C1000 krijgt z'n nieuwe entree Cultuurplatform Soest presenteert cultuurnota aan wethouder Witte UITVERKOOP 40% KORTING 20% KORTING Visser Gedeputeerde krijgt fotoboek WINTERCOLLECTIE 1 ACTUEEL i 3pringfie!d Hilton/The Outpost Valeska Kleczewski uit raad Meander te spreken over overleg belanghebbenden Coffeeshop Koninginnelaan wil naar de begane grond keuzei VRIJDAG 27 DECEMBER 2002 SOESTER COURANT PAGINA 3 'Belangen supermarkt wegen zwaarder' 'Naar een inspirerend cultuurbeleid' 'Rondom Daelhoven verweven levens' Meander rond Oud Nieuw ELKE WEEK EEN soESTEXticouRAnrr, IN DE BUS? Meningen j van lezers! Spelregels Ossendamweg Wij wensen iedereen een gelukkig nieuwjaar. Lid Soest 2002 heeft geen tijd meer SchadeNet Van Zal wenst u een Gelukkig Nieuwjaar! Virtueel Witgoed specialis Service voor alle merken ?t verleden zelfspreken- jningsweg 15 diocoördinator, .voord. nistratieve Een nieuw jaar, een nieuw adres en een nieuwe naam! Het College van Burgemeester en Wethouders heeft de bezwa ren tegen de plannen voor een nieuwe entree van de C1000- supermarkt in Soest-Zuid afge wezen. Zowel omwonenden als collega-winkeliers hadden ge protesteerd tegen het plan om de winkelingang te verplaatsen naar het parkeerterrein ('Plein van Zuid'). Volgens de bezwaarden is van de verplaatsing weinig goeds te ver wachten. Zij vrezen nog meer op stoppingen op het parkeerterrein. De winkeliers zijn vooral beducht voor het wegvallen van de 'loop' over de Zuid promenade. Omdat de afstand tussen het parkeerter rein en de nieuwe ingang korter wordt, verdwijnt een heel stuk van de gezelligheid uit het winkelcen trum, vrezen ze, ook al omdat er een stuk 'blinde muur' in de plaats van de oude ingang komt. Het College heeft een 'belangenaf weging' moeten maken, zo blijkt uit het ambtelijk advies. Enerzijds de belangen van ClOOO-eigenaar Van de Graaf, die zijn zaak op deze manier meer 'uitstraling' wil geven, anderzijds de bezwaarden die het een slechte ontwikkeling vinden. Met de omgeving gebeurt er feitelijk weinig, aldus het advies. De verkeersveiligheid verslechtert niet, het trottoir bij de nieuwe in gang wordt breder en dat gaat op stoppingen juist tegen. In de nieuwe situatie worden ook de winkelwagentjes binnen ge plaatst; op de huidige plek komt een 'royale' fietsenstalling. En het wordt volgens B. en W. vast gezel liger, omdat de supermarkt straks veel meer onderdeel van het plein wordt. En als Van de Graaf zijn winkel na 18:00 uur openhoudt wordt het daar ook nog veiliger. Positief effect Het College verwacht ook een po sitief effect omdat de parkeerruim te meer bij het winkelcentrum wordt betrokken. Bovendien is ook de welstandscommissie het eens met het plan. B. en W. laten de belangen van C1000 - 'door de positieve uitstraling van het bouw plan op de winkels in het winkel centrum Zuidpromenade en de positieve ontwikkeling voor de omgeving' - zwaarder wegen dan de belangen van de 'zienswijzenin- dieners', zoals de bezwaarden te genwoordig in het bestuurlijk jar gon worden genoemd. Kortom: de vergunning wordt verleend. Overigens zal de Primera-tabaks- zaak naar verluidt verhuizen naar de plek waar de huidige entree van de ClOOO-supermarkt gevestigd is. De daardoor vrijkomende bedrijfs ruimte komt dan beschikbaar voor de uitbreidingsplannen van boek handel Van de Ven. Vrijdagmiddag 20 december presenteerde het Cuituurplat- form Soest de Cultuurnota 'Naar een inspirerend Cultuur beleid' aan de wethouder van Cultuur, Harry Witte. De nota bevat een aantal aanbevelingen die een weerslag zijn van de wensen en verlangens die leven onder een groot aantal vereni gingen, stichtingen en beel dend kunstenaars in Soest. Tijdens de aanbieding van de nota maakte de voorzitter van het plat form, Werner Paans, duidelijk dat dit