$portplatform teleurgesteld over traagheid College Gemshoorn wil 'boulodrome? Spannende strijd bij bowlers Paalzitters trotseren koude so^TEiiiooiitAfrr lagen edig 2003 iSPORTf SCHRAVEMADE B.V. Schakers alleen aan leiding Ben van Zeist tweede in mountainbike cyclo Soest Modelvlieger Jasper Steffens uit Soest derde van ons land PAGINA 26 mOENSDAG 18 DECEMBER 2002 SOESTER COURANT Isbedrijf aal Vog geen reactie op rapport PAGINA 27 Overdekte jeu-de-bouies-accommodatie Peggy Breunesse en Meeuwis van Dijk eerste Te veel alcohol Meningen van lezers I The Cardinal Verrassende winst op Ons Genoegen SCHAKEN Schaatsen voor G-team Soest bij Royal Pare Straatnieuws VRIJWILLIGERSHULP NODIG? Scholieren gaan tafeltennissen MOUNTAINBIKE Ook tweede plek Bianca van der Hoek Club van 11 verdient 1395 euro voor WZ'49 Meningen I van lezers! Succesvolle participatie? Sportprogramma Sportuitslagen In weekeinde tentoonstelling PV De Zwaluw Tentoonstelling van district bij Vogelvrienden ELKE WEEK EEN 035 - 602 36 89 ledewerkers g room L Soester Sportplatform is Lurgesteld over de manier Lirop hs' gemeentebestuur, L„anie het College van B. en IV.,omgaat met het rapport dat L nieuwe 'adviesorgaan' on- Ejj Wgs op tafel heeft gelegd. Het ipport geeft de richting aan „aarin het sportbeleid van Soest zou moeten koersen, met time op het gebied van tarie- i(n, passe-partout en accom modaties. b het sportkatern van de Soester Courant van vorige week was uit voerig te lezen wat het Sportplat- m - in februari jl. op initiatief i de gemeente opgericht - voor in staat. Het rapport dateert in- idets van oktober. In de afgelo- i maanden heeft men echter van het gemeentebestuur niets verno- f men. 'We weten nu niet waar we het Soester sportbeleid op moeten verankeren,' aldus Ton Schneider, die namens het platform insprak tijdens de vergadering van de raadscommissie Sport/Welzijn en daarbij met name aandacht vroeg voor de twintig actiepunten die in het rapport zijn opgenomen, o.a. om de Soester bevolking 'in bewe ging' te krijgen. Tot nu toe heeft het rapport alleen ter inzage gelegen voor de raads leden, 'en dat verdient het plat form niet', aldus Schneider. Aan de omvang van het document kon het volgens hem niet liggen. 'Het zijn maar dertien pagina's, maar het moet wel goed gelezen wor den.' Ziek De commissie kent het rapport in tussen wel, liet voorzitter Henk Koning weten, maar zij zit, op haar beurt, nog steeds te wachten op het advies van het College van B. en W. (lees: GGS-wethouder Har- ry Witte), die na twee maanden nog steeds niets van zich heeft la ten horen. Witte was er trouwens ook nu niet bij (ziek) en werd ver vangen door zijn collega Bert Krij ger (WD), die het ook niet hel pen kon. Volgens Paul Lemmen (PvdA) getuigde het allemaal niet van 'respectvol omgaan' met het platform: 'Een gemiste kans!' Voorzitter Koning zegde Schneider toe dat de commissie bij B. en W. nog eens zou aandringen op enige voortvarendheid. Wellicht komt het rapport dan in januari aan de orde. Wie vergelijkt leest de Soester Courant De Soester jeu-de-boulesvere- niging De Gemshoorn beijvert zich zeer voor de totstandko ming van een zgn. 