O TOM Danscentrum Geea W#RTMANN Expositie in de Steenlinde UITVERKOOP Soest 50 jaar geledënjj BALANS OPRUIMING aruihoCK CULTUUR! JUWELIER VAN SETTEN Kortingen van 10% tot 60 Halve prijs frl Uf.fll.von feilen SLAS-schrijfwedstrijd: fabels en 'dierdichten' Aanbiedingen bij opening internetcafé van Balans POEDCURSUS KIDS-SWING ™GITM8 WOENSDAG 8 JANUARI 2003 SOESTER COURANT ner 1 PAGINA 9 EXCLUSIEVE DAMES- EN HERENMODE Brede Bibliotheek Soest f 'Harry Potter en de Geheime Kamer' Tekenen en schilderen Sieraden maken S'OLIVER sieraden en horloges Zie onze etalage [WINKEL Esperanza Hakon Austbo bij muziekkring Volksdansinstuif bij Terpsichoré Werk van Harry v.d. Wee en Kees de Kloet Rommelmarkt Informatiemiddag voor studiejaar in het buitenland Gedichtendag 2003 Van week tot week in Soest. Jazzconcert: Idee5 INFORMATIE-INSCHRIJVING v woonbon ingevulde woonbonnen I vendien wordt gecontro-1 oorwaarden voldoet. Del klopt, wordt in volgorde! geldt de leeftijd en i oelijke of economische! omland.* It de periode dat meni jidig adres, oria bovenaan de kandi- H n uw persoonlijke gege- gezinssamenstelling en •d met de gegevens uit de administratie Persoons evens juist dan wordt de aar/verhuurder aangebo- voning dan krijgt u via de giro waarmee u de leges huisvestingsvergunning )or een woning, dan wordt ia het verstrijken van de srd door de verhuurder, gsbrief is het niet mogelijk te bekijken. Het heeft geen irmeren naar uw kansen MERKING BENT GEKO- VONING ONTVANGT U lewijzing de woningtoewijzingen in een overzicht. Daarbij >eveel reacties er op een i en of de woning aan een is toegewezen. Ook wordt Juur, de eventuele maat- lomische binding en het itenaantal vermeld. Op die ischatting maken van uw irgelijk type woning en ansen aanpassen. eenden is het mogelijk om op j gronden een urgentie- jen. Slechts in een zeer allen zal een dergelijke van toepassing is voor een irstrekt. Informatie hierover de afdeling Publiekszaken derdeel huisvesting. een serieuze klacht mocht igtoewijzing, dan kunt u die bij de gemeente Soest, oonruimteverdeling, Post- ;OEST. heeft over het toewijzings- Jaarvoor terecht bij Portaal de afdeling Publiekszaken ast. Ook zijn hier informatie ve kunt u ook vinden op .nl, bouwen en wonen, «9)- id bestaat uit de gemeenten J lunschoten, Eemnes, Leus- anberg. door de desbe- rulde bonnen of te arhuurder. okken verhuurder. atum:_ atum: nderde 18 jaar trk: woning: ner m invullen) itromer zie spelregels) and. en periode van raagt uw enkele tel: ïve van een gehandi- behorende persoon NU GROTE KORTINGEN Burg, Grothestraat 7 3761 C! Soestdijk Laanstraat 65 3743 BB Baarn Willaertstraat 49 8® 60958291 Zaterdag 11 januari én woensdag 15 januari Het was geen leuke zomer voor Harry Potter. Niet alleen zat hij opgescheept met zijn gemene tante Petunia en oom Herman Duffeling die beiden een hekel hadden aan zijn magische krachten, maar bo vendien leek het wel of Harry's beste vrienden Ron Wemel en Hermelien Griffel hem helemaal vergeten waren. Ze hebben niet een van zijn brieven beantwoord. Dan verschijnt plotseling de ge heimzinnige huis-elf Dobby in Harry's slaapkamer. Hij is geko men om de jonge tovenaar in de dop te vertellen dat hij groot ge vaar loopt als hij terugkeert naar Zweinstein. Dobby is er zo op ge brand dat de jonge Griffoendor niet terugkeert naar de School voor Hekserij en Hocus-Pocus, dat hij alle brieven van Ron en