SPOED NMMK huldigt trouwe leden Prijzenfestival Winkelkring KRIE 'sms&Ht 1 CULTUUR r Kerstman geeft korting bij Wildschut Optiek Soest 50 jaar geleden] SOEST BV Mm^rvan Zijp 'Kerst Finish' in het Anna Paulownahuis Expert Schoemaker verrast bewoners met attentie Geslaagd concert voor Muziekkring Eemland Irede Bibliotheek loest |lm 'Snow Dogs' lilm: 'Ja zuster |ee zuster' 'Message' verhuist naar Amersfoort Encyclopedie 'Natuurlijk tuinieren' bij Jongerius Uit de raad In Soester zorgcentra NIEUWE BEZORGERS Wij wensen al onze vrienden, gasten en bekenden het allerbeste voor 20031 Wij bedanken onze cliënten voor het in ons gestelde vertrouwen en wensen iedereen een fantastisch 2003! Corine en Martin van Zijp Feestelijke expositie Opmerkelijke met hoge kortingen Mooi bij Middelman J-AGINA12 VRIJDAG 27 DECEMBËR2Ö02" SOESTER COURANT HOEMAKER OVERJARIGE MAGAZIJN- NIEUW. TIJZEN OEMAKER. TS-CAMERA'S TELEFOONS - WASAUTO- IAGNETRONS - IGERS- KLEINE ISHOUDELIJKE APPARATEN - FDTELEFOONS OG VEELMEER. PROFITEER BIJ SCHOEMAKER Nieuweweg 97 - Soest Telefoon 035 - 58 804 72 Openingstilden: dinsdag t/m vrlldag an 9.00 uur tot 19.00 uur erdag van 9.00 uur tot 17.00 llillaertstraat 49 gg 60958291 Iterdag 4 januari Dogs' is een hondsdolle fet Disney-komedie voor het p gezin! Ted Brooks, een tand- J uit het zonnige Miami, ver- It naar Alaska om een erfenis ge eisen. Eenmaal aangekomen [dekt Ted dat hem geen flinke 1 maar een span ondeu- Ide sledehonden is nagelaten! laf de eerste dag maken Diesel, lopie, Nana, Jodel, Snuf, Mack, Icess en Duvel hem het leven Kr. Alsof dat nog niet genoeg is fdt Ted ook nog dwars gezeten Ir Donder Jack. Deze ongenaa ide bergbewoner heeft het op fes honden voorzien. Maar Ted liet van plan om de weg van de ftste weerstand te kiezen. Hij is jan overtuigd dat hij de honden fier de duim krijgt, zodat hij jl kan nemen aan een belangrij- Kledehondenrace. Tur: 99 minuten. Alle leeftijden, periands gesproken. Aanvang: jOO uur. Toegang: kinderen 6,50; volwassenen 4,50. aterdag 4 januari twee keer uitverkocht te zijn 'eest, krijgt de Soester bevol- ig een laatste kans om de leuk- Nederlandstalige film van 2002 [zien! urman Boordevol ergert zich iteloos aan het lawaai dat de iwoners van Rusthuis Klivia ma- n. Regelmatig sleept hij Zuster livia, Jet, de Ingenieur en Bertus i Bobby voor de rechter om ze •t huis uit te zetten, maar steeds [n ze hem te slim af. Met de jmst van inbreker Gerrit keren in kansen. Zuster Klivia neemt jm op in haar rusthuis omdat hij iterschap belooft. Maar als ver- ilgens bij Buurman Boordevol irdt ingebroken, is Gerrit de be- grijkste verdachte. Gerrit slaat de vlucht en laat de bewoners Rusthuis Klivia verslagen ach- tr. Een van de uitvindingen van Ingenieur zorgt ervoor dat uurman Boordevol van een ver- tterde oude man verandert in een istvrije, aardige buur. Ook de re de met zijn oude vriend, Wouter, irandert hierdoor ingrijpend. Tot t moment waarop het magische iddel is uitgewerkt en Buurman oordevol weer in zijn oude rol eigt te vervallen. Ondertussen is errit dankzij Opa in Rusthutè livia wedergekeerd. Wat is Buur- an Boordevols volgende zet? zuster, nee zuster' is de verfil- ing van de gelijknamige populai- tv-serie die in de zestiger jaren iel Nederland aan de buis ge- uisterd hield. De liedjes van Har- Bannink en Annie M.G. hmidt zoals 'M'n Opa' en 'Fuch- spreken nog altijd tot de ver- elding. uur: 102 minuten. Alle leeftij- n. Aanvang 20:00 uur. Toegang: 4,50. 