B/C-pupillen als eersten van start c I V SoVoCo snuffelt aan eredivisie BDC zaterdag in actie 5 e Kerst-Inn voor senioren aruóhoch Van de Weerd en Kuyt weer de snelsten bij SV Eemland Vijf schoolteams winnaar op basketbaltoernooi Red Stars KVO klimt na tweede zege Donderdag 2januari 2003" Mcu dan 2000 deelnemers in 22e Sylvestercross SOESTER COURANT PAGINA 7 Film: 'Ramses' xpositie en Jazz club Perron 5B 49 ,a9 4 januari, 2°03 Sportprogramma Verhalenochtend in De Soester Kring SCHAATSEN Brede Bibliotheek Soest theekf Film 'Snow Dogs' Film: 'Ja zuster nee zuster' VISSEN De Snoekbaars 1383 vissen aan de haak Zaterdag om 18:15 uur in De Bunt bekerduel met Volco VOLLEYBAL Feestmiddag en wandeling Koen Smeeing succesvol in Utrecht HANDBAL BASKETBAL KORFBAL Ook UNI moet eraan geloven: 16-8 Bijna 90 mensen aan kerstdis V WOONIDEEËN 035 - 601 34 03 zw.otaksoest.nl info@otaksoest.nl ?gA1. Vrijdag koopavond. Pupillen zijn dinsdagmorgen als eersten gestart in de 22' Sylvestercross. \n de Lange Duinen en het omringende bos renden meer dan tweeduizend 'topsporters en recreanten het oude jaar uit. Opnieuw leverden de Stich- ing Sylvestercross en een leger vrijwilligers een topprestatie. Er waren lo ten voor pupillen, junioren, senioren en veteranen. Bij de dames en de teren verschenen tevens veel sterke atleten aan de start. Ondanks de af- GEGARANDEERD NERGENS GOEDKOPER Maandag 6 januari Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Beste documentaire Nederlands Film Festival 2002 aterdag 4 januari LER rtishocks tekenclub exposeert et 'Goedgemutste Joffers', hij lodderlijcke Nymphen soet, ie nauwelyx een rosenhoedt m gouwe croon soudt geven oe wel lust u uw leven! ing de'rey van jofferen' Uit: 'Granida', P.C. Hooft oedgemutste Joffers ig'° j Pizza crossa I Milanese Ji-SO 1.69, overige smaken 2*391-99 Per stuk Hamburgers Naturel of gepaneerd 5 stuks a 100 gravn Lonny's maaltijden Uit ons koelmeubel. Ayam Betawi of Pamk' Per stuk 500/545 gram expositie in de eerste maand het nieuwe jaar wordt ver- jzorgd door Artishocks tekenclub. tekenclub kiest steeds zelf een [thema, waarna de leden speciaal voor die expositie een werkstuk ■maken. Ditmaal is het thema ['Goedgemutste joffers', ontleend bovengenoemde strofen uit het toneelstuk 'Granida' van P.C. looft. De laatste keer dat de Te enclub exposeerde, in juni van dit r, was het thema droedelen. Jroedels zijn krabbels en tekenin gen, die men in gedachten - onder het luisteren naar iets - maakt. Het fcverk bestaat uit schilderijen op paneel in olieverf en acryl. )e tekenclub heeft haar vaste blubavond op dinsdag van 20:00 [tot 22:00 uur in het Verenigings gebouw, Steenhoffstraat 46a. leer informatie is te verkrijgen bij lansje Prinsen, 886019038. e feestelijke opening - aanvang 21:00 uur - van de expositie wordt als gebruikelijk gecombineerd iet een optreden van het Artis- huisorkest, het jazzensemble 'erron 5B'. De expositie loopt t/ 21 januari en is ook op maan- jmagavonden van 21:30 t/m 22:30 ^^ïur te bezichtigen. Nadere info: 886019577. De zanger, acteur en schilder Ramses Shaffy, icoon van het vrij gevochten intense bestaan van de jaren zestig, wordt nu geconfron teerd met de gevolgen van zijn le venswijze. Hoewel de omstandig heden anders