Netwerken en cabaret hand in hand op nieuwjaarsreceptie van gemeente J|I|P£ iU| |ï|W i' '"TH WeWXW*r' X T Visser Onderzoek naar borstkanker 'Respect sleutelwoord in 2003' Soester wil schone winkelstraat Vrijwillige Terminale Zorg maakt een nieuwe start I 7ACTUEELr ANT SALE BIJ NIJHOf NIJHOf 2usn-l Mdmwvari Zijp 30% tot 80% korting PAG1NA2 h J. 1 Komende maanden 6500 vrouwen opgeroepen Tduch Witgoed specialis Service voor alle merken Soester bedreigd met voorwerp dat op wapen lijkt Burgemeester Koos Janssen roept op te gaan stemmen Pleidooi bij gemeente voor wekelijkse reiniging Hulp bij mensen in laatste levensfase VIA DOLOROSA Meningen Ij ^^vruilezers| Zonneglorenbos WOENSDAG 8 JANUARI 2003 SOESTER COURANT PAGINA 3 -CAMERA'S JRECORDERS -TELEVISIES iLEFOONS - /ASAUTO- GNETRONS- iERS- KLEINE HOUDELIJKE APPARATEN - DTELEFOONS 3 VEEL MEER. ROFITEER BIJ CHOEMAKER jotheek ie u de op zoek eer wilt oncieel rsoonlijk enieten loop nu ntvangt ïnsstijl'*! "O O O O <D CD c O O M Het nieuwjaarscabaret door ambtenaren werd samengesteld en geregis seerd door Ab Faas. Bijna driehonderd burgers waren getuigen van de humoristische terugblik op 2002. Daarna volgde een informeel bijeenzijn in de hal van het gemeentehuis. Met weinig mensen van onder de 40, maar wel vertegenwoordigers van veel instellingen en instanties. Foto: Foto Bell 'Zeg, gaan wij binnenkort weer eens samen golfen?' 'Prima, zeg maar wanneer je kan, maar niet op donderdag.' Iets ver derop schudden de gildeko- ning en de carnavalsprins el kaar de hand; een sportbe stuurder maakt een praatje met iemand uit het politieke cir- cuitje, de band van Joop van Tol speelt vrolijk door. De eerste van een lange reeks nieuwjaarsrecepties vangt aan. Amper is die van de gemeente be gonnen of alle parkeerplaatsen aan de zijde van de Dal weg zijn bezet. Binnen is er tussen de garderobe en het Knooppunt College in de hal van het raadhuis langzaam schuifelend voetverkeer, hoofdza kelijk van 40-plussers. De wach tenden doden de tijd met het uit wisselen van de beste wensen of lopen alvast door naar een andere bekende. Een stevige, een slappe, een zweterige, een aanhoudende hand, al dan niet hand in hand met kussen. Het goede nieuws is ove rigens dat de raadsleden Margreet van Roomen (CDA) en Teun Mid delkoop (Soest 2002) élkaar sinds een poosje ook weer een hand ge ven. Een cultuurdirecteur spreekt een ambtenaar aan, een raadslid wordt aangeschoten door een vrijwilliger. Een Soester burger, die het afge lopen jaar regelmatig en niet ge heel zonder succes actie voerde, voelt zich inmiddels helemaal thuis in het gemeentehuis en vindt zijn weg door de drommen mensen. Er is sprake van herkenning. Dan neemt het College stappen. In de richting van de raadzaal, waar bijna driehonderd burgers uit aller lei geledingen van de lokale sa menleving een zit- of staanplaats vinden. Na de nieuwjaarstoespraak van burgemeester Koos Janssen (zie elders in deze krant) hebben de ambtenaren van het nieuwjaars cabaret de touwtjes in handen. Als het welkomstlied is verstomd, krij gen de raadsleden er van langs. Yolande Gastelaars (GGS) wordt goede en fijne buren toegewenst. Hüseyin Önal (GroenLinks) mag de volgende keer zoveel voor keursstemmen krijgen, dat zijn hele familie in de raad komt. En voor Wim Roest van de eenmans fractie D66 hopen de cabaretiers dat de spreektijd niet wordt gekop peld aan de omvang van de frac tie. 'Aan de hand' van een treinreis door Soest worden tal van (actue le) zaken en personen op de hak genomen, al heeft de passage over het Soester Natuurbad inmiddels wel een hele lange baard. Mensen die wel eens hebben moeten bellen naar de huisartsenpost zullen veel hebben herkend in de sketch over de nieuwe weekendvoorziening. 'Ik heb dringend een huisarts no dig.' 