tas r- ■1 Historische zege Smeeing/BDC bij UDSV ffiESTl Evert v.d. Brakel en zonen 'keizers van de show' Insinger wint Shot-toernooi 1 Eerste gelijkspel voor DVS/DAVO Eemvogels 1 voorbij SKF 7 met 21-12 aruóhoch KVO komt veel te kort tegen Midlandia Veld heren-prominenten Sylvestercross krijgt vorm Motorcrossclub SALZ krijgt nieuwe locatie VRIJDAG 27 DECEMBER 2002 SOESTER COURANT PAGINA 19 [HANDBAL KORFBAL ZWEMMEN Mattijs Wijnmalen deels le op NK Gerrie den Oude 2e in Dronten Brederodes DVS/DAVO 2-2 Tentoonstelling bij De Zwaluw Bulllilsi giss KORFBAL ietcafé CeutMal Wij wensen u allen een voorspoedig uiteinde en een zeer gezond en gelukkig 2003! See you, bij Toontje! Mooie prestatie Schieter-triatlete Nog twee dagen tentoonstelling Vogelvrienden Loeff Berchmaker Blues Band Het is zeker een decennium ge leden dat de heren van Smeeing/BDC een uitwed strijd wonnen bij aartsrivaal UDSV. Het betrof toen de winst in een bekerwedstrijd. Zaterdagavond zorgden de mannen van trainer/coach Paul van den Deijssel voor een enorme verrassing door de nummer drie van de ranglijst in eigen huis met 24-25 te ver slaan. Smeeing/BDC, dat de laatste we ken via overwinningen op DES'72 en Groene Ster de aansluiting met de middenmoot tot stand had ge bracht, verraste de ploeg van trai- ser/coach Arthur Langendijk met aantrekkelijk handbalspel. De Soesters waren met name in de eerste 15 minuten van de wed strijd prima bij de les. Door veel variaties in hun aanvalscombinaties konden de gasten via doelpunten van met name Charles van Kordel- aar (3x) en Robert Wijnen (3x) een verrassende 6-9 voorsprong nemen. Het tweede gedeelte van de eerste helft was echter voor de Utrechters. Het was David den Hartog die duidelijk liet blijken dat hij zijn ervaring in de eredivisie bij Aalsmeer in klinkende munt kon omzetten. Met vier treffers had hij een aanzienlijk aandeel in de 12-10 voorsprong van UDSV. De 12-12 ruststand was een juiste tussen stand gezien de verhoudingen in het eerste wedstrijddeel; voor de geel-blauwen waren Koen Smeeing en Richard van de Hoef in de slot fase verantwoordelijk voor de pro- ductie. In de tweede helft werd duidelijk dat de verschillen in de krachtsver houdingen tussen de twee toon aangevende ploegen op eerste-di- visieniveau in de afdeling Utrecht miniem zijn. Waar UDSV het met name moet hebben van de indivi duele klasse van zowel Robert Louw als David den Hartog, moet de kracht van de het gehele sei zoen door blessures geteisterde Soester ploeg komen uit het col lectief. In de slotfase van de gelijkopgaan- de tweede helft moest Smeeing/ BDC een 22-24 voorsprong met 4 tegen 6 man verdedigen. De ma nier, waarop de ploeg zich toen manifesteerde gaf duidelijk een beeld hoe de ploeg omgaat met de vele tegenslagen waarmee ze dit seizoen geconfronteerd wordt. Vechtend voor elke meter en met een fantastische keepende Manas- se Wisse bleven de Soesters over eind. Dat UDSV op 30 seconden voor tijd op gelijke hoogte kwam door de overtalsituatie was niet meer dan logisch. Het was echter de langdurig geblesseerde Bas de Pijper die met zijn enige treffer in de wedstrijd met nog 6 seconden te gaan via een fantastische onder hands schot Smeeing/BDC een historische overwinning bracht. UDSV: David den Hartog 9, Robert Louw 5, Robbie Schuurman 5, Martijn Frasa 2, Dave Sterk, Paul van Eijk en Ronald van Oostenbrugge. Smeeing/BDC: Robert Wijnen 7, Charles van Kordelaar 5, Koen Smeeing 4, Jos Lans 3, Olaf van Heus- dcn 2, Dave de Jong 2, Richard van de Hoef en Bas de Pijper. Beker In de bekerwedstrijd tegen eredi visieclub Kolping liet Paul van den Deijssel de spelers van het