wmmm N G J PROGRAMMA - OVERZICHT :ii RADLO Hfx Pastor José Kodden kondigt vertrek aan Mooi kerstconcert van Byzantijns Kleinkoor PRIKBORD! boekhandel jongerius Der 2002 PAGINA 20 VRIJDAG 27 DECEMBER 2002 SOESTER COURANT r F" 50 vanaf /verk it) 'Cum laude' voor Jesse de Metz Cantate Domino zoekt zangers m/v Regiomiddag over borderline Dierenlief Dierenleed uw D W\ Laatste keer dit jaar 'Burgerlijke stand' Ij De lopers van de week MEDISCHE DIENST KERKDIENSTEN Alzheimer Café: dementie en de rol van huisarts De Hangtafel Ommetje in de natuur Jaaroverzicht Welkom Nieuwjaar PietEkel Comedian Harmonists Puzzel On Air Op Soest Wim Kan Soest Klassiek PAGINA 21 /riistaande villa sn carport; paardenweide 3B5ms 5D Tiny en Piet Jongerius Van Weedestraat 29 3761 CB Soest tel (035) 588 01 22 fax (035) 588 01 21 www.jongeriusboek.nl GREVE AVANG ECC0 LL0YD MEPHIST0 BERKELMANS CAMELACTIVE pastor José Kodden heeft afge lopen zondag in de r.k. kerken van Soest en Soesterberg laten mededelen dat zij binnenkort vertrekt. Zij gaat ander pasto raal werk zoeken en zal in maart afscheid nemen. Ik wil u iets vertellen wat mij zwaar valt: Ik ga afscheid nemen. Binnenkort scheiden onze wegen,' aldus de pastor in een brief aan alle parochianen. Ze laat weten dat ze lang met haar beslissing heeft geworsteld, maar dat de omstan digheden sinds haar benoeming als teamleider in Soest sterk veran derd zijn. 'De kloof tussen het al (pastoraal nabij kunnen zijn) en de werkelijk heid (uitbreiding werkgebied door het tekort aan pastores) is gaande weg steeds groter geworden. Voor mij te groot. Ik kan er niet mee uit de voeten en ga ander pastoraal werk zoeken. Met meer tijd voor mezelf (minder uren) om vanuit Aan de Universiteit van Amster- dam slaagde onze plaatsgenoot Jesse de Metz op 20 december voor zijn artsexamen met de ver- l melding 'cum laude'. Op 29 juni 2000 was hij aan de UVA reeds gepromoveerd tot doctor in de ge neeskunst. April 2003 vangt hij zijn opleiding tot internist aan. Zijn zuster Sanne de Metz slaagde op I 26 juli j.1. aan de UVA voor haar artsexamen. innerlijke rust en kracht te kunnen leven. En met meer ruimte voor pastoraat om naar mensen toe te gaan en te luisteren naar hun vra gen en levensverhalen. Daartoe voel ik me als pastor geroepen,' aldus José Kodden, die voorlopig geen verder commentaar wil ge- Op kerstavond heeft Cantate Do mino tijdens de plechtige nachtmis in de H. Familiekerk de vierstem mige Missa Solemnis van Eberlin gezongen. Een goede gelegenheid om van dichtbij nader kennis te maken met dit ai meer dan 63 jaar opererende kerkkoor onder leiding van Theo Haii. Helaas slaat de ver grijzing binnen het koor ook toe. Het is dan ook van groot belang dat zich nieuwe leden aanmelden om de kwaliteit van de zang enigs zins te waarborgen. In alle partijen komt het koor momenteel enkele mensen te kort. Wie interesse heeft kan telefonisch contact opnemen met de secretaris van het koor, de heer M.J.H. Elissen, Eikenlaan 3, ©6025755, of eens vrijblijvend komen kijken tijdens een repetitie, die gehouden wordt op woensdag avond van 19:45 tot 21:30 uur in de kerk van de H. Familie. De Stichting Borderline (patiën tenvereniging) en de afdeling Pre ventie van het Riagg Amersfoort Omstreken organiseren op dins dag 14 januari een regiomiddag voor mensen met een borderli- nestoornis, hun familieleden en andere directbetrokkenen. Aller eerst wordt op deze middag infor matie gegeven over wat de Stich