'Dit mogen we nooit meer weggeven' BDC overwint Groene Ster en zich zelf irs Volleyballers lopen verder uit Viola Kibiwott verdedigt 'titel' 'Herbstmeisters' bij Red Stars Eerste overwinning van KYO m HOOIJER VUURWER www.hooijervuurwerk.nl ^AGÏNA^ WOENSDAG 18 DECEMBER 2002" Stam/SoVoCo zet DOK op straatlengte achterstand SOESTER COURANT PAGINA 25 trtaar l VOLLEYBAL aus BADMINTON Selby stevent rechtstreeks op de titel af WATERPOLO Weer nederlaag voor Duinkikkers Concurrent Unicornus morst bij AGAVS VOLLEYBAL OPENINGSTIJDEN HOOIJER VUURWERKHAL jonlijk Inen TURNEN Bronzen plak Jelle Brouwers op NK springen Nog meer blessures; voorzichtige rentree Arjan Roest HANDBAL Bridgen 'met oliebollen' ATLETIEK Yan den Broek eist 3e plek op in BAV-Wintercup DAMMEN DYSB neemt meer afstand van kanshebbers KORFBAL Eemvogels met gemak langs Yiko SCHAATSEN Van Asch bokaal SV Eemland voor Douwe Hellinga Veel snelle dames in Sylvestercross ATLETIEK Programma Sylvestercross Zowel dames als heren eerste in competitie BASKETBAL KIOS slachtoffer van dadendrang korfballers: 12-8 KORFBAL f \ls speler werd Derk de Saeg- her een keer of vijf kampioen, l a|s coach vierde hij drie titels. Maar dit is wel raar hoor. Dat l je zo snel zo ver voor staat, dat i iieb ik nog ooit meegemaakt. Dit mogen we niet meer wegge- ,en en dat doen we ook niet', J ildus de trainer na de 0-4-zege op DOK dat nu op een straat lengte achterstand staat. Tussen de lijstaanvoerder uit Soest ai de rest gaapt een gat en veer- •en punten. De tweede plek is, Luit het zicht van de koploop- jiers, niet meer dan een stipje aan ;e horizon. 'Ik had wel gerekend p een hoge positie, maar niet op 'Vn asociale voorsprong. Ik hoop- vooraf op vier, vijf punten, dat ou mooi zijn geweest', zei De aegher. /oor aanvang van de 'topper' was iet verschil reeds gegroeid naar 47 negen punten en dus knokte in Dwingeloo de thuisclub voor een allerlaatste kans om op bescheiden wijze aan te klampen. Stam/SoVo- Co had het aanvankelijk zwaar te verduren en won de eerste set nipt: 24-26. In het begin timmerde Stam/SoVoCo de tegenstandster de zaal uit, totdat Judith van Rou- wenhorst (die zich later zou revan cheren) twee afzwaaiers produ ceerde. De Saegher nam een gok je door Elske van Diepen in te zet ten tegen haar voormalige ploeg genoten en dat pakte goed uit. In de tweede set kreeg DOK twee setpunten (24-22), maar twee bloks van Albertine de Haan brachten redding, waarna het 27- 29 voor de beste ploeg uit de eer ste divisie werd. Daarmee was het verzet van de gastvrouwen gebro ken. De Saegher vond DOK beter spe len dan tijdens de voorbereiding. Ten opzichte van toen had de op ponent twee nieuwe speelsters er bij, hetgeen verrassend was, maar onvoldoende om Stam/SoVoCo uit het veld te doen slaan. De coach: 'we hebben achttien keer fout geserveerd en achttien onno dige fouten in de aanval gemaakt. We geven dus negen punten per set weg, dat is meer dan normaal.' Het deerde allemaal niet. De spanning is nu weg aan de bo venkant van de eerste divisie en dat terwijl de competitie nog niet eens halverwege is. Het is een kwestie van tijd en het eerste kam pioenschap in de eerste divisie uit de historie van de club kan gevierd worden. Dat zulks tot stand komt met vrijwel louter 'vreemdelingen' (alleen manager Jacques Harden- berg komt uit Soest) zal niemand een zorg zijn. Na eerdere mislukte pogingen om 'de laatste stap' te zetten, is de eredivisie