Her melien heeft onderschept. On danks de kwalijke streken van de elf wordt Harry, vastberaden als altijd, door Ron en zijn broers - met behulp van een vliegende auto! - uit de akelige klauwen van de familie Duffeling gered en met open armen verwelkomd in het gezellige gezin van de Wemels. Als het Harry en Ron onder verdach te omstandigheden niet lukt Per ron 9-driekwart te bereiken, zodat ze de Zweinsteinexpres missen die hen naar school moet brengen, treffen de jongens noodmaatrege len om alsnog op tijd op school te kunnen zijn voor het nieuwe se mester. Daarmee halen ze zich echter de woede op de hals van professor Sneep, die hen het liefst van school wil sturen. Intussen is het nieuws over Harry's heldendaden als eerstejaars als een lopend vuurtje door Zweinstein gegaan en staat hij zeer tegen zijn zin in het middelpunt van de be langstelling. Zijn grootste fans zijn Ron's kleine zusje Ginny, eerste jaars amateurfotograaf Kasper Krauwel en als ergste van al de nieuwe leraar Verweer tegen de Zwarte Kunsten, Gladianus Smal- hart. De enorm met zichzelf inge nomen SmaJhart hunkert naar aan dacht waar Harry niets van wil weten en doet alles wat in zijn macht ligt om bevriend te raken met Zweinsteins jongste held. Maar zelfs Smalhart heeft geen verklaring of oplossing voor de gruwelijke, duistere nieuwe plaag die de school in zijn greep houdt. Dan zijn ieders blikken op Harry gevestigd en zijn zogenaamde vrienden beginnen aan hem te twijfelen. Allemaal behalve Ron, Hermelien en de kwetsbare jonge Ginny die alleen nóg maar belang stelling heeft voor haar geheimzin nige nieuwe dagboek. Harry is echter niet van plan zijn vrienden in de steek te laten. De film wordt zowel op zaterdag 11 januari als op woensdag 15 ja nuari vertoond. Aanvang beide dagen: 14:00 uur. Duur: 160 mi nuten. Engels gesproken, Neder lands ondertiteld. Toegang: 5,00 per persoon. Kaarten reserveren bij de theater kassa van de Brede Bibliotheek, 886095829. Gereserveerde kaar ten moeten twee dagen voor aan vang van de voorstelling zijn opge haald! Hierna gaan de kaarten weer de vrije verkoop in! Op woensdag 15 januari start een nieuwe cursus tekenen en schilde ren. Deze bestaat uit 15 lessen op woensdag van 16:30 tot 18:00 uur. Stilleven, dieren, huizen, land schappen, maar ook dromen en fantasiewerelden behoren tot de onderwerpen. Men leert op ver schillende manieren naar dingen te kijken en te tekenen zoals men de voorwerpen ziet, maar ook hoe men de dingen al tekenend naar je hand kunt zetten. Tevens worden schilderijen of tekeningen van kun stenaars bekeken, die weer kunnen inspireren om zelf interessante werken te maken! De Brede Bibli otheek heeft voor deze cursus een nieuwe docente gevonden in de persoon van Mariëlle Vis. Cursusnummer 31MV2; cursus prijs 85. Op 5 februari 2003 start 'Sieraden maken', een korte cursus van 15 lessen op de woensdag van 9:15 tot 11:45 uur. Het smeden en sie raden maken heeft twee kanten: een ambachtelijke en een creatie ve. In de cursus leert men beide aspecten te ontwikkelen. Het am bachtelijke gedeelte is een middel en geen doel op zich. Aan de hand van opdrachten en technische vaar digheden, zoals solderen, zagen, polijsten, het zetten van een steen of het passend maken van een ring, krijgen de cursisten steeds meer onder de knie. We beginnen met de metaalsoorten koper, mes sing en alpaca. Docente: Karin Kortenhorst; cur