ting Borderline voor mensen met deze stoornis kan betekenen en meer specifiek over de lotgenoten groepen die binnenkort in deze re gio gaan starten. Daarna vertellen medewerkers van de Symfora- groep en van het RIAGG Amers foort «Sc Omstreken wat het behan delaanbod is voor mensen met een borderlinestoornis in deze regio. Ook wordt het programma voor dit jaar van ondersteuningsactivi teiten voor familieleden van men sen met een borderlinestoornis ge presenteerd. Tijdens het tweede deel van de middag gaan de mensen met een borderlinestoornis en hun familie leden in twee aparte groepen uit een en zal binnen deze groepen verder worden gepraat over de specifieke problematiek. De bij eenkomst duurt van 13:00 tot 17:00 uur en vindt plaats in het gebouw de Veste, op het terrein van Zon en Schild van de Symfo- ra-groep. Deelnamekosten zijn 5,00 (inclusief koffie en thee). Voor aanmelding en een routebe schrijving kam men contact opne men met de Stichting Borderline, §8030-2767071 (gesloten van 20 december tot 6 januari) of via e- mail: ellen@stichtingborderline.nl. 1 uur fotoservice óók voor APS en digitaal Amivedi, £8035-6012697; j.ruijssenaars@worldonline.nl VERMIST: Dwerg Pinscher teefje van 4 jaar oud, zwart met bruine pootjes, Anna's Hoeve. Cyperse gecastreerde kater, G. van de Veenstraat, (Soest). Zwarte gecastreerde kater, met witte teentjes en buik, Kerkstraat, (Soest). GEVONDEN: Twee witte pauwstaart duifjes, Julianalaan, (Baarn). Bruin hangoorkonijn, Oranjelaan, (Soest). Zwarte kater, Ind. terrein, (Eem- nes). Cyperse gecastreerde kater, witte hals, bef, buik, neus en poten, Ve- nusstraat, (Bunschoten). Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 Toch al weer 11 jaar geleden dat de Wereldwinkel in Soest aan de Steenhoffstraat werd geopend (op 23 november 1991). Ook de nieu we winkel staat er al enige jaren. Fijn om te constateren dat steeds meer mensen de weg naar de We reldwinkel weten te vinden. In de nieuwe behuizing kunnen we meer en grotere producten laten zien en de etalages geven ook meer gele genheid om de fraaie producten uit de ontwikkelingslanden te tonen. Goed ook dat het niet blijft bij la ten zien en tonen. De afgelopen jaren kunnen we met tevredenheid terugzien op een stijgende belang stelling voor de winkel. Daar zijn we allemaal heel blij mee. Graag willen wij iedereen, zowel de steeds weer terugkerende vaste klanten als degenen die zo in het voorbijgaan even naar binnen kwa men, nartelijk bedanken voor alle belangstelling. Bij het streven iets voor de mede mens in de ontwikkelingslanden te betekenen is het heel fijn te mer ken dat er buiten de Wereldwin- kelgroep nog veel meer mensen zijn die de mensen daar graag aan een menswaardig bestaan willen helpen. Graag wensen wij van de Wereld winkel u en de uwen voor het ko mende jaar alle goeds. We hopen u ook in 2003 weer graag in onze winkel te ontmoeten. Wereldwinkel, Steenhoffstraat 9A. ©6028132; openingstijden: maan dag 13:00-17:00 uur; dinsdag t/m zaterdag 09:30-17:00 uur. Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen) Periode: 12 t/m 18 december2002. GEBOREN: Tim, zoon van E.J. van Surksum en M. de Vries. - Laura, dochter van M.M.J. Bovens en T.J.M. Hochstenbach. - Dylan Lakshma, zoon van I. Nava Marquez en L.D. van der Leest. - Dina Ilahi, doch ter van Poorna Nand en N. Gijs- wijt. - Mathijs Jan, zoon van E.M. Hakkesteegt en A.M. Korsmit. - Nathalye Bethlehem, dochter van M. Boerhoop en E.N. Barra Lar- rondo. - Merve, dochter van M. Cimen en H. Cimen. - Willem Frederic, zoon van T.C. Bouwman en B.E. Bouwman. AANGIFTE HUWELIJK/ PARTNERSCHAP: Petrus Cornelis Antonius Segers en Margaretha Roelfina van der Wijk. - Coenraad Gerrit Keizer en Saskia Aiexandra Nicoline van Reenen. - Marcel Rudolf de Bruijn en Esther Daniëlla Zeijp- veld. \OLTREKKINGHlJWEIJJK/ PARTNERSCHAP: Riquard van der Vliet en Cornelia Adriana Maria Bosters. OVERLEDEN: George Socterik, wed. v. J.T. Pol. - Wilfridus ter Haar, echtg. v. A.M.T. Hartman. - Jan Breescho- ten, echtg. v. M. van Veenendaal. - Maria Johanna Petronella van Denderen. - Johannes Henricus Joseph Verwer, wed. v. C.G.M. Otten. - Nelly Hermine Maria Moet, wed. v. K.E. van Marle. - Bernardus Paulus Maria van den Ende, echtg. v. H.P.M. de Vries. - Clasina Hendrika Bogert, wed. v. W. Jonker. - Cornelia Bartels. - Josephine Theodora Verwaijen, wed. v. J.T. Kamlag. - Clara Faust, wed. A. van Duursen. "Dat mag in de krant," hoor je de mensen wel eens zeggen als iemand een mooie prestatie heeft geleverd. Dat vinden wij ook en daarom zwaaien we hier graag lof toe aan "de lopers van de week". Dat zijn de jongens en meisjes die de krant rondbrengen en daarbij een tijd lang - twee maanden - geen enkele klacht hebben gekregen. Ze krijgen een extraatje (voor het goede voorbeeld) én een eervolle ver melding. Deze week zijn het: Karlijn Schaffers Tim en Suzan van Stralen Martijn van Beek Mark Verweerd Zaterdag 28 december t/m donderdag 2 januari Huisartsen vanaf vrijdag 17:00 uur: Huisartsenpost Eemland: ©0900-3311233. Kleine ongevallen, maandag 08:00 - vrijdag 17:00 uur: Centrum voor Kleine Ongevallen en Verrichtingen (CKOV), voor eenvoudige medische hulpvragen, geopend in Meander Medisch Centrum, locatie Baarn, bij voorkeur na verwijzing door een huisarts. Spoedeisende hulp Spoedeisende hulp is 7 x 24 uur gegarandeerd bij Meander Medisch Centrum, locatie Amersfoort Lichtenberg, Utrechtseweg 160, Amers foort. Apotheek, vrijdag 27 december (17:30 uur) t/m zondag 29 december: Wolverlei Apotheek, Weegbreestraat 56, ©6019646. Apotheek, woensdag 1 en donderdag 2 januari: Apotheek Julius (Baarn), Laanstraat 26, ©5412432. Nachtdienst apotheek na 21:00 uur: ©033-4328500. Tandarts, zaterdag en zondag 13:00-13:30 uur: J.H. de Vries, Dennenweg 11, ©6014463. Tandarts, woensdag 1 januari 13:00-13:30 uur: F.A. Soors d'Ancona, Soesterbergsestraat 32, ©6013842. Tandarts, donderdag 2 en vrijdag 3 januari 13:00-13:30 uur: 9 L. Edelhausen, Valeriaanstraat 46, ©6030207. Thuiszorg, 24 uur per dag: Stichting Thuiszorg Eemland: verpleegkundige hulpverlening, ©033-4220500 (van 's avonds 17:00 tot 's ochtends 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties). Dierenarts, vrijdag 20:00 - zondag 24:00 uur: G. Boersma (Baarn), Bremstraat 56, ©5422111. Dierenarts, dinsdag 31 december 20:00 - woensdag 1 januari 24:00 uur: M. Teunissen (Baarn), Ferdinand Huycklaan 16, ©5412535. Dierenambulance, 24 uur per dag: Dierenambulance Amersfoort e.o., ©06-54337407. Het Soester Byzantijns Klein koor gaf donderdagavond 19 december een benefiet-kerst concert in de Kerk van de Vrij zinnige Geloofsgemeenschap NPB aan de Rembrandtlaan ten bate van de Stichting Red een Russisch Kind, nadat het dit concert op zondag 15 de cember ook al in de Sint Ans- friduskerk te Amersfoort had gegeven. In de stemmig verlichte kerk gaf het tien geschoolde amateurvoca listen tellende ensemble een