nu dichter bij dan bij wijze van spreken DOK. Doelstellingen 'We zullen ons nu andere doelstel lingen moeten stellen en daar gaan we met de groep eens rustig over praten. Het moet een uitdaging zijn om ongeslagen te blijven of om zoveel mogelijk met 4-0 te winnen. Bovendien zijn er nog ge noeg leuke wedstrijden om je voor op te laden', meent De Saegher. Hij zal zijn ploeg ook veel oefen wedstrijden tegen eredivisieteams laten spelen. Vanavond (18:30 uur in de Bunt) tegen Martinus, in een later stadium tegen Sneek. Ook om het 'echhie' komt Stam/SoVo- Co tegenover een eredivisieteam te staan. Op zaterdag 4 januari ont vangt het in De Bunt om 18:15 uur Volco (aansluitend nieuwjaarsre ceptie) voor de beker. De return is donderdag 9 januari in Ommen. De tegenstander traint vijfmaal per week, doet het goed in de eredivi sie en is internationaal aan het 'overwinteren'. De bekerduels zijn de krenten in de pap voor Stam/ SoVoCo dat in de eerste divisie in tien duels slechts vier setjes ver loor. En een aardige graadmeter en een leuke mogelijkheid om al vast te ruiken aan de Nederlandse volleybaltop. Selby stevent ongeremd af op het kampioenschap. Ook 't Veen werd teruggewezen, zodat alleen nog van Hoevelaken 2 iets te duchten zou kunnen zijn. De marge is echter zodanig, dat Soesters zich zelfs een ne derlaag kunnen permitteren. IJn de uitwedstrijd tegen 't Veen ■bleef Selby ongeslagen (2-6). Niet- Itemin hadden Johan Meijer en I Marcel Pas het zwaar in hun enkel- I spelen. Meijer won nog wel met 111-15 en 13-15, maar Pas verloor Imet 17-16 en 15-8. Heel anders verging het Jolanda I van Cleef die geen punt hoefde af I te staan aan haar opponent. Daar entegen moest Gerdie Hooijer weer aan de bak. Na winst in de eerste game, verloor ze de tweede met 11-1 en kwam ze vervolgens met 10-4 achter te staan. Punt voor punt knokte ze zich terug om alsnog knap met 10-13 de partij naar zich toe te trekken. 't Veen verkleinde de achterstand tot 3-2 door in het heren dubbel Meijer en Herman Scheerhoorn te kloppen (15-9, 15-13). Spannend was het ook bij de dames die pas in de derde game de beslissing konden forceren en Selby op 2-4 zetten. Merkwaardig was het scoreverloop bij de eerste mix, waarin Selby werd vertegenwoordigd door Me ijer en Van Cleef. Na 2-11 en 13- 11, kwamen ze in de derde game met 1-0 achter, maar daarna scoor den ze 11 punten op rij. De twee de mix (Pas en Hooijer) had twee games nodig: 11-1. 11-° Jle afwerkingsniveau wordt in hei concept Persoonlijk programma van uitbreiding n. elefding van onze adviseur u op deze wijze uw ideale Met twee schamele wedstrijdpun- ten op zak gaan de waterpoloërs van de Duinkikkers de korte win- Iterstop in. Ook de laatste wedstrijd ■van dit jaar ging verloren. In Am- lstelveen won De Futen met 7-4 ■(1-1, 3-2, 6-4, 7-4). 1'Het is flauw om te zeggen, maar [dit keer lag het voornamelijk aan scheidsrechters', zei Marcel [Pappot. Volgens hem zag het |weetal in veel toegestane acties overtreding, waardoor de ioesters de bal vaak moesten inle- eren. De Futen profiteerde overi gens maar een keertje van een man neer situatie. In de wetenschap dat hun voor sprong nu drie wedstrijdpun- ten bedraagt, kunnen de heren van Stam/SoVoCo Kerst gaan vieren. Ze maakten zelf geen fout en versloegen Forza 2 met 4-0, terwijl concurrent Unicor nus bij AGAVS in Soesterberg twee punten li et liggen. Het had weinig gescheeld of de Soesters hadden zelf