Tisseling van huisartsenwacht COURANT 1 [eli Helden in Luchtvaart Museum De cello onder de loep Auto botst frontaal op boom CO ïïM Bereikbaarheid huisarts avond, nacht en weekend Hobbyhoek over eerste honderd jaar luchtvaart e>HYunani borrelnootjes )okter A. Mohazzab opvolger van P. Galjart SS® SCHRAVEMADE B.V. Nieuwe website Klu in gebruik Klachten bezorging Themabijeenkomsten voor ouderen KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST HULPVERLENING HeugaFelt Lezing en concert in Cenakel Muziek in Utrecht Hennepplantage in Soesterberg ontmanteld slechts 6,9%!* Vraag ae voorwaarden idejaarsaanbiedingen, 2007 en 2008 gespro- 16,4 -6,6; C02 EMISSIE G/KM: 146 AAN IN SAMENWERKING MET ABFIN ;e soorten, zakje 200 gram 3.95/Ulo OESTERBERGSE VRIJDAG 27 DECEMBER 2002 Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Bameveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 AMERSFOORT SOEST HARDERWIJK moet duidelijk zijn voor pensen waar ze terechtkun- |n, Ze moeten niet van het e naar de muur gaan. Er echt een zorghart in [fsterberg ontstaan, zodat ie- jieen weet dat ze aan één ir moeten kloppen waar ze hulpvraag ook gegeven zien Uien.' Dit zegt dokter A. lohazzab, die met ingang van januari de praktijk over- 1 van dokter P. Galjart. ij beëindigt, nu hij onlangs jjaar geworden is, na twintig arzijn huisartsenpraktijk. ijler Mohazzab, die met zijn er- assistente Jacomien Markus- ■de praktijk voorlopig voortzet kt adres van Galjart aan de Lorentzlaan 21, streeft naar zo hecht mogelijke samenwer- met niet alleen de twee col i's in Soesterberg (Creutzberg Prause), maar ook met andere iplines, zoals fysiotherapeut, jtheker, psycholoog en prak- indersteuner. Hij heeft er ver wen in dat dit lukt, temeer hij in een gesprek met ver- oordelijk wethouder Bert ijger de overtuiging heeft gekre- ii dat ook de gemeente vindt dat I in Soesterberg, een dorp vol wikkelingen, een belangrijke k moet krijgen. 'Hoe dit con- :t vorm gegeven kan worden en e we het beste plekje kunnen iden voor iedereen, moet zich de mende tijd uitkristalliseren.' uit Leiden afkomstige opvolger ji dokter Galjart begint de prak- in een andere tijd dan twintig ar geleden zijn voorganger. Toen, gin 1983, was er een tekort aan aktijken, nu een tekort aan huis- sen. Beiden kenden elkaar van nascholing. Zo kwam de over- me van de praktijk ter sprake, lokter Mohazzab die graag cen- in het land zijn eerste praktijk [ilde beginnen, zag voldoende istigingsperspectief en besloot de ':tijk van ruim 2.000 patiënten 'er te nemen. 'aarmee heeft hij volgens dokter aljart een goede keus gemaakt, let is een leuke, qua leeftijdsop- bouw vrij evenwichtige praktijk met jong en oud en patiënten van diverse pluimage. Het is een door snee van Soesterberg.' Dokter Gal jart, die in de loop van twintig jaar talloze veranderingen heeft meege maakt, waaronder het verdwijnen van de huisartsenapotheek en de invoering van de centrale huisart sendiensten, verlaat de praktijk met een tevreden gevoel: 'Ik blijf hier ook wonen en denk dat dit zonder problemen kan, al zal ik hier en daar nog wel eens worden aangeschoten.' Samenwerkingsverband Na zijn studie is dokter Mohazzab drie jaar in Utrecht werkzaam ge weest in de praktijk van zijn vader totdat deze met pensioen ging. Vestigingsperspectief ontbrak. Ver volgens deed hij 'met heel veel ple zier' een jaar huisartsendienst op een centrale praktijk. Die zet hij deels voort, zolang dokter Galjart nog enigszins actief is om het werk af te bouwen. Dit geeft dokter Mohazzab bovendien de gelegen heid voorzichtig te proberen met andere disciplines een samenwer kingsverband op te zetten met een eigentijds karakter. 