inge togen, maar toch feestelijk kerst concert. De koorwerken van onder meer Stetsenko, Kastorsky, Bort- niansky e.a. kregen een beheerste vertolking met kleine, maar wel duidelijke nuanceverschillen. Juist die kleine differentiaties werkten heel indringend. Dirigent Frans Wertwijn is erin geslaagd om van dit kleinkoor in de afgelopen pe riode - met twee nieuwe bassen sinds 1 oktober jl. - een fraai en goed op elkaar afgestemd ensem ble te maken. Opvallend was de warme klankkleur met soms helaas wel een lichte 'verdunning' bij de twee tenoren. Maar het was dan ook bloedheet in de kerk, wat bij de ensembleleden droge kelen ver oorzaakte. Een defect aan de ver warming was daar debet aan. Het programma bestond uit een liturgisch en een profaan gedeelte. Van de liturgische muziek viel vooral de prachtige vertolking van het 'Tjebje pojem' van Bortnian- sky op en dat kan ook gezegd wor den van het 'S nami Bog' met solo van de dirigent, dat na de pauze het liturgische deel afsloot. In het wereldlijke deel kon men o.a. vier Oekraïense kerstliederen beluiste ren, waarvan vooral het vrolijke 'Skienieja zlataja' (De gouden loofhut) indruk maakte met een door een trio gezongen laatste couplet. Het SBK besloot het concert met een indrukwekkend gezongen 'Tiechaja notsj' (Stille nacht), waarvan voor een dankbaar pu bliek het laatste couplet moest worden herhaald. Dirigent Wer- twijn gaf tussendoor bloksgewijs een toelichting op het programma, waardoor een aangenaam contact met het publiek ontstond. Het en semble heeft alle mogelijkheden in zich om uit te'groeien tot een heel goed vocaal gezelschap, zeker als er t.z.t. nog een le sopraan en een le tenor bij komen, wat ten faveu re van de klankbalans zal blijken te zijn. Samenvattend: een sfeervol en geslaagd kerstconcert. Twee maanden geleden opende de afdeling Amersfoort e.o. van Alzheimer Nederland de deuren van het Alzheimer Café. Het is een trefpunt voor direct betrokkenen, hun partners, kinderen en/of fami lieleden, hulpverleners en andere belangstellenden, woonachtig in Amersfoort of omgeving. Getuige het aantal deelnemers, kan nu al geconcludeerd worden dat het Café voorziet in een grote behoefte. Op woensdag 8 januari 2003 (i.v.m. Nieuwjaarsdag de tweede woensdag van de maand i.p.v. de eerste) is de eerstvolgen de bijeenkomst. Gespreksleidster Margot Lak zal in gesprek gaan met de Amersfoortse huisarts, mevrouw L.J. Meijer. Onderwerp is de rol van de huisarts in het pro ces van dementie. Na dit gesprek is er weer de gelegenheid voor be zoekers om van gedachten te wis selen. Het Café is gehuisvest in de benedenzaal van de Bergkerk, Dr. Abraham Kuyperlaan 2 té Amers foort en de openingstijd is van 13:30 tot 16:00 uur. De toegang is gratis, voor consumpties wordt een bescheiden bijdrage gevraagd. Voor nadere inlichtingen: me vrouw H.M.H. Gaillard van Al zheimer Nederland, afdeling Amersfoort e.o., 033-4655972. Zaterdag 28 december Rooins-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 pr. J. Kodden; communieviering; samenzang Zondag 29 december Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 10:00 pr. H. v.d. Schepop; eucharistieviering; mannenkoor Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10:00 pr. H. Goddijn; eucharistieviering; samenzang Rooms-katholiek, H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 10:00 pr. J. Kodden; communieviering; Cantate Domino Rooms-katholiek, Joanneskerk, Willaertstraat 51 10:00 