eerste slechts één helft opdraven en zet te hij na de rust de 'reserves' uit het tweede in het veld. Bijna zes tig minuten waren de Soesters ge lijkwaardig aan Kolping dat dins dagavond echter met de schrik vrij kwam: 19-22. Voor de pauze verkocht de basis haar huid zo duur mogelijk. Door dat Jos Lans en Robert Wijnen het op hun heupen kregen, werd zelfs een 9-6-voorsprong genomen. maar omdat Van den Deijssel niet wisselde, kwam de ploeg in adem nood. Kolping was geslepen ge noeg om te profiteren: 10-11. Daarna liet de coach het tweede team oefenen en wie dacht dat Smeeing/BDC in sporthal Beu kendal overlopen zou worden, kwam bedrogen uit. Het is dat de Soesters af en toe nonchalant om sprongen met de kansen, anders was het tot de laatste minuut span nend gebleven. Niettemin duurde het tot zeven minuten voor tijd, alvorens Kolping rustig kon adem halen (16-21). Michel Roest, die vorig seizoen een stapje terug deed, zorgde met een slotakkoord voor 19-22. Dat het een heel moeilijke wedstrijd zou worden was voor af al bekend. Midlandia had nog geen enkel punt verloren, en nog belangrijker had diver se tegenstanders volledig van het veld gespeeld. De uiteinde lijke 16-4 nederlaag was een juiste weerspiegeling van de krachtsverhouding. KVO kon als belangrijkste wapen slechts het ontregelen van de aan val van Midlandia hanteren. De eerste helft lukte dit nog vrij rede lijk gezien de 8-3 ruststand, de 2° helft had Midlandia zich op deze speelwijze aangepast, en restte KVO niets anders dan een gezon de portie strijdlust. Met 16-4 heeft KVO het nog niet eens onverdien stelijk gedaan ten opzichte van de concurrenten in de poule. Zoals al eerder gememoreerd ging KVO met één belangrijke op dracht het veld in. Zorg dat de af vang voor ons is, en lever strijd onder de korf. Lukt dit niet dan heeft Midlandia veel individuele klasse in huis, en word je zo goed als zeker van afstand kapot ge schoten. Het eerste kwartier lukte dit vrij aardig. KVO mocht zelfs het zoet van de eerste score sma ken via een vrije bal van Maurice van Dillen. Waar mogelijk werden de aanvallers van Midlandia rede lijk van de paalzone weggehouden. Aanvallend konden de KVO'ers verder helaas geen vuist maken. Midlandia bouwde langzaam maar zeker de voorsprong uit naar een 6-1 stand na 20 minuten. Vlak voor rust lukte het Ilse van Rooi jen met een mooie doorbraak en Remco van Woudenberg via een strafworp nog te scoren, waardoor de ruststand met 8-3 nog redelijk binnen de perken bleef. In de tweede helft werd door KVO nog slechts éénmaal doel getroffen. Midlandia gooide er fysiek en pressend nog een tandje bovenop en wist regelmatig scorend de eindstand op 16-4 te bepalen. Sa menvattend is Midlandia (dat in de veldcompetitie in de 3° klasse ook bovenin meedraaid duidelijk een maatje te groot. Positief is dat KVO door dit soort wedstrijden te spelen ervaring op doet in het moderne korfbal, waar bij ieder voor zich het gevecht met zijn tegenstander moet aangaan, waarbij fysiek contact niet ge schroomd wordt. Mentaal wordt KVO door dit soort wedstrijden steeds sterker, dat gaat zich uitbe talen tegen meer gelijkwaardige tegenstanders. Doelpunten: Remco van Wouden berg 2x, Maurice van Dillen lx, Ilse van Rooijen lx. Met het aantrekken van Simon Kiprop, James Kipketer en Franscis Kiprop begint ook het herenveld van de Sylvestercross verder vorm te krijgen. Eerder waren al de nummer een, twee en drie van het NUON wegcir- cuit, Hugo van den Broek, Marco Gielen en Jeroen van Damme, al vastgelegd. Net als bij de dames staan er ook bij de heren veel Belgen, aan de start. Jerry van den Eede is nog een