Soesterberg 1» VRIJDAG 27 DECEMBER 2002 PAGINA 11 SOESTER COURANT IdSP1 Drogisterij Sukking aan de Rademakerstraat is vanaf der meer fiets- en wandelroutes in en om Soesterberg 1 april - en dat is geen grap - tevens het adres van het en verkopen natuurlijk de geschenkenbonnen. De Soesterbergse VVV-kantoor. Uitbaatster Claudia en VVV-activiteiten worden ondergebracht in de foto- haar medewerksters Techilda, Cindy en Astrid(vl.n.r.) hoek. Na restaurant De Tuin en BoekhandelMarjolijn geven voortaan ook (toeristische) informatie over re- is Drogisterij Sukking het derde onderkomen in tien gionale en landelijke mogelijkheden, verstrekken on- jaartijd voorde VVV. Na een jaar of tien wordt Soesterberg weer ingekleurd op de nationale voetbalkaart. Een lange voorbereiding gaat vooraf aan de oprichting van 't Vliegdorp. De nieuwe club krijgt voorlopig toegang tot het terrein van Sterrenberg dat echter niet aan alle eisen voldoet. De KNVB knijpt een oogje dicht, zodat op 31 augustus de open dag kan plaatsvinden. Circa 500 mensen zijn erbij en zien onder anderen oud-bondscoach Jan Zwart kruis de aftrap verrichten en elftallen spelen tegen oud-spelers van het vroegere Soesterberg. In de nabije toekomst moet 't Vliegdorp een plek krijgen aan de Kerklaan. Met de gebruikers gaat de gemeente een herin richtingsplan maken. IHet harmonieorkest van Odeon wordt Nederlands deelt in het Muziek Centrum Omroep de vijf finalisten Impioen. Dat gebeurt in januari, enkele maanden en waardeert het optreden van de Soesterbergers met }dat de muzikanten zich onder leiding van dirigent 93,25 punten. Een mooier begin van het er rit de Weerd hebben weten te kwalificeren voor de 75-jarig jubileum, dat met veel activiteiten wordt aan- ndstrijd in Hilversum. Een professionele jury beoor- gekleed, kan de muziekvereniging zich niet voorstellen. nt telkens vol met supportert erm op hun wenken worden •nde halve finale klinkt er - i de latere wereldkampioen dagen daarna bejubelen dt\ Tijdens het eergisteren opgediende kerstontbijt in De Heybergh wordt gegeten van een wel zeer bijzonder servies. Het is 42-delig en beschilderd door de cursisten van de schilderclub, die elke maandag bijeenkomen in het zorgcentrum aan de Rademakerstraat. Op verzoek van zuster Anne- Marie de Feyter, die in augustus 2003 na negen jaar afscheid zal nemen van De Heybergh, gaan de creatieve bewoners in augustus onder begelei ding van de gezusters De Koning vol goede moed en met veel enthousias me aan de slag. Tijdens het decoreren van het serviesgoed sneuvelt slechts één kopje. 'Scherven brengen geluk', is de reactie van de cursisten. Het brandweerkorps van Soesterberg haalt regelma- het moment dat er elders wordt geoefend. Zoals in juni tig de kolommen van de krant. Als het ergens vuur op de Van Weerden Poelman weg, waar vier auto's be- bestrijdt of een andere vorm van hulp verleent, als er trokken raken bij een gecompliceerd ongeval. De jubilarissen in het zonnetje worden gezet én als er ge- brandweer is er als de kippen bij, onder meer om een oefend moet worden bij een in scène gezette ramp. In Soester bestuurder uitzijn auto te bevrijden en gewon- werkelijkheid doen zich ook calamiteiten voor, zelfs op den te begeleiden. 