mevr. B. Derks; meditatieviering Samen op Weg, Emmakerk, Regentesselaan 2 10:00 ds. J.H. van Haeringen Samen op Weg, De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 drs. H.R. Stroes Samen op Weg, Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10:00 ds. J.W. Huisman Oecumenische wijkgemeente de Oude Kerk, Torenstraat 1 10:00 ds. R. Bartlema Nederlands-hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10:00 ds. C.J.P. v.d. Pas; 17:00 ds. R. van Kooten Christelijk-gereformeerd, Julianalaan 90 09:30 ds. J. van Langevelde, Veenendaal; 16:00 ds. L.W. v.d. Meij, Driebergen Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 ds. A. Kamer, Hoogland; 17:00 ds. R. ter Beek Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 leesdienst; 19:00 ds. J.S. v.d. Net Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtlaan 20 10:15 mevr. C.A. v.d. Kuil; bijzondere dienst Evangeliegemeente, Julianakerk, Julianalaan 19A 10:00 W. Ouweneel Christengemeente, Griftland College, Noorderweg 79 10:00 René Holvast Jebovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Apostolisch Genootschap, Talmalaan 44 09:30 oudjaarsdienst Baarn Doopsgezind, Eemnesserweg 63 B 10:30 ds. F.Ph. Groeneveld; oudjaarsdienst Nederlands-gereformeerd, Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10:00 drs. H. de Jong, Zeist Meander Medisch Centrum, Molenweg 2 10:00 commissie ziekenhuispastoraat Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 geen dienst Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 G.J. Goldschmeding (translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd Dinsdag 31 december (oudejaarsavond) Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 pr. F. Overbeek/werkgroep; oudejaarsviering; gemengd koor Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 19:00 ds. P.F. Goedendorp en pr. J. Kodden; oecumenische viering Rooms-katholiek, H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 10:00 oudejaarsviering (werkgroep); cantores Rooms-katholiek, Joanneskerk, Willaertstraat 51 10:00 ds. H.R. van Heil en pr. H. v.d. Schepop; oecumenische viering Samen op Weg, Emmakerk, Regentesselaan 2 19:00 zie Mariakerk Samen op Weg, De Open Hof, Veenbesstraat 2 19:00 zie Joanneskerk Samen op Weg, Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 19:30 ds. J.W. Huisman Nederlands-hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 19:00 ds. R. van Kooten Christelijk-gereformeerd, Julianalaan 90 19:30 ds. P.J. Kok Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 19:30 ds. R. ter Beek Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 16:00 ds. W. Visscher Evangeliegemeente, Julianakerk, Julianalaan 19A 19:30 oudejaarsavonddienst Christengemeente, Griftland College, Noorderweg 79 19:30 Harpert Tromp (in Waldheim-mavo, Baarn) Woensdag 1 januari (nieuwjaar) Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10:00 pr. H. Goddijn; eucharistieviering; samenzang Nederlands-hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10:30 ds. R. van Kooten Christelijk-gereformeerd, Julianalaan 90 10:00 ds. P.J. Kok Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 leesdienst FM 107.9 (stereo); ether: FM 105.9. Tekst TV Stem uw televisietoestel ook eens af op kanaal 29 en u komt waar schijnlijk tot uw verrassing oog in oog met de Tekst TV die Radio Soest en Omroep Amersfoort in samenwerking met elkaar 24 uur per dag presenteren. Van 's mid dags 5 uur tot 's nachts 1 uur en 's morgens