stuk bedoeld is als een bouw steen voor de door de gemeente Soest te maken Cultuuivisie. Een en ander conform de afspraak die het platform maakte met de Soes- ter gemeenteraad. De wethouder beloofde hiervan goede nota te nemen en de nota te sturen aan alle raadsleden. De aanleiding om een Cïiltuurplat- form op te richten is een recht streeks gevolg van het Cultuurde bat in de Brede Bibliotheek, de af sluiting van de festiviteiten rond de 35-jarige kunstenaarsvereniging Artishock. Aan dat debat nam, be halve een aantal personen uit het culturele leven in Soest, ook de wethouder Witte deel. Enthousias me was er bij de forumleden vol doende. De wethouder reageerde nogal afhoudend en soms afwij zend. Particulier initiatief, dat was het sleutelwoord van Witte. Welnu, Bert Smit, Jan Visser en Werner Paans namen de uitdaging aan. Na een rondschrijven aan alle in Soest gevestigde organisaties die op een of andere manier bij cultuur be trokken waren, werd een eerste vergadering georganiseerd met een meer dan verwachte opkomst. De oprichting van een cultuurplatform is daar tot stand gekomen. Een werkgroep, gevormd door leden van diverse verenigingen, heeft de initiatiefnemers bijgestaan in het schrijven van een nota waarin de wensen, verlangens en mogelijkhe den voor een beter cultureel kli maat in Soest zijn opgenomen. Samenwerken met de gemeente Jan Visser legde uit dat het met het particulier initiatief niet zo slecht gesteld was. Dat er in de afgelopen jaren heel wat tot stand is gebracht op cultureel gebied door een groot aantal vrijwilligers. Maar dat de sa menwerking onderling en die met de gemeente soms te wensen over liet. Tijdens de Raadsvergadering in oktober heeft de Cultuurcommis sie ingesproken en de politiek we ten te overtuigen van het nut en de noodzaak van het steunen van de cultuur en ernst te maken van het vaststellen van een kader waarbin nen de cultuur beter kan gedijen. Bert Smit, secretaris van het Cul tuurplatform, schetste de grote betrokkenheid van de diverse ver enigingen en stichtingen bij het platform. Hij wees er op dat het nadrukkelijk de bedoeling is om met de gemeente samen te werken waar het gaat om het verbeteren van het cultuurklimaat. Maar ook de onderlinge samenwerking zal meer inhoud moeten krijgen, zodat de inwoners van Soest meer ge bruik gaan maken van het aanbod. Belangrijk, zo onderstreepte hij, is de financiële paragraaf in de nota van het platform. Daarover zal met de gemeente gepraat moeten wor den om de zo gewenste continuï teit als het gaat om activiteiten en het voortbestaan van organisaties te bevorderen. Geen cultuurvisie De voorzitter van het Cultuurplat form Soest, Werner Paans, over handigde wethouder Witte de nota 'Naar een inspirerend cultuurbe leid'. Hij benadrukte dat het hier geen blauwdruk betrof voor de door de gemeente te ontwikkelen Cultuurvisie. Het platform heeft zich bij het schrijven van deze nota laten leiden door de wensen en verlangens van de amateurvereni gingen, de stichtingen die zich met podiumkunsten bezig houden en de individuele kunstenaars. Uiter aard zullen in de visie van de ge meente meer onderwerpen aan de orde moeten komen, zoals kunst educatie op school, kunst in de wijken, kunst in de openbare ruim te enz. Hij herhaalde als voorzitter van het Cultuurplatform de toe- zegging te willen meewerken aan de totstandkoming van de Cultuur visie van de gemeente. Wethouder Witte bedankte het bestuur van het Cultuurplatform voor hun inspanning. Waardering was er voor de nota 'Naar een in spirerend Cultuurbeleid'. Hij wilde zich nog niet uitspreken over de inhoud van de nota maar zegde toe spoedig te reageren. Graag een snellere reactie dan die op de voor stellen van het Sportplatform, zo reageerde het bestuur. Witte deel de