1 A/ Peters Makelaardij wenst u voor 2003 fijn wonen in de groene zone. Petitie voor ondergrondse containers Beckmanstraat SLECHT BEELD? Echtpaar Druijff 60 jaar bijeen 'Witte Winter van Licht' op Klimop i ACTUEEL Li Fakkeldraagsters verkopen oliebollen van de Veluwe Geslaagde kerstacties op Waldheimmavo Baarn Winnaars Gouden Oliebol te gast in 'Op Soest' V<*t K90ttH PAGINA 4 mber 2002 mmmmmÊI Buurt stoort zich aan zwerfvuil en brandjes Voor al uw Verzekeringen, Financiële Diensten, Hypotheken en Pensioenen GEVRAAGD VASTE BEZORGERS SOISTERiaJURARIT Verboden wapen Oudejaarsbingo wijkvereniging Wij wensen u een Voorspoedig 2003 expert (H) SCHOEMAKER Van Barneveld naar oude meelopslagplaats in Soest soesterScourant y Amerpoort straks op internet BOWLING OVERHEES SOEST Voor de lekkerste OLIEBOLLER, APPELFLAPPERf, APPELBEIGNETS, BEBLIRER BOLLER HARTIGE HAPJES enz. enz. gaat u natuurlijk naar..... ïSt ie 55 )scest.nl 2rs maken hierbij bekend in artikel 3, eerste en eltijdenwet voor 2003 angewezen als dagen an de Winkeltijdenwet ver- jen in de gemeente Soest, 5 januari, 19 januari en 9 ipril (2e Paasdag), donder- rtsdag), maandag 9 juni ïdagen 29 juni, 13 juli, 7 en 9 november en vrijdag lag) 2003; ndere gelegenheid van tij- irtikel 4, lid a van de Win- itheffing hebben verleend le Winkeltijdenwet vervatte agen 7, 14 en 21 decem- it dat winkels alsmede be rderen aan het publiek dan wel te koop worden nde dagen voor het pu- der is de uitoefening van >or diegenen die daarvoor vergunning hebben. si; 1 5 J J WÊtÊ VRIJDAG 27 DECEMBER 2002 SOESTER COURANT ERGUNNINGEN cember 2002 )or een kapvergunning zijn parren, 1 conifeer om prong - 1 populier, 1 berk, un belangen te worden ge le vergunning kunnen dit >innen 4 weken na deze be ten bij de afdeling Groen en >oest, Postbus 2000, 3760 sr 035-6093643. Binnen i liggen de kapvergunrtingen ïeentehuis van Soest, kamer INNINGEN mber 2002 :ember 2002 eik (herplantplicht 6 eiken) lootboom tegen het genomen besluit ia verzending van het be- gediend bij het college van ders van de gemeente 0 CA Soest. PAGINA 5 PETERS Makelaardij voor wonen in de groene zohe Birkstraat87,3768 HD Soest. Tel. 035 - 601 62 5! E-mail www.petersmakelaardji.nl De afvalcontainers voor papier aan de Wiardi Beckmanstraat moeten ondergronds komen te liggen. Vijftig buurtbewoners hebben dat het gemeentebe stuur op het hart gedrukt in de vorm van een petitie. Volgens hen wordt er de laatste tijd in de papierbakken herhaalde lijk een fikkie gestoken, vooral 's nachts. Ook storen de omwo nenden zich aan het' zwerfvuil, ter wijl glasscherven nog wel eens de oorzaak zijn van lekke banden. Met ondergrondse containers is de kans op rondslingerend afval en brandjes veel kleiner, menen de tientallen Soesters. Ze wijzen in dat verband op de aanzienlijk schonere milieueilanden in Soest- Zuid en Soestdijk, waar de contai ners onder het aardoppervlak zijn 'verstopt'. 'Dat willen wij ook.' Het vuil dat niet in, maar bij de containers bij Hoogvliet wordt ge dumpt, is een voortdurende bron van ergernis. Dit jaar heeft de ge meente bij alle openbare contai ners waarschuwingen geplaatst. Mensen die de regels aan hun laars lappen en het (huis)vuil naast de afvalbakken laten slingeren, wor den zelf op de bon geslingerd. 'Maar deze borden helpen niet', zei een buurtbewoonster. 