Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan ALLES MOET WEG!!!! WD-Soest ziet geen kloof tussen burgers en bestuur Joops 'Zilveren' Oliebollen of als rger. Drukke nieuwjaarsbijeenkomst Groot Gaesbeeker Gilde Traditionele salade voor politie Sophia van Amersfoort Van Breukelen Vast-goed Assurantiën Informatie- en discussie over Utrechtse Heuvelrug Gouden Oliebol in teken Jaar van Gehandicapten GroenLinks Soest: 'Behoud gesubsidieerde banen' 1 ACTUEEL t PAGINA 5 KONINGINNELAAN 22 SOESTDIJK voor verkoopinformatie: Maandag 20 januari in gemeentehuis Komende vrijdag in De Schoof SOESTER?COÜRANT Huberts zet vraagtekens bij referendum Vrijetijdsbakker bakt al 25 jaar voor de buurt ïr informatie. 10 januari landelijke actiedag PAGINA 4 WOENSDAG 8 JANUARI 2003 SOESTER COURANT anuari 2003 De Narre Knollen brengen lekkernij op oudejaarsavond Voor meer informatie: kijk op: www.huisplein.ni VBO I fJ MAKELAAR Koninginnelaan 40 Soest Tel.: (035) 601 79 62 Fax. (035) 602 60 61 vbreukel@worldonline.nl 11 ING ouders maken bekend dat zij ining ingevolgde de Wet mi- vangen van de heer IJ. Stolk OF (perceel De Beaufortlaan ning voor het oprichten van llen van brandblusmiddelen. evraagde vergunning te verle ende vergunning zullen voor- >nden ter bescherming van het schikking alsmede de aanvraag ekking hebbende stukken lig- nuari tot 5 februari 2003 in het 2.29 op werkdagen van 8.30 e bibliotheek aan de Willaert- ningstijden. ijn kan een ieder gemotiveerde KINGEN tegen het ontwerp van en bij het gemeentebestuur ;houders van Soest, Postbus Deze bedenkingen worden d. i de bedenkingen kunt u verzoe ke gegevens niet bekend te ma- iNDELING in persoon of bij ge en inbrengen op een openbare eid wordt gegeven tot een ge- ergunningaanvrager hier even- 1. Indien u van deze gelegen en verzoeken wij u vóór 22 raak te maken. hikking kan later slechts worden 2n die binnen de gestelde ter- eft ingebracht, tenzij wordt aan- Blijkerwijs niet in staat is ge ingen in te dienen, dan wel ng straks afwijkt van het ont houders maken bekend dat zij hebben ontvangen van: irkstraat 143, Soest voor het Be- insportbedrijven milieubeheer; gracht 22, Soest (per 15 april sluit detailhandel en ambachts heer; bedrijf, Koningsweg 2-43 en 2- Besluit bouw bouw- en houtbe- ;er; kepoel, Amersfoorstestraat 11 te '0 januari 2003) voor het Besluit notorvoertuigen milieubeheer et zonder toezicht afleveren van kan geen bezwaar worden inge- rijf zal aan de algemene voor- id besluit voldoen. Alle belangstellenden zijn wel kom op de informatie- en dis cussieavond over de toekomst van de Noordelijke Utrechtse Heuvelrug. Deze wordt gehou den op maandag 20 januari in het gemeentehuis en begint om 20:00 uur. De discussie is van belang voor Soest, omdat deze gemeente cen traal ligt in dit deel van de Heuvel rug. De laatste tijd is er veel te doen om dit fraaie natuurgebied, omdat stedenbouw, wegenaanleg en het plaatsen van hekken een bedreiging vormen voor de bossen, de stuifzanden, de heiden, de land goederen en de nabij liggende pol ders. Vandaar dat de adviescommissie milieubeheer van de gemeente de bijeenkomst heeft georganiseerd. Voorzitter Hans Kampf van deze commissie bijt om acht uur het spits af met een rede over 'ecolo gische netwerken, van internatio nale tot lokale ambities'. Na hem spreken een vertegenwoordiger van het Utrechts Landschap