99 5C0LI MINK 0FFIE "DE" o? Sophia van Amersfoort ■H Huisartenpost nu op eigen plek in locatie van Meander Cabrio moet geduld bewaren Als het om diamant gaat %%SSCCN Soest 50 jaar geleden^ Spetterend kerstfeest in Spleasure Centrum Soest Amnesty-fakkelwake in de kou VAH ktïtth 500 gram snelfilter of cafeïnevrij 500 gram Beauty' 10% korting Voor de lekkerste Kerststollen- staven-broden kransen-gebak, -taarten hartige hapjes enz. enz. gaat u natuurlijk naar... DeBuut verzamelt spullen voor school in Zambia Sophia van Amersfoort pagina WOENSDAG 18 DECEMBER 2002 SOESTER COURANT PAGINA 9 FLORYN JENEVER irfles KHÏ9 jC. Meijers maakt Raad van Bestuur Meander compleet Uitreiking Soester Cultuurprijs 2002 vandaag begint Parfumerie Wij zijn zondag 22 december open van 12.00 tot 1 7.00 uur op alle artikelen De begrotingen 1953 werden behandeld. Computer probleem? CMPerl 0 SCHOEMAKER Ophangen apparatuur en renovatie in 2003 aan de orde A-%)£Sty SWOS: meeste warme maaltijden niet duurder HEEREN VAN BREDERODE SCHOENMODE MARTINE Koninginnelaan 22-24-28 Soestdijk Boni wk51-2002 Naast polikliniek van De Lichtenberg in Amersfoort Sinds maandag 16 december werkt de Huisartsenpost Eem- land vanuit een nieuw gebouw in Amersfoort. De voorziening is nog steeds gevestigd op het terrein van Meander Medisch Centrum locatie Lichten berg), maar heeft een eigen, herkenbaar gebouw betrok ken, naast de polikliniekin gang aan de Hugo de Groot laan. Op deze plek kan een optimale '^service worden geboden, omdat het gebouw speciaal is ingericht als huisartsenpost. Door de efficiënte inrichting van werkplekken is er een betere afstemming mogelijk 'tussen de doktersassistentes en de huisartsen, aldus huisarts Bert van (Leeuwen, ioewel we heel tevreden waren iet onze tijdelijke huisvesting, zijn je blij dat we nu onze eigen stek febben. Die is zo ingericht dat we ©g efficiënter kunnen werken. We ebben ook geleerd van de eerste jaanden. Met het betrekken van mze nieuwe post realiseren we langrijke verbeteringen op het gebied van automatisering en tele fonische bereikbaarheid. We be schikken over een nieuw compu ternetwerk, zodat de geautomati seerde verwerking van patiënten gegevens sneller verloopt. We vra gen mensen die ons bellen zich goed voor te bereiden en belang rijke gegevens, over bijvoorbeeld medicijnen en verzekeringen, bij de hand te houden. Dat helpt de wachttijden aan de telefoon te be korten.' Goede ervaringen Sinds juli dit jaar werken de huis artsen in de regio Eemland (Amersfoort, Soest, Leusden, Woudenberg, Scherpenzeel, Bar- neveld, Nijkerk en Bunschoten) buiten praktijkuren samen in de huisartsenpost. Door de betere verdeling van met name de nacht diensten bevalt het samenwerken de huisartsen goed. Met de komst van de huisartsenpost hebben zij minder vaak dienst. De diensten zijn korter, maar intensiever. Nu hebben er gemiddeld vijf art sen dienst, vroeger waren er dat wel vijftien. De arts die nachtdienst heeft gehad, heeft de volgende dag gedeeltelijk vrij om uit te rusten. Voor de patiënten betekent dit dat ze altijd een wakkere huisarts tref fen; overdag, 's avonds en in het weekend. Zo blijft de kwaliteit van de zorg gewaarborgd. Bereikbaarheid De centrale Huisartsenpost Eem land in Amersfoort is, voor drin gende hulp van een huisarts, dage lijks bereikbaar van 17:00 uur tot 8:00 uur de volgende ochtend en verder in het weekend en op feest dagen. Het telefoonnummer is 0900 - 33 112 33. De huisartsenpost staat op het ter rein van Meander Medisch Cen trum, locatie Amersfoort Lichten berg, bij de