'oensdag 22 januari andtheater met: an jij een ei?' it is dat? Roept Haan. Een kip? ij loopt om Roos heen. Een le- jjke kip! Een kale kip! Ze heeft Rn vleugels, ze heeft geen snavel, W heeft geen veren. Zo'n lelijke ffie kip heb ik nog nooit gezien! «D hij stampt op de grond. Roos doet haar ogen open en schrikt zich een hoedje. Want Haan is gro- tejr dan haar eigen papa. En waar om ligt ze niet in bed? Wat doet ze dèar in het gras? En wat is dat gro- «81 witte, harige ding daar tussen dfflbladeren? 'Kan jij een ei?' is een voorstelling ofer Roos die in een prentenboek verzeild raakt en daar Haan, Ham ster, Haas, Mol en Rups ontmoet, grote levende knuffelbeesten. On derliggend thema van de voorstel ling is: niemand kan alles, maar iedereen kan iets! De voorstelling irdt gespeeld in de Nederlandse ibarentaal en getolkt in het ge- •oken Nederlands. Deze leuke brstelling is toegankelijk voor [wel horende als dove kinderen, ibarentaal heeft een aantrek- gskracht op jonge kinderen die lóg niet kunnen lezen en schrijven. Iet is een beeldende taal die de tasie aanspreekt. iuur: 50 minuten. Leeftijd: vanaf jaar. Aanvang: 14:00 uur. Toe- ang: kinderen 3,50, volwasse en 4,50. Caarten reserveren bij de theater- assa: S86095829. Openingstij en: ma t/m vr 11:00-18:00 uur; .aterdags een uur voor aanvang, jereserveerde kaarten moeten wee dagen voor aanvang van de voorstelling zijn opgehaald! Daar- ïa gaan de kaarten weer de vrije erkoop in. PAGINA 13 Afgelopen woensdag vond tij dens de repetitie van het Ne derlands Motet en Madrigaal koor in de Emmakerk een bij zondere gebeurtenis plaats. Twee leden van het koor - de dames Ien Grimbergen en Fien Vlam werden in het zonnetje gezet. Ze zijn resp. 50 en 53 jaar lid van het NMMK. Het Nederlands Motet- en Madri gaalkoor werd in 1948 opgericht in Soest. Het telt momenteel ca. vijf tig leden uit Soest en de regio. In ruim een halve eeuw heeft het koor een rijke historie geschreven met talloze concerten in binnen- en buitenland. Dirigenten van naam hebben het koor geleid in koorwerken uit verschillende stijl perioden, o.a. Willy Francois, Lex Karsemeyer, Carel Laoüt en Ger- ard van Amstel. Medio 2000 nam het koor afscheid van zijn dirigent Nicolaas Mansfield, waarna een periode volgde waarin het koor het repertoire onderhield onder leiding van enkele gastdirigenten. Uit een reeks van kandidaten die naar de functie van vaste dirigent dongen, werd Gerard van den Dool (1946) in mei 2002 als vas te dirigent aangesteld. Hij ontwik kelde zich naast zijn werk als psy chotherapeut tot een bekwaam koordirigent en volgde lessen en cursussen bij diverse docenten van naam. In 1999 startte hij met het leiden van projecten voor koren, waarin in een aantal weekends in tensief wordt toegewerkt naar een concert. Met deze dirigent is het Neder lands Motet- en Madrigaalkoor een weg ingeslagen die in de rich ting gaat van nieuwe impulsen op het gebied van stemvorming en koorklank. Aan de ruim 50 jaar oude traditie van een gevarieerd repertoire wordt nu verder voort gebouwd met het voorbereiden van concerten, waarin het koor zowel a capella optreedt als met begeleiding van orkest. De stemmenbalans in het koor be hoeft te worden gecorrigeerd door onder andere het aantrekken van meer mannenstemmen, enkele bassen en vooral tenoren. Mannen die zich aangetrokken voelen tot het uitvoeren van koorzang kun- Bij Wildschut Optiek was het afge lopen zaterdag tijdens de kerst markt weer