'Het hoeft allemaal niet zo groot en ook niet onder één dak. Het gaat eerst om samenwerken, het vertrouwen winnen en met elkaar iets opbouwen, zodat we iets duur zaams en eigentijds bereiken', zegt hij. Met de ervaringen die hij in het voortraject heeft opgedaan, heeft hij er vertrouwen in dat dit lukt. 'Soesterberg is een dorp dat na het vertrek van de Amerikanen op zoek is naar een eigen identiteit. Het is een dynamisch, niet eenzij dig dorp. Hier is voldoende grond om te aarden. Dat is voor mij nu het belangrijkst in Soesterberg. Ik wil graag de neuzen dezelfde kant op krijgen. Het hoeft geen ge spreid bedje te zijn waar ik in kom, maar er moet wel het vooruitzicht zijn van een samenwerkingsver band.' Dat is er, zo heeft dokter Mohaz zab inmiddels vastgesteld in de contacten die hij hier en daar al heeft gehad. 'De kennismaking met het dorp is in ieder geval heel plezierig,' vindt hij. p zondag 29 december wordt het Militaire Luchtvaart liseum te Soesterberg de Btste van een serie luchtige prstellingen opgevoerd on- de titel Hollandse Heli ^Iden'. De spannende red- njgsactie vindt plaats in het fing Center van het museum wordt verzorgd door Pande- onia Science Theater Néder- nd. iet Militaire Luchtvaart Museum iemt de bezoekers samen met Jidemonia Science Theater Ne tland mee terug in de tijd. Tij de voorstelling Hollandse Helden' nemen adjudant Joers en sergeant Vroom de kij- |rs mee naar de zwoeie zomer 1976. Vlieger Moers en bordmonteur Vroom zijn werk- lam bij de Search and Rescue |AR), een onderdeel van de Ko- Inklijke Luchtmacht, dat gespe cialiseerd is in de hulpverlening aan mensen in nood rond de Wad deneilanden. Op Terschelling ma ken Moers en Vroom zich gereed om met hun helikopter, een Al- ouette III, een reddingsactie uit te voeren boven de golven van de Noordzee. Een dynamische voorstelling met veel actie waarbij zowel de vlieger als de boordmonteur de hulp van het jonge publiek kunnen inroe pen. Gezamenlijk zorgen zij voor een goede afloop van de reddings actie. De voorstellingen is, net als het museum, gratis te bezoeken op zondag 29 december om 13:00, 14:00 en 15:00 uur. Op zaterdag 28 december is het museum geslo ten. De reguliere openingstijden van het museum zijn van dinsdag tot en met vrijdag van 10:00 tot 16:30 uur en op zondag van 12:00 tot 16:30 uur. Het museum is gesloten op maandag, zaterdag, nieuwjaars dag, eerste paasdag, Koninginne dag en eerste pinksterdag. Vol spanning volgen jong en oud de verrichtingen van dé Hollandse Heli Helden in het Militaire Lucht vaart Museum in Soesterberg. Foto: Koninklijke Luchtmacht tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. Ook voor ziekenfondsverzekerden. CE gecertificeerd. wenst u een voorspoedig nieuwjaar Telefoon 035 - 602 02 49 Torenstraat 13 Soest Onder grote belangstelling is in het Militaire Luchtvaart Museum te Soesterberg de nieuwe internetsi te van de Koninklijke Luchtmacht in gebruik genomen. De officiële opening werd verricht door de Di recteur Control van de Koninklij ke Luchtmacht, Ed Visser. De nieuwe website bundelt een groot aantal subsites over bijvoor beeld de verschillende vliegbases, geschiedenis, werken bij de lucht macht en actueel nieuws. Tegelijk met de ingebruikneming van de nieuwe website presenteren elf luchtmachtbases zich met een ei gen sub-site. Burgers die in de di recte nabijheid van een militaire vliegbasis dan wel een militair ob ject wonen, kunnen op deze wijze direct informatie inwinnen over militaire oefeningen die gaan plaatsvinden. De nieuwe site is te vinden onder www.Iuchtmacht.nl. Voor de burgers betekent dit een aanzienlijke verbetering in de