SOEST EN SOESTERBERG O WONING AANBOD SOEST 'Van heidehut tot residence' Soest in de sneeuw was vroeger een plaatje Spelregels RESULTATEN WONINGAANBOD Uit de historie van Soest(erberg) JUW Kort WOENSDAG 8 JANUARI 2003 SOESTER COURANT PAGINA 8 WOENSD/ volgnummer 1 PORTAAL EEMLAND AANBOD SCW verschijnt om de 14 dagen in dit blad. AANBOD OVERIGE VERHUURDERS WONINGEN VOOR OUDEREN WOONBON Brede Bit Soest 'Harry Pc Geheime S'C WONINGAANBOD Reacties op woningen in bovenstaande rubriek kunt u zenden aan Portaal Eemland, Laanstraat 84, 3762 KE SOEST 1.001 Smitsweg 215 Smitsveen galerijwoning, 3e etage 4 294,26 19,63 313,89 31 januari 2003 c.v., balkon, lift, buurt beheerder geen Reactienummer Adres Wijk Type Aantal kamers Kale huur Servicekosten Bruto huurprijs Leeg per Voorzieningen Bijzonderheden VOORWAARDEN Bestemd voor uitsluitend starters t/m 22 jaar (peildatum 08-01-2003) Aantal personen 2 of meer Bruto inkomen maximaal 2.252,00 Reactienummer 1.002 Adres Smitsweg 579 Wijk Smitsveen Type galerijwoning, 7' Aantal kamers 4 Kale huur 277,35 Servicekosten 19,63 Bruto huurprijs 296,98 Leeg per direct Voorzieningen c.v., balkon, lift, buurt beheerder Bijzonderheden geen VOORWAARDEN Bestemd voor doorstromers en starters Aantal personen 1 of meer Bruto inkomen eenpersoonshuishou dens max. 2.134,00 meerpersoonshuishou- dens max. 2.252,00 Reactienummer Adres Wijk Type Aantal kamers Kale huur Servicekosten Bruto huurprijs Leeg per Voorzieningen 1.003 Boekweitland 25 De Engh (aanleun)beneden- woning 2 354,76 115,77 470,53 23 januari 2003 c.v., buurtbeheerder, serv.kosten incl. stook kosten, water, elektra, serv.pakket Groot- Engendaal Bijzonderheden geen VOORWAARDEN Bestemd voor starters en door stromers, vanaf 60 jr. Aantal personen 1 of 2 Gezamenlijk bruto inkomen n.v.t. Bijzonderheden toewijzing geschiedt na overleg met stichting Zorgcentra Reacties op woningen in deze rubriek kunt u zenden aan SCW T.a.v. H.F. Amsing, Postbus 700,3800 AS Amersfoort Reactienummer Adres Wijk Type Aantal kamers Kale huur Servicekosten Bruto huurprijs Leeg per Voorzieningen VOORWAARDEN Bestemd voor Aantal personen Gezamenlijk bruto 2.001 Haverweerd 100 A Klaarwater galerijwoning, 5' 2 (1 slaapkamer) 241,47 60,38 301,85 24 januari 2003 lift, afgesloten entree, cv collectief uitsluitend starters tot en met 22 jaar (peildatum 8 januari 2003) 1 persoon maandinkomen maximaal 1406,72 Reactienummer Adres Wijk Type Aantal kamers Kale huur Servicekosten Bruto huurprijs Leeg per Voorzieningen VOORWAARDEN Bestemd voor Aantal personen Gezamenlijk bruto maandinkomen 2.002 Dalweg 78 Klaarwater galerijwoning 2e 3 (2 slaapkamers) 314,59 75,14 389,73 4 februari 2003 afgesloten entree, cv collectief, lift uitsluitend starters 50 voorrang maximaal 2 personen alleenstaande maxi maal 2042,01 meerpersoonshuis- houden maximaal 2155,46 Reacties op woningen in deze rubriek kunt u zenden aan afdeling Publiekszaken, Postbus 2000, 3760 CA SOEST Reactienummer 3097 HONSBERGEN Adres Wiardi Beckmanstr. 331 Plaats Soest Type seniorenappartement Aantal kamers 2 - 5e et type B achterzijde Kale huur 409,64 Stook+serv.kosten 91,50 Bruto huurprijs 501,14 Leeg per 1 maart 2003 Voorzieningen lift, alarmering, huis meester, recreatie mogelijkheden in bij behorend ontmoetings centrum. De woning is intern gerenoveerd. VOORWAARDEN Bestemd voor starters/doorstromers min. leeftijd 50 jaar Aantal personen max. 2 Bruto maandinkomen n.v.t. voor kandidaten jonger dan 65 jr dient het inkomen voor alleenstaanden min. 1293,27 en voor tweepers. huish. min. 1474,79 te zijn. reactie adres aant. type kale huur pnt aantal starter of leeftijd/woonduur/ no. kam. woning