'De po litie let niet op de naleving.' Beleid Namens de vijftig bewoners over handigde Arie van der Vliet vori ge week de petitie aan wethouder Harry Witte en raadslid Yolande Gastelaars. De laatste beloofde dat de gemeente het verzoek zal be trekken bij het bepalen van het af valstoffenbeleid. Daarover werd dinsdag alvast van gedachten gewisseld tijdens een openbare informatie- en discussie bijeenkomst, waarop niet meer dan een handvol burgers was afgeko men. Het waren vooral raadsleden, ambtenaren en enkele genodigde deskundigen die de raadzaal be volkten. - Van hen stelde J. Oosterhof, direc teur van de Afvalverwerking Utrecht (AVU), vast dat Soest het gemiddeld goed doet op het ge bied van gescheiden inzameling van gft en glas, maar dat de apar te inzameling van papier nog beter kan. Zou Soest het papier huis- aan-huis willen laten ophalen, dan kost dat ongeveer 8 euro per huis houden per jaar, rekende Ooster hof voor. Voor Soest zou dat neer komen op circa 150 duizend euro. RIVM-medewerker Bresser be twijfelde of Soest wel zo goed scoort, omdat de afvalproductie in deze gemeente boven het landelijk gemiddelde ligt. 'Kennelijk zit er nog veel in het afval, wat daar niet thuishoort, maar naar de kringloop moet voor hergebruik of de recy cling van onderdelen.' Goede communicatie naar de bur gers toe is van belang, vonden bei de heren, net als directeur R.A. Schram van het Reinigingsbedrijf Midden-Nederland (RMN). 'Als de burgers niet gemotiveerd zijn en het beleid niet dragen, zullen ze er ook niet aan meewerken.' Met name in de hoogbouw is er nog veel te verbeteren. Bresser vindt het een goed idee als de gemeen te via de bewonersverenigingen contact gaat zoeken met deze in woners. Hoewel het gedrag van burgers en de afvalstoffeninzameling altijd voor verbetering vatbaar zal blij ven, mogen we in Nederland niet klagen, vindt Oosterhof. In Euro pa behoort ons land tot de top drie als het gaat om gescheiden inza meling. 'We hebben de mensen zo gek kunnen krijgen naar de afval bakken te gaan, ze trekken zich er dus wel wat van aan.' www.soesteronderlinee.nlinfo@soesteronderlinee.nl SO©St©r Soesterbergsestraat 26, Soest. 035 - 6029060 Ond©l"lïllfl© Op maandag 30 december staan de leden van Scouting groep de Fakkeldraagsters tra ditiegetrouw weer op twee plaatsen in Soest om oliebollen te verkopen. De verkooppun ten zijn gelijk aan die van vorig jaar: winkelcentrum Hartje Zuid, bij het beeldje van de winkelende dames, en winkel centrum Smitshof. De prijzen zijn laag, de kwaliteit is hoog. De opbrengst van de actie wordt besteed aan programma's, materiaal en zomerkampen. Wie oliebollen koopt bij de Fakkel- draagsters, doet niet alleen zichzelf een plezier. Kopers dragen ook bij aan het jeugdwerk in deze ge meente. Alle vorige jaren bakten de Fak keldraagsters hun oliebollen zelf. Dat vergde niet alleen heel wat in spanning maar ook een flinke in vestering. Veel eisen in de Arbo- wet gelden immers ook voor Scou tinggroepen. De leden van de groep hebben besloten dit jaar geen zelfgebakken oliebollen te verkopen. Ze betrekken de bollen nu van een warme bakker op de Veluwe. Uiteraard wilden de Fakkeldraag sters weten of deze bakker dezelf de kwaliteit kon leveren als ze zelf ieder jaar deden. Na wat onder zoek bleken de oliebollen de toets der kritiek ruimschoots te door staan. De Fakkeldraagsters bieden hun koopwaar dan ook met een gerust hart aan. Vroege verkoop Ondanks dat de leden dit jaar niet zelf bakken, zijn ze nog druk ge noeg om de actie in goede banen te leiden. In alle vroegte rijden twee van de leden die maandag morgen al naar Twello om daar de verse - nog warme - oliebollen op te halen. Inmiddels zijn dan al twee ploegen bezig om kramen op te bouwen