2002: Een goed verenigingsjaar 2002 VRIJDAG 27 DECEMBER 2002 SOESTER COURANT imer 26 Het was een goed jaar, af was het affeen maar vanwege het vereni gingsleven dat Soest rijk is. Of je nu jong bent of oud, sportief of kunstzinnig, graag in de geschiedenis duikt of een computercur sus wilt volgen, je komt ergens aan bod. Creatief, verzamelaar, muzikaal of wellicht dat allemaal? In Soest kun je altijd ergens te recht. Hulpvaardig, hulpbehoevend, kort, lang, dik of dun? Idem dito. Vandaar ditmaal een jaaroverzicht aan de hand van hetgeen verenigingen en instellingen zoal in 2002 beleefden. In de weten schap dat een dergelijk overzicht nooit compleet kan zijn, een wil lekeurige greep uit het kleurrijke aanbod van het Soester vereni gingsleven. Op drie pagina's met vooral foto's. Samenstelling en tekst: Johan van Beek. Foto's: Johan van Beek, Foto Bell, Herman van Oam, Aad Post, Jan van Steendelaar. De Fakkeldraagsters zijn weer uit de brand. Bijna twee jaar nadat een groot deel van het clubgebouw aan de Den Blieklaan door vuur werd ver woest, betrekken de meisjesscouts het deels nieuwe pand Dankzij finan ciële steun van de gemeente, maar vooral door een groot aantal acties van de leden en 'aanverwantenis genoeg geld verzameld voor de realisatie van een volwaardige ruimte. Vanaf april vormt die de uitvalbasis voorde vele activiteiten van de Fakkeldraagsters die zelfs tijdens de herbouw een le dengroei doormaken. Voor vijftig eurocent tot twee euro mag u er een meenemen, een boek of een plaat van de markt van Apollo. De jaarlijkse verkoop, er worden tienduizend boeken en duizenden elpees aangeboden, is opnieuw een suc ces. Dat het koor ook kan zingen, bewijst het onder meer tijdens de Do denherdenking op 4 mei, maar ook bij verschillende concerten die het Soester mannenkoor geeft. Toen niet en nu niet. Chemische middelen komen er bij 't Nut niet in. De leden van de biologische tuinbouwvereniging zaaien, schoffelen, knip pen, steken, harken en plukken op milieuvriendelijke wijze. Al 25 jaar. Aan de Jachthuislaan zijn de tachtig volwassen volkstuintjes allemaal in gebruik, er is zelfs een wachtlijst. De natuur mag haar gang gaan, de volkstuinders helpen een handje. 'Afwisseling in de flora leidt tot een gun stiger situatie voor de fauna', zegt secretaris J. Brouwer, rechts op de foto. Op de voorgrond E. van Looyengoed, lid van het eerste uur. De veertigste verjaardag van De Paardenkamp wordt uitgebreid en veelvuldig gevierd. Extra activiteiten op de twee traditionele open dagen op boerderij Vossevelt, zo mogelijk nog meer bezoekers en meer dan tien nieu we bewoners leiden tot vreugde in het rusthuis voor paarden. Het mooiste cadeau komt van hogerhand, als blijkt dat de minister afziet van de bezwaren tegen de realisatie van een tweede vestiging, verderop aan de Birkstraat. De 'dependance', waarvoor de nieuwbouw in 2003 zal plaatsvinden, biedt straks plaats aan on geveer vijftig paarden, zodat de stichting de lange wachtlijst iets kan gaan inkorten. Drie jaar eerder was de tijdklok ingesteld en in juni is het laatste uur van de Mavo Soest aangebroken. Een dalend aantal leerlingen en mislukte fusiebesprekingen gingen vooraf aan de sluiting van de thuiswerkvrije mavo. Nog 32 leerlingen maken het laatste examen op de school die in de jaren dertig aan de Gouden Ploeg als (openbare) ULO begon en in de jaren 70 naar de Valeriaanstraat verhuisde, waar ze in 1985 fuseerde met de IVO Van der Hucht Mavo. Enkele dagen later volgt een feestelijke stuiptrekking in de vorm van een reünie met meer dan 500 bezoekers. Het gebouw is nu gesloopt. Op het terrein worden woningen gebouwd. Een middagje veilig spelen op straat. Het kan 5 juni op de Plasweg die in het kader van de Nationale Straat speeldag door de bewonersvereniging Soest-Zuid mag worden afgezet. Ongeveer 600 kinderen van 0 tot 99) krijgen er tijdens onbevangen, maar ook educatieve onderdelen onbetwist voorrang en hoeven niet uit te kijken voor (gemotoriseerd) verkeer. En passant pleit ten de spelende voetgangers bij Harry Witte voor kind- vriendelijke routes naar de scholen, veilige oversteek plaatsen op de Ossendamweg en het vrijhouden van de trottoirs. Ook vragen ze hem het sluip- en vrachtver keer in de wijk tegen te gaan. t uw woonbon uist ingevulde woonbonnen Bovendien wordt gecontro- j voorwaarden voldoet. De lies klopt, wordt in volgorde s geldt de leeftijd en de lappelijke of economische Eemland.' n heeft over het toewijzings- i daarvoor terecht bij Portaal )f de afdeling Publiekszaken Dest. Ook zijn hier informatie- atie kunt u ook vinden op st.nl, bouwen en wonen, ing). ind bestaat uit de gemeenten Bunschoten, Eemnes, Leus- jenberg. I door de desbe- svulde bonnen of te 'erhuurder. rokken verhuurder. jatum: datum: onder de 18 jaar r: ts: /erk: e woning: tner jm invullen) stromer zie spelregels) land. ten periode van [raagt uw enkele tel: sve van een gehandi- i behorende persoon Een wereldrecord voor PVO! In 24 uur tijd speelt de