n intratum Nieuwe riolering in Heuvelweg Dienstapotheek Eemland gaat morgen van start Kastanje mag niet gekapt OPRUIMING GEOPEND Visser Fraaie verjaring Vogelvrienden SLAS-schrijfwedstrijd: fabels en 'dierdichten' Soester Carnaval is niet welkom op Gildeterrein Mogen scholen allochtone kinderen weigeren? Intratuin Amé5ÏW|llj ACTUEEL t Ook extra drempels en stopverbod bij restaurant Andere regeling voor avond, nacht en weekend Gedichtendag 2003 Feesttent komt bij SEC te staan Nieuwjaarsbijeenkomst D66 ZONDAG 5 JANUARI VAN 11.00-17.00 UUR MEUBELEN Klassiek, eiken en modern GEBR. VAN WOERKOM Wegwerk 'Droog slapen kun je leren' Kostuumwedstrijd Narre Knollen—SEC Mea Culpa Fakkeldraagsters houden 400 euro aan verkoop over - wenst u een i voorspoedig en gezond 2003. Witgoed specialis Service voor olie merken DONDERDAG 2 JANUARI 2003 SOESTER COURANT PAGINA 3 Begin dit jaar zal de hoofdrio lering in de Heuvelweg worden vervangen. Bij een video-in spectie zijn ernstige lekkages, verplaatsingen en scheuren aan het daglicht gekomen, zo dat snel actie moet worden on dernomen. Aanvankelijk zou de vervanging pas na 2008 worden uitgevoerd. De kosten, inclusief een beperkte herinrichting van de weg, bedragen 271 duizend euro, exclusief de 40 duizend euro die in 2002 werd uit gegeven aan de voorbereidingen. De schade aan het riool is eigen lijk niet verrassend. De laatste ja ren ontstonden er in de Heuvelweg al verzakkingen en gaten, alle het gevolg van lekkages. Bewoners klaagden regelmatig over water overlast en de slechte staat van de weg. Het College wil de vervanging op korte termijn laten uitvoeren. Om wateroverlast in de toekomst te voorkomen, zullen extra kolken worden gerealiseerd voor de afvoer van hemelwater. Daarna zal de Heuvelweg worden heringericht. Met het oog daarop is de bewoners in mei vorig jaar reeds gevraagd suggesties te doen en hun wensen kenbaar te maken. Er liggen verzoeken voor twee extra drempels, aan het begin bij restaurant China en ter hoogte van de huisnummers 1 en 2a. Deze zullen worden gehonoreerd. De asfaltverharding wordt vervangen door elementen-verharding en in verband met de parkeeroverlast komt er bij China een stopverbod. Het voorstel van het College wordt dinsdag 14 januari behandeld door de commissie ruimtelijke ordening en verkeer. Op donderdag 23 ja nuari neemt de gemeenteraad een besluit over de kredietaanvraag. Andere straten Daarnaast "wordt de raad gevraagd 312 duizend euro beschikbaar te stellen voor de vervanging van de len van de rioleringen in andere straten. Het gaat om Colenso, de Talmalaan en de Van Goyenlaan. Er blijft dan nog voldoende geld over voor het bijleggen van een persleiding in de Sterrenbergweg in Soesterberg. Voor deze werk zaamheden was eerder al een voor bereidingskrediet van 32 duizend euro gegeven. Foto: Soester Courant Aan het begin van de Heuvelweg komen extra drempels. Morgen, vrijdag 3 januari, gaat de Dienstapotheek Eemland van start. De Dienstapotheek Eemland gaat in de regio Eem land alle avond-, nacht en weekenddiensten voor de apo theken verzorgen. Het wordt voor mensen die buiten de nor male openingstijden een apo theek nodig hebben een stuk eenvoudiger: er is voortaan nog maar één dienstdoende apotheek: Dienstapotheek Eemland. De Dienstapotheek Eemland is gevestigd in een tijdelijke behui zing naast de Huisartsenpost op het terrein van het Meander Me disch Centrum locatie de Lichten berg in Amersfoort. Men kan de Dienstapotheek Eemland bereiken via de ingang aan de Hugo de Grootlaan. De Dienstapotheek Eemland is een gezamenlijk initiatief van de apotheken in Amersfoort, Soest, Bunschoten, Hoevelaken, Leus den, Woudenberg, Scherpenzeel, Barneveld en Voorthuizen. In to taal doen 27 apotheken mee. Baarn heeft er voorlopig voor ge kozen een eigen dienstregeling te handhaven. Het