op de verkooppunten. Het begin van de verkoop staat gepland om 8:00 uur. Het is de bedoeling dat de jeugdleden door gaan met de verkoop totdat alle oliebollen uitverkocht zijn. Wie vroeg komt heeft dus de grootste kans dat er nog bollen leverbaar zijn. Rond 16:00 uur stopt de ver koop. In het clubhuis aan de Den Bliek laan zijn leden die dag bezig met het klaarmaken van bestellingen. Jeugdleden kregen allemaal een bestellijst mee naar huis. Op die lijst noteerden ze de bestellingen van familie en bekenden. Daarmee heeft een deel van de oliebollen dus al een bestemming gekregen. Ruimte Het clubhuis van de Fakkeldraag sters is inmiddels al weer negen maanden in gebruik. Na de brand in april 2000 voerde de groep di verse acties om de herbouw te be talen. Die herbouw is zeer ge slaagd te noemen. Het gebouw is weer zeer geschikt voor de activi teiten die de groep erin ontplooit. De Scoutinggroep beschikt nu weer over zo veel ruimte, dat het zelfs mogelijk is nieuwe jeugdleden toe te laten. Scouting is een plezie rige en leerzame vrijetijdsbeleving voor kinderen en jongeren. De Fakkeldraagsters is in Soest de eni ge meisjesgroep. in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 4152 De Hypotheker Steenhoffstraat 66 - Soest Telefoon (035) 6036000 Vorige week donderdagavond heeft de politie tijdens de surveil lance in Soest een man aangehou den wegens het bezit van een me talen pijp. De politie reed tegen middernacht op de Noorderweg toen zij een auto zag staan waarvan de bestuurder met een voetganger in gesprek was. Hij blokkeerde daardoor de weg. Aangezien de bestuurder, een 20-jarige man uit Soest, na het gebruik van de claxon nog niet aan de kant ging, hielden de agenten hem staande. Ze zagen daarbij dat hij een holle metalen pijp naast zich op de pas sagierszitting had liggen. Hij werd daarvoor meegenomen naar het bureau, waar de man afstand deed van de pijp. In De Klarinet wordt morgen, za terdag 28 december, de oudejaars bingo van de wijkvereniging Over- hees gehouden. De balletjes gaan vanaf 20:00 uur rollen, maar wie de gezelligheid eerder wil opzoe ken, kan vanaf 19:00 uur in het ontmoetingscentrum terecht. De prijs van een kaart bedraagt 3,50 voor leden en donateurs van de wijkvereniging en 7,00 voor andere deelnemers. X C L U S I Openingstijden Dinsdag t/m donderdag 9.30 - 17.30 uur Vrijdag 9.30 - 21.00 uur Zaterdag 9.30 -17.00 uur Onze zaak is gesloten van 30 december t/m 4 januari 2003 Kerkstraat 5, 3764 CR Soest Tel: 035-6030303 www.vonkincerieurs.nl De laatste dagen voor de kerst vakantie voerden de leerlingen van de Waldheimmavo in Baarn actie voor twee 'goede doelen'. De leerlingen van klas 1 en 2 verrichtten karweitjes ten behoeve van een actie die is opgestart door oud-leerling Hanneke Maarleveld. Hanneke loopt haar LlO-stage op de Ritfeldschool in Paramaribo en werd daar getroffen door de erbar melijke staat van onderhoud van het dertig jaar oude schoolgebouw. Vanaf het moment dat de school is gebouwd, is er niets meer aan het gebouw gedaan. Er is 32.000 nodig om de school te renoveren. Een schijntje vergeleken bij het bedrag waarvoor de Waldheimma vo onlangs is aangepast. De onder- bouwleerlingen verzamelden aller lei karweitjes die ze donderdag middag 19 december uitvoerden. Het resultaat mocht er zijn. Er werd op één middag 1.586 bij- eengewerkt. De leerlingen van klas 3 en 4 on dersteunden het werk van de do cent natuur/scheikunde, dhr. De Jong. Hij is lid van 'Helping Hands', het jongerendiaconaat van zijn kerk. Deze groep