w PROGRAMMA - OVERZICHT Bauers VERKOOP INBOUW VAN RADLO Karate Fit-Zen in Soest Nieuwjaarsconcert van PVO met Leusder Mannenkoor MEDISCHE DIENST Kinderkoor Emmakerk gaat weer zingen Byzantijns Koor heeft weer druk seizoen voor de boeg KERKDIENSTEN Broers Sevink gaan lopen voor de kankerbestrijding PAGINA 16 WESTRA VLOER- EDEKKING WÏF L NDERS! Bauers (wintet 26,25 ïMP-m -riEfestaurant WOENSDAG 8 JANUARI 2003 SOESTER COURANT PAGINA 17 CAR AUDIO, ALARM, NAVI6ATTE en TELECOM r-\ I CAR„ AUDIO De lopers van de week DataDidact Afslanken door bewegen voor vijftig-plussers Dierenlief Dierenleed Welke kleur heeft uw bril? ZITVOLLEYBAL Marijke Roest en teamgenoten in Bunnik gehuldigd Zeventiende Eenakterfestival Karakter Kunstgeschiedenis bij Vrije Academie Nieuwe cursussen in De Bereklauw Vanaf 10 januari bij Stichting Balans ATLETIEK soesterScouramt, Op Soest Goed geboekt S. Nieuweweg Soest Klassiek Reactietelefoon MHfflBSll irresteinweg 60 Soest efoon 601 32 88 koopt 3MPEN, IJZER, IER en METALEN ;rdag na 12.00 uur GESLOTEN. WAS1EL STEITNER kSIEL STEITNER AAPSTUDIO T A P IJ T L A N O E I N KW E Q 3 8 :,t.o.REMU-Tel 035-6019600 Rundercarpaccio juillon met kruiden Spoom Nildzwijnsbiefstuk ■k k Kersenbavaroise URG. GROTHESTRAAT 55 - SOEST - ELEFOON 035 - 601 25 16 •mail: restaurant@bauers.nl website: wwwbauers.nl AUTOTRONIC^ SCM-erkend inbouwbedrijf NAVIGATIE R&B AUTOTRONIC B.V. Weteringpad 66, 3762 EN Soest Tel. (035) 629 45 46, Fax. (035) 629 45 47 E-mail info@autotronic.nl, www.autotronic.nl Vrijdag 10 januari verzorgen inuziekvereniging PVO en het Leusder Mannenkoor De Val leizangers het traditionele nieuwjaarsconcert van de Soester vereniging. Het concert wordt gehouden in De Open Hof aan de Veenbesstraat en begint om 20:00 uur. De toe gang is gratis. Voor het achtste nieuwjaarsconcert heeft PVO De Valleizangers uitge nodigd. Dit mannenkoor is opge richt in november 1985 door de inzet van een paar enthousiaste mannen. Gestart met zo'n 30 le den telt het koor nu ca. 70 leden, die zijn naam heeft gevestigd door het uitvoeren van kwalitatieve koorzang en zich inmiddels een eigen plek binnen het culturele le ven van Leusden en ver daarbuiten heeft verworven. Ook heeft het Leusder Mannen koor onlangs een cd opgenomen die in de pauze van dit Nieuw-, "Dat mag in de krant," hoor je de mensen wel eens zeggen als iemand een mooie prestatie heeft geleverd. Dat vinden wij ook en daarom zwaaien we hier graag lof toe aan "de lopers van de week". Dat zijn de jongens en meisjes die de krant rondbrengen en daarbij een tijd lang - twee maanden - geen enkele klacht hebben gekregen. Ze krijgen een extraatje (voor het goede voorbeeld) én een eervolle ver melding. Deze week zijn het: Sabine Jansen Marco Valk Jeroen Schoonewille Amber, Rupe en Inge v. Houten jaarsconcert te koop is. Tijdens het concert zullen door het Leusder Mannenkoor werken worden ge zongen als Dir Seele des Weltalls en Slotkoor uit 'Die Zauberflöte' van W.A. Mozart en Zigeunerchor Einzugsmarsch uit de opera 'Der Zigeunerbaron' van J. Strauss. PVO zal stukken spelen als Air Classique uit Airs D'amibiance and Adagio uit Treble Concerto van T. Huggens, Deep River Rhapsody van H.L. Walters en Count Basie Salute van J. Higgins. Verder zal het Mannenkoor nog tezamen met een blazersensemble van PVO enkele stukken uitvoe ren, waaronder Lascia ch'io pian- ga en Zigeunerkoor II Trovatore. Ook