ook een puntje gemorst. Ze beleefden aan vankelijk een hele makkelijke mid dag in De Bunt (25-21, 25-18, 25- 19), maar dreigden daarna een set en een punt te gaan verliezen. Bij een achterstand van 19-24 was het Marcel Swart die met een sterke serviceserie het eerste gevaar af wendde. Daarna moest Stam/ SoVoCo nog tweemaal een setpunt tegen wegwerken en won het de vierde set met 30-28. Het goede nieuws kwam daarna uit Soesterberg, waar Unicornus twee punten had ingeleverd en daardoor nu op drie punten van de koploper uit Soest staat. 'Hier had den we op gehoopt', sprak Juijan van Slooten. 'Nu kunnen we ze thuis rustig opvangen met wat meer marge. Januari wordt een zeer belangrijke maand voor de volleyballers. De tiende bezoeken ze Oberon, daar na komt op 18 januari Unicornus naar De Bunt en een week later gaat Stam/SoVoCo naar de Ban- ninghal voor de lokale derby met AGAVS, waarin de uitslag meest al onvoorspelbaar is. Na die reeks kunnen de kaarten geschud zijn. Want vergroot Stam/SoVoCo in deze duels de voorsprong op Uni cornus, dan lijkt het onwaarschijn lijk dat de ploeg in het resterende" programma zich nog de kaas van het brood laat eten. Vooralsnog is de ploeg eerst toe aan rust, meent Van Slooten die in acht dagen tijd drie duels met zijn team afwerkte. Vorige week woensdag bekerden de Soesters tegen het eerste team van Forza. Deze aanval van Stam/SoVoCo lijkt nog te worden afgeslagen, maar Forza was kansloos in De Bun'-Foto: Foto Bell Evenals vier dagen daarvoor (in de competitie) werd het 4-0 voor de bekerhouder die daardoor de hal ve finale van het bekertoernooi om de districtsbokaal bereikte en van af februari mag meedoen aan de bekerstrijd voor divisieteams. VOORVERKOOP INLEVEREN BESTELLIJSTEN: Woensdag 18 dec. 13.30 - 18.00 uur Donderdag 19 dec. 13.30 - 18.00 uur Vrijdag 20 dec. 10.00 - 21.00 uur Zaterdag 21 dec. 09.00 - 17.00 uur Maandag 23 dec. 09.00 - 21.00 uur Dinsdag 24 dec. 09.00 - 18.00 uur Vrijdag 27 dec. 09.00 - 21.00 uur st Ontwikkf.i.inc; DIRECTE VERKOOP EN AFHALEN BESTELLINGEN: Zaterdag 28 dec. 08.00 - 21.00 uur Maandag 30 dec. 08.00 - 21.00 uur Dinsdag 31 dec. 08.00 - 18.00 uur SPECIALE VUURWERKHAL Soesterbergsestraat 4 - achter Soest Tel. (035) 588 06 44 BEGRIP Jelle Brouwers (brons) en Babak Hadjipour Ahrda (vijfde) hebben een medaille weggesleept van de eerste Nederlandse kampioen schappen springen. De turners van de Springbokken deden dat in Twello, waar gestreden werd op de minitrampoline en op de tum- blingbaan. Brouwers kwam bij de jeugd op deze baan tot een prachtige serie arabier 3x flikflak en vervolgens een serie flikflak, flikflak, salto. Hij werd beloond met de derde plaats. Op de minitrampoline werd Hadjipour Ahrda vijfde, wat hem ook een medaille opleverde. In sommige categorieën werden, af hankelijk van het aantal deelne mers, meer dan drie en soms wel zeven plakken uitgedeeld. Behalve de Springbokken deden er vooral clubs mee die zich hebben gespecialiseerd in springen en hun leden tussen 6 en 20 uur laten trai nen. De Soesters hielden zich goed staande tussen dit springgeweld. Bridgeclub Hemland houdt zondag 29 december een oliebollentoer- nooi. Het is de vijfde maal in suc cessie dat dit gebeurt. Plaats van handeling is ontmoetingscentrum De Klarinet aan de Klarinet. Er wordt begonnen om 13:00 uur en de inschrijving staat open voor ie dereen die kan bridgen. Opgeven kan tot 27 december bij mevrouw Lieke