0 Zowel in het begin als aan het eind van het jaar kan een 'spiegel' te kunnen schaatsenrijden. In januari ver- er eventjes worden geschaatst op de ijsbaan aan de koopt de vereniging circa honderd abonnementen, in Kampweg. In totaal vijf dagen kan schaatsminnend dit winterseizoen is het dubbele aantal verkocht. Als Roester berg de ijzers onderbinden en glijden. Dankzij Koning Vorst zijn opwachting weer maakt, zal hij op- Ide inzet van de vrijwilligers van de ijsvereniging en de nieuw met open armen worden ontvangen, wrandweer hebben de bezoekers het genoegen om over idersteunen. Boodschappen %gen aan een zieke, iemand nappen, niets is de inmiddels p de foto een aantal van hen, ebouw aan de Soesterberg- irsdag in het najaar. Links: Alles en iedereen van UDSV concentreert zich in januari op Ar jan Roest, de onbetwiste leider van Smeeing/BDC. De geroutineerde handballer en zijn medespelers kwalificeren zich onder leiding van Paul van den Deijssel dankzij een fraaie vierde plaats voor de enige eerste di visie die overblijft. In het nieuwe seizoen raakt dezelfde Roest al snel ern stig geblesseerd aan zijn knie. Ook enkele teamgenoten lopen een kwet suur op. De resultaten vallen daardoor tegen, maar op de valreep van 2002 vindt de halffitte ploeg toch aansluiting met de middenmoot. Rechts: Alle reden tot juichen hebben de volleybalsters van Stam/SoVo- Co. Ze sluiten het seizoen af met een unieke tweede plek, maar stoten daarna met de nieuwe coach Derk de Saegher en ondergebracht in de Stichting Topvolleybal Soest verder door. Na tien van de 22 wedstrijden is de ongeslagen volleybalformatie al veertien punten uitgelopen op naaste achtervolger DOK. 'Dit mogen we nooit meer weggegeven', zegt De Saegher. De ploeg lonkt naar de eredivisie en kan straks in het bekertoer nooi en een reeks oefenwedstrijden alvast aan dat niveau snuffelen. Linksonder: Guy Dekker wint een kopduel tegen zijn oude club SEC. Soest wint de derby in de eerste bekerronde in augustus met maar liefst 7-0, maar beleeft verder louter dieptepunten. De Blauwe Leeuwen, die in de jaren negentig successen aaneenregen, zijn op sportief gebied uitgebruld en verlaten via een achterdeur de hoofdklasse om vervolgens ook in de eerste klasse weinig klaar te spelen. Met twee punten staan ze op een in middels vertrouwde plaats: de laatste. Een troost is dat in het komend jaar in elk geval weer een hoogtepunt wordt bereikt: dat van het nieuwe club huis, waarvoor op 1 januari de eerste steen wordt gelegd. Onder: Tieners vermaken zich tijdens de tweejaarlijkse sportuitwisseling met het Duitse Soest. Maar ook een aantal inmiddels bejaarde mensen uit de twee naamgenoten zijn van de partij. Net als vijftig jaar geleden, toen de uitwisseling voor het eerst plaatsvond. Burgemeester Koos Jansen neemt een cadeau van zijn Duitse ambtsgenoot in ontvangst. Een kunst werk met drie draaibare letters S: Sportuitwisseling Soest Soest. Rechtsonder: Vlak voordat de club 50 wordt, eisen de heren van MHC Soest het kampioenschap in de derde klasse op. Zonder puntverlies boekt het hockeyteam een opmerkelijke prestatie. Al bijna twee jaar heeft MHC niet meer verloren, als 'rivaal'Amersfoort de withemden in september een bittere nederlaag (2-1) opdient. Achter de koploper hebben de Soester inmiddels de tweede plaats heroverd op Deventer, die ook goed is voor di recte promotie. Wellicht dat trainer/coach Mattias Slagt strakjes weer op de schouders gaat. intiMt* zijn vrouw zullen enkele we- 'ïadat alles door de autoritei ezien op een juiste verdeling tingdie een grotere opslag- n de Industrieweg, bereidt het eeds voor. -t de installatie van Barbara °aul Sparnaaij en Leo Weus- ve Pastorale Groep vormen en i gaan ondersteunen. 1

Soester Courant | 2002 | | pagina 11