twijfelgeval. Hij is herstellen de van een lichte blessure en zal zich de komende week testen. Bart Evens, Ruddy Walem, Mare Van- derstraten en Peter van Helden zijn enkele landgenoten die Van den Eede op 31 december zullen vergezellen. Uit Hongarije komt Andras Juhazs. Aziz Bougra, Said Kanfoui, Aidu- na Aitnafa, Robert Smits, good- old Bert van Vlaanderen en Rem co Kortenóeven en Patrick Stitzi- ner vórmen verder een welkome aanvullingen op het veld en gelden als gevaarlijke outsiders. Tijdens de NK senioren in Eind hoven heeft Mattijs Wijnmalen met een tijd van 0.24.86 een ge deelde eerste plaats behaald bij de jongens geboren in 1987. De 0.24.86 betekende tevens een nieuw PR en clubrecord bij AZ&PC uit Amersfoort. In het seniorengeweld was zijn tijd goed voor een 22° plaats in het overall klassement. Met zijn prestatie heeft Mattijs zich direct geplaatst voor de senioren kampioenschap pen van deze zomer en toont hij aan na zijn blessure weer helemaal terug te zijn. ELKE WEEK EENN SOESTEItSCöURANT, JN DE BUS?^-"^ Neem een abonnement: 8,25 per halfjaar! tel.(035)6014152 GEVRAAGD VASTE BEZORGERS ^in Soest voor de. SOESTER^COÜRANT Aanmelden: tel. 6014152 Zaterdag was er zowel in Dronten als in Linschoten een wedstrijd over de halve marathon afstand. In Dronten wist Gerrie den Oude de tweede plaats te bemachtigen bij de dames veteranen in een prima tijd van 1.32.32. Dit terwijl het weer in de polder werd geken merkt door koude en dichte mist. Bij de senioren was er ook een mooi resultaat voor André Blok land met 1.23.23, in dezelfde klas se wist Erik den Oude in 1.26.12 te finishen. Ook in Linschoten waren de om standigheden verre van ideaal. Bovendien werden de lopers hier in het latere stadium van hun strijd nog getrakteerd op een wegdek dat bepaald niet ideaal was. Kees Suij- kerbuijk wist hier als eerste Pijnen burger binnen te komen; zijn tijd was 1.23.54. Nieuw Pijnenburglid Aaldrik Tiktak gaf alvast een visi tekaartje af door vlak achter hem in 1.24.10 de klok stil te zetten. Stef Rasch en een door verkoud heid geplaagde Edgar Cukier volg den in respectievelijk 1.30.28 en 1.34.59. Coos van Buuren wist zich als junior in Linschoten prima te handhaven op de 10 km en fi nishte in 38.29. ....'4 DVS/DAVO heeft woensdag met 2-2 gelijk gespeeld tegen Brederodes. De Soesters, die onderin de eerste klasse bivak keren, opereerden verdedigend solide en lieten de bal rustig in de ploeg rondgaan. Dat bleek al bijvoorbeeld in de openingsfase toen DVS na een aanval over drie schijven met 0-1; de leiding nam. Schutter was Bas van Doorn, die een combinatie tussen Michael van den Broek en Wessel van Veen koelbloedig wist af te maken. In de tiende minuut maakte Brederodes, dat aan een opmars op de ranglijst bezig is, via een 1-1 gelijk. En na een kwartier kwamen de counterende gastheren dankzij een identieke goal zelfs met 2-1 voor. Maar vlak voor de onderbreking bepaalde Remco Dorrestein met een vrije trap, na een Vianense duwfout de ruststand op 2-2. In de tweede helft kreeg DVS, dat zijn eerste remise in deze compe titie behaalde, enkele opgelegde kansen op de winst. Toch faalden de rood-zwarten enkele malen bij de afronding. In de 40* minuut verzuimde allereerst Van Veen en na een voorzet van Remco Dorres tein DVS op 2-3 te zetten en ver volgens behoedde de Brederodes- doelman zijn ploeg pal voor tijd voor een nederlaag door een knal van Van den Broek onschadelijk te maken. DVS hervat de competitie op maandag 6 januari uitgerekend te gen Brederodes. Aanvang 21:05 uur in Sporthal Beukendal. Het afgelopen weekend hield de postduivenvereniging De Zwaluw haar jaarlijkse