polikliniekingang aan de Hugo de Grootlaan. Om hier te komen kan men de borden polikli niek volgen. Binnenkort wordt de bewegwijzering verduidelijkt. Vlak voor de polikliniek staat het ge bouw aan de rechterkant. De Raad van Toezicht van Mean- ler Medisch Centrum heeft de teer C. Meijers per december be- toemd tot lid van de Raad van ïestuur. Het bestuur is nu com- >leet en bestaat uit drie leden, "ïaast de heer Meijers zijn dat me- touw drs. C.J.W. Hirschler-Schul- e en de heer drs. J.P.R.G. Kleij- ïe, voorzitter. Ieder van hen heeft ïigen specifieke aandachtsgebie- len en stuurt daarnaast een aantal geenheden aan. [eijers vervulde binnen het zie- jnhuis verschillende functies, 'St in Baarn en Soest, later ook in Amersfoort. De afgelopen jaren tas hij als directeur Zorgonder- ieuning nauw betrokken bij het iieproces tussen Medisch Cen- jum Molendael en Ziekenhuis :mland. C. Meijers. 112 1.38/kilo Op vrijdagavond 31 januari 2003 wordt voor de derde keer de Soes ter Cultuurprijs uitgereikt. De ge meente Soest besloot aan het be gin van het nieuwe millennium jaarlijks de Soester Cultuurprijs uit te reiken aan de persoon of instel ling in Soest die is opgevallen door, of zich heeft ingezet voor een bijzondere activiteit in de ge meente. Een actieve rol is daarbij weggelegd voor de inwoners van Soest. Zij kunnen in januari mede kenbaar maken wie voor de Cul tuurprijs 2002 in aanmerking komt. De cultuurprijscommissie, be staande uit Werner Paans, Ton Herstel en Erik van Veldhuizen, heeft een lijst met 21 organisaties, verenigingen en personen samen gesteld. Uit deze lijst worden door de commissie in januari zeven ge nomineerden voorgedragen. Vanaf woensdag 8 januari kunnen inwoners van Soest d.m.v. stern- kaarten hun keuze duidelijk ma ken. Op vrijdagavond 31 januari vindt de feestelijke uitreiking van de Cultuurprijs 2002 plaats in de raadzaal van het gemeentehuis. w \V, v- 1 fcEaSfertBS» Kl Srcs* VJW diamantairs-juwelier Laanstraat 18, Baarn, Tel: 035 - 541 59 37 \y soestdijk koninginnelaan 22 Maandag 23 en 30 december van 1300 tot 1800 uur ook geopend Parfumerie Beauty-K Zuidpromenade 2A- 3768 EM Soest- Tel. 035-6015962 Uit de Soester Courant van Dinsdag 16 December 1952 Vele critische opmerkingen. Verontrusting over de Woningnood. De gemeentebegroting en de be- drijfsbegrotingen voor 1953 zijn door de gemeenteraad in beide af delingen behandeld. Algemene beschouwingen. In beide afdelingen merkte een der leden op, dat hij in de nota van aanbieding een algemene beschou wing over de plannen van B. en W. heeft gemist. Principiële uitspraken worden niet gedaan en de per soonlijke noot ontbreekt. Er komt niet in tot uitdrukking wat het col lege wil en nastreeft. Men wees erop, dat het overschot van de schuld per inwoner in de nota van aanbieding geen juist beeld geeft. Bij het opstellen van dit overzicht is geen rekening ge houden met de vlottende schulden en vlottende middelen. Een lid uitte zijn ernstige bezorgd heid over de grote bedragen, die door de overheid moeten worden gevoteerd om de exploitatie van de woningwetwoningen mogelijk te maken. Dit kan zo niet blijven doorgaan. Eenmaal moeten de ex ploitatie-kosten door de opbrengst uit huur worden gedekt. Begroting Grondbedrijf. In de eerste afdeling werd ge vraagd naar de exploitatie der ter reinen van Vredehof, meer in het bijzonder hoe het staat met de bouw der flatwoningen. In de tweede afdeling is een lid van mening, dat het koetshuis van 'Co- lenso' de entree van het park be derft. Er zijn indertijd plannen ge weest van het koetshuis 