en ie mand van het Goois Natuurreser vaat, waarna er gelegenheid is tot discussie. De informatie- en dis cussieavond duurt tot 22:00 uur. Komende vrijdag (10 januari) zal de Gouden Oliebol 2002 van GroenLinks Soest/ Soesterberg worden uitgereikt aan het G-voetbalteam van SO Soest en begeleiding. De bij eenkomst is van 16:00 uur tot omstreeks 18:30 uur in 'De Schoof aan de Molenstraat 142. De uitreiking staat tevens in het teken van het Jaar van de Gehan dicapten, waartoe het jaar 2003 is uitgeroepen. Afdelingsvoorzitter John van der Drift, fractievoorzit ter Ans Mann en Guus Kruis van GroenLinks Soest/Soesterberg zullen genomineerde groepen fees telijk in het zonnetje zetten. Daar na zal Pierre Somers, voorzitter van de Giëntenraad Chronisch Zieken en Gehandicapten Soest, het symbolische startschot geven van het Jaar van de Gehandicap ten 2003, speciaal voor Soest en Soesterberg. De bijeenkomst in 'De Schoof' is vrij toegankelijk voor iedereen. De eerder aangekondigde uitrei king door Femke Halsema kan on verwacht niet doorgaan. De af spraken met haar waren al ge maakt voordat zij werd verkozen tot lijsttrekker van GroenLinks. In haar nieuwe positie moet de cam pagnecommissie keuzes maken en kan zij uiteraard niet ontbreken bij een belangrijk debat over asielzoe kers, georganiseerd door Amnes- ty International in Amsterdam. GEVRAAGD (vaste BEZORGERS,) Soest voor de^ Aanmelden: tel. 6014152 Van goede tradities moet je niet afwijken, vinden ze bij De Narre Knollen. Vandaar dat prins Niek I en zijn gevolg op oudejaarsavond een bezoek bracht aan het politiebureau om de dienstdoende dienders te verras sen met twee salades. Rond een uur of zes werden de lekkernijen en toebehoren overhandigd. Met dit gebaar willen de Narre Knollen het belang onderstrepen van een goede samenwerking met de politie en haar bedan ken voor de inzet tijdens de optocht en het carnavals weekeinde. Volgens WD-fractievoorzitter Ellen Huberts valt het met de veelbesproken kloof .tussen burgers en bestuur wel mee, al thans op lokaal niveau. 'De mensen weten ons heel goed te vinden als ze iets willen of het ergens niet mee eens zijn.' Ze vraagt zich dan ook af of een referendum wel nodig is als er meer burgerparticipatie komt. De liberalen zijn daar zeker voor, zo bleek uit de speech die Huberts zondagmiddag hield tijdens de drukke nieuwjaarsbijeenkomst van de WD in Hilton-Soestduinen. Maar het verwijt dat politici 'arro gant' zijn wees ze van de hand: in elk geval niet meer of minder dan gewone mensen. 'Kijk maar. naar de brieven die ons geschreven wor den, of de manier waarop er op de telefoon wordt ingesproken...' Huberts keek zowel achterom - het roerige jaar 2002, met o.a. de op lokale ontevredenheid geba seerde verkiezingswinst van Soest 2002 en Gemeentebelangen - als vooruit. De fractie zal het College kritisch volgen (dualisme), wat echter niet automatisch afkeuren betekent. Dat de ideeën van de 4 UITHEES 2002 houders maken ter voldoening rtikel 26 van de Wet op de bekend, dat met ingang van 9 .en in het gemeentehuis aan het e afdeling planologie en bou- n; geopend iedere werkdag van r), in de gemeentelijke INFO- t gemeentehuis (gedurende de stijden) en in de plaatselijke bi- )r een ieder ter inzage ligt het d van Soest op 19 december stemmingsplan Uithees 2002. in dit plan zijn bij de gemeente- ingediend. Bij de