ten toonstelling in het clubgebouw aan de Oostergracht. De orga nisatie had als doelstelling dat het een weekend moest worden voor de gehele Zwaluw-fami- lie, zowel jong als oud. Tijdens de zaterdagavond was er naast de prijsuitreikingen o.a. een optreden van een Mystery Guest. Later bleek dit een look-a-like te zijn van Paul de Leeuw. Ook was er voor de aanwezigen een koud/ warm buffet gemaakt. De zondag begon met de prijsuitreiking van de jeugdklasse waaraan 32 kinde ren tussen de 2 en 12 jaar hebben deelgenomen. De prijzen werden uitgereikt door clown Benno. In de middag was er verder nog een gro te verloting en een bonnenverkoop van duiven van regionale topiief- hebbers. Uitslag tentoonstelling: Keizer van de show: Evert van den Brakel en zonen met o.a. de schoonste jonge doffer. Andere prijzen zijn gewonnen door Harrie en Sean Toonen met de schoonste oude doffer. Deze duif werd tevens door de keurmeesters Koetsier en Wijnen aangewezen als schoonste van de gehele tentoonstelling. De schoonste oude duivin was een prooi voor Wim van Dorrestein en Foto: Foto Bell de schoonste jonge duivin had Carla van den Brakel-Ossewijer. Uitslag van de jeugdklasse: 1" Anne Koning, 2° Roselinda Eimers en 3C Danny Kamminga. Rob Ei mers had de schoonste in de Champions League en Theo Post had het scherpste oog, wat hem de titel Mister Golden Eye opleverde. Eindklassement: lc Evert van den Brakel en Zonen, 2C Wim van Dorrestein en 3C Combinatie van Egdom. De postduivenvereniging kan terugkijken op een zeer ge slaagd weekend. Eemvogels 1 speelde afgelo pen zaterdag thuis tegen SKF 7 uit Veenendaal. Het beloofde een spannende wedstrijd te worden, aangezien SKF tot dan toe slechts één wedstrijd had verloren. Tot de stand van 3-3 kwamen SKF en Eemvogels om de beurt op voorsprong, maar werd de stand iedere keer snel gelijk getrokken. Toen Eemvogels echter via een doelpunt van Reyk Muller op een 4-3 voorsprong kwam, had SKF hierop geen antwoord meer. Ver volgens werd de voorsprong een voudig uitgebouwd. Met name de dames van Eemvogels (Kathja Rauch, Ischa de Waard, Daniëlle Ras en Aukje Merema) waren zeer goed op dreef. Pas toen Eemvogels op een comfortabele 10-3 voor sprong stond, wist de tegenstander weer tot scoren te komen. Via een doelpunt van Reyk Muller werd vervolgens de ruststand van 11-4 bereikt. In voorgaande wedstrijden wilde Namens The Crew van Broodje van Toontje en Eetcafé Centraal Cafetaria en Eethuis Eemvogels het zichzelf in de twee de helft nog wel eens onnodig las tig maken, maar dit keer werd de lijn van de eerste helft doorgezet. Dat resulteerde al snel in een 17- 5 voorsprong. Op dat moment was de wedstrijd gespeeld en kon Eemvogels de voorsprong eenvou dig vasthouden. Gezien het aantal kansen dat werd gecreëerd had de voorsprong eigenlijk nog veel ver der moeten worden uitgebouwd. Bij een stand van 20-8 werden niet alleen verschillende kansen onbe nut gelaten, maar nam ook in ver dedigend opzicht de concentratie af. Dit leidde uiteindelijk tot een 21-12 eindstand, terwijl 25-8 een betere weergave zou zijn geweest van het krachtverschil. Met deze overwinning blijft Eem vogels 1 ongeslagen en dus koplo per. Of de Soesters de huidige vorm weten vast te houden zal 4 januari duidelijk worden, wanneer Eemvogels zijn volgende (uit)wedstrijd speelt tegen Wou denberg 5. Doelpunten: Kathja Rauch 6; Da niëlle Ras 4; Reyk Muller 3; Ward Steffens 3; Willem Oldewarris 2; Ischa de Waard 1; Aukje Merema 1; Sjoerd Lub 1. Hl Afgelopen zaterdag werd in de speelzaal van tafeltennisvere niging Shot het jaarlijkse basis- scholentoernooi gehouden. Niet 109, zoals eerst de