'Hoe bent u verzekerd? Heeft u al een nieuw plaatje van ziekenhuis Meander?' De trein rijdt verder. Langs de rondweg die er nog niet ligt, langs de fietsbrug over de Eem die nog niet is gebouwd en zelfs door Soesterberg, waarmee Soest niet eens meer een busverbinding heeft. Ook is er een sketch over twee buren, van wie er eentje zeist en de ander liever soest. Het nieuwjaarscabaret is al een half uur aan de gang en Bart Krol is dan nog geen één keer genoemd. Op de valreep wordt er echter een inhaalslag gemaakt als de 14.000 bomen van het Zonneglorenbos ('daar hebben ze toch olie aange boord') ter sprake komen. Dan maken achter het ietwat beteuter de gezicht van de jongste wethou der de lachspieren zich meester van de situatie. De cabaretvoorstelling, samenge steld en geregisseerd door Ab Faas, is leuk, maar net als vorig jaar braaf. Van de vertolkers laten gemeentesecretaris Loes Bakker, Paul Haagen (Planologie en Bou wen) en Johan Simon (Groen en Milieu) de beste indruk achter als de Soester bevolking weer koers zet richting de hal, waar inmiddels de frisjes en de alcoholische ver snaperingen klaar staan. Tijd om terug en vooruit te blikken. En te netwerken. 'Ik kom maandag wel even langs om de spullen te brengen.' 'Kunnen we binnenkort een keer tje overleggen?' 'Hoe loopt het verder bij jullie?' 'Jij ook nog een wijntje zeker.' 'Wat denk jij, zal de rondweg er komen?' 'Mag je daar ook niet roken?' 'Het nieuwe clubhuis wordt erg mooi.' 'Laat me morgen even in mijn agenda kijken, ik bel je.' 'De gemeente is nog niet van me af.' 'En jouw voornemens?' 'Je had Krol moeten zien kijken bij dat laatste liedje.' 'Ik heb de stukken nog niet gele zen, ik heb vakantie gehad.' 'Vrijdag moet ik naar een nieuw jaarsreceptie.' 'Ik zaterdag. En dinsdag. En woensdag.' ik moet even naar de wc.' ik ga naar huis.' 'Maak je er een leuk stukje van?' Volgende week begint in Soest weer een bevolkingsonderzoek borstkanker. In deze gemeente zullen 6500 vrouwen in de leef tijd van 50 tot 75 jaar worden opgeroepen. Op de parkeer plaats bij sporthal Beukendal aan de Beukenlaan zal tot me dio mei een mobiel onder zoekscentrum staan. Het onderzoek wordt uitgevoerd door vrouwelijke laboranten van de Stichting Preventicon voor de Vroegtijdige Opsporing van Kan ker in Midden-Nederland. De op roepen worden telkens twee weken van tevoren verstuurd, per straat of per wijk. Een onderzoek neemt ongeveer twintig minuten in beslag. Er wor den onder meer foto's gemaakt, waarvoor weinig röntgenstraling nodig is. Op de afbeeldingen kun nen eventuele lichte afwijkingen worden ontdekt, die men zelf niet kan voelen. De Stichting roept ook vrouwen op, bij wie twee jaar ge leden geen kanker is vastgesteld. Regelmatige controle is namelijk nodig en daarom komt het onder zoeksteam elke twee jaar naar Soest. Circa veertien dagen later krijgt men de uitslag schriftelijk thuisgestuurd. De Stichting stelt dat borstkanker niet kan worden voorkomen door het onderzoek. Wel kan vroegtijdig de ziekte worden opgespoord en dat is van levensbelang, want het vergroot de kans op genezing aan zienlijk. Bij vroege opsporing kan soms een borstsparende behande ling volstaan en amputatie worden voorkomen. In Nederland worden jaarlijks on geveer tienduizend nieuwe geval- the touch screen watch Meteo Ohrcn- Warm Thermo SWISS WATCHES SINCE 1853 juwelier Van Weedestraat 145, Soest - Telefoon (035) 602 06 70 len van borstkanker ontdekt en overlijden er 3700 vrouwen als gevolg van deze ziekte. Sinds de invoering van het bevolkingson derzoek, in 1990, is het sterftecij fer van vrouwen aan borstkanker met 23 procent gedaald, aldus de Stichting Preventicon. Niettemin werden er in de eerste negen jaar van het onderzoek landelijk 21.500 gevallen van borstkanker