m n 1 D D 1 E 1 En dit zijn de knallers van deze week: Kleine rondweg of helemaal geen PLUS 2.49 0.94 0.39 0.54 0.74 Stellwagen schrijft geschiedenis A E VERKOOPPLANNEN? Politie zoekt getuigen van beroving met geweld Inleveren kopij s.v.p. zo vroeg mogelijk Geen waterproblemen in Eemlandse gemeenten SOESTER KALENDER Politie betrapt hardrijders A. van der Lee CITB0EN PLUS Slagroomtaart 900 gramA6f| FEESTVOORDEEL /WPffff 200te PLUS FEESTVOORDEEL Klachten bezorging Schouderkarbonade varkensvlees OVERHEES Tamboerijn 11 - Soest Unox Chicken tonight Belmonte bananen Goudappeltje Appelsap Vloerkadetten Unox Stevige soepen VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest BEL VOOR EEN GRATIS EN DESKUNDIGE WAARDEBEPALING 035 - 603 27 37 Betrekkelijk rustige jaarwisseling WOENSDAG 8 JANUARI 2003 81e JAARGANG NO. 21 035-601 13 04 Hol Molenbeek DEZE WEEK Nog geheim rapport dinsdag in raadscommissie verkeer Op 15e al internationaal schaakmeester GEGARANDEERD NERGENS GOEDKOPER Vrijwillige Terminale Zoïg De Soester Kalender biedt verenigin gen en instellingen in Soest gelegen heid hun publieksactiviteiten met een eenmalig karakter kort in deze 'week agenda' te melden. Donderdag 9 januari 15:30 Nieuwjaar ANBO, OC Klaarwater, Wiardi Beekman- straat 475. Vrijdag 10 januari 10:15 Wandeling huisvrouwen, v.a. rest. De Korte Duinen, Birkstraat 108. 14:00 Bingo 55-plussers, OC De Klarinet, De Klarinet 39, 3,00. 16:00 Nieuwjaar GroenLinks met uitreiking Gouden Oliebol, De Schoof, Molenstraat 142. 20:00 Nieuwjaarsconcert PVO en Valleizangers, De Open Hof, Veenbesstraat 2. 20:30 Nieuwjaar VOS, Cena- kel, Amersfoortsestraat 18, Soesterberg. Zaterdag 11 januari 09:00 Pakketten voor Polen, Di Lassostraat 40. 14:00 Film 'Harry Potter en de Geheime Kamer,' Brede Bibliotheek, Willaertstraat 49, 5,00. 21:00 Jazzconcert Idee5, Artishock, Steenhoffstraat 46, 7,00. Zondag 12 januari 14:00 IVN-wandeling Lange Duinen, v.a. parkeerplaats Foe- kenlaan. Maandag 13 januari 19:30 Vergadering raadscom missie Algemene Bestuursza ken, gemeentehuis, Raadhuis plein 1. 20:00 Waarnemingen PASO, De Vriendschap, Nachtegaal- weg 8a, 2,00 4,50). 20:30 Film 'Ja zuster nee zus ter', Artishock, Steenhoffstraat 46, 3,50/5,00. Dinsdag 14 januari 19:30 Vergadering raadscom missie Ruimtelijke Ordening, Verkeer en Milieu, gemeente- huis, Raadhuisplein 1. Woensdag 15 januari 13:30 Opening internetcafé Balans, De Schoof, Molen straat 142. 14:00 Film 'Harry Potter en de Geheime Kamer,' Brede Bibliotheek, Willaertstraat 49, 5,00. 19:30 Vergadering raadscom missie Sport, Onderwijs en Welzijn, gemeentehuis, Raad huisplein 1. 19:30 Introductieavond Tai- Chi, Brede Bibliotheek, Wil laertstraat 49, 5,00. Zaterdagavond en -nacht heeft de politie op verschillende locaties in het district snelheidscontroles ge houden. Met behulp van de laser- gun werd de snelheid van 185 voertuigen bepaald. Daarvan re den er 39 te hard, waarvan eentje met een snelheid van 115 kilome ter per uur. Ook in Soest werd er gecontroleerd. Rond een uur of elf stond de politie bijvoorbeeld ter hoogte van de Oude Kerk. Hier liepen enkele bestuurders tegen de lamp. 1 i i kook- en tafeicuüuur kado en design Van Weedestraat 48 - Soest Autobedrijf Exclusicf-Dealer voor Soest, Baarn e.o. Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 Indien u op woensdag om 18:00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit hebt. kunt u tot 18:30 uur naar ons kan toor bellen (SS 6014152). De krant wordt dan nog dezelfde avond nabezorgd. Belt u woensdag na 18:30 uur, dan kunt u uw naam en adres op de band van het antwoordapparaat inspreken. De krant wordt dan echter pas donderdagmiddag nabezorgd. Soesterberg Voor de abonnees in Soester berg is het klachtennummer 035-6021841 (C. van Barne- veld). Dat nummer kan op woensdag tussen 18:30 en 19:30 uur worden gebeld voor nabezorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soes ter Courant op donderdag na bezorgd. pot 500 gram literpak zak 6 stuks DIVERSE SMAKEN blik 800 ml REGIOMAKELAARS Burg. Grothestraat 13, SOEST BuijsRegiomakelaars.nl gyj Soest@Buijsregiomakelaars.nl nvm UW MAKELAAR IN DE REGIO! (KANTOREN TE SOEST EN AMERSFOORT) Een 29-jarige man is op 1 ja nuari 's ochtends omstreeks 3:45 uur beroofd van zijn pinpas en pincode. Dat ge beurde in de wijk 't Hart on der bedreiging en met toe passing van geweld. Het slachtoffer was doof twee mannen op de Koninginnelaan aangesproken. Hij raakte met hen in gesprek en liep een stuk je met hen op. Verderop in de wijk werd hij bedreigd met een mes en gedwongen zijn pinpas af te staan en zijn pincode be kend te maken. Tevens werd de man gedwongen in de richting van de Mariastraat te lopen. Onderweg werd hij geschopt en geslagen. De beroofde man riep nog om hulp naar een passerende man en vrouw, maar zij ondernamen geen actie. Op een gegeven moment liepen de twee man nen weg en lieten ze de 29-ja- rige achter. Het slachtoffer heeft bij de po litie aangifte gedaan. De politie is nu op zoek naar getuigen van de gewelddadige beroving. De verdachten zijn beiden ongeveer 20 jaar en tussen de 1.80 en 1.90 meter lang. Een van hen droeg een pet en een bril, de ander had half lang haar en droeg een leren jas. Oud en nieuw Voor zover bekend is de jaar wisseling in Soest verder be trekkelijk rustig verlopen. Hier en daar werden (kleine) vreug devuren aangestoken. De brandweer moest een aantal keren uitrukken om brandjes te blussen. De nacht verstreek niet zonder dat er vernielingen wer den aangericht aan onder meer auto's. Tegen jeugdigen trad de politie enkele keren waarschu wend op, zonder dat daarbij be keuringen werden uitgeschre ven of aanhoudingen werden verricht. Om een uur of drie hield de politie op het J.H. Isingserf een 21-jarige Soester aan, die schreeuwend over straat liep en provocerende gebaren richting politie maakte. De man werd aangehouden en kreeg boetes voor openbare dronkenschap en baldadigheid. Op de Dalweg werd rond half vier 's morgens met vuurwerk een telefooncel opgeblazen. Een getuige zag vijf jonge man nen, van wie er eentje het vuur werk in de cel zou hebben ge legd. De politie heeft deze zaak in onderzoek. In de dagen voorafgaand op oud en nieuw controleerde de politie zowel opvallend als on opvallend op het afsteken van vuurwerk. Dat mocht pas van af 31 december, 10:00 uur, maar vooral jongeren ontstaken al eerder sier- en knalvuurwerk, wat tot verschillende meldingen van overlast leidde. Wie betrapt werd, kreeg een boete, terwijl het resterende vuurwerk in be slag werd genomen om te wor den vernietigd. Ongetwijfeld schuilen de feestdagen en de vakantie in de oorzaak, dat veel persbe richten voor deze editie ons pas op het laatste moment hebben bereikt. Toch willen wij aan het begin van het nieuwe jaar - al onze leve ranciers vriendelijk verzoe ken in het vervolg de kopij zo snel mogelijk te brengen of te sturen. Elke week doen we ons best om alle materiaal op tijd in de krant te krijgen. Kopij kan weliswaar tot maandagmiddag 16:00 uur worden aangeleverd, maar als veel mensen tot het laatste mo ment wachten of zelfs daarna nog met persberichten aanko men, wordt het steeds lastiger om deze teksten voor de eerst volgende Soester Courant te bewerken. Het kan dan onge wild voorkomen dat behalve niet-spoedeisende kopij ook ac tuele (te) laat aangeleverde be richten moeten blijven liggen. Veel activiteiten, zoals cursus sen, lezingen en periodieke bij eenkomsten, staan al lang vast. Vandaar ons verzoek om de in formatie over met name dit soort activiteiten ruim van tevo ren aan te leveren. Bij voorkeur minimaal een week voordat het 'in de krant moet'. Hoe eerder, des te beter. Dan kunnen we onze aandacht en tijd beter ver