Reclamecampagne van volleybalsters Stam/SoVoCo krijgt bevestiging OEOTE Handbaldivisie gesloten harmonica Eerste stenen zijn al 'binnen' CfflJMliT •otjohann anist Rob treedt op Soest? stem uit! Titel ligt voor het oprapen 'Goldrush' van Wijnmalen Wie vergelijkt leest de Soester Courant >N verwarmingsbei h24 Fax 035 - 602 J/^NAlO WOENSDAG 8 JANUARI 2003 emkaarten iterberg SOESTER COURANT ia! I2 Jijna bekerstunt in kolkende, 'uitverkochte' sportzaal De Bunt fOLLEYBAL [VOLLEYBAL Selby heeft aan gelijkspel voldoende BADMINTON ZWEMMEN Ook veel medailles De Duinkikkers Ongekende spanning voor Smeeing/BDC en tegenstanders HANDBAL TAFELTENNIS Tafeltennissen om Soester kampioenschap FIETSSPORT Veldtoertocht van Tempo Toer In memoriam Ton Dorrestein Preses Paul Smit start metselwerk nieuwbouw S.O. Soest LOODGIET! Tel. 035 - ie bon op deze pa„ir. de Soesters hun, i der genomineerd» s Cultuurprijs 2002 0„ '3 gen via stamkaart»! i verkrijgbaar bij de m adressen. I /ANWB kantoor louden Snaar rhandel Jongerius rie Anna Paulownahui* irie De Steenlinde rrie Wind eum Oud Soest ihock Je Bibliotheek khandel Van de Ven leentehuis Soest Soesterberg endance gemeente iotheek Soesterberg toegekend grestatie anvankelijk werkte hij als tr en graficus. Vanaf 197! ij vooral met glas, waarbi lensmelting van glas tot rrassende objecten leidt rrk van Bert Grotjohann kt zich door een eigen- vormtaal en een rijk en edig beeldend vermogen, sobjecten zijn wonderlijke sities van lijn, vorm en )e over elkaar geplaatste elkaar vermengde lagen aan deze objecten een euze en sprookjesachtige Zijn kunstwerken zijn an decoratie, ze vertellen •haal. Het glasobject in de I het gemeentehuis is daar htend voorbeeld van. vaak spontane optredens e piano in de vereniging l ook, waarvan hij enthou- d is. Veel minder bekend is 3ze Soester musicus ook meldende kunstenaar grote msten heeft. Zo maakte hij j serie prachtig gestileerdej erijen, waarbij een kern- I en kleurrijk lijnenspel de itoon voert. Hij ontwerpt zijn platen- en cd-hoezen. Op gavond 31 januari kunt u ten van zijn piano- en pen- unst. Cantorij. willigers. vrijdagavond 31 januari rïooiere reclame maken dan at de dames van Stam/SoVo- Co zaterdag in De Bunt lieten |en, is niet mogelijk. In de noeizame zoektocht naar bonsors die de ploeg in de ere- livisie moeten bijstaan, had de |ichting Topvolleybal Soest TS) zich geen beter uithang bord kunnen wensen. Bijna twee uur kolkte het in de Jitverkochte' sportzaal, waar Vol- co - de nummer drie van ons land ^Jaan het wankelen werd gebracht. Met de zege binnen handbereik ^jrloor Stam/SoVoCo toch de eer ste van de twee bekerduels: 26-28, 18-25, 25-22, 25-22, 16-18. Volledig opgeladen brachten de volleybalsters de aanhang aan het vibreren en de tegenstanders in de problemen. De aanstaande kam pioen van de eerste divisie ver scheen super gemotiveerd in het veld en kwam verschillende malen uit schijnbaar geslagen posities te rug. De Ommense eredivisieclub, op volle oorlogssterkte aangetre den, kreeg meteen in de eerste set al een waarschuwing. Maar uitge rekend op matchpoint (26-25) liet Stam/SoVoCo een makkelijk te pakken bal op de grond vallen. De teleurstelling werkte door in de daaropvolgende slagenwisselingen. Nadat de tweede set betrekkelijk vlot werd binnengesleept door Volco, stond Stam/SoVoCo op. In het oude puntensysteem gebeurde het vaker dat de winnende partij in de derde set wat minder voor de dag kwam, maar wie dacht dat de setwinst van Stam/SoVoCo (25- 22) een eenmalige zaak was - ze ker op 17-22 in de vierde set - kwam bedrogen uit. Een sterke serviceserie