zal het Soldatenkoor uit 'Faust' van Ch. Gounod door het koor en PVO ten gehore gebracht worden. Het geheel wordt natuur lijk afgesloten door de Radetzki Mars van J. Strauss. computeropleidingen binnenkort starten weer: KINDERCURSUSSEN o.a. computertypen en werkstukken maken in kleine, gezellige groepjes. Voor meer info (ook voor overige computercursussen): www.datadidact.nl of bel 035 - 602 28 26 Nu menigeen wat overtollig vet heeft meegenomen van de feestda gen, is het voor 50-plussers wel licht een goed idee wat meer aan beweging te doen. Dat kan elke woensdagmorgen van 9:15 tot 10:45 uur in sporthal Beukendal. Daar wordt onder deskundige be geleiding in groepsverband ge sport. Er wordt begonnen met al lerlei oefeningen die de ledematen soepel en het gewicht op peil moe ten houden. Daarna kunnen de deelnemers kiezen uit tal van tak ken van sport. Onder het motto 'alles mag, niets moet' is men zo anderhalf uur bezig. Tussendoor wordt in het restaurant van de sporthal een consumptie genuttigd, zodat ook het sociale karakter aan dacht krijgt. Op dit moment doen er al zo'n dertig mensen, hoofdza kelijk 50-plussers, mee. Belang stellenden kunnen vrijblijvend een keertje meedoen of komen kijken. Voor meer informatie kan contact worden opgenomen met M.J.H. Elissen, SB 6025755. Amivedi, ®035-6012697; j.ruijssenaars@worldonline.nl I VERMIST Agapornis, geel/wit/blauw/groen, Alb. Cuyplaan. Grijze poes heeft een kale plek in haar nek, is ziek, Laanstraat. GEVONDEN Cyperse rode kater, groot, Nieu- weweg. Schildpadpoes erg mager, loopt al langere tijd rond, Dorsvlegel. Rood/witte poes, Frans Halslaan. Rottweiler reu, De Kronkels Bun schoten. Rode kater, Zuidwenk Bunscho ten. Informatie: José Ruijssenaars, AMIVEDI Soest Baarn, tel./fax 6012697. Hoe kijkje tegen de omstandighe den aan? Dankbaar, mokkend, ontevreden? Het maakt nogal uit met welke bril je kijkt naar de fei ten en situaties. Als je Jezus volgt, heb je een andere kijk op het leven dan als je dat niet doet. In alle omstandigheden sterker. Daarover gaat de preek van ds. Schaaij op zondag 12 januari in de gerefor meerde kerk vrijgemaakt. De dienst begint om 10:00 uur, de middagdienst om 17:00 uur. Daar in gaat ds. Hendriks voor. Belang stellenden zijn van harte welkom. Adres: Parallelweg 1. Meer infor matie: (035) 5826448 of 6027898. In Bunnik zijn gisteravond Marij ke Roest uit Soest en haar teamge noten van het Nederlandse zitvol- leybalteam gehuldigd. Dat gebeur de tijdens de nieuwjaarsbijeen komst van de NebasNsg, de sport organisatie voor mensen met een beperking. Dat Roest en co. in het zonnetje werden gezet had natuur lijk te maken met de Europese en mondiale titel die ze dit jaar in de wacht sleepten. Met het laatste kampioenschap kwalificeerden ze zich tevens voor de Paralympics van 2004 in Athene, waar ze de gedoodverfde winnaar van de gou den medaille zijn. Skister Maijorie van de Bunt weet hoe het is om Paralympic kam pioen te zijn en ook zij werd gehul digd, evenals dertien andere we reld- en drie Europese kampioe- Vrijdag 17 en zaterdag 18 januari organiseert Toneelgroep Karakter Baarn voor de zeventiende maal een eenakterfestival in de Speel doos. De jury bestaat uit Barrie Stevens, Jan Keja, Majel Lusten- houwer. De deelnemende vereni gingen zijn: Alias (Baarn) met 'Mothercare' van Helmert Wou denberg, Maarssen 32 met 'Dui zend en een nacht' (compilatie