2 wonin gen te maken. Vinden deze plan nen geen doorgaan? Begroting Gasbedrijf. Enige leden spraken de wens uit, dat de gaslevering aan Soesterberg ook door het gasbedrijf van Soest zal plaats vinden. Het door de ge meente Zeist geleverde gas is 1 cent per M3. duurder. Voorts deelt Soesterberg niet in de voordelen van de door Soest bij het jubileum van het gasbedrijf getroffen rege ling voor de aankoop van toestel len. De wens werd uitgesproken de concessie van de gemeente Zeist op te zeggen. Begroting Woningbedrijf. Tengevolge van de hoge stand van het grondwater zouden de kelders van enige woningen aan de Klaar- waterweg nog steeds water doorla ten. Men gaf in overweging, door middel van een pomp, de grond waterstand te verlagen. Begroting Soester Natuurbad. Een lid bepleitte het aanbrengen van 'n afrastering om het Natuur bad. Enige leden van de eerste af deling namen het standpunt in, dat het bad, in verband met de Zon dagsheiliging, op Zondag gesloten behoort te zijn. Een der leden achtte het voor onderhoud het uit getrokken bedrag van f 2000,- te laag, daar met dit bedrag een ver antwoord onderhoud niet verze kerd is. Een ander lid meent, dat dit aan het oordeel van de Stichting moet worden overgelaten. NIEUWE WEG SOEST-SOESTERBERG. Het schijnt, dat tussen de departe menten van Oorlog, Verkeer en Waterstaat thans een definitief re sultaat bereikt is met betrekking tot de aanleg van de nieuwe weg tussen Soest en Soesterberg. Deze weg, waardoor het gedeelte van de Montgomeryweg langs de Vliegbasis komt te vervallen, zal vanaf de Paltz linksaf door de hei de lopen en op de Amersfoort- sestraat, nabij het Cenakel, uit monden. Onze stedebouwkundige architect, Ir. v. Embden, heeft deze nieuwe weg inmiddels in zijn uit breidingsplan verwerkt. De nieuwe weg zou reeds op 18 Mei 1953 gereed moeten zijn, daar het voornemen bestaat de weg langs de Vliegbasis op deze datum af te sluiten. NOORDERWEG VOOR VERKEER AFGESLOTEN. Het gedeelte van de Noorderweg, liggende tussen Heuvelweg en Stadhouderslaan, werd door de politie voor alle verkeer in beide richtingen afgesloten. Dit stuk Noorderweg is door de op dooi der laatste dagen onbegaanbaar geworden. Service desk onbereikbaar? Expert Schoemaker heeft vakmensen. Wij komen, indien nodig aan huis, uw probleem oplossen. Geniet zorgeloos van uw computer. Burg. Grothestraat 9 - Soest Tel. 035 - 601 03 44 Van maandag 23 december tot en met vrijdag 3 januari biedt Spleasure Centrum vrijwel da gelijks speciale activiteiten aan in verband met de kerstvakan tie. 'Al ligt er geen ijs, het wordt een ijzingwekkende kerstva kantie', aldus een woordvoer ster. De vakantieactiviteiten aan de Dalweg zijn telkens van 13:00 tot 16:00 uur. Maandag wordt er be gonnen met een race over een wie belende en glibberende hindernis- baan. Wie komt er overheen, zon der te vallen, dat is de vraag. Op dinsdag kunnen de bezoekers 's middags meedoen aan een span nende zoektocht door het zwem bad naar kleurige kerstballen. Het programma wordt hervat op vrijdag 27 december, wanneer er kerstballen op de bodem van het zwembad liggen. Dat wordt duiken geblazen. Goochelen en jongleren, rennen en springen met ballen en bollen ko men aan de orde op maandag 30 december. Op oudejaarsdag gaat het erom wie in de snelste tijd zo veel mogelijk versierselen in de kerstboom kan hangen. In het nieuwe jaar trapt Spleasure Centrum af met een nieuwjaars duik op donderdag 2 januari. In het water liggen dan glimmende muntjes die boven water gehaald moeten worden. Ter afsluiting van de activiteiten is