in nieuw reacties doorstromer binding c.q. doorstromer 1.180 Smitsweg 89 4 galerijwoning 306,62 43 31 starter 33/-/10 1.182 Dalweg 22 4 portiekwoning 368,11 41 26 starter 32/-/09 1.205 Ruysdaellaan 13 4 eengezinswoning 346,97 28 32 doorstromer /20/07 1.210 Kamperfoeliestraat 5 4 galerijwoning 398,82 00 59 1.213 Dalplein 44 3 seniorenwoning 422,49 96 19 starter 86/-/10 1.215 W. Beckmanstraat 118 3 portiekwoning 278,56 56 136 starter 56/-/- 1.216 Boekweitland 4 3 bovenwoning 356,98 59 88 starter 49/-/10 1.219 Weegbreestraat 521 4 galerijwoning 348,08 47 47 starter 37/-/10 1.223 Korte Hartweg 44 2 benedenwoning 254,21 68 7 starter 58/-/10 1.225 Citer 23 2 portiekwoning 348,83 46 22 doorstromer 37/02/07 1.229 Weegbreestraat 593 4 galerijwoning 348,08 00 15 1.230 Weegbreestraat 537 4 galerijwoning 348,08 00 20 00 VOORRANGGENIETENDE Nostalgische winterplaatjes uit Soest. 'De troepleider vereeuwigd' is de titel van de uit 1918 daterende foto van padvinders die in de Soes- ter duinen een sneeuwpop hebben gemaakt. De andere foto is ge maakt in 1937 en kreeg als titel 'Kar op de besneeuwde Soester Eng'. Bron: Eemland Pers waren, is echter nog maar een en kele bewaard gebleven. Het zijn vooral de afbeeldingen ervan die voorkomen dat latere generaties inwoners zullen moeten gissen naar het gezicht van Soest toen het nog een boerendorp was. Als de sneeuwvlokken naar bene den vlinderden en de wind er een uitgelaten spel mee speelde, was dat vroeger slechts voor een enke ling reden om de natuur in te trek ken en te genieten van de schoon heid van het winterlandschap. De meesten hadden er een hekel aan buiten te zijn als de wind venijnig over de bolle rug van de Eng blies en er kennelijk plezier in had de mensen op straat aan te vallen. Op een enkeling na liet iedereen dan ook het door de druk beschaatste Eem doorsneden poldergebied voor wat het was, evenals het bos waar de bomen geen greintje groen meer lieten zien, het duingebied dat een poollandschap leek, zelfs het dorp waar vooral de oude bo men bij de grote villa's voor een schilderachtige aanblik zorgden, en bleef in huis. Warm bij de met turf of hout gestookte potkachel. Fotografie Wie er toch uit moest of wilde, moest eerst een reeks van bezwa ren ('je wordt ziek, de wind waait door alles heen') weerleggen om toch op pad te kunnen gaan. Tot voor de Tweede Wereldoorlog meestal zonder fotocamera, want die werd eigenlijk pas na 1945 ge meengoed. Voor die tijd bleef het bezit en gebruik ervan hoofdzake lijk beperkt tot hen die er beroeps halve mee werkten. Het heeft heel lang geduurd voordat de fotogra fie voor iedereen bereikbaar werd nadat in 1871 de fotografische plaat en in 1887 de fotografische film was uitgevonden. Rond de eeuwwisseling gingen blijkbaar steeds meer mensen zich beroepshalve op fotografie toeleg gen. Daaraan is het te danken dat er, vooral in de vorm van ansicht kaarten, ook in Soest nog zoveel Het is nog niet echt winterweer geweest. Weliswaar is er een paar dagen sprake geweest van schaatsplezier, maar schilder achtige plekjes door sneeuwval waren er nauwelijks. Zodra dat het geval is, gaan fotografen en videofilmers op pad om mooie plaatjes te* schieten. Opvallend genoeg blijven die blijkbaar uitsluitend circuleren en be waard binnen huiselijke kring. Afgaande op het aantal an sichtkaarten dat er van Soest bestaat, is het percentage 'win- terkaarten' bijna nul. Slechts een enkele kaart laat een stuk je Soest in wintertijd zien. Dat is dan direct een unieke kaart. Niet alleen omdat er zo weinig van zijn, maar vooral ook door het on derwerp. Een schaapskooi in zijn natuurlijke omgeving, diepe kar rensporen op