bedoe ling was, maar liefst 116 kinde ren, verdeeld over zeven scho len uit Soest, konden kennis maken met de tafeltennissport. Bea Kandziorra van triatlonvereni ging De Schieter heeft afgelopen zaterdag goed gepresteerd op de halve marathon van Dronten. On der redelijke omstandigheden klokte zij een tïjd van 1 uur, 44 minuten en 24 seconden. Dat ging soms met vallen en op staan, maar het plezier was er niet minder om. Na een lange maar gezellige dag was het niemand minder dan burgemeester Koos Janssen die de winnende school bekend maakte. Het bleek de In- singerschool te zijn die uiteindelijk de meeste punten in de wacht had gesleept. De burgemeester en het bestuur van Shot zetten ook de organisatoren - Paul Roest en Rob Houtgast - in het zonnetje. Foto: Foto Bell Vanavond tot tien uur en morgen van 10:00 tot 15:00 uur kan nog een kijkje worden genomen op de tentoonstelling bij de Soester Vo gelvrienden. In verband met het 50-jarig bestaan van de club zijn dit jaar de 500 mooiste vogels uit de provincie naar de Parallelweg gebracht. In gebouw Vogelzang zijn ze te zien. De tentoonstelling werd dinsdag middag verricht door burgemees ter Koos Janssen. De foto die toen gemaakt werd, kon niet meer in deze editie van de Soester Courant worden opgenomen. Daarom ko men we er volgende week nog een keertje op terug. Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 I Birkstraat 7, Soest - Tel. 601 33 37 Zaterdag 28 december 'Een hardwerkende band die swingt als een trein dat kan gezegd worden van The Loeff Berchmaker Blues Band. Sinds 1990 zijn de heren steevast bezig een goede live reputatie op te bou wen. Zo waren ze reeds te gast op vele blues- en jazzfestivals, in bin nen- en buitenland. Waren diver se keren te horen bij verschillende radiostations en hebben hier en daar al menig prijsje weten weg te slepen. In en rond Utrecht wonen de vijf leden die garant staan voor een uitdagende bluesact waarbij het publiek in één avond alle hoe kei) van de blues te zien krijgt. De 'playlist' bestaat uit een smaakvolle en gevarieerde eigen interpretatie van bekende, maar ook minder bekende nummers van bluesgigan ten zoals Albert King, Robben Ford, The Faboulous Thunder- birds, Robert Gray, Stevie Ray Vaughan, Popa Chubby, and Man- ny more. De band heeft een groot geluid waarbij de meter uitslaat van stuwend en stevig' naar 'ge voelig en swingend'. Veel blues stijlen heeft de band 'in the pocket' met hier en daar een knipoog naar soul, R&B en zelfs Rock en Roll. Swingende shuffles worden afge wisseld met bloedstollend moose De motorcrossvereniging SALZ (Soest, Amersfoort, Leusden, Zeist) krijgt een nieuwe locatie in de hoek tussen de A28 en het Zeisterspoor. Onder regie van de provincie hebben de ge meenten Amersfoort en Leus den, Rijkswaterstaat en de stichting Het Utrechts Land schap nu een alternatief gevon den voor de huidige locatie. De motorcrossvereniging huurt een terrein van Defensie, maar de huur was opgezegd vanwege de veiligheidsrisico's. Sinds 20 jaar gebruikt SALZ op zaterdagen haar motorcrossterrein langs de A28 tussen Amersfoort en Soesterberg, in de buurt van een munitie-op slagdepot. De aanscherping van het veiligheidsbeleid van de over heid, bracht met zich mee dat SALZ niet langer kon blijven. Het crossterrein lag binnen de veilig heidscontouren en dus heeft De fensie het huurcontract per eind 2002 opgezegd. De betrokken overheden hebben alles op alles gezet om SALZ aan een alterna tieve locatie in de omgeving te hel pen. SALZ is immers al lang in het gebied als regionale vereniging gevestigd. Bovendien kan op deze wijze wildcrossen in de natuur