zijn geworden is hij zichzelf gebleven. Regisseur Pieter Fleury was in de jaren zestig als klein jongetje de overbuurman van Ramses Shaffy in de Derde Wete ringdwarsstraat in Amsterdam. Vanuit zijn zolderraam volgde hij nieuwsgierig de mensen en gelui den die vanuit het huis aan de overkant kwamen. Soms keek hij door de brievenbus en mocht hij bij Ramses in de tuin spelen. Van uit deze herinnering heeft Pieter Fleury een documentaire gemaakt over Shaffy en zijn leven - een le ven waarvan hartstochtelijke mu ziek de weerslag is. In de film komt naast Ramses Shaffy zijn vriend en vroegere partner Joop Admiraal uitvoerig aan het woord. Ook vertellen Liesbeth List, Louis van Dijk en Shireen Strooker over de ongeremde vrijheid van vroeger die zij met Ramses hebben meege maakt. De nu 69-jarige Shaffy zien we in zijn afhankelijke situatie van nu, als bewoner van een verzor gingstehuis. Amsterdam vormt het decor voor het verhaal: de stad waarin Ramses leeft in contrast met het beeld van diezelfde stad tijdens de jaren zestig. Aanvang eerste voorstelling: 19:30 uur; aanvang tweede voorstelling: 21:00 uur. Entree 5,00; CJP 65+ 3,50. Reserveren: maandag t/m vrijdag 9:00-13:00 uur, S86019577. Hak Wintergroenten se bruine bonen, kapucijners, witte bonen, witte bonen in tomatensaus, rode kool, ooi met appel of boerenkool Pot 720 ml- 'Sdag 8.00-20.00 rdag 8.00-18.00 Pnj'^i|,igingpn en/of zetfouten eoorbefu11' Badminton 12:30 Selby-Irene (Bowling Soest) Handbal 20:10 Smeeing/BDC (H)-Volen- dam 2 (Beukendal) Korfbal 17:25 Woudenberg 5-EemvogeIs 19:15 KVO-Wolderwijd (Ban- ninghal) Volleybal 18:15 Stam/SoVoCo (D)-Volco, achtste finale beker (De Bunt) Stichting De Soester Kring Secretariaat: KrommewegS Tel. 035-6014403 Op woensdagmorgen 8 januari opent De Soester Kring het nieu we programma voor het jaar 2003 met een keur van oude en nieuwe verhalen, verteld door de Soester verteller Jan Kleijn. De bijeenkomst wordt gehouden op woensdag 8 januari in de zaal van de Nederlandse Protestanten bond, ingang op de parkeerplaats aan de Pieter de Hooghlaan. Het programma begint om 10:00 uur, zaal open om 9:30 uur met koffie. Bijdrage in de kosten: 3,00 p.p. incl. koffie of thee. Iedereen is zonder verplichting welkom. wezigheid van nationale toppers als Kamiel Maasse was er daarom toch sprake van een aansprekend deelnemersveld. Op het moment dat dinsdag middag de snelste dames en heren de finish passeerden, was deze krant al op weg naar de drukkerij. Daarom volgende week meer over de cross die volgens de organisatoren de grootste van ons land is. Foto: Foto Bell. werden in totaal zeventien win naars naar voren geroepen. Heren. Overall: Bert van de Weerd; senioren: Bert Koelewijn; veteranen: Bert van de Weerd; neo-senioren: Wouter Lips; junio ren A: Jort Fekkes; junioren B: Maarten Faddegon; junioren C: Raymond van den Bedum; pupil len: Sonny Berghuis; -13 jaar: Je- lmer van Velzen; recreanten: Theo Knoop. Dames. Overall: Henriëtte Kuyt; senioren: Henriëtte Kuyt; neo-se nioren: Ellen Kwantus; junioren A: Saskia Eichholtz; junioren B: Rosella Berghuis; junioren C: Anke Fekkes; -13 jaar: Simone van Dorrestijn; recreanten: Jolan- da Los. Voor de vierde achtereenvol gende maal is Henriëtte Kuyt clubkampioen van SV Eem