ligt in de lijn der verwachting dat ook de patiënten van de apotheekhoudende huisart sen uit de regio terecht kunnen bij de Dienstapotheek Eemland, maar daarover wordt met de be rt trokken huisartsen nog overleg ge pleegd. Openingstijden De Dienstapotheek zal op werkda gen geopend zijn van 17:30 tot 08:00 uur de volgende ochtend en het hele weekend van vrijdagmid dag 17:30 uur tot maandagochtend 08:00 uur. Op feestdagen is de Dienstapotheek geopend vanaf de laatste werkdag 17:30 uur tot 08:00 uur in de ochtend van de eerstvolgende werkdag. De dienstapotheek is telefonisch te bereiken tijdens de openingstijden van de Dienstapotheek, via §2 033-4328500. Dit telefoonnum mer is momenteel in gebruik als spoednummer tijdens de nachten. In feite blijft dit nummer dus in ge bruik en krijgt men rechtstreeks de Dienstapotheek aan de lijn. Spoedrecepten Vanaf morgen (3 januari 2003) om 17:30 uur kan men in de Dienst apotheek terecht voor spoedrecep ten. De medicijnen die in de avond- of weekenddienst door een dienstdoende huisarts op de huis artsenpost voorgeschreven zijn kan men dus direct afhalen bij Dienst apotheek Eemland. Ook spoedre cepten van bijvoorbeeld het zie kenhuis of een tandarts kunnen bij de Dienstapotheek worden opge haald. Het is niet de bedoeling om niet- spoedeisende (herhaal)recepten bij de Dienstapotheek te halen. Daar voor kan men bij de eigen apo theek terecht. De voorraad en ook de personele bezetting van de Dienstapotheek zijn daarvoor niet toereikend. Voor geneesmiddelen zonder recept zal na 12 uur 's nachts een toeslag worden ge vraagd. Zorg ervoor dat u altijd medicijnen in huis heeft! Koppeling De voorbereidingen voor de Dienstapotheek zijn in volle gang. Niet alleen moet er een compleet nieuwe apotheek ingericht worden, ook zal er in de Dienstapotheek Eemland een speciale mogelijk heid komen om de huidige medi catie van iemand te raadplegen. Daartoe moet een speciale compu ter als communicatieserver geïn stalleerd worden. Dit traject blijkt veel meer tijd te vergen dan was gedacht. Het opvragen van medi catieoverzichten uit de eigen apo theek zal daarom bij de start in Dienstapotheek Eemland maar voor een klein aantal apotheken operationeel zijn. Er wordt hard gewerkt om binnen enkele maan den het grootste deel van de apo theken gekoppeld te hebben. De koppeling biedt de patiënt de zekerheid dat het voorgeschreven geneesmiddel past bij de andere geneesmiddelen die hij/zij al ge bruikt. Dat kan bijvoorbeeld ver velende bijwerkingen voorkomen. Ook wordt via deze koppeling de eigen apotheek geïnformeerd wel ke geneesmiddelen men in de Dienstapotheek Eemland gekre gen heeft. Het College van B. en W. heeft de bewoner van een huis aan de Wiardi Beckmanstraat geen kapvergunning verleend voor een kastanje in hun eigen tuin, waarvan hij 'onvaardbare over last' zegt te ondervinden. De boom is echter (te) gezond. Dat blijkt na de inspectie door de bomendeskundige van de gemeen te, die tot de conclusie is gekomen dat het een vitale boom is, die op meer dan vier meter van het huis staat, vermoedelijk meer dan 50 jaar oud is en nog wel meer dan 15 jaar 'levensverwachting' heeft. De kastanje is bovendien beeldbepa lend en 'dendrologisch waardevol'. Het zijn allemaal criteria uit de nota 'Bomen over Bomen', die in dit geval van toepassing zijn. Vol gens de bewoner echter belemmert de boom het zonlicht en zorgt hij voor overlast door het verlies van kastanjes, bolsters en blad, door vallende takken, schade aan de bestrating in de tuin door wortel- opdruk en door uitwerpselen van duiven. Volgens de bomendeskundige is er geen sprake van overmatige over last, en zeker niet als de boom des kundig gesnoeid wordt. De bewoner had vorig jaar ook al een kapvergunning aangevraagd, die eveneens werd afgewezen. In middels is hij van mening dat de overlast 