'boulodro me' - een overdekte accommo datie waar het populaire spel zowel bij goed als bij slecht weer en het hele jaar door ge speeld kan worden. Bestuurs lid N. Marseille hield vorige week in de vergadering van de raadscommissie Sport/Welzijn een zeer geestdriftig pleidooi voor zo'n voorziening. Marseille wees op het belang van de 'all weather'-accommodatie voor de wedstrijdspelers van de club (inmiddels zo'n 25%) - 'en weet u wel dat we een Nederlands jeugdkampioen in ons midden hebben?' - maar ook voor de re creatiespelers, die twee of drie keer per week op eigen terrein willen spelen. Marseille denkt dat de club met zo'n voorziening zou kunnen uitgroeien tot 100 of meer leden. Hij schetste ook het belang voor 'mentaal achtergebleven mensen' in Soest, waarvoor hij wees op contacten met o.a. het gezinsver vangend tehuis de Lindenhof. Ook voor het rijke Soester instellingen wezen is een boulodrome zeer wel kom, vond hij, al was het maar om de vrijwilligers eens een uitje aan te bieden. Het bedrijfsleven zou ook vast wel gebruik willen maken van de mogelijkheden. 'De Gemshoorn' (de naam is af komstig van de straat in Overhees waar de leden eerst hun sport be oefenden) is al volop aan het werk met de voorbereidingen, maar wil van de gemeente graag het groene licht vernemen. De locatie is al bekend; het is de plek waar de Gemshoorn nu ook al speelt: naast handbalclub BDC aan de Henriët- te Blaekweg. 'Is het zinvol om door te gaan met plannen maken?' aldus Marseille. Kostenplaatje De commissie hoorde Marseilles niet te stelpen enthousiasme over de 'hoge graad van noodzaak' voor een Soester boulodrome met wel willende belangstelling aan, maar gaf zich zomaar niet gewonnen. Om te beginnen was er meer infor matie nodig. De Gemshoorn moet dus eerst maar eens met concrete plannen (en natuurlijk ook een 'kostenplaatje') voor de dag ko men. En hoe ziet zo'n boulodrome er eigenlijk uit? Marseille had als voorbeeld een 'flexibele' boulodro me met tien of twaalf banen in Nieuwegein, die daar voor pakweg 50.000 euro - inclusief een kanti ne - was neergezet. 'Zet eerst maar eens wat meer op papier,' was de boodschap die de commis sie hem bij monde van voorzitter Henk Koning meegaf. 'En kom dan in januari maar eens terug. Het is nu toch al winter...' Als vijfde dubbel gingen ze de finale in, maar uiteindelijk wonnen Peggy Breunesse en Meeuwis van Dijk het jaarlijks kersttoernooi van de Soester Bowling Vereniging. Zij kwa men uit op een totaalscore van 2352 pins. De onderlinge verschillen waren klein tijdens de spannende eind strijd. Tussen de winnaars en de zesde plek zat slechts een marge van 62 pins. Wellicht dat de game van 232 van Peggy Breunesse daarom van doorslaggevende bete kenis was. Op de tweede plaats eindigden gescoord. De hoogste games daar in kwamen op naam van Greet Amold de Kroon en Wim Morren met niet meer dan drie pins achter stand. Vier pins daarachter volg den Ad Buddingh en Ries van de Akker die op hun beurt achttien pins meer scoorden dan Greet de Kroon en Ineke Morren (2327). Marianne Spronk en Roel Herm- sen (2311) werden vijfde, Hans van der Pol en Henk Hengeveld zesde (2290). Soester Courant veel gelezen veel geprezen Op de Nieuweweg hield de politie donderdag, tijdens een controle, net na middernacht een 29-jarige automobilist aan. Uit de blaastest bleek dat hij te veel had gedronken en uiteindelijk werd een promilla ge van 1,1 vastgesteld. De man kreeg een proces-verbaal mee naar huis en werd verteld dat hij de eer ste vier uur niet achter het stuur mocht plaatsnemen. De rechter zal de strafmaat bepalen. In Bowling Soest aan de Willaert- straat werd het