land geworden. Op de 500, 1000 en 3000 meter was ze alle dames te snel af. Hetzelfde gold bij de heren voor veteraan Bert van de Weerd op de 500, 1500 en 3000 meter. Kuyt had overigens minder tegen standers (twee) dan Van der Weerd (negen). Beide clubkam pioenen werden kort voor Kerst gehuldigd. Bij deze ceremonie Henriëtte Kuyt Bert van de Weerd. Willaertstraat 49 38 6095829g Zaterdag 4 januari 'Snow Dogs' is een hondsdolle Walt Disney-komedie voor het hele gezin! Ted Brooks, een tand arts uit het zonnige Miami, ver trekt naar Alaska om een erfenis op te eisen. Eenmaal aangekomen ontdekt Ted dat hem geen flinke som geld maar een span ondeu gende sledehonden is nagelaten! Vanaf de eerste dag maken Diesel, Snoopie, Nana, Jodel, Snuf, Mack, Princess en Duvel hem het leven zuur. Alsof dat nog niet genoeg is wordt Ted ook nog dwars gezeten door Donder Jack. Deze ongema nierde bergbewoner heeft het op Teds honden voorzien. Maar Ted is niet van plan om de weg van de minste weerstand te kiezen. Hij is ervan overtuigd dat hij de honden onder de duim krijgt, zodat hij deel kan nemen aan een belangrij ke sledehondenrace. Duur: 99 minuten. Alle leeftijden. Nederlands gesproken. Aanvang: 14:00 uur. Toegang: kinderen 3,50; volwassenen 4,50. Zaterdag 4 januari Na twee keer uitverkocht te zijn geweest, krijgt de Soester bevol king een laatste kans om de leuk ste Nederlandstalige film van 2002 te zien! Buurman Boordevol ergert zich mateloos aan het lawaai dat de bewoners van Rusthuis Klivia ma ken. Regelmatig sleept hij Zuster Klivia, Jet, de Ingenieur en Bertus en Bobby voor de rechter om ze het huis uit te zetten, maar steeds zijn ze hem te slim af. Met de komst van inbreker Gerrit keren zijn kansen. Zuster Klivia neemt hem op in haar rusthuis omdat hij bëterschap belooft. Maar als ver volgens bij Buurman Boordevol wordt ingebroken, is Gerrit de be langrijkste verdachte. Gerrit slaat op de vlucht en laat de bewoners van Rusthuis Klivia verslagen ach ter. Een van de uitvindingen van de Ingenieur zorgt ervoor dat Buurman Boordevol van een ver bitterde oude man verandert in een gastvrije, aardige buur. Ook de relatie met zijn oude vriend, Wou ter, verandert hierdoor ingrijpend. 'Ja zuster, nee zuster' is de verfil ming van de gelijknamige populai re tv-serie die in de zestiger jaren heel Nederland aan de buis ge kluisterd hield. De liedjes van Har- ry Bannink en Annie M.G. Schmidt zoals 'M'n Opa' en 'Fuch sia' spreken nog altijd tot de ver beelding. Duur: 102 minuten. Alle leeftij den. Aanvang 20:00 uur. Toegang: 4,50. nn Nederlandse WA Vereniging van Huisvrouwen Secretariaat, tel. 601 52 83 Niet minder dan 1383 vissen wer den zaterdagmorgen door de Snoekbaars aan de haak geslagen. Verantwoordelijk daarvoor waren de dertig deelnemers aan de olie bollenwedstrijd die werd gewon nen door Willem van de Kraats. Hij had 95 keer een vis beet en kwam uit op een totale lengte van 17.25 meter. Dat waren negen centimeter meer dan de vangst van Jan Lievestro die met 83 exempla ren de tweede plaats opeiste. Sjouk Rijksen werd derde met 16.06 meter. Oorspronkelijk zouden de vissers plaatsnemen in een bootje en de Vecht opgaan, maar omdat de bo ten tijdens de vorstperiode uit het water waren gehaald, moesten de