'onaanvaardbaar' is. De Stichting Literaire Acti viteiten Soest (SLAS) orga niseert ter gelegenheid van Gedichtendag 2003 een schrijfwedstrijd onder de bevolking van Soest en Soesterberg. De opdracht luidt: schrijf een moderne fabel of diergedicht om zo via de dierenwereld uw visie te laten horen op de men senwereld (eventueel in Soest of Soesterberg) van de 21e eeuw. Fabels en andere diergedich ten staan op de vierde Ge dichtendag (op 30 januari) in Nederland en Vlaanderen centraal (zie hier over: www.gedichtendag.nl). De SLAS nodigt belangstellenden uit oorspronkelijk geschreven teksten/gedichten in te sturen. Iedereen mag meedoen. De drie beste inzendingen worden gehonoreerd met een geldprijs, gepubliceerd in de Soester Cou rant en voorgedragen door de inzender bij Radio Soest. De inzendingen moeten vóór 15 januari 2003, getypt of ge print, op A4-formaat in drie voud ingezonden worden bij het secretariaat van de SLAS: Speenkruidstraat 5, 3765 AA in Soest (fax 035-5880926, e- mail: apost@wxs.nl). Vermeld bij de inzending: naam, adres, leeftijd en telefoonnummer. De jury, onder leiding van Peter Ensdorff, bestaat uit bestuursle den van de SLAS. De prijsuit reiking geschiedt op 30 januari in de theaterzaal van de Brede Bibliotheek, tijdens een- literai re manifestatie. Elke deelnemer aan de schrijfwedstrijd ontvangt voor deze bijeenkomst twee gratis toegangsbewijzen. Nadere inlichtingen: 035-6014283. We zijn allemaal voor vrijheid van ondenvijs. Maar vrijheid voor wie? Voor ouders om hun kinderen naar de school van hun keuze te zenden of voor scholen - van bijzonder onder wijs om bepaalde, bijvoor beeld allochtone, kinderen te weigeren? Artikel 23 van de Grondwet geeft het recht tot zo'n weigering. Dat leidt in de praktijk tot een oneven wichtige verdeling van allochtone leerlingen over het openbaar en het bijzonder onderwijs. Hoe kun nen we hierin verbetering bren gen? In de eerste plaats natuurlijk door overleg. Maar dat blijkt vaak onvoldoende resultaat te hebben. Moet artikel 23 worden aangepast, kunnen bijzondere scholen die hun verantwoordelijkheid onvoldoende nemen misschien financieel gekort worden? Maar in hoeverre ligt het ook aan de ouders van allochtone leerlingen? Daarover gaan de bezoekers tij dens de D66-nieuwjaarsbijeen komst in discussie met Fatma Ko- ser-Kaya. Zij is juriste, van Turk se afkomst, staat nummer 8 op de D66-kandidatenlijst voor de Twee de Kamer en wil zich daar vooral inzetten voor een volwaardige deelname van allochtonen aan on derwijs en werk. Na haar inleiding en discussie is er tijd voor napraten en een onge dwongen samenzijn. Iedereen is van harte welkom op woensdag 8 januari, 20:00 uur, in De Schoof, Molenstraat 142. De kastanje aan de Wiardi tsecKmansiruui Foto: Foto Bell 4 ETAGES MFIJBELEN met lift De dealer in uw regio voor fitform-fauteuils N begrip voor kwaliteit, service en prijs Steenhoffstraat 61 - Soest035-601 32 80 Gevraagd VAKANTIE BEZORGERS in Soest voor de SOESTCRiÉCOURANX Aanmelden: tel. 6014152 Voor de komende periode zijn de volgende wegwerkzaamheden ge pland: Peter van den Breemerweg. Op maandag 6 en dinsdag 7 janua ri is de Peter van den Breemerweg, tussen nummer 13 en de Spieker- weg, afgesloten voor het verkeer. Er wordt dan een kapotte afwate- ringspijp, die onder de weg zit, vervangen. Het verkeer wordt door middel van borden omgeleid. Nu partycentrum Bos en Duin - alias de Knollenburcht - aan de Bosstraat gesloten is, moet de Soester carnavalsvereniging De Narre Knollen op zoek naar een ander onderkomen. Dat blijkt zo eenvoudig niet. In het komende carnavalsweekend (28 februari t/m 2 maart) ver wachten de Narre Knollen weer zo'n 700 a 1000 feestgangers. Voor kleinschaliger activiteiten is nog wel onderdak te vinden - zo als ook het prinsenbal in november bij de handbalclub BDC (Henriët- te Blaekweg) plaatsvond - maar in de Soester horeca is geen bedrijf te vinden dat groot genoeg is en be reid is de carnavalsvierders het hele weekend te herbergen. Het College van B. en W. vindt het belangrijk dat het feest op één plek wordt gehouden, zodat het duide lijk is waar het feest wordt gehou den, en 'zodat zoeken en rond zwerven van carnavalsgangers (en de mogelijke overlast daardoor voor de omgeving) wordt voorko men', aldus het ambtelijk advies Op donderdag 9 januari organi seert de GGD Eemland een infor matieavond over bedplassen voor ouders uit o.a. de gemeente Soest. Een jeugdverpleegkundige gaat dan in op de oorzaken van bed plassen en methoden om het bed plassen bij kinderen te verminde ren dan wel te beëindigen. Er wordt aandacht besteed aan prij zen, hygiëne, 's avonds opnemen, de kalendermethode, de piaswek ker en de droogbedtraining. De informatieavond is bedoeld voor ouders van kinderen vanaf 7 jaar en vindt plaats in de Mariaschool in Eemnes (Schoolpad 1) van 20:00 tot 22:15 uur. Met de informatie die gegeven wordt blijken veel ouders in staat te zijn hun kinderen te helpen bij het droog leren slapen. Er is spra ke van bedplassen als een kind ouder dan 7 jaar tijdens de slaap, zonder opzet één of meer malen per week in bed plast. Dit varieert van twee maal per week tot iedere nacht nat. Opgave: afdeling Jeugdgezond- I heidszorg GGD: §§033-4678180, aan B. en W. Ook bedrijfsgebou wen zijn geen optie, omdat ze niet zijn ingesteld op evenementen met veel mensen. Met name de brand veiligheid vergt dan zoveel maatre gelen dat het financieel onhaalbaar is voor de carnavalsvereniging, nog afgezien van de vraag of de eige naar van zo'n pand het wel ter be schikking wil stellen. Het College heeft De Narre Knol len daarom toestemming gegeven om een grote feesttent neer te zet ten op het terrein van de voetbal club SEC, eveneens aan de Bos straat. De optie om de tent neer te zetten op het Gildeterrein aan de Ferdinand Huycklaan - waar het Gilde tijdens de Gildefeesten in augustus zelf ook altijd vele hon derden feestvierders ontvangt - is wel overwogen, maar inmiddels ook onhaalbaar gebleken. De Nar re Knollen hebben bij het Gilde nul op het rekest gekregen 'in ver band met de gevolgen voor het ter rein', aldus het ambtelijk advies. Op zondag 5 januari wordt op het terrein van de voetbalvereniging SEC aan de Bosstraat de traditio nele gekostumeerde voetbalwed strijd tussen een team van de car navalsvereniging de Narre Knollen en SEC gespeeld. Aanvang: 12:00 uur. fax: 033-4678101, e-mail: jgz@ggdeemland.nl (met naam, leeftijd en adres van het kind). De informatieavond dient tevens als toegang tot de cursus 'Droog slapen kun je leren': een serie van zes bijeenkomsten van elk twee uur, vanaf 23 januari. De cursus gaat dieper in op oorzaken en ge volgen van bedplassen en het ge bruik van de piaswekker. Wie aan deze cursus wil deelnemen moet aan een aantal voorwaarden vol doen: het kind moet 7 jaar of ouder zijn; eerdere pogingen (ook de piaswekker) moeten niet tot een positief resultaat geleid heb ben, een medische oorzaak moet uitgesloten zijn en ouders moeten vooraf een gesprek met de jeugd verpleegkundige hebben. Meer in formatie: www.ggdeemland.nl. De tweede dag van het nieuwe jaar is een goed moment om mijn excu ses aan te bieden aan de lezers en lezeressen, die zich al vijf jaar er geren aan mijn columns. Aan al die Soesters, die terecht of onte recht in hun wiek zijn geschoten door mijn (on)genuanceerde op merkingen, uitlatingen en ontboe zemingen. Uitgezonderd natuur lijk de velen, die de stukjes uit knippen, opprikken of bewaren. Als ik iemand pijn heb gedaan, was het mijn schuld. Dit blad treft geen enkele blaam. Alleen als mijn verhaaltje te soft was, kreeg ik van de redactie de wind van vo ren. 