muziekvereniging 115 stukken en is de vermelding in het Guiness Book of records verdiend. Aan de geslaag de poging doen 49 muzikanten mee, van wie er 31 het een etmaal volhouden en Gerrit Riezenbos (79) de oudste is. Tussen de muziekstukken mag slechts 30 leidt de periode dat men it huidig adres, ariteria bovenaan de kandi- den uw persoonlijke gege- j, gezinssamenstelling en eerd met de gegevens uit de sisadministratie Persoons- jegevens juist dan wordt de enaar/verhuurder aangebo- le woning dan krijgt u via de aptgiro waarmee u de leges een huisvestingsvergunning i voor een woning, dan wordt i na het verstrijken van de aderd door de verhuurder jingsbrief is het niet mogelijk en te bekijken. Het heeft geen nformeren naar uw kansen ANMERKING BENT GEK0 WONING ONTVANGT U gtoewijzing an de woningtoewijzingen 'en in een overzicht. Daarbij hoeveel reacties er op een jen en of de woning aan een ler is toegewezen. Ook wordt anduur, de eventuele maat- :onomische binding en het auntenaantal vermeld. Op die inschatting maken van uw dergelijk type woning en wensen aanpassen. ekenden an is het mogelijk om op ale gronden een urgentie- ijgen. Slechts in een zeer avallen zal een dergelijke ts van toepassing is voor een verstrekt. Informatie hierover ij de afdeling Publiekszaken anderdeel huisvesting. Ongeveer 1000 Soesters maken op 5 januari kennis met NV SRO dat als nieuwe exploitant de deuren van het sportcomplex aan de Dalweg heropent. In Spleasure Centrum Soest, zoals Aqua Indoor voortaan heet, wil SRO het bezoekersaantal in het eerste jaar op schroeven van 125.000 naar 200.000. Dat lukt, vooral door het recreatief zwemmen dat sneller een toevlucht neemt dan vestigingsmanager Daan van Wester had gedacht. Verder zijn de zwemcursussen vrijwel vol. Het saunabezoek valt nog tegen, maar deze voorziening wordt in de loop van 2003 aangepast, net als het zwem bad dat een buitenbassin krijgt. Afhankelijk van de duur van de procedures zullen in 2004 de werkzaam heden gereed zijn. Met de enorme toestroom van asielzoekers heeft de Stichting Vluchte lingenwerk handenvol werk. Ook voor de Soester afdeling is het aanpo ten en ze kan nog wel wat huiswerkbegeleiders gebruiken. Vrijwilligers zijn sowieso welkom, ook voor andere werkzaamheden die de vreemdelingen letterlijk en figuurlijk op weg kunnen helpen. Mahmoud Bari (rechts) is bezig met rijlessen in een vrachtwagen. Gerard Wiegmans van Vluchte lingenwerk helpt de Afghaan bij de voorbereiding op het theorie-examen voor het groot rijbewijs. Bari volgt verder bij ROC De Amerlanden vijf ochtenden per week een cursus Nederlands en werkt 's middags in een res taurant. seconden worden gewacht, elk muziekstuk moet mini maal twee minuten duren. Om de twee uur neemt een van de 5 dirigenten de leiding van een ander over. Als de vaste dirigent Peter Rieke niet het stokje hanteert, speelt hij met het orkest mee. Met de sponsoropbreng sten kunnen nieuwe uniformen worden aangeschaft. 't een serieuze klacht mocht lingtoewijzing, dan kunt u die i bij de gemeente Soest, Woonruimteverdeling, Post- SOEST. te kan het aantal kindplaatsen worden verdubbeld naar 48. Aanwezig bij de officiële opening door wethouder Neks Blommen is onder anderen directeur Mieke van Kooten die -na een dienstverband van 25 jaar - in de herfst afscheid neemt en een van de circa twintig Soes ters is, die een koninklijke ondencheiding krijgen. Aan de Talmalaan beschikt de Stichting Kindercen tra Soest (SKS) al over Het Kasteel. Naast enkele an dere vestigingen komt daar in januari een paleis bij: het Duinpaleis aan, jawel, de Duinweg. Peuterspeelzaal Olleke Bolleke is daar verbouwd en uitgebreid en krijgt meteen een nieuwe naam. Dankzij de extra ruim- enkele demonstranten. Ordebewakers manoeuvreren het Soester korps zodanig, dat het groepje oproer kraaiers uit het zicht blijft, 't Gild is vervolgens oog getuige van het enige verf)incidentje tijdens het huwe lijk van de eeuw. De onvergetelijke dag wordt door be trokken omschreven als 'een magnifieke ervaring'. Op een steenworp - beter gezegd 'zakjeverfworp' - afstand van de Gouden Koets staat in Amsterdam een aelegatie van het Groot Gaesbeeker Gilde in vol or- Ibaat opgesteld. De 25 gildebroeders krijgen voor de rondrit van het prinselijk bruidspaar door de hoofdstad een plek op het Koningsplein. Daar bevinden zich ook Het basisonderwijs staat vaak in het nieuws. Voor de openbare scholen De Klimop en Desmond Tutu worden koortsachtig voorbereidingen getroffen voorde realisatie van het Breed Educatief Centrum, dat in 2004 aan de Smitsweg in gebruik genomen gaat wor den. Ook de Montessorischool krijgt nieuwbouw, zo wordt bekend, en wel aan de andere kant van de Dal- weg. Als een binnenbrand bij De Driespong aan de St. Theresiastraat niet eerder was ontdekt door een leer ling, had deze Daltonschool wellicht ook een ander onderkomen moeten zoeken. De ruim 200 kinderen nemen afscheid van directeur Pieter Wilhelmus.

Soester Courant | 2002 | | pagina 9