een besneeuwde weg, een oude boerderij, een kar op de witte Eng. Het zijn vooral herinneringen aan een tijd dat Soest nog een grotendeels agra risch karakter had. Van de typische witgekalkte en rietgedekte boerde rijtjes waarvan er zoveel in Soest fotomateriaal bewaard is gebleven uit een tijd dat het dorp er heel anders uitzag. Honderden verschil lende foto's werden er geschoten van plekjes die soms nog herken baar zijn (de kerken, de Kerke- buurt), maar veel meer nog van plekjes die allang verdwenen zijn en waarvan zelfs oude inwoners die in Soest geboren en getogen zijn moeite hebben om die thuis te brengen - als ze daartoe al in staat zijn. Met de beperkte mogelijkheden die de camera's in de beginjaren boden, was het achteraf bekeken niet zo verwonderlijk dat de foto grafen er alleen op uittrokken als het mooi weer was. De kaarten zijn dan ook vaak van een uitzon derlijke helderheid en scherpte. Dat is een voordeel voor hen die bijvoorbeeld door deelvergrotin gen nog meer oud-Soest naar vo ren weten te halen dan de kaart op het eerste gezicht al laat zien. Het is evenwel een gemis dat mooie sneeuwplaatjes van het oude Soest bijna geheel ontbreken. Een gemis omdat -te oordelen naar hoe het in de zomer was- het Soester landschap vroeger bijna sprookjes achtig moet zijn geweest. De enke le foto's die uit het begin van deze eeuw bewaard zijn gebleven, be wijzen dat. Karakteristiek Ook toen al werd er geskied in de duinen en werden er levensgrote sneeuwpoppen gemaakt, zoals de foto's uit een padvindersarchief laten zien. Maar het mooist, het meest karakteristiek zijn toch de plaatjes van de oude boerderijen onder en omgeven door een deken van sneeuw, de karrensporen, de schaatspret op het Pluismeer, de vijver van Mariënburg, de Eem en later ook de Peters Baan. Tegen woordig wordt de camera al snel voor de dag gehaald als er maar een vliesdun laagje sneeuw ligt. Vroeger was dat slechts voor een enkeling weggelegd. Jammer. De erfenis aan sneeuwfoto's had best veel groter mogen zijn.' Geïnteresseerden in verhalen en gegevens over oud-Soest ontvan gen door lid te worden van de Historische Vereniging Soest- Soesterberg ieder kwartaal het maandblad 'Van Zoys tot Soest', vol wetenswaardigheden over Soest-toen. Informatie: Juul van de Poll, 6017065 Welke woningen komen in de krant Alle vrijkomende huurwoningen in Soest of Soesterberg met een maandhuur van maximaal 565,44. Als u de krant thuis wilt ontvangen dient u zich te abonneren. Er zijn ook losse nummers verkrijgbaar op 16 verkooppunten. U kunt zich telefonisch als abonnee melden onder nummer 035 6014152. Vestigingseisen Om met succes te kunnen reageren op de aangeboden woningen dient u te voldoen aan een van de vestigingseisen die voor de gemeente Soest gelden. U voldoet aan de vestigingseisen als u minimaal 3 jaar in de regio Eemland* woonachtig bent of als u economisch gebonden bent aan de regio. Als u in de afgelopen 10 jaar een aaneengeslo ten periode van 6 jaar woonachtig bent geweest in de regio voldoet u ook aan de voorwaarden. Voor bepaalde groepen, zoals bijvoorbeeld gepensioneerden worden geen vestigingseisen gesteld. Meer informatie hierover kunt u verkrijgen bij de woningcorporatie en de gemeente. Echtscheiding Indien u als gevolg van echtscheiding bent aangewezen op vervangende woonruimte gel den speciale regels. Om in aanmerking te kunnen komen voor woonruimte dient u te beschikken over het echtscheidingsvonnis of over een zogeheten voorlopige voorziening van de rechtbank. Reageren met de woonbon De woningen in de krant zijn ingedeeld naar de eigenaar van de woning. Heeft u belangstelling voor een woning van Portaal