er vrijdag 3 janua ri nogmaals een hindernisbaan in het zwembad. Bezoekers die gewoon even willen zwemmen, kunnen tijdens de kerstvakantie ook gewoon terecht in het bad, doordeweeks vanaf 11:00 uur. Op Eerste en Tweede Kerstdag en op nieuwjaarsdag is het zwembad gesloten. De nieuwe tarieven voor 2003 zijn als volgt. Kinderen tot en met 14 jaar en 65+: 2,95. Mensen van 15 jaar en ouder: 3,55. Voor meer informatie over het kerstvakantieprogramma of ande re activiteiten, 88 6027363. In het complex zijn folders verkrijgbaar, ook voor het kerstprogramma. Vijftienduizend euro en een beetje heeft Cabrio nodig om verlichting en geluidsappara tuur te kunnen ophangen in de overkapping van het open luchttheater aan de Soester- bergsestraat. De Stichting zal echter het geduld moeten be waren tot de gemeenteraad in mei de Voorjaarsnota behan deld. Pas dan wordt bekend of er geld kan worden uitgegeven aan beste dingen die niet zijn begroot. Ca brio wil niet zo lang wachten, om dat eind mei het nieuwe seizoen wordt geopend. Dat zou beteke nen, dat er bij de eerste voorstel lingen geen adequate verlichting en geluidsvoorziening beschikbaar is, stelt het bestuur van de stichting. Per brief heeft Cabrio, dat 24 voorstellingen per seizoen organi seert, het College verzocht een oplossing te zoeken, zodat de op hanging van de lampen en appara tuur sneller kan plaatsvinden. Maar hoezeer ook burgemeester en wethouders de inspanningen van Cabrio waarderen, ze nemen voor de Voorjaarsnota geen besluit en laten het aan de gemeenteraad over of die het geld beschikbaar wil stellen. Op dit moment laat de financiële situatie van de gemeente het niet toe, dat er tussentijds uitgaven worden gedaan. Een uitzondering wil het College niet maken, omdat er nog wel meer verenigingen en instellingen zijn, die voor het een of ander geld nodig hebben. Overigens heeft Cabrio ook ge vraagd of de huur- of gebruikers overeenkomst voor het openlucht theater kan worden aangepast, omdat er de laatste tijd nieuwe voorzieningen zijn aangebracht, zoals het voormalige clubhuis van de honk- en softbalvereniging de Knickerbockers en de eerder ge noemde overkapping. Volgens de gemeente is dat niet nodig, omdat de huidige overeen komst dateert van februari van dit jaar. Het College stelt dat daarin reeds is opgenomen een huurver hoging in verband met de overkap ping en dat het contract ook hel der maakt, dat Cabrio geheel ver antwoordelijk is voor de exploita tie en onderhoud van het clubge bouw. Verder is het zo, dat Cabrio vari de gemeente subsidie krijgt, die overeenkomt met de verschul digde huur. Over de verzekering en beveiliging van terrein en op stallen laat het contract evenmin iets aan duidelijkheid te wensen over, aldus het College. In de loop van volgend jaar is er wel een voorstel te verwachten omtrent de volledige restauratie en het daaropvolgende onderhoud van het openluchttheater. Dat zal dan in 2004 als nieuw beleid wor den uitgevoerd. Op 10 december, de Dag van de Rechten van de Mens (54 jaar inmiddels), organiseerde Amnesty International-Soest weer de traditionele stille fak- kelwake op het pleintje aan de Zuidpromenade. De actie stond ditmaal vooral in het te ken van Rusland. Er werden handtekeningen verza meld tegen marteling en mishan deling van kinderen en volwasse nen in voorarrest in Rusland. De Russische politie maakt zich daar veelvuldig schuldig aan. De actie - 'To Russia with love' - zal een jaar duren. Het streven van Amnesty International is om in totaal 100.000 handtekeningen te verza melen en deze te versturen