Moonen, SS 6023067, of per e-mail: c.moonen@freeler.nl Deelname kost 10,00 en voor elke deelnemer staan koffie of thee en oliebollen klaar. Ga er maar aan staan. Groene Ster is in Zevenbergen nauwe lijks te kloppen en Smeeing/ BDC kon weer een speler (Olaf van Heusden) op de blessure- lijst toevoegen, terwijl Charles van Kordelaar was geschorst. Toch wonnen de Soesters za terdagavond in het hol van de leeuw (18-21) en werd de aan sluiting met de overbevolkte middenmoot tot stand ge bracht. Van den Deijssel nam zaterdag een gokje door Arjan Roest en Bas de Pijper weer in zijn selectie op te nemen. Roest werd bij zijn rentree alleen in de verdediging ingezet. De van een ernstige knieblessure herstellende aanvoerder was de afgelopen weken vaker bij de fy siotherapeut dan thuis gesignaleerd en hij had het groene licht gekre gen om het tegen Groene Ster weer voorzichtig te proberen. Voorzichtig telt niet in de eerste divisie, maar Roest hield zich staande en hield er een goed ge voel aan over. Een volledige come back zal echter nog even op zich laten wachten, maar het genezings proces verloopt voorspoedig. Ook De Pijper deed weer mee en scoorde zowaar een treffer. In de eerste fase van de wedstrijd was Smeeing/BDC beter en na tien minuten was het 0-3. Op dat moment kreeg scheidsrechter John de Laater last van zweepslag en met toestemming van beide teams werd Henk Frcns (oud-arbiter in de eredivisie en lid van Groene Ster) diens vervanger. Handballend behield Smeeing/ BDC het initiatief en sprong Groe ne Ster slordig om met de kansen. Bob van den Bergen zorgde met drie treffers ervoor dat de marge niet verkleinde. Het logische en terechte gevolg was een 10-12- voorsprong in de rust. Daarna bleef Smeeing/BDC de betere ploeg en aanvallend was het vooral Robert Wijnen (zes treffers) die de toon aangaf. Ook Richard van den Hoef, die last kreeg van een kwetsuur, bemoeide zich met de score, zodat de geelhemden niet meer in gevaar kwamen. Met nog enkele minuten te gaan, stond het 16-21 voor Smeeing/BDC en kon den de Soesters met een gerust hart naar het eindsignaal handbal len. Uit de eerste divisie zijn er nog steeds elke week monsteruitslagen (nu weer 33-16, 36-18) te melden, maar op de ranglijst blijven de on derlinge verschillen gering. De stand, na dertien van de 26 duels, in de onderste helft is nu als volgt: 8. Gazellen 13, 9. Gemini 13, 10; Quintus 2 12, 11. Groene Ster 11, 12. Smeeing/BDC 11, 13. Swift 10, 14. HEC 0. Zaterdag staan de eerste returns op het programma. Smeeing/BDC gaat naar UDSV dat derde staat, maar slechts vijf punten voor sprong heeft op de Soesters. 1\is- sen Kerst en oud en nieuw hebben ze zelfs een weekeindje vrij, maar op zaterdag 4 januari moeten ze alweer aan de bak, om 20:10 uur in Beukendal tegen Volendam 2. Met een tijd van 31.51 legde Dick van den Broek beslag op de derde plaats in de BAV-Wintercup. Op de bevroren paden van het Baarn- se bos moesten 10 kilometers wor den afgelegd. Bij de veteranen werd Ad van der Kar ook derde. Hij was ruim 36 minuten onderweg. In 36.36 kwam Berend Drenth als vierde binnen. Bij de dames was Adrie van Zon de snelste Pijnenburger (48.38). Na twee van de drie crossen staat ze tweede in het klassement van de Wintercup. Hoewel Dordrecht meer tegen stand bood dan verwacht kon DVSB opnieuw een ruime zege bijschrijven: 9-17. Bovendien za gen de koplopers het verschil met de nummers twee, drie en vier groeien tot