bracht de Soester ploeg dichterbij de favoriet in het bekerduel. Het publiek rook bloed, schreeuwde en joelde het team verbale ondersteuning toe. Met rally's, waarvan de ene nog langer en nog meer adembenemend dan de andere, schudde De Bunt op zijn grondvesten. En opnieuw was daar Meike Martijn, de buitenaan- valstcr die - ondanks een ongeluk kige fase aan het slot van de eer ste set - uitgroeide tot de beste speelster aan Soester zijde. Zij had haar antwoord klaar op de mo kerslagen van Koenen en Sanders: 25-22 en dus 2-2 in sets. De ver rassing hing in de steeds ijler wor dende lucht van het propvolle sportzaaltje, waar in het verleden al zo vaak gerenommeerde tegen standers onder de druk bezweken. Maar Volco leek alsnog orde op zaken te stellen. Vanaf 6-6 namen de Overijsselse dames afstand en via 6-9 werd het 11-14. Nog niet gaf Stam/SoVoCo zich gewonnen. Nog eenmaal haalden Judith Rou- wenhorst en Albertine de Haan (die ooit voor Volco uitkwamen) en hun teamgenoten alles uit het diepste van hun tenen: 14-14. En toen kreeg Floortje Kok de bal op een presenteerblaadje, maar volle dig vrij sloeg de pas 20-jarige bui- tenaanvalster de bal op de eigen speelhelft, zodat het matchpoint naar de overkant ging en de spec taculaire wedstrijd alsnog in Om- mener voordeel werd beslist: 15-17. Floortje Kok, Linda Ellenbroek, Judith Rouwenhorst en Monique Wis- neijer vlnrkijken gespannen toe hoe Albertine de Haan eredivisieploeg Volco onder vuur neemt. Het publiek in de bomvolle De Bunt, dat een zitplaats kon bemachtigen, zit op het puntje van de stoel. Het bekerduel had alles in zich om een hoog amusementscijfer te krijgen. Een regelrechte verrassing kon maar net worden afgewend door de volleybalsters uit Om men. Na twee uur was het 2-3 (26-28, 18-25, 25-22, 25-22,16-18). Foto: Foto Bell Ondanks de nipte 2-3-neder- laag en ongeacht wat morgena vond in Ommen het resultaat in de return zal zijn, heeft Stam/SoVoCo zaterdag winst geboekt. De nationale beker zullen de volleybalsters niet naar Soest halen, althans niet dit seizoen. Maar op weg naar de eredivisie werd een duide lijk signaal gegeven. 'We hebben Nederland laten zien dat we eraan komen', sprak Derk de Saegher na de eerste bekerwed strijd van de achtste finale tegen Volco. In Weert werd Vrevok - de «lijstaanvoerder van de andere eer ste divisie - weggevaagd door een eredivisieploeg die lager staat dan Volco. Eventuele sceptici die me nen dat Stam/SoVoCo niets heeft te zoeken in de hoogste klasse van ons land, werd voorlopig de mond gesnoerd. Maar belangrijker nog, speelsters en begeleidingsstaf én de vrijwilli gers die achter de schermen de weg proberen te plaveien, kregen zaterdag de bevestiging dat er wel degelijk wat te halen valt. Boven dien kun je het resultaat van zater dag altijd als argument meenemen naar mogelijke geldschieters. Natuurlijk, één zwaluw maakt nog geen zomer. Toegegeven, de om standigheden waren ideaal voor Stam/SoVoCo. De ploeg zit goed in haar vel, kreeg bij de loting een aansprekende tegenstander toege wezen, had een gezonde geldings drang en werd gesteund door bijna tweehonderd mensen die op el- kaars lip zaten en de kleine De Bunt omtoverden tot een spook huis. De prestatie die werd gele verd, kan onmogelijk elke week worden gebracht. 'Als we op 80 procent van zaterdag spelen, win je in de eerste divisie nog wel, maar in de eredivisie moet je elke week zo spelen', aldus De Saegher. Samenstelling De vraag is dan ook gerechtvaar digd of Stam/SoVoCo in de hui dige samenstelling wel iets heeft te zoeken in het walhalla van volley ballend Nederland. De meningen lijken verdeeld, maar De Saegher is er gemakkelijk in. 