ver strekking van informatie. Een En gelstalige website voor de interna tionale doelgroep is nog in ontwik keling en zal in Je loop van 2003 in gebruik word m genomen. Dokter Mohazzab (links) is de opvolger van de Soesterbergse huis arts P. Galjart, die op z'n 65' zijn praktijk aan hem heeft overgedra- Foto: Eemland Pers Soesterberg Voor de abonnees in Soesterberg is het klachten nummer 035-6021841 (C. van Barneveld). Dat num mer kan op woensdag tussen 18:30 en 19:30 uur worden gebeld voor nabezorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soester Cou rant op donderdag nabe zorgd. De afdeling Soesterberg van de Algemene Nederlandse Bond van Ouderen (ANBO) bestaat volgend jaar twintig jaar. Het bestuur is in middels begonnen met de voorbe reiding van een feestelijke bijeen komst. In 2003 hebben de gezamenlijke seniorenbonden - ANBO, KBO en PCOB - de volgende thema ochtenden gepland. Donderdag 16 januari: Erfrecht per 1 januari 2003 doof notaris mr. R.E. Schipper; Donderdag 13 maart: Regiotaxi; Donderdag 8 mei: Informatie week- en weekenddiensten huis artsen. Zaterdag 28 december t/m dinsdag 31 december Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zondag 10:30 communieviering; dameskoor Dinsdag 19:00 pr. P. van Hooijdünk; eucharistieviering; gemengd koor (oudjaar) Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 Zondag 10:00 ds. M.A.A. Nawijn Dinsdag 17:00 di. R. Zandstra/M.A.A. Nawijn (oudjaar) Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide Zondag 10:30 C.J. Droger World Outreach Church (info locatie: 880346-350458) Zondag 10:30 Mark Six Huisarts, vrijdag 18:00 - maandag 08:00 uur: eigen huisarts bellen, dan wordt men doorverbonden. Apotheek, overdag: eigen apotheek bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorentzlaan 76, 88030-6995952. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak: H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 88352467; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, 88033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centrale meldkamer: 880900-8844; alarmnummer: 881.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, 88035-6031119. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, 88351940, b.g.g. 351658. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, 88 3 52391. Grofvuil, S80800-7662000. Wie buiten de kantooruren de huisarts nodig had, nam con tact op met de huisartsenprak tijk. Als de praktijk gesloten was, werd men telefonisch doorverwezen naar een huis arts die dan dienst deed. Thans werken alle huisartsen in onze omgeving samen in de bereik baarheidsdienst voor de avond-, nacht- en weekend diensten. De diensten worden gedaan vanuit huisartsenposten, die zich bevin den in of nabij een ziekenhuis. Voor Soesterberg is dit het Dia- conessenhuis in Zeist (voorheen het Lorentzziekenhuis). De huis arts die dienst doet op een post verricht zijn dienst voor alle colle ga's die bij de post zijn aangeslo ten. Samen met enkele doktersas sistentes draagt deze arts zorg voor de spoed-huisartsenzorg in de avond-, nacht- en weekenduren. De zorgverlening op de huisartsen posten is uitsluitend bedoeld voor dringende medische hulpvragen die niet kunnen wachten tot het spreekuur van uw eigen arts. Wie zo'n vraag heeft, belt gewoon naar de huisarts en wordt automatisch doorgeschakeld naar de huisart senpost. De avond- en nachtdiensten begin nen iedere werkdag om 17:00 uur tot de volgende dag 08:00 uur. De weekenddiensten beginnen elke vrijdag om 17:00 uur tot maandag morgen 08:00 uur. Men kan de post alleen bezoeken als men een afspraak heeft ge maakt. Het adres van het Diacon- essenhuis