van het sprookje), Ontwaakt (Huizen) met 'de Koningin' van Cockey van Bokhoven, WIK (Barneveld) met 'Tot de dood ons scheidt' van Edwin Woons, Steeds Beter (de Bilt). Dit zijn ook de verenigingen die op vrijdag spelen. Op de zater dag spelen Karakter (Baarn) met 'Afscheid': van Alec Baron, De Rederijkers (Amersfoort) met 'Vi site' van Hugo Claus, Onder Ons (Den Dolder) met 'de Gieren' van Pieter de Prins, Punt (Amersfoort) met Noorderzon van Moniek Kra mer. De prijzen bestaan traditio neel weer uit Speeldooqes. Er zijn prijzen voor de bestel acteur of actrice, beste regie en een derde, tweede en eerste prijs voor de bes te speelprestatie van de verenigin gen. De punten waar de jury spe ciale aandacht aan zal besteden zijn decor, belichting, geluid, kle ding, stukkeuze, tijdsduur en uiter aard de acteerprestaties. Beide avonden aanvang 20:00 uur. Toe gangsprijs voor een avond 6,00, voor beide avonden 9,00. Kaar ten kunt u bestellen bij TTieo Man ten §8 035- 5415957 Kees Manten Koekoekweg 9, 88 035- 6022972 en tijdens kantooruren bij de Speeldoos 88 035- 5418050 De Stichting Vrije Academie houdt ook dit jaar weer cursussen in Soest. Eind januari start er een aantal. Zoals bijvoorbeeld de cur sus Christie's introductiecursus antiek die eind deze maand van start gaat De lessen zullen plaats vinden in De Open Hof Het volledige programma is ver krijgbaar in de bibliotheek aan de Willaertstraat, maar kan ook worden aangevraagd bij het secretariaat van de Academie, 88 020-4185050 of via www.kun.stgeschiedenis.nl Deze maand start weer een aantal nieuwe cursussen in het antropo sofische kunstwinkeltje De Bere klauw aan de Steenhoffstraat 63. De kunstzinnig therapeute Ma- rianne Kluit begeleidt de cursus beeldhouwen in speksteen, serpen- tijn eil albast (dinsdagmorgen of zaterdag). Men kan ook nat in nat schilderen naar aanleiding van een bepaald thema o.l.v. Marije Krul (woensdagmiddag). Eén zaterdag per maand is Mieke Fielmich aanwezig voor de cursus schilderen, waarbij gebruik ge maakt wordt van verschillende technieken. Mary Zitman heeft de komende maanden ook een uitge breid cursusaanbod in intuïtief schilderen. Ze geeft deze cursus op dinsdagmorgen/-avond en bij vol doende belangstelling wil zij ook een kindercursus starten. Gemma Anink is de ontwerpster van schitterende seizoenskieden en kransen, gemaakt van sprookjes wol, (wol die op een natuurlijke manier geverfd is.) Voorbeelden hiervan zijn te vinden in de winkel. Onder haar begeleiding kan men ook zelf zo'n kleed of krans maken (1 keer per maand op de vrijdag of zaterdag). Voor meer informatie over de cur sussen, data en opgave: mevrouw W. Hakvoort, 88 6019176. Ope ningstijden van de winkel: dins dag-vrijdag 10:00-12:00 en 14:00- 17:00 uur, zaterdag de hele dag. Zaterdag 11 januari zondag 12 januari Huisartsen vanaf vrijdag 17:00 uur: Huisartsenpost Eemland: 880900-3311233. Kleine ongevallen, maandag 08:00 - vrijdag 17:00 uur: Centrum voor Kleine Ongevallen en Verrichtingen (CKOV), voor eenvoudige medische hulpvragen, geopend in Meander Medisch Centrum, locatie Baarn, bij voorkeur na verwijzing door een huisarts. Spoedeisende hulp Spoedeisende hulp is 7 x 24 uur gegarandeerd bij Meander Medisch Centrum, locatie Amersfoort Lichtenberg, Utrechtseweg 160, Amersfoort. Apotheek, dagelijks na 17:30 uur (en in de weekeinden): Centrale Dienstapotheek, Amersfoort, 