jongeren is onder andere actief in inloophuis De Kloof in Amsterdam. Dit in loophuis biedt dak- en thuislozen een eigen plek in de binnenstad. Het was een grote wens van Hel ping Hands om 70 dak- en thuis lozen van 'De Kloof' dit jaar rond Kerst een kerstmaaltijd aan te bie den. Om het geld hiervoor bijeen te krijgen aten de leerlingen 24 uur lang niet. Hiervoor lieten zij zich sponsoren door familie en vrien den. De vastenactie begon donderdag morgen om 9:30 uur. Na school tijd was er een gevarieerd activitei tenprogramma. Rond middernacht werden de slaapzakken opgezocht. Na de kerstviering op vrijdagmor gen stond er voor de actievoerders een broodmaaltijd klaar. Moe maar voldaan keerden ze vervol gens huiswaarts in de wetens'chap dat hun actie ruim 2.300 had opgebracht. Door deze fantas tische opbrengst is het ook moge lijk om de gezellige inloopavond in De Kloof (met hapjes en een drankje) gedurende de jaarwisse ling te sponsoren. AI met al een resultaat waarop de Waldheimma vo heel erg trots is. Op zondagmiddag 29 decem ber presenteert Radio Soest haar maandelijkse magazine over mensen, meningen en mu ziek. Het programma wordt rechtstreeks uitgezonden van uit de Kunstenaarssociëteit Ar- tishock in Soest en begint om 16:00 uur. Onder de gasten van zondagmid dag zijn o.a. de winnaars van de Gouden Oliebol, genomineerd door Groen Links/Progressief Soest, en gekozen door de inwo ners van Soest. Verder zullen aan wezig zijn een vertegenwoordiger van de regiopolitie, een medewer ker van de Soester brandweer en een Vuurwerkverkoper. De discus sie zal gaan over de veiligheid van vuurwerk, de ondanks alle waar schuwingen vele ongevallen die jaarlijks plaatsvinden en de rol die de overheid daarbij kan of moet spelen. Een zeer bijzondere gast is de hon derdjarige mevrouw Van de Leur- Luteyn. Zij zal vertellen over de voorspellingen in de vorige eeuw voor deze eeuw. Honderd keer Oud en Nieuw vieren, waarvan toch 96 keer heel bewust. Het jaar 2003 is uitgeroepen tot Europees jaar voor de gehandicap ten. Plaatsgenoot Ruud van Zo meren is medewerker van het lan delijk organisatiebureau en hij legt uit waarom er zo'n jaar moet ko men. De boeddist Sainischi Gosha kijkt naar 2003 en maakt ons deel genoot van zijn verwachtingen. De muziek wordt verzorgd door het Berna Kousemaker Kwartet. Met Berna Kousemaker ook een ge sprek over de waarde van de Soes ter Cultuurprijs die binnenkort weer wordt uitgereikt. De presentatie is in handen van Jan Visser en Werner Paans. Radio Soest - 'Op Soest': zondag middag 29 december, kunstenaars sociëteit Artishock Soest. Aan vang: 16:00 uur. Toegang gratis. Reactietefeloon 'De Reactietelefoon, die bel je ge woon'. Radio Soest heeft een Reactietelefoon, 886093853. Bel op en vertel wat u op uw hart heeft. Een klacht, een wens, een blijde boodschap of een compli ment. Wij nemen uw bericht op en zenden het in zijn geheel uit. Iede re laatste zondag van de maand, tussen vier en zes uur. De reactie telefoon, die bel je gewoon. Sommige of alle televisiekanalen sneeuwerig? Verbazend veel mensen kijken naar een matig beeld, dit is vaak niet nodig. Onze specialisten controleren uw antennesignaal én de kabels met speciale meetapparatuur voor 30,- (ineI. voorrijden). U krijgt een meetrapport over de kwaliteit van alle zenders én uw bekabeling in huis. Kijk zonder zorgen naar een goed beeld. Bel Expert Schoemaker en maak een afspraak. Burg. Grothestraat9-Soest Tel. 035-601 03 44 Als ze praten, is de Barneveld- se afkomst te achterhalen, maar toch wonen