in Zeist is: Diaconessen- huis locatie Zeist, Prof. Lorent zlaan 76 te Zeist. Hobbyhoeken doen het goed in de markt. Dat is geen won der, want wie we! eens een hob- bybeurs bezoekt, komt al snel tot de conclusie dat er grote in teresse is voor de meest uiteen lopende onderwerpen. Favo riet bij velen is alles op het ge bied van de luchtvaart. Daar om is het niet vreemd dat boe ken die over dit onderwerp ver schijnen, altijd in een grote op lage verschijnen. Zo'n boek is 'Luchtvaart, de eer ste 100 jaar' van Bill Gunston. De titel geeft al aan waar het over gaat. De auteur vloog van 1945 tot 1948 bij de Engelse luchtmacht, de Royal Air Force (RAF). Sinds 1951 is hij betrokken bij tijdschrif ten en boeken over de luchtvaart. Hij heeft meer dan 350 luchtvaart publicaties op zijn naam staan. Er zijn nog maar een paar mensen in leven die de eerste gemotori seerde vlucht van de gebroeders Wright in 1902 hebben meege maakt. Meegemaakt is trouwens een groot woord. Ook zij zullen de eerste verhalen erover van hun ouders hebben gehoord. Wel heb ben ze de enorme ontwikkelingen op luchtvaartgebied kunnen vol gen, van de eerste vlucht tot de bemande ruimtevaart; misschien wel de meest indrukwekkende prestatie van de mensheid, hoewel dit nog steeds van veel uitvindin gen wordt gezegd. Het is moeilijk voor te stellen dat er een tijd is geweest waarin hon derden aspirant-vliegers zwoegend vliegmachines bouwden die nooit hebben gevlogen en waarin dappe- re pioniers van hoge gebouwen sprongen, flapperend met zelfge maakte vleugels, hun pogingen vaak met de dood bekopend. Vliegtuigen hebben in de afgelo pen honderd jaar de meest uiteen lopende functies gekend. Ze zijn werkpaarden in de landbouw, vol bloed racers, oorlogsmachines, brandblussers, 'entertainers' en vervoerders van mensen en mate rialen. Ze zijn een deel van ons dagelijks leven geworden. 'Luchtvaart, de eerste 100 jaar' werpt een brede en vermakelijke blik op de ontwikkeling van het vliegtuig. Het is ingedeeld in the matische hoofdstukken over de persoonlijke inzet en technische durf van degenen die de aromati sche wonderen ontwierpen en be manden. De tekst in het boek van 192 pagina's is aangevuld met meer dan 650 foto's. Voor luchtvaarthobbyisten zal het boek een welkome aanvulling zijn op hetgeen over dit onderwerp in de loop van honderd jaar al is ver schenen. de ZACHTE KELA SHAGGY TAPIJTTEGELS MET 7 JAAR GARANTIE zijn de waardige opvolgers de ruige afombekende TAPIJTTEGELS Aldus Piet van Heugten. UITSLUITEND VERKOOP IN RENSWOUDE LOS TE LEGGEN TAPIJTTEGELS GEEN GEUJM EN GEEN GESPIJKEft Ook bij niet aanschaf vairKela topijtfegels in onze 1000 m2 tapijtlegelshowroom worden uw benzinekoslen vergoed. Altijd 200.000 tapijttegels voorradig. Reeds vanaf €1,80 p.t. 50x50rm Géén bezorgloon, leggen door gehele land mogelijk. FABRIEKSWINKEL PIET VAN HEUGTEN verkoop uitsluitend bij zijn topijtlobriek te RENSWOUDE, Ulrechtseweg 4 I Bel 0318-5742! voor gratis kleure 25 ninfo f ELKE WEEK EEN SOEmKScOURANT, JN DE BUS?_ Neem een abonnement €8,25 per halfjaar! tel.(035)6014152 De Stichting Cenakel Cultuur zet het nieuwe jaar in met een bijzondere avond. Op zaterdag 4 januari houdt Saskia Schou ten een lezing over het bouwen van cello's. Mede aan de hand van beeldmateriaal, gereed schappen, houtsoorten zal zij de toehoorders deelgenoot maken van de fijne kneepjes van het bouwen van deze prachtige strijkinstrumenten Ze zal ook uitleggen waarom een nieuw gebouwde cello net zo goed klinkt als een honderden jaren oud exemplaar. Saskia kreeg haar op leiding als vioolbouwer aan de In ternationale vioolbouwschool in Cremona in Italië, waar zij in 1986 het