82033-4328500. Tandarts, zaterdag en zondag 13:00-13:30 uur: C.J.J. Dorrestein, Ossendamweg 43, 886017853. Thuiszorg, 24 uur per dag: Stichting Thuiszorg Eemland: verpleegkundige hulpverlening, 82033-4220500 (van 's avonds 17:00 tot 's ochtends 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties). Dierenarts, vrijdag 20:00 - zondag 24:00 uur: J. Meursing, Van Mecklenburglaan 13-15, 886015215. Dierenambulance, 24 uur per dag: Dierenambulance Amersfoort e.o., 8806-54337407. In het kader van breedtesport biedt Stichting Balans met be hulp van het Oranje Fonds en de gemeente een nieuwe kara- testijl aan voor tieners en jon geren uit Soest. Onder leiding van een erkend in structeur, zwarte band derde dan, leren de deelnemers Fit-Zen. Deze nieuwe karatestijl is een combina tie van de meest effectieve technie ken van verschillende vecht- en verdedigingssporten, zoals Kyo- kushinkai, Kung-Fu en Ju-Jitsu. Hierdoor kunnen deelnemers hun conditie, zelfvertrouwen, stamina, coördinatie, snelheid en kracht ver beteren. Daarnaast richt Fitzen zich ook op zelfverdediging. Re gelmatige deelnemers worden be loond via een 'grading'- systeem. Fitzen is er elke vrijdag vanaf 10 januari, behalve in de schoolva kanties, in de sportzaal Smitsweg en is voor jeugd in de leeftijd van 10 tot en met 18 jaar. De tijden zijn: voor meiden van 16:30 - 17:30 uur; voor jongens van 17:30 - 18:30 uur. De kosten zijn voor een eenmali ge pas 2,50) en per les 1,00 of voor 10 lessen 8,00. Voor meer informatie: Judith Lof- feld, 88 6019546 of 6017615. Het kinderkoor van de Emma kerk gaat vanaf 13 januari weer zingen. Doe je ook mee? Het Emmakerk-kinderkooV is in middels een begrip. Een paar keer per jaar wordt er kort geoefend en dan volgt de uitvoering in een kerkdienst. Ook deze keer gaat het koor weer op die manier van start. Er wordt vier keer geoefend: op de maandagen 13, 20, 27 januari en 3 februari van 16:30 tot 17:15 uur. Dat is kort en krachtig. En dat kan, want het gebeurt onder erva ren, muzikale leiding. En dan wordt er gezongen in de kerk dienst van zondagmorgen 9 fe bruari in de Emmakerk. Dat is het kerkgebouw van de Samen op Weggemeente Soest Noord. Het koor gebruikt de nieuwste, vlotte muziek. 'Als een zeepbel', 'Ga je mee?', 'Eh, even denken', vijf van dat soort nummers. Het is goed zingbare muziek over jou en mij, over geloof en gezondheid. Het is vast iets voor jou, in groep 4, 5, 6, 7 of 8 van de basisschool. Pieter van Winden, Carina Troost en Rianne Druijff vormen de leiding van het koor. Doe je mee? Kom dan gewoon op de 13e januari. Of overleg als je wilt met Pieter van Winden, Boekweitland 80, 3764 ZN Soest, 886033770, e-mail: p.v.winden@hccnet.nl. Het Soester Byzantijns Klein- koor heeft met vijftien optre dens, waaronder de succesvol le kerstconcerten, een druk jaar achter de rug. Dit jaar zal het niet anders zijn. Zo zal het ensemble op 16 maart weer een optreden geven in Kas teel Groeneveld en op zaterdag 22 maart medewerking verlenen aan een eucharistieviering in de Petrus en Pauluskerk. Daarna volgt een besloten concert op 23 mei in de Wilhelminakerk en op 24 mei een concert in de Grote Kerk van Monnickendam, terwijl ook mede werking aan een Eucharistieviering in de Sint Josephkapel van de Congregatie van de zusters van St Joseph (op 'eigen bodem' dus) te Amersfoort in het vat zit. In verband met de toetreding vo rig jaar van nieuwe ensembleleden