spreiden over de verschillende persberichten, om nog maar niet te spreken over de actuele zaken, waarvoor we zelf op pad gaan. Wij danken u voor uw mede werking. De redactie OESTER COURANT Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Telefoon 035 - 601 41 52* - Telefax 035 - 602 49 04 - E-mail: soestcrt@wanadoo.nl - Internet: www.soestercourant.nl Abonnement: Soest/Soesterberg per halfjaar 8,75 - Buiten Soest 17,50 - Losse nummers 0,55 Gecontr. oplage 12.300 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG GRATIS VVAARDEBÏPALIMC UTRECHT BILTHOVEN DE MEERN SOEST VIANEN ZEIST Burgemeester Grothestradt 32 Soest www.holenmolenbeek.nl Woning- en Assurantiemakelaars Op 't Hoogt Actueel 4 Actueel 5 WD ziet geen kloof tussen burgers en bestuur. Joop's 'zilveren' oliebollen. Drukke nieuwjaarsbijeenkomst gilde. Familieberichten 6 Huurwoningenaanbod 8 Cultuur 9 Aanbiedingen bij opening internetcafé. 'Ja zuster nee zuster' in Artishock. Cultuurprijs 10 Prikbord 17 Kerkdiensten. Medische diensten. Radio Soest. Actueel 3 'Respect sleutelwoord in 2003'. Netwerken en cabaret hand in hand op nieuwjaarsreceptie gemeente. Onderzoek naar borstkanker, maakt nieuwe start. Soester wil schone winkelstraat. Eerste stenen bij S.O. Soest. Soesterberg 15 Duo neemt Soesterberg sati risch op de korrel. Soester gniffel voor Anneke Pley. De grote hoeveelheden neer slag van vorige week hebben nog niet tot grote problemen geleid in het gebied van Water schap Vallei Eem. In Eem- land was er al helemaal geen aanleiding tot zorgen. meer water zou worden aange voerd. Dat zijn de Grebbedijk tus sen Rhenen en Wageningen, de laaggelegen polders in het noorden van het waterschapsgebied en het Valleikanaal met de daarop uit mondende beken. Hier stond het water plaatselijk tot op het maaiveld. Dat kwam omdat sommige percelen in het midden lager zijn dan aan de kanten en de grond verzadigd is met water. Daardoor kon het water maar langzaam wegstromen. Het water peil in de sloten was op veel plaat sen bijna een halve meter hoger dan normaal. Alle pompen en ge malen werkten dag en nacht op volle kracht om de waterstanden weer omlaag te krijgen. Nergens in het gebied heeft de bebouwing last van het overtollige water gehad. Wel was het plaatselijk drassig. Dat zegt het waterschap dat drie gebieden kent, waar mogelijk pro blemen kunnen ontstaan als er nog Binnenkort mag de bevolking van Soest haar mening geven over twee, misschien drie ver keersplannen voor de hoofd wegenstructuur. De commissie verkeer bepaalt dinsdag 14 ja nuari welke ideeën de in spraakprocedure ingaan. Tot de aanvang van deze vergade ring (19:30 uur) blijft het een ge heim welke plannen er zijn. De desbetreffende rapportages en het standpunt van het College zijn nog niet openbaar. Maar uit betrouw bare bron is vernomen, dat het College kiest voor twee concepten, eentje met en eentje zonder een kleine rondweg. Het goedkoopst is het plan zonder weg door de polder (circa 2 mil joen euro). Wordt er wel geasfal teerd, dan zouden de kosten zeker drie keer zo hoog uitvallen. Afhankelijk van het plan waarvoor uiteindelijk wordt gekozen, zou een deel van de Van Weedestraat ontlast kunnen worden. Wat dat precies betekent voor de verkeers stroom in deze winkelstraat, is nog niet duidelijk. Wel kan in dat ver band vermoedelijk worden gedacht aan het gedeelte tussen de roton de op de Burgemeester Gro thestraat en de kruising bij de Stadhouderslaan. Min of meer pa rallel aan deze route ligt immers de Beek en Daalselaan, zodat het ver keer kan worden 'omgeleid'. Bo vendien zijn er politieke partijen die het wel zien zitten om in het genoemde deel van de winkelstraat de weekmarkt te situeren. WD- voorzitter Hans Gerretsen opper de dat afgelopen zondag nog eens tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst van zijn partij. Daniël Stellwagen