vastge steld. De opkomst bij de vorige ronde was 79,1 procent. Van de onder zochte vrouwen werd 1,3 procent doorverwezen naar het ziekenhuis om vast te stellen of er daadwerke lijk sprake was van borstkanker. Bij de helft van deze groep was dat het geval. Preventicon kampt, net als andere sectoren in de gezondheidszorg, met een schaarste aan medewer kers. Daarom zijn er extra radio- diagnostisch laboranten nodig. Lukt dat niet, dan zou het kunnen zijn dat in de toekomst het bevol kingsonderzoek minder frequent kan worden uitgevoerd. SOEST Eigen technische dienst met 24-uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 Op de Eemweg in Baarn is op oudejaarsavond een 25-jarige Soester bedreigd. Iets voor half twaalf fietste hij daar toen hij werd ingehaald doör een Opel Kadett. De bestuurder stopte, stapte uit en liep op de Soester af. In zijn hand had hij een voorwerp dat volgens de Soester veel weg had van een vuurwapen. De onbekende man eiste vervolgens geld van de fiet ser. Juist op dat moment riep een metgezel van de 'gewapende' man, dat hij de Soester kende, waarop de man weer in de auto stapte en er vandoor ging. De bestuurder was tussen de 25 en 30 jaar, ongeveer 1.75 meter lang en had een fors postuur. Hij was gekleed in een donkere, stoffen jas en donkere spijkerbroek. De ande re man was 20 tot 25 jaar, slank en circa 1.80 meter lang. Hij had don ker gekruld haar en droeg een kort, leren, zwarte jas. tot en met zaterdag 11 januari op een groot aantal geselecteerde artikelen' bouwen woonwaren. baarn minervaweg 3, tel. 035 54 86 111, www.nijhofbaarn.nl Respect voor elkaar en jezelf. Dat is de boodschap die burge meester Koos Janssen uitdroeg tijdens de nieuwjaarsreceptie van de gemeente. 'Met respect als norm kan het jaar 2003 'waarden-vol' worden', aldus Janssen tegen bijna driehon derd burgers. Over normen en waarden gespro ken, de burgemeester wees nog maar eens op de discussie die de gemeente dit jaar met de bevolking aangaat met de intentie om het evenwicht tussen leefbaarheid, vei ligheid, handhaving en eigen ver antwoordelijkheid verder gestalte te geven. Janssen gaf alvast een schot voor de boeg: 'respect zorgt voor openheid, voor toenadering, slaat bruggen als verschillen van inzicht zich voordoen.' Kortom, wat betreft de burgemeester is 'res pect' het sleutelwoord voor het jaar. Hij riep iedereen op in te spelen op de activiteiten die worden ont plooid in het kader van het Euro pees Jaar van mensen met een handicap. De gemeente zal in elk geval het voorbeeld geven, in over leg met onder meer Stichting Cliëntenparticipatie Chronisch zie ken en Gehandicapten Soest. Democratie Het nieuwe jaar is er ook een van de democratie. 'Het afgelopen jaar is wat de landelijke politiek betreft zo in eerste reflectie niet bemoedi gend geweest, integendeel. En toch. Bij nadere beschouwing is het juist nu des te meer nodig dat er massaal gestemd gaat worden. Dat we laten blijken hoe we het echt willen hebben', stelde Janssen die vervolgens zijn gebruikelijke stemadvies gaf: ga stemmen. 'Het heeft ook met zelfrespect te ma ken, je stem laten gelden.' Hij stond verder even stil bij het feit dat het economisch tij minder florissant is geworden en dat de gemeente op lokaal niveau een goede gesprekspartner wil zijn voor het bedrijfsleven. 'Werkgele genheid is van wezenlijk belang voor mensen. Met respect voor verantwoordelijkheid en positie is er voldoende om gezamenlijk aan te pakken.' Dat er op de politieke agenda van Soest dit jaar veel belangrijke pun ten staan, bleef niet onvermeld. Dat de gemeenteraad eindelijk een besluit gaat nemen over het al dan niet aanleggen van een rondweg, was een van de voorbeelden die hij noemde. Verder stipte hij onder meer de sociale diensten van Soest, Baarn en Bunschoten aan, die gaan samenwerken in het ge meentehuis aan het Raadhuisplein. De bouwstart van het Breed Edu catief Centrum aan de Smitsweg, de wijkgerichte aanpak in het Smitsveen en de Eng laegen even eens een vermelding. 