf zou zijn. De politie adviseert iedereen nadrukkelijk om niet zomaar vreemden in huis te la ten. Controleurs van nutsbedrij ven moeten zich kunnen legiti meren en daarom is het altijd verstandig om naar een legiti matie te vragen. Mensen die dan desondanks twijfelen, kun nen altijd naar het betreffende bedrijf bellen om na te gaan of er inderdaad een controle ge pland staat. Actueel Krpl zal onteigeningsprocedure niet schuwen. Soepeler beleid vestiging in bedrijfspanden mogelijk. Reclame voor verkiezingen. Op 't Hoogt Actueel 4 Familieberichten 6 Toen het volk al weer meer aan de lippen van Friese rayonhoofden dan aan die van de politici hing, ging de poort wagenwijd open. Niet veel la ter vermaakten jong en oud zich op de Peters Baan. Bijna een handvol da gen kon Soest zich uitleven op het natuurijs aan de Eemweg, op vijvers en rivieren of, zoals in een particuliere tuin aan de Soesterbergsestraat, op een ondergelopen weiland. Op de Peters Baan werden zaterdag de jeugdclub kampioenschappen van SV Eemland verreden. Particuliere bezoekers trokken met de neus op het ijs baantjes, maakten rondjes in het midden deel, zwierden en zwaaiden of klitten bij elkaar ergens op de baan of in de warme kantine, waar de hete chocola als warme broodjes over de toon bank ging. Foto: Herman van Dam Ruim 60 straatjuwelen in Soest. 'Risico schoolzwemmen tot minimum beperkt. Soester hakt in op auto met inzittende. Actueel getrouwd. Gedenkwaardige nachtwake. Schitterende gouden sieradenset ter waarde van 2.623,- tijdelijk voor 2.229,- juwelier Van Weedestraat 145, Soest, Telefoon (035) 602 06 70 Maandag 23 december zijn wij van 11.00 - 21.00 uur geopend. Amersfoort, Amsterdamseweg 139, 033-4611203, donderdag/vrijdag koopavond. Nijkerk, Het Spaanse Leger 1, 033-2457644, donderdag/vrijdag koopavond. Actueel Cultuur 15 Brede Bieb zit vol plannen. Daverende circusvoorstelling. Prikbord 23 Medische dienst Kerkdiensten. Radio Soest. Autobedrijf Exclusief-Dealer voor Soesl, Baarn e.o. Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 Het G-voetbalteam van S.O. Soest en zijn begeleiders zijn de winnaars geworden van de Gouden Oliebol voor het jaar 2002 van GroenLinks. Die wordt op 10 januari uitgereikt door Femke Halsema, voorzit ter van de kamerfractie van GroenLinks. De stemming is per telefoon of per e-mail onder inwoners van de ge meente Soest beslist. Het G-team, waarin sinds 1999 gehandicapten met veel plezier voetballen, streef de daarin de andere genomineer den voorbij - zoals de vrijwilligers van Spullenhulp, van Daelhoven, van de Vogelopvang Soest, van de klusjesdienst van de SWOS, van de muziekvereniging Odeon en de wijkagenten. Uit de motivering voor de nominatie: 'Vanaf 1999 voetbalt er een groepje mensen bij de voetbalvereniging SO Soest, wier spelplezier herinnert aan dat gene waar voetbal ooit voor uitge vonden is. Ongecompliceerd, hu morvol en met een grenzeloos res pect voor elkaar, de tegenstander, de begeleiding en de scheidsrech ter. Je vraagt je soms wel eens af welke voetballers er echt gehandi capt zijn. De trainingen en wed strijden zijn een feest voor de spe lers. Het verzuimpercentage is te verwaarlozen.' De andere genomineerden zijn overigens ook uitgenodigd om de uitreiking bij te wonen van De Gouden Oliebol 2002, op de fees telijke nieuwjaarsreceptie van De Asbogroep zal ophouden te bestaan. Nadat eerder drie tak ken van het concern op eigen houtje verder gingen, worden volgend