vaststelling is n bestemmingsplan Uithees ;plan Uithees 2002. Je in artikel 27 van de Wet op de kan degene die tijdig zijn ziens- ?raad kenbaar heeft gemaakt, ebbende die aantoont dat hij itaat is geweest overeenkomstig op de Ruimtelijke Ordening zijn eenteraad kenbaar te maken, dat het plan ter inzage ligt, bij van de provincie Utrecht, Post- UTRECHT schriftelijke bedenkin- «mingsplan indienen. gedurende de termijn dat het >mt toe aan een ieder die schrif- eeft tegen de wijzigingen, welke het bestemmingsplan in het acht. Een indrukwekkend jubileum. Voor de 25e keer in successie stond Joop Verhoef op oude jaarsdag in zijn garage aan de Beatrixlaan oliebollen te bak ken volgens het beproefde re cept dat hij ooit van zijn moe der had geleerd. En ook nu liet zowat de hele buurt zich deze ('zilveren') oliebollen goed smaken. Het garagepad was voor deze ge legenheid min of meer omgetoverd tot openlucht-restaurant, waar buurtbewoners, vrienden en be kenden van Joop allemaal op hun beurt een bolletje kwamen ver schalken. Echtgenote Charlotte zorgde daar weer voor ouderwet se gezelligheid, met koffie, glüh wein of wat anders. Joop begon al met bollen bakken in 1976, toen zijn schoonvader ('opa Tiggeloven') er definitief de brui aangaf omdat het beslag mis lukt was. 'Dan doe ik voortaan het zelf wel, dacht ik,' aldus Joop, in het dagelijks leven directeur van speciaaldrukkerij TOF maar sinds een kwart eeuw dus een uiterst bekwaam vrijetijdsoliebollenbak- ker. Gaandeweg is deze bezigheid uitgegroeid tot een jaarlijks evene ment, waar zowat de hele buurt op afkomt. Er gaan dan - gratis en voor niks, zogezegd - ook altijd wel een paar honderd oliebollen door... Plezier In de garage - voorzien van het fraaie opschrift 'Joops Oliebollen- kraam' - schepte hij ook afgelopen oudejaarsdag uit een kinderbadje het beslag voor zeker zo'n 450 oliebollen, samengesteld volgens zijn moeders recept. Die gebruik te dat al toen het gezin nog aan de Lange Brinkweg woonde en er vanuit grote teilen werd gebakken. Volgens Joop is 'plezier' overigens het belangrijkste ingrediënt van een goede oliebol. De beide nieu we frituurpannen waren ditmaal gesponsord door Expert Schoema- ker, in ruil voor een flink aantal bollen voor de medewerkers. In al die tijd heeft Joop slechts eenmaal geen bollen gebakken; dat was in 1989, toen hij te druk was met de start van zijn bedrijf. 'Toen was ik zo moe...' Foto: Soestcr Courant. Bollenbakker Joop Verhoef en sponsor Herco Schoemaker in de 'keukenaan de Beatrixlaan. collegepartijen in de beleidsvoor stellen herkenbaarder zijn dan die van de oppositie is alleen maar lo gisch, vond ze. Voor 2003 had ze op haar verlang lijstje o.m. staan dat Soest(erberg) veiliger moet worden 'in de bele ving van veel inwoners', met meer herkenbaar blauw-op-straat en meer lik-op-stuk optreden tegen allerlei boosdoeners. Verkeers maatregelen zullen ook wel onont koombaar blijken, dacht ze, omdat de mentaliteit van veel weggebrui kers daar nu eenmaal om vraagt en er kennelijk geen afspraken over snelheid te maken zijn. 