vissers uitwijken naar de inloopha ven van Huizen. Die staat erom bekend dat er in de winter goed kan worden gevangen. Het werd dan ook een mooie visochtend voor de vereniging. In theorie is de voorsprong van veertien punten in drie wed strijden te overbruggen, maar reëler is het te veronderstellen dat de dames van Stam/SoVo- Co dit seizoen voor het eerst in de geschiedenis kampioen van de eerste divisie zullen worden. Dat betekent dat de volleybalsters in mei met de kampioen van 1B en de nummer tien van de eredivisie mogen spelen om één plek in de hoogste klasse. Trainer/coach Derk de Saegher laat zijn speel sters al regelmatig oefenen tegen teams uit deze klasse, maar zater dag 4 januari kunnen ze voor het 'echie' aan de bak. Om 18:15 uur staat Volco klaar in De Bunt. De ploeg uit Ommen bezet mo menteel met 16 punten uit negen duels de derde plaats in de eredi visie en is ook in Europees ver band nog actief. De achtste finale van het nationaal bekertoernooi wordt gespeeld over twee wedstrij den, zodat Stam/SoVoCo op don derdag 9 januari voor de return naar Ommen moet. Daar vindt, na het bekerduel, de loting plaats voor de kwartfinale. Net als Lycur- gus, Vrevok en Orion heeft Stam/ SoVoCo zich als eerste divisie- ploeg geplaatst voor de achtste fi nale. De zes ploegen die hieruit als winnaar komen, worden volgende week donderdag in de koker sa mengevoegd met Pollux en Longa. Natuurlijk heeft Stam/SoVoCo op papier niets te verliezen tegen Vol co, maar niettemin zal de dames- ploeg willen laten zien dat ze niet kansloos is tegen een vertegen woordiger van de eredivisie. Zeker niet voor eigen publiek in de knus se De Bunt, waar het in het verle den vaak spookte voor de tegen standers, hoe gerenommeerd ook. Wat dat betreft is het voor dé aan hang misschien wel jammer dat Stam/SoVoCo zal moeten uitwij ken naar een grotere hal (waar schijnlijk Spleasure Centrum), mocht het volgend seizoen inder daad in de eredivisie uitkomen. Dat laatste zou voor Soest overi gens een unicum zijn. Nooit kwam een lokale club op het hoogste va derlandse niveau uit. Weliswaarj werden de heren van Smeeing/ BDC buiten op het veld ooit Ne derlands kampioen, maar die com petitie heeft een betrekkelijk ka rakter in vergelijking met de wed strijdenreeks in de zaal, omdat de, nationale top er niet aan deel-! neemt. Voor de dames van Stam/SoVoCo is de weg naar de eredivisie nog lang, maar de voorsprong op de andere teams is ongekend groot. Vandaar dat het voor de ploeg een grote uitdaging moet zijn om over twee dagen in een officiële wed strijd alvast te kunnen aantreden tegen Volco. In elk geval om te snuffelen, wellicht - wie zal het zeggen - om een verrassing van nationale omvang te bewerkstelli gen. Direct na het bekerduel wordt in de kantine van De Bunt de nieuwjaarsreceptie van Stam/ SoVoCo gehouden. De afdeling Soest/Baarn e.o. van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen houdt op woensdag 8 januari de uitgestelde feestmid dag ter gelegenheid van het 85-ja- rig bestaan, tevens nieuwjaarsre ceptie. Dat gebeurt vanaf 14:00 uur in 'Klaarwater', Wiardi Beck- manstraat 475. Destijds ging het feest niet door in verband met de uitvaart van Prins Claus. Op vrijdag 10 januari organiseert de afdeling een