toernooi over twee dagen verspreid. In de voorronde werd er over het algemeen hoog Kroon (194) en Ad Buddingh (204). Prijswinnaars van de Soester Bowling Vereniging poseren na de spannende ontknoping van het kersttoernooi. Foto: Foto Bell De Vereniging Vrij Polderland wil graag de misstanden rondom de scholierenpub The Cardinal onder de aandacht van de Soester bur gers brengen. Daarbij dient met name de vraag gesteld te worden hoe adequaat en met welke snel heid de gemeente Soest reageert op gegronde klachten van haar burgers. Vanaf de opening van The Cardi nal in 2001 vinden de bewoners van de Stadhouderslaan, Noorder- weg en Maatweg regelmatig aller hande voorwerpen in hun tuinen en op en langs de openbare weg. De geluidsoverlast varieert van het gezang en gegil van komende en gaande bezoekers tot de motoren van snorfietsen, brommers en au to's. En dit uiteraard op een tijd stip dat het merendeel van de be woners probeert te slapen. Tenslot te kunnen we nog een aantal ge vallen van vandalisme als voor beeld van overlast noemen. Veel vuldig wordt de politie gebeld met klachten over The Cardinal en haar bezoekers. De sterke arm wordt echter steeds minder kor daat in haar optreden. Tenslotte rest alleen de opmerking dat er niets gedaan kan worden behalve het waarschuwen van de exploitant van het etablissement. Aan The Cardinal is een horeca- vergunning verleend. De exploi- tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 Soest Telefoon 035 - 602 02 49 De Soester Schaakclub heeft een even belangrijke als verras sende slag geslagen in de pro motieklasse van de SGS. Tegen medekoploper Ons Genoegen uit Amersfoort werd met 5,5- 2,5 gewonnen. Omdat de con currentie punten liet liggen, staat Soest nu alleen op de eer- De bespiegelingen vooraf waren somber. Ons Genoegen, de laatste twee jaar winnaar van de SGS-be- ker, was op papier per bord ge middeld bijna 100 ELO-punten sterker, zodat Soest voor een ge lijkspel getekend zou hebben. En al snel ging het mis voor Soest, toen Vegter met een blunder een stuk verloor en opgaf. Deze tegenslag bleek echter een steun in de rug te zijn. De Soesters Op maandag 30 december organi seert Hilton Royal Pare Soestdui- nen weer een kinder ijsfestijn. Een unieke dag voor alle kinderen uit de omgeving die kunnen komen schaatsen voor het goede doel. Van 10:00 tot 16:00 uur zijn alle kinderen tot en met 14 jaar wel kom (ouders uiteraard ook). De entree bedraagt 2,00 per kind/ ouder. De hele opbrengst gaat naar het goede doel te weten: het ge handicaptenvoetbalteam (G-team) van S.O. Soest. Uiteraard zorgt Hilton Royal Pare ook voor een lekkere versnapering voor ieder een. Graag wel iedereen eigen schaatsen meenemen en van te voren even bellen om je aan te melden! Naast de ijsbaan zijn er ook diver se andere activiteiten voor de kin deren (en de ouders). Deze activi teiten worden begeleid door WEM, een outdoor-evenementen- bureau dat speciaal voor deze dag een aantal leuke activiteiten regelt. Achter het Hilton Royal Pare Soestduinen ligt een ijsbaan van zo'n 120 m2. De baan is overdekt, dus ook met iets minder mooi weer kan iedereen volop genieten van de ijspret. De koek zopie- tentjes staan gezellig langs de kant en ook zal er vrolijke muziek klin ken. Bel voor meer informatie: Hilton Royal Pare Soestduinen, Monique Dericks, Van Weerden Poelman- weg 4-6, 3768 MN Soestduinen, 826038383. gingen ervoor