van 8 tot 10 uur wordt de Tekst TV uitgebreid met een echt tv-jouraal, waarin elke dag het lo kale en regionale nieuws in beeld wordt gebracht. De Tekst TV en het tv journaal, elk ongeveer een kwartier, worden continue her haald. Tekst TV wordt dagelijks ververst en waar nodig aangevuld met actueel nieuws. Wilt u meer informatie vinden over Radio Soest kijkt u dan op teletekstpagi na 540 voor de uitgebreide pro gramma-informatie van onze eigen lokale omroep. Deze teletekstpagi na's kunnen door de kijker op elk moment worden geraadpleegd. Ex-wethouder Neks Blommers, ex-gemeentesecretaris Wim de Kam en de Soester journalist Aad Post zijn deze keer de gasten van Jan Visser in zijn discussiepro gramma 'De Hangtafel'. Komt er ooit een referendum in Soest? Andere onderwerpen, die door het panel bediscussieerd worden, zijn de verkiezingen, de bezuinigingen op Defensie, normen en waarden, de Europese Unie, Turkije, toe zicht op godsdienstlessen, Irak, de bouwfraude en de persoonsbevei liging. Wim de Kam, voorzitter van Radio Soest, geeft antwoord op de vraag met welke naamgenoot hij een diepgaand gesprek zou willen voeren, met Wim Kok, kroonprins Willem Alexander, Willem Olt- mans of Wim Kieft. Tevens hoort u of Neks Blommers in aanmer king zou willen komen voor een plaats op de LPF-kieslijst voor de Tweede Kamer. De Hangtafel wordt uitgezonden op vrijdag 27 december om 10:00 uur. Herha ling op dinsdag 31 december om 17:00 uur. Techniek Fredy Tim mer. Na vijftien jaar Radio Soest stopt Marcel Vossestein met het programma 'Ommetje in de i 'natuur'. De re den is dat hij Soest gaat verla- Marcel Vossestein. ten. In de uit zending van woensdag 1 januari 2003 blikt hij om 10:00 uur terug op de afgelopen jaren. De vele mi lieuaspecten, maar ook de vele mooie plekjes in Soest passeren de revue. Marcel Vossestein zal wor den bedankt voor zijn enthousias me en zijn inzet. Het 'Ommetje', dat behoort tot het neusje van de zalm onder de Radio Soest pro gramma's, wordt gepresenteerd door Ina Aangeenbrug. Regie en techniekzijn in handen van Anne- lies Nelis. Tiidens het programma met het jaaroverzicht van 2002 kunt u maar liefst 8 vuurwerkpakketten winnen ter waarde van 19,50. In deze vier uur durende uitzending presenteert Eef van der Horst het nieuws van het afgelopen jaar. Soest staat hierbij uiteraard cen traal. Hierover stelt Eef in de uit zending vragen waarop u kunt rea- geren. Tijdens de uitzending kunt u bellen met Radio Soest, 6093856. De vuurwerkpakketten zijn beschikbaar gesteld door de vuurwerkspecialist Evert Hooyer. U wordt ook regelmatig op de hoogte gesteld van actuele zaken tijdens de Silvestercross die zoals elk jaar in de Soester Duinen wordt gehouden. De uitzending is op oudejaarsdag dinsdag 31 de cember van 12:00 tot 16:00 uur. Onder deze titel brengen het ver trouwde duo Ben Verschoor, tech niek, en Paul Sparnaaij, presenta tie, het eerste programma van Operetteland in 2003. U kunt op nieuw luisteren naar heerlijke mu ziek, prachtige operettes, musical klanken en overige luistermuziek. Het duo wenst U dan ook een heel luisterrijk nieuwjaar in goede ge zondheid. Donderdag 2 januari om 14:00 uur. Voor de zeven de keer heeft Thari Schröder een ontmoeting met Piet Ekel. Zij praten sa men over zijn boek 'Een Luister rijk Verleden'. Deze keer is het onderwerp de alleskunners in het theater, op de radio en de televi sie. Piet Ekel vertelt daarbij over zijn ontmoetingen met Wim