gezellig druk. De actie waarbij vijf klanten 50% korting op hun aankoop kregen was een groot succes. De kortingen liepen uiteen van 10,00 tot 315,00. De kerstman met een van de prijswinnaars bij Wildschut. De trekking werd - net als vorig jaar - verricht door de kerstman in hoogst eigen persoon. De dames Grimbergen en Vlam werden gehuldigd wegens hun lang durig lidmaatschap van het NMMK. Foto: Herman van Dam. nen bij het Nederlands Motet- en Madrigaalkoor terecht, zowel als vast lid als op projectbasis. Het is voor iedereen die daarin geïnteres seerd is de moeite waard om bij het bestuur van het koor nadere informatie te vragen, of om op de repetitieavond eens te komen luis teren. Nieuw repertoire Het repertoire wordt nu aangevuld met niet eerder uitgevoerde wer ken. In het vooijaar van 2003 zal het koor zich aan het Soester pu bliek presenteren met een geheel vernieuwd programma waarin het minder bekende 'Utrecht Te Deum' van Georg Friedrich Han del en werken van Henri Purcell en Johann Pachelbel. De or- chestrale begeleiding is dan in han den van Flehite Sinfoniëtta uit Amersfoort. Voorts worden plan nen ontwikkeld voor de program ma's die in de komende jaren het repertoire verder zullen uitbreiden. Het Nederlands Motet- en Madri gaalkoor repeteert op woensdag avond van 20:00 tot 22:00 uur in de zaal van de Emmakerk aan de Wie vergelijkt leest de Soester Courant Op 16 januari bestaat Jongeren koor Message uit Baarn 20 jaar. Om dat te vieren heeft Message alle (oud)leden uitgenodigd om op zaterdag 11 januari een "concert te geven met de (oud)dirigenten en de (oude) band. Zij zullen num mers uit hun tijd instuderen en ten gehore brengen. Iedereen is daar bij welkom. Tevens is het concert een afscheid van Baarn als stand plaats. Vanwege de betere toe komstmogelijkheden in Amers foort heeft de ledenvergadering onlangs besloten dat Message van af 13 januari wekelijks gaat oefe nen in De Herberg in Nieuwland, Amersfoort, ook daar iedere maandagavond van 20:00 tot 22:00 uur onder leiding van diri gent Paul Rosier en met regelma tige medewerking van pianist Mar- ten Tilstra. Het jubileum- en af scheidsconcert begint om 20:00 uur, duurt tot ongeveer 22:30 uur en wordt gegeven in de Paaskerk in Baarn. De toegang is gratis. Meer informatie: koormessage@zonnet.nl. De vijfde en voorlaatste prijsuit reiking van het prijzenfestival van de Winkelkring Van Weedestraat vond vrijdag plaats bij Boekhandel Jongerius. Daar werd aan drie mensen de encyclopedie 'Natuurlijk tuinierenoverhandigd. De geluk kige winnaars zijn de dames R. van Dorresteijn, C. van Soest en M.E. Bakker. Hun prijs hadden ze te danken aan hun deelname aan het jaarlijkse prijzenfestival van de winkeliers in noord. Zij geven elk jaar een boekje met kanskaarten uit. Wie deze ingevuld verzilverd bij een van de winkeliers, doet auto- Uil de Soester Courant van Dinsdag 23 December 1952 Zonder hoofdelijke stemming wer den goedgekeurd de begroting van het Grondbedrijf, Wegenfonds, Gasbedrijf, Gemeentewerken, Woningbedrijf, Maatschappelijk Hulpbetoon en Natuurbad. De behandeling van de gemeente begroting nam ongeveer 4 uur tijd in beslag. Vele op- en aanmerkin gen werden gemaakt, terwijl vele vragen werden afgevuurd, waarbij principiële debatten plaats hadden. Mevr. Bungener kwam in een flink politiek debat met de heren Ooms en de Kruijff toen zij geen subsidie wenste te voteren voor de Burger lijke Bescherming. Mevr. POLET en de heer CLE- MENS