'Het is de vraag welke doelstelling je hebt. In de huidige samenstelling kom je bij de onderste drie terecht. Maar als we de middenaanvalsters kunnen behouden, er een beukende bui- tenaanvalster bij krijgen en mis schien nog een speelster, dan red je het misschien zeker.' De trainer/coach maakt zich er vooralsnog geen zorgen over. 'Er is geen speelster die in april al zegt dat ze komt. Vorig jaar heb ik in mei en juni voortdurend moeten bellen. Je wilt niet weten hoe hoge telefoonrekening ik die maanden had.' Volgens De Saegher is het niet een kwestie van veel geld bieden. Dat heeft hij de Stichting Topvolleybal Soest, waarbij het team is onderge bracht, reeds gemeld. Dat geld is er (nog) niet, maar bij veel eredi- visieploegen ook niet. Hij kent voorbeelden van clubs, waar speel sters voor een appel en een ei vier maal per week moeten trainen. 'Bij ons krijgen ze een auto, dat is al uniek. Goed, voor echte kwaliteit moet je betalen, maar er spelen heel veel andere factoren een rol of iemand wel of niet komt. De reis afstand, de kans op speeltijd, de trainer, etc. etc. 'Het is nu koffie dik kijken, dus we moeten afwach ten. Maar ik weet zeker: als we het halen, zijn er mensen die belang stelling hebben.' Interesse Andersom schijnt er ook interesse te zijn voor speelsters van Stam/ SoVoCo. Ook daarover maakt De Saegher zich niet (meer) druk. 'Als iemand een aanbieding krijgt en weg wil, kun je praten wat je wilt, maar dat helpt dan niet. Dat doe ik dus niet meer. Ik ben er niet zo bang voor. Floortje Kok heeft ge zegd dat ze blijft als we kampioen worden en promoveren. Tot nu toe heb ik als trainer gemerkt, dat je elk seizoen vier spelers kwijtraakt. Maar dat kunnen ook mensen zijn, die misschien niet meer in het team passen of niet goed genoeg zijn.' 'Sommige middenaanvalsters trai nen nu twee keer in plaats van drie keer. Dat accepteer ik, omdat je anders niemand overhoudt. Maar als we promoveren en viermaal gaan trainen, moeten die speelsters driemaal meedoen. En wat doe je als ze dat niet willen?' Morgenavond eerst maar eens de return in Ommen, op center court, zonder eigen aanhang. Het hoort bij het leerproces. In dit stadium vindt De Saegher de competitie wedstrijd van zaterdag (thuis tegen Lycurgus) veel belangrijker. De Groningers zijn weer op sterkte en winnen de laatste tijd gemakkelijk. 'We hebben zaterdag, maar ook daarvoor in de uitwedstrijden te gen DOK en Armixtos laten zien, dat we onder druk kunnen spelen.' Selby heeft vrijdag aan een gelijkspel voldoende om de titel te veroveren. Om dat punt in de wacht te slepen, moeten de badmintonners naar Hoevelaken dat op de tweede plaats staat. Mochten de Soesters verliezen, dan is er nog geen man over boord, want de voorsprong is groot genoeg om het karwei dan af te maken in de laatste competitiewedstrijd tegen Zee- wally. Die vindt plaats op zater dag 25 januari in de sportzaal van Bowling Overhecs. Selby hervatte de competitie zaterdag tegen het vijfde team van Irene dat de laatste plaats inneemt. De Soesters deden wat er van hen werd verwacht en wonnen de wedstrijd met 0- 8. In Bilthoven werden zeven van de acht partijen in twee ga mes gewonnen. Daarin scoorde Irene niet meer dan 40 punten, tegen Selby 170. Alleen in de single van Herman Scheerhoorn werd de strijd in drie games beslist. Dat was op zich niet zo verwonderlijk, want Scheerhoorn was na elf weken eindelijk hersteld van een bles sure en moest meteen eerste heer Johan Meijer vervangen. Dc eerste game verliep dan ook nog niet helemaal zoals