naar honderden politiebureaus in heel Rusland, in de hoop dat de actie aan de Russische politie duidelijk maakt dat marteling onder geen beding geoorloofd is. Onder de ca. zestig deelnemers - ondanks de snerpende kou was het dus redelijk druk - bevond zich ditmaal ook een aantal leden van de jongensclub van de Wilhelmi- nakerk, die hun wekelijkse club avond vooraf lieten gaan door deelname aan de fakkelwake. Ook burgemeester Janssen was present. De traditionele fakkelwake trok ditmaal ook jeugdige belangstel ling. Foto: Herman van Dam. Hij liet weten dat hij achter de ac tie stond, die hij ook van harte zou aanbevelen bij anderen. Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financieringen - beleggingen. Krommeweg 3A Soest Tel. 035 - 601 60 11 Fax 603 55 74 info: www.korenassurantien.nl e-mail: info@korenassurantien.nl Voor de ouderen met een laag of midden inkomen blijven de tarie ven voor de warme maaltijdvoor ziening volgend jaar gelijk. Alleen de tarieven voor mensen met een hoog inkomen worden ietsjes op geschroefd. De gemeente, die de maaltijden voor de lage en midden inkomens subsidieert, heeft ingestemd met het voorstel van de Stichting Wel zijn Ouderen Soest (SWOS) die de maaltijdvoorziening regelt. De gebruikers kunnen kiezen uit drie maaltijden: een warme of een vriesvers (volledig of hoofdmaal tijd). Mensen met een laag inko men betalen hiervoor respectieve lijk 2,75 en 2,40 en 1,70 euro; de midden inkomens betalen 4,30 en 3,95 en 3,25 euro. In 2003 blijft dat dus zo. Voor de hogere inkomens kost een warme maaltijd volgend jaar 5,82 (was 5,55), een volledige vriesvers maaltijd 4,75 (was 4,35) en voor een ingevroren hoofdmaaltijd 3,50 (was 3,45). Waar volgend jaar de inkomens grenzen liggen, is nog niet duide lijk. De gemeente wacht op de cir culaire van het ministerie van so ciale zaken en werkgelegenheid. Deze gegevens zijn van belang voor de SWOS, omdat ze in de folder komen te staan. BROOD- EN BANKETBAKKERIJ Birkstraat 93 - Soest - Tel. 601 23 54 Beukenlaan 46 - Soest - Tel. 601 20 65 Van Weedestraat 46A - Soest - Tel. 601 38 77 Op DeBuut, de openbare ba sisschool aan de Willaert- straat, staat sinds twee weken een 'Mand voor Zambia' in de gang. Daarin worden allerlei schoolspullen verzameld: schriften, pennen, potloden, stiften, gummetjes enz. Die zijn bedoeld voor de Chawama Co- bet Community School in Zambia. DeBuut levert op die manier steun aan Nel Koster uit Soest, die op deze en andere scholen in Zambia les geeft over hygiëne en gezond heid. Dat gebeurt vaak in slechte omstandigheden: klaslokalen zon der dak, zonder stoelen en tafels, een schoolgebouw zonder toilet. Nel Koster heeft een fonds opge richt - 'Melk voor Nel(k)' - waar uit ze de schoolkinderen dagelijks een drankje verstrekt, omdat ze thuis meestal maar één keer per dag te eten krijgen. Verder laat ze de school ook wat opknappen en probeert ze voor schoolspullen te zorgen. De mand in de gang bij DeBuut is bedoeld om haar daarbij een hand je te helpen. Ouders en kinderen worden uitgenodigd er zelfgekoch- te cadeautjes in te doen voor de kinderen in Zambia, die nu mees tal nog op een lei schrijven. De 'Mand voor Zambia' blijft tot 10 januari staan. Ook de buurtbe woners zijn tijdens de schooltijden welkom om er een bijdrage in te doen. Na 10 januari worden de spulletjes opgestuurd naar Zambia, samen met tekeningen en brieven van de kinderen van DeBuut. EXTRA OPENINGSTIJDEN KONINGINNELAAN; MAANDAG 23 EN 30 DECEMBER ZIJN WIJ VAN 1300 TOT 1800 UUR OOK GEOPEND!

Soester Courant | 2002 | | pagina 9