vier punten, omdat DOS en Den Haag tegen elkaar gelijk speelden. Drie ploegen staan nu dus op de tweede plaats en DVS ontmoet er daar nog twee van. In Dordrecht verloor namens DVSB alleen Karregat die daar voor nog in een gewonnen positie had gestaan. Het was zijn eerste nederlaag sinds een jaar. Op bord 1 sleepte de zieke Paul Sier, die Andrew Tjon A Ong moest ver vangen, een remise uit het vuur. Ook Qasquin, Binnenkade en Van de Laan deelden de punten met hun tegenstander. Winst was er voor Kloosterman, Tholel, Van Niel, Van de Veen en Den Ós. Voor Eemvogels, koploper in de zaalcompetitie, was het vierde van Viko een neembare vesting. De uitwedstrijd werd na een ruststand van 5-9 met 9-17 gewonnen. Te gen de nummer vijf leidde Eemvo gels vanaf de beginfase en viel de beslissing kort na de rust. Daar door konden de Soesters het res tant van het duel betrekkelijk ont spannen uitspelen. Zaterdag Lij- gen ze SKF op bezoek in Spleasure Centrum (16:15 uur). Die ploeg staat op de tweede plaats. Douwe Hellinga is algemeen jeugdkampioen van SV Eemland geworden. Bij de meisjes verdedig de Simone van Dorresteijn met succes haar vorig jaar verworven titel. De jonge schaatsers bonden zater dag op het natuurijs van de Peters Baan de strijd met elkaar aan. Dat gebeurde per leeftijdscategorie over de afstanden 100 en 400 me ter. De tijden werden bij elkaar opgeteld, zodat de elf verschillen de kampioenen konden worden aangewezen. Vervolgens kwamen de jonge Hellinga en Dorresteijn in het overallklassement als rapste schaatsers uit de bus. Al tweemaal werd Viola Kibi wott wereldkampioen veldlo pen bij de junioren. Op 31 de cember verdedigt zij de offi cieuze titel die ze een jaar eer der in de Sylvestercross behaal de. Toen won de vrouw uit Ke nia de prominentenloop, nadat ze in de laatste meters Irma Heeren was gepasseerd. Kibiwott komt uit de 'stal' van Jos Hermens. Bij hem is ook de Ethi opische Mestewat Taffu gecontrac teerd, die eveneens op oudejaars dag in de Lange Duinen zal star ten. Zij won twee weken geleden de Cross de 1'Acier, een belangrij ke wedstrijd in Frankrijk. Op de deelnemerslijst van de prominen tenloop bij de dames prijkt inmid dels tevens de naam van Christine Chepkonga, landgenote van Kibi wott. Zij werd onlangs zesde in de Tilburgse Warandeloop, evenals de Sylvestercross deel uitmakend van het nationale crosscircuit. In Tilburg kwam Simona Staicu als eerste over de streep. Deze van oorsprong Roemeense veldloops ter is over dertien dagen te zien in de Sylvestercross van AV Pijnen burg. Staicu is in vorm, getuige de derde plaats in de marathon van Milaan (2.29.59) en de achtste plaats op het EK veldlopen in Kroatië, waaraan ze onlangs op uitnodiging van Hongarije en pas sant deelnam. Buitenlandse inbreng komt er ook van de Belgen die een sterke dele gatie afvaardigen. Sigrid Vander- bempt (tweede in het Belgisch crossklassement), Ann Parmentier (winnares bij de neo-dames in 2000), Stephanie de Croock en Isabelle Sluysmans vertegenwoor digen de zuiderburen. De Afrikanen behoren echter tot de favorieten, maar dat neemt niet weg dat de Nederlandse crossers ook een kans maken. Irma Heeren, vorig jaar net tweede, Wilma van Onno (winnares in 1988 en 1989), Suzanne Wiertsema, Daphne Pan- huysen, Sandra ter Horst en Mi randa Boonstra staan in elk geval klaar als op oudejaarsdag om 13:40 uur het startschot klinkt. Bij de heren zal onder anderen de Hongaarse