zitten en trokken de wedstrijd naar zich toe. Buyten zadelde zijn tegenstander met ont wikkelingsproblemen op en buitte het voordeel volledig uit. Molenaar bezorgde Soest een voorsprong door met de witte stukken zijn te genstander te overspelen. Schen- derling kwam tegen zijn voormali ge clubgenoten slecht uit de ope ning, maar lanceerde een konings- aanval en bekroonde die met een mooie combinatie. Het belangrijke vierde punt kwam van Otto die de veel sterker geachte Van de Burch compleet kansloos liet. Een mo del-partij werd beëindigd via een stukwinst. De winst werd binnen gehaald door Wilting die in een wellicht iets betere stelling remise accepteerde. Wijnhof trof ook een veel sterkere opponent, die hij ver leidde tot een stukoffer. Via enkele nauwkeurige verdedigende zetten bleef hij het stuk voor. Op 5,5 -1,5 kon teamleider Loeber zijn stel ling, die hij in tijdnood tot een ruï ne had omgebouwd, zonder ingrij pende gevolgen opgeven. tant verzuimt echter melding te doen in het kader van het Besluit horeca- sport- en recreatie-inrich tingen milieubeheer. In februari 2002 blijkt uit een akoestisch rap port dat de geluidreductie van het pand waarin The Cardinal geves tigd is, fors tekort schiet. Het rap port is echter niet compleet. In mei van dit jaar wordt uit een aanvul lend onderzoek duidelijk dat in grijpende bouwkundige voorzie ningen noodzakelijk zijn om tot een adequate geluidreductie te ko men. In overleg tussen de gemeen te en de exploitant komt naar vo ren dat deze bouwkundige aanpas singen niet haalbaar zijn. Niet in de laatste plaats omdat de eigenaar van het pand hiervoor geen toe stemming geeft. Eind oktober 2002 wordt een be schikking met nadere eisen geno men. Hiermee worden aan de ex ploitant nadere eisen opgelegd die tot een beperking van de overlast voor de buurtbewoners moeten leiden. Al met al heeft het dus ruim een jaar geduurd, voordat de gemeente daadwerkelijk stappen heeft ondernomen. Op dit moment is onduidelijk hoe de gemeente naleving van de voor schriften van de beschikking zal handhaven. Het bestuur van de Vereniging Vrij Polderland roept de gemeente Soest op strikt toe te zien op de naleving van de voor schriften. Alleen dan kan een ein de worden gemaakt aan de over last voor de buurtbewoners. Vrij Polderland Buiten is het -6 graden met een straffe oostenwind, mensen lopen diep verstopt in de kragen van hun jassen snel van de auto of fiets de supermarkt binnen om in een be haaglijke omgeving boodschappen te doen. Binnen hoor je veel men sen opmerkingen maken over de ijzige kou. Hoogstwaarschijnlijk hebben ze niet eens de verkoper van de daklozenkrant (Straat nieuws) zien staan, laat staan van hem een krant gekocht. Deze krant is overigens zeer de moeite van het lezen waard! De man stond gewoon stilletjes vóór de ingang van d supermarkt zijn waren aan de man/vrouw te brengen in de barre kou. Ik kocht, zoals zo vaak, een krant en opper de dat hij beter binnen in het hal letje kon gaan staan, daar was het immers warmer. Zijn reactie was onthutsend. 