het zou moeten en Scheerhoorn verloor deze met 15-10. In de tweede - hervond hij zijn ritme en deze game won hij met dezelfde cij fers. Een spannende derde game volgde. Het ging gelijk op tot 10-10, maar daarna was Scheerhoorn de betere. Na een uur scoorde hij 12-15. In dc andere partijen had Selby nauwelijks tegenstand te duch ten. Daarvoor was het verschil tussen de gedoodverfde kam pioen cn de aanstaande degra dant te groot. Selby treedt vrijdag om 20:00 uur aan in cn tegen Hoevela ken. De weck erna is de ploeg vrij, alvorens op 25 januari (aanvang 12:30 uur) het slotak koord gespeeld zal worden. ue titelstrijd. Hij won zilver op de 50 meter vlinder, 50 meter vrij en 100 meter vrij en werd derde op zowel de 50 als 100 meter rug. De Clippelaar, die op alle afstanden zijn persoonlijk record verbeterde, mag in juni ook deelnemen aan het NK. Namens De Duinkikkers kwamen in Utrecht nog twaalf zwemmers in actie. Buiten de resultaten om van De Clippelaar werden nog eens negen podiumplaatsen behaald, negentien pr's gezwommen en sneuvelden er zes clubrecords. Sven van Zanten en Remko Hooft behaalden een tweede plek en Stephanie Epskamp zwom drie derde plaatsen bij elkaar. Martijn Smeets deed dat tweemaal, Eline Schoenmaker en Anoek Goethals beiden eenmaal. Ook Jurgen van Nimwegen was zeer succesvol. Na een lange va kantie zwom hij in het weekeinde voluit. Op zes afstanden deed hij mee en dat leverde hem vier twee de en twee derde plaatsen op. Hij dook drie keer onder een pr, waar onder het driejaar oude op de 100 meter rugslag. Tijdens de kringkampioen- schappen in Utrecht heeft Mat rijs Wijnmalen aangetoond de sterkste zwemmer te zijn bij de jongens uit 1987. Met zes gou den en een bronzen plak keer de hij terug van de titelstrijd. Met overmacht won de Soester, uitkomend voor AZ&PC, zaterdag de' 100 meter vrije slag en 50 me ter rugcrawl. Een dag later zege vierde hij ook op de 50 meter vlin der, 50 meter vrij, 100 meter rug en 100 meter wissel. Wijnmalen, die aan zeven van de negen disci plines deelnam en in juni op zes afstanden mag meedoen aan het NK sprint, moest alleen op de 100 meter vlinder genoegen nemen met de derde plaats. Op deze afstand werd een andere Soester eerste, Ruben de Clippe laar van De Duinkikkers. De oud clubgenoot van Wijnmalen kan ook terugzien op een zeer geslaag- Aanmelden: tel. 60141 52 In een qua scoreverloop grilli ge wedstrijd is de eind vorig jaar ingezette zegereeks van Smeeing/BDC doorbroken door Volendam 2. De reserves van de eredivisieclub namen zaterdagavond uit sporthal Beukendal een nipte overwin ning mee: 25-26. De wedstrijd werd pas in de laat ste vijf minuten beslist. Daarvoor waren beide teams wisselvallig aan de gang geweest. Smeeing/BDC moest bovendien in de tweede helft van ver komen. Na een doel puntloze openingsfase van vier minuten werd het 2-0, maar de jonge Volendammers hadden hun antwoord klaar en het werd 6-6. Een tussensprint van de gasten leidde tot 6-9, een opleving van de gastheren tot 10-9. De laatste ze ven minuten van de eerste helft verliepen weer dramatisch voor de Soesters die in de rust met 11-16 achter stonden. Ze kwamen echter als herboren de kleedkamer uit en speelden ineens weer met de overtuiging en de be zieling die volgens trainer/coach Paul van den Deijssel nodig is om te overleven in de spannende eer ste divisie. Het was rechter opbou wer Charles van Kordelaar die met drie doelpunten zijn ploeg de weg wees. Het werd 15-19 en toen stokte de productie van Volendam. Mede door het uitbuiten van enke le overtalsituaties kwam Smeeing/ BDC in de 42c minuut op gelijke hoogte: 19-19. Jeffrey Jansen, een van de topscorers van de Noord- Hollanders, bracht Volendam weer op voorsprong, maar kreeg meteen daarna rood, omdat hij Koen Smeeing onreglementair afstopte. De vlam sloeg in de pan en het tal rijke publiek ging er nog maar eens voor zitten. Vijf minuten voor het eind leidde Smeeing/BDC met 23-21. Toch ging het fout. 