susnummer 33KK1A; cursusprijs: 140,- Voor meer informatie en inschrij ving: dagelijks van 11:00 tot 18:00 uur bij de receptie. Circustechniek voor kinderen Na de daverende slotuitvoering door de kinderen van de cursus circustechniek zijn de inschrijvin gen voor een tweede serie lessen in volle gang. Een cursus circustech niek betekent 10 lessen plezier. Plezier in het aanleren van o.a. ballopen, jongleren, fietsen op een éénwieler, en vooral ook plezier met de circusdocent en de andere kinderen. Aan het einde van de serie wordt er een echte circus voorstelling gegeven in de theater zaal van de Brede Bibliotheek voor de ouders, vriendjes en vriendin netjes. Er is nog plaats voor enke le kinderen. De cursus circustechniek wordt gegeven op donderdagmiddag na schooltijd, de exacte tijd is afhan kelijk van het aantal groepen. Er wordt lesgegeven aan twee leef tijdsgroepen: 6-8 jaar en 9-12 jaar. De lessen starten op donderdag 16 januari. mjk horloger juwelier Rembrandtlaan 18 - Soest - Telefoon 035-8014785 11 Steenhoffstraat 9'\ tel. 602 8132 Van 1985 tot 1990 hield Jet Mar- tens, oprichtster van Esperanza in Tilburg, zich bezig met ontwikke lingswerk in Latijns Amerika. Sterk was zij betrokken bij de vrouwen en kinderen die in Gua temala ontredderd achterbleven toen de mannen in de guerrillaoor log sneuvelden. De vrouwen pro beerden het hoofd boven water te houden met het produceren van kunstnijverheid. Het verkopen gaf uiteraard de meeste problemen. Jet Mariens besloot enkele producten mee naar Nederland te nemen voor verkoop in Wereldwinkels. Langzaam is daarna dit primitieve handelen uitgegroeid tot een vol waardige onderneming: Esperan- za-Tilburg. Door veel reizen en intensieve contacten met de lokale bevolking is zij erin geslaagd regelmatig za ken te doen met kleine producen- tengroepen. Bij Esperanza werken nu vijf personen. De producten - kunstnijverheid, houtsnijwerk en sieraden - komen uit Ecuador, Guatemala, El Salvador en Mexi co. In Centrum Mondiaal, een centrum waar 16 andere (kleinere) importeurs de artikelen verkopen, biedt ook Esperanza de artikelen uit de genoemde landen aan. Een aantal van de ingevoerde produc ten van Esperanza is in de Wereld winkel Soest te koop. Wereldwinkel, Steenhoffstraat 9A, SS6028132; openingstijden: maan dag 13:00-17:00 uur; dinsdag t/m zaterdag 09:30-17:00 uur. De pianist Hakon Austbo treedt zaterdag 11 januari op in Kasteel Groeneveld. Hij begint om 20:15 uur te spelen op uitnodiging van de Baarnse Muziekkring. De en tree bedraagt 13,50 en toegangs kaarten kunnen worden gereser veerd via 025-6409392. Op vrijdag 10 januari vindt de maandelijkse instuif plaats, van volksdansvereniging Terpsichoré te Amersfoort. Er wordt een interna tionaal programma gedanst, van 20:00 tot 23:00 uur onder leiding van Hanneke Rommens. De in stuif wordt gehouden in de gym zaal aan het Spinetpad te Zielhorst Noord. De toegangsprijs bedraagt 4,50. Voor leden geldt een reductie. Zaalschoenen zijn verplicht. Infor matie bij Henny Kentie, SS 0346- 352637. De Soester kunstenaar Harry van der Wee exposeert vanaf komende zondag schilderijen in Galerie de Steenlinde Soest (Lindenlaan 1), samen met keramisch beeldhouwer Kees de Kloet uit Engwierum. Harry van der Wee, geboren in 1918 te Utrecht, woont en werkt aan de Johannes Poststraat te Soest. Hij volgde zijn opleiding aan de Nationale Schildersschool en