wandeling door het gebied van dc Korte Duinen. Start bij het gelijknamige restau rant aan de Birkstraat om 10:15 uur (met bus 70 uitstappen halte Paardenkamp). Na de wandeling wordt er gezellig koffie of choco gedronken; voor de lunch zijn de deelnemers weer thuis. Bij twijfel achtig weer kan men bellen: 886017418. Koen Smeeing, Jos Lans en Bas de Pijper maakten vori ge week deel uit van de Utrechtse handbalselectie die de Utrechtse Handbal Dagen won. In de finale werd met 23-20 gewonnen van de Gelderse selectie. In het team van Utrecht verde digde voormalig BDC-lid Ger rit Stavast het doel. Hij werd uitgeroepen tot beste keeper van het toernooi. Het provin- '.ciaal team, met verder onder anderen spelers van UDSV, was in Utrecht ook te sterk voor Aalsmeer en Kolping, twee ploegen die in de eredivisie uit komen. Smeeing/BDC hervat overi gens zaterdag 4 januari alweer de competitie. Dat doen ze met een thuiswedstrijd" in Beukendal tegen Volendam 2. Het duel begint om 20:10. Door de winst op UDSV, aan het eind van vo rig jaar, is Smeeing/BDC naar de tiende plaats op de ranglijst geklommen. De ploeg, die langzaam maar zeker uit de blessureproblemen komt, bezit nu 13 punten, twee minder dan de Volendammers van wie de heenwedstrijd met ruim verschil werd verloren. Hoewel het zich laat aanzien dat koploper White Demons iets afstand heeft genomen en HEC nog steeds nul punten heeft, blijven de onderlinge ver schillen gering. Tussen de num mer twee en dertien zitten slechts zeven wedstrijdpunten. Op de lijstaanvoerder en UDSV na kreeg Smeeing/BDC de minste treffers te incasseren. Aan de andere kant zijn er maar twee ploegen die minder scoorden dan de Soesters. De stand in de eerste divisie is nu: 1. White Demons 14-22, 2. BDC/Breakers 14-18, 3. Aal smeer 2 14-17, 4. DES'72 14- 16, 5. UDSV 14-16, 6. De Ga zellen 14-15, 7. Gemini 14-15, 8. Volendam 2 14-15, 9. CSV 14-14, 10. Smeeing/BDC 14- 13,11. Swift 14-12, 12. Quintus 2 14-12, 13. Groene Ster 13-11, 14. HEC 15-0. Voor al uw Verzekeringen, Financiële Diensten, Hypotheken en Pensioenen tvww.soesteronderlinge.nl info@soesteronderlinge.nl SO©St©F Soesterbergsestraat 26, Soest. 035 - 6029060 Ond©rlillf|© Bijna 150 basketbalwedstrij den zijn vorige week in twee dagen tijd in sporthal Beuken dal gespeeld. Dat had alles te maken met het jaarlijkse scho- lierentoernooi van Red Stars. Op de dinsdag voor Kerst werden in acht uur tijd 87 duels van mid delbare scholieren afgewerkt, Het Griftland College, het Baarnsch Lyceum en de Waldheim Mavo hadden 44 teams met in totaal zo'n 350 leerlingen afgevaardigd. De prijzen werden verdeeld tussen het Griftland College en het Baarnsch Lyceum. De Soester school won bij de tweede klas jongens, tweede klas meisjes en jongens vierde klas. De eerste plaatsen van het Baarnsch Lyceum werden binnen gesleept door (eveneens) tweede klas jongens en derde/vierde klas meisjes. Een dag eerder hadden 220 kinde ren, verdeeld over 29 teams van dertien basisscholen, het sportieve strijdperk betreden. Na zestig en thousiast gespeelde wedstrijden kon de balans worden opgemaakt. De Klimop werd eerste bij de jon gens, De Werveling won het meis- jestoernooi en in de gemengde poule ging de Van der Hucht- school (Valeriaan) met de