zal de in het voorjaar geplande Russiscn-Orihoaoxe Vesperdienst in de Mariakerk geen doorgang vinden, doch naar een later tijdstip worden verschoven. Het Soester Byzantijns Kleinkoor, in september 1999 ontstaan uit het toenmalige Soester Byzantijns Koor (thans Slavisch Koor 'Byzan- tium'), werkt met geschoolde ama teurvocalisten, die wekelijks op donderdagavond repeteren in de kapel van de Congregatie van de Zusters van St Joseph aan de Bar- chman Wuytierslaan 55 te Amers foort (tegenover het Dierenpark). Het ensemble zal met ingang van dit jaar onder zangtechnische con trole komen te staan van de sinds kort in Soest gevestigde zangpeda goge Bernadette Dorhout. Er is bij het SBK nog plaats voor een ge schoolde hoge sopraan en tenor. Informatie is te verkrijgen bij diri gent Frans Wertwijn, tel./fax 6021598 of e-mail wer twi j n@xs4allnl Zaterdag 11 januari Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 communieviering (werkgroep); samenzang Zondag 12 januari Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 10:00 pr. W. Veldhuis; eucharistieviering; mannenkoor Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10:00 pr. H. Goddijn; eucharistieviering; parochiekoor Rooms-katholiek, H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 10:00 communieviering (werkgroep); Cantate Domino Rooms-katholiek, Joanneskerk, Willaertstraat 51 10:00 pr. H. v.d. Schepop; eucharistieviering Samen op Weg, Emmakerk, Regentesselaan 2 10:00 ds. P. van Winden Samen op Weg, De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. H.R. van Heil Samen op Weg, Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10:00 ds. J.W. Huisman Oecumenische wijkgemeente de Oude Kerk, Torenstraat 1 10:00 ds. G.J. Wisgerhof, Leusden Nederlands-hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10:00 ds. J.C. de Groot, Dordrecht; 17:00 ds. J.H. Gijsbertsen, Gorinchem Christel ij k-gereformeerd, Julianalaan 90 09:30 en 16:30 ds. A. den Boer, Elspeet Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 ds. B. Schaaij, Dronten; 17:00 ds. A.N. Hendriks, Amersfoort Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 leesdienst; 15:00 ds. F. Mulder Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtlaan 20 10:15 B. Aten, Naarden Evangeliegemeente, Julianakerk, Julianalaan 19A 10:00 H. Somhorst; 19:30 jeugddienst Time-Out Christengemeente, Griftland College, Noorderweg 79 10:00 Harpert Tromp Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Apostolisch Genootschap, Talmalaan 44 09:30 dienst Baarn Doopsgezind, Eemnesserweg 63 B 10:30 ds. A.A. van Daalen Nederlands-gereformeerd, Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10:00 drs. F. Gerkema, Amersfoort; avondmaal Meander Medisch Centrum, Molenweg 2 10:00 ds. M. v.d. Pol Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 10:30 ds. A.M. van 't Spijker-Niemi, Ermelo Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 G.J. Goldschmeding (translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd kanker met enkele tientallen pro centen wordt gereduceerd. Onderzoek heeft dit reeds aange toond, maar verder onderzoek is noodzakelijk om de ziekte verder te bestrijden. Zoals zo velen in onze samenleving hebben ook Ed- die en Marco Sevink in hun nabije omgeving te maken gehad met kanker. Dat was dan ook doorslag gevend om de beslissing te nemen zich toch weer in te zetten voor dit doel. In