later aan de Academie voor Beeldende Kunsten in Utrecht. Deze opleiding (1958-1962) was toen nog een klassieke: schilderen en tekenen naar model, een dege lijke basis, maar niet bepaald een weerspiegeling van de actuele beeldende kunst van dit moment. Inmiddels zijn vorm en inhoud van zijn werk volkomen vrij van elke doctrine. Wat gebleven is, is de perfecte beheersing van de tech- De Klarinet Op zaterdag 25 januari (10:00- 13:00 uur) wordt in ontmoetings centrum De Klarinet een rommel markt gehouden. Wie hiervoor spullen wil afstaan, kan deze op werkdagen tussen 9:00 en 12:00 uur en 13:30 tot 17:00 uur afgeven aan de bar van het gebouw aan de Klarinet 39. De organisatoren den ken dan vooral aan klein huisraad, boeken, platen, cd's, spelletjes, speelgoed, kleding, schaatsen en snuisterijen. Meubels en witgoed zijn te groot voor de markt. De opbrengst van de verkoop wordt besteed aan de activiteiten voor 5 5-plussers. Word Een computercursus Word (tekst verwerken) start woensdag 29 ja nuari. Acht woensdagmiddagen (13:30-15:00 of 15:15-16:45 uur) wordt er aan groepen van maxi maal acht personen les gegeven in onder meer tekstverwerken, tekst- opmaak, tabellen, kolommen en sjablonen maken. De cursuskosten bedragen 46 euro exclusief lesma teriaal. Voor informatie en in schrijving, 88 6023139. Bridgelessen Bij voldoende belangstelling begint morgen een bridgecursus voor be ginners. Deze bestaat uit 12 lessen en die worden gegeven op de don derdagochtend (9:30-12:00 uur). Deelname kost 90,00 en het cursusboek nog eens 9,00. Voor meer informatie, 88 6023139. niek en het medium. Het werk van Harry is regelmatig te zien in ga leries en musea in binnen- cn bui tenland, zoals Museum Mesdag Den Haag, Stedelijk Museum' Amsterdam en Museum Flehite' Amersfoort. Harry was lid van de vereniging St. Lucas en de Amers- foortse de Ploegh, tevens is hij opgenomen in de belangrijke Pie- ter Scheen Lexicon 1750-1950 en in Beeldend Benelux van dr. Ja cobs. Kees de Kloet, geboren in 1940 te Gouderak, groeide op met de geur van pek, veen, roestig ijzer en de spiegeling van stilstaand water. Hij volgde de opleiding aan de Ko ninklijke Academie van Beelden de Kunsten te Den Haag en was leerling Ruimtelijk Vormen bij Carel Visser. Kees bouwt zijn beel den in klei - krachtig en monu mentaal. De klei wordt gebruikt in al zijn aardsheid, geblakerd door vuur en rook. In combinatie met klei worden ook ijzer en roestvrij staal toegepast. De laatste tijd wordt ook in staal gewerkt. Daar naast ontstaat werk op papier: te keningen en druksels. Het werk is meestal samengesteld uit delen die een twee-eenheid vormen of een onderlinge spanning hebben. In 1992 maakte Kees een studiereis en ging te voet van Utrecht naar Santiago de Compostela langs Ro maanse architectuur en beeld houwkunst. Het is een zeer boeiende tentoon stelling met twee ervaren kunste naars die niet voor elkaar onder doen wat betreft kwaliteit en een geheel eigen stijl van werken. De tentoonstelling wordt geopend op zondag 12 januari om 15:00 uur door de kunsthistoricus Lies Hol- trop en loopt t/m 22 februari, de openingstijden zijn van donderdag t/m zondag van 13:00 tot 17:00 uur en andere tijden op afspraak. Jongeren die een studiejaar in het buitenland willen doorbrengen, kunnen zaterdag 18 januari meer te weten komen tijdens een infor matiemiddag van YFU Internatio nal Exchange. Deze