mee dat het de bedoeling is dat in maart een kadernota zal ver schijnen waarin op hoofdlijnen wordt aangegeven hoe het cultuur beleid in Soest zal worden vormge geven. Het is vervolgens de bedoe ling dat bij de begrotingsbehande ling in het najaar van 2003 een Visie ter tafel ligt waarop de ge meenteraad van Soest kan reage ren. Of dat lukt staat geenszins vast. Soestock-festival De eerste plannen van het bestuur van het platform zullen binnen enkele weken naar de aangesloten organisaties worden gestuurd. Het gaat hierbij over een voorstel om te komen tot betere samenwerking en afstemming bij het organiseren van activiteiten. Het tweede voorstel is de organisatie van een Soestock- festival in mei 2003. Als dat voor stel wordt geaccepteerd zal een zeer groot aantal verenigingen, stichtingen en beeldend kunste naars aan dit festival deelnemen. Het bedrijfsleven en de gemeente zullen worden benaderd om voor deze activiteiten in materiële en fi- De bestuursleden van het Cul tuurplatform bieden de nota aan wethouder Harry Witte (r.) aan. Foto: Herman van Dam. nanciële zin ondersteuning te ver lenen. Het bestuur van het Cultuurplat form zal worden uitgebreid tot vijf leden. Inmiddels is ook Bart de Ruijter bestuurslid geworden. Voor het vijfde bestuurslid is over leg gaande met de Brede Biblio theek. (Jedeputeerde mevrouw a. Kamp van o.a. weizijn, Economie en Bestuur van de provincie Utrecht) heeft vorige week dinsdag in Daelhoven het eerste exemplaar ontvangen van het foto-gedichtenboek over het ver pleeghuis: 'Rondom Daelhoven verweven levens'. Het werd haar aangeboden door Daelhoven-directeur Ad vvuiox, in uunwezigneta van ae maKers: scnrijjsier Edith Knaack, die de gedichten schreef, en fotograaf Stijn Decorte. Op de foto v.l.n.r. mevrouw Kamp, de heer Witlox, Edith Knaack en Stijn Decorte. Foto: Herman van Dam. Op de locaties van Meander Me disch Centrum in Amersfoort wor den op 31 december normale diensten gedraaid. De poliklinie ken van de locatie Baarn zijn van af 15:00 uur gesloten. Het labora torium, de röntgen en het Centrum voor Kleine Ongevallen en Ver richtingen in Baarn zijn op 31 de cember wel gewoon tot 17:00 uur geopend. Locatie Soest is op 31 december vanaf 16:00 uur geheel Neem een abonnement: €8,25 per halfjaar! tel.(035)6014152 Om in aanmerking te komen voor plaatsing moeten brieven voor de rubriek 'Meningen van lezera' zijn voorzien van de naam van de afzen der. Daarnaast is het de bedoeling, dat de inhoud betrekking heeft op activiteiten of ontwikkelingen die te maken hebben met Soest. De maximale toegestane lengte is 300 woorden. De redactie van de Soester Courant is verantwoordelijk, noch aanspra kelijk voorde inhoud van de brie ven. Uite-raard behoudt de redactie zich het recht voor om van deze spelregels af te wijken, brieven in te korten of te weigeren. Nog iedere werkdag is het een gro te ergernis om in de file op de Os sendamweg te staan, of ruim er voor, het kruispunt met de Nieu- weweg bijvoorbeeld, waar iedereen zo netjes en vlot aansluit om plaats te maken voor de achterliggers! Die verkeerslichten bij het spoor mogen er van mij direct uit, zeker die na het spoor, waar soms een eenzame auto op een onzichtbare verkeersdeelnemer wacht. Ik spreek hier alleen uit eigen er varing, dus de rijrichting Amers foort/Soesterberg. De tegengestel de richting staat er niet beter voor (dus: ook in de file). Vorig jaar zijn er plannen gerezen om al vóór de Oude Utrechtseweg voorsorteer- vakken te creëren, maar die plan nen zouden pas (minstens) een jaar later ten uitvoer worden ge bracht. Wellicht is onze vriend Anton met de oud-papierbak langsgekomen, want er wordt niets meer van deze plannen vernomen. Kent u Anton niet? Vraag het aan Jan Visser. En in de drie jaar - nadat de