eer strij ken. men nooit meer onder deze mar ge en speelden een kansloze wed strijd. Halverwege was het 9-3, daarna liep KVO verder uit. De tweede helft was het aanzien nau welijks waard, mede doordat bij de gasten een speler van het veld werd gestuurd wegens aanmerkin gen op de leiding, iets wat in korf balkringen net zo vaak voorkomt als een sneeuwbui op Sicilië. Namens KVO was Remco van Woudenberg het meest trefzeker met vijf doelpunten. Erik Dor- mans scoorde viermaal, Ilse van Rooijen en Maurice van Dillen elk twee keer. De overige scores kwa men van Monique Bos, Maud van Bavel en Yvette van den Hoek. Met een afgetekende 16-8- overwinning op UNI is KVO de weg ingeslagen naar de mid denmoot in de zaalcompetitie. Met het duel met het laagge klasseerde Wolderwijd voor de boeg zijn de Soesterbergers op timistisch. In de inhaalwedstrijd tegen UNI, uit Kloosterhaar, kwam KVO bin nen een kwartier op een voor sprong van 5-0. De gasten kwa- Kinderparadijs De Vrije Teugel| Vedelaarpad 53, tel. 601 8136 Inloopmiddag Voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar is er woensdag 8 januari weer een inloopmiddag van 14:00 tot 16:00 uur. Ditmaal is het thema boerderij. De dieren worden ver zorgd, dus het is raadzaam oude kleren aan te trekken. Ook zal er worden geknutseld. De kosten be dragen 2,50. De Klarinet a Bingo Voor 55-plussers wordt vrijdag 10 januari een bingo gehouden in ont moetingscentrum De Klarinet. In de zaal aan de Klarinet wordt om 14:00 uur begonnen. Er worden acht ronden gespeeld en een bin gokaart kost 3,00 per stuk, in clusief een kopje koffie/thee. Computercursus Eveneens voor ouderen begint er 17 januari een computercursus voor beginners. In acht lessen van anderhalf uur komen in groepen van zes tot acht personen verschil lende aspecten aan bod, zoals in ternet, tekstverwerken en bestand- beheer. De lessen zijn steeds op vrijdag vanaf 10:00 uur. De kosten bedragen 46,00 inclusief mate riaal. Vöor inlichtingen of aanmel ding: Tosca van Brussel (maan dag- en dinsdagmiddag) of Anja van Vliet (woensdag- en vrijdag ochtend), SS 6023139.v Voor de vijfde keer in successie organiseerde de werkgroep VOS (Vereenzaming Ouderen Soest) van de SWOS (Stichting Welzijn Ouderen Soest) op eer ste kerstdag een Kerst-Inn in Molenschot. Er waren bijna 90 zelfstandig wonende senioren uit Soest te gast. Ze werden begroet dopr VOS- voorzitter Pieter de Wind en ook toegesproken door welzijnswet houder Bert Krijger. Naast de smakelijke maaltijd waren er diver se optredens, zoals van VOS-vrij- willigster Henny van Engelen en haar kleindochter Donna en van de Soester sopraan Berna Kouse maker (ook bekend van Cabrio), die op de piano werd begeleid door P. Allbersberg. Een andere vrijwilligster van de SWOS, Ria van OJdenbeek, vertelde het kerst verhaal. Ook dit jaar was de Kerst-Inn voor de gasten kosteloos. 'Dat is moge lijk door de giften van sponsors - dit jaar o.a. Eurotapc van de Zui dergracht - en de fantastische in zet van de vrijwilligers,' aldus VOS-coördinator Margót Bultink. Twaalf SWOS/VOS-vrijwilligers zetten zich op de eerste kerstdag geheel belangeloos in om er een groot succes van te maken, en dat is ook ditmaal weer uitstekend ge lukt. A

Soester Courant | 2003 | | pagina 9