Son- neveld, Wim Kan en Dorus. Ook heeft hij Fons Jansen meerdere malen ontmoet. Daarover heeft hij boeiende verhalen te vertellen, onder meer over hoe Fons Jansen het geloof en de kerk in zijn humor naar voren bracht. Piet Ekel sluit het programma af met een gedicht waarin het oude jaar voorbij trekt en het nieuwe voor de deur staat. Vragen over deze serie 'Ontmoe tingen met' kunt U sturen naar Radio Soest ter attentie van Thari Schröder. De uitzending is op vrij dag 27 december om 13:00 uur. Herhaling dinsdag 31 december om 10:00 uur. Comedian Harmonists. Een bijzondere documentaire op Radio Soest over een indertijd we reldberoemde 6-mans formatie. U krijgt zestien van de grootste suc cessen te horen van deze in close harmony zingende formatie. Tus sen de stukken door wordt u in het kort verteld over hun opkomst, de gloriejaren en de dramatische on dergang. Nieuwjaarsdag woensdag 1 januari om 14:00 uur. De oplossing van de puzzel in de laatste On Air luidt: 'Ommetje in natuur en milieu, presentatie Ina Aangeenbrug'. Uit de meer dan veertig goede inzendingen heeft de programmastaf de volgende win naars getrokken: Siety van de Berg, mevrouw Pronk en mevrouw J. Timmer. De prijswinnaars krij gen een heerlijke fles wijn thuisbe zorgd. Het programma van Jan Visser en Werner Paans elke laatste zondag van de maand live vanuit Artis- hock. Op de agenda staan actuele onderwerpen vanuit de Soester gemeenschap. Voor dit program ma kunt u vierentwintig uur per dag bellen met de reactietelefoon van Radio Soest, nummer 6093853. Hierop kunt u kwijt wat u de laatste tijd is opgevallen in Soest. Kleine ergernissen, schou derklopjes, steunbetuigingen of oplossingen voor problemen. Tij dens de uitzending, deze maand op zondag 29 december, krijgt u dan een reactie in het programma. Op nieuwjaarsdag is er ook een speciaal programma over de man die de oudejaarsconference op ra dio en tv heeft gebracht. U kent ongetwijfeld nog het 'waar gaan we in het nieuwe jaar naartoe'. Wim Kan begon ooit met zijn vrouw Corry Vonk in 1936 het ABC cabaret. Met Lily Bouw meester speelde hij in 1937 in de film Pygmalion. Herinneringen hierover kunt u op 1 januari vanaf 15:00 uur twee uur lang beluiste ren aan de hand van Het Koffertje van Wim Kan. De tweede uitzending van Jacques van de Griendt vanuit het Cenakel in Soesterberg gaat over het Utrecht String Quartet. Deze groep heeft, sinds het bejubelde debuut in 1985, in zowel binnen- als buitenland een reputatie opge bouwd als dynamisch en veelzijdig ensemble. In tegenstelling tot een orkest, waar een foutje al gauw wegvalt in de massaliteit, hoor je bij een strijkkwartet al de gering ste onnauwkeurigheid. De karak ters van de individuele spelers moeten in overeenstemming zijn met elkaar. Het op elkaar inge speeld raken kost al drie tot vier jaar. Men moet zowel solo als en semble speler zijn. De viool is hier niet altijd de primus inter pares, dat kan ook een van de andere spelers zijn. U kunt luisteren naar het Strijkkwartet van Ludwig van Beethoven in C groot, een Quar- tetsatz in C klein van Franz Schu- bert en een strijkkwartet van Sibe- lius, genoemd Voces Intimae (in tieme klanken) in D klein. Voces staat voor de menselijke stem en Sibelius hoort in de klank van het strijkkwartet de menselijke stem in zijn meest expressieve vorm. U kunt luisteren naar dit prachtige concert op zondag 29 december om 14:00 uur. Techniek Rob van Es. Voor het tweede uur klassiek heeft