afslui ting van de Foekenlaan in de spits uren mede tot deze problemen heeft geleid - is er nog niemand op het idee (sorry, SLAS: de idee) gekomen om de cyclus van de ver keerslichten aan te passen op ons roemruchte kruispunt. Wat dacht u van deze: iedere poot van het kruispunt krijgt een beurt om groen te worden, zodat de door stroming vlotter verloopt. Nu heb ben we slechts 20 a 30 meter voor- sorteervak op de Ossendamweg voor 3 richtingen, waarvan de ene zelfs nog korter, omdat die ruimte gedeeld moet worden met het vak linksaf van de tegenovergestelde richting (hiermee wordt de klein schaligheid van onze gemeente geïllustreerd). Je kunt niet vóór de Oude Utrechtsewegje rechter rich tingaanwijzer inschakelen, omdat degene die daar staat te wachten dan denkt dat je die straat in wilt. Zodoende maken de laatste 4 au to's die voor de T-kruising moeten wachten soms geen plaats (ge noeg) om er rechts langs te kun nen. Zodoende is 'mijn' groene licht bij aankomst intussen net weer rood geworden. Ais er vrachtwagens in deze rij staan is er helemaal geen doorkomen aan op die plek. Verkeer uit Soesterberg (daar sta ik rond 17:00 ook tussen) krijgt heus groen, op zijn beurt, maar waarom tegelijk met de rij richting naar Soesterberg? Deze combinatie noem ik slechts als voorbeeld. En dan hebben we nog onze ge meentelijke schoonmaakploeg die het nodig vindt om in de ochtends pits met een bloedgang van 5 km de file achter zich nog eens extra te verlengen met die snelle stoep- randveegkarren, waar ze rond half 11 alle tijd voor hebben. Er zijn in ons land genoeg ver- keersdeskundigen, maar kennelijk is er niemand gevraagd om te ko men kijken wat een puinhoop het in de spitsuren is, laat staan om het probleem op te lossen. Of moch ten ze om een uur of half 11 het straatbeeld komen inspecteren? Pas op voor de veegkarren, heren! Deze noodkreet zal wel pas in 2003 in de krant komen, maar het gemeentehuis mag het gerust eer der lezen, want hoe eerder er wat GEDAAN wordt, des te beter. En dat betekent dus niet het zoveelste vijfjaren-plan op tafel gelegd moet worden. M.H. van der Boon Valeska Kleczewski verlaat per 1 januari de gemeenteraad. Het lid van Soest 2002 heeft aan gegeven dat ze geen tijd meer heeft voor het politieke werk. Vorige week donderdag nam ze voor het laatst deel aan een raadsvergadering. De Soesterbergse werd in maart van dit jaar met voorkeursstem men gekozen in de volksvertegen woordiging. Ze stond vijfde op de kandidatenlijst van de nieuwe par tij die vier zetels haalde. Maar dankzij 200 voorkeursstemmen (waarvan 118 uit Soesterberg) kwam Valeska Kleczewski direct in de raad. Vooral in het vliegdorp genoot ze bekendheid vanwege haar betrok kenheid bij en inspanningen voor de ontwikkeling van Soesterberg- Noord. In het dagelijks leven ver vult ze een leidinggevende functie bij de Regio Politie Utrecht. Hoe wel dit nog niet is bevestigd, zal Frans van der Lugt waarschijnlijk de zetel van de Soesterbergse inne- Valeska Kleczewski men. Eerder dit jaar zette Bert van 't Holt, eveneens woonachtig in Soesterberg, een punt achter zijn raadswerk. Hij maakte vijf jaar deel uit van de fractie van GGS die bij de laatste verkiezingen de grootste werd van Soest. Vanaf 2 januari bent u van harte welkom in ons nieuwe pand aan de Oostergracht 1, 3763 LX Soest (momenteel zijn wij beperkt bereikbaar i.v.m. de verhuizing) De Raad van bestuur van Meander Medisch Centrum is tevreden over het vorige week gehouden stakeholdersoverleg. Voorzitter Jan Kleijne spreekt van 'een constructief gesprek', waarbij in openheid van ge dachten werd gewisseld. Het belangrijkste onderwerp op de agenda was de zogenoemde 'Aan vraag verklaring ex artikel 3 WZV voor vervangende nieuwbouw'. Eind januari 2003 zal dit in defi nitieve