de loop van de jaren heeft met name Eddie ondervonden hoe zwaar het is om middelen los te krijgen via bedrijven. Hij en Marco hopen dan ook op de steun en medewerking van be drijven en particulieren uit de re gio. Zij kunnen zich dan ook aan melden als sponsor of donateur voor dit project bij SV Fun Runner via telefoonnummer 0346-262262 of via e-mail i In september vorig jaar heeft SV Fun Runner het project Run Climb for Children af gerond. Dat was met name voor goede doelen loper van het eerste uur Eddie Sevink het moment dat hij zei, na 5 jaar van projecten, een jaartje rust te willen nemen. Maar het bloed kruipt waar het niet gaan kan. Eddie is, samen met zijn broer Marco, benaderd door het blad Runnersworld en het We reld Kanker Onderzoek Fonds. Voor deze laatste wordt in de aan loop naar de Flora Marathon van Londen, waar de twee marathon lopers aan zullen deelnemen, sponsorgeld bij elkaar gesprokkeld om het wereldwijde onderzoek naar deze verschrikkelijke ziekte te kunnen blijven financieren. Omdat lopers doorgaans een ge zond leven leiden, heeft het We reld Kanker Onderzoek Fonds ge kozen voor een samenwerking met de Runnersworld en de twee Soes-, ter lopers. De uitgangspositie van het fonds is dat, wanneer men er een gezonde levenswijze (voldoen de fruit, groente, en matig met al cohol) op nahoudt, de kans op ELKE WEEK EEN IN DE BUS? Neem een abonnement: 8,75 per halfjaar.' tel.(035)6014152 FM 107.9 (stereo); ether: FM 105.9. Tekst TV Stem uw televisietoestel ook eens af op kanaal 29 en u komt waar schijnlijk tot uw verrassing oog in oog met de Tekst TV die Radio Soest en Omroep Amersfoort in samenwerking met elkaar 24 uur per dag presenteren. Van 's mid dags 5 uur tot 's nachts 1 uur en 's morgens van 8 tot 10 uur wordt de Tekst TV uitgebreid met een echt tv-jouraal, waarin elke dag het lo kale en regionale nieuws in beeld wordt gebracht. De Tekst TV en het tv journaal, elk ongeveer een kwartier, worden continue her haald. Tekst TV wordt dagelijks ververst en waar nodig aangevuld met actueel nieuws. Wilt u meer informatie vinden over Radio Soest kijkt u dan op teletekstpagi na 540 voor de uitgebreide pro gramma-informatie van onze eigen lokale omroep. Deze teletekstpagi na's kunnen door de kijker op elk moment worden geraadpleegd. Morgenmiddag herhaalt Radio Soest het boeiende magazine Op Soest' van 12.00 uur tot 14.00 uur. Werner Paans en Jan Visser heb ben het jaar 2002 uitgeluid met het bekende live programma op de laatste zondag van de maand van uit Artishock. Het hoogtepunt was deze keer het gesprek met de hon derdjarige mevrouw Fien van de Leur-Luteijn. Andere gasten wa ren Ruud van Zomeren over het Europese jaar van de gehandicap ten, de winnaars van de Gouden Oliebol 2002, twee Soester wijka genten en een brandweerman over vuurwerk en veiligheid. Mogelijk wat achterhaald maar goede advie zen zijn nooit weg. Nieuw is de column van de 18-jarige Simone Wijnands met haar eigentijdse vi sie op het eind van 2002. Zij is bekend als winnares van een ver halen en columnwedstrijd bij de SLAS (Stichting Literaire Activi teiten Soest). Berna Kousemaker en haar kwartet verzorgen de mu ziek. Donderdag 9 januari om 12:00 uur. Techniek: Wim Kiezen- brink. Gastvrouw: Mirjam Winkel. Ad van Veen heeft een interessan te terugblik op de vorige uitzen ding van Goed geboekt: hij inter viewt burgemeester Janssen over het boek dat