veldloopkampioen An dras Juhasz aan het werk te zien zijn. 09:30 Pup. B/C jongens 09:35 Pup. B/C meisjes 09:45 Pup. A jongens 09:50 Pup. A meisjes 10:00 Jun. D meisjes 10:05 Jun. D jongens 10:15 Jun. B/C meisjes 10:25 Jun. C jongens 10:35 Jun. B jongens 11:00 Heren veteranen 11:40 Dames veteranen 12:25 Jun. A jongens 13:05 Korte cross dames 13:20 Korte cross heren 13:40 Prominenten en senioren dames en jun. A meisjes 14:15 Prominenten heren 15:00 Prestatieloop heren en dames Niet om over naar huis te schrijven was de thuiswedstrijd van de Red Stars heren tegen Juventus 2. Het duel tussen de koploper en de hekkensluiter was een spel van kat en muis, waarin de volgevreten kat al snel te laconiek omsprong met de speelbal. Met slechts vijf man waren de Schiedammers zaterdagavond naar Beukendal gekomen. Zonder coach of wisselspelers waren ze pp weg gegaan naar een fikse afstraf fing door het complete Red Stars. En inderdaad, na het eerste kwart was het al 31-10 en was het alleen nog maar de vraag of de Soesters de score van een week eerder (119 punten) zouden overschrijden. Niet dus. Mede doordat de wed strijd reeds was beslist ontstond een zeer rommelig spelverloop met als dieptepunt voor Red Stars de eerste zes minuten van de derde periode. Daarin kwam Juventus 2 terug van 48-24 tot 50-36. Toen de gasten nog maar vier mensen in het veld hadden staan, kon Red Stars het geschonden blazoen enigszins oppoetsen en werd het via 69-43 na 40 minuten 88-55. Aan Soester zijde was Frank Ren- zenbrink lekker op schot (26 pun ten). Red Stars sloot deze nieuwe com petitie af als 'Herbstmeister' en zal na oud en nieuw worden ingedeeld in de winnaarpoule. Nog niet be kend is wie daarin de tegenstan ders zullen zijn. Hetzelfde geldt voor het dames team onder leiding van Jan van Maanen. Ook de tiende en laatste wedstrijd werd in winst omgezet, ditmaal ten koste van Niels Sten- sen 4: 43-54. Het ging moeizaam, vond Van Maanen, maar de eerste plaats werd geconsolideerd. Na tien minuten was het 13-17 voor Red Stars dat in het tweede kwart verder weg liep (21-31). In de tweede helft ging het verder gelijk op in Utrecht, waar Antoinette van Eeten met 22 punten topscorer werd. Ook de dames sloten de competi tie in de nieuwe opzet als officieu ze kampioen af. Nu is het wachten op de herindeling van de compe tities. De basketbalbond heeft zich daarvoor de tijd gegeven, want pas eind januari zullen de speelronden worden hervat. KVO heeft de eerste overwin ning te pakken. Na een serie van drie nederlagen zetten de Soesterbergers zaterdagavond KIOS aan de kant. In de Ban- ninghal werd het 12-8. Het succes in de zaalcompetitie kreeg KVO niet cadeau. Het' moest hard knokken, in eerste in stantie ook tegen zichzelf, omdat het zich irriteerde aan de fysieke en uitdagende speelwijze van de gasten. In die periode kwam KVO in het aanvalsvak niet in zijn ritme. Vanaf de vijftiende minuut betaal de KVO op het fysieke vlak de te genstander met gelijke munt terug en ging het steeds beter lopen. In de rust was het 6-4 en die voor sprong werd snel na de hervatting vergroot tot 8-4. De genadeklap kreeg KIOS toe bediend, toen de Soesterbergers vanaf 8-5 driemaal achtereen scoorden. Niet veel later kon de jonge ploeg de overwinning vieren. Bij KVO scoorden Remco van Woudenberg en Maurice van Dillen ieder drie keer. Dans om de bal in de Banninghal. Foto: Foto Bell

Soester Courant | 2002 | | pagina 25