diploma 'Maestra' behaalde. Door haar gebouwde cello's wor den bespeeld door musici van on der meer het Koninklijk Concert gebouworkest, het Cello Octet Conjunto Iberico en Nieuw Sinfo- nietta Amsterdam. Na de pauze zullen drie gerenom meerde cellisten - Maarten Jan sen, Chris van Baaien en Marien van Staalen - werken uitvoeren van Boccherini, Benjamin Britten, David Popper en J.S. Bach. Maarten Jansen heeft ondanks zijn jeugdige leeftijd zijn sporen als cel list al ruimschoots verdiend. Hij behaalde prijzen bij diverse con coursen in binnen- en buitenland. Maarten treedt regelmatig op als solist met orkest en is verder actief als cellist in het NOG-ensemble, het strijk Trio Aurora, het cel lo-octet Conjunto Iberico en het Ensemble Dudok. Chris van Balen heeft eveneens prijzen op diverse concoursen be haald. Sinds 1999 is hij verbonden aan het Koninklijk Concertge bouworkest en het Concertgebouw Kamerorkest. Hij treedt ook regel matig op in het buitenland. Het afgelopen seizoen gaf hij onder meer concerten in Japan. Chris van Balen bespeelt een door Sas kia Schouten gebouwde cello. Marien van Staalen is eerste cello solist van het Rotterdams Philhar- Soester Courant tachtig jaar thuis in Soes(terberg) Saskia Schouten. Maarten Jansen. monisch Orkest, oprichter en lid van het Nederlands Strijksextet en het Robert Schumann Trio. Van Marien van Staalen verschenen di verse cd's met werken van Rach- maninoff, Bach, Vivaldi, Mozart e.a. Als hoofdvakdocent cello is hij verbonden aan de conservatoria van Rotterdam en Den Haag. Ook hij bespeelt een door Saskia Schouten gebouwd instrument. Aanvang: 20:15 uur. Toegangs prijs: 13,00/€ 11,00. Kaartver koop: telefonisch via S30346- 332518; per e-mail via peter.ensdorff@kdk-nl.org; op de avond van het concert aan de zaal Zaterdag 28 december, Domkerk: orgelconcert door Domorganist Jan Jansen, 'La Nativité du Seig neur' van Olivier Messiaen. Aan vang: 15:30 uur. Toegang vrij. Op grond van een tip heeft de po litie vorige week aan de Oude Tempellaan in Soesterberg een hennepplantage ontmanteld. Een 46-jarige verdachte uit Soesterberg had in totaal 364 plantjes in zijn woning. De opkweek ervan werd gestuurd door een processor. Hier bij werd illegaal stroom afgetapt. Alle planten zijn vernietigd. De politie maakt proces-verbaal op tegen de Soesterberger. Bij een eenzijdig verkeersonge val op de Amersfoortsestraat in Soesterberg is vorige week een 67-jarige inwoner van Utrecht om het leven gekomen. Twee vrouwen (45 en 68 jaar) die bij hem in de auto zaten lie pen ernstige verwondingen op. Zij werden met ambulances naar het Utrechts Medisch Centrum gebracht. Het korps Soesterberg van de brandweer assisteerde de medische hulp verleners bij het bevrijden en verzorgen van de gewonden. Het ongeluk gebeurde 's nachts omstreeks tien voor half één. De auto reed in de richting Amers foort. Door onbekende oorzaak heeft de bestuurder de controle over de auto verloren. Deze reed in volle vaart tegen een boom aan de linkerkant van de weg. De klap was zo hevig dat de voorzijde van de auto zich om de boom krulde en dat de airbag de bestuurder niet heeft kunnen redden. Hulpverleners troffen bij aankomst Van de auto die op de Amers foortsestraat frontaal tegen een boom botste, bleef een wrak over. Foto: Brandweer Soest een grote ravage aan. Om het spe ciale medische team alle gelegen heid te geven de gewonden eerste hulp te verlenen, besloot de poli tie de Amersfoortsestraat tussen de afslag naar de vliegbasis en de Stichtse Rotonde af te sluiten. Na ruim vijf kwartier kon het verkeer weer van de normale route ge bruikmaken.

Soester Courant | 2002 | | pagina 17