'Met respect voor eikaars inbreng werken we aan verbetering van kwaliteit en leefbaarheid', aldus Janssen die hoopt dat ook 2003 een goed ver enigingsjaar zal worden. 'Dat de vrijwilligers door de leden worden gewaardeerd. Dat activiteiten indi vidueel en in teamverband vreug de en ontspanning brengen. Dat er plek is voor iedereen.' Uiteraard bracht Janssen mede namens het gemeentebestuur de beste wensen over voor 2003. Aan de aanwezigen, maar ook aan de Soesters en Soesterbergers die donderdagavond niet in het ge meentehuis aanwezig waren. De Soester J.S. Mets heeft het gemeentebestuurgevraagd om eenmaal per week de reini gingsdienst in te huren om schoon schip te maken in het winkelgebied Van Weede straat. Wat hem betreft kan dat het best op maandagmorgen, omdat er dan weinig auto's ge parkeerd staan. In een brief aan het College vraagt hij om een wekelijkse schoon maakbeurt voor de parkeerhavens. Ook het terrein rond het postkan toor aan de Steenhoffstraat en de daarachter gelegen parkeerplaats zouden aangepakt moeten worden. Hetzelfde vraagt Mets voor het gedeelte bij de Wilhelminalaan en de trottoirs bij de bloemenstand bij de Dillenburgiaan, De Batenburg en bij een' notariskantoor. 'Dan zult u zien, dat de Van Weedestraat een schone straat is', aldus Mets. Via een ingezonden brief in deze krant riep Mets vorige week reeds de ondernemers in de Van Weede straat en Burgemeester Gro- thestraat op om wat vaker de be zem door de straat te halen. Het vuil op de openbare weg is Mets, die zelf decennialang ondernemer was, een doorn in het oog. Hoewel hij zijn zaak Joh. Mets al jaren ge leden overdeed aan zijn zoon Joost, wordt J.S. Mets nog regel matig gesignaleerd, terwijl hij met een bezem aan de gang is. Hij zou het geweldig vinden wan neer de ondernemers zijn voor beeld (wat vaker) volgen en dat ook de gemeente een steentje bij draagt. Volgens hem is het zonde, dat er zo vaak vuil op de openba re weg slingert. En dat terwijl het winkelgebied enkele jaren geleden voor vele miljoenen guldens is her ingericht. Een jaar geleden deed het rond zwervend vuil in de Van Weede straat ook al stof opwaaien in de gemeenteraad. Toenmalig raadslid Wil Stekelenburg (PvdA) sprak kort voor haar vertrek van het po litiek toneel van 'scharrigheid'. Zij en ook Ans Mann (GroenLinks) stoorden zich toen al aan het zwerfvuil op straat. Openingstijden kantoor SOGSTERCOURANT ma 9.00 - 17.00 uur di. 9.15 -16.00 uur woe. 10.00 - 17.00 uur do. 1 0.00 - 16.00 uur vr. 1 0.00 - 1 5.00 uur TEL 035-6014152 Met ingang van deze week be staat er in Soest(erberg) en Baarn weer een werkgroep Vrijwillige Terminale Zorg. De medewerkers van deze organi satie - allemaal vrijwilligers - bieden hulp aan bij mensen in hun laatste levensfase. Daar is dringend behoefte aan. Dat zegt de coördinator van de werkgroep, Marijke v.d. Berg. Zij heeft de werkgroep samengesteld; eerst de 'oude' vrijwilligers bena derd, vervolgens nieuwe erbij ge zocht en ervoor gezorgd dat ze goed opgeleid en met een gedegen instructie aan dit bijzondere maar delicate vrijwilligerswerk kunnen beginnen. Afgelopen maandag vond de laatste van een aantal op leidingsbijeenkomsten plaats in het Rode Kruis-hoofdkwartier aan de Valeriaanstraat, waar psychothera peute en communicatiedeskundige Miijam Boon de vrijwilligersgroep nog eenmaal informeerde over de beste 'aanpak' van het werk. De vrijwilligersgroep bestaat op dit moment uit zo'n vijftien vrouwen en mannen - velen met een ver pleegkundige achtergrond of in elk geval met veel ervaring in het om gaan met mensen - die gespecia liseerd zijn in de omgang met ern stig zieke mensen én met hun fa milieleden (die doorgaans de 'mantelzorg' op zich nemen, al kunnen dat ook bijvoorbeeld ook vrienden of buren zijn). De vrijwil ligers hebben zich met name be kwaamd in het bijstaan van de mensen in het proces van afscheid nemen en rouw, zoals Mirjam Boon het omschrijft. 