hem toen symbolisch is geschonken, de Tien Geboden. Onze burgervader geeft hier zijn eigen interpretaties aan. Daarnaast zijn er nog twee onderwerpen. Op de eerste plaats het 'dier in het boek', naar aanleiding van de schrijfwedstrijd van de SLAS (Stichting Literaire Activiteiten Soest) met als onderwerp 'fabels en dierdichten'. Het tweede onder werp is: kun je wel te veel boeken hebben? Dit onderwerp moet ook vele mensen aanspreken: hoeveel boeken heb je, waar laatje ze, kun je niet beter lenen van de bieb of van vrienden. Tot slot is er het vas te onderwerp over boeken en uit- geversnieuws. In 'Waar blijft de tijd' kunt u op zondag 12 januari om 12:00 uur luiste ren naar een in terview waarin oudere inwoners van Soest of Wim de Kam. Soesterberg hun levensverhaal vertellen. Deze week de heer S. Nieuweweg. Hij vertelt over hoe hij in 1937 als dienst plichtige was gelegerd op de vlieg basis Soesterberg. Daarna is hij in die plaats blijven wonen. Hij werk te als lijfwacht bij het Koninklijk Huis en heeft in die tijd gewoond in het bos vlak bij Paleis Soestdijk. Het interview is opgenomen in de cember 2000 door Jan Visser. De presentatie is in handen van Wim de Kam. Jacques van de Grient maakt het tweede programma uit de driede lige serie Engelse koorzang. Deze uitzending gaat over de Engelse componist en organist William Boyce (1711 tot 1779). Hij schreef vele werken maar was vooral be kend door zijn verzameling Engel se koormuziek, die hij aanlegde tussen 1760 en 1778. Boyce werd hiertoe gedreven omdat hij wegens een opkomende doofheid zijn functies in het muziekleven moest neerleggen. Oude mensen gaan van lieverlee minder horen: zeer hoge tonen en lage bassen moeten het ontgelden. Componisten die doof werden zijn er vele: Robert Franz (Düitse liederencomponist), Frederick May (Iers), Bedrich Smetena (Boheems), Gasparo Spontini (Italiaans), George Fried- rich Handel (Duits Engelse com ponist) en Ludwig van Beethoven (Duits). Over het algemeen kun je zeggen dat zij doorgingen met componeren omdat het inwendig gehoor zodanig ontwikkeld werd dat zij de melodieën, het harmo nisch geheel en de ritmiek in hun hoofd hoorden. Zij verloren wel het contact met hun samenleving, gezinnen, orkesten en werden een zaam en achterdochtig. Van Willi am Boyce hebben wij die informa tie niet. Zijn werk wordt uitge voerd door het Choir of the New College Oxford en staat onder lei ding van Edward Higgenbottom. De organist isGary Cooper. Zon dag 15 januari om 14:00 uur. In het tweede uur Klassiek op nieuw een dove componist, de al genoemde Ludwig van Beethoven, bekend van het 5dc pianoconcert, The Emperor genaamd. Toen hij dertig jaar oud was, werd zijn doofheid bemerkt. Met de huidige medische stand van zaken zou hij waarschijnlijk zijn genezen. Nu wierp de doofheid een zware last op zijn levensloop. Doofheid voor een beginnend componist en pia nist. Hij koos de harde weg, baan de zijn eigen weg met wil en toe wijding; zocht zijn doel in het be reiken van de hoogste idealen met een rotsvast vertrouwen in de ethe rische kracht van de muziek. Af beeldingen van Beethoven tonen een rebel, die zich niet laat afbren gen van zijn principes. Een onge duldig en moeilijk mens, maar te vergeven door zijn gebrek. Ieder deel van zijn 5dc heeft iets verhe vens, iets majesteitelijks en is ge schreven op het lijf van Ludwig van Beethoven. Zondag 15 janua ri