wensten woningen te vor deren ten behoeve van jonggehuw den. De huisvesting voor ouden van dagen werd hierna breedvoe rig besproken. Het vorderen van woningen acht te de VOORZITTER een afschu welijk middel en bovendien valt er in Soest niet veel meer te vorderen. Wethouder VAN ZADELHOFF vroeg zich af, of het bouwen van huizen voor Ouden van dagen wel op de weg ligt van de gemeente. Spr. deelde mede, dat in 1953 nog 50 a 60 woningen van 260 M3. inhoud op 't Hart zullen worden gebouwd boven de 41 woningen welke op papier staan en de wo ningen, die in aanbouw zijn. De heer ZOETELIEF deelde mede, dat er in Soest nog 600 echtparen zijn, die een geheel huis bewonen. Laten we maar eens be ginnen met 30 kleine woningen voor ouden van dagen te bouwen; die raken we wel kwijt. De kleuterscholen vormden een ander punt van de discussie. De heer VAN WELY en Mevr. LANDWEER wensen de subsidie per kind te verhogen van f 5,- per jaar. Wethouder DE HAAN zegt, dat de kleuterscholen niet om subsi- die-verhoging hebben gevraagd. DE KONINGEN BIJ HET KERSTSPEL. Zondagavond voerden de jongeren van de Ned. Protestanten Bond een Kerstspel op in het gebouw "Religie en Kunst" onder de titel "Zalig zij die niet gezien hebben toch geloven". Het kerkgebouw was tot de laatste plaats bezet toen de Burgemeester H.M. de Koningin en de prinses sen Margriet en Marijke binnen leidde, van wiens komst niemand te voren iets wist. De hoge gasten genoten, evenals de overige aanwezigen, van de op voering en de inhoud van dit Kerstspel, dat onder leiding van mej. Nettie van Zoest stond. De medespclenden slaagden er volko men in hun auditorium te boeien met dit spel, hetgeen gegrond is op een oud gegeven en met simpelen middelen werd opgevoerd. Het zangkoor verleende muzikale medewerking, terwijl de orgelbe geleiding in handen was van de heer Tj. v. Driest. Mej. C. E. Jol les, voorgangster van de N.P.B., opende deze avond met gebed en schriftlezing, terwijl de heer M. v. Veeren Mej. v. Zoest dank bracht onder aanbieding van een boek werk. Op zoek naar üw ideale KEUKEN of BADKAMER? Keukens Badkamers Badkamer- en sanitairartikelen ERGO-keukens t.b.v. gehandicapten in het kader van de W.V.G. Complete montages Wand- en vloertegels Tegel- en stucwerk Vrijstaand en inbouwapp. Wandkasten Ook keuken- en badkamerrenovaties 50% korting op div. showroomkeukens! Deskundig advies (ook bij u thuis!); vrijblijvende offertes. Showroom geopend: Dinsdag t/m vrijdag: 09.30 -17.30 uur Zaterdag: 10.00 -16.00 uur; 's maandags gesloten Veldweg 4, Soest. Tel. (035) 6014878, Fax (035) 6028029 SOEST BV al 34 jaar meerwaarde in wonen! De firma Expert Schoemaker heeft vorige week vrijdag de bewo ners van een aantal Soester verzor gingstehuizen verrast met een spe ciale attentie voor de feestdagen. Ook vorig jaar sloot het bedrijf het jaar af met een dergelijke geste, die o.a. bij de Residence Souveraine toen bijzonder op prijs werd gesteld. Ditmaal waren de bewoners van Mariênburg, Groot Engendaal, Molenschot en de Heybergh (Soesterberg) aan de beurt. Ze kre gen allemaal een doosje chocolade. Op de foto neemt mevrouw A. Vos- Ros bij Molenschot de attentie in ontvangst uit handen van Herco Schoemaker. Foto: Herman van Dam. matisch mee aan de verloting van de fraaie prijzen. Vorige week dus de encyclopedie, beschikbaar ge steld door Jongerius en deze week vandaag) is de laatste prijsuitrei king van de traditionele actie. De winnaars hebben inmiddels bericht