'Daarbij hoort ook dat ze naar zichzelf kun nen kijken en zich door anderen kunnen laten beïnvloeden.' Dik wijls hebben de vrijwilligers ook zelf het nodige doorgemaakt, en die ervaring kunnen ze gebruiken. Mantelzorg is zwaar Vaak worden de VTZ-vrijwilligers ingezet om de mantelzorgers een of meer dagdelen per week te ont lasten, zodat ze er zelf even tussen uit kunnen. 'Vergis je niet, de zorg voor een ernstig zieke of sterven de is vaak heel erg zwaar,' aldus Marijke v.d. Berg. 'Fulltime zorg is bepaald niet misselijk. 'De bedoe ling van de VTZ is vooral ook dat mensen thuis, in de hun vertrouw de omgeving, kunnen sterven. Dat is inmiddels in 85% van de geval len waarmee de VTZ te maken krijgt gelukkig het geval. Volgen Marijke is er duidelijk een 'gat in de markt'. 'De behoefte aan dit aanvullende werk is zeer groot. Dat merken we iedere keer weer.' De nieuwe werkgroep - die ge steund wordt door het Rode Kruis - rekent ook Baarn tot haar werk terrein. Ook vroeger al strekte het werk zich uit tot de buurgemeen te, maar nu zijn er ook vrijwilligers uit Baarn zelf bij betrokken. Ove rigens is de werkgroep formeel gesproken een onderdeel van het Rode Kruis Soest-Soesterberg, waardoor ze ook financieel wordt gesteund. De werkgroep is aange sloten bij het Landelijk Steunpunt Vrijwillige Terminale Zorg. Altijd welkom Meer vrijwilligers zijn altijd wel kom, aldus Marijke v.d. Berg. Ze benadrukt nog eens dat het niet gaat om professionele zorg, maar om de dingen die de vaak overbe laste mantelzorgers dagelijks doen: aanvullende hulp bij de gebruike lijke hand- en spandiensten - per soonlijke verzorging en begeleiding van de zieken en ondersteuning van de mantelzorg - en 'aanwezig zijn', maar wel heel wat meer dan alleen-maar-even-een-praatje-ma- ken. De opleiding gaat overigens door, ook van de inmiddels 'vol leerde' vrijwilligers, en nieuwe ge gadigden kunnen zich melden via tel 06-30199317. 'Zet er maar bij dat het ook heel erg leuk is om met z'n allen zo'n training te doen,' aldus Mirjam Boon. De inzet van de VTZ-vrijwilligers gaat altijd in goed overleg tussen de familie, de wijkverpleging, de huisarts, de gezinsverzorging of het ziekenhuis en eventueel ook de geestelijke verzorgers. De hulp kan zowel overdag als 's avonds of 's nachts plaatsvinden. Wie meer in formatie wil kan altijd contact op nemen met VTZ-coördinator Ma rijke v.d. Berg of waarnemend coördinator Ria Broekhuizen, bei den bereikbaar via 06-30199317. Foto: Soester Courant. De nieuwe groep VTZ-vrijwilli gers, die maandag j.l. de opleiding afsloot. De heer Patjepee is automobilist van huis uit. Een apart ras. Maar ik ben geen racist, want ik ken de goede man niet eens. Hij moet een keurige man zijn, een brave huis vader en een sociale buurtbewo ner. Alleen Youp van 't Hek zou dat type een 'duffe sul' noemen in zijn oudejaarsprogramma. De man is niet kerkelijk meer, maar gelooft wel in 'iets', 's Avonds kijkt hij op gewonden naar tv-programma's als 'Blik op de weg', 'Stapel op au to's', 'n Gevaar op de weg', 'Auto wereld', 'Dakar 2003', 'Transport wereld', 'Wielklem Co', 'Blij dat ik rij', 'Nederland onderweg' etc. Patjepee voelt zich pas echt thuis als hij 's morgens in zijn veilig heidsriem stapt. Van zijn hele lichaam is nog maar 1 spiertje in verbinding met zijn ziel en zijn menselijke geest en dat zit in zijn rechter voetzool waarmee hij het gaspedaal