uit Soest heeft geschiedenis geschreven door als vijftienjarige interna tionaal schaakmeester te wor den. Dat is in ons land nooit ie mand op zo'n jonge leeftijd ge lukt. Het record stond op naam van Erik van der Doel (16 jaar en tien maanden). De Soester, die in maart pas 16 wordt, behaalde zijn schaaktitel op 30 december in Groningen. Om dat hij al in het bezit was van drie IM normen, had Stellwagen er nog eentje nodig. Om de laatste norm te halen, moest hij in negen ronden 4,5 punten zien te halen. Stellwagen begon uitstekend en stond na vier partijen reeds op 2,5 punt, maar daarna haperde de schaakmachine. In de vijfde, zesde en zevende ronde haalde hij slechts een half puntje. De droom leek vervlogen. Winst in de achtste par tij bracht zijn totaal op vier punten, zodat hij niet mocht verliezen in zijn laatste partij. Tegenstander daarin was grootmeester Jonkman die echter uit vorm is. De noodza kelijke remise kwam daarom nooit in gevaar, zodat Stellwagen nu de jongste internationaal schaakmees ter ooit is. Hij meldde zich op achtjarige leef tijd aan bij de schaakschool van de Soester Schaakclub, waar meteen werd vastgesteld, dat men te ma ken had met een uitzonderlijk ta lent. In 1999 vestigde de Soester de aandacht op zich door tweede te worden op zowel het EK als WK voor jeugd tot en met 12 jaar. Dit jaar bezette hij tot de laatste ronde de tweede plaats op het WK voor jeugd tot en met 16 jaar. In de laatste partij speelde hij alles of niets en verloor hij, waardoor hij in het klassement duikelde. Nog steeds is Stellwagen lid van de Soester SchaakClub, waar hij ook in de interne competitie uitkomt. Tevens maakt hij deel uit van het eerste tiental van Hilversum dat in de eredivisie van de schaakcompe titie speelt. Vorig seizoen werd deze ploeg tweede van ons land, Stellwagen profileerde zich in deze klasse als topscorer. Mogelijk wordt een deel van de Van Weedestraat autoluw gemaakt. In dat geval zou de weekmarkt bij voorbeeld naar het winkelgebied kunnen verhuizen. Het is waarschijnlijk dat bij een kleine rondweg moet worden ge dacht aan een verbinding tussen de Beek en Daalselaan en de brand weerkazerne. Deze mogelijkheid is in de afgelopen jaren al vaker ge opperd. Bekend is dat de gemeen te Soest de kruising van de Steen hoffstraat en de Dalweg wil veran deren in een rotonde. Deze roton de zou dan de ontsluiting vormen voor het verkeer dat van de rond weg komt of er juist op wil rijden. Niet voor niets betaalde de ge meente in april vorig jaar 612 dui zend euro aan Van de Grift On roerend Goed. Dat was de helft van het verlies dat Van de Grift leed bij een nieuwbouwplan voor dierenspeciaalzaak Hilhorst. Dat plan voorziet erin dat de bebou wing iets meer naar achteren wordt gesitueerd. Daardoor ontstaat er voldoende ruimte om op de krui sing een rotonde aan te leggen. Een van de conclusies van het laat ste verkeersonderzoek zou zijn, dat een grote rondweg (bijvoorbeeld langs de spoorlijn in de richting van Amersfoort, zoals Soest 2002 zou willen) geen goede oplossing is. Naar verluidt zijn er naar aanlei ding van het onderzoek naar de hoofdwegenstructuur een handvol plannen gemaakt, waarvan het College er dus twee heeft gekozen. Het is echter aan de commissie verkeer om te bepalen welke op ties straks daadwerkelijk de in spraak ingaan. Pas na deze proce dure zal de definitieve besluitvor ming door de politiek plaatsvinden en weet Soest of het al dan niet een rondweg krijgt. Niet bekend is welke maatregelen het College in Soest-Zuid wil tref fen om daar de verkeersproblemen op te lossen. Maar in het kader van de hoofdwegenstructuur zal ook daarover ongetwijfeld komende dinsdag worden gesproken. Birkstraat 30 - 3768 HH Soest Telefoon (035) 601 23 64 Sport Reclamecampagne van volleybalsters. Handbaldivisie gesloten harmonica.

Soester Courant | 2003 | | pagina 1