gekregen. De Soester Courant zoekt per 1 januari 2003 voor diverse wijken o.a. wijk 49: Citer, Klarinet, e.o. wijk 57: Hazepad Bel snel 035-6014152 voor meer informatie. Ook invalbezorgers zijn van harte welkom. BAR, GRILL RESTAURANT STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 035-6018252 www.luvkje.nl Alweer het derde concert in de serie Muziek en Wijn van de Muziekkring Eemland vond plaats in het mooie Hilton Royal Parc-hotel in Soestdui- nen. De belangstelling voor de muziekkring blijft groeien, zo als de voorzitter met trots aan het begin in zijn korte wel komsttoespraak meldde. De stichting telt nu 200 'Vrien den'. Het concert vond weer plaats in het verbouwde Beatrix Auditori um; dat was met 170 bezoekers tot de laatste stoel bezet. Uitgenodigd waren de bekende harpiste Erika Waardenburg en de hoboïst Emest Rombout, die in dit programma ook de althobo en de hobo d'amore bespeelde. Uitgevoerd werden een zestal parafrases op thema's uit bekende en minder bekende opera's van o.a. Rossini en Poncnelli. En - kennelijk met het kerstfeest in gedachten - het 'Interlude' voor harpsolo uit de 'Ceremony of Carols' van Benja min Britten. Wat mij betreft hadden het er best een paar meer kunnen zijn. De voortreffelijke kwaliteit van beide musici garandeerde natuurlijk eer- ste-klas interpretaties. Een verras sing was het optreden van twee (b)engeltjes - leerlingen van Eri ka Waardenburg - die zowel geza menlijk als solistisch een aantal stukken speelden. Vooral een deel uit het Harpconcert van Handel viel bijzonder in de smaak. Ze kre gen terecht een daverend applaus. Het was wederom een zeer ge slaagde middag met na afloop het traditionele glas wijn en gezellig napraten. Het volgende concert is gepland op 12 januari; dan zal Jan Jansen een pianorecital geven met werken van o.a. Bach, Chopin en Debussy. J.W. juwelier Van Weedestraat 145, Soest, Telefoon (035) 602 06 70 In het Anna Paulownahuis, ga lerie en beeldentuin aan de Burgemeester Grothestraat 51, kunnen kijkers en kopers de komende periode de traditio nele expositie 'Kerst Finish' bezoeken. Liefhebbers van ab stracte en figuratieve kunst kunnen er goed terecht. De galerie toont schilderijen van twaalf internationale kunstenaars, waaronder nieuwe werken van Yon Nicolas en de Fransman Van der Vaeren. De permanente beel dentuin is ook in de winter zeker een bezoekje waard. Nieuw is het beeld van Anton ter Braak voor de galerie. De kleinere beelden staan binnen en in de kunstkelder opge steld. Nieuw dit iaar is het werk van twee edelsmeden: Henriëtte de Knegt en John Valckx. Van hen zijn stijl volle, goed draagbare sieraden te koop, waarvoor ze zilver, goud, ti tanium en edelstenen gebruiken. Opvallend is de tafelset (twee kan delaars en een vaas) van Valckx. De galerie biedt verder een grote collectie etsen en litho's van kun stenaars uit binnen- en buitenland. Op de cadeautafel vindt men boe ken, mondgeblazen kerstversiering en humoristische cadeaus, ge maakt door een kunstenaarsgroep. De galeriehouders schenken war me wijn en bieden een traktatie aan. En misschien is er voor de bezoeker nog een verrassing... De expositie duurt tot en met 5 janua ri en is iedere dag geopend van 13:00 tot 17:00 uur, maar op nieuwjaarsdag gesloten. meubel Sale 9 WONEN V Middelman Wonen in Soest aan de Birkstraat 99. Tel: 035 -6011004. Vrijdag koopavond. Internet: www.middelmanwonen.nl E-mail: info@middelmanwonen.nl

Soester Courant | 2002 | | pagina 13