om 15:00 uur. Onder het motto 'de reactietele foon, die bel je gewoon' kunt u bij Radio Soest terecht voor een klacht, een wens, een blijde bood schap of een compliment. Bel ons en vertel wat u op uw hart heeft. Wij nemen uw bericht op en zen den dat volledig uit elke laatste zondag van de maand in het pro gramma Op Soest vanaf 16:00 uur. Reactietelefoon 6093853. Elke dag nieuws op de hele uren DONDERDAG 9 JANUARI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Cultuur in de regio (h) 11:00 Even uitblazen 12:00 Op Soest (h) 14:00 Operetteland Nog even walsen 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Radio Soest non-stop 17:00 Soesters en hun muziek 18:00 Radio M VRIJDAG 10 JANUARI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Goed geboekt 11:00 Soest 55-plus 12:00 Lunchroom 13:00 Ontmoeting met... gast: Piet Ekel 14:00 Jazzy Listening 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Sportcafé 18:00 Jazz uit Artishock 19:00 Blues uit Artishock 20:00 Radio M MÜIET 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Oud goud 13:00 Radio M ZONDAG 12 JANUARI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Religie en poëzie 10:00 Ommetje in de natuur (h) 11:00 Van 't Raadhuisplein (h) 12:00 Historische Vereniging 13:00 Dit was de week 14:00 Soest Klassiek 16:00 The Beatles (h) 17:00 Musica Aeterna 18:00 Kerkdienst De Open Hof (SoW) 19:00 Christelijke muziek 20:00 Samen bijbel lezen 21:00 Radio M MAANDAG 13 JANUARI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Soesters en hun muziek (h) 11:00 De straat van... 12:00 Lunchroom 13:00 Muziekpalet klassiek en opera 14:00 Brassbandmuziek 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 De Derde Helft sportmagazine 18:00 Radio M DINSDAG 14 JANUARI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Ontmoeting met... (h) 11:00 Senioren vragen 12:00 Lunchroom 13:00 A Country Song 14:00 Operetteland (h) 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom (h) 17:00 Goed geboekt (h) 18:00 Van psalm tot pop 18:30 Weg met hobbels 19:00 De verrekijker godsdienstig programma voor jonge kinderen 19:30 Het kompas godsdienstig programma voor oudere kinderen 20:00 Boek binnenstebuiten 21:00 Zingen maakt blij 21:30 Avondsluiting 22:00 Radio M WOENSDAG 15 JANUARI 08:00 Goedemorgen Soest 09:00 Soest Actueel 10:00 Ommetje in de natuur 11:00 Van 't Raadhuisplein gemeentevoorlichting; met de column van burgemeester Janssen 12:00 Lunchroom 13:00 Over het voetlicht musical en cabaret 14:00 Soest 55-plus (h) 15:00 Soest Actueel (h) 16:00 Lunchroom 17:00 Cultuur in de regio 18:00 Radio M In dit programma-overzicht van Ra dio Soest vindt men elke week de gegevens over de uitzendingen van donderdag tot en met woensdag, die 's morgens vanaf acht uur tot in de namiddag (op een enkele uitzonde ring na) worden uitgezonden via de kabel en de ether. Na deze lokale uitzendingen wordt overgeschakeld naar de regionale zender Radio M tot 's morgens acht uur. Kopij van buitenstaanders (ingezon den brieven, tips, ideeën en reac ties) voor deze rubriek moet uiter lijk donderdagmorgen in de studio worden ingeleverd. Het adres van Radio Soest is: Raad huisplein 1, Postbus 3062,3760 DB Soest, S 035-6093851; fax: 035- 6093860; c-mail: radio@soest.nl. Ook voor programma-ideeën, pers berichten, aankondigingen, vereni- gingsnieuws, clubbladen, etc.

Soester Courant | 2003 | | pagina 17