'Het lijkt simpel, het kost geen geld, en toch gebeurt het niet...' Samenspraak Wat het (hoofd)wegenvraagstuk betreft liet ze het achterste van haar tong niet zien. Wel maakte ze nog eens duidelijk dat Soest niet in z'n eentje de oplossing kan beden ken, maar alleen in samenspraak met Amersfoort, zodat er minder verkeer over de Birkstraat gaat. Extra spitsstroken op de A28 kun nen daarbij helpen. Wel moet de geluidshinder nu eindelijk eens concreet worden aangepakt. Huberts verwachtte verder veel van het nieuwe cultuurbeleid, al vond ze de datum van 10 mei voor een 'Soestock-festival' wel erg voorbarig, en van het nieuwe wijk beheer. Ze pleitte verder voor zorgvuldigheid in het buitenge bied, mits er ruimte blijft voor re creatie en goede voorzieningen, en beloofde dat de WD aandacht zal blijven schenken aan ouden, jonge ren, de sport, het bedrijfsleven en het onderwijs. Markt verplaatsen Over de komende verkiezingen hield Huberts zich verder stil. Af delingsvoorzitter Hans Gerretsen had in zijn speech eerder al opge roepen om op de WD te gaan stemmen, omdat dat het CDA er van zal weerhouden om met de Ellen Huberts. Foto: Foto Bell PvdA - of zelfs de SP - in zee te gaan. 'Een idee waar menig VVD- stemmer de rillingen van krijgt...' Gerretsen vermaakte zijn gehoor verder, als opstapje naar een plei dooi voor politieke duidelijkheid, met grapjes over allerlei kranten- koppen. Aan het slot gaf hij toch nog een politieke draai aan zijn toespraak door een lofzang op de werkgroep Ontwikkeling Dorps centrum - een initiatief van de Derde Kamer (toch ook een beet je WD). 'Hier is iets aan het ont staan dat de politiek in Soest niet meer door de vingers mag laten glippen,' vond Gerretsen. 'Als zo duidelijk de behoefte blijft aan een 'gezellig/autovrij of -luw' winkel gebied, dan kan en mag de politiek daar niet de ogen voor sluiten.' Als een 'klein beginnetje' pleitte hij ervoor om de weekmarkt zo spoe dig mogelijk te verplaatsen naar de Van Weedestraat tussen de roton de en de hoek van de Stadhou derslaan. 'De weg daar is eenvou dig af te sluiten want de rondweg langs Albert Heijn ligt er al...' Neem een abonnement: 8,75 per half jaar! tel.(035)6014152 Te veel mensen in Nederland staan aan de kant. Zij ontvan gen een uitkering, maar willen en kunnen werken. De gang van uitkering naar werk kan echter belemmerd worden. Omdat deze mensen een ziekte of handicap hebben of nog geen werkervaring hebben, wil len werkgevers hen niet in dienst nemen. GroenLinks wil investeren in men sen, zodat ieders talenten in de praktijk gebracht kunnen worden. Investeren in mensen betekent dat gesubsidieerde banen voor speci fieke groepen moeten blijven be staan. Het moet gemakkelijker worden, ook voor mensen met een handicap, om aan de slag te gaan. De overheid zal moeten garande ren dat een baan, onderwijs of vrij willigerswerk gecombineerd kan worden met de zorg voor kinderen. En werkgevers moeten hun beste beentje voor zetten, zodat iedereen die wil werken ook die kans krijgt. Daarom voert GroenLinks op 10 januari in het hele land actie onder het motto 'Talenten aan het werk'. Femke Halsema zal in Utrecht een basisschool bezoeken en op pad gaan met stadswachten, die in deze regeling werken. Ook zal zij een pakket maatregelen voorstellen waarmee de stap van uitkering naar werk, betaald of onbetaald, gemakkelijk wordt. Soest GroenLinks Soest zet zich even eens in voor het behoud van deze banen. GroenLinks vindt, dat deze banen - in Soest gaat het om on geveer 60 mensen - van onschat bare waarde zijn, niet alleen voor de werknemers maar ook voor het behoud van een goede dienstverle ning. Immers, ook in Soest