Jacques van de Griendt gekozen voor liedjes van Jules de Corte. Deze worden gezongen door Jules de Corte zelf en door Frits Lam- brechts. De begeleiding is door Rogier van Otterloo en zijn orkest. De componist schrijver wordt wel eens vergeleken met Franz Schubert. Zij schreven beiden lied jes over de liefde en de dood. Schubert heeft 600 liederen nage laten, Jules de Corte bijna 3000. Schubert heeft veel andere werken geschreven voor piano, kamermu ziek, symfonieën, koorwerken met en zonder orkest. Vele mensen denken dat Jules de Corte een zwarte, naargeestige man was. Je kon echter met hem lachen en plezier hebben. Mensen die hem liefhadden moeten veel missen: vrolijk makende en toch fi losofische telefoongesprekken, nieuwe liedjes en gedichten, ge sproken brieven met curieuze mu ziek die hij vrienden toezond. Eens zal de dag komen waarop zijn na gelaten werk geordend wordt en in druk zal verschijnen. Een eerste aanzet hiertoe hoort u op zondag 29 september om 15:00 uur Elke dag nieuws op de hele uren VRIJDAG 27 DECEMBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 De Hangtafel 11:00 Soest 55-plus 12:00 Lunchroom 13:00 Ontmoeting met... gast: Piet Ekel 14:00 Jazzy Listening 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00Sportcafé 18:00 Jazz uit Artishock 19:00 Blues uit Artishock 20:00 Radio M ZATERDAG 28 DECEMBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Oud goud 13:00 Radio M ZONDAG 29 DECEMBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Religie en poëzie 10:00 Ommetje in de natuur (h) 11:00 Van 't Raadhuisplein (h) 12:00 Radio Soest non-stop 13:00 Dit was de week 14:00 Soest Klassiek 16:00 Op Soest 18:00 Kerkdienst Vredekerk Soesterberg (SoW) 19:00 Christelijke muziek 20:00 Oudejaarsspecial Zingen maakt blij 20:30 Avondsluiting 21:00 Radio M MAANDAG 30 DECEMBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Soesters en hun muziek gast: Ko Wantcnaar 11:00 Radio Soest non-stop 12:00 Lunchroom 13:00 Muziekpalet klassiek en opera 14:00 Radio Soest non-stop 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 De Derde Helft sportmagazine 18:00 Radio M DINSDAG 31 DECEMBER 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Ontmoeting met... (h) 11:00 Senioren vragen 12:00 Jaaroverzicht 16:00 Soest Actueel (h) 17:00 De Hangtafel (h) 18:00 Radio M WOENSDAG 1 JANUARI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Religie en poëzie 10:00 Ommetje in de natuur 11:00 Even uitblazen 12:00 De beste wensen 13:00 Over het voetlicht musical en cabaret 14:00 Comedian Harmonists 15:00 Herinneringen aan Wim Kan 17:00 Radio M Radio Soest heeft helaas geen opga ve verstrekt voor donderdag 2 ja- In dit programma-overzicht van Radio Soest vindt men elke week de gegevens over de uitzendingen van donderdag tot en met woens dag, die 's morgens vanaf acht uur tot in de namiddag (op een enke le uitzondering na) worden uitge zonden via de kabel en de ether. Na deze lokale uitzendingen wordt overgeschakeld naar de regionale zender Radio M tot 's morgens acht uur. Kopij van buitenstaanders (inge zonden brieven, tips, ideeën en reacties) voor deze rubriek moet uiterlijk donderdagmorgen in de studio worden ingeleverd. Het adres van Radio Soest is: Raadhuisplein I, Postbus 3062 3760 DB Soest, 035-6093851 fax: 035-6093860e-mail: radio@socst.nl. Ook voor pro gramma-ideecn, persberichten, aankondigingen, verenigings- nieuws, clubbladen, etc.

Soester Courant | 2002 | | pagina 21