Eemland, de SCW of van de Drie Eiken te Soesterberg, dan zendt u de volledig ingevulde woonbon rechtstreeks naar de betreffende eigenaar. Heeft u belang stelling voor een woning van de overige verhuurders dan stuurt u de bon naar de gemeente. U wordt verzocht op de linker bovenzijde van de enveloppe "woonbon" te vermelden. Het heeft geen zin correspondentie met de bon mee te zenden, deze wordt niet in behandeling genomen. U dient de bon binnen vijf dagen na het verschijnen van de krant in te zenden. Per keer kunt u maximaal twee .woonbonnen inzenden. Voor uw eerste keus dient u de originele woonbon te gebruiken. Voor uw eventuele tweede keus een fotokopie. Voorwaarden Voor alle woningen gelden bijzondere voorwaar den. Uw inkomen moet passend zijn bij de huur van de woning. Voor sommige soorten woningen gelden aanvullende voorwaarden voor wat betreft de samenstelling van uw huishouden of uw leeftijd. Voldoet u niet aan de in de advertentie gestelde voorwaarden, dan heeft het geen zin op de betreffende woning te reageren; uw verzoek wordt dan niet behandeld. Starters/doorstromers Bij de woningtoewijzing is het onderscheid tussen starters en doorstromers van groot belang. U bent doorstromer als u bij verhuizing een woning achterlaat in de regio Eemland* die volgens het bepaalde in de Huisvestingsver ordening Soest weer toegewezen kan worden aan een woningzoekende die zich in de ge meente Soest mag vestigen. De maandhuur van de achter te laten woning mag niet hoger zijn dan 565,44. Bij een koopwoning mag de kale koopsom niet hoger zijn dan 87.125,80. Als u niet tot de doorstromers gerekend kunt worden dan bent u een starter. Wat gebeurt er met uw woonbon Alleen volledig en juist ingevulde woonbonnen worden behandeld. Bovendien wordt gecontro leerd of u aan alle voorwaarden voldoet. De woonbon, waarbij alles klopt, wordt in volgorde gezet. Voor starters geldt de leeftijd en de eventuele maatschappelijke of economische binding aan de regio Eemland.* Bij doorstromers geldt de periode dat mer woonachtig is op het huidig adres. Als u volgens de criteria bovenaan de kandi datenlijst staat, worden uw persoonlijke gege vens zoals leeftijd, gezinssamenstelling en woonduur gecontroleerd met de gegevens uit de Gemeentelijke Basisadministratie Persoons gegevens. Zijn de gegevens juist dan wordt de woning door de eigenaar/verhuurder aangebo den. Accepteert u de woning dan krijgt u via de gemeente een acceptgiro waarmee u de leges ad 42,43 voor een huisvestingsvergunning kunt betalen. Selectie kandidaat Bent u geselecteerd voor een woning, dan wordi u binnen 10 dagen na het verstrijken van de reactietermijn benaderd door de verhuurder. Zonder een aanbiedingsbrief is het niet mogelijk de woning van binnen te bekijken. Het heeft geen zin tussentijds te informeren naar uw kansen ALS U NIET IN AANMERKING BENT GEKO MEN VOOR EEN WONING ONTVANGT U GEEN BERICHT Resultaten woningtoewijzing De resultaten van de woningtoewijzingen worden weergegeven in een overzicht. Daarbij wordt aangegeven hoeveel reacties er op een woning zijn ontvangen en of de woning aan een starter of doorstromer is toegewezen. Ook wordt de leeftijd, de woonduur, de eventuele maat schappelijke of economische binding en hel daarbij behorende puntenaantal vermeld. Op die manier kunt u een inschatting maken van uw kansen op een dergelijk type woning en eventueel uw woonwensen aanpassen. Urgente woningzoekenden In extreme gevallen is het mogelijk om op medische of sociale gronden een urgentie verklaring te verkrijgen. Slechts in een zeer beperkt aantal gevallen zal een dergelijke verklaring, die slechts van toepassing is voor een