voorjaar de recycling- werkzaamheden stopgezet. De grond-, weg- en waterbouwacti viteiten worden samengevoegd in de BV v/h fa. H. van Asch. Dit bedrijf blijft tot de zomer van 2003 aan de Zuidergracht geves tigd en zal daarna elders worden ondergebracht. Transportbedrijf Ben Becker neemt dan het achter blijvende terrein in gebruik. Becker zit nu nog verspreid over een an der perceel aan.de Zuidergracht, de Nijverheidsweg (v/h fa. Roest) en andere huurlocaties, ook buiten Soest, maar kan op het nieuwe adres aan de Zuidergracht alles onder één dak concentreren. Het College is bereid medewer king te verlenen, al moet het daar voor wel de zwaarste procedure volgen. B W vinden het van be lang, dat Becker deze kans kan benutten. Met meer dan tweehon derd medewerkers is het interna tionale transportbedrijf een van de grootste werkgevers in Soest en het vervoert voor veel onderne mingen die in Soest zijn huisge vest. Soesterberg 19 Geld voor Soesterberg-Noord. SoVoCo zet DOK op straat lengte achterstand. BDC overwint Groene Ster en zichzelf. 'Herbstmeisters' bij Red Stars. Femke Halsema komt op 10 ja nuari de Gouden Oliebol in Soest uitreiken. Foto: Bob Bronshoff. Becker, dat enkele jaren geleden transportbedrijf Roest overnam, heeft zo'n honderd wagens op de weg rijden. Het was geruime tijd op zoek naar één grote locatie. Becker had zijn oog reeds laten vallen op Soesterberg, waar de ge meente over vijf tot tien jaar langs de Richelleweg een bedrijventer rein hoopt te ontwikkelen op hui dige defensiegrond. Volgens bur gemeester Koos Janssen blijft deze locatie een reële optie voor de ver voerder. Voor de doorstroming van de lo kale bedrijven is de verhuizing van Becker naar de Zuidergracht even eens een impuls. De onderneming laat verschillende locaties achter, waar andere bedrijven wellicht be ter uit de voeten kunnen dan waar ze nu zijn gevestigd. Economie De teruggang van de economie, strengere wetgeving en kwalifice ring zijn er volgens Henk van Asch de oorzaak van, dat hij stopt met de Asbogroep. Eerder waren ho veniersbedrijf Spijker (aan de Birk- straat) en Milieutechniek Eemland (Amersfoort) zelfstandig verder gegaan, vorige maand vertrok as bestverwijdering De Ruijter naar Apeldoorn, waar het nu actief is onder de naam P&R Groep. De recyclingtak van Asbo zal in het tweede kwartaal van 2003 worden gesloten. Van Asch verwacht dat de ruim zestig medewerkers elders een baan zullen vinden. De ondernemer, directeur van de Asbogroep, doet zelf een flinke stap terug. Hij draagt de leiding van de 83-jarige BV H. van Asch over aan Wim van der Boom. In dit bedrijf worden de grond-, weg en wateractiviteiten ondergebracht. Van Asch zal zich alleen nog be zighouden met de lopende werk zaamheden en blijft na de over dracht op de achtergrond actief als adviseur. Hij wil terug van een 80-urige werkweek naar een normale werk week en meer tijd gaan besteden aan zijn privé-leven. Wat niet weg neemt, dat hij zijn kennis en kun de wil gaan overdragen aan jonge re managers en ook zijn neven functies in het bedrijfsleven zal blijven vervullen. GroenLinks Soest/Soesterberg. Dat gebeurt op vrijdag 10 januari 2003 in 'De Schoof', Molenstraat 142, van 16.00 tot 18.30 uur. Daar zullen allen in het zonnetje worden gezet en geïnterviewd, waarna ver volgens de trofee wordt uitgereikt. Dat zal gebeuren door Femke Hal sema, voorzitter van de Tweede Kamer-fractie van GroenLinks.

Soester Courant | 2002 | | pagina 1