gaat het om banen in de zorg, in het welzijnswerk en in het basisonder wijs. Komende vrijdag, 10 januari, om 11:00 uur zal een delegatie van Groen Links (raadslid Hussein Önal en fractieassistent Guus Kruis) daarom een van deze men sen in het zonnetje zetten. Dat ge beurt op de Insingerschool, waar dankzij deze gesubsidieerde baan een extra klassenassistent aange steld kon worden. Soest catie 134 55 i0@soest.nl t.nl Afgelopen zondag organiseer de het Groot Gaesbeeker Gil de zijn traditionele nieuwjaars bijeenkomst voor leden, vrien den en bekenden. Velen wisten de weg naar het Gildehuis weer te vinden, zodat het druk werd. Onder de aanwezigen het vol tallige College van B. en W., een delegatie van het pastores- team, als ook verschillende ver tegenwoordigers van verenigin gen waarmee het gilde regulier contacten onderhoud. Het werd een geanimeerde en vooral informele bijeenkomst. Rond de klok van enen hield ouderman René van Hal, in het jaar 2002 ook gildekoning gewor den, zijn nieuwjaarsrede. Aller eerst ging hij in op het voor hem en zijn gezin bijzondere jaar. Wie denkt er als bestuurslid nu aan met het meeschieten ook koning te kunnen worden en wat betekent dat in de dagelijkse praktijk voor het functioneren als voorzitter? Van het een op het andere mo ment ben je de hele regie kwijt en ben je afhankelijk van wat anderen ook voor jou regelen. Dat kostte hem moeite, maar tegelijk was er ook het besef dat je er als team voor staat, want de verschillende taken worden door de collega's overgenomen. Hij stond trouwens wat langer stil bij het functioneren van het gilde door de inzet van de vele vrijwilligers. Daarnaast is besloten het bestuur aan te vullen met enkele assisten ten om enerzijds de vele taken be ter te verdelen en anderzijds alvast een voorschot te nemen om ver schillende mutaties binnen het be stuur. Er zijn bestuursleden die al meer dan 20 jaar actief zijn. De statuten geven weliswaar geen grenzen aan voor het aantal keren dat een persoon herkiesbaar is, maar voor de continuïteit en het altijd noodzakelijke nieuwe bloed zijn verschillende mutaties te ver wachten als gevolg van een al aan gekondigd vertrek na afloop van de huidige zittingsperiode. Dat betreft bijvoorbeeld dit jaar al Wïm van den Breemer, die nu nog en kele taken van de ouderman waar neemt omdat deze op de eerste plaats koning is. Een mooie afslui ting van zijn bestuurscarrière. In zijn toespraak stond Van Hal ook stil bij de vele inspanningen die een bestuur moet plegen om een eigen verenigingslokaal te be heren. Na de aanleg van een brandmeldinstallatie in het Sint Jozefgebouw moesten afgelopen jaar ook veel bouwkundige aan passingen worden gepleegd om de geluidsbelasting voor de naaste omgeving binnen aanvaardbare grenzen te brengen. Dat heeft wel tot gevolg gehad dat de akoestiek danig is verslechterd en er nog aanvullende aanpassingen noodza kelijk zullen zijn om de huidige gebruikers weer optimaal gebruik te laten maken van deze accom modatie. Gildeterrein Ook besteedde hij nog aandacht aan het Gildeterrein De Blaak. Een kop in de Soester Courant, dat het Soester Carnaval niet wel kom is op het gildeterrein, is hard aangekomen en heeft veel reacties opgeroepen. De reden van de te rughoudendheid kwam onvol doende in beeld. Van verschillen de zijden en regelmatig wordt het gilde gevraagd het gildeterrein voor activiteiten ter beschikking te stellen. Het gildebestuur heeft daarin altijd een zeer terughou dend beleid in gevoerd en zich op het standpunt gesteld dat de buurt niet belast moet worden met nog meer activiteiten. Een weekend last - soms wel ervaren als overlast Gevraagde koopsom 124.000.