instelling or ganiseert door de hele wereld uit wisselingprogramma's. De bijeenkomst is van 13:45 tot 17:00 uur en wordt gehouden in de Observant aan het Stadhuis plein 7 te Amersfoort. De middag is bestemd voor jongeren van 14 tot 20 jaar en hun ouders. Tussen twee en vier uur wordt een presen tatie gegeven over wat een uitwis seling precies inhoudt, wat er van de student wordt verwacht en wat de zakelijke aspecten zijn. Voor elk continent waarmee de non-profit organisatie YFU uitwisselt, is een kraam ingericht met folders, boe ken en ander informatiemateriaal. Ex-deelnemers vertellen over hun ervaringen. YFU biedt jaar-, semester- en zo- merprogramma's aan in Zuid- Amerika, Noord-Amerika, Oost en West Europa, Japan en Zuid- Afrika. Studenten kunnen ook een jaar of een semester naar een Col lege of een kunstopleiding volgen. Voor meer informatie: YFU Inter national Exchange, Postbus 25, 3645 ZJ Vinkenveen, 88 0297 264850, e-mail: info@vfu.nl of website www.vfu.nl Voor al uw Verzekeringen, A Financiële Diensten, Hypotheken en Pensioenen www.soesteronderlinge.nlinfo@soesteronderlinge.nl SO©St©F Soesterbergsestraat 26, Soest. 035 - 6029060 OildCrliflfl© De Stichting Literaire Acti viteiten Soest (SLAS) orga niseert ter gelegenheid van Gedichtendag 2003 een schrijfwedstrijd onder de bevolking van Soest en Soesterberg. De opdracht luidt: schrijf een moderne fabel of diergedicht om zo via de dierenwereld uw visie te laten horen op de men senwereld (eventueel in Soest of Soesterberg) van de 21e eeuw. Fabels en andere diergedichten staan op de vierde Gedich tendag (op 30 januari) in Nederland en Vlaanderen cen traal (zie hier over: www.gedichtendag.nl). De SLAS nodigt belangstellenden uit oorspronkelijk geschreven teksten/gedichten in te sturen. Iedereen mag meedoen. De drie beste inzendingen worden gehonoreerd met een geldprijs, gepubliceerd in de Soester Cou rant en voorgedragen door de inzender bij Radio Soest. De inzendingen moeten vóór 15 januari 2003, getypt of ge print, op A4-formaat ingezon den worden bij het secretariaat van de SLAS: Speenkruid straat 5, 3765 AA in Soest (fax 035-5880926, e-mail: apost@wxs.nl). Vermeld bij de inzending: naam, adres, leeftijd en telefoonnummer. De jury, onder leiding van Peter Ensdorff, bestaat uit bestuursle den van de SLAS. De prijsuit reiking geschiedt op 30 januari in de theaterzaal van de Brede Bibliotheek, tijdens een literai re manifestatie. Elke deelnemer aan de schrijfwedstrijd ontvangt voor deze bijeenkomst twee gratis toegangsbewijzen. Nadere inlichtingen: 88035-6014283. NAJAAR- WINTERCOLLECTIE 2002 - 2003 MODE SSmVêi/Ti/TJffiB Zuidpromenade 12 Soest 035 - 602 35 30 Uit de Soester Courant van Dinsdag 6 Januari 1953 Het jaar 1952 is verdwenen en heeft plaats gemaakt voor 1953. Het lijkt, of alles nu anders is en anders zal worden, doch dit is slechts een jaarlijks terugkerende desillusie, waar we weer spoedig overheen zijn. Het is echter een menselijke heb belijkheid om in de eerstkomende weken op allerlei gebied de balans over 1952 op te maken en zo zal men in de komende weken in de Soester Courant de balans over 1952 zien opgemaakt door diver se mensen en instellingen. Het wel en wee van Soest in 1952 geeft de volgende cijfers. Op 1 Januari 1952 bedroeg ons inwonerstal 23585 personen. Op 1 Januari 1953 bleek de aanwas niet groot te zijn geweest, want het in wonerstal bedraagt