'Omdat je zelf niet helemaal top bent en omdat zij wel, maar wij geen strafworpen kregen. We had den er in mijn ogen zeker twee ver diend. Krijg je die, dan hou je de marge op twee', aldus Van den Deijssel die vaststelde dat Bas de Pijper weer vlak bij zijn oude ni veau zit. Dat gold zaterdag niet voor Robert Wijnen, wiens score- inbreng ditmaal werd overgeno men door Van Kordelaar (zeven doelpunten). Aan de andere kant werd doelman Manasse Wisse ge hinderd door de nasleep van een griepje. Aijan Roest kwam weder om in actie, maar vooralsnog met name in verdedigend opzicht, om dat hij nog niet voldoende is her steld om er vol tegenaan te kunnen gaan in de aanval. 'Dat zijn de de tails, waardoor je zo'n wedstrijd verliest', meende Van den Deijssel die later hoorde dat de concurren ten wel punten hadden gepakt. Het blijft dan ook bijzonder span nend in de eerste divisie, waarin elf van de veertien ploegen elkaar nauwelijks ontlopen. De ranglijst blijft grotendeels lijken op een har monica die maar niet wordt uitge trokken. Twee wedstrijden achter elkaar winnen kan op de ranglijst Twee Volendammers hebben het nakijken als Jos Lans vanuit de lin ker hoek is doorgebroken. Foto: Foto Bell vier, vijf plaatsen uitmaken. Daar om is het zaak, dat Smeeing/BDC zaterdagavond de uitwedstrijd te gen CSV in winst omzet. De stand zegt genoeg. 1.White Demons 24, BDC/Break- ers 20, 3. UDSV 18, 4. Aalsmeer, Gemini en Volendam 17, 7. DES'72 16, 8. Gazellen 15, 9. CSV en Swift 14, 11. Smeeing/ BDC en Groene Ster 13,13. Quin- tus 12, 14. HEC 0. In de sportzaal van het Orlandoge- bouw zijn zaterdag de Soester ta feltenniskampioenschappen de in zet van een sportieve dag. Mensen die goed met het bat overweg kun nen, maar ook recreanten en lief hebbers kunnen er aan meedoen. Shot deelt de deelnemers in op speelsterkte en men hoeft niet per se lid te zijn om te kunnen mee doen. Iedereen is welkom. De zaal gaat om 10:00 uur open voor de inschrijving en gespeeld wordt er tussen 11:00 en 17:00 uur. Het Orlandogebouw is te vin den aan de Di Lassostraat (het voormalige schoolgebouw van de Kardinaal Alfrink Mavo) en de zaal is telefonisch bereikbaar via 6020815. Met routes van 30 en 45 kilome ter kunnen veldrijders zaterdag 11 januari weer een keuze maken. Dan houdt Tempo Toer een van de vier recreatieve veldtoertochten. Gestart kan er worden tussen 9:00 en 10:00 uur vanaf het clubhuis aan de Industrieweg, waar het in- schrijfbureau is ingericht. De orga nisatoren verwachten voor zater dag een licht bevroren, uitdagende ondergrond van de uitgestrekte parkoersen. Deelname kost 2,00 voor leden van de NTFU en KNWU en 3,00 voor anderen. Op zondag 19 januari wordt er nog een veldwedstrijd gehouden voor het district Midden-Nederland en op zaterdag 22 februari volgt de laatste recreatieve tocht van het winterseizoen van Tempo Toer. Niet lang voor zijn vijftigste ver jaardag is Ton Dorrestein overle den. Duizenden Soesters hebben hem vooral gekend als de bad meester van het Soester Natuurbad dat in 1990 werd gesloten. Hij koos er toen voor om daarna voor de gemeente te blijven werken en niet mee te gaan naar Aqua In- door. Als medewerker van de af deling sport had hij veel te maken met leden van de sportclubs, ver