'Dat mag niet', zei hij in gebroken Engels. Van wie niet, wilde ik weten. Van het personeel niet, zei hij triest. Daarom sprak ik de cheffin hierop aan. Inderdaad, het mocht niet van hogerhand!!! Op mijn pleidooi dat het onmenselijk is iemand geen warmte aan te bieden bij dit weer, kwam de ongelofelijke opmerking van de cheffin: 'daar heeft hij toch zelf voor gekozen.' Beste cheffin, er zijn mensen die helemaal niet te kiezen hebben en het zou een goede zet zijn van u en hogerhand om deze daklozenkrant eens te kopen en aandachtig te le zen. Ik vind ook dat u zich moest schamen voor dit gedrag. Geef deze verkopers dat kleine beetje warmte, waar ze recht op hebben. Het kost u niets extra, maar het brengt wel mensen tot elkaar. Vol gens mij past dat heel goed in deze tijd en daarna!!! S. Hilbrands P.s. De groenteman bij de super markt bood wel aan zijn kachel met deze verkoper te delen, maar volgens mij werd dat niet helemaal door hem begrepen. Sterkte verko pers van de daklozenkrant. Ik hoop dat er genoeg winkeliers in Soest zijn, die het goede voorbeeld geven. Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg Op zaterdag 21 december houdt Shot het jaarlijkse tafeltennistoer nooi voor scholieren. Er doen vijf basisscholen uit Soest aan mee en die worden vertegenwoordigd door in totaal 109 leerlingen. Om 10:00 uur wordt er begonnen in de gym zaal van het Orlandogebouw, waar Shot haar thuiswedstrijden speelt. Het toernooi, ook bekend als Tap- toetoemooi, duurt tot ongeveer vijf uur 's middags, waarna burge meester Koos Janssen de uitreiking van de prijzen voor zijn rekening zal nemen. KPN verreden. Hierin legde Van Zetten beslag op de tweede plek, achter zijn Harderwijkse collega Hans Raven. Op de afwisselende brede en smal le, maar vrijwel overal gladde pa den hadden de fietsers het niet gemakkelijk. Velen moesten het zandgedeelte van het parkoers te voet afleggen. Ondanks dat de or ganisatoren van de Stichting Duur- sport met veel tegenslag te maken kregen, verliep de wedstrijd glad jes. Vanwege de novemberstorm moest - in samenwerking met de gemeente - het parkoers worden veranderd, de internetsite was een poosje uit de lucht, de vorst pro testeerde bij het slaan van de paal tjes, tijdens het uitzetten van de route brak de fietskar, een laptop sneuvelde bij een valpartij op een glad fietspad en onverlaten hadden sommige linten en pijlen langs de route verwijderd. Tot overmaat van ramp besloten de tijdwaarnemers uit Alkmaar thuis te blijven van wege de gladheid op de wegen, maar de organisatoren bleken over veel improvisatietalent te beschik ken en kregen alles op tijd voor elkaar. 'De deelnemers hebben ei niets van meegekregen', aldus eer van hen over de tegenslagen. Het zat de organisatoren van de Soester mountainbike cyclo zaterdag niet mee. De waar schuwing voor ijzel hield niet alleen potentiële deelnemers, maar ook de tijdwaarnemers uit Alkmaar thuis. Niettemin verschenen 235 mountainbi- kers aan de start, van wie er 216 finishten. In de wedstrijd over 46 kilometer (vier rondjes van 11,5 kilometer) werd Puttenaar Tijs van de Brink eerste in 1.37.26. Hij had 52 se conden voorsprong op Soesterber- ger Ben van Zeist. Eerste Soester was Fred van Zetten die was terug te vinden op de negentiende plaats. Bij de dames slaagde alleen Fem ke Terpstra uit Amsterdam erin om onder de twee uur te finishen. Bianca van der Hoek uit Soest bleef er net boven (2.00.44)en ein digde met ruim een minuut achter stand als tweede. In de wedstrijd werd meteen het Nederlands kampioenschap van de Jasper Steffens uit Soest is derde geworden op het Nederlandse kam pioenschap radiobestuurd helikoptervliegen bij de gevorderden. Bij top- snelheden van 180 kilometer per uur komt het er bij deze sport op aan om de modelhelikopter goed te controleren. Alle zintuigen dienen op scherp te staan. Concentratie, precisie en coördinatie moeten in orde zijn. Een foutje is fataal. 