ze al 45 jaar in Soest. K. Druijff (83) en zijn tachtigjarige bruid W. Druijff- Kuijt vierden vorige week hun zestigjarig huwelijksfeest. Bij hun woning in het zorgcentrum aan het Dalplein werden geluk wensen van koningin Beatrix en haar Utrechtse commissaris, mr. Boele Staal, bezorgd. Burgemees ter Koos Janssen nam met zijn vrouw persoonlijk poolshoogte bij de jubilarissen en feliciteerde hen namens het gemeentebestuur. Nadat ze van Barneveld naar Soest verhuisden, woonde het echtpaar decennia lang op de hoek van de Den Blieklaan en de Bosstraat, in een voormalige meelopslagplaats. Met name bezoekers van de sport complexen en de manege die er tot een jaar of 15 geleden schuin te genover stond, zullen zich herinne ren dat Druijff vaak in zijn tuin was te vinden. Hij werkte zelf overi gens voor meelbedrijf De Heus en werd bij zijn veertigjarig dienstver band koninklijk onderscheiden. Door suiker en longproblemen, kon hij niet langer in de Soester woning blijven en verkaste het echtpaar naar het Dalplein. Hij omschrijft zichzelf als een 'driftkop', al is hij zijn kwaadheid altijd weer snel kwijt. 'Als een van de kinderen niet luisterde, gooide hij met spullen', zegt zijn vrouw die zichzelf 'een echte Barneveld- se kip' noemt. 'Zij heeft de broek Burgemeester Janssen kwam het bruidspaar Druijff de felicitaties brengen. Foto: Herman van Dam. aan', zegt Druijff over zijn vrouw. Hij ontmoette haar toen hij als knecht werkzaam was op een Bar- neveldse boerderij, nog voordat hij in dienst trad van de meelfabriek. Terwijl hij stond te schoffelen, zag hij haar voorbij lopen. Zijn keuze was toen gemaakt en hij heeft er nooit spijt van gehad. Zij evenmin. ELKE WEEK EEN IN DE BUS? Neem een abonnement: €8,25 per halfjaar! tel.(035)6014152 Vanaf 1 januari 2003 is De Amer poort op internet te vinden onder www.amerpoort.nl. De Amerpoort is een organisatie voor zorg en dienstverlening aan mensen met een verstandelijke handicap in Baarn, Amersfoort, Achterveld, Leusden en Soest. Op de site is informatie te vinden over het brede zorgaanbod van De Amerpoort op het terrein van wo nen, logeren, dagbesteding, vor ming e.n training, vrijetijdsbeste ding en thuiszorg. Daarnaast kun nen sollicitanten via de site on-line solliciteren en hebben vrijwilligers de mogelijkheid zich aan te mel den. Centraal in de vormgeving van de site staan de cliënten en de werknemers van De Amerpoort. Het trefpunt van gezelligheid Willaertstroat 49/c 035 - 609 58 41 6 banen met computerscore Kinderbowlen (bumperbowlen) Perfecte gelegenheid voor uw bedrijfs- of familiefeestje barbecue steengrillrestaurant Internet: www.bowlingoverhees.nl E-mail: bowlingoverhees@planet.nl BROOD-IX BANKETBAKKERIJ Wij staan te bakken bij onze winkels aan de Birkstraat, Van Weedestraat, Beukenlaan en op het parkeerterrein bij Albert Heijn (Burg. Grothestraat) De speelzaal van de openbare basisschool de Klim op was vorige week woensdagavond omgetoverd in een schitterend witte en met lichtjes versierde ijsbaan: de 'Witte Winter van Licht'. Nadat de kinderen met de leerkrachten in de klaslokalen hadden gedineerd ston den ze met de ouders klaar om die Witte Winter van Licht binnen te gaan. Jong en oud waren op die ma nier bijeen. Met aandacht werd er gekeken naar de optredens van de kinderen: versjes, toneelstukjes, schaatsdansen, playbackshow, zang. Na afloop klon ken er gezamenlijke winterliedjes. Volgens de ouders was alles 'erg mooi en gezellig': een goede basis voor het nieuwe jaar.

Soester Courant | 2002 | | pagina 5