rond 23700. (De juiste cijfers zijn nog niet be kend.) Dit betekent, dat het inwo nerstal slechts met 115 personen groeide. In 1952 werden 469 kinderen ge boren, waarvan 226 jongens en 243 meisjes, 184 Soestenaren over leden in het afgelopen jaar en wel 92 mannen en 92 vrouwen. In Soest vestigden zich gedurende de eerste 10 mannen van het jaar 681 mannen en 792 vrouwen, ter wijl in ditzelfde tijdvak 773 man nen en 906 vrouwen Soest verlie ten. In November en December heb ben zich kennelijk meer personen zich in Soest gevestigd dan verla ten. We hebben respect voor de man nen van de zandstrooiauto's, die ervoor zorg dragen, dat onze glad de wegen begaanbaar blijven of worden. Zowel op Zondagen als andere dagen, bij licht en duisternis, wordt door hen plichtbesef gedemon streerd, vaak in bittere koude. Minder respect hebben we voor onze lieverdjes, die met sneeuw en ijshallen de scheppende man nen op de auto's het leven nog zuurder maken. Dit is geen stijl en een deel van onze jeugd schijnt deze voorname factor van het le ven te missen. Zondagavond hebben 2 van onze zandstrooiers niet onbelangrijke verwondingen in hun gezicht opge lopen toen een Soester slungel met ijshallen gooide. De heer W. Groart vierde Zater dag het 26-jarig commandant schap van onze onvolprezen Soes ter Brandweer. In dit 25-jarige commandoschap rukte de Brandweer niet minder dan 1249 keer uit. Er waren 119 uitslaande branden, 94 binnen branden, 250 schoorsteenbranden, 60 hooibergbranden, 450 bos- en heidebranden, 204 diverse bran den, terwijl 72 maal werd uitgerukt voor loos alarm. Dit betekent, dat de Brandweer gemiddeld een maal per week moest uitrukken. Vanaf de oprichting der Brand weer, op 28 December 1924, tot en met het jaar 1927 werd 46 maal uitgerukt, ofwel rond 16 keer per jaar. De meerdere branden na 1927 zijn natuurlijk niet te danken aan het commandoschap van de heer Groart. De geweldige groei van onze gemeente in die jaren draagt hier ongetwijfeld schuld. Zaterdagavond werd de heer C. Marks, de kellner van hotel "De Gouden Ploeg", gehuldigd voor het feit, dat hij 12V2 jaar in deze zaak werkzaam was. Namens de directie van De Gou den Ploeg en namens de biljarters van het district "Eemland" sprak de heer A. Spijker de jubilerende Kees toe en zijn woorden gingen vergezeld van een enveloppe met inhoud. Meerdere sprekers voerden het woord en meerdere geschenken werden het deel van de koperen kellner. Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Zaterdag 11 januari De leden van de groep Idee5 heb ben ieder voor zich in de jazzwe- reld hun sporen al verdiend. Zo werd Jarmo Hogendijk door de Volkskrant ooit omschreven als Europa's beste trompet talent; Jes se van Ruller won de prestigieuze Thelonius Monk Award. Ook de andere muzikanten hebben binnen en buiten Nederland in diverse combinaties meegespeeld. Als groep traden ze echter nog niet eerder samen op. Artishock is voor Idee5 de primeur en daarom een uitdaging om te ervaren. De spe lers zijn enerzijds benieuwd naar eikaars spel en willen anderzijds hun kunnen tonen. Ze willen de bezieling waarmee ze musiceren overbrengen op het publiek. Idee5 gaat ervoor, opdat het een fantas tische avond wordt voor het pu bliek én voor henzelf. Bezetting: Jarmo Hoogendijk, trompet; Jesse van Ruller, gitaar; Jurai Stanik, piano; Jos Machtel, bas; Henk Zomer, drums. Aanvang: 21:00 uur. Entree 7,00. Maandag 