'Het vliegen vergt een combinatie van een groot aantal interesses, disciplines en vaardigheden', zegt de 37-jarige Steffens, 'zoals aërodynamica, elektronica, mechanica en materiaalkennis. Steffens is lid van de modelvereniging Gooi en Eemland De vier wedstrij den die dit jaar werden gehouden, worden georganiseerd onder auspiciën van de Koninklijke Nederlandse Vereniging van Luchtvaart. Vliegen met modelhelikopters in wedstrijdverband heeft zelfs een NOC/NSF status. Drie, vier truien, geitenwollen sokken, een extra t-shirt. De zeven leden van de Club van 11 van VVZ'49 klommen zater dagmorgen goed voorbereid op hun hoge kruk. Op zo'n 2,5 meter boven de grond trotseer den ze de koude voor het goede doel. Het paalzitten tijdens de kerstbra derie in Hartje-Zuid leverde 1395 euro en 93 cent op. Vooraf was al duidelijk dat er duizend euro zou worden verdiend voor de nieuw en verbouw van de accommodatie aan de Eemweg. Tijdens het paal zitten doneerden voorbijgangers in totaal ook nog eens een slordige 300 euro. Alle paalzitters zaten de twaalf uur vol. Afgesproken was dat ze om de anderhalf uur vijf minuten moch ten pauzeren om te toiletteren of om even de benen te strekken. Sommigen vonden twee onderbre kingen meer dan genoeg en voel den zich kennelijk op hun plaats op de krukken die rond een tafel waren gesitueerd. Waar het overdag vooral voorbij gangers waren, die de paalzitters aanmoedigden, was er de laatste uren publieke steun van vooral WZ-ers die ook snel doorhad den, dat vlakbij de krukken de standjes van Antonio' van den Hengel en slijter Van der Linden stonden. Gezelligheid troef tijdens het paalzitten. Foto: Foto Bell 'Hoe te komen tot een succesvol le participatie? Luidde de kop bo ven een artikel in de Soester Cou rant van 11 december j.1. Met ver bazing zag ik een foto met aan het hoofd van twee aparte tafels één tafel met daaraan vier mannen, waarvan één man burgemeester Janssen. 'Turkse en Nederlandse Soesters ontmoetten elkaar tijdens de Iftar-maaltijd'. Hoezo: ontmoetten elkaar? Waar waren de vrouwen die deze heer lijke maaltijd gemaakt hebben? En waarom die afstand, met die apar te tafel? Ontmoeten betekent met elkaar praten. Dat gaat veel beter wanneer men - dus ook de heer Janssen - zich tussen de bevolking begeeft. Wanneer u als College en raad de participatie van onze buitenlandse Soesters wilt bevorderen, raad ik u aan het koffiehuis te bezoeken en daar met elkaar in gesprek te gaan, en ook bij het Internationaal Vrou wencentrum en Vluchtelingenhulp. De twee zwarte scholen zijn een bezoek waard. Wanneer u dan nog in gesprek gaat met het bijzonder onderwijs, om hen te motiveren meer kinde ren van buitenlandse afkomst te accepteren, eerst dan kan men spreken van een poging om te ko men tot een succesvolle participa tie van inwoners met een buiten landse afkomst en de Nederland se Soesters in onze gemeente. Veel waardering heb ik voor de werkgroep Islam-Christendom van de Soester Raad van Kerken, die hier al jaren mee bezig is. Zij ver dient onze steun. Leidje Tomassen-Holsheimer ZATERDAG 21 DECEMBER Handbal 20:10 UDSV-Smeeing/BDC (H) (Utrecht) Korfbal 16:15 Eemvogcls-SKF 7 (Spleasure Centrum) AV Pijnenburg BAV-Wintercup, 10 kilometer. Dick van