versie naar het ministerie van VWS worden gezonden; een volgende formele stap in het tra ject naar nieuwbouw aan de Maat- weg. De aanwezigen stemden op hoofdlijnen in met het stuk. Hun vragen, ideeën en. suggesties neemt het ziekenhuis mee in de definitie ve versie. Onder meer op verzoek van gede puteerde Zorg mevrouw Kamp gaf het bestuur van Meander ook een toelichting op het uitvoeringsplan dat gemaakt is als uitwerking van het rapport Kraaijeveld-Wouters. Dit betreft de verdeling van de zorg voor de komende tijd over de vier locaties van Meander. Mo menteel zijn de voorbereidingen in volle gang om met name in Baarn de nodige verbouwingen te realise ren. Op deze locatie komt de na druk te liggen op planbare, minder complexe zorg. Kleijne was zeer tevreden met de bijdragen van alle stakeholders. 'Met alle ideeën en aanscherpin gen komt er een stuk met grotere evenwichtigheid. Tijdens de bij eenkomst werd nog eens duidelijk dat bij alle betrokkenen sterk de behoefte bestaat regelmatig met elkaar om de tafel te zitten. Er zijn momenteel tal van ontwikkelingen in de zorg die alleen in gezamen lijkheid goed kunnen worden op gepakt. Dat werd onder meer be nadrukt door vertegenwoordigers van de huisartsen, de thuiszorg en de verpleeg- en verzorgingshuizen. Verder was het goed om samen te constateren dat. niet alles voor de toekomst nu reeds definitief vast te leggen is. Flexibiliteit is nodig om goed in te kunnen spelen op maat schappelijke en politieke ontwik kelingen.' De groep genodigden voor het sta keholdersoverleg was nog wat uit gebreid ten opzichte van de voor gaande keren. Naast vertegen woordigers van de gemeenten Soest, Baarn en Amenrsfoort, de provincie Utrecht, ziektekostenver zekeraars, huisartsen, thuiszorg, verpleeg- en verzorgingshuizen, verloskundigen en ambulancever voer, waren ook het Provinciaal Patiënten- en Consumenten Plat form, de Stichting Behoud Molen- dael, de gemeente Leusden en voor de overige regiogemeenten het Gewest Eemland uitgenodigd. Professor dr. C.W. Vroom zat het overleg voor. Mag de Soester L. van Huijge- voort zijn coffeeshop aan de Koninginnelaan verhuizen van de eerste verdieping naar de begane grond? Die vraag stond afgelopen woensdag centraal tijdens een zitting van de Utrechtse bestuursrechter. Van Huijgevoort is ruim acht jaar eigenaar van de coffeeshop, die van oudsher boven een eetcafé was gevestigd. Mr. B. Drykoningen, die woensdag het woord voerde na mens de Soester, vertelde woens dag dat zijn cliënt de ruimte voor heen huurde, maar dat hij inmid dels eigenaar is geworden van het gehele pand. En nu wil Van Huij gevoort zijn zaak verplaatsen naar de benedenverdieping van het pand. De gemeente Soest blijkt daar weinig voor te voelen. Zij vreest dat de overlast voor de buurt zou toenemen door een ver huizing. Volgens de gemeente is de kans groot dat de coffeeshop meer klan ten gaat trekken en dat er een 'aanzuigende werking' van uitgaat op allerlei jongeren die voor de deur van de zaak kunnen blijven hangen. Bovendien, zo stelde de gemeente, staat in de exploitatie vergunning die Van Huijgevoort van de gemeente kreeg dat hij zijn zaak aHeen op de eerste verdieping mag drijven. Drykoningen voerde aan dat meer klanten niet noodzakelijkerwijs meer overlast hoefde te betekenen. Bovendien zou Van Huijgevoort volgens hem juist overlast kunnen voorkomen als de zaak beneden is gevestigd, omdat hij dan direct kan zien wat er voor zijn deur gebeurt. Daarnaast zou de zaak beter toe gankelijk worden voor gehandi capten en mensen die slecht er been zijn, als zij op de begane grond gevestigd zou zijn, en zou den verschillende omringende winkeliers te kennen hebben gege ven dat zij geen probleem zien in de geplande verhuizing van de cof feeshop. En voor de