beroert. De rest van zijn gevoelsleven zit vastgeroest in de airbag van zijn Ford Modeo. Zijn slaperigheid is geheel verdwe nen als hij vast staat voor de spoor wegovergang bij de Nieuweweg. Hij steekt zijn middelvinger om hoog naar de machinist: fuck off met je trein! Vlak na het spoor op de Ossen- damweg, de Via Dolorosa van Soest-zuid, stapt hij woedend uit, sloopt eigenhandig het verkeers licht dat hij overbodig vindt en ver volgt zijn lijdensweg tot aan het kruispunt Oude Utrechtseweg. De statie staat weer stil. Ter plekke krijgt hij prompt een autochrome waas voor zijn ogen als zijn autocratie een nieuwe deuk oploopt. Uren in de rij staan met zijn zoontje van vier (goed voorbeeld doet goed volgen) om voor 400 euro vuurwerk te kopen is niet erg, maar vier minuten in de file is verschrikkelijk. Patjepee raakt volkomen in pa niek als hij niet zijn rechter rich tingaanwijzer durft in te schake len. Want dan denkt zijn achterlig ger die daar staat te wachten, dat hij die straat in moet. Hij begint te vloeken en te tieren. Hij kan er ook niet rechts langs, zodat 'zijn' groene licht al lang weer rood is geworden. GVD, gvd, weer twee minuten verloren tijd. Hij wordt helemaal gek. Het ergste overkomt hem als mijn heer Prtjepee het verkeersongeluk treft achter de gemeentelijke schoonmaakploeg te zitten, die met zijn stoeprandveegkar de hele ochtendspits ophoudt. Dan verandert onze rasechte auto mobilist prompt in de gedaante van een ouderwetse kapitalist uit de tijd van Thorbecke. Hij raast en tiert tegen de armoedzaaiers, die de troep maar in hun eigen tijd zouden moeten opruimen. Ternauwernood ontkomen aan een acute hartaanval is hij nog net op tijd thuis om zijn favoriete tele visieprogramma's te bekijken, die zijn vrouw heef aangekruist. "Dag schaf. Is er wat? Je ziet zo bleek". Met verbazing las ik de Soester Courant van donderdag 2 jan. 2003 no. 20. Met vette letters stond er geschreven "Verontreini ging in Zonneglorenbos". Kosten 420.000 euro. Nadat ik het stuk had gelezen viel ik van de ene in de andere verba zing. Nu weet ik dat politici wel eens bezijden de waarheid spre ken, maar liegen. Word hier nou geprobeerd fouten of nalatigheid te verdonkeremanen. Waarom, zo zou u zich af kunnen vragen. Wel het volgende: De tank die zou hebben gelekt, is in 1994 verwijderd, (gesaneerd). In 1993 is het Besluit Opslag Onder grondse Tanks van kracht gewor den. Dit besluit, in de volksmond BOOT genoemd, is een landelijke wetgeving. Dit besluit geeft regels voor ondergrondse tanks. Toezicht op dit besluit is gehouden aan juist de gemeente, afdeling milieu. Deze mensen hebben dus, of geen toezicht gehouden of ze hebben staan te slapen. Dat laatste denk ik niet, dus geen toezicht gehouden. Bij het verwijderen van een tank ontkom je er niet aan dat je de ver vuiling ziet en ruikt. Zeker als de vervuiling uit olie bestaat. Mensen lief wat stinkt die rotzooi in de bódcm. Men heeft het dus blijk baar maar zo gelaten toentertijd. Maar nog gekker: ik heb een tijd je op het terrein mogen wonen als anti kraker. Toen ik daar woonde stond er al een saneringsinstallatie voor grondwater. Het was toen al bekend dat de bodem vervuild was. Men wist dus dat men ver vuilde grond zou kopen. Bij de raadsvergadering i.v.m. de aan koop van het terrein heb ik tijdens die vergadering nog aan onze grote vriend Krol en de gemeenteraad gevraagd wie de sanering van het terrein zou betalen. Ik heb daar 'toen maar even geen antwoord op gekregen. De aankoop was belang rijker dat wat dan ook. En nu wil de gemeente doen voorkomen dat zij nu pas hebben ontdekt dat de bodem vervuild is. Laat me toch niet lachen. Heren ambtenaren. Slapen doe ik 's nachts. Maar u blijkbaar overdag ook. F. Mulder

Soester Courant | 2003 | | pagina 3