'Daar betalen we je niet voor'. Maar ja, je kunt toch niet elke week kritisch zijn of vooringeno men. Vaak was ik verblind en barstte van de vooroordelen. Snik. Zeg nooit uw abonnement op om mij. Sla gewoon bladzij drie over en blader door naar de familiebe richten, die - zo wijst onderzoek uit - het meest gelezen worden. Ik wil dit nieuwe jaar met een schone lei beginnen. Ik vraag ne derig vergiffenis voor de slapeloze nachten, die ik het gemeentebe stuur bezorgde. Tenslotte vormen zij de straatjuwelen van de lokale democratie. Het College van Burgemeester Wethouders vind ik best heel des kundig en ter zake. Een leugentje om bestwil moet kunnen als wet houder Bart Krol de sportschool wil verplaatsen naar het bedrijven terrein ten gunste van het Spoor- dal. Dierenarts Jan Meursing moet niet zo zeuren: bestemmings plannen zijn er niet voor niets. Bert Krijger. Zelden noem ik zijn naam op deze plek, omdat ik niets begrijp van wat hij zegt. Vergiffe nis. Ik zal nog beter luisteren. Burgemeester Janssen (sorry) is een aimabel mens met een fijn be snaard Soest-gevoel. De nieuwe gemeentesecretaris, mevrouw Bakker (zeg maar Loes), heeft de Kermispot opgeheven. Zij is een aanwinst voor Soest. Ik houd van haar. Diep ontzag heb ik voor de door mij zo verguisde Harry Witte, wet houder van Culturele Belangen Groen Soest. Voor zijn voortschrij dend inzicht van 180 graden en zijn bestuurlijke souplesse inzake het Spoordal. Voortaan zal ik proberen eerlijker te zijn. Want neem nu bijvoorbeeld pro fessor dr. Pieter Tops van 'Elan in burgerparticipatie'. Hij is hele maal niet van het CDA, zoals ik in mijn 243ste column beweerde. Hij is van de PvdA. Dom, dom, dom. Dat vertelde mij zijn assistent dr. Frank Hendriks, universitair hoofddocent bestuurskunde van de Faculteit der Rechtsgeleerd heid, Centrum voor Recht, Be stuur en Informatisering in Til burg. Dat mag een centje kosten. Ik had met hem een diepgaand ge sprek over burgerparticipatie in Soest en bood hem desgevraagd mijn belangeloze adviezen aan om nog te redden wat er te redden valt. Ik zal mijn leven beteren in 2003. Gelukkig nieuwjaar. Aan de oliebollenverkoop hebben De Fakkeldraagsters maandag 400,00 overgehouden. De leden van de meisjes scoutinggroep be manden kramen in de winkelcen tra Soest-Zuid en Smitshof. De verkoop van de oliebollen - dit jaar voor het eerst niet zelfgebak ken, maar afkomstig uit Twello - kwam vooral tegen het middaguur goed op gang en uiteindelijk wer den er 3500 verhandeld. Van de winst zal de groep nieuwe materi alen aanschaffen en activiteiten bekostigen. Omdat De Fakkeldraagsters steeds meer kaderleden erbij hebben ge kregen, is de wachtlijst opgeheven. Daarom kunnen er weer nieuwe leden worden toegelaten. Voor in formatie kan contact worden op genomen met bestuurslid Marjo lein ten Brinke, S§ 6024436. het groene warenhuis KvyiJn verband met inventarisatie zijn wij SaiJjKtonderdag 2 januari gesloten. Amenfoort, Amsterdamse «eg 139. 033-4611203. dondertag.'-Tijdsg kocparond. ELKE WEEK EEN SOf5TEK'TCOURANTy IN DE BUS? Neem een abonnement: €8,75 per halfjaar! tel.(035)6014152 De festiviteiten ter gelegenheid van het 50-jarig be staan van de Soester Vogelvrienden zijn afgerond. Rondde kerstdagen hield de vereniging de distr iets ten toonstelling in haar clubgebouw aan de Parallelweg. Daar waren ongeveer 500prachtige gevleugelde exem plaren uit de provincie te zien. Het was overigens niet de eerste keer dat de Vogelvrienden deze tentoonstelling mochten organiseren, ue vogeiuejneuutra -»vr»c kers hadden vorige maand ook reeds een receptie ge houden in verband met het halve eeuwfeest. De ten toonstelling van vorige week, die werd geopend door burgemeester Koos Janssen, trok veel bekijks. Foto: Foto Bell. SOEST Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60

Soester Courant | 2003 | | pagina 3