tegenwoordigende organen en ook was hij actief voor het accommo- daticbeheer. Dorrestein was al ge ruime tijd ziek. Zaterdag stierf hij. Als het aan uitvoerder Johan de Ruig ligt, mag Paul Smit best eens een dagje op de steigers van Bodewes Bouw komen werken. De voorzitter van sportorganisatie Soest blijkt namelijk ook uit de voeten te kunnen met een troffel. Op de eerste dag van dit jaar leg de hij de eerste steen van het nieu we clubhuis van de voetbalclub. Handig metselde Smit niet minder dan zes stenen en daar zal hij nog wel eens aan terugdenken als het onderkomen in augustus of sep tember officieel in gebruik wordt genomen. Smit was met zijn vrouw en kinde ren per paard en wagen van huis naar de Bosstraat-Oost gereden om daar aan de slag gegaan. De preses, sinds 1991 in functie, wordt binnen de club gezien als de grote inspirator achter de nieuwbouw. Zoals hij woensdagmiddag vanwe ge de regen niet buiten, maar bin nen aan het metselen ging, zo ver liep de aanloop naar de start van de nieuwbouw evenmin over een geëffend pad. Op de oorspronkelijke plannings kalender van de gemeente zou het clubhuis van S.O. Soest reeds be gin jaren negentig aan vervanging toe zijn. In die periode was er geen geld voor, maar toen sportpark Koningsweg moest wijken voor bedrijven en de daar spelende clubs elders onderdak moesten krijgen, kwam er ineens ook geld vrij voor nieuwbouw voor de blauwwitten. Die hadden nog steeds een lange adem nodig, want het bedrag van de gemeente was ontoereikend voor S.O. Soest om de wensen te realiseren. Nadat het plan een paar keer was 'versoberd' en de gemeenteraad eind 2001 een extra donatie deed uit het over schot van dat jaar, kon er eindelijk actie worden ondernomen. De ge meente betaalt bijna 1,5 miljoen euro mee, de club zelf hoest 1,5 tot 2 ton euro op, maar de exacte hoogte van dat bedrag is moeilijk te ontcijferen, omdat de club van verschillende (onder)aannemers korting krijgt en voorts de kosten drukt door een grote dosis zelf werkzaamheid. Zomerperiode Volgens de planning komt de bouw in mei gereed, waarna de club zelf de inrichting voor haar rekening neemt en in de zomerpe riode kan verhuizen naar het nieu we gebouw dat vervolgens bij de start van het nieuwe seizoen offi cieel kan worden geopend. 'Het is afwachten hoe het weer zal zijn, maar op dit moment lopen we pas twee dagen achter op de kortste planning. Daar ben ik erg blij mee', aldus Smit. Op vier kleedkamers na (voor ber ging en onderhoudsploeg fa. De Ridder) worden de huidige opstal len in de zomer gesloopt. De opengevallen ruimte zal plaats gaan bieden aan een fietsenstalling en - als de oud-papieractie vol doende oplevert - een vier tegen vier veld met boarding. Het toe gangshek zal iets worden verplaatst en de gemeente zal te zijner tijd de parkeerplaatsen opnieuw aanleg gen. Dat zou al zijn gebeurd toen voor MHC Soest en SEC parkeer voorzieningen werden aangelegd, maar in verband met het bouwver- keer werd afgesproken bij S.O. Soest nog even te wachten. Overigens is op de Bosstraat-Oost inmiddels de eerste voetbalwed strijd van 2003 reeds gespeeld. Net als in Engeland op nieuwjaarsdag. Volgens een goede traditie namen een elftal van leiders en trainers en een 'twaalftal' van bestuursleden het tegen elkaar op. Waar de re genten de afgelopen twee jaar een zege boekten, ging de winst dit maal naar de leiders en trainers (5-3). Foto: Foto Bell Door de regen verjaagd naar de oude kantine. Gadegeslagen door zijn vrouw Carla metselt voorzitter Paul Smit de eerste steen voor het nieuwe clubhuis

Soester Courant | 2003 | | pagina 11