den Broek 31.51, Ad van der Kar 36.09, Berend Drenth 36.36, Hans de Goede 38.42, Stef Rasch 39.52, Ger- ard Klifman 40.32, Edgar Cukier 40.48, Werner Bcnzenberg 41.09, Marcel de Boer 41.25, Sjaak Vreug- denhil 42.23, Peter Maier 42.47, Ruud Ambags 47.58, Brigitte Heusschen 43.07, Adrie van Zon 48.38. BOWLING Soester Bowling Vereniging Maandag: Fysio en Fitness-Big Split- ters 4-1, Rode Duif-Pinchasers 2-3, SNS-Flinstones 4-1, Pinshakers-Tcam- work 4-1, Strajk-Nobody 4-1, Briljant- jes-Outsiders 4,5-0,5. Dinsdag: Tover- bal-Just Us 3-2, Araa Boko Boko-BB- tjes 0-5, Missfits-Pinfall Fantasie 3-2, One Pin Only-Niten 2-3, Heppie Hoe- kers-Spitsheuvel 5-0, Inframatica-Sta- lenhoef 1-4. SCHAATSEN SV Eemland Clubkampioenschappen jeugd. Meisjes 7-8 jaar: 1. Daniëlie Schoenmaker, 2. Vera Dubois, 3. Lianne Randcraad; meisjes 9 jaar: 1. Esmé Boomkens, 2. Marijke Visser, 3. Eline Zwart; meisjes 10 jaar: 1. Puck de Ridder, 2. Lotte Brouwers; meisjes 11 jaar: 1. Esther de Zeeuw, 2. Jenna Vermeulen, 3. Jose- fien van de Wielen; meisjes 12-13 jaar: 1. Simone van Dorresteijn, 2. Simone de Milliano, 3. Monique Hiemstra. Algemeen kampioen: Simone van Dorresteijn. Jongens 7-8 jaar: 1. Davide Bade, 2. Sander Boelens, 3. Jorit Frijling; jon gens 9 jaar: 1. Dennis Verduin, 2. Hiel- ke van der Ster; jongens 10 jaar: 1. Douwe Hellinga, 2. Freek van Rhee, 3. Arjan Schoenmaker; jongens 11 jaar: Matthijs Meutgeert, 2. Robert van 't Veld; jongens 12 jaar: 1. Dave Boom kens, 2. Jelmer van Velzen. Algemeen kampioen: Douwe Hellinga. De Springbokken NK springen. Meisjes. Tumbling: 8. Gina Rens; minitrampol/ne: 11. Gina Rens. Dames. Tumbling: 11. Mayke Eichholtz; minitrampoline: 18. Mayke Eichholtz; Jeugd. Tumbling: 3. Jelle Brouwers; minitrampoline: 5. Babak Hadjipour Ahrda, 7. Robin Broekhuis en Jelle Brouwers. Jongens. Minitram poline: 5. Timon Sloos. Heren. Tum bling: 4. Tjerk Egtberts; minitrampo line: 9. Jacob Vriend. De Zwaluw houdt zaterdag 21 en zondag 22 december haar jaarlijk se tentoonstelling. In het clubge bouw aan de Oostergracht (v/h Koningsweg) worden de duiven gekeurd door de heren Koetsier en Wijnen. De prijsuitreiking vindt zaterdagavond omstreeks tien uur plaats. De tentoonstelling wordt die avond om half negen geopend door voorzitter Hans van Dijk (de zaal gaat om 20:00 uur open). Om negen uur komt er een 'mysterie- guest' en om elf uur 's avonds is de traditionele verloting. Op zondag 22 december gaat de zaal om 13:00 uur open en kunnen er vanaf 16:00 uur duivenbonnen worden gekocht. De verloting is om half vijf. De Soester Vogelvrienden mogen vanwege het 50-jarig bestaan dit 9 jaar de districtstentoonstelling van !l I de provincie Utrecht organiseren. Deze zal worden gehouden van dinsdag 24 tot en met zaterdag 28 I december. In clubgebouw Vogelzang aan de Parallelweg opent burgemeester Koos Janssen dinsdagmiddag om half twee de tentoonstelling. Tij dens de openingshandeling over handigt de vogelvereniging een cheque aan zorgmanager Van de Mispel van het kinderdagverblijf De Blauwe Vogel aan de Bos straat. Het betreft een gift van de leden en donateurs van de Soester Vogelvrienden. De openingstijden van de tentoon stelling, met honderden vogels, zijn: dinsdag 13:30-18:00 uur', donderdag 26 december 10:00- I 17:00 uur, vrijdag 27 december 10:00-22:00 uur, zaterdag 28 de cember 10:00-15:00 uur. IN DE BUS?

Soester Courant | 2002 | | pagina 27