13 januari 'Ja zuster nee zuster' 'Ja zuster, nee zuster' is de verfil ming van de gelijknamige populai re tv-serie die in de zestiger jaren heel Nederland aan de buis ge kluisterd hield. De liedjes van Har ry Bannink en Annie M.G. Schmidt, zoals M'n Opa en Fuch- IdeeS in een artistieke impressie. sia, spreken nog altijd tot de ver beelding. Buurman Boordevol er gert zich mateloos aan het lawaai dat de bewoners van Rusthuis Kli- via maken. Regelmatig sleept hij Zuster Klivia, Jet, de Ingenieur en Bertus en Bobby voor de rechter om ze het huis uit te zetten, maar steeds zijn ze hem te slim af. Met de komst van inbreker Gerrit ke ren zijn kansen. Zuster Klivia neemt hem op in haar rusthuis omdat hij beterschap belooft, maar als vervolgens bij Buurman Boor devol, wordt ingebroken, is Gerrit de belangrijkste verdachte. Gerrit slaat op de vlucht en laat de bewo ners van Rusthuis Klivia verslagen achter. Eén van de uitvindingen van de ingenieur zorgt ervoor dat buurman Boordevol van een ver bitterde oude man verandert in een gastvrije, aardige buur. Ook de re latie met zijn oude vriend, Wouter, verandert hierdoor ingrijpend. Tot het moment waarop het magische middel is uitgewerkt en Buurman Boordevol weer in zijn oude rol dreigt te vervallen. Ondertussen is Gerrit dankzij Opa in Rusthuis Klivia wedergekeerd. Wat is buur man Boordevols volgende zet? Regie: Pieter Kramer. Scenario: Frank Houtappels. Acteurs: Loes Luca, Paul de Leeuw, Paul R. Kooij, Tjitske Reidinga e.a. (Ne derland 2002, 102 min.) Aanvang: 20:30 uur. Entree 5,00; CJP/65+ 3,50. Reserve ren: maandag t/m vrijdag 9:00- 13:00 uur, 886019577. Meer infor matie op internet: film.artishock- soest.nl of artishock-soest.nl. Scène uit 'Ja zuster nee zuster'. y&ï-Xïk Ter gelegenheid van de offi ciële opening van het internet café van de stichting Balans, kan er woensdag 15 januari de gehele dag gratis gesurft wor den in de speciale ruimte in De Schoof. Burgemeester Koos Janssen ver richt de opening van het internet café dat afgelopen najaar in ge bruik werd genomen. Zes moder ne computers staan er in het lokaal dat doordeweeks elke ochtend van 9:00 tot 12:00 uur toegankelijk is. In de middagen (13:00-17:00 uur) is het alleen voor tieners (10-15 jaar) geopend. Op 15 januari kunnen belangstel lenden na de opening om 13:30 uur tot 15:30 uur meedoen aan diverse activiteiten, zoals foto's bewerken, on-line spelletjes of bij voorbeeld een stemadvies voor de aanstaande Tweede Kamerverkie zingen laten uitbrengen. Wie zich 15 januari inschrijft voor een van de computercursussen krijgt tien procent korting. Voor volwassenen is er op de maandag avond (19:30-21:00 uur) een cur sus, voor tieners elke woensdag middag van half drie tot half vier. Ook voor advies en een opstartbe- geleiding kan men bij Balans te recht. Voor meer informatie, 88 6017615. Zakgeldbureau Bij tienercentrum X-Change van Balans start woensdag ook het zakgeldbureau. Het is een uitzend bureau voor tieners. In ruil voor klussen, zoals honden uitlaten of boodschappen doen, krijgen ze een deel uitbetaald in geld en een deel in de vorm van een tegoed bon. Met deze waardebonnen kun nen de tieners deelname aan de activiteiten bij X-Change betalen. Albert Cuyplaan 198b Soest 15 lessen vanaf 15 januari 10 lessen vanaf 24 januari Tel. 035 - 602 28 11 602 03 04 www.danscentrumgerla.nl

Soester Courant | 2003 | | pagina 9