flatwoning, worden verstrekt. Informatie hierover kunt u verkrijgen bij de afdeling Publiekszaken van de gemeente, onderdeel huisvesting. Klachten Indien u onverhoopt een serieuze klacht mocht hebben over de woningtoewijzing, dan kunt u die schriftelijk indienen bij de gemeente Soest Adviescommissie Woonruimteverdeling, Posl- bus 2000, 3760 CA SOEST. Vragen Indien u nog vragen heeft over het toewijzings systeem dan kunt u daarvoor terecht bij Portaal Eemland, bij SCW of de afdeling Publiekszaken van de gemeente Soest. Ook zijn hier informatie folders beschikbaar. Uitgebreide informatie kunt u ook vinden op internet: www.soest.nl, bouwen en wonen, woonruimteverdeling). Het Gewest Eemland bestaat uit de gemeenten Amersfoort, Baarn, Bunschoten, Eemnes, Leus den, Soest en Woudenberg. De woonbon moet binnen 5 dagen na verschijning van dit blad door de desbe treffende verhuurder zijn ontvangen. Onvolledig of onjuist ingevulde bonnen of te laat ontvangen bonnen worden niet in behandeling genomen. Voor 1 e voorkeur de originele bon inzenden naar betrokken verhuurder. Voor 2e voorkeur een kopie van de bon inzenden naar de betrokken verhuurder. Reactienummer aangeboden woning; ADRES: Naam voorletters Naam echtgeno(o)t(e of partner Huishouden bestaat uitvolwassene(n) en Huidige adres Postcode Telefoon privé Geb.datum:_ _Geb.datum:_ kind(eren) onder de 18 jaar nr: Woonplaats: Telefoon werk: Soort woning huidig adres: koop huur* Bruto maandinkomen Huur huidige woning: Inkomen partner Bent u doorstromer ja nee Zo ja, u woont op uw huidige adres sinds: (datum invullen) Als u geen doorstromer bent dan bent u starter, (voor begrip doorstromer zie spelregels) Kruis aan welke van onderstaande situaties voor u geldt: woont op dit moment langer dan 3 jaar in het Gewest Eemland. heeft in de afgelopen 10 jaar gedurende een aaneengesloten periode van 6 jaar in het Gewest Eemland gewoond. bent economisch gebonden aan het Gewest Eemland. Bedraagt uw enkele reisafstand woon-werk-verkeer meer dan 75 KM? ja nee* Naam en adres werkgever:_ tel: Zijn er in uw huidige woning capte aangebracht? ja nee' voorzieningen ten behoeve van een gehandi- Zijn er in verband met de handicap van een tot het huishouden behorende persoon in uw woning bepaalde voorzieningen nodig ja nee* Datum: ^Doorhalen wat niet van toepassing is. Handtekening: N Willaertstraat Zaterdag 11 woensdag 1: Het was geen 1< Harry Potter. N opgescheept met Petunia en oom 1 die beiden een 1 zijn magische kr vendien leek he beste vrienden Hermelien Grifl vergeten waren, een van zijn brie Dan verschijnt heimzinnige hu Harry's slaapkai men om de jonj dop te vertellen vaar loopt als h Zweinstein. Dol brand dat de ji niet terugkeert voor Hekserij en hij alle brieven melien heeft c danks de kwalij elf wordt Harn altijd, door Roi met behulp v£ auto! - uit de al de familie Dufft open armen vc gezellige gezin v het Harry en R< te omstandighei ron 9-driekwart ze de Zweinsteii hen naar schoi treffen de jonge len om alsnog o kunnen zijn vo mester. Daarm echter de woed professor Sneep van school wil s Intussen is het n heldendaden als lopend vuurtje gegaan en staat zin in het midd langstelling. Zij Ron's kleine zi jaars amateur Krauwel en als nieuwe leraar Zwarte Kunstei hart. De enorm nomen Smalhar dacht waar H< weten en doet macht ligt om met Zweinstei Maar zelfs Sir verklaring of gruwelijke, dui: die de school ir Dan zijn ieders gevestigd en vrienden begir twijfelen. Aller Hermelien en Ginny die alleei stelling heeft vc nige nieuwe c echter niet van in de steek te Is De film wordt 11 januari als nuari vertoon dagen: 14:00 i

Soester Courant | 2003 | | pagina 8