straat zelf zou er wei nig veranderen, voegde hij daaraan toe. Van Huijgevoort is van plan de ingang van zijn zaak op dezelf de plaats te houden als die nu is, aan de zijkant van het pand. Daar op concludeerde gemeentemede werkster I. Welleman dat de rechtszaak woensdag weinig zin had. Zij wees erop dat de ingang van het eetcafé altijd aan de voor kant had gezeten en dat die niet mocht worden gewijzigd zonder vergunning van de gemeente. Dat zou dus sowieso moeten worden afgewacht, aldus Welleman. De rechter doet uitspraak op 7 ja- Als je 'Op 't Hoogt' (de papieren tijger van de afdeling communica tie van de gemeente) leest, lijkt het op de eerste pagina of Soest veel waarde hecht aan veiligheid rond de Kerstdagen en Oudejaars avond. Een mislukte vuurpijl. Soest heeft in daadkracht niet zo veel op met veiligheid. In onze provinciehoofdstad bestaat de Utrechtse Veiligheidsprijs. Zo'n initiatief zou ook wel wat voor Soest zijn. Op de vuurwerksite van Consu ment Veiligheid lees je alles over de HALT-pakketten voor scholen. Alleen Amersfoort maakt daar gebruik van. Soest niet. In Baarn hebben de gemeente, jongerenwerk, de politie en de brandweer gezamenlijk een suc cesvolle voorlichtingsactie georga niseerd voor basisschoolleerlin gen van groep 8. Soest niet. De directies van afvalbedrijven hebben in samenwerking met de Stichting Consument Veiligheid een nationale actie gestart om sa men met de burgerij en reinigings diensten op 1 januari meteen de gevaarlijke rotzooi op straat op te ruimen. Dat plan is ook aangebo den aan Soest en Zeist. Soest had geen belangstelling. Zeist wel. Het Radio Soest-programma 'Op Soest', dat op zondagmiddag 29 december vanuit Artishock recht streeks tussen 4 en 6 uur wordt uit gezonden, zal onder meer aan bo ven genoemde onderwerpen aan dacht besteden. Zie elders in dit blad. U kunt er bij zijn. Ook op andere veiligheidsterrei- nen laat Soest het afweten. De Soester basisscholen De Buut en De Wegwijzer moeten zelf de struiken en perkafzettingen bij de nooduitgangen en vluchtwegen verwijderen en de kosten daarvan betalen. Zo beslissen ze dat in het Witte Paleis aan het Raadhuis plein, waar dit jaar weer een vor stelijk kapitaal aan gigantische kerstpakketten is besteed. Waar Soest wel goed in is, is in het schrijven van notities, implemen tatieplannen en eindrappor tages. Dan heb ik het over de brandweer. Het peperdure rap port (70.000 gulden) van destijds over de centrale of decentrale uit- rukmethode van het externe bu reau AVD ging de prullenmand in, maar het gemeentebestuur liet het er niet bij zitten. Samen met de brandweer (dan zijn we van het ge zeur af?) bedacht men een list. Resultaat: de virtuele brandweer kazerne. Voorbereidingskosten: 30.000 euro. Bedoeld wordt - u gelooft uw oren niet - een opstap plaats. Een parkeerplaats op de hoek van de Vrijheidsweg en de Industrieweg. Op termijn tevens geschikt te maken voor de perma nente stalling van een tankauto, tien privé auto's, cabines om zich om te kleden, te douchen, etc. etc. Kosten: eveneens 30.000 euro. Virtueel betekent volgens de Dik ke Van Dale: slechts schijnbaar bestaand. V weet wel: je rijdt in de Tour de France virtueel in de gele trui, maar je hebt hem niet aan. De hele veiligheid in Soest is mij een beetje te virtueel. SOEST Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a rel. 035 - 602 93 60 Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Uw totaalinstallateur P.A. van den DIJSSEL bv KWALITEIT SERVICE bij al uw installatiewerk LOODGIETER SANITAIR GASONDERHOUD CENTRALE VERWARMING ELEKTRA VERHUUR GASTOESTELLEN Tevens QasowterfaMi Uneto-Vni Laanstraat 34a - Soest Tel.: 035 - 601 24 72 Fax: 035 - 601 11 87 Wij controles informa- nieuwe hiervoor de juiste

Soester Courant | 2002 | | pagina 3