voorkomen worden. De nieuwe locatie ligt niet ver van de huidige, ca. 300 meter naar het oosten langs de A28. Voor de hui dige en de nieuwe locatie vallen de geluidcontouren van snelweg en crossterrein grotendeels samen. Uit geluidonderzoek blijkt dat ook op de nieuwe locatie kan worden vol daan aan de wettelijke grenswaar den. Voor de nieuwe locatie zal SALZ eerst een milieuvergunning moeten aanvragen. Met alle procedures hiervoor kunnen enkele jaren ge moeid zijn. Nu er duidelijk zicht is op een nieuwe locatie en hier con creet verder aan wordt gewerkt, heeft het ministerie van Defensie zich bereid verklaard het huurcon tract voor de oude locatie tijdelijk te verlengen. SALZ kan hier dus volgend jaar verder totdat er defi nitief duidelijkheid is over de nieu we locatie. Ecoduct Bij het vinden van een nieuwe lo catie speelde ook het plan van Rijkswaterstaat om een ecoduct te bouwen over de A28 een rol. Dit ecoduct maakt deel uit van een nieuwe ecologische verbindingszo ne over de A28, Utrechtseweg en spoorlijn om verschillende natuur gebieden op de Utrechtse Heuvel rug met elkaar te verbinden. In het Platform Hart van de Heuvelrug werken de gemeenten, het rijk en de provincie samen aan een meer groene Heuvelrug. Met de nieuwe locatie van SALZ ontstaat een aanzienlijk bredere doorgang voor het geplande ecoduct zodat dit over enkele jaren goed kan func tioneren. Het vinden van een alternatieve locatie voor SALZ is een beschei den, maar niet onbelangrijk con creet resultaat van het project Hart van de Heuvelrug, van het provin ciale project Agenda 2010. baJJads. Giiaren, saxofoon en bluesharp zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden. Het komt niet vaak voor dat een band gezegend is met drie sterke zangstemmen. Maar mede door de vocale kun sten, gedragen door een strakke ritmesectie, vuil gitaarwerk en har monicasolo's met hoog kippenvel gehalte, weet The Loeff Berchma ker Blues Band ieder publiek van begin tot eind te boeien. Aanvang: 22:00 uur. Entree: 10,00. Voorverkoop zaterdag 15:00-16:00 uur aan de zaal. Maandag 30 december 'Possession' (Filmhuis Artishock vertoont deze film nogmaals.) Een letterkunde- student ontdekt in de bibliotheek van Londen brieven van de 19e- eeuwse dichter Randolph Ash. Hieruit blijkt dat deze een gehei me buitenechtelijke affaire had met de dichteres Christabel la Motte, een lesbische feministe die samen leefde met een schilderes. Als de Loeff Berchmaker Blues Band. student, Roland, het verhaal wil onderzoeken, komt hij in contact met Maud. Zij weet veel over de dichteres. Tijdens hun onderzoek naar het liefdesverhaal van de dichters, raken Roland en Maud zelf ook verwikkeld in een roman ce. De geschiedenis herhaalt zich in een hedendaagse liefde, die door de eigentijdse conventies haast nog gecompliceerder is. Uit hun onderzoek leren de studenten dat ze net als hun voorgangers be reid moeten zijn alles voor elkaar op het spel te zetten. In 'Possession' zet regisseur LaBu- te de conventionele wijsheid op zijn kop: in de Victoriaanse tijd laaide het liefdesvuur heviger dan in onze tijd, want toen durfden geliefden nog risico's te nemen. De seksuele vrijheid heeft mensen ver anderd in calculerende consumen ten, die er zeker van willen zijn dat hun investering rendement ople vert. Het is een vorm van angstha zerij, die passie uitsluit. Is liefde niet meer wat het geweest is? De film doet verlangen naar passie en geheimen. Aanvang: 20:30 uur. Entree 5,00; CJP/65+ 3,50. Reserve ren: maandag t/m vrijdag 9:00- 13:00'uur, 886019577. Meer infor matie op internet: artishock- soest.nl.

Soester Courant | 2002 | | pagina 19