- k.k. Van Goyenlaan A Soest Op één van dejripe^^Z rGoyenlaan gele gen, 3 kamer) op de 4e etageV \Z V^-aiTonderbouw. - wordt geaccepteerd, meer dagen zou kunnen leiden dat het er op gaat lijken dat er een evenemen tenterrein ontstaat op De Blaak. Deze verantwoordelijkheid wil het gilde niet voor haar rekening ne men, die ligt in de eerste plaats bij het gemeentebestuur. Daarom heeft het gilde ook negatief gerea geerd op het verzoek van de plaat selijke carnavalsvereniging. Ten slotte sprak Van Hal zijn dank uit aan iedereen die een bijdrage levert aan het welslagen van de verschillende activiteiten. Het gil de is daarbij ook dank verschul digd aan de verschillende gemeen telijke diensten, die een bijdrage leveren aan de veiligheid tijdens de gildefeesten en daarbij natuurlijk ook aan het talrijke publiek, dat van de feesten nog een echt volks feest maakt: een positieve uitzon dering in een periode waarin over normen en waarden wordt gedis cussieerd omdat hier sprake is van een negatieve ontwikkeling. Teerjaar Tot ver na de geplande sluitingstijd van de nieuwjaarsbijeenkomst bleef het gezellig in het Gildehuis. Het gilde maakt zich op voor weer een actief jaar, een teeijaar. Een jaar waarin extra activiteiten wor den georganiseerd als de teermaal- tijden en het dansen om de gilds- boom. Een jaar ook waarin voor bereidingen worden getroffen voor de organisatie van de Brabantse Gildedag in 2004 en het aanschaf fen van uniformen. De eerstvol gende grootschalige activiteit is de organisatie van het Agathafeest op zondag 2 februari. Dan zal ook de première zijn van de film over het Soester gilde. Ouderman René van Hal houdt zijn nieuwjaarstoespraak in het Gildehuis. Vermeerlaan SOEST Centraal gelegen nabij winkels, scholen en openbaar vervoer ligt een 3-kamerappartement (voorheen 4-kamer) met berging in de onderbouw, op de derde verdieping. Indeling: hal, toilet, m.k., garderobekast, ruime woon-eetkamer, mod. keuken, luxe douchecel met wastafelcombinatie, twee slaap kamers en balkon aan voor- en achterzijde. Algemeen: dit appartement is in 1999 geheel gerenoveerd en o.a. voorzien van combi CV-ketel, vernieuwd sanitair en in alle kamers la- minaatvloeren. Servicekosten bedragen 125,- p.m. Gevraagde koopsom 147.500.- k.k. Gevraagde koopsom 363.000,- k.k. Colenso SOEST Nabij Paleis Soestdijk, in rustige, kindvriendelijke omgeving gelegen uitgebouwde hoekvilla met grote garage (2 au to's), carport en besloten tuin op het zuiden (ca. 340 m2). Ind.: hal. toilet, meterk., ruime woonk. (U-vorm) met open haard, open mod. keuken met inb.app. (o.a. koelk., vriesk., afz.kap, afw.machine, com.magnetron en kookpl.). Verd.: overloop, 3 slaapkamers en badkamer met 2e toilet en hoek- bad (whirlpool). Zolder: voorzolder met aansl. wasmach. en droger, combi-cv ketel, 4e slaapk. met dakkapel. Alg.: deze woning verkeert in goede staat van onderhoud en is